Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27711 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amúgy bennem még mindig él a gondolat, hogy a magyar átírásnál az <i>eredeti</i> forráshoz kellene visszanyúlni, nem pedig egy angolra adaptált változatot adaptálni tovább, de lehet, hogy nincs igazam, és célszer?bb az utóbbit használni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27710 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler, asszem GY, NY, TY ügyben Olórin is így gondolja, legalábbis eddig ezt használtuk<br> J-LY végül is miért ne, ezt én is felvetettem a (halott?) listára küldött egy levelemben

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27709 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler! a primpostás lista támogat attachmentet meg ilyenek? a yahoos technika azért volt jó, mert ott lehet képeket és fileokat tárolni, amihez a tagok hozzáférhetnek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27708 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
De lehetne J meg az L (lambe) alatta ket ponttal.<br> Akkor az elvileg LY, es nem hiszem hogy lenne jelentosege a LY es J megkulonboztetesenek, hiszen a tengwak a fonemak leirasara szolgalnak, nem a magyar helyesirasi szabalyok betartasara.<br> <br> Amugy mi a helyzet a GY, NY, TY -vel? En tovabbra is azt mondom, hasznaljuk erre a quenya TJ, GJ, NJ jeloleseit, ami a T,G,N alatti dupla pont (a palatalizacio jele, ami a hang j-siteset jeloli, tehat pont azt amire szuksegunk van, hiszen a magyarban a TY a T palatalizalodott alakja)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27707 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olorin, a J-nek a yanta azert nem jo szerintem, mert azt hasznaljak diftongusok (dupla maganhangzok osszeolvadasa) eseten is, igy a ju es ui jelolese megegyzene.<br> En hajlok arra, hogy az anna-t hasznaljuk helyette.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27706 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
na jó, V ügyben megadom magam, bár a vilya (parmaitében a z bill. qwertz-ben) még mindig szimpatikusabb nekem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27705 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<b><u>Uj quenya-magyar levelezolista</u></b> ami mukodik...<br> <p><br> A következő képpen lehet feliratkozni rá:<br><br> A teendőd csak annyi, hogy írj egy levelet a quenya-magyar-subscribe@primlista.hu címre.(Ha ezzel nem menne, akkor a lentebb lévő feliratkozás címmel is probáld meg. A prim-en mindkettő meg volt adva, az egyik biztos jó.)<br><br> A listára bárki jelentkezhet. Csak tagok küldhetnek levelet. A kapcsolódó e-mail címek:<br><br> Levél küldése: quenya-magyar@primlista.hu <br><br> Jelentkezés: quenya-magyar-feliratkozas@primlista.hu <br><br> Lemondás: quenya-magyar-leiratkozas@primlista.hu <br><br> A lista tulajdonosa: quenya-magyar-tulajdonos@primlista.hu <br><br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27704 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy Strange,<br> <br> levelet kaptál, life!<br> tanulmányozd!<br> <br> Most enni mentem, de majd később...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27703 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
legyen akkor anna ohne pontok<br> <br> W>V ügyben pedig mindjárt beidézem az Amanye Tencelit, ha hajlandó lesz bejönni<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27702 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
én sem konyítok, de biztosan megtehet?, pl. Fontographer, igen vagy valami ilyesmi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27701 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy,<br> <br> hát ha te át tudod pofozni a font bill.kiosztását, akkor megemelem a csúcsos kék kalapomat, mert én ilyenhez nemigen konyítok... Fontographerrel vagy hogyan?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27700 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Heh, Elrond tanácsa, de remélem, kikérik a Bölcs véleményét :) <br> <br> Mármost:<br> W a quenyában V lett???<br> Tudtommal 2 külön jel van rájuk, mert ez 2 külön hang...<br> A 22. jelöli a V-t (vala) és a 24. a W-t (wilya); az egész IV. téma a W-ről szól...<br> <br> A J hangra:<br> QUENYA szövegek írásánál:<br> Hát elvileg ANNA+following Y, azaz a 23. (anna) tengwa alá 2 pont. De az elterjedtebb a 35. (yanta), így hajlok arra is.<br> <br> J a MAGYAR szövegekben:<br> itt az ANGOL-Tengwa táblázatra építek, amely a mássalhangzós J esetére a 23. (anna) jelet javasolja, de alsó 2 pont NÉLKÜL.<br> Ha nevek végén álló Y-ról lenne szó (pl. Törley), oda viszont a 35. (yanta) jelét tenném.<br> <br> Hm?<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27699 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ami még eszembe jutott, hogy ha már eldöntetett, aminek el kell döntetnie, át lehetne egy kicsit alakítani a Parmaite fonttáblázatot úgy, hogy a tengwák a nagyjából nekik megfelel? magyar bet?/hang fölé kerüljenek; elneveznénk Tengwa Magyar-nak, kényelmesebb lenne vele az írás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27697 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
tartok t?le, hogy igen, másképp nem fog menni, összeül Elrond tanácsa és dönt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27698 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a J hangra mit használtál eddig?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27696 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy,<br> <br> érik egy budai sörözés, táblázatokkal, megbeszélésekkel, esetleg kis falatozással melléje...<br> <br> :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27695 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a W-b?l a Quenyában is V lett<br> <br> a többin még gondolkodom<br> <br> amy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27694 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na, majd később jövök...<br> Dógomvan.<br> <br> :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27693 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ez a hülye Yahoo végigszívatott ezer wizardon, aztán most közli a Groupban, hogy <br> quenya-magyar: membership pending...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27692 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Csináltam Yahoo ID-et.<br> <br> De ó jaj, én is nyakas vagyok, mint a tündék és a törpök!<br> <br> H vs S, meg F:<br> Nem értek egyet. Azon túlmenően, hogy a hyarma a QUENYÁban valóban a lágy h-t jelölte, a változásokat kicsit össze kéne dolgozni a mostani ANGOLra adaptált jelkészlettel.<br> <br> Elküldök nektek a listára egy MEGAPACK-ot, abban benne vannak azok a táblázatok, amelyekből szerintem dolgoznunk kéne.<br> <br> Válasszuk ketté a dolgot:<br> <br> 1. van az eredeti QUENYA használat, abban a hangok is adottak.<br> <b>DE EZT CSAK QUENYA szövegekhez használjuk, könyörgöm!</b><br> A quenyában van KH és lágy H, van W és V, ezért ott azok a helyesek.<br> <br> De ha <b>magyar</b> szöveget írunk át, akkor a KÉSŐBBI változásokat TÜKRÖZŐ, jelenkori megfeleltetést kéne használnunk, amit a mostani (JRRT által is használt) angolhoz való táblázat mutat.<br> <br> Ebben a KH-ból SH (azaz a mi S-ünk) lett, és igenis a HYARMA jelét használják MOST IS a normál H-ra. (annál is inkább ésszerű ez, mert a magyarban alig van KH-szerű hang, legfeljebb nevekben, pl. Bach).<br> <br> A V jelről meg beszéltem már.<br> Te a W hang jelét használod, ami a magyarban NINCS.<br> A V a magyarban <b>zöngés, elöl képzett fogréshang</b>, ezért a zöngétlen párját (ami az F) egy zöngésedést jelző hurokkal kell kiegészíteni.<br> A kortárs angol-tengwa is ezt használja.<br> <br> Azzal, hogy palatalizáló jellel látjuk el az SZ jelét (ami hangképzési abszurd), és ezt kinevezzük S-nek, végképp nem értek egyet.<br> Ez hülyeség, ne is haragudjatok.<br> <br> <br> <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27691 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
próbálj onnan kiindulni, hogy groups.yahoo.com/mygroups<br> innen bejuthatsz az összes listára, amin tag vagy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27690 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nincs? tizenkét üzenet van kábé<br> mit ír ki, Guest vagy vagy a userneved? és nekem aktiválni kellett a membershipemet, miel?tt bemehettem<br> <br> közben Svindlerrel arra jutottunk (nem végleges érvénnyel persze), hogy az eddig S-nek használt <i>harma</i> tengwa inkább alkalmas H-nak (mivelhogy azt a hangot is jelöli sztem), amit eddig te H-nak használtaál, az a <i>hyarma</i>, ami egy lágy H; így S-nek lehetne egy palatalizált SZ-et írni, innen az SZ+két alsó pont<br> de ha bejutsz a listahonlapra, látod majd, miket irkáltunk eddig<br> <br> a légyszívesben a kett?s GY persze elírás<br> <br> F ügyben meg kötöm az ebet a karóhoz: az F hangra már van eredeti tengwa...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27689 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A YAHOOO-ban meg nincs semmi... Vagy hogyan kell ott belépni?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27688 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
jajde birka vagyok én<br> <br> persze hogy jött tőled!<br> És nagy választ szerkesztettem rá, aztán félbehagytam, mert inkább a listára írnám, ha nincs ellenedre, hogy jobban megvitathassuk!<br> <br> Csak még nem küldtem el!<br> :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27687 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hehe,<br> <br> a sok hüjje downloader közt elveszett, de megvan...<br> <br> Így olvasom:<br> <br> ''DEUSZ NÉZD MEG A MÉJLED LÉGGY?ÍFESSZ!''<br> <br> - A hosszú GY kicsit fura, és mi az a végén? <br> - a magyar átírásokban továbbra sem használnám a W tengwáját a zöngés elöl képzett V-re, már elmeséltem, én melyiket tartom jobbnak :) <br> - a szöveg végén palatalizált SZ = ? SSZ? De miért sziszegsz? :) <br> <br> Ja, és néztem, de még nem jött semmi tőled... :) <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27686 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az nem baj, ha belekötsz a mondataimba, s?t<br> kölcsönös kötözködéssel haladunk el?re

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27685 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
oda is megyek közben (Yahoo)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27683 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
óbakker,<br> <br> na megnézem...<br> <br> amúgy kösz a mailedet, de a CUIVIÉ... példamondatodba megint bele tudok kötni :) )<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27684 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin: kiprinteltem a billentyűzet kiosztást - de az nem PDF-ben van, hanem sima doc-ként (ha én jól emlékszem)<br> Az Acrobatot este azért visszarakom a gépemre.<br> <br> Ja, és köszönöm mindenkitől a válaszokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27682 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
izé... és benéztél a groups.yahoo.com/group/quenya-magyar oldalra? láthatod az eddigi hozzászólásokat, szükség lenne az inputodra...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.443 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére