Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 11 hónapja #219563 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Bocs,előadáson voltam.Nos én nem is mondam olyat hogy fizikai vagy szellemi valojukat a Tündéknek az a bizonyos tett befojásolta (lyúly... :roll: ) volna.Kivéve a büntudatot ez is közre játszott abban,hogy elmenekültek és nem mertek vissza fordulni. :cry:

Nem nem mertek, nem tudtak ;)
Egyrészt a Valák egy időre kitiltották őket Valinorból, másrészt még mindig nem tanultak meg hajót építeni ;)

Lukesz írta: És mivel Illuvatar (Ilúvatar ;) ) teremtette az embereket ezért én kizártnak tartom,hogy Melkor már a születésüknél bennük lett volna.Az inkább hihető,hogy utána "fertőzte" meg őket.

Az embereket valóban Ilúvatar teremtette, de a testük (mint ahogy a tündéké is) Arda anyagából épül fel, és Arda anyagát az emberek ébredésénél már rég átitatt Melkor hatalma...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219489 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Bocs,előadáson voltam.Nos én nem is mondam olyat hogy fizikai vagy szellemi valojukat a Tündéknek az a bizonyos tett befojásolta volna.Kivéve a büntudatot ez is közre játszott abban,hogy elmenekültek és nem mertek vissza fordulni. :cry:

És mivel Illuvatar teremtette az embereket ezért én kizártnak tartom,hogy Melkor már a születésüknél bennük lett volna.Az inkább hihető,hogy utána "fertőzte" meg őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219473 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kösziiiiiii!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219469 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elmoth Eldómiel írta: Ezer helyen kerestem, mert már ajánlottad. Sajna, nem találtam. Segíts!


Nekem megvan ;)

De javaslom a kedvenc orosz honlapunkat ;)
[size=9:1a9l0gmj]www.tolkien.ru/texts/eng jelszó a szerző vezetékneve [/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219462 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ezer helyen kerestem, mert már ajánlottad. Sajna, nem találtam. Segíts!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219445 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elmoth Eldómiel írta: Te nem, de Lukesz igen. Nem csak neked írok :lol:
Mellesleg az emberekbe csak később kerülhetett "Melkor komponens", hiszen őket a tündékkel együtt egyedül Iluvatar teremtette. Tudod, az akkord, amit senki sem vágott.


Igen, de Arda anyagából vannak, és abban kivonhatatlanul benne volt már akkor Melkor "will"-je (olyasfajta, mint a hatalom). Mikor a tündék születtek, még nem volt benne...

Ajánlom ezügyben a Morgoth's Ring nevezetű 10. HoME kötetet ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219444 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Te nem, de Lukesz igen. Nem csak neked írok :lol:
Mellesleg az emberekbe csak később kerülhetett "Melkor komponens", hiszen őket a tündékkel együtt egyedül Iluvatar teremtette. Tudod, az akkord, amit senki sem vágott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219423 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elmoth Eldómiel írta: Az, hogy Arda az embereknek volt szánva, az Melkor hazugsága volt.
A tündék pedig szvsz azért néztek ferde szemmel az emberekre, mert árulástól tartottak. Mellesleg amikor Felagund először látta az embereket, megállapította, hogy árnyék ül a lelkükön, ez pedig nem túl bizalomgerjesztő. Ráadásul úgy tartották, hogy az emberek a valák közül leginkább Melkorra hasonlítanak. :(


Pont azért, mert a Megontott Arda anyagából származtak, amiben már "vastagon" benne volt a "Melkor-komponens"

És nem írtam soha, hogy csak az embereké lett volna Arda ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219421 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az, hogy Arda az embereknek volt szánva, az Melkor hazugsága volt.
A tündék pedig szvsz azért néztek ferde szemmel az emberekre, mert árulástól tartottak. Mellesleg amikor Felagund először látta az embereket, megállapította, hogy árnyék ül a lelkükön, ez pedig nem túl bizalomgerjesztő. Ráadásul úgy tartották, hogy az emberek a valák közül leginkább Melkorra hasonlítanak. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219417 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Nos,ebből a szemszögből érthető,de mivel nekik nem ez a földrész volt szánva és mint menekült "gyilkosok kerültek ide,nem értem ezt a felsőbb rendüséget. :?


1.) Nem mind voltak gyilkosok
2.) A fizikai és szellemi kvalitásaik akkor sem változnak, ha történetesen gylkolnak ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219416 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nos,ebből a szemszögből érthető,de mivel nekik nem ez a földrész volt szánva és mint menekült "gyilkosok kerültek ide,nem értem ezt a felsőbb rendüséget. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219415 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Najo,de csak azért mert olyan helyre kerültek részben saját hibájukból ami nem fekszik nekik még nem kéne felsőbbrendüségük burkába zárkózva "3 lépés" távolságot tartaniuk. :cry:


Amiatt, amit lentebb írtam együtt járt az, hogy jóval komolyabb fizikai és szellemi hatalmat, és szinte gyökeresen más fëát kaptak, mint az emberek. Ezért nem nagyon értik meg őket, és többnyire csak azt látják, hogy az emberek kicsinyek, gyengék és hamar meghalnak.
Te mit gondolnál hasonló helyzetben? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219411 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Najo,de csak azért mert olyan helyre kerültek részben saját hibájukból ami nem fekszik nekik még nem kéne felsőbbrendüségük burkába zárkózva "3 lépés" távolságot tartaniuk. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219410 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Tündék (némelyik) mégis rosz szemmel néztek az emberekre,hiszen Illuvatar nekik szánta végsősoron a világot.Vagy nem?
Mert ha Ígyvan akkor érthető,hogy miért viselkedtek a Tündék úgy ahogy. :wink:


Ardát legalább annyira szánták a tündéknek is, mint az embereknek, a különbség csak annyi, hogy a tündék elvileg a Romlatlan Ardára (Arda Unmarred) születtek volna, és fizikai és szellemi tulajdonságaik ahhoz voltak mérve, míg az emberek már a Melkor által Megrontott Ardán (Ard Marred) születtek, és - paradox módon - ebben a tökéletlenebb világban jobban otthon voltak.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219407 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tündék (némelyik) mégis rosz szemmel néztek az emberekre,hiszen Illuvatar nekik szánta végsősoron a világot.Vagy nem?
Mert ha Ígyvan akkor érthető,hogy miért viselkedtek a Tündék úgy ahogy. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219405 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lukesz írta: Hey!Bocs,hogy csak így mint zőldfülü bele szólok,de a Tündéknek nem az a feladatuk,hogy tanítsák Illuvatar legfiatalabb gyermekeit? :oops:


Nos, nem kifejezetten...
Aki akarja tanítja, aki nem, nem...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219404 Írta: Lukesz
Lukesz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hey!Bocs,hogy csak így mint zőldfülü bele szólok,de a Tündéknek nem az a feladatuk,hogy tanítsák Illuvatar legfiatalabb gyermekeit? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219067 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szvsz nem ridegek, hanem esetleg kissé öntelt benyomást kelthetnek, és ezt is csak azért, mert tartják a 3 lépés távolságot az emberekkel.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218993 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Angwen írta:

Felagund írta: Szerintem minden tündében valamilyen szinten benne van az, hogy ők felsőbbrendűek a halandókhoz képest (mert tényleg azok!), úgyhogy ez szvsz valamelyest érthető...


Nem értek egyet azzal, hogy a tündék felsőbbrendűek lennének. Mások. Az Első- és Másodszülötteknek egyaránt megvan a maguk helye Ilúvatar Tervében, és pusztán a valódi ismeret hiánya helyezheti egyiket a másik fölé. Viszont sok tündében valóban volt egy adag felsőbbrendűségi érzés (és nem mondom, hogy minden alap nélkül, hiszen sok külsőség szólt emellett: a halandók rövid élete és jelentősen kisebb uralma a testük felett), ami gondolom alaposan hozzájárult a két faj elhidegüléséhez.


:?
Akkor szerinted mi az, hogy felsőbbrendű?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218958 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Szerintem minden tündében valamilyen szinten benne van az, hogy ők felsőbbrendűek a halandókhoz képest (mert tényleg azok!), úgyhogy ez szvsz valamelyest érthető...


Nem értek egyet azzal, hogy a tündék felsőbbrendűek lennének. Mások. Az Első- és Másodszülötteknek egyaránt megvan a maguk helye Ilúvatar Tervében, és pusztán a valódi ismeret hiánya helyezheti egyiket a másik fölé. Viszont sok tündében valóban volt egy adag felsőbbrendűségi érzés (és nem mondom, hogy minden alap nélkül, hiszen sok külsőség szólt emellett: a halandók rövid élete és jelentősen kisebb uralma a testük felett), ami gondolom alaposan hozzájárult a két faj elhidegüléséhez.
Phaedra: olyan szempontból egyetértek az ismerősöddel, hogy a tündék viselkedése egy bizonyos szemszögből nézve valóban gőgösnek tűnhet, még akkor is, amikor ez nem szándékuk. Viszont szerintem ez a nézet ugyanabból a felületességből ered, mint némely tünde felsőbbrendűségtudata.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218847 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: És ez miért kell, hogy ridegségként jöjjön le? vajon a halandó fajok miért nem tolerálják ezt? És ez a felsőbbrendűség akkor is megmutatkozik, ha egymást közt vannak, mint beszélgetőpartnerem állította?


Szerintem nincs semmi ridegség, maximum egy kis távolságtartás, ami valószínű, hogy némileg abból fakad, hogy a tündék nem nagyon értik az embereket (különösen nem a Harmadkorban, amikor már eléggé eltávolodtak egymástól)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218846 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
És ez miért kell, hogy ridegségként jöjjön le? vajon a halandó fajok miért nem tolerálják ezt? És ez a felsőbbrendűség akkor is megmutatkozik, ha egymást közt vannak, mint beszélgetőpartnerem állította?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218841 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: Tegnap eset arról bezsélgettem valakivel, hogy a tündék az illető számára kicsit hidegnek és gőgösnek tűnnek- még Glorfindel is. Én azt mondtam, nem, hiszen az nem a tündék hibája, hogy az emberek elzárkóztak tőlük, és ha egy halandónak tényleg szüksége van za ő segítségükre, a legmélyebb részvéttel és szeretettel fordulnak feléje.

Nektek mi a véleményetek a dologról?


Szerintem minden tündében valamilyen szinten benne van az, hogy ők felsőbbrendűek a halandókhoz képest (mert tényleg azok!), úgyhogy ez szvsz valamelyest érthető...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218837 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tegnap eset arról bezsélgettem valakivel, hogy a tündék az illető számára kicsit hidegnek és gőgösnek tűnnek- még Glorfindel is. Én azt mondtam, nem, hiszen az nem a tündék hibája, hogy az emberek elzárkóztak tőlük, és ha egy halandónak tényleg szüksége van za ő segítségükre, a legmélyebb részvéttel és szeretettel fordulnak feléje.

Nektek mi a véleményetek a dologról?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212903 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

A Szürke Zarándok írta: Az ainuk nem voltak Ilúvatar Gyermekei. Ők gondolatának szülöttei voltak. És egy-egy részt képviseltek belőle, mint ahogyan ezt az Ainulindale is írja.


Valahogy így gondoltam én is :roll: :D

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #212894 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az ainuk nem voltak Ilúvatar Gyermekei. Ők gondolatának szülöttei voltak. És egy-egy részt képviseltek belőle, mint ahogyan ezt az Ainulindale is írja.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211575 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Már sokat gondolkodtam ezen és gondoltam, végre meg is kérdezem. Mivel az ainuk is Iluvatar gyermekei voltak és ők hamarabb léteztek, mint a tündék, ezért talán jogosan nevezhetnénk őket az elsőknek Iluvatar gyermekei között. Így a tündék lennének a Másodszülöttek, az emberek pedig értelemszerűen a Harmadszülöttek, nem?
Az ainuk ugyebár Eru gondolatának szülöttei voltak, és az Ainulindaleban le van írva, hogy mindegyikük csak azt a részét ismerte Eru gondolatának, amelyből származott. Valamint, hogy a Gyermekeket különösnek és szabadnak látták - eszerint ők nem voltak olyan szabad akaratúak, mint a tündék és emberek. Talán ebből ered az, hogy Eru nem sorolta az ainukat a Gyermekek közé?

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211494 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lehet, hogy ez már inkább a Mitológia- topic témája lenne, de szerinetetek mennyiben fedezhető fel rokonság az Isten(ek) elleni lázadás és a noldák lázadása között?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211360 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra írta:

A Szürke Zarándok írta: Én valahogy nem is tudom elképzelni a tündékről azt, hogy bármikor is áldozatokat mutattak be a valáknak, vagy akár Erunak. Sokkal inkább, hogy étkezéseik, munkájuk, harcaik előtt fohászkodtak hozzájuk.


Viszont érdekes az, hogy a Valák, ha fel is lázadtak ellenük a noldák, minig segítették őket, és érezhető volt a jelenlétük még a harmadkorban is. Azt gondolom, a noldák nem feledkezetk me a Valákról, ha jól emlékszem, erre van is utalás a Szilmarilokban.


Egyáltalán nem feledkeztek meg, hiszen fohászkodtak hozzájuk...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211355 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

A Szürke Zarándok írta: Én valahogy nem is tudom elképzelni a tündékről azt, hogy bármikor is áldozatokat mutattak be a valáknak, vagy akár Erunak. Sokkal inkább, hogy étkezéseik, munkájuk, harcaik előtt fohászkodtak hozzájuk.


Viszont érdekes az, hogy a Valák, ha fel is lázadtak ellenük a noldák, minig segítették őket, és érezhető volt a jelenlétük még a harmadkorban is. Azt gondolom, a noldák nem feledkezetk me a Valákról, ha jól emlékszem, erre van is utalás a Szilmarilokban.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.673 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére