KÉPEK

Több
17 éve 10 hónapja #304706 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK
Megjelent az új fordítású, Alan Lee által illusztrált Hobbit:
www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=197663

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304581 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304565 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: KÉPEK

dorwinion írta: Biztos, hogy nem! Inkább a szememet tolom ki sk.! Mostanában csinált furcsa dolgokat a gépem, de nem találtam semmilyen kártevőt, hiába kerestem... Két napja felraktam néhány progit- photoshop & co.-, de az nem hiszem, hogy bekavart volna. Vagy igen?? :cry:


Azért nézd meg a szemetesben, hátha mégis ottvan, vissza lehet állítani akkor eredeti állapotba.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304564 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: KÉPEK

dorwinion írta: Biztos, hogy nem! Inkább a szememet tolom ki sk.! Mostanában csinált furcsa dolgokat a gépem, de nem találtam semmilyen kártevőt, hiába kerestem... Két napja felraktam néhány progit- photoshop & co.-, de az nem hiszem, hogy bekavart volna. Vagy igen?? :cry:


Erre csak egy megoldás van!!!
BIZTONSÁGI MENTÉS!
Meg is őrülnék ha elveszne a most már több mint 400 képet számláló sárkány gyüjteményem! Ezért rendszeresen kíírom cd-re!

Bocs de nem tudtam megálni hogy ezt le ne írjam. De őszinte részvétem!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304547 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK
Biztos, hogy nem! Inkább a szememet tolom ki sk.! Mostanában csinált furcsa dolgokat a gépem, de nem találtam semmilyen kártevőt, hiába kerestem... Két napja felraktam néhány progit- photoshop & co.-, de az nem hiszem, hogy bekavart volna. Vagy igen?? :cry:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304546 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK

dorwinion írta: Szörnyűséges tragédia ért ma este! Eltűnt a gépemről a kedvenc képeimet tartalmató mappám. :bawling: :rmad2: :mad2: :bawling:

Hogy tűnhet el egy mappa? Törölted? 8O

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304544 Írta: Adaneth
Adaneth válaszolt a következő témában: KÉPEK
:cry: Sok szerencsét (meg energiát) a képek visszaszerzéséhez...

Az az utolsó gyűjtemény tényleg nagyon jó!! 8O sokkal több idő kellene, hogy átnézzem... így elsőre a Melkor-kép tetszik nagyon.

(Bár a cirill betűk olvasásához meg kell erőltetnem az agyamat... egyszer próbáltam meg megtanulni legalább a betűket kiolvasni, ha már magát a nyelvet nem is értem, de már az is elég rég volt...)

Megy a gyűrű vándorútra
Egyik kézből a másikba
Aki tudja, meg ne mondja
Merre van a gyűrű útja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304536 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK
Szörnyűséges tragédia ért ma este! Eltűnt a gépemről a kedvenc képeimet tartalmató mappám. :bawling: :rmad2: :mad2: :bawling:
Az első próbálkozásom, hogy összegyűjtsem őket újra nem volt túl eredményes, de találtam néhány komoly fájdalomcsillapítót. (Így idegesítsen fel valaki/ valami… :twisted: )

!!!Figyelmeztetés!!!
Ezek oldalak és nem szóló képek, szóval gatyát felkötni, hideg élelmet bespájzolni és nyomás!

Egy apró Filatova gyűjtemény. Nekem tudott újat mutatni…
Calawen galériája , sok ismeretlen képpel.
Szintén Calawen és jaj, de jó!
Egy fórum- 3 oldal , tele mindenféle pazar képpel.
Fórum , sok oldal- tengernyi képpel.

És a végére a legjobbat:
Imádom. 8O 8O :o Csak ennyi... Tessék mindet megnézni!!

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304531 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK

dorwinion írta: Az első kérdés csak a magyar kiadásokra vonatkozik vagy az angol nyelvűekre is? :oops:

Nem írtam oda, hogy magyar, úgyhogy mindegy. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304514 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

dorwinion írta: Nagyon szépek! (Ulmo besztofevör! :wink: )
Észrevetted már, hogy te találod a legjobban sikerült képeket Thingolról?
Gratula!


Köszönöm! :oops: amúgy nem is gondoltam erre, csak úgy vaktában válogatok..

Beren és Lúthien:
elfwood.lysator.liu.se/art/a/n/a ... n.jpg.html
Tünde:
elfwood.lysator.liu.se/art/d/e/d ... m.jpg.html
Aredhel:
elfwood.lysator.liu.se/art/n/a/n ... 1.jpg.html
Elrond:
elfwood.lysator.liu.se/art/b/r/b ... h.jpg.html
Vaire:
elfwood.lysator.liu.se/art/k/e/k ... e.jpg.html

Bocsánat a formátumért, a gép megkompolyodott. ha lesz időm, szerkesztem.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304511 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK
Az első kérdés csak a magyar kiadásokra vonatkozik vagy az angol nyelvűekre is? :oops:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304468 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK
2. forduló :wink: [size=9:1dt103x5](Bocs a késésért, de új gépem van, és még nagyon ömlesztve vannak a cuccaim rajta...)[/size]

1. kérdés:
Sorolj fel 1-1 művészt azok közül, akiknek az illusztrációival megjelent…
a) A Gyűrűk Ura
b) A hobbit (A babó)
c) A szilmarilok

2. Ki festette az alábbi képeket?

a) b) c)

3. Kit ábrázolnak a következő képrészletek?

a) b) c)

Minden kérdés összesen 3-3 pontot ér helyes válasz esetén. Az 1. kérdésnél, ha valamelyik könyvhöz nem tudsz illusztrátort mondani, kiváltható azzal, ha egy másikhoz mondasz többet. A 3. kérdésnél az előző fordulóhoz hasonlóan, ha a válaszok nem jók, de az alkotók nevét feltünteted, fél-fél pont jár nevenként. A válaszokat továbbra is a sil78 kukac freemail pont hu címre várom, legkésőbb jövő hét szerdán.

Ha valaki szeretne még bekapcsolódni, a második forduló válaszaival együtt beküldheti az elsőét is. Az első forduló kérdései itt találhatóak:
www.tolkien.hu/forum/viewtopic.p ... 663#303663

És a nyeremény: 2007-es Tolkien-naptár Alan Lee képeivel. Nagyon szép kiállítású, hasonlít a Vázlatkönyvre. Minden hónapnál van egy festmény (a Gyűrűk Ura történetét követi végig Hobbitfalvától Szürkerévig), és a lap többi részén az adott részhez kapcsolódó vázlatok vannak, a kép alatt egy-egy idézettel a könyvből (persze angol nyelven).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304442 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK
Nagyon szépek! (Ulmo besztofevör! :wink: )
Észrevetted már, hogy te találod a legjobban sikerült képeket Thingolról?
Gratula!

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #304427 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK
Ulmo, végre nem az "anyádat ijesztgesd" kategóriából:
íme
Daeron
Lúthien
Thingol és Melian
Melian

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304384 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: KÉPEK
Ahogy szoktam, nem kimondottan tolkienos, de szép képeket hoztam nektek. :)


béke
érdekes
"talk to winds"
képtelen szerelem
szomorka
vicc: Star Wars és Phantom os the Opera rajongóknak! ;)
tündér
gyönyörű őszi út
dönöjű madárka :D
pillangó hatás :)
nagyon szép :cry:
bukott angyal
érdekes...
csudaszéééééép
szomorú
ez olyan... elgondolkodtató. :roll:
dettó
emotív
hüpp....
Víííííí, Funtineli boszi-fíling!!!
jujj, hátborzongató! 8O
És végül: egy szép tájkép

Na, hát ennyit mára. Remélem, ez nem számít offolásnak, hogy nem Gyűrűk Ura a téma. :oops: Üdv nektek!

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
17 éve 10 hónapja #304316 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304297 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK
Emlékeztető: holnap szerda, azaz a játék első fordulójának határideje. Továbbra is várom a megfejtéseket. Érdemes beküldeni akkor is, ha nem tudjátok minden kérdésre a választ, hisz hátra van még két forduló.
Aki elakadt volna, lehet nézelődni pl itt:
fan.theonering.net/rolozo/collection?hide=-3
Vagy mondjuk errefelé:
www.aumania.it/fantasyart.html
Meg egy kicsit elfwood-on vagy a deviantart-on.
(A képek egyébként nem teljesen noname alkotóktól vannak, nem olyan nehéz, mint gondoljátok. :wink: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304243 Írta: Glorlyg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #304047 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303964 Írta: Ilmadrin
Ilmadrin válaszolt a következő témában: KÉPEK
Ez a Glorfindeles kép nagyon tuti!!! :hello: :hello: :hello:

"Csak egyszer kiteszed a lábad az útra,
és már el is jutottál, ki tudja hová?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303960 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303829 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK

Phaedra/Namarie írta: Az első sor harmadik képét hogy lehetne kinagyítnai? (Ugyanis valami nagy fehéret látok csak a kép közepén... :oops:

Talán mert az egy nagy fehér ott a kép közepén. :wink:
Na jó, akkor egy kis nagyítás:


Továbbra is várom a megfejtéseket. Érkezett már majdnem jó, úgyhogy nem lehet annyira nehéz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303787 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK
Az első sor harmadik képét hogy lehetne kinagyítnai? (Ugyanis valami nagy fehéret látok csak a kép közepén... :oops:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303669 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK

dorwinion írta: 8O 8O 8O

Öööööö... Sil, lehet könnyítést kérni arra hivatkozva, hogy mostanában elég kevesen járunk ide? :oops: :wink:

Van rá egy egész hetetek, utána lehet nézni. Direkt nem nehezeket raktam be. De ha naptárat akartok, dolgozzatok meg érte. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303668 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK
Valóban, dehát mégis... :lol:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303666 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: KÉPEK

dorwinion írta: 8O 8O 8O

Öööööö... Sil, lehet könnyítést kérni arra hivatkozva, hogy mostanában elég kevesen járunk ide? :oops: :wink:

Miéért, nem is olyan nehezek. :D Legalábbis utána lehet nézni sztem. :) Nem, nem tudom fejből az egészet, csak egy-kettőt. :D De majd Sil eldönti. :twisted: :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303665 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK
8O 8O 8O

Öööööö... Sil, lehet könnyítést kérni arra hivatkozva, hogy mostanában elég kevesen járunk ide? :oops: :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303663 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK
1. forduló, avagy a beugró... :wink:

1. kérdés:
Magyarországon eddig három, kifejezetten Tolkien-illusztrációkkal foglalkozó könyv jelent meg. Melyek ezek?

2. Hol (melyik országban) élnek jelenleg a következő képrészletek alkotói?

a) b) c)

3. Kit ábrázolnak a következő képrészletek?

a) b) c)

Minden kérdés összesen 3-3 pontot ér helyes válasz esetén. A 2. és 3. kérdésnél, ha a válaszok nem jók, de az alkotók nevét feltünteted, fél-fél pont jár nevenként. A válaszokat a sil78 kukac freemail pont hu címre várom, legkésőbb jövő hét szerdán.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303660 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: KÉPEK

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.071 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére