Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27884 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nyelújítás :) <br> glu-glu-glumm-glamm-gollam!<br> <br> bocs, de nem bírtam megállni :) <br> <br> Egyelőre én még vadul bújom a nyelvtant, aztán ráérünk szókincset bővíteni, amikor már nem tudjuk kifejezni magunkat.<br> <br> Azért kíváncsi lennék, hogyan fejeznénk ki azt, hogy pizza meg mozi.<br> <br> (mozgó képek? ízletes tészta-korong?)<br> <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27883 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ha tenyleg elindul komolyan a nyelujitas , nem lenne erdemes egyeztetni mas tunde-nyelujito csoportokkal? biztos mashol is felmerult mar ez a kerdes...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27882 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Fereste<br> ha nem ir ki semmit akkor az azert van mert nem talalja :) <br> egyebkent erdemes rovid, egyszeru szavakat, szotoveket beirni:<br> pl.: magyar-quenya eseten:<br> szeret, nez, lat, megy, jon, barat, fa, szel stb...<br> Egybekent keves szo van benne! A quenya szokincs nem epp a bosegerol hires, ne hidjetek hogy sok szo van meg quenyaul. Van annyi ami alapnak elegendo, es ebbol lehet kovetkeztetni,szarmaztatni uj szavakat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27881 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
csak nekem rossz az online quenya szótár, vagy másoknak sem írja ki a talált szavakat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27880 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Udv!<br> <br> Valaki irta, hogy nekiallt a quenya kurzus magyarra forditasanak.<br> Kerem jelentkezzen az illeto, vagy aki tudja kicsdoa irja meg nekem. Szivesen besegitenek neki, ugyanis en is tervezem a kurzus magyarositasat, de ne csinaljuk mar meg ketszer :) ha nem muszaj.<br> Elore is kosz!<br> Azert nem nezek utana en mert modemrol netezek es a lassunal is lassab epp a net, ugyhogy most le is lepek.<br> Elore is kosz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27879 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
www.tolkien.hu/misc/quenya <br> ezena cimen van egy szotar, de nem tokeletes. Ergo van benne jopar szo (2000 szopar), de meg nem az osszes.<br> Feliratkozasrol info ugyanitt.<br> Ket emailcim van az egyik biztos mukodik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27878 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27877 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam: Én?<br> Azon ami a feliratkozáshoz volt írva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27875 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tud vki olyan tünde-magyar szótárt, ami működik is?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27876 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
milyen címen próbáltad?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27874 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem tudok jelentkezni a levllistára!<br> Tud valaki segíteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27873 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Vargoss:<br> en egy idoben mondhatni irc fuggo votlam (szerencsere jopar eve elmult), akkor napi 10-14 oraba nyomtam atlag, foleg a #danubiuson, ami akkor futott be, tudom milyen egy irc chat logja. Nincs az az ember aki azt elolvassa, vagy barmi ertelmeset kihamoz belole.<br> Meg a maganbeszelgetesek logja is kovethetetlen sokszor.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27872 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
próbából létrehoztam egy sindarin-quenya-magyar faliújságot az eboardnál <a href=http://www1.eboard.com/eboard/servlet/BoardServlet?ACTION=BOARD_SHOW&SITE_NAME=Destination&BOARD_NAME=sinquenhu>ezen a címen, itt lehet attachmentként feliratokat is elhelyezni, amit mindenki láthat. Az íráshoz/editáláshoz szükséges jelszó: quenya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27871 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler<br> bennem is felmerult a chat ezen hianyossaga ...sot lehet meg is olne a hangulatot

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27870 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Miért veszne el az irces chat? Kell egy bot, ami log-olja a szöveget. Más kérdés, hogy iszonyat nagyméretűvé duzzadhat egy logfile. :| Habár aktivitás függő is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27869 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
anca<br> tervezgetek mar egy chat progit a tolkien-ra de alig van idom csinalni. Amugy amit kineztem irc alapu.<br> DE!: amit ircen irsz az nem amradando es elvesz.<br> Szerintem a tobbi forumok kozul joparnak megfelelne egy irces platform, foleg ahol a chates bejegyzesek divnak, de enneka forumnak szerintem korantsem. Vagyis a kapcsolattartas szempontjabol esetleg, de szerintem a levlista is eleg interaktiv ehhez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27868 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dínchamion<br> Nyugodtan vess fel temat a listan!<br> Te mit szeretnel, erre a tengwa-nagyar atirasra osszesen 3-an haraptunk ra, a listan pedig tobb mint 15-en vagyunk.<br> Egyebkent a nyelvujitassal mindenkepp kell majd foglalkoznunk, lehet hogy a quenya jol kidolgozott nyelv, de a szokincse igencsak hianyos, es nem csak modern szavak tekintetebe. Nem becsulnem az alap szokincset 3000-nel tobbre, tan meg annyi se. Az nagyon keves. Lehet hogy egy ember nem hasznal ennyi szot a hetkoznapi tarsalgasban, de tobb mint szazezer szonak ismeri a jelenteset szerintem.<br> Arany Janos allitolag 20000 szot hasznalt!<br> Es tenyleg szivesen vennek barmilyen temat a listan az abece kidolgozasa mellett mar :) Lassan en is kezdem unni. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27867 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem lenne kedve irc-el a forum latogatoknak? lenne mondjuk egy tolkien.hu csati...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27866 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem tudom mennyire nehézkesen beszélhető a latin, az én tudásom csak az orvosi részére terjed ki, de valaha egész sokan beszélték<br> a Quenya és a Sindarin is meglehetősen kidolgozott nyelvek úgy látom, és nagyon is lehetséges használni őket, csak a szókincset kell bővíteni, hiszen Tolkien nem alkothatott meg egy teljes nyelvet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27865 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
megvalami... a quenyara is igaz az mint a latinra , hogy nehezkesen beszelheto?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27864 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
kosz mindent... igazatok van valoban nem futottam at a dolgokat de megtehettem volna , csak egyszeruen rengeteg volt ,es kepetelen voltam a lenyeget kihalaszni. (en mar idegbajos lettem volna magamtol). ti mennyien ismeretike egymast?? es mi ez a forum mozizas? esetleg van elo osszejovetel maskor is ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27863 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ANCA:<br> <br> az alábbi linkre kattints, ez a mi ''házi'' tudásforrásunk :) de majd bővül remélhetőleg!<br> <br> <a href=http://www.tolkien.hu/misc/quenya/> www.tolkien.hu/misc/quenya/ <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27862 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
DÍNCHAMION:<br> <br> oké oké :) <br> <br> A listán már az utolsó simításokat végezzük a magyar-tengwa átíráson. Ha az kész, akkor már tényleg ezerrel a quenyára koncentrálunk! :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27861 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
anca, én nem akartalak megbántani, de minden internetes topik alapszabálya, hogy az ember legalább nagyjából átfutja az addigiakat, hogy ne kérdezze meg harmincharmadszor ugyanazt...<br> <br> béke

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27860 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
anca: Én nem vagyok egy nagy szakérto, de azt gondolom, hogy a quenya-val érdemes kezdeni, nemcsak, mert abból több a cucc, hanem könnyebb is (azt hiszem, ez a beszerezhetoségre is igaz...) Amit éppen fordítgatok, azt innen szedtem le: www.uib.no/People/hnohf/qcourse.htm - ha megnézed az ott található *.rtf-eket, akkor látod, hogy mennyire részletesen kidolgozta a szerzo - nnekem ezért tetszett meg pont ez a kurzus. Nem akarom elhitetni magamról, hogy mennyire értek a témához (mert nem, sajnos...), de ennyire alapos és igényes munkát szerintem nagyon keveset lehet találni ebben a mufajban. A quenya egyébként azért tetszik, mert olyan a tünde-nyelvek családjában, mint a latin nálunk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #29316 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
SANDRO,<br> <br> jöjj a NYELVEK és ÍRÁSOK topikba, ott már rég pont ilyen témákról folyik a szó...<br> <br> A törp-nyelv még nincs műsoron, jelenleg a két tünde-nyelvet, a quenyát és a sindát gyűrjük!<br> <br> üdv<br> Olórin<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #29321 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
SANDRO,<br> <br> jöjj a NYELVEK és ÍRÁSOK topikba, ott már rég pont ilyen témákról folyik a szó...<br> <br> A törp-nyelv még nincs műsoron, jelenleg a két tünde-nyelvet, a quenyát és a sindát gyűrjük!<br> <br> üdv<br> Olórin<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #29315 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hogy van törpül a tünde?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #29320 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hogy van törpül a tünde?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27859 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Akkor mit kell ezzel a címmel csinálni és akkor ha az megvan, akkor hogy megy ez a tanuljunk elfül dolog, nagyon érdekelne...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.456 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére