KÉPEK

Több
17 éve 9 hónapja #306095 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: KÉPEK
A Sötét úr és msáok összes tornyának, várának bemutatása kis videókban. Érdemes megnézni: www.thelandofshadow.com/mordorgate/1dark...undabad/gundabad.htm

[size=9:2hfdfd1s]
*Linkek javítva by topicgazdi. Ne húzzátok szét a topicot, légyszi.*[/size]

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306094 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: KÉPEK

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306063 Írta: FehérBálna
FehérBálna válaszolt a következő témában: KÉPEK
Köszönöm, hogy segítetek. Nos, hiteles illusztrációnak azt tekintem, ha a rajzoló nem viszi bele a képbe a saját fantáziáját, hanem a lehető leginkább úgy ábrázolja pl. a tündét, amilyen az a valóságban. (Pl. Tolkien műveiben.) Bár így elég nehéz lerajzolni egy tündét, ha Tolkien ilyen kevés leírást hagyott ránk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306043 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: KÉPEK

FehérBálna írta: Köszi. De akkor hogyan tudták a filmben olyan jól megcsinálni a tündéket? Az arcukat, a ruhájukat stb. Ezekről azért írt Tolkien, nem? A francba.... Azért én próbálkozok. Hátha találok valamit. :)


Legolasról van egy leírása, amit némiképpen felpaprikázva írt, mert túl feminimnek ábrázolták folyton.

Az Elveszett mesék könyvében van, ha jól emlékszem, valamelyik jegyzetben. Ha tudom, megkeresem. Képre nem emlékszem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306033 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: KÉPEK

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306028 Írta: dorwinion

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306017 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: KÉPEK

Phaedra/Namarie írta: a Kezdet

Hű, ez szép. :) )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306013 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

FehérBálna írta: Sziasztok! Elfekről keresek képeket, olyat, amit Tolkien maga rajzolt. Tudjátok, hol találok ilyeneket? Nagyon fontos, hogy hiteles képeket, vagy legalább egyet tudjak találni az elfekről. Remélem, valaki tud segíteni. Előre is hálás vagyok érte. FehérBálna


Jenny Dolfen, Ted Nasmith, Alan Lee..
egyébként jkérdés, mit tekintesz hiteles illusztációnak.

Eru Iluvatar
a Kezdet

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306002 Írta: FehérBálna
FehérBálna válaszolt a következő témában: KÉPEK
Köszi. De akkor hogyan tudták a filmben olyan jól megcsinálni a tündéket? Az arcukat, a ruhájukat stb. Ezekről azért írt Tolkien, nem? A francba.... Azért én próbálkozok. Hátha találok valamit. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306001 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK

FehérBálna írta: Sziasztok! Elfekről keresek képeket, olyat, amit Tolkien maga rajzolt. Tudjátok, hol találok ilyeneket? Nagyon fontos, hogy hiteles képeket, vagy legalább egyet tudjak találni az elfekről. Remélem, valaki tud segíteni. Előre is hálás vagyok érte. FehérBálna

Tolkien nem rajzolt tündéket tudomásom szerint. Pl azt is, hogy hegyes a fülük, csak az egyik levelében elejtett félmondatból tudjuk (ahol a hobbitokról van szó, és azt írja, hogy a hobbitok füle nem olyan hegyes, mint a tündéké).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306000 Írta: FehérBálna
FehérBálna válaszolt a következő témában: KÉPEK
Sziasztok! Elfekről keresek képeket, olyat, amit Tolkien maga rajzolt. Tudjátok, hol találok ilyeneket? Nagyon fontos, hogy hiteles képeket, vagy legalább egyet tudjak találni az elfekről. Remélem, valaki tud segíteni. Előre is hálás vagyok érte. FehérBálna

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305995 Írta: Guinevere
Guinevere válaszolt a következő témában: KÉPEK
csirke.elte.hu/tolkien/kepek/grave1.jpg

biztos látttok már de annyira jó :)

tolkien sírjáról készült képre gonodltam de nem az ment :(
de hát megtaláljátok
amúgy nem tudjátok hol van eltemetve?

[size=9:7mxwqk93]*link javítva&összevonás by topicgazdi, egyébként Oxfordban, a Wolvercote temetőben van eltemetve.*[/size]

Promis me, when you see a whit rose think of me.I love you so, never let go, Iwiil be your ghost of a rose!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305893 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK
No, lezárult a vetélkedő. A megoldások:

1. forduló
1. kérdés:
Tolkien Világa - Középfölde festményei
Greg és Tim Hildebrandt: Tolkien-évek
Alan Lee: A Gyűrűk Ura vázlatkönyve

2. kérdés:
a) Svájc, John Howe ( The Dark Tower )
b) Nagy-Britannia, Alan Lee ( The Battle of the Pelennor Fields )
c) Kanada, Ted Nasmith ( Riders at the Ford )

3. kérdés:
a) Maglor, Jenny Dolfen ( Maglor son of Feanor )
b) Faramir, Anke Katrin Eissmann ( Rejection )
c) Legolas, Inger Edelfeldt ( Legolas )

2. forduló
1. kérdés:
A babó / A hobbit: pl J.R.R. Tolkien, Alan Lee...
A Gyűrűk Ura: Alan Lee
A Szilmarilok: Ted Nasmith

2. kérdés:
a) Hildebrandt-testvérek ( The Fellowship of the Ring )
b) Peter Xavier Price ( Arwen Undómiel )
c) John Howe ( Gandalf Returns to Hobbiton )

3. kérdés:
a) Galadriel (Ted Nasmith: Galadriel )
b) Aragorn (Darrel Sweet: The White Sapling )
c) Aranymag (Hildebrandt-testvérek: Goldberry )

3. forduló
1. kérdés:
A hobbit, A Gyűrűk Ura, A Király visszatér

2. kérdés:
a) Elrond (A Gyűrűk Ura)
b) Thranduil (A hobbit)
c) Denethor (A Király visszatér)

3. kérdés:
a) Lothlórien (The Forest of Lothlórien in Spring)
b) Mória (Mazarbul könyve)
c) Númenor (númenori szőnyegminta)

És a szerencsés nyertes: Dorwinion (8,5 pont a lehetséges 9-ből). Gratulálok! :D
A nyeremény átvehető a közgyűlésen, most szombaton, vagy elküldöm postán.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305779 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

dorwinion írta:

Sil írta:

Gandalf írta: Vannak véletlenül valakinek digitális formában A Hobbithoz magyar nyelvű térképek (Vadonfölde, Thrór Térképe), lehetőleg a javított vagy új fordítású [size=9:1hja3hcw](esetleg az Ulmo-féle)[/size] változatban?

A térképekkel kapcsolatban:
Meghozta ma a postás az új fordítású Hobbitot. Kinyitom, és mit látok? Székely-magyar rovásírás ABC-t. 8O Mondom, WTF, ez meg mit keres itt? Hát nem kicserélték a rúnákat erre az izére nemcsak a díszítősorokban, hanem a térképen is? :evil: :cry: :roll:


Igen, én is néztem először értetlenül, aztán még értetlenebbül..
(nyilván azt gondolták, hogy sötétben minden tehén fekete: rúna vagy rovás, nem mindegy?!) :mad2: Miért nem képesek egyetlen Tolkien könyvet sem kiadni normálisan?! :?: :?: :?:


Mert nem normálisak. nem lehetne ezért megnyuvasztani a kiadót?

Nienna
még egy
Mandos
Varda
még egy

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305766 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: KÉPEK

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305695 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK

Sil írta:

Gandalf írta: Vannak véletlenül valakinek digitális formában A Hobbithoz magyar nyelvű térképek (Vadonfölde, Thrór Térképe), lehetőleg a javított vagy új fordítású [size=9:3fxlsfni](esetleg az Ulmo-féle)[/size] változatban?

A térképekkel kapcsolatban:
Meghozta ma a postás az új fordítású Hobbitot. Kinyitom, és mit látok? Székely-magyar rovásírás ABC-t. 8O Mondom, WTF, ez meg mit keres itt? Hát nem kicserélték a rúnákat erre az izére nemcsak a díszítősorokban, hanem a térképen is? :evil: :cry: :roll:


Igen, én is néztem először értetlenül, aztán még értetlenebbül..
(nyilván azt gondolták, hogy sötétben minden tehén fekete: rúna vagy rovás, nem mindegy?!) :mad2: Miért nem képesek egyetlen Tolkien könyvet sem kiadni normálisan?! :?: :?: :?:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305689 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK

Gandalf írta: Vannak véletlenül valakinek digitális formában A Hobbithoz magyar nyelvű térképek (Vadonfölde, Thrór Térképe), lehetőleg a javított vagy új fordítású [size=9:1y2tp2nz](esetleg az Ulmo-féle)[/size] változatban?

A térképekkel kapcsolatban:
Meghozta ma a postás az új fordítású Hobbitot. Kinyitom, és mit látok? Székely-magyar rovásírás ABC-t. 8O Mondom, WTF, ez meg mit keres itt? Hát nem kicserélték a rúnákat erre az izére nemcsak a díszítősorokban, hanem a térképen is? :evil: :cry: :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305688 Írta: Guinevere
Guinevere válaszolt a következő témában: KÉPEK
www.tolkien.com.pl/kasiopea/ang/ ... IP_V_1.htm

ha szerted a humoros képeket:D
persze ezt is Gyűrűk Urásan! :wink:

Promis me, when you see a whit rose think of me.I love you so, never let go, Iwiil be your ghost of a rose!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305558 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305499 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: KÉPEK
Vannak véletlenül valakinek digitális formában A Hobbithoz magyar nyelvű térképek (Vadonfölde, Thrór Térképe), lehetőleg a javított vagy új fordítású [size=9:27walpyb](esetleg az Ulmo-féle)[/size] változatban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305469 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305365 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305338 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305152 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK
És végül: 3. forduló

1. kérdés:
Három rajzfilmfeldolgozás készült Tolkien művei alapján. Melyek ezek?

2. Kit ábrázolnak a következő képrészletek?

a) b) c)

3. Mely földrajzi helyekkel lehet kapcsolatba hozni Ardán Tolkien az alábbi képrészleteken látható műveit?

a) b) c)

Minden kérdés összesen 3-3 pontot ér helyes válasz esetén. A 2. kérdésnél, ha a válaszok nem jók, de odaírod, hogy melyik rajzfilmből származnak, fél-fél pont jár. A válaszokat továbbra is a sil78 kukac freemail pont hu címre várom, legkésőbb jövő hét szerdán.

Aki szeretne még bekapcsolódni, a harmadik forduló válaszaival együtt beküldheti az előzőeket is. Ha valaki úgy érzi, hogy az előző fordulókban valamit elrontott, most lehet javítani fordulónként 1, azaz egy db kérdésre a választ. Az előző fordulók kérdései itt találhatóak:
www.tolkien.hu/forum/viewtopic.p ... 663#303663
www.tolkien.hu/forum/viewtopic.p ... 468#304468

A nyeremény továbbra is egy 2007-es Tolkien-naptár Alan Lee képeivel.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305034 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK
Emlékeztető: szerda van, a 2. forduló utolsó napja. Várom a válaszokat. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304948 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304909 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: KÉPEK

Thereon írta:

Sil írta: Megjelent az új fordítású, Alan Lee által illusztrált Hobbit:
www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=197663


Akkor most melyik változatot vegyem meg?

Ha sok pénzed van, mindkettőt! :D Ha csak egyikre van pénzed, a másikat kérjed karácsonyra! :lol:

Komolyan: nem tudjuk, milyen ez az új fordítású, illusztrált kiadás, nem láttuk és az MTT-nek semmi köze hozzá. A Cicerónál megjelent kritikai kiadás viszont MTT-munka, azt ajánlom, elfogultságból, meg az egy csomó háttérinformációval is szolgál, nem csupán a puszta történettel és képekkel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304879 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: KÉPEK

Sil írta: Megjelent az új fordítású, Alan Lee által illusztrált Hobbit:
www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=197663


Akkor most melyik változatot vegyem meg?

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304869 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304764 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: KÉPEK
Legolsa Rohani karddal:
www.theargonath.cc/pictures/tttcardshd/legolassword.jpg

[size=9:2uwmgv7p]*link átszerkesztve by topicgazdi*[/size]

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.728 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére