Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 10 hónapja #225729 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg aztán, nekünk tíz ujjunk van a számoláshoz, nekik meg + két fülük, heggyel. ;) :lol:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225708 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta:

Elmoth írta: 144? Biztos ezért vonzódnak annyira a 12-es számhoz. Na meg a többszöröseihez. Köszi!
Egyébként arról nincs szó, h. ők eljutottak-e Amanba? Vagy egyáltalán életben maradtak-e addig?


Meg a 144 biblikus szám- és Tolkiennél előfordul még a GyU születésnapi partijánál is.


Meg úgy általában az angol köztudatban a 'dozen' ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225706 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elmoth írta: 144? Biztos ezért vonzódnak annyira a 12-es számhoz. Na meg a többszöröseihez. Köszi!
Egyébként arról nincs szó, h. ők eljutottak-e Amanba? Vagy egyáltalán életben maradtak-e addig?


Meg a 144 biblikus szám- és Tolkiennél előfordul még a GyU születésnapi partijánál is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225585 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Atwe név ismerős:) Mindazonáltal ezt most nem értem, ne haragudj... :oops: nem tudtam elolvasni az összes HOME-ot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja - 19 éve 10 hónapja #225580 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
EDIT: töröltem, mert fölösleges volt

díheno nin


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225578 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

amanibhavam írta: Hogy Iminnel, Tatával, Enellel mi lett, nem tudni (talán ugyanazok ők, mint Olwe, Elwe és Ingwe?); azt azonban tudjuk, hogy a quenya nyelvben a nevükből lett az első három számnév: mine, atta és nelde: egy, kettő, három...


Na és Finwe? :wink:
Elwe/Olwe a Telerek ura volt. Szegeny Noldak!!! :)

Amugy ja, sztem is a 144 szam miatt szerettek a 12-es szamrendszert:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225577 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hogy Iminnel, Tatával, Enellel mi lett, nem tudni (talán ugyanazok ők, mint Olwe, Elwe és Ingwe?); azt azonban tudjuk, hogy a quenya nyelvben a nevükből lett az első három számnév: mine, atta és nelde: egy, kettő, három...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225574 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ők alkották a későbbi Vanyák, Telerek és Noldák népét. (a Telerek szétváltak később, ugye). Egy részük eljutott, akik akartak menni, a többi maradt. Életben maradtak? :D a tündék halhatatlanok... Jópárat rabságba ejtett Morgoth, illetve elpusztította,megrontotta őket (lsd: orkok eredete, bár ebben nagy a vita).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225572 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
144? Biztos ezért vonzódnak annyira a 12-es számhoz. Na meg a többszöröseihez. Köszi!
Egyébként arról nincs szó, h. ők eljutottak-e Amanba? Vagy egyáltalán életben maradtak-e addig?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225570 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ha jól emlékszem, a Quendi & Eldar esszéhez fűzött kiegészítésben van, talán a Sauron Defeated kötetben.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225568 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
144-en voltak az első tündék, ők is apránként ébredtek fel (azaz ébresztették egymást). Bővebben erről valamelyik HOME kötetben olvashatsz, sajnos nem emlékszem melyikben. Lényeg: három vezérük volt, ők keltek fel először, majd felkeltették párjaikat. Azután vándoroltak és így találtak több alvó tünde csoportot, akiket felébresztettek, és a vezetők választottak, hogy kihez menjenek (kinek a népéhez).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225567 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az első 3 tünde Imin, Tata és Enel volt. Nem sokkal utánuk ébredt fel a többi, szám szerint összesen 144-en.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225566 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Arról nincs vhol szó, h. kik voltak az első tündék? Én mindig úgy képzeltem el, hogy egyszerre sokan ébredtek fel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225559 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok:)
Gondoltam beköszönök. Itt még nem igazán jártam, bár kellett volna, mivel lényem tünde ezért jobban tettem volna ha többször mutatkozok itt. Egyenlőre ennyi (':D') További szép napot.

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 10 hónapja #225474 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Aeglos: hantale le :hello: :dance:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225473 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

gilloth írta:

Angwen írta: Az Athrabeth például beszámol egy legendáról az emberek között, amely szerint kezdetben maga Ilúvatar foglalkozott személyesen az emberekkel.


Angwen( v. akárki) ez az Athrabeth HOL TALÁLHATÓ? (HOME?)
Előre is köszi!!! :)


Athrabeth Finrod ah Andreth (Finrod és Andreth beszélgetése)
A HoME X. kötetében (Morgoth's Ring) található.

[size=9:3qzcnps3]Egyébként Felagund készített belőle egy egész jó fordítást, amit Angwen lektorált. :wink: [/size]

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 10 hónapja #225472 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Angwen írta: Az Athrabeth például beszámol egy legendáról az emberek között, amely szerint kezdetben maga Ilúvatar foglalkozott személyesen az emberekkel.


Angwen( v. akárki) ez az Athrabeth HOL TALÁLHATÓ? (HOME?)
Előre is köszi!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225471 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elmoth írta: Az az igazság, h. az emberek szépen el lettek hanyagolva. értünk senki nem harcolt amikor felébredtünk. (mondjuk ez érthető :? ) Minket a valák nem tanítottak, az embereket legfeljebb a tündék fogadták be. És ami a legrosszabb: az embereket Morgoth találta meg előszőr. Meg ugye, mint Ardában, bennünk is van egy adag Melkor.


Annak is meg volt az oka, (azon kívül, hogy Iluvatar személyesen foglalkozott kezdetben az emberekkel) hogy a valák nem harcoltak külön az emberekért. Arda így is nagyon meg volt már rongálódva a Valák és Melkor harcaitól, és nem bírt volna ki mégegy ekkora ütközetet.

Egyébként az embereket először egy tünde (Núin) találta meg, aki az Ébredés völgyébe (Murmenalda) tévedt. Az első emberpár (egy iker) Ermon és Elmír voltak. Egyébként az emberek gyerekekként ébredtek fel.

[size=9:qrxoy0vq]Nwalme: így írd az idézetet:[/size]
[b]gilloth[/b]\n[quote]szöveg[/quote]

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225293 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
gilloth írta:

(pl a becsiccsentett tündék Thrandúil pincéjében)

:lol: sztem ez amiatt is lehet hogy a bakacsinerdei tündék kevésbé "nemesek", mint pl a lothlórieniek.de tény és való hogy a Babó inkább meseszerű.A szilmarilokban is fellelhető néhány helyen vidámság azért, és a GyU-beli tündék sem annyra megközelíthetetlenek,ez nekem inkább a filmben jött le nagyon, néha már bosszantóan.de persze azért valamiben csak különbözniük kell az emberektől:)

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 10 hónapja #225243 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
oké, :up: akkor BabóHobbit kihúzva :)

Egyébként, csak a gondolataimat írtam le, nem kifogásolni akartam, v ilyesmi.
Szvsz Nam igazad van, h ez (tui a Harmadkor) már nem az ő idejük, én is erre gondoltam, hogy már lelkileg nincsenek ott igazán...
Hidegnek én nem mondanám a GyU tündéit sem, csak mintha távolságot tartanának. Valszeg a fentebbi okok miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225238 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: A harmadkori tündék látszólagos hidegsége és megközelíthetetlensége talán abból is adódik, hogy geyfelől rengeteget csalódtak, rengeteg szenvedésen menetek keresztül, és most már távozni készülnek. Egy távozó meg nem keres új kapcsolatokat, mert minek? Megtették és teszik a kötelességüket, magukért is és a világ sorsáért is, és ennyi pont elég.

A Szilmarilokban még mindennek az elején vannak.

Én először a Gyűrűk Urát olvastam, aztán a Szilmarilokat, majd nagy kínkeserveen a Babót. Véleményem szerint a Babóban nincsenek olyan jól és kidolgozottan ábrázolva, mint a másik két műben.

Érdekes módon a Gyűrűk Urában sem tűnetk nekem annyira megközelíthetetlennek, na jó, Gildornál felment bennem egy kicsit a pumpa.. de szerintem Gildor csak pózolt, hiszen amikor megtudja, mi van, akkor a legmélyebb szeretettel és tudása legjavával gondoskodik a hobbitokról.


Azért azt tegyük hozzá, hogy - legalábbis valahol azt olvastam - Tolkien szimpla mesének szánta a Babót/Hobbitot, és csak a Gyűrűk Ura írásakor gondolt rá, hogy Bilbó kalandjainak helyszíne és Középfölde ugyanaz a hely. Éppen ezért a Hobbit tündéreitől ne várjuk el, hogy tipikus Középföldi tündék legyenek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225234 Írta: Bolgarmelinda
Bolgarmelinda válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A tündékszerint ők :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225188 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Angwen írta:

Elmoth írta: Az az igazság, h. az emberek szépen el lettek hanyagolva. értünk senki nem harcolt amikor felébredtünk. (mondjuk ez érthető :? ) Minket a valák nem tanítottak, az embereket legfeljebb a tündék fogadták be. És ami a legrosszabb: az embereket Morgoth találta meg előszőr. Meg ugye, mint Ardában, bennünk is van egy adag Melkor.

Ez egy tévedés--méghozzá olyan, ami nagyban hozzájárult a tündék és emberek elidegenedéséhez. Az Athrabeth például beszámol egy legendáról az emberek között, amely szerint kezdetben maga Ilúvatar foglalkozott személyesen az emberekkel.


De elég könnyen el is fordultak tőle és Melkorhoz pártoltak ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225171 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A harmadkori tündék látszólagos hidegsége és megközelíthetetlensége talán abból is adódik, hogy geyfelől rengeteget csalódtak, rengeteg szenvedésen menetek keresztül, és most már távozni készülnek. Egy távozó meg nem keres új kapcsolatokat, mert minek? Megtették és teszik a kötelességüket, magukért is és a világ sorsáért is, és ennyi pont elég.

A Szilmarilokban még mindennek az elején vannak.

Én először a Gyűrűk Urát olvastam, aztán a Szilmarilokat, majd nagy kínkeserveen a Babót. Véleményem szerint a Babóban nincsenek olyan jól és kidolgozottan ábrázolva, mint a másik két műben.

Érdekes módon a Gyűrűk Urában sem tűnetk nekem annyira megközelíthetetlennek, na jó, Gildornál felment bennem egy kicsit a pumpa.. de szerintem Gildor csak pózolt, hiszen amikor megtudja, mi van, akkor a legmélyebb szeretettel és tudása legjavával gondoskodik a hobbitokról.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225170 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szvsz nem tévedsz, sőt a Gyűrű Keresése és az Elveszett Mesék Könyve (na meg az egész HoME, meg Tolkien levelezése) szintén tovább árnyalják a tündékről alkotott képet... ;)
[size=9:ycf8hq0u]... bár azért a Babóban első olvasásra még nem nagyon látszik a harmadkori elkészülődés, legalábbis ha azzal kezdi az ember a sort... :roll: [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 10 hónapja #225169 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
öö.. talán csak részben tartozik ide, de azon gondokodtam, az ember véleményét a tündékről sokszor befolyásolhatja az, hogy melyik Tolkien-művet olvasták már, és milyen sorrendben. Nekem legalábbis így volt.

A GyU-ban a tündék távoli, megközelíthetetlen lényeknek látszanak, akiket kevés kivétellel nem izgatnak azok a 7köznapi problémák, melyek egy embert v hobbitot igen. Lehet h ennek az az is az oka, h sokuk már tönbbszáz v többezer éves, így más perspektívából személik a világot. (A Gyűrűt természetesen nem sorolom a 7köznapi problémák közé! ;) )
A BabóHobbitban hasonlóan, de ott néha még olyan kisé bohókás benyomást is keltenek, amivel kicsit emberibbek is (pl a becsiccsentett tündék Thrandúil pincéjében). A GyUban szomorúbbak.

A Szilmarilokban sokkal emberibbnek tűnnek számomra. Látjuk h - amint Felagund is mondta - bűnöket is követnek el, h dühösek, indulatok vezérlik őket, szerelmesek, mintha jobban ÉLNÉNEK.
Lehet, h azért,mert az Első kor még az ő koruk, a Harmadkorban pedig ugye már sokan elmentek, aki itt maradt, az is Valinorba vágyik (többnyire). Már lélekben nincsenek itt.

De lehet, h tévedek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225143 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elmoth írta: Az az igazság, h. az emberek szépen el lettek hanyagolva. értünk senki nem harcolt amikor felébredtünk. (mondjuk ez érthető :? ) Minket a valák nem tanítottak, az embereket legfeljebb a tündék fogadták be. És ami a legrosszabb: az embereket Morgoth találta meg előszőr. Meg ugye, mint Ardában, bennünk is van egy adag Melkor.

Ez egy tévedés--méghozzá olyan, ami nagyban hozzájárult a tündék és emberek elidegenedéséhez. Az Athrabeth például beszámol egy legendáról az emberek között, amely szerint kezdetben maga Ilúvatar foglalkozott személyesen az emberekkel.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225050 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az emberek alkalmazkodóbbak. "Olyan mag, amit elvethetsz az út porába, akkor is kikel, és magot hoz" (Valahogy így, ha nem is pontosan. ) Viszont emiatt a rossz befolyására is érzékenyebbek, könnyebben elfajzanak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225010 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

gilloth írta:

Phaedra/Namarie írta: De újra is születhettek.. tündéknek nagy esélyük van arra, hogy megatlálják egymást, és elég hűségesek is, hogy bármennyit várjanak egymásra.. ezért reménykedem abban, hogy Finrod is összejön végül Amarieval..


Tényleg, erről jut eszembe: vajon mi lehetett az oka, hogy Amarie nem követte Finrodot? Mert ő fontosabbnak érezte azt, hogy ez a bosszú(tui. Feanoré) nem a valák akarata szerint való és tisztleteben tartotta azt? Vagy nem volt olyan erős a szerelme? v más?
Jól tudom, h Finrod nem választott Középföldén más párt magának?

Én is egyetéretek, hogy találgatásokba kár bocsájtkozni, de egy lehetséges választ mégis adok:
Lehet, hogy Finrod- aki mag sem akarta olyan nagyon menni- megsejthette, mi vár rá, rájuk Középföldén, és ha Amarie menni is akart volna, nem vitte volna magával.

MásrésztAmariet nem fűzi oylan erős érdek, hogy menjen, mint a noldákat: a Szilmarilok bizonyos mértékig- de csak bizonyosig! a noldák ügye, és Finwe se az ő nagyapja és királya volt...

Emeberek: hajlamosak arra is, hogy túllépjenek saját határaikon- pl. halhattalanság akarása. Azt hiszem, az értelem is segíthet annak belátásában, hogy miért ne akarjuk azt, ami nem az osztályrészünk.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224964 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az az igazság, h. az emberek szépen el lettek hanyagolva. értünk senki nem harcolt amikor felébredtünk. (mondjuk ez érthető :? ) Minket a valák nem tanítottak, az embereket legfeljebb a tündék fogadták be. És ami a legrosszabb: az embereket Morgoth találta meg előszőr. Meg ugye, mint Ardában, bennünk is van egy adag Melkor.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.691 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére