Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 5 hónapja #249891 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Felvet:
vajon mi lett volna, ha Eärendil hiába utazik Valinorba, a valák nem hajlandók segíteni a tündéknek és az embereknek?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249889 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mondom, hogy április 1! Tavaly is volt ilyen. Szvsz vicces. Használjátok ki, mert holnap visszaállítják az egészet! Valaki gyorsan vessen fel valami nagyon komoly témát! Én meg befejeztem az offolást! ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249888 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta: :D Próbáljátok kellő képzelőerővel olvasni a topicot, és nevessetek :lol:
Egyébként a jelenség a fórum egészére szól...
Találtam tavalyelőtti elrontott hozzászólást is...


Eszerint holnap nem javítja vissza?

Akkor ismételni fogok...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249887 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
:D Próbáljátok kellő képzelőerővel olvasni a topicot, és nevessetek :lol:
Egyébként a jelenség a fórum egészére szól...
Találtam tavalyelőtti elrontott hozzászólást is...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249879 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tolkien=Rejtő eszerint?
:lol:
Ugyan, biztos csak tréfa. Csak tudnám, ki csinálja... reggel még semmi sem volt!

Képzeljük el...

Fülig Jimmy bemegy a pajkos Póniba...
-Uraim! A Gyűrűmért jöttem!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249864 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta:

Fehér Szarumán írta:

Fyra írta: Ki a bánat írja át a hozzászólásokat?! 8O

Ki hülyéskedik a hozzászólásokkal???? :?: :?:
Kiváncsi lennék.


Hát én is... de az is lehet, hogy csak áprilisi tréfa... de mi az a TÁDZSIK??? 8O

Naná, hogy április elseje, mi más! Szerintetek ki a halál írna Obi van Kenobi házáról ebben a topicban? Ha jól sejtem,Tolkien=Rejtő... De próbáljuk csak ki.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249845 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fehér Szarumán írta:

Fyra írta: Ki a bánat írja át a hozzászólásokat?! 8O

Ki hülyéskedik a hozzászólásokkal???? :?: :?:
Kiváncsi lennék.


Hát én is... de az is lehet, hogy csak áprilisi tréfa... de mi az a TÁDZSIK??? 8O

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249841 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta: Ki a bánat írja át a hozzászólásokat?! 8O

Ki hülyéskedik a hozzászólásokkal???? :?: :?:
Kiváncsi lennék.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249840 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ki a bánat írja át a hozzászólásokat?! 8O

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249725 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én néha még mindig úgy vagyok vele, hogy néha meglátok valakit az utcán: nahát, mintha egy tünde kelt volna benne új életre!
Tehát szerintem (és akár hülyének is lehet nézni, már hozzászoktam) ma is élnek köztünk, csak akár maguk sem tudják, hogy azok, és persze, nem halhatatlanok, mert már a mi halandó szintünkre csökevényesedtek.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249683 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ille / Lórien írta: Mi ez a pangás? Már senkit nem érdekelnek a tündék?
Akkkor egy kérdés:
Tudtok olyan tündékről (vagy írt Tolkien olyanokról), akik a harmadkor végén v. a negyedkorban még mindig nem hagyták el Középföldét és ténylegesen elhalványultak? Egyáltalán, mennyi idő múlva halványodtak el? (Ha ez időben kifejezhető.)


Már hogyne érdekelnének a tündék! :)
Azt tudjuk, hogy Elrond fiai Völgyzugolyban maradtak. Persze rajtuk kívül is sokan maradtak, de hogy az elhalványulás mennyi időt vesz igénybe...? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249655 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mi ez a pangás? Már senkit nem érdekelnek a tündék?
Akkkor egy kérdés:
Tudtok olyan tündékről (vagy írt Tolkien olyanokról), akik a harmadkor végén v. a negyedkorban még mindig nem hagyták el Középföldét és ténylegesen elhalványultak? Egyáltalán, mennyi idő múlva halványodtak el? (Ha ez időben kifejezhető.)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242845 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Na igen... Nyüff... Erről írtam is egy novellát...

A címe: Finrod búcsúja Valinortól. Ha akarjátok, fölteszem a KreatívSzekcióba :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242794 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta:

Ery írta:

gilloth írta: Általában nem vok rest visszaolvasni, de most kivételesen rossz leszek. :wink:
Meg tudná vki mondani, hogyan lehetett Gildor Ilglorion, Finrod Házának sarja(of the House of Finrod= Finrod Házához tartozó?? ), ha eccer Finrodnak nem volt felesége, sem gyermeke?
Vagy, pl ha esetleg testvéreinek gyermeke/unokája stb. volt, akkor is olyan, mintha Finrod házához tartozna? Vagy, ha akadt egy "vazallus" nolda aki úm. "szolgálta" Finrodot annak lehetett leszármazottja Gildor?
Elnézést kérek ha a kérdés ostoba. :oops: 8)


Szvsz ez úgy értendő, hogy Finrod népéhez tartozik.


Konkrétan azt kell ezalatt értni, hogy Finarfin Házának (népének) volt a tagja, csak mivel Finarfin nem vett részt a Számüzetésben, ezért ezt a csoportot Finrod (a legidősebb fiú) Házaként ismerték.

A legszebb az egészben, hogy szerencsétlen finrod annyirra nem akrt menni, de muszáj volt neki. Ugyebár lobbanékony Feanor miatt (legyen kinek vigyázni a népre) na meg Galadrielt is kellett valakinek kísérni, ha egyszer rájött a mehetnék... :?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242783 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ery írta:

gilloth írta: Általában nem vok rest visszaolvasni, de most kivételesen rossz leszek. :wink:
Meg tudná vki mondani, hogyan lehetett Gildor Ilglorion, Finrod Házának sarja(of the House of Finrod= Finrod Házához tartozó?? ), ha eccer Finrodnak nem volt felesége, sem gyermeke?
Vagy, pl ha esetleg testvéreinek gyermeke/unokája stb. volt, akkor is olyan, mintha Finrod házához tartozna? Vagy, ha akadt egy "vazallus" nolda aki úm. "szolgálta" Finrodot annak lehetett leszármazottja Gildor?
Elnézést kérek ha a kérdés ostoba. :oops: 8)


Szvsz ez úgy értendő, hogy Finrod népéhez tartozik.


Konkrétan azt kell ezalatt értni, hogy Finarfin Házának (népének) volt a tagja, csak mivel Finarfin nem vett részt a Számüzetésben, ezért ezt a csoportot Finrod (a legidősebb fiú) Házaként ismerték.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242751 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

gilloth írta: Általában nem vok rest visszaolvasni, de most kivételesen rossz leszek. :wink:
Meg tudná vki mondani, hogyan lehetett Gildor Ilglorion, Finrod Házának sarja(of the House of Finrod= Finrod Házához tartozó?? ), ha eccer Finrodnak nem volt felesége, sem gyermeke?
Vagy, pl ha esetleg testvéreinek gyermeke/unokája stb. volt, akkor is olyan, mintha Finrod házához tartozna? Vagy, ha akadt egy "vazallus" nolda aki úm. "szolgálta" Finrodot annak lehetett leszármazottja Gildor?
Elnézést kérek ha a kérdés ostoba. :oops: 8)


Szvsz ez úgy értendő, hogy Finrod népéhez tartozik.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 7 hónapja #242718 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Általában nem vok rest visszaolvasni, de most kivételesen rossz leszek. :wink:
Meg tudná vki mondani, hogyan lehetett Gildor Ilglorion, Finrod Házának sarja(of the House of Finrod= Finrod Házához tartozó?? ), ha eccer Finrodnak nem volt felesége, sem gyermeke?
Vagy, pl ha esetleg testvéreinek gyermeke/unokája stb. volt, akkor is olyan, mintha Finrod házához tartozna? Vagy, ha akadt egy "vazallus" nolda aki úm. "szolgálta" Finrodot annak lehetett leszármazottja Gildor?
Elnézést kérek ha a kérdés ostoba. :oops: 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242604 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Akkor, ha jól értelmezem szavaidat, a Valinorban élőknek sem lehet semmi baja, ha Valinornak nem lesz.


Más: épp most gondolkoztam el azon, hogy Finrod tulajdonképpen befolyásolta a történelemt. Nemcsak azzal, hogy megmentet berent, hanem azzal is, hogy Barahirnak adta a gyűrűjét. Igaz, a "Gyűrűk" topikba is írtam, de ide is beírom, hogy legalább valami maradt szegény után Középföldén. Tudunk esetleg másról is, ami az ő keze munkája, vagy az övé, és a harmadkorban is jelen volt?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 5 hónapja #236349 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mintha a végső csata utáni megtisztító procedúráról már esett volna szó itt tavaly október végén (5. oldal környéke)... :roll:
Akkor én azt hittem, egészen érthetővé tette a korábbi idézet, hogy Arda megtisztítása a Fák Yavanna által újjáélesztett - és Valinor hegyei által azok elbontása miatt már nem korlátozott - Fénye segítségével fog történni, amely eljut és behatol mindenhová, ahová Morgoth rontása következtében eddig ott létezett a gonosz... Mivel az akallabeth után Ardát Ilúvatar legömbölyítette, a Halhatatlanföldet pedig az Egyenes Út végpontjaként eltávolította korábbi helyéről, és Morgoth ott nem ronthatott meg semmit (hiszen a Fák kiszáradása is egyedül Ungoliant műve volt), ezért hát semmiféle olyan momentumról nincs tudomásom, amely a Fák és talapzatuk, sőt, Aman "atomjaira bontását" indokolná. ;)
Vagyis fizikai és ontológiai ismereteim birtokában azt válaszolnám: Valinor (a Taniquetilt és környékét természetesen leszámítva) és Tol Eressea várhatóan úgyszólván érintetlenül vészelik át Arda szétbontását, amelyre elsősorban a Szilmarilok előhozatala, másodsorban pedig a megújító Fény által való átjárhatóság kedvéért van/lesz szükség. :)
[size=9:zg7luvtj](...legalábbis szerintem. :gumicsirke: :D )[/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236297 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!
nahát akkor Gilloth idézetének értelmében csak nem semmisülnek meg. ha egyzser feltámadnak... meg ha addig léteztek, óriási lételméleti baki lenne, ha utána nem léteznének.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235922 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

gilloth írta: A pontos lelőhelyről amanit kell kérdezni, mmint h hol találta, de íme:

amani":34hdw02p][quote "JRR Tolkien (HoME V. QS):\n


A pontos lelőhely a HoME sorozat V. kötete, azon belül meg a Qenta Silmarillion.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 8 hónapja #235720 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A pontos lelőhelyről amanit kell kérdezni, mmint h hol találta, de íme:

amani":3deued7v][quote "JRR Tolkien (HoME V. QS):\n


[size=9:3deued7v]".....Morgoth his death and final end; and so shall the children of Hurin and all Men be avenged.
$32. Thereafter shall Earth be broken and re-made, and the
Silmarils shall be recovered out of Air and Earth and Sea; for
Earendel shall descend and surrender that flame which he hath
had in keeping. Then Feanor shall take the Three Jewels and bear
them to Yavanna Palurien; and she will break them and with their
fire rekindle the Two Trees, and a great light shall come forth.
And the Mountains of Valinor shall be levelled, so that the Light
shall go out over all the world. In that light the Gods will grow
young again, and the Elves awake and all their dead arise, and the
purpose of Iluvatar be fulfilled concerning them. But of Men in
that day the prophecy of Mandos doth not speak, and no Man it
names, save Turin only, and to him a place is given among the
sons of the Valar." [/size]

[/quote]

gilloth írta: [size=9:3deued7v]"...és akkor csakugyan vége lesz Morgoth-nak; és így bosszultatnak meg Húrin gyermekei és minden ember.
$32. Azután a Föld szét-töretik és újra teremtetik, és a szilmarilokat visszanyereik a Légből, a Földből és a Tengerből; mert Earendel leereszkedik majd és átadja a Fényt, melyet őrzött mindazidáig. Akkor Feanor átveszi a Három Ékszert és odaviszi őket Yavanna Palurienhez, aki széttöri őket és tüzükkel újraéleszti a Két Fát, és hatalmas fény jelenik meg. Akkor Valinor hegyeit lerontják, hogy minden sík legyen, és így a Fény az egész világon mindenhová eljut majd. Abban a fényben az Istenek újra fiatalok lesznek, a tündék pedig felébrednek és minden halottjuk feltámad, és ezzel Ilúvatar célja velük beteljesedik. De az emberekről nem szól Mandos jóslata, hogy mi lesz velük azon a napon, és nem is nevez/említ meg egy embert sem, kivéve Túrint, és őneki a Valák fiai közt jut hely. "[/size] (/me nyersfordítása :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235655 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Bocsánat, kérnék egy linket, ahol átnézhetném ezt az egészet újra.
Van egy kérdésem még: hogy lehet, hogy a Fák rekonstrukcióját Ardáé előtt végezték el? Azt gondolhatnánk, hogy ahhoz, hogy ezt a részt helyreállítsák, előbb az egészet kellett helyreállítani. A Fák a helyreállítás után hova, meddig szórták fényüket?
és azt. hogy Arda szétszedése előtt történt a Fák újjáélesztése, szövegszerűen hol lehet megatlálni? Esetleg ha beidézné valaki, hálás lennék érte.

Ha valaki jobban ért az ontológiához meg a fizikához, cáfoljon meg, de:

A Fák törzse gondolom, anyagi természetű. Amennyiben Arda részei, márpedg azok és Arda anyagát szétszedik, a Fák anyagát is szét kell szedjék, amennyiben A Valák a lakhelyüket szétszedik. (Hova lesznek akkor ők?). Ha szétszedték a Fákat, valahova vissza is kell tenniük. Tehát: akkor már kell állnia újra Ardának, mert a levegőben nem lebeghetnek a Fák.
A Fák anyagát meg mindenképp meg kell tisztítani, hiszen Ungoliant megfertőzte őket. És csak ezután lehet szó, hogy az életüket visszadják.
Azt gondolom, a Fák újjáéesztése nem az első, hanem az utolsó kell legyen Arda megtisztításakor.


Valahol akkor is képtelen vagyok elhinni, hogy Iluvatar úgy rendezte be a világát, hogy elsőszülött gyermekeit kiiktassa onnét.
Még egy valami: a tündék semmiképp nem semmisülhetnek meg, a feájuk sem. Ha Ardát szétszedik, az nem megsemmisül, hanem átmenetileg más lesz.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235527 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ez az érv már akkor is előkerült, és már akkor is megcáfolásra került, ugyanis a Fák újjáélesztése Arda szétszedése előtt történt...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235455 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Egy régi vitához találtam egy új érvet:

Volt egy vita, hogy a tündék feája Arda szétrombolásával megsemmisül-e, szerintem nem. Mivel Feanor ott van, amikor a Fákat újraélesztik, (ő töri meg a Szilmarilokat) ez pedig Arda összerakása után van, tehát elég érdekes lenne létezőről nem- létezőként beszélni, bár egyesről általánosra nem mindig lehet következtetni)

És amikor Ardát szétszedik, akkor nem megsemmisítik, csak a formája hullik szét, és a formát konstituáló valami. Ha össze lehet rakni a lényege nem szűnik meg.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235163 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A telerek nem jöttek, a testvérmészárlás miatt. Ők csak a hajókkal elvittél a vanyákat, de nem léptek ki a partra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234494 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szilmarilok 292.old.:
"Ám a valák hadba készültek, és fehér lobogóik alatt ott vonultak a vanyák, Ingwe népe..."


Bár nem telepedtek le, csak harcolni jöttek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234302 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Kedves Calengil:

A Vanyák nem tértek vissza Középföldére, bár Elenwe, Turgon felesége bizonyos források szerint vanya volt, és ő követte Turgont, de ottveszett a Helcaraxë jegén. Szóval vanya tünde (elf ;) ) nem élt Középföldén.


Szegény.. egy vanya próbált meg visszajönni, az se élte túl...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #233985 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Finrod Felagundnak a jegyese volt Amarie, de nem volt a felesége, legalábbis akkor, amikor elhagyta Valinort. Hogy amikor újjászülette, mi történt, arról nem tudunk.

Viszont: Finrod és Galadriel testvérek, és a nagymamájuk, Indis vanya volt, nolda nagypapájuk, Finwe második felesége.

Szegény Finrod, ez az amikor a sors közbeszól.
[size=9:3e48f1kz]Olvastam egy könyvet, ahol a királyok oylan nevet kaptak amely szinte egybeforrt a személyiségükkel(Türelem, meg ilyenek) Remélhetőleg Felagund(Dávid)nem jut ilyen szörnyű sorsra nőügyben. [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231264 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Calengil írta: Kedves rajongók!

Elnézést kérek, de magyarul még nem olvastam egy Tolkien művet sem ( :( ) ezért csak az angol neveket ismerem, ezért teszem fel így a kérdésem:

Van-e arról valamilyen kanonikus információ, hogy volt-e olyan Elf Középföldén (az első korban és ezután) aki a Vanyar "nemzetséghez" tartozott.
Ezzel kapcsolatban eddig csak azt sikerült kiderítenem, hogy Turgon és Finrod Felagund asszonyaik Vanya-'k voltak.

Köszönet!


Finrod Felagundnak a jegyese volt Amarie, de nem volt a felesége, legalábbis akkor, amikor elhagyta Valinort. Hogy amikor újjászülette, mi történt, arról nem tudunk.

Viszont: Finrod és Galadriel testvérek, és a nagymamájuk, Indis vanya volt, nolda nagypapájuk, Finwe második felesége.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.905 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére