Lothlórien - Tündék

Több
22 éve 1 hónapja #70840 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Estel: Biztos hogy vidámabbak, de hülyék az tuti nem :!: :!: :!:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70833 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sztem Völgyzugolyban - lévén "az Imladrisi menedék" - könnyen lehettek úgymond "lököttebbek" , avagy más szóval komolytalanabbak a tündék, mint Lórienben, vagy Megye erdeiben, útban Szürkerév felé... végtére is amióta megalapíttatott, ez a hely volt azoknak a tündéknek a menedéke, akik még nem unták meg Középföldét, és nem akarnak elhajózni Nyugatra, csak éppen a Gonosz elől akarnak biztonságba vonulni... A vidámságukra és könnyedségükre vonatkozólag gondoljatok csak arra a részre, amikor Bilbó előadja az (Aragorn által csak igen kevéssé módosított) Earendilről szóló énekét, ők pedig a birkák egyformaságáról kezdenek el elmélkedni :D
Egyszerűen nyugis helyük volt ott, és kész! ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70823 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Minerva: nem hinném, hogy lökötebbek. :confused2:
Ebben a kérdéseben Svindlerrel értek 1-t. 8) :sungl:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70673 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ancalimon írta: Ezt feloldandó, mintha Bilbó mondana is valamit Frodónak, hogy a völgyzugolyi tündék mindig vidámak, és sokat nevetnek.

Akkor a völgyzugolyi tündék lököttebbek? :mrgreen:
Sztem csak az lehet, h nem tudta eldönteni, milyenek legyenek... és lehet, h részben a fordítás hibája is. :x

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70615 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem sok Szilmarilok szoveg szuletett a Hobbit elott, azokban pedig ugyanugy komoly szerepben tunnek fel a tundek.
A Hobbit-ot Tolkien a gyerekeinek meselte, es gyerekmesekent is lett eladva a kiadonak. Szerintem inkabb ebben keresendo a tundek vidamsaga, komolytalansaga.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70592 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Azt hiszem ennek az ellentmondásnak ő is tudatában volt.
Ezt feloldandó, mintha Bilbó mondana is valamit Frodónak, hogy a völgyzugolyi tündék mindig vidámak, és sokat nevetnek.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70573 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Majd meglátjuk Ulmo fordítását... ;)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70551 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sztem lehet köze a fordításhoz is... (Nem olvastam még angolul...)

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70535 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igazad van. Sztem Tolkien akkor még nem igazán szilárdította meg elképzeléseit a tündékről. Lehet, hogy akkor még kevésbé komolynak képzelte őket.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70464 Írta: Erunis_
Erunis_ válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hi all! Csak nekem tűnik úgy, vagy A Babó "mesevilágában" tényleg egész másak a tündék, mint egyébként a Gyűrűk Urában és a Silmarrillionban?! Ahogy eddig én megismertem őket, olyan fenségesek, és eddig mindig hangsúlyozva volt a szépségük, a széphez (dal, ének, művészet) való tehetségük, a Babóban pedig EDDIG szó sincs erről... olyan ..."lököttek".
Például szólj hozzá ehhez a dalhoz:
Hé, mit akartok;
Hó, mit reméltek?
Pónira patkót?
Folyóra révet?
Hó, tralla-lelle-le,
jertek a völgybe le!

Mondjuk ehhez képest:
Tél tűnt, s megjött Tinúviel,
És tavasz tündökölt dalán
Egeivel, esőivel,
S olvadás vize csobogott.
Virultak kecses lábnyomán
Tünde-virágok: üdv közel
Éledt Beren, fű bársonyán
Táncra-dalra vágyakozott.


Azért van különbség..... 8O 8O 8O

Ne elégedj meg azzal, ami vagy, hanem törekedj azzá, ami lehetnél!
/falfirka az Arsenal öltözőjéből/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70109 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elrond írta: Helló!

Ancalimon: Forrás nem áll rendelkezésemre, elgondolkodtam rajta, így született ez a számadat.

Minerva: Semmi olyat nme írtam hozzászólásba. Hogy milyen arról kérdezd Aragornt! :D

Uppsz... bocs, félreolvastam... :oops:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70056 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
ha jól meggondoljuk, a filmben egész Rivendellből Elrond, Arwen meg még egy-két tünde látszott, ezzel az erővel azt is gondolhatnánk, hogy Völgyzugoly lakosainak száma 6


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70055 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
ez teljesen légből kapott feltételezés, hogy Arwen Undómiel lett volna az egyetlen; Tolkiennál viszonylag kevés a nőalak, nem úgy vezeti a történetet, nem tesz róluk külön említést, de ez nem jelenti azt, hogy amiről nem beszél, az nincs is


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70047 Írta: Erunis_
Erunis_ válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jól kijöttek aért ezek a számadatok...
Nekem mondjuk arról semvolt tudomásom, hogy Arwen az egyetlen nő Imladrisban. Nem is volt több :?: :?: :?: Miért?
Egyébként nem lehet olyan rossz nő, hamár Lúthien újjászületése (egy icipici buddhizmus, reinkarnáció, izék, bigyók, és a többiek), még akár Elrond szemében is :wink: Aragornról nem is beszélve... :tongue:
De tényleg...ő volt az egyetlen nő Imladrisban..na ne mááár...

Ne elégedj meg azzal, ami vagy, hanem törekedj azzá, ami lehetnél!
/falfirka az Arsenal öltözőjéből/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69537 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
hát ez eléggé spekuláció-szagú...

fehér izé: arra való a Quote gomb a hozzászólás-ablak fölött


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69528 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A könyvekből kitűnik minden:
Völgyzugoly menedékhely, eldák vannak ott akik akkora nem túl sokan maradhattak Középföldén.
Lindon: Gil-galad volt az Aragorn, eléégé erős volt, de Gil-galad halála után vagy Völgyzugolyba mentek a tündék, vagy Amanba, vagy pedig ott maradtak Círdannál tengerésznek.
Lórien: Még az Óidőkben alapította Lenwe, és mivel népe a keleti-tündék közül való volt (nanda asszem) nem vágytak annyira Nyugatra. Celeborn sinda, Galadriel pedig nolda volt, így érthető, hogy ők jobban vágytak vissza különösen Galadriel.
Bakacsin: Szintúgy mint Lórien: elda uralkodó, keleti-tünde nép. Mellesleg ez a legnagyobb területü szerintem.


Hogy csinálod, hogy olyan fehér izéba rakod idézetet? Tök, jó egy délutan megyek megnézni a még egyszer a filmet! Na jó ez OFF volt :roll:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69527 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elrond írta: Forrás nem áll rendelkezésemre, elgondolkodtam rajta, így született ez a számadat.


Húh.
Nagyon érdekelne az elgondolás, ami alapján kijött ez az érték...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69467 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Helló!

Ancalimon: Forrás nem áll rendelkezésemre, elgondolkodtam rajta, így született ez a számadat.

Minerva: Semmi olyat nme írtam hozzászólásba. Hogy milyen arról kérdezd Aragornt! :D

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69460 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elrond írta: Ja és még valami: Miért csak Arwen volt egyetlen nő Imladrisban?
Habár lehet hogy ezt nekem kéne tudnom... :D :D

Na de Elrond! A saját lányodat jó nőnek tartod? ;)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69439 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hát az okosok azt számítgatták, hogy a fénykorukban (az első korban) kb. egymillió tünde élhetett Középföldén.

Viszont az elvándorlásuk mértékéről nincsenek adatok, vagyis nehéz megállapítani, hogy mennyien is maradhattak a harmadkor végére. Az általad leírt számok mindenesetre hihetőnek tűnnek. Csak a megérzésed súgta őket, vagy van valami forrás/számítás a háttérben?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69403 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Üdv!

Szerintetek hány tünde élhetett a Gyűrűháború idején Középföldén?
Szerintem Lindonban kb. 2-3000, Lórienbe' 8000-10000, Bakacsinban 15000, völgyzugolyba meg tán 500 max 700.

Ja és még valami: Miért csak Arwen volt egyetlen nő Imladrisban?
Habár lehet hogy ezt nekem kéne tudnom... :D :D

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69291 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kérlek titeket, hogy térjünk vissza a topik címében megadott témához. A könyvek tartalmának, elérhetőségének megtárgyalására is találtok rovatot a fórumon.
Köszönöm

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68521 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Csak szó volt róluk, de érdekes lenne... :biggrin2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68352 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tündék a Star Trekben???? Ez érdekes!!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #68058 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

shaira írta: Látta valaki a Star Trek- Voyagert a hétvégén? A vasárnapi második részben tündékről volt szó. Kicsit csodálkoztam, hogy az írek ennyire tartanak a tündéktől. Elég furcsa volt Tolkien világbeli tündék után így hallani a tündékről.

Igen, ezen a fordításon én is meglepődtem. Szerintem inkább tündérekről (faery, nem elf) volt szó. Meg valami szárnyakat is emlegettek.
Ha jól emlékszem, az ír tündérek embergyerekeket visznek magukkal (rabolnak el), vérfrissítés :?: céljából. És megbűvölt fadarabokat :?: (vagy tündegyereket :?: ) hagynak ott helyettük, ami úgy néz ki, mint az embergyerek, de nincs lelke. Ezért tartanak tőlük annyira, és innen van a cseregyerek (changeling) kifejezés is. (Bővebben a Tom Deitz: A Szelek Urának végzete c. könyvben - de régen olvastam! Na, majd elő kell vennem. Jó kis könyv, lehet, hogy viszem a táborba is. :) )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #67925 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Látta valaki a Star Trek- Voyagert a hétvégén? A vasárnapi második részben tündékről volt szó. Kicsit csodálkoztam, hogy az írek ennyire tartanak a tündéktől. Elég furcsa volt Tolkien világbeli tündék után így hallani a tündékről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #67920 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sajnos az "Elveszett mesék" már nem kapható, érdemes antikváriumokban próbálkozni.

A "Gyűrű keresését" viszont a Szukits most adta ki újra, még minden nagyobb könyvesboltban megtalálható. Megéri elolvasni, úgyhogy csak biztatni tudlak benneteket...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #67885 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
kösz, Ancalimon.
nekem ez nem derült ki a tartalmából a könyvesboltban

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #67882 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
ezeket be kell szereznem!!! :D
kösz, Ancalimon! 8)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #67717 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elendil írta: A Gyűrű keresése miről szól? :?:


Az összes korról. Vannak fejezetek az első korból (Tuor és Hurin történetének egy részletesebb változata), a másodkorból ( részletes ismertetés Numenorról), és a harmadkorról is (istarok, palantírok, stb.).


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.662 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére