Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 4 hónapja #252808 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tudtommal a tündék is dolgoztak mithrillel de ezt ők kitölszerezték be?
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252683 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem jogszerű.
Ki is jelenteném gyorsan, hogy az efféle illegális műveletektől a Magyar Tolkien Társaság elhatárolódik.

(kérnék valakit, hogy szerkessze át az üzit. Ha nagyon aragszkodtok hozzá, küldüzgessétek ímélben, saját felelősségre)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252621 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Biztos, hogy ez így jogszerű? :confused2:


Biztosan nem! :D
De el tudod olvasni...
De azért vedd meg, mert mégis csak úgy az igazi. :itscool:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252486 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Biztos, hogy ez így jogszerű? :confused2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252301 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Szilmarilok jelenlegi lelőhelyei: könyvtárak és antikváriumok. Január óta számos helyen kerestem :cry: !!! A gödöllői könytárban elvben 2 példány is megtalálható, valahol, mert nincsenek kikölcsönözve. Nelia : neten a következtő helyre leltem, ahol a Szilmariok hozzáféhető f451.host.sk/index.php?p=2&PHPSE ... 887e25ea22
Jó keresgélést. :wink:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252213 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta:

Nelia írta: Haygovannen!"Mae govannen" ;)
Tul. képpen kik voltak az erdőtündék? Azt tudom, hogy Rhovanionba, és a Bakacsin erdő környékén éltek. Meg hogy Legolas is onnan jött, az ottani király, Thandruli király fiaként. De arról nem szól Tolkien, hogy kim is voltak az erdőtündék. :roll:


De.
Azoknak a tündéknek a leszármazottai, akik a Nagy Utazás során lemaradtak, és nem kelek át Valinorba.


Off: Te valóban nem kelsz át Valinorba, fivérem, mert ott születsz meg. :twisted:
A lemaradt tündékhez tartoznak még a Szilmarilok alapján a doriathiak, az Ossiriand környéki nandák is.

Nelia: Szilmarilok: végső esetben nagyobb könyvtárak olvasótermében tuti megtalálod, vagy esetleg antikváriumban, vagy boltban kérd meg , hogy rendeljék meg neked.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #252202 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ezúton szeretném kezdeményezni egy új MTT csoport, a "Heren Nolmion Endorëo (Középfölde Kutatók Rendje)" létrehozását.

A csoport terveim szerint a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

Miért van erre szükség?

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

A csoport megalakulásához az MTT szabályai szerint 5 MTT tagra van szükség. A sorainkba várjuk mindazokat, akiket érdekel a tolkieni világ részleteinek elemzése, megvitatása, és kedvet éreznek ahhoz, hogy mindezt közösségi keretekben gyakorolják.

A Heren Nolmion Endorëo csoportalapító találkozójára a következő Tolkien Klub után, május 14-én 19 órakor az Eötvös Collegiumban (Bp. XI. Ménesi út 11-13.) kerül sor.


Szerettel várunk minden érdeklődőt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251359 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nelia írta: Haygovannen!"Mae govannen" ;)
Tul. képpen kik voltak az erdőtündék? Azt tudom, hogy Rhovanionba, és a Bakacsin erdő környékén éltek. Meg hogy Legolas is onnan jött, az ottani király, Thandruli király fiaként. De arról nem szól Tolkien, hogy kim is voltak az erdőtündék. :roll:


De.
Azoknak a tündéknek a leszármazottai, akik a Nagy Utazás során lemaradtak, és nem kelek át Valinorba.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251303 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Laurelen írta:

Fyra Ithilwen írta: Ó... hát a Babót sajnos még nem olvastam :cry:
De valamelyik héten megyek könyvesboltba, és beruházok rá :D :D:D
Akkor ennyit egy újabb tévhitről. :roll:

szvsz várd meg a javított kiadást :) (abban már a GYU féle terminológia van, hobbit, tünde, zsákos bilbó stb)


Javított kiadás? Ha lesz, FELTÉTLENÜL be kell szereznem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251301 Írta: Nelia
Nelia válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Haygovannen!
Nem tudok sokat a tündékről. Sehol sem találoma Szilmarillokat, és végső elkeseredésemben :bawling: felhagytam a kereséssel.
Tul. képpen kik voltak az erdőtündék? Azt tudom, hogy Rhovanionba, és a Bakacsin erdő környékén éltek. Meg hogy Legolas is onnan jött, az ottani király, Thandruli király fiaként. De arról nem szól Tolkien, hogy kim is voltak az erdőtündék. :roll:

Nelia, aki odavan Faramirért. Imádja a lovakat, és szeretne találkozni a színészgárdával.
GYŰRŰK URA 4EVER!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251296 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lesz javított kiadás? Akkor tényleg érdemesebb arra várni! A Szobotka Tibor féle fordírás... :o
Bocs az offért!!! :P

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251281 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra Ithilwen írta: Ó... hát a Babót sajnos még nem olvastam :cry:
De valamelyik héten megyek könyvesboltba, és beruházok rá :D :D:D
Akkor ennyit egy újabb tévhitről. :roll:

szvsz várd meg a javított kiadást :) (abban már a GYU féle terminológia van, hobbit, tünde, zsákos bilbó stb)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250915 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Persze nincs köze a két italnak egymáshoz, de például ott volt az ork "pálinka" is, ha jól tudom annak nevezték. Szerintem a miruvor is ilyesmi lehetet, csak persze finomabb. Mondjuk hozzáteszem az eredetit nem ovastam :)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250890 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jó kérdés... a szöveg mindössze két főnevet említ jellemzéséül, ebből a 'cordial' egyértelműen szíverősítő italnak fordítható, a 'liquor' viszont az (égetett) szesz(es ital) mellett akár még a (gyógyszer)oldat fordítást is megengedhetővé teszi... :roll:

J.R.R. Tolkien írta: '(...) It is miruvor, the cordial of Imladris. Elrond gave it to me at our parting. Pass it round!' As soon as Frodo had swallowed a little of the warm and fragrant liquor he felt a new strength of heart, and the heavy drowsiness left his limbs (...)
/LOTR - FOTR, Book 2. Chapter 3 - The Ring Goes South/


Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250888 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta: Az alkoholra visszatérve: Miruvor. Az is vmi tünde szesz volt nem?


Biztos, hogy alkoholos volt?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250811 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Micike írta: Én kerestem a neten recepteket, találtam is dögivel!
A lembast már ideje lenne kipróbálnom, de a miruvort elolvastam: tömören ennyi: csak alkohol van benne... :P
De mindenféle, a lényeg h jó erős legyen. Persze a hobbitkák meg Gimli, Aragorn, Boromir bírta, Legolas meg csak szédelgett tőle az úton :)

Aragorn Athelas-teája jobbnak tűnik: tele van gyógynövényekkel. Menta, gyömbér, stb.


Na ne már... pont Legolas szédelgett... és lefújta a szél a hóról, ugye? :lol:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250808 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én kerestem a neten recepteket, találtam is dögivel!
A lembast már ideje lenne kipróbálnom, de a miruvort elolvastam: tömören ennyi: csak alkohol van benne... :P
De mindenféle, a lényeg h jó erős legyen. Persze a hobbitkák meg Gimli, Aragorn, Boromir bírta, Legolas meg csak szédelgett tőle az úton :)

Aragorn Athelas-teája jobbnak tűnik: tele van gyógynövényekkel. Menta, gyömbér, stb.

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250807 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta:

Fyra írta: Biztos finom lehetett.
A miruvort mindig Jägermeister, a lembast meg háztartási keksz ízűnek képzeltem :lol:


Hehe, egyetértek!


Ha melengette őket, akkor... :lol: :lol::lol:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250806 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta: Biztos finom lehetett.
A miruvort mindig Jägermeister, a lembast meg háztartási keksz ízűnek képzeltem :lol:


Hehe, egyetértek!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250804 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Biztos finom lehetett.
A miruvort mindig Jägermeister, a lembast meg háztartási keksz ízűnek képzeltem :lol:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250803 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg mert nem volt csak egy butelkával :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250800 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ezért is tolta beléjük Gandalf, persze csak módjával :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250799 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta: Az alkoholra visszatérve: Miruvor. Az is vmi tünde szesz volt nem?


Igen! Völgyzugolyi szíverősítő!
Nagyon finom, és gyógyhatású, és átmelegíti az ember /hobbit /tünde lelkét. :)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250798 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az alkoholra visszatérve: Miruvor. Az is vmi tünde szesz volt nem?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250764 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta: Hát... nem tudom, de ez olyan...
Én a tündéket vegáknak képzeltem el 8)
Meg az nem fogalmazódik meg bennem sehogy, hogy amikor a tündék a természettel együtt léteznek, akkor leölnek pl. egy szarvast, hogy jóllakjanak.


Még szavuk is van az ennivaló húsra. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250762 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igen, elálmosodott az alkoholtól, ez lehet a tündékre a legjellemzőbb hatása. El is szundított a fickó :lol:

De beszéljen helyettem az idézet:

Csak az igen erős bor álmosítja el az erdőtündéket; de ez a fajta, mint kitűnt, Dorwinion nagy szőlőinek java terméséhez tartozott, amelyet egyáltalán nem szántak a király katonáinak vagy szolgáinak, hanem egyedül a király vigasságaira, s kisebb kupába, mint a főpohárnok hatalmas kancsója.

(Megjegyzés: az idézet az eredeti fordítás javított változata)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250727 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nade elég kulturáltan csípett be...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250700 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ó... hát a Babót sajnos még nem olvastam :cry:
De valamelyik héten megyek könyvesboltba, és beruházok rá :D :D:D
Akkor ennyit egy újabb tévhitről. :roll:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #250699 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ha figyelmesen olvastad a Hobbitot, akkor találhattál benne egy Galion nevezetű poháronokot, aki csúnyán berúgott az erős dorwinioni bortól ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250697 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Hobbit ;)


Tessééék?!

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.672 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére