Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28154 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy<br> <br> nemnem, arra gondolok, hogy ott kimaradt Gimlinek az Óinra (?Órira) vonatkozó megjegyzése...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28152 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
levlistán biztos nem, már ha a quenyamagyarra gondolsz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28151 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olóroin: Hétvégén el tudod küldeni nekem az idézeteidet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28150 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ha már a könyvkiadások eltérő részeinél tartunk:<br> <br> Van valakinek friss magyar kiadású GYU-ja? Meg kéne nézni, hogy az a bizonyos rész Móriában hiányzik-e belőle, mint a 85-ösből...<br> <br> (Már írtam erről? Vagy csak ezután fogok írni? Vagy a levlistán írtam?)<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28149 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ebben az az érdekes, hogy az Appleyard Quenya nyelvtan meg ezt írja:<br> <br> our (inclusive):- `-lva' (`omentie-lv(a)-o' = of our meeting (LOTR)<br> our (inclusive):- `-mma' (`omentie-mma-n' = of our meeting (LOTR draft)<br> our (exclusive):- `-lma' (HOME, message from Tolkien to his printer re<br> `omentielvo')<br> we (exclusive):- `-mme' (WOTJ p371)<br> <br> itt ellentmondás vagyon, meg is kérdeztem az Elfling levlistán, meglátjuk, mit válaszolnak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28148 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy:<br> omentielmo : ez inclusive (vagysi egy csopoirt, mi itt mindannyian)<br> omentielvo : dualis alak (Te es En)<br> omentiemmo : ez az exclusive (mi, de te nem) - ez a lehetoseg nem is volt korabban

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28147 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler: én másként értelmezem az exkluzív és inkluzív többes szám első személyt. Az exkluzív szerintem (és a QC szerint) olyan, amelyikben nincs benne az a személy, akihez szólunk, tehát mi itt körülöttem, de te ebbe nem tartozol bele. JRRT épp ezért javította inkluzív formára az exkluzív formát, hogy abban Gildor is benne legyen.<br> <br> De az is lehet, persze, hogy én tévedek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28146 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Huh teljesen elfáradtam a vitátokon!:-)De azért jóvolt olvasni!<br> Lalaith:Igazi harcias amazon vagy!:-)<br> Egy tündeamazon!:-))<br> Te leszel az én királyi testőröm!:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28145 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Neked is! Es jo ejt! Lassan elteszem magam holnapra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28143 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Annyit meg azert, nem valoszinu, hogy a Tied kalozkiadas lenne. Szerintem az orokosok igencsak odafigyelnek mar az ilyesmire angol nyelvteruleten. Tolkien nagy biznisz, nem lehet csak ugy a polc alatt kiadni ma mar.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28144 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem nyugszom, hidd el! Csakazértis! Majd még keresgélek mindenféle okos dolgot ezzel kapcsolatban... :o ) <br> Akkor most üdv neked!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28142 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith:<br> Nem tudom, de miert ne? Itt Magyar orszagon ilyesmin nem kellene csodalkozni. Jelent itt mar meg annyi kalozkiadas, hogy nem is hinne az ember. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy a Tied az, de lehet. Semmikepp sem lehetetlen.<br> De fejezzuk be a vitat, nem illik ennek a topicnak a targyahoz. De ha akarsz irj nyugodtan e-mailt, valaszolok ra, igerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28141 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
És olyanokat megvesz a Libri?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28140 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A kalozkiadasokra nem irjak ra hogy kalozkiadas, hanem egyszeruen csak nem fizetik ki a jogdijat az illetekeseknek a kiadott konyvek utan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28139 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
De az igazság odaát van... :o )<br> Jóccakát, Fereste!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28138 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
1999-es, és ahogy nézem, nem kalóz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28136 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
yol látják piciny szemecskéim, hogy fél11 van???????????<br> óyayy, mennem kell alukálni, meg még fizikát kell tanulnom:( szóval itt hagylak titeket vitatkozni, majdcsak eldől mi az igazság..!:)<br> csáó!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28137 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith:<br> vagy regi, vagy kaloz kiadasod van akkor (ami egy regi kiadas alapjan keszult)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28135 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
(Nem a vita kedvéért, de az enyém ugyanaz.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28134 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
bocs, a masodik idezet bekezdeset elneztem, ott ahol a magyarban az all, hogy tiz eve adtak ki a GYU-t az angolban ez van:<br> The Lord of the Rings has been read by many people since it finally appeared in print; and I should like to say something here with reference to the many opinions or guesses that I have received or have read concerning the motives and meaning of the tale.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28133 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith:<br> Hat az en angol verziomban omentielvo szerepel, es az eloszo utolso mondata ez:<br> A complete index, making full use of the material prepared for me by Mrs. N. Smith, belongs rather to the accessory volume.<br> <br> Ez a megyarban nem szerepel.<br> Illetve ahol a magyar eloszo azt irja, hogy a GYU epp tiz eve jelent meg, ott az en angolomban ez a szoveg all:<br> It was during 1944 that, leaving the loose ends and perplexities of a war which it was my task to conduct, or at least to report, I forced myself to tackle the journey of Frodo to Mordor. These chapters, eventually to become Book Four, were written and sent out as a serial to my son, Christopher, then in South Africa with the RAF.<br> Ez sincs a magyar eloszoban.<br> Vagyis az en angol verziom egyaltalan nem kompatibilis a magyar verzioval, az eloszo meg veletlen sem ugyanaz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28132 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
sajna svindler eddig csak olyan tanácsot kaptam, hogy tegyél fel egy már működő c6et az oldalra (pl. narancs) de gondolom te nem ien c6re gondoltál.. magyarul nem tudtam segíteni:(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28131 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Oké. Legyen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28130 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az, hogy a magyar verzioban nem talalunk ellentmondast annak az oka, hogy 10 evvel az elso kiadast koveto, 29. kiadasbol keszult, es annyi ido alatt Tolkien az osszes lenyeges hibat kijavitotta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28129 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ja: és az angol és a magyar verzió előszava is szóról szóra ugyanaz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28128 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith:<br> Most akkor en is megegyszer leirom.<br> A magyar verzio az 1964-es angol verzio tukorforditasa. Abban a verzioban meg omentielmo szerepelt.<br> Na most a GYU-n azota is javitottak (tobbek kozt 1966-ban kijavitotta Tolkien az omentielmo-t omentielvo-ra). DE! Az osszes azota tortent javitas NEM szerepel a amagyar vezioban. Ergo, a magyar verzio nem kompatibilis a legutobbi angol verziokkal. Vannak benne hibak (valoszinuleg keves, es nagyon eszrevehetetlen hibak), amik a legujabb angol verziokban mar javitva vannak.<br> Amig a magyar forditast nem igazitjak hozza a legujabb angol kiadasokhoz, addig ezek meg is maradnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28127 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler: próbáltam segítséget kérni a c6 dologhoz, de elküldtek a francba... ennyit a yomodorról...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28126 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Akkor most megpróbálom mégegyszer képességeimhez mérten leírni:<br> Nem értem, mért nincs a magyar kiadásban kijavítva az omentilmo, amikor MINDEN MÁS ki van, mert az angol teljesen ugyanaz, mint a magyar, és NINCSENEK benne ellentmondások - mert Tolkien nemcsak azt az egy hülye szót javította ki az új kiadásra.<br> Ennyi. Itt a gond.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28125 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
na yo, ez kezd egyre bonyolultabb lenni... (na most pl ez után se írnék semmit, de most iderakom ezt a vmit, hogy mégis legyen)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28123 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hát én spec asse értettem miről beszélsz, de lehetséges, hogy van ismerősöm, aki tud az iesmikről, esetleg megkérdezhetem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.439 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére