Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 11 hónapja #222056 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Artemisz (Erenya) írta:

Dínchamion írta: Nekem mindig az rémlett, hogy Círdan volt az utolsó tünde, aki elhagyta Középföldét, ergo bőven a negyedkorban hajózott el.



No, igen!

"Mert az én szívem a Tengeré, és itt is maradok szürke partjain, amíg az utolsó hajó is ki nem bontja vitorláit!"

Celebornnak ki épített volna hajót, meg a többi ottmaradt völgyzugolyi nemestündének, ha Círdan elmegy Gandalfékkal? :P


Az utolsó hajó szerintem Elrond és társai hajója, attól függetlenül, hogy utána még hagyták el hajók Középföldét. És szerintetek csak Círdan tudott hajót építeni? Egyébként kétlem, hogy Círdannak ne lett volna több hajója Szürkerévben.
Még egy ellenérv: van olyan változata is Celeborn származásának, hogy ő Alqualondei tünde. Akkor ő is ért a hajóépítéshez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222050 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Dínchamion írta: Nekem mindig az rémlett, hogy Círdan volt az utolsó tünde, aki elhagyta Középföldét, ergo bőven a negyedkorban hajózott el.



No, igen!

"Mert az én szívem a Tengeré, és itt is maradok szürke partjain, amíg az utolsó hajó is ki nem bontja vitorláit!"

Celebornnak ki épített volna hajót, meg a többi ottmaradt völgyzugolyi nemestündének, ha Círdan elmegy Gandalfékkal? :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222024 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elmoth írta: Círdan elhajózott a harmadkor végén. Nem sok ideje lett volna Legolasnak hajóépítést tanulni tőle. De végül is Legolas teler volt, úgyhogy biztos volt hozzá némi érzéke. Egyébként meg kétlem, hogy csak Círdan tudott volna hajót építeni.


Ez hol is szerepel? Nekem mindig az rémlett, hogy Círdan volt az utolsó tünde, aki elhagyta Középföldét, ergo bőven a negyedkorban hajózott el.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221879 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Sirgon Esgalnor írta:

Alyr Arkhon írta:

3.Aragorn írta: Sztem nem csak Legolas és Gimli utazott azon a hajón. Tudja vki, hogy kik mentek velük?

Szerintem csak ők ketten.

Akkor az ladik volt, nem hajó. Na jó, maximum egy kis luxus jacht.


Tolkien sehol sem írta mekkora volt.
Lehetett ladik is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221878 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta:

3.Aragorn írta: Sztem nem csak Legolas és Gimli utazott azon a hajón. Tudja vki, hogy kik mentek velük?

Szerintem csak ők ketten.

Akkor az ladik volt, nem hajó. Na jó, maximum egy kis luxus jacht.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221870 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

3.Aragorn írta: Sztem nem csak Legolas és Gimli utazott azon a hajón. Tudja vki, hogy kik mentek velük?


Szerintem csak ők ketten.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221869 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sztem nem csak Legolas és Gimli utazott azon a hajón. Tudja vki, hogy kik mentek velük?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221841 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Na igen... Legolas hajója az Anduinon át a tengerhez ért, ő meg a hajóépítéshez... ;)
[size=9:5y5llpsg]Bocs.[/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221818 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Círdan elhajózott a harmadkor végén. Nem sok ideje lett volna Legolasnak hajóépítést tanulni tőle. De végül is Legolas teler volt, úgyhogy biztos volt hozzá némi érzéke. Egyébként meg kétlem, hogy csak Círdan tudott volna hajót építeni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221563 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lehet, hogy Ci'rdannal szeme'lyesen nem tala'lkozott, de terveket, u'tmutata'sokat kaphatott i'rott forma'ban is, nem? :wink:

(Bocsi, de nincs e'kezetem...)

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221238 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Valóban az Anduinon úsztatta le? Akkor valószínű a gondoriak segítettek neki, De tudtak róla, ez biztos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221163 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Dínchamion írta:

3.Aragorn írta: Én is úgy emlékszem, hogy Legolas Aragorn halála után hajózott el. Arra vagyok kíváncsi, hogy vajon kitől tanulhatta a hajóépítést és ki segíthetett neki az építésben.


Gondolom Círdan.


Biztos? A hajót az Anduinon úsztatta le, tehát mindenféleképp előbb kellett megépítenie, mint ahogy a tengerhez ért.

Hol és mikor találkozhatott volna Cirdannal?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221145 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

3.Aragorn írta: Én is úgy emlékszem, hogy Legolas Aragorn halála után hajózott el. Arra vagyok kíváncsi, hogy vajon kitől tanulhatta a hajóépítést és ki segíthetett neki az építésben.


Gondolom Círdan.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221144 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Drowse / Gurrisurye írta:

Dínchamion írta:
Legolas nemtomhány évvel Aragorn megkoronázása után épített egy szürke hajót, és Gimlivel elhajóztak Valinorba.


Én úgy emlékeztem, hogy Aragorn halála után hajóztak el... :roll:


Aragorn halála nem évekkel a megkoronázása után történt? Vagy én maradtam le valamiről? :mrgreen:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221090 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Én is úgy emlékszem, hogy Legolas Aragorn halála után hajózott el. Arra vagyok kíváncsi, hogy vajon kitől tanulhatta a hajóépítést és ki segíthetett neki az építésben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220996 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Dínchamion írta:
Legolas nemtomhány évvel Aragorn megkoronázása után épített egy szürke hajót, és Gimlivel elhajóztak Valinorba.


Én úgy emlékeztem, hogy Aragorn halála után hajóztak el... :roll:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220970 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Namarie: Tolkien sehol se írta, hogy Gimli eljutott Valinorba ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220944 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Elvileg Galadrielt is.. De Feanor sehogy se hajózhat el, mert Mandostól elhajózni... :twisted: a lényeg, hogy Feanor a Világ Végezteéig nem térhet vissza Mandosból.

Ha belegondoltaok, Gimli elhajózása érdekes abból a szempontból is, hogy így lényegében minden olyan népből, amelyik a jó oldalon (is) állt kerül valaki Valinorba.Továbbá a tünde- törp ellentét végleg feloldódik.

(Mondjuk érdekes lett volna látni celeborn arcát, amikor Gimlit meglátta Valinorban..) :twisted:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220911 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

3.Aragorn írta: Kösz a választ Dín!
Ha már Legolasnál és Gimlinél tartunk, A Függelékben utaltak rá, hogy talán Gimli és Legolas együtt mentek Halhatatlanföldre. Erről mit tudsz?


Annyit, amennyit a Függelék ír. Legolas nemtomhány évvel Aragorn megkoronázása után épített egy szürke hajót, és Gimlivel elhajóztak Valinorba.

Ez a részlet azért érdekes, mert Gimli így egyrész irtózatos megtiszteltetésben részerül, másrészt teljessé válik az "átkötő" szerepe: hajszálat kap Galadrieltől, amit az Feanornak megtagadott, és elhajózhat Valinorba, amitől Feanort szintén megfosztották.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220821 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kösz a választ Dín!
Ha már Legolasnál és Gimlinél tartunk, A Függelékben utaltak rá, hogy talán Gimli és Legolas együtt mentek Halhatatlanföldre. Erről mit tudsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220755 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg elolvasni az üzeneteket, hogy ki kit idézett és mit ki fűzött hozzá...

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220741 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
És ezt se ártani egyszer átnézni: ;)
[size=9:3m30kr4s]BBCode[/size] (avagy[size=9:3m30kr4s]BBCode[/size]ha SubSilver... vagy[size=9:3m30kr4s]BBCode[/size]ha zöld.)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220737 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kiolvastam a könyvet csak már rég volt.Arra meg mostanában nincs időm,hogy ujra kiolvassam. :cry:
Dínchamion írta:
Lukesz írta:
Hali kösz az infot.Valaki megtudná mondani mi modon tett szert Szauron az emberek Gyürüire?És a törpék Gyürüivel mi lett?


Ezzel tényleg át kéne fáradni a Gyűrűk topikba.


Továbbá tényleg nem ártana elolvasni a könyvetkiolvassam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220719 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

3.Aragorn írta: Milyen szoros volt a kapcsolat a bakacsin-erdei tündék, és a Magányos hegy törpjei között? A függelékben vannak utalások...(lehet, hogy már régen olvastam?)


Nem nagyon volt szoros kapcsolat, gondolom. A könyv most nincs kéznél, de Legolas és Gimli éppen eléggé fújnak egymásra, nem hinném, hogy amúgy a két nép puszipajtáskodna egymással.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220692 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Milyen szoros volt a kapcsolat a bakacsin-erdei tündék, és a Magányos hegy törpjei között? A függelékben vannak utalások...(lehet, hogy már régen olvastam?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220635 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Dínchamion írta:

Lukesz írta: Hali kösz az infot.Valaki megtudná mondani mi modon tett szert Szauron az emberek Gyürüire?És a törpék Gyürüivel mi lett? :D


Ezzel tényleg át kéne fáradni a Gyűrűk topikba.


Továbbá tényleg nem ártana elolvasni a könyvet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220400 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Hali kösz az infot.Valaki megtudná mondani mi modon tett szert Szauron az emberek Gyürüire?És a törpék Gyürüivel mi lett? :D


Ezzel tényleg át kéne fáradni a Gyűrűk topikba.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220399 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hali kösz az infot.Valaki megtudná mondani mi modon tett szert Szauron az emberek Gyürüire?És a törpék Gyürüivel mi lett? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220239 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem ezt is hatalmuk szerint. Nenya frisseséget, üdeséget vitt a környezetébe. Ahol használták, ott minden múlhatalan, majdnem halhatatlan, és tiszta mint a víz és a fény. A Vilya felidézi az idő mélységét, a tudás és a történetek szépségét, gyógyítja ami megsebzett a világ. A levegő mint a muzsika, a müvészetek a szépség tökéletessége. Narya felszítja a bátorságot és a lelkesedést. Pompájában mutatkozik az emberi nagyság. Élteti a reményt. Az élet kaland és dicső küldetés. Mind megváltoztatja a környezetét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220219 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta:

Lukesz írta: Valaki felvilágosítana,hogy a Tündék birtokában lévő gyürük milyen rővel birtak és mi lett a sorsuk. :o


Van itt egy Gyűrűk topik, ott biztos sok infót találsz.

Azt gondolom, nem is erejük, hanem a funkciójuk a lényeg. A Nenya azt célozta meg, hogy az idő másképp múljék Lórienben. A Vilya főleg gyógyító erővel bírt. A Narya pedig a szívekben elelaudni készülő lángot lobbantotta fel újra. (Legalábbis az én olvasatom szerint, de ez nem biztos, hoyg helyes)

A sorsuk gondolom az lett, hogy sok minden máshoz hasonlóan a gazdáikkal együtt Nyugatra távoztak.

És emellett volt egy olyan általános tulajdonságuk is hogy ,egszépítik a környezetükben a világot. Bár lehet h én ezt csak a Nenya Lórienben kifejtett hatása miatt gondolom így... Valaki kijavítana ha nem helyes a dolog?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.682 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére