Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27802 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<a href=http://www.uib.no/People/hnohf/qlist.htm>itt is egy szószedet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27800 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
szerintem a magyar átírási téma most már els?sorban a levlistán fog bonyolódni, úgyhogy nem kell attól tartanod, hogy telefloodoljuk itt a topikot<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27798 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ambarta helyett esetleg lehet Umbar, az is sorsot jelent, talán jobb is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27799 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
s?t. Ambar is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27796 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
itt egy kísérlet<br> <br> <i>Ambarta úná, unquale úná, aryon er ná.</i><br> <br> Majd a többiek véleményezik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27797 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nahát! Sz*rakodik az Explorer, és kétszer küldtem el lényegében ugyanazt... Bocs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27795 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Bölcsek, hozzátok szólok!<br> <br> Azt vettem észre, hogy a magyar-tengwa átírásról szóló commentek miatt szép lassan kezdenek eltünedezni a tündéül tanulni kívánó arcok a topicból... Nem lehetne kettéválasztani a fórumot, hogy egy 'Tünde nyelvtanfolyam' topic keretein belül okosodhassanak? (Svindler, lehet?) Csak mert sokaknak iszonyú unalmas számukra semmitmondó vitákat olvasgatni... Én vállalom a másik topicot, mert igazán jobban érdekel a quenya nyelv, mint a magyar szöveg átírása... bocs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27794 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Halihó!<br> <br> Olórin: lenne egy ötletem. Mivel nektek nagyon vesszőparipátok a magyar szövegek átírása quenyára, úgy gondolom, akik 'csak' tündéül akarnak tanulni, azoknak ez nem sokat mond. (Mondjuk én java részét értem, csak nem érdekel) Mi lenne, ha kettéválasztanánk a fórumot (Svindler, tudsz csinálni pl. egy 'Tünde nyelvtanfolyam' topicot?), és akik tanulni akarnak, azokat ott okosítanák a Bölcsek (especially elsősorban magamra gondoltam, mert önző vagyok...)No?<br> <br> Sir Amanibhavam: nekem is van egy quenya-angol szótáram (bocs, fordítva), azt fordítom... Megnéztem a linkedet, letöltöttem, majd beágyazom a sajátomba, de az enyém bővebb (nyelvtani magyarázatok, stb.). Majd meglássuk.<br> <br> P.S.: Leírnám, honnan töltöttem le, de nem tudom... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27793 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hah! megtaláltam. kicsinyít? képz?:<br> -ince, tehát Hajnalka<br> Ára + ince > Árince

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27792 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
örökös, örökség, vmi ilyesmi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27791 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mi az Erbe?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27790 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
pl itt egy:<br> <a href=http://hem.passagen.se/noldo/engquen.html>quenya-ennglish wordlist

Hajnalka? Ára-titta, Ára-pínea talán

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27789 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dr.Amanibvaham,<br> <br> nekem az ára(hajnal) kéne, B. nejem végett.<br> A nincs, pedig a Kein Schicksal, kein Tod, nur das Erbe! lefordításához szükségeltetik.<br> Angol szótár hol érhető el?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27788 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hülye hosszú ö bet?k nem látszanak, bocsi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27787 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
abraxas,<br> <br> a kérdéseid, ameddig kicsike quenya tudásom terjed, nem is olyan egyszer?ek<br> <i>nincs</i><br> van = <b>ná</b><br> fosztóképz? = <b>ú-, il-,</b><br> ebb?l nincs = <b>úná, ilná</b>??<br> <br> de : elveszett, nem található: <b>vanwá</b> lásd a Namáriét: Vanwá ná... Valimar Elveszett Valimar<br> <br> <i>kicsinyít?</i><br> <br> ilyet nem találtam, kicsi, apró az <b>titta</b>, ebb?l lehet esetleg képezni valamit

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27786 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
abraxas: ha fönnvagy a listán ott folyik az egyeztetés. De ha nem magyarra átírásra kellenek a tengwák, akkor van pár táblázat. <br> Ja és a nyelvészet miatt ne aggódj, én két féléven keresztül tanultam, mégis alig emlékszek valamire, úgyhogy többnyire én is bajban vagyok a szakkifejezésekkel...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27785 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
abraxas,<br> <br> még konszenzus sincs, nemhogy tábla:-)<br> de már közelítünk hozzá

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27784 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kedves Bőregér és Olórin!<br> <br> Köszönöm a tippet, használni fogom, de tartozom egy őszinte vallomással: A nyelvészethez annyit értek, mint tyúk a harangöntéshez. Azt sem tudom, eszik vagy isszák a palatizálást :o ( Elérhetők valahol konszenzust nyert tengvák, esetleg tábla formájában?<br> Ja, és nagy segítség lenne a quenya kicsinyítőképző és a nincs szó. Sajna Svindler szuper magyar-quenya szótárában nem találtam ilyet.<br> Bocs a szómenésért.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27783 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:) ))))))<br> En igazan azt csodalom ebben a vilagban, hogy Isten olyan tokeletesre teremtette, hogy minden nap pontosan annyi eseemny tortenik a vilagban, hogy abboll epp feloranyi hiradora, es fel ora Fokuszra (vagy mittomen micsoda) futja. Se tobb se kevesebb.<br> Az az erdeeks, hogy ha nincs hir hirado akkor is van. Ez az igazi nepbutitas.<br> No de ez nem ide tartozik :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27782 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ó-nyelven:<br> <br> ...A palantírok (a távolba látók) avatatlan kézben sok galibát okoznak, mert a valóságnak olyan módon torzított képét mutatják, amilyet a felettük uralkodó sötét hatalom a védtelen lelkekkel láttatni akar...<br> <br> ...És akit magukhoz láncolnak általuk, az már többé nem tud szabadulni tőlük, örökké csak a bennük felsejlő hamis képeket kívánná látni...<br> <br> Mai nyelven:<br> <br> A mai magyar tévék leginkább szar másorokat adnak, a nézőket agymosott, bamba, szappanoperát bámuló idiótákká alacsonyítják. A tulajdonosoknak pedig kizárólag a nézettség számít.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27781 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olorin:<br> sose volt TVm, de 7 eve nem elek otthon (marmint szuleimnel), ahol eleinte laktam koliba, ott nem volt TV, igy leszoktam, azota meg nem vonz hogy nezzem. Most ahol lakom szinten nincs TV. Nagyon keveset nezem, cirka 1 esetleg 2 orat havonta.<br> Nem hianyzik. Amugy mikor belenezek a musorok annyira gagyinak es debilnek tunnek, hogy a kedvem is elmegy tole mindig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27780 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler, <br> <br> jah, kezd beindulni a lista, írogatok is rá szorgosan...<br> <br> a tolkien.hu dolog most már világos, köszi.<br> <br> 7 éve nem nézel TV-t?<br> Eladtad a tévédet vagy besokalltál?<br> <br> Ha egyszer bekapcsolod, mennyi minden újdonságra fogsz lelni, de jó neked.... <br> <br> Amúgy nem vesztesz sokat, a tv főleg arra jó, hogy felidegesítse magát az ember.<br> Én általában a dokumentum- és természetfilmeket adó csatornákat nézem, meg ostoba rajzfilmeket a Cartoon Networkon :) <br> A többiből csak a híreket, azokat is minek...<br> <br> Na sebaj.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27779 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olorin:<br> Most mar megy neked is rendesen a lista, nem? Delutan megjott a leveled, en regaltam is ra.<br> <br> A www.tolkien.hu domain nev Herner Daniel tulajdona. A weblap is ay o serveren uzemel, ugyanazon a gepen mint a www.szinhaz.hu . A webkontakt tudtommal Herner Daniel cege (vagy legalabbis nagyon komoly kapcsolatban all a ceggel, bovebben JaMaN tudna megmondani)<br> <br> Az RTL Klub fokuszaban volt egy musor jan 9-en ott a Daniel szerepelt. Hogy a TV2-n mi volt nem tudom, csak hallottam, hogy volt vmi. Az RTL Klubost se lattam.<br> 7 eve nem nezek TV-t...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27778 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin:<br> Köszi! Vágtatok a Függelék felé, hidd el, de egyelőre csak Gandalf meséli Frodónak a Gyűrű történetét. <br> Viszont amikor ma megkaptam a könyvet, rögtön megnéztem, hogy van eredetiben Gandalf ''Fussatok, bolondok!'' kiáltása: ''Fly, you fools!'' Ez a legmeghatóbb rész... :o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27777 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amani,<br> <br> hát istenem, valakire kell célozni :) <br> De amúgy azért, mert veled vitázom (késhegyig!) :) az Ö betűről :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27776 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lalaith:<br> <br> Ezért kell elolvasni angolul és magyarul is a Függeléket...<br> <br> Na akkor én:<br> TOLKIEN írja (mintha ő lenne a Piros Könyv fordítója):<br> ''Mivel a sztúrok és a Brí-beli emberek régi nyelvének maradványai az Angliában megőrzött kelta maradványokra emlékeztettek, fordításomban ezeket utánoztam. Brí pldául keltául domb-ot jelent, chet (cset) pedig erdőt. Így alkottam meg a Brí, az Arcset és a Cseterdő szavakat.<br> A személynevek közül egyedül a Trufiadoc nevet változtattam meg ugyanígy: becézett alakja -- Trufa -- utal az eredeti jelentésére. Az eredeti hobbit-név Kalimac volt, azt Kali-nak becézték, ami nyugoriul tréfásat jelent.''<br> <br> Tehát: <br> tréfás > tréfa > trufa // Trufiádok<br> <br> De az eredeti angolban persze Tolkien nem a magyar TRÉFA szóval dolgozott, hanem a MERRY-vel:<br> <br> ''Meriadoc wa chosen to fit tha fact, that this character's shortened name, Kali, meant in the Westron jolly/merry/ and it was an abbreviation of the name Kalimac.''<br> <br> Tehát az angol eredetiben:<br> jolly / merry > Merry // Meriadoc.<br> <br> <br> Érthető ez?<br> Szerintem Göncz, illetve Réz papáink remekül áttették...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27775 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szívesen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27774 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27773 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az eredeti quenya írás a tengwar. (Ez az első táblázat.) A második pedig az angrethas, ami eredetileg szintén tünde volt (sinda), csak a törpök kicsit átvariálták.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27772 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin, miért éppen én vagyok kipécézve??!!:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.476 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére