Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 11 hónapja #220206 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Valaki felvilágosítana,hogy a Tündék birtokában lévő gyürük milyen rővel birtak és mi lett a sorsuk. :o


Van itt egy Gyűrűk topik, ott biztos sok infót találsz.

Azt gondolom, nem is erejük, hanem a funkciójuk a lényeg. A Nenya azt célozta meg, hogy az idő másképp múljék Lórienben. A Vilya főleg gyógyító erővel bírt. A Narya pedig a szívekben elelaudni készülő lángot lobbantotta fel újra. (Legalábbis az én olvasatom szerint, de ez nem biztos, hoyg helyes)

A sorsuk gondolom az lett, hogy sok minden máshoz hasonlóan a gazdáikkal együtt Nyugatra távoztak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220091 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mindennek eljön a maga ideje és eljutok odáig ujra,hogy az elveszett meséktől kezdve ujra olvasom az összes könyvet.Nemcsak azért,hogy "szorakozzam",hanem,hogy a tudás fájának ágáról ujabb gyümölcsöt szakítsak.Isten engem úgy segéljen! :itscool:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220078 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta:

Lukesz írta: Tisztelem bölcsességed a témával kapcsolatban


Tudás =/= bölcsesség ;)

De ha Szilmarilokat/Gyűrű keresését olvasol, akkor sok kérdésre választ kaphatsz (és persze felmerülnek újak :lol: )


Vagy ha Gyűrűk Ura függeléket.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220077 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Tisztelem bölcsességed a témával kapcsolatban


Tudás =/= bölcsesség ;)

De ha Szilmarilokat/Gyűrű keresését olvasol, akkor sok kérdésre választ kaphatsz (és persze felmerülnek újak :lol: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220073 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tisztelem bölcsességed a témával kapcsolatban,sajnos én nem tudok ugy azonosulni ezzel a világgal annyira mint szeretném,úgyhogy légyszi legyetek velem elnézőek.Csak mükedvelő vagyok.Majd igyekszem hiányosságaimat pótolni.A jotanácsokat köszönöm.Külömben majdnem minden müvet olvastam csak az a baj,hogy régen.Az ujra olvasásra pedig nem sok időm akad. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220071 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Kösz!Ezekszerint Gandalf is Tünde volt? :?:


Nem. Ajánlom, hogy olvasd el a Gyűrűk Ura Függelékét.

Gandalf maia volt, és Círdantól kapta a gyűrűjét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220068 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kösz!Ezekszerint Gandalf is Tünde volt? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220033 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Valaki felvilágosítana,hogy a Tündék birtokában lévő gyürük milyen rővel birtak és mi lett a sorsuk. :o


Az idő múlásának hatását csökkentették, azaz a viselőjük kevésbé fáradt bele a világba, és tovább tudott Középföldén időzni. Ezen kívül feltehetőleg olyan tulajdonságokkal is rendelkeztek (bár ez pontosan nem ismert), hogy nevüknek megfelelően (Narya-tűz, Nenya-víz, Vilya-levegő) valamelyest nagyobb hatalomhoz segítették viselőjüket az elemek fölött. (pl Gandalf tűzvarázslatai, Elrond varázslata a Bruinennél (bár nála a Vilya volt :!: , stb)
Az Egy pusztulása után (immár "egyszerű ékszerekként") áthajóztak Valinorba birtokosaikkal együtt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219953 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Valaki felvilágosítana,hogy a Tündék birtokában lévő gyürük milyen rővel birtak és mi lett a sorsuk. :o

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219870 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Bocs,igazad van.Még nem szokott a szemem hozzá ezekhez az idézgetések hez. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219825 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Jolvan,de honnan kellet volna tudnom?Csak magyarul és németül tudok. :roll:
Nekem nem volt egyértelmű.


Tekintve, hogy Artemiszt idéztem és nem Téged.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219823 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jolvan,de honnan kellet volna tudnom?Csak magyarul és németül tudok. :roll:
Nekem nem volt egyértelmű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219819 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lukesz: A hsz nem neked szólt, az idézetből ez világosan kitűnik IMHO.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219818 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta:

amanibhavam írta: Lach:

Thoron p^ed an fileg e gâr dhôl dhaer...


OFF
:lol:

[size=9:3j1kgjv7]Bocs a javításokért ;) [/size]

OFF off

OFF:

Mi olyan vicces?! 8O :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219817 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

amanibhavam írta: Lach:

Thoron p^ed an fileg e gâr dhôl dhaer...


OFF
:lol:

[size=9:1o7yuyac]Bocs a javításokért ;) [/size]

OFF off

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219814 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem vagyok degenerált,úgyhogy rendelkezem azon képességekkel melyek lehetővé teszik számomra,hogy elsőre megértsek dolgokat.Nem szükséges megismételni azokat.Tárgytól is jócskán eltértünk. :deal:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219736 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Artemisz (Erenya) írta:

Lukesz írta: Melyik a kedvenc könyved?Bombadil Tomárol úgyhallottam jelent meg könyv,igaz? Ha igen szerinted hol juthatnék hozzá? :o


Figyelj, Lukesz, értékeljük a buzgalmad meg a lelkesedésed,de ez nem cset, ez Fórum!

Ergo a topic témájába nem vágó hozzászólásokat a moderátorok általában kitörlik!


Lach:

Thoron pe^d an fileg e ga^r dho^l dhaer...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219714 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Kösz!Észben tartom.Van még valami amit esetleg tudnom kéne?


Jah. Elolvasni a FAQ-t meg átnézni a topikok címeit/témáját. ;)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219707 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kösz!Észben tartom.Van még valami amit esetleg tudnom kéne?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219701 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Kösz,bár nem tudtam,hogy Tolkien könyvet reklámozni tilos.Buzgalmas nem vagyok csak keresem azt ami érdekel.Nem azért rágtam (rágom) magam végig Tolkien könyvein,hogy itt kifejthessem nézeteim.Hanem azért vagyok itt,hogy mégtöbbet megtudhassak.Pusztán ÉRDEKLŐDÉSBŐL!Azért mert itt veletek beszélgetek még nem lesz jobb az életem,csak egy kicsit megfeletkezhetem róla.(pl:mst is műszaki rajzot kéne rajzolnom.) :x


nem a könyvet reklámozni tilos, hanem itt tilos.
Nézz be a Könyv Kerestetik Topicba a vegyesben, az pont ezért van.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219683 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kösz,bár nem tudtam,hogy Tolkien könyvet reklámozni tilos.Buzgalmas nem vagyok csak keresem azt ami érdekel.Nem azért rágtam (rágom) magam végig Tolkien könyvein,hogy itt kifejthessem nézeteim.Hanem azért vagyok itt,hogy mégtöbbet megtudhassak.Pusztán ÉRDEKLŐDÉSBŐL!Azért mert itt veletek beszélgetek még nem lesz jobb az életem,csak egy kicsit megfeletkezhetem róla.(pl:mst is műszaki rajzot kéne rajzolnom.) :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219680 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Melyik a kedvenc könyved?Bombadil Tomárol úgyhallottam jelent meg könyv,igaz? Ha igen szerinted hol juthatnék hozzá? :o


Figyelj, Lukesz, értékeljük a buzgalmad meg a lelkesedésed,de ez nem cset, ez Fórum!

Ergo a topic témájába nem vágó hozzászólásokat a moderátorok általában kitörlik!

A könyv, amire célzol , mellesleg a Bombadil Toma kalandjai, és a Duna Plazában szvsz tuti megkapod! ;)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219676 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Melyik a kedvenc könyved?Bombadil Tomárol úgyhallottam jelent meg könyv,igaz? Ha igen szerinted hol juthatnék hozzá? :o

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219648 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Nekem mondod igaz volt már legalább 1 éve,hogy Tolkient olvastam. :cooljump:


Nekem is... :roll:
:hajaj:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219635 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nekem mondod igaz volt már legalább 1 éve,hogy Tolkient olvastam. :cooljump:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219633 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Nos szerintem értelmetlen tovább vitázni(ha ugyan ez annak nevezhető).Úgyis jártasabb vagy a témában,nekem meg nincs időm ujra olvasni az összes könyvet. :cheers:


Pedig érdekes olvasmány ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219630 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nos szerintem értelmetlen tovább vitázni(ha ugyan ez annak nevezhető).Úgyis jártasabb vagy a témában,nekem meg nincs időm ujra olvasni az összes könyvet. :cheers:
Persze ha akarod folytathatjuk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219605 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Meglett volna rá a lehetőségük,hogy bocsánatot nyerjenek,hisz volt olyan vala akinek a szivéhez nagyon közel álltak.


Meglehet, de egy végleges döntést hoztak, amikor elhagyták Valinort, és ha más nem, a büszkeségük nem engedte, hogy "visszakönyörögjék" magukat ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219594 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Tündék sem voltak mentesek Melkor hatalma alol hisz ha nem féltették volna annyira kincseiket és nem hagynak őrséget hátra a védelmére (minden itt kezdődött) akkor nem hagyták volna el Valinort.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219592 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meglett volna rá a lehetőségük,hogy bocsánatot nyerjenek,hisz volt olyan vala akinek a szivéhez nagyon közel álltak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.775 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére