Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28273 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
gratula:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28272 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy: <br> A megfejtés: <br> Lossince = Hófehérke<br> Sailon = Tudor<br> Lálion = Vidor<br> Helin = Szendi<br> Murmion = Szundi<br> Núrion = Morgó<br> Nengwesírion = Hapci<br> Úquetion = Kuka<br> <br> :-) ))<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28271 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dínchamion:-)))))<br> Majd visszajössz más néven:-)))))))))))))))<br> <br> Bocsi Svindler:-)))))<br> Csak poén volt:-))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28270 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Csináltam topicot, legfeljebb Svindler kirúg... Szóval írjatok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28269 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kicsit lassú a reakcióidőm...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28266 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ha, egy kicsit részletesebben beszélnél róla, akkor talán másokat is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28267 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eia: Rendben. Meg tudjuk ezt valahol beszélni, vagy maradjunk ezen a topicon? (Legfeljebb Svindler kirúg... :-) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28268 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ezért kellene egy új topic... Csináljak? Ne csináljak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28265 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dínch:Engem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28264 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Még mindig itt rontom a levegőt ezzel a témával, de egy kérdés, amolyan igényfelmérés szintjén: kit érdekelne filmezés?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28263 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Becsapós? Én sosem mondtam, hogy könnyű, csak azt, hogy kellő hozzáállással egy hétvége alatt el lehet sajátítani a nyelvtant... No mindegy... A rejtvényednek most nem állok neki, ugyanis nekem pl. pont a szókinccsel van bajom... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28262 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Robin: Engem érdekelne. Írok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28261 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
átlátni átlátom, hiszen már harmadik hete olvasom, meg ugye ismerős a nyelvtani szerkezet, de ez messze van a tudástól<br> <br> na, mindegy, csak szerintem becsapós azt mondani egy újonnan jöttnek, hogy két nap elég rá...<br> <br> <br> legyen egy kis rejtvény is: tessék kitalálni, mely neve személyiségeket rejtik az alábbi nevek (az én műveim, néhol kissé erőltetett, de kitalálható)<br> <br> Lossincë<br> Sailon<br> Lálion<br> Helin<br> Murmion<br> Núrion<br> Nengwesírion<br> Úquetion<br> <br> <br> Nos?:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28260 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aman, ha belegondolsz, nem olyan nagy cucc átlátni egy nyelvtani anyagto, és ha nekidurálod magad, akkor még meg is tudod tanulni... A készség-szintre fejlesztéshez persze több idő kell, de ahhoz ugyebár a szókincs sem árt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28259 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
akkor én nagyon buta vagyok, mert egy hétvége alatt bizony nem menne... úgy biztosan nem, hogy értsem is és használni is tudjam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28258 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amanibhavam! A felajánlást köszi, privát mailben, vagy esetleg telefonon megbeszélhetjük a dolgot, bár én inkább megvárnám, amíg rendes mennyiségű anyag összejön.<br> <br> Más.<br> <br> Svindler! Kérek engedélyt egy új topic nyitására. Ugyanis komolyan gondoltam a filmezést, és ha normálisan akarunk csinálni valamit, akkor most el kellene kezdeni a szervezést. Nem szeretném semelyik topicot ezzel a témával terhelni, tehát kéne egy új... Mehet?<br> <br> Robin: a nyelvtana nem egy nagy cucc, a quenya egy hétvége alatt megtanulható, a sindarinhoz kicsit több idő kell, de ezekre is igaz, ami a többi nyelvre: a szókincs és a gördülékeny (?) használat az időigényes...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28257 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Robin: köszönöm!:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28256 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ööö... sehány<br> én is csak 2-3 hete foglalkozom vele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28255 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ld. Tolkien Café

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28254 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amanibhavam:-)))<br> <br> Látom Te már nagyon vágod:-))<br> Vajh' mennyi szolgálatban lévő postás nézett rettegve a díszes betűkre melyet neked címzett levélen talát?:-))))<br> Volt már ilyen? Hoztad már a frászt a zöldkabátos öregasszonyra?:-))<br> <br> Namárië<br> <br> Ui.:lesz valami abból az összeröffenésből amit valaki elkezdett szervezni?<br> Vagy a Fekete Úr Szauron ezt is meghiúsította?:-))))<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28253 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Robin: ha kicsit belemerülsz, rá fogsz jönni, hogy a Quenya szinte pontosan ugyanúgy toldalékolja a szavakat, mint a magyar, innentől pedig nem lesz nehéz ráérezni a logikára<br> csak egy példa: szeret- Quenyául <i>méla</i><br> szeret<b>ek</b> = méla<b>nye</b><br> szeret<b>l</b>ek = mélanye<b>l</b><br> <br> ház = coa<br> ház<b>am</b> = coa<b>nya</b><br> házam<b>ban</b> = coanya<b>ssë</b>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28252 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nagy elhatározásra jutottam:).Én is szeretnék megtanulni tündéül,de ahogy elnéztem,nem lesz kömnnyű.Elég bonyolultnak tünt a nyelvtana,de akkor is meg fgok tanulni:).Már mindent leszedtem,amit írtatok,hogy fontos.<br> Gilly Greenhand:Elküldtem a szószedetet.<br> Sziasztok!<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28251 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dínchamion...<br> <br> Ha gondolod, akkor adok neked címet, ahová felpakolhatod a dolgokat, a honlapom amúgyis üresen áll...csak szólj, és megoldom... :-) )<br> <br> Namárië

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28250 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na, megint itt vagyok, majd' egy hét géphiány után... Most nincs időm (jobban mondva pénzem) végigolvasni az egészet, úgyhogy csak egy dolog:<br> <br> Amanminuial: a kiwwi valóban megszűnt, egyenlőre nem tudok semmit arról, hogy milyen szerveren leszek fönn... de ez se semmi, kemény három napig volt fönn a lap... :-(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28249 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
véstem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28248 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mit véssek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28247 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amanibhavam!<br> <br> Megtörtént, fenn vagyok a listán!:-)))<br> <br> Ha gondolod, véss:-))<br> <br> Namárië

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28246 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amanibhavam,<br> <br> Megtörtént, fenn vagyok a listán:-))<br> <br> Namárië<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28245 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
aiya,<br> <br> csatlakozz a quenya-magyar levelezőlistához (belépéshez küldj egy mailt a quenya-magyar-subscribe@primlista.hu címre), és ott megbeszéljük, mert ott célzottan ezzel foglalkozunk.<br> <br> namárië

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28244 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szijasztok!<br> <br> A hétvégén rátaláltam erre a fórumra, és nagyon megörültem, hogy végre van egy olyan hely ahol sikerülhet információkat és tudást megszerezni a quenya nyelvezetről.<br> Végigolvastam a listát megnézegettem azokat a linkeket, amiket felírtatok vagy valamilyen formában kapcsolódik a nyelvhez...<br> Letöltöttem a ...tolkien.hu/misc/quenya oldalról a progikat, elkezdtem tanulmányozni, bár nem tudom hogy jól csináltam-e mindent, mert nem az a szöveg jött ki nekem amire számítottam...<br> A kérdésem-kérésem csak az lenne hogy tudnátok-e nekem is segíteni abban hogy megtanulhassam valamilyen szinten a quenya nyelvet...azokat a programokat, fileokat elérhetővé tudnátok-e tenni, amik nektek is megvannak?<br> Nagyon hálás lennék, mert nagyon érdekel...plusz a sindarin írásmód:-) ( ha jól tudom akkor a Gyűrű írása is ezzel készült )<br> Előre is köszönöm a segítségeteket!<br> <br> Ui.: mi lett Dínchamion websitejával? ...ugye a kiwwi megszűnt...<br> <br> Namárië

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.563 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére