Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28213 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amany<br> <br> igazad van... Mint topikgazda, restellem magam az offolásokért, a többiekért én kérek elnézést...<br> <br> De hogy legyen téma is:<br> <br> Gandalf varázsigéi, amiket a filmben (és a kimaradt jelenetekben, pl. a farkastámadás) használ, quenyául vannak? Nem mindig.<br> <br> Mória kapujánál sindául mondja, hogy:<br> ''Annon edhellen edro hi ammen!''<br> <br> És később próbálkozik quenyául:<br> ''Ando eldarinwa, a lasta quattanya, fenda casarinwa.''<br> <br> A caradhrasi párbajban:<br> Szarumán:<br> ''Cuiva nwalca Carnirasse.''<br> <br> Gandalf: <br> ''Losto Caradhras, sedho hodo nuitho i ruith.''<br> <br> Mindebből az következik, hogy a maiáknak nem volt saját nyelvük??<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28212 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
látom, dúl a quenya/sindarin megbeszélése...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28211 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith<br> <br> hja, azt még a Bölcs sem tudja előre, hogy mikor szottyan kedve egy Rongybabának felkanyarodnia a trefortra...<br> <br> (ejtsd: ''mikor vagy fent?'')<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28210 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nos, semeddig, mert közöltem, hogy ha nekem eszperantót kell tanulnom, nem járok szorobán órára. És lőn. :o )<br> Kedves Bölcs, lehet, hogy azért nem találtál egy RagDollt sem, mert nem voltam fent... ? :o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28209 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith<br> <br> és meddig jutottál az eszperantóban? :) <br> <br> (amőgy ma kerestem egész nap RagDollt a treforton, de hiába :( )<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28208 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Engem egy idióta szorobán-tanárnő eszperantóul akart megtanítani. Szörnyű volt. :o (<br> De én már abban a rendszerben kezdtem a sulit, amikor az orosztanárok mind a németre képeztették át magukat. De a nővérem még oroszt tanult.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28207 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
egyetértek Aragornnal! tényleg mire elvégezzük a sulit, tök yol fogunk tudni az adott nyelven, amit tanultunk... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28206 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ja, Olorin, nincs gaz, mert ha lesz tema, ugyis valtunk. Azert ez erdekesebb, szvsz mint Frodo, vagy Legolas arcberendezese! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28205 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Huh, altalanosban nekem mar kellett az angol, de az orosz is kotelezo volt mellette. <br> Ma mar nehany szavon kivul semmit se tudok belole.<br> Ti nem figyeltetek meg, hogy mivel ez a nyelv kotelezo volt, olyan pszichikai ellenallas fejlodott ki a gyerekekben ezzel kapcsolatban, hogy juszt se tanultak meg. Pedig hasznos lenne! :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28204 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aragorn: jó lenne, ha tényleg így lenne... :-( ((

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28202 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nálunk az orosz kötelező volt mindenkinek, és angol, spanyol, francia, német volt a választék...<br> <br> Oroszul ma is prímán olvasok :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28203 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
(el-offolom a saját topikomat...)<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28201 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én viszonylag jól tudtam forditani,meg olvasni.de ma már szinte alig pár szó jut eszembe. :-( <br> Nagyon elfelejtettem.<br> Írigyellek benneteket,mert mire kikerültök a suliból ,már nyelveket tudtok,vagyis valamicskét értetek hozzá. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28200 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aragorn, én szégyellem, hogy nem tudok oroszul! mert anyukám fehérorosz, és nincs ideje tanítani... és így nem tudom a nyelvet, pedig azért yo volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28199 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jó neketek!Nekem még az orosz volt kötelező:-(<br> Egyéb nyelvről nem is álmodhattunk!:-(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28198 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nálunk japánt mi nem tanulhatunk majd, mert azt csak egy spec osztály tanulhatja, az lesz majd a c...<br> nálunk is van 8millió nyelv, az osztály áltban spanyolt és franciát szeretne:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28197 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nagyon hadarnak... Két hónap után betett a tanár egy kazit, és meghallgattuk. Utána kérdezte, hogy mit értettünk belőle. Válasz: valami Madrid... :-) (Az egész szöveget tanultuk már... :-) <br> Mi még kitesszük a yo-t, így kezdőként... :-) <br> Fereste: nem, van egy rakat nyelv, de az osztály két részre van osztva és a választható nyelv nekünk csak ez volt. De lehet japánt és oroszt is tanulni... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28196 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:) ))<br> Itt a yo-t ritkan teszik ki!<br> Megerteni se egy alom oket! :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28195 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ti csak kettő nyelv közül választhattok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28194 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Turin, az azért mááás... Azért Spanyolországban én is szívesebben ülnék...! :-) ))<br> Nálunk az angol kötelező, a spanyol-olasz pedig válastható. Mármint, kötelező, de vűlaszthatünk. :-) <br> Yo me llamo Tinúviel... :-) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28193 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:) )) Hat, vegul is, most csak 19ş van itt! :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28192 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Te szegény, napszúrásban halsz meg!;o)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28191 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tinuviel, hat en most az kozvetlen kozelrol az arcomba kapom az aldast, mert eppen Spanyolorszagban vagyok! :) <br> Nem tudom, hogy nevessek-e, vagy sirjak, de inkabb megiscsak nevetek! :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28189 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Stefferl

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28190 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Persze csak ritkan dumalok be! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28188 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Túrin,<br> <br> jah jah, én vagyok Deus (amint az a mailcímemből is sejthető :) )<br> <br> És te?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28187 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A spanyol szép lehet, nálunk anno a fél osztály azt tanulta (mi az angolos felében voltunk), de semmi nem ragadt rám... ?Cómó estas? maximum, meg !Vamos muchachos! és ezek a sor eleji írásjelek :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28186 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Te vagy deus, ha jol tevedek? :) <br> Lehet hogy pont kozvetlenul nem beszelgettunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28185 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Többnyire csak írok és várom a választ... :-) <br> Húúú, a spanyol... Az a baj, hogy quenyából nem lehet érettségizni... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28184 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az indexen kik dumáltatok jókat? miről?<br> Vagy mármint hogy te és én?<br> Te ott Túrin vagy?<br> <br> Bocs, de rohadt sok név van mindenütt, és engem is sok néven ismernek :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.610 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére