Tolkien Tábor 2024

Élménybeszámolók

Több
17 éve 10 hónapja #293862 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Csévi szirtek Képek!!

Aranil képeiből fel lett töltve egynéhánytucatkép.

kep.tar.hu/urnamu/50297719?o=0#2

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293355 Írta: Etele
Etele válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Ohh...... igen Eleniel,máris a második beirásnál tartok. :D
Tetszik ahogyan irtál az egészről.
Én nem tudok igy irni,de lehet hogy idővel belejövök. :wink:

Jól érezetem magam a nehézségek ellenére,valhogy lelkileg sokat nyujtott az egész.

Judit/Etele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293337 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Nem hiszitek el, de eddig nem volt egy szabad fél órám arra, hogy élménybeszámoljak! De most!
Hol is kezdjem?
Reggel sikerült vagy egy órával tovább aludnom a tervezettnél, úgyhogy a nyugodt készülődésnek lőttek. Valami isteni csoda folytán mégis időben odaértem a Nyugatihoz, ahol Toma és Árpi már türelmesen várakoztak. Mivel más nem jött, elbattyogtunk a vonatig, ami már csaknem XXI. századi volt, amolyan TVG-s beütésű.
Piliscséven megtiszteltük az egyik helyi vendéglátóipari egységet (értsd: kocsma), amit a kissé nőgyűlölő tulaj tiszteletünkre ki is nyitott.
Rövid másfél órás lézengés, kisközért, pihenő, fiúk részéről sörözés :D után elindultunk. Vállamon a dugig tömött táska, élénken tiltakozva a terhelés ellen, ami leginkább abban nyilvánult meg, hogy kezdett elfesleni a varrás az elülső zsebénél. Kezemben a hálózsák, meg némi eleség szatyorban.
Szegény szatyor, ha tudta volna! :D
Miután befordultunk a „vadonba”, megfogadtam, hogy az életben többet nem megyek kirándulni úgy, hogy a két kezem nem szabad, mert se egyensúlyozni, se normális tempóban haladni így nem lehet. Félúton azután a fiúk elszedték tőlem az ominózus szatyrot, és hősiesen vitték tovább. Egy idő után kezdték barátságtalan jelzőkkel illetni, amitől a szatyor megsértődött, és búcsút mondott az egyik fülének. Úgyhogy akár csúnya véget is érhetett volna, de már „csak” az emelkedő volt hátra a barlang előtt. Akkor kitaláltuk, hogy ezt azért mégse, inkább hagyjuk lent, majd visszajövök érte üres hátizsákkal. Rendben. Szatyor az útszélre, elszánt csapat föl.
Némi levegő után kapkodás, infúzió, vérkép, kisrutin után hősiesen pakolom kifelé a holmimat, amikor közelgő hangokra figyelünk fel.
- Muszáj aludnod egy keveset Frodó uram!
Na jó, nem egyészen ezt hallottuk, de az ember képzelet nélkül félkarú óriás. Vagy szakáll nélküli törpe. Hegyes-fületlen tünde. Szőrtelen talpú hobbit. Satöbbi.
Három fiatal kelt birokra a gravitációval, és látom ám, hogy az egyikük kezében Szatyor himbálózik békésen.
- Úristen, képesek voltatok felhozni? – tört fel belőlem a csodálat, mire szegény Szatyorvivő – belenyugodva, hogy nem szemetet cipel – visszaszolgáltatta a renitens útitársat. Ezúton is még egyszer köszönet neki. :D
Később megtudtuk, hogy jámbor barlangászok (Gabi, Gyuri, és ha jól emlékszem, Peti), akik itt hódolnak kedvenc hobbijuknak. Ám legyen, elég nagy a barlang.
Na de! A Sors úgy akarta, hogy az ország másik feléből érkező alsó tagozat éppen akkor tegye tiszteletét a Csévi-sztirteknél, a helyi erdőkerülő vezetésével. A barlangászok, szegények, fejvesztve menekültek át a Leány-barlangba. :D
Az alig harmincfős Csipet-csapat kábé negyed óra után visszaindult, a srácok halált megvető bátorsággal adogatták le őket a szirtről, mert egy-két gyerkőc rettenetesen félt lefelé, amit meg is értek… (Miután elmentek az erdész Árpi kérésére rövid kiselőadást tartott a környék II. világháborús eseményeiről.)
Aztán érkezett egy másik túracsapat is, több hullámban, majd befutott Aranill :D , és miután mindenki berendezkedett, elindultunk fát gyűjteni.
Hát, mit mondjak? Van valami utolérhetetlen bája annak, amikor az ember a tegnapi esőtől még nyirkos erdőben száraz fa után kutat. Aztán elhúzza a meredély széléig. Aztán fel a barlanghoz. Nem kell ide wellness meg fittness, kérem, se Norbi-tréning. Egy-két forduló, szívmasszázs, keresztpróba, és sínen vagyunk. :D
Néhány óra múlva befutott Melian és Shaman is, minannyiunk örömére. :D
Hét körül tüzet raktunk, illetve először csak füstöt eregettünk, de akkorát, hogy Karl May simán ihletet kapott volna tőle. Aztán nem túl finoman a kijárathoz közelebb eső helyre helyeztük át a tüzet (magyarán Toma kirugdalta a barlang szájához), gyanítom azonban, hogy órák múlva is az addig belibegő füst kóricált a balrangban, úgyhogy később a nyakig sárosan előkeveredő barlangászok ismét menekülőre fogták a dolgot.
Mit mondjak, nekem is megfordult a fejemben, hogy talán nem kéne annyira elaludni.
De persze hol volt még az alvás! Körülültük a tüzet, kaját csináltunk, beszélgettünk. A másik csapattal érkező Judit sámándobon játszott (külön köszönet érte), figyelmeztetve minket arra, hogy újhold van, a Banya éjszakája, meg ez amúgy is szent hely, úgyhogy készüljünk arra, hogy esetleg érdekes álmaink lesznek. :roll:
Bevallom, én elég hamar aludni tértem, de álmaim nem voltak. Nemhogy különösek, de semmilyenek sem. Jószerével félálomban forgolódtam, megállapítva, hogy rendkívül rossz kósza lenne belőlem, túl puhány vagyok a földön alváshoz. Denevér, bagoly nemigen zavart, talán azért, mert nem akartak odakint ronggyá ázni - ugyanis az eső eleredt, és meglehetősen kitartónak bizonyult.
Reggel ellenszavazat nélkül határoztunk arról, hogy aki cuccujézni mert, annak annyi, majd szavazásra bocsátottuk, hogy esetleg kommunát alakítsunk-e, ha mégsem tudnánk leevickélni a dagonyában. Aztán abban maradtunk, hogy egy kísérletet megér a dolog.
És lőn. A reggeli, a köszönettel vett kölcsön tea, Aranill tepsiben sült szalonnás-hagymás-paradicsomos, szigorúan Update1-es besorolású második reggelije (Melian: Vigyázzatok, ilyenkor szoktak jönni a nazgúlok! :lol: ), és a hazaérkezés után remélt forró fürdő víziója megtette a kívánt hatást. Elegánsnak nem mondható, fenéken csúszós technikával vettem az első akadályt (a másodikat is), majd Judittal elindultunk a szemerkélő esőben vissza Csévre. Kicsit aggódtam, mert a többiek nem arra jöttek vissza, de kiderült, hogy igazán el se lehet tévedni. Festői látvány lehettem. Fejemen zöld zacskó az eső ellen, hátamon a dugig tömött hátizsák (ráügyeskedve a hálózsák is, fittyet hányva a bánatos szakadásra), a kezemben ezúttal semmi (inkább megettük), a sportcipőmön és a macinacim szárán több kilónyi sár. Képzelhetitek...! Egyébként nem volt annyira vészes, mint vártam. A cipőm sorsa már nemigen érdekelt, az esőből sokat felfogtak a fák (a susnyásban azért az elmaradt reggeli zuhanyt pótoltuk), és láttunk szarvast is!
Van valami hihetetlenül pihentető abban, amikor az embernek nem a munkával kapcsolatos marhaságokon jár az esze, csupán szó szerint a következő lépést latolgatja, hogy orcára ne essen a dagonyában.
Egyész jó időt futottunk végül (minden relatív, ugye, a fiúk, mint később megtudtuk, simán leköröztek :lol: ), kicsi a világ alapon ismét összefutottuk egy másik kocsmában Aranillal, Maliannal és Shamannal, akik kocsival jöttek (így könnyű!), egy kávé erejéig. Akarom mondani kettő kávé erejéig, miután az elsővel majdnem sikerült beterítenem szegény Juditot
Visszafelé a vonaton el-elbóbiskoltunk, aztán megvolt otthon a forró fürdő is, és csak azért is elmentem még utána billiárdozni! :lol:

Mindent egybevetve, különleges élmény volt, a nehézségek ellenére is (vagy talán éppen azért), mert fantasztikus emberek társaságáben tölthettem ezt a másfél napot. Köszönöm Tomának és Árpinak a segítőkészségüket (és Árpinak a teát :D ), Aranillnak a Samu-tepsit és a fekvőhelyet a fólián, Meliannak a kedvességét és az életmentő teásbögrét, Mecsinek (alias Shaman) a humorát és jókedvre hangoló nevetését, Juditnak a dobolást, és a beszélgetést a visszaúton (remélem, Etele néven tényleg ide látogatsz :D ).

Egyszóval, legközelebb jöjjön, aki tud, mert nagyon megéri. Esőben is. :lol:

Bocs a terjedelemért.

8)

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293193 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Eleddig ez volt a legérdekesebb csévi túrám, minden nehézség ellenére.
KÖSZÖNÖM AZOKNAK, AKIKKEL MEG ÉS ÁTÉLHETTEM EZT!!!

Juditnak a dobot + éneket, hogy megismerhettem,
Elenielnek, hogy megosztoztunk szálláshelyen s egyebeken,
Meliannak a dalt,
Mecsinek a tündöklő fehér tornacipő varázst,
Toma gazdának, hogy segített,
Iljusinnak, hogy végre megismerhettem

fenti egyedeknek + az ifjak csapatának a beszélgetést.

Végig a piros úton falutól barlangig, végig irdatlan sárcuppogások közepette jutottam célomig. Bevetettem tyuklépést, no meg sosem volt sítudásomat, mert micsoda sár-csuszka-parádé volt!!! Csöpörgő esőtől a napsütésig változott az idő, mint csapongó érzéseim. A barlangnál nagy, csivitelő gyerekcsapat fogadott, épp leértek, mire elindultam felfelé. Végre felértem! Meglepetést az ifjak csapata okozta, kik sámándobokkal, s egyebekkel érkeztek. Aztán befutott Melian & Mecsi egység is. Sürgés-forgás.

Jó ott együtt lenni, fát gyűjteni, tűzet gyújtani, beszélgetni, természetben gyönyörködni, énekelni, belefeledkezni a tájba, a naplementébe, hallgatni, tűzbe révedni, közösen sütögetni, szomjat oltani, megosztani sok-sok mindent ... meg csupa ilyen közhely, de tényleg ez a helyzet.

Képzelt magad elé:
Alkonyat ... tűz ... dobszó ... dalok ... utazás ... ÚJHOLD.
Ott lenni ...

Köszönet azért, hogy épségben le és hazaértem, hazértünk. Pusz!

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #293114 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Na jó, akkor én is megemlékezek első ezévi legénybarlangos éjszakánkról.

Aranill, Eleniel, Toma Gazda, Iljusin, Mecsi meg én, illetve sámándobos Judit (Etele) és kis társasága,
- sütögetés
- forró-tűzből-gyors-kézzel-kikapkodás, (közben fojtott káromkodás :twisted: )
- bagolyhuhogás
- denevérröpte
- talpig agyagos barlangászok megtekintése
- révüléses-danolászás dobkísérettel
- korhelyeknek házipálinka visszafogott fogyasztása
- hajnali eső kopogásának hallgatása.
- izgalmas oda- és visszaút a csuromsáros erdőben (a barlangban Mecsi megtekintése, aki tapasztalt túrázó létére feljött egy hófehér cipellőben :cyclops: ...szegénykét néha a popsijánál fogva toltuk felfelé :sungl:)

Jah, és többszöri találkozás a nyalóbékákkal :P (nyalóbékák kapcsán Telcontar sűrű felemlegetése).

Köszönöm az együtt töltött órákat mindenkinek, aki ott volt, nagyszerű estét-éjszakát-hajnalt-reggelt töltöttünk együtt - melynek megkoronázása a vasárnap reggel a piliscsévi kiskocsmában elfogyasztott tejszínhabos kávé volt :lol:

(Toma, Iljusin: örülök, hogy elértétek a vonatot - akkor nekem épp koffeinhiányos tüneteim voltak... :heu: )

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #293097 Írta: Etele
Etele válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Üdvözlet mindenkinek,mint "ujonc". :D


Leértünk épségben,csak mindenem átázott.A dob kiszárad az nem gond.
Utközben láttunk egy szarvast,felriasztottuk csörtetésünkkel, közel volt az uthoz,nagyon szép volt.

Lefelé a piroson a pincesor nagyon hangulatos kis padokkal,a házikók előtt .

Örülök,hogy megismertelek benneteket. :D

Judit/Etele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #293062 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Piliscsév

Ím megvolt piliscsév. Igazz bár nem napossan hát esősen.

Sár,víz napsütés. Minden ami kellett. Barlangász barátaink remélhetőleg most már felártak egy új járatot a környéken. Tegnap este csupa ganésan jelentek meg a barlangban. Remélhetőleg haladnak ma.
Az erdész úr és a gyermek csapat akik felmásztak hozzánk a Barlangba, nagyon rendesek voltak, csak lefelé kellett nekik segíteni(egy két gyermek nagyon befélt lefelejövet úgy kelett levinnem). Semmi randalírozás, semmi egyéb. István bával meg még később összefutottunk Klajstrompusztán, meg majd felnézünk hozzá. Judit és Kriszta remélem leértek épségben bár nem tudom mert ők a piroson mentek mi pedig Feriékkel le Klajstromra vízért, és aztán a kéken Csévig, szóval remélem nem ázott el a sámándob mert igazán szép hangja volt. Habár nem tudom mi lett velük... A nagyobb banda pedig fent maradt még. Egyetemisták sámándobbal Mecsettel fokossal igazi hagyomány,a fél csapat Klajstrom környékén táborozott később le a másik fele fent maradt velünk a barlangnál.
Úgy tizenegy óra tájt elkezdett szakadni az eső szóval úgy ahogyan eláztak véleményem szerint. Valamint délután amikor felásztak a tetőre.... Szép kis kőomlások voltak meg kell hagyni csakhúzódtunk befelé. Feri pedig ismét alakított egy fehér sportcipőben jött úgy kellett feltolni a meredekebb részeken :D Edit hozott finom házipálinkát kostolóba. MEliannak pedig azt köszönhetem hoyg most ez itt tudom írni mert nélküle még talán Szfehérvárnál sem járnánk. Ugyanis elhozott minket kocsival. Ezúton is köszönjük.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #293043 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Csév!

Sirály volt minden a maga megszokott kis ritmusában. Igaz az eső hajnalban eleredt, de ez erősített abban a tudatban, hogy nagyon pozitívak vagyunk ismét. Fenségesek voltunk a mozdulataink, a kiforrott pillantásaink, amivel belebámultunk a természetbe. A fű szaga, a méhecskék illata, a sár, a rigófütty, a denevérek. Toma, és egyéb társaim reggeli hangos nem gyomor hangja. Mások megismerése, még ha nem is nagyon.

Köszönjük:
Juditnak az esti sámán dobolást
A szép énekeket
A tűzrakóknak, a tűzet
A vízhozóknak, a vizet.
A barlangászoknak, az emlékezést mely bennem ébredt mikor megláttam a nem tiszta hanem sáros ruháikat.
Köszönöm még a barlangászoknak, a nagyképűséget. Ilyenkor rájön az ember, hogy nem csak Ő az :D
A MTT lányainak hogy emelték aurájukkal az est fénypontját. A fiúknak a férfi nem képviseletét.
A tűznek, a meleget.
A fáknak, hogy ha már úgy alakult hogy élettelen testben is, de szolgálatot tettek a tűz Istenének, és
a kis kósza lelkeknek a hegyen, akik keresnek valamit ilyenkor mikor feljönnek. ( NEM PÁLT!!!)
A denevéreknek, hogy még nem volt szezon, de egyet kettőt repkedtek a fejünk felett. ( lefizették Őket)
A hálózsáknak, és annak készítőjének a melegséget. Mindenekelőtt tiszteletes Hódolatomat ajánlom, a hálózsákom forgalmazójának aki szintén fényadó, mert Ő általa kaptam meleget.

Leborulok hát a nagy Guruk, mesterek, Gosvamik, Yagadguruk, táltosok, és sámánok előtt, akik eljöttek ezen a két napon hozzánk...

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #293036 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Megjöttünk Csévről.

Köszönöm mind a 20 embernek hogy ott volt!
A Barlangászoknak, az Egyetemistáknak,Juditnak , és a maradék Mttseknek.

Jó volt! :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291912 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Rabyn írta: Alison: a te képedire még kíváncsi lennék:))


Fel fogom tenni, bár a képtáramat megint törölte a *** tar.hu :x De majd csinálok egy újat, hátha meghagyják.
Többnyire videóztam, azokat meg majd megpróbálom feloperálni az uw-ra, bár ahhoz eléggé béna vagyok, de majd megoldom. :)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291858 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Kis élménybeszámoló tőlem is (pedig én se szoktam)

Ami jó volt:
- Aranilltól mákos puding. Még. Ilyet. Sokat. Csak nekem.
- A vívás mindenkikkel
- Rabyn füzeteinek égetése. Bár a matematika nem olyan heves tudomány, hogy meggyújtva gond nélkül lángra lobbantsa a tüzet, sajnos.
- Fq egyre fáradtabb beszólásai félálomban.
- A beszélgetés a falon.
- Telcontar whiskyje. (igen, én is fogyasztok alkoholt néhanap.)
- Melianék vízmelegítős edénye, ami nélkülözhetetlen volt a kávémhoz, s így életet mentett.
- Mírrand és a Csodapasi legendája

Ami nem volt jó:
- Az eső. Ugyanis mostmár dörzsöltebb volt mint 2 hete és nem hitte el bemondásra, hogy ő valójában nem is esik.
- Az hogy Mírrand avart szórt a maradék whiskymbe, bár így megcsodálhattuk milyen szép kék lánggal ég. (tüzes víz, vagy mi a szösz :D )
- Az hogy fel lettem ébresztve amikor már majdnem elaludtam, állítólag azért, mert kezdtem horkolni. De én nem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291832 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
www.freeweb.hu/musicen/beltain.htm

itten vannak a képek akit érdekel:)

Alison: a te képedire még kíváncsi lennék:))

Mellesleg: köszönöm ezt a kellemes beszélgetős estét:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291830 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Mírrand / Verinen Enkeli írta: (és 30 békávé járatlekésését követően kissé morcosan)


Ezek szerint nem csak Én késtem le a 65-öst, ami félóránként jár... Még épp láttam elmenni az orrom előtt; nagyon vicces érzés volt. Főleg hogy utána a fájós falábammal felgyalogoltam a Pálvölgyi barlangig, ahol fél óra után utolért a következő busz :lol:
De amúgy jó volt a Beltaine, mint mindig ;)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291819 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Nyohh, én is itten tennék említést a történtekről. Rég leszoktam az élménybeszámolásról, de most nosztalgiázok, mert jól esik :D

:arrow: Az ember lánya párjával kézen fogva (és 30 békávé járatlekésését követően kissé morcosan) baktat hegynek felfelé jócskán sötétedés után, nicsak, szembe jön egy ismerős Pókmobil Pók kiköszön, hátul integető emberek. "Emberek; Viktor - Viktor; emberek" Pók: "Szóval te vagy Mírrand csodapasija".../me ha nem lenne prfi, zokniig pirult volna...miért mindig így sül el a párom bemutatása?
:arrow: Érkezés fel a tisztásra, hallom Jacopo hangját no meg a gitárét. Ordítás; "NÉMÁ? MÍRRAND!!!" Én is nagyon örülök nektek, Fq, NE SZORÍTS HALÁLRA! Wazze, Orsie is...milyen cefetül hiányoztatok, túl ritkán látni benneteket! Fqnak nő a haja. Egyre csak. Néph; Viktor - Viktor; Néph..."Ááá, szóval te vagy Mírrand csodapasija" Említettem már, h utálom, a így sül el a párom bemutatása? Noh, mindegy, mit tesz baréátok között egy égő fej? Nodlee is és még sokan mások...alter szekció ücsörög a farönkökön :D Párom kézhez kaparintott egy gitárt és Jacopo személyében szakmabeli dumapartnert is talált...huhh...menekültem az informatikai téma elől. Fq hátáravett, de nem lehetett kormányozni :D
:arrow: Felbukkanás a tábotűznél, SZIASZTÓÓÓÓK!!! "MTTsek; Viktor - Viktor; MTTsek". Vlki "Ááá, szóval te vagy Mírrand csodapasija"...áááááá...valaki üssön le, vagy nyissa meg alattam a földet!!!
:arrow: e*mberekhezcsapód*, *társalog*, *iszogat-eszeget*, *néz-Rabynt-füzeteket-égetni* (én majd viszek Lithas-ra), *hasraeső -embereket-földről-felkapar*, *nevet*, *magát*nagyon-jólérzi*
:arrow: Köszönök mindenkinek mindent, hogy ott voltatok, hogy láttalak-hallottalak benneteket, hogy megöleltetek, hogy megkínáltatok, hogy letarháltatok, hogy megnevettettetek, hogy láttatok-hallgattatok, hogy vagytok. Köszönöm :D
:arrow: Tolmácsolmány Viktortól: nagyon jól érezte magát közöttetek, örül, ilyen befogadóak voltatok, és állat-jó társaság vagytok. :D
:arrow: ciki: reggel utolsókként 3an takarítani Viktorral és Tomival (?), az oltáshoz szükséges víznek üveget a kukából kiszedegetni, döglőtt dekkhalmokat mind összeszedni, fárdatan szemetet hordani, hegyről délben elindulni. Persze ez a szükséges rossz a tételben ;)
:!: Találtam egy fekete-zöld szőttes karkötöt, valamint egy terepmintás késtokot. Bocsi, de a lyukasra égetett-sárba-döngölt konyharuhát nem hoztam haza, sem a parázsenger szélére daportáltatott kajahalmot.

Még1x köszönjük, hogy ilyen jól érezhettük magunkat köztetek :cheers:

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291801 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Kedves pót-Beltaine-t ünneplők,

én is nagyon jól éreztem magam, miután

- icke a nyakába vett és nem ejtett el, szegény, nem tehetett róla, de én még életemben nem féltem ennyire... asszem, látszott is :oops:
- sokan segítettek tűzbetenni/tűzbőlvenni/megenni a padlizsános bugyraimat
- öröm volt látni Alyr vonzalmát a mákos pudinghoz
- Efkú szórakoztatott bennünket egy éjszakán át (félálomban voltam, de pompásan mulattam) :biggrin2:
- Rabyn összes matekfüzetét elégettük :D
- Gumipók gitározott (jóval több gitározást kérünk legközelebb, és nem mehetsz el ilyen korán :embarassed: )
- Szofi adott sütnivaló almát (amit sajnos később nem talált meg :( )
- Aranill eljött, pedig vasárnap reggeltől dolgoznia kellett
- Ery többször is körbeosztotta a hobbitból készült kekszet...
- Mecsi a karját a kő és a fejem közé tette, hogy kényelmesen elvackolódhassak :oops:

És bocsánat, hogy reggel antiszoc voltam, de a Kedvesem épp akkor ébresztett fel, hogy csináljak neki kávét izibe' (jellemző... pasi...), amikor épp elbóbiskoltam volna... :crazy:


Már várom a Líthast :sungl:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291795 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Nagyon jó volt Veletek, köszönjük! Sajnáljuk, hogy csak rövid ideig tudtunk maradni, de ez a kis idő is remekül telt! 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291754 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
[size=9:1tmvclb6]Bocsánat a helybeli topicgazdától, h. a saját élménybeszim az átszerkesztettektől külön írom, ha nagyon zavar lehet szerkeszteni :P [/size]

Szóval, köszönet a pótBeltaine résztvevőinek, h. jelenlétükkel emelték a tűz fényét... vagy valami ilyesmi :D
Kiemelt köszönet azoknak, akiktől lejmolhattam, én csóró "turista", aki elvileg egy órácskára mentem fel ( :P ): Finwének a nyársért, Esgalnak a sütnivaló virsliért és Alyrnak a kenyérért (szigorúan a lejmolás sorrendjében :twisted: ); valamint akik megkínáltak: Elenielnek a puszedliért és Erynek az igazihobbitból lévő kekszért :) ; Póknak a gitározásért, h. nála volt a pengetőm és visszadta és hogy hazahozott kocsival h. ne egyenek meg a kóborkutyák :D (meg Elenielnek h. szólt h. ne etessem meg magam az említett ebekkel :D ); efkúbátyónak az ölelgetésért; meg mindenkinek h. láthattam a búráját :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291750 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Eltévedt hsz-k:

fqqdk írta: Elnézést kérek az - egyébként szokásos - hajnali üvöltözésért. :)

Feanor Faelivrin írta: Na most hogy hazaértem meg szeretném köszönni Alyrnak a tanítást, Maunak az orrplasztikát és mindenki másnak a jó társaságot, hogy ilyen jól sikerült az első Beltainom.

Köszi :wink: :)


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291744 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Zöngemény a pót Beltain-ről:

első fecskeként érkeztem a sziklához,
jelezve a hegymászó tanoncoknak,
jövünk 8)

lassan gyűltek a népek, s lám
hegymászó tanoncok egyre fogytak
mondtam, hogy jövünk :P

előkerült sok érdekes holmi
kártya, gitár, fegyver, mákos puding, s ki tudja mi még...
egyre többen lettünk :D

tűzre valót kerestünk, tűzet gyújtottunk,
sok finom falat, vega csemege és mi szem-szájnak ingere
szalonna! (Mecsi mondom szalonna! ÉG!) :cheers:

jó beszélgetések, tűznézés, dalolgatás
a refréneket legalább jól tudjuk
neked énekelek :dance:

időnként esőcsöppek érkeztek, erre ócsudtam hajnalban
ki mert cucujét még említeni is?
hamar indultam, ma dolgozom. :crazy:

Az este remekül telt, köszönet érte mindenkinek. égieknek, földieknek,
embernek, entnek, tündének, hobbitnak, s minden teremtménynek
még 2 hét Csévig!!! :hello:

Külön köszönet a beszélgetésekért, mindenkit felsorolni sem tudok
s neked Melian, hogy az MTT-t általad megismertem
Béke Veletek! :closed:

Uff


jó kispárna voltam ? :cooljump: :pimp: :itscool:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291417 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
mi a könyv címe?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291415 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Most kaptam meg végre a Középfölde hadászatáról és fegyvereiről szóló könyvet és le vagyok nyúgözve, mert eddig csak a képeket néztem a könyvesboltban:)

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290973 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Finwe írta: És tudod bizonyítani? :)

Persze... írek vannak benne... többnyire :lol:


(Bocs, Oisin, agyamra ment a vizsgaidőszak, próbálom <i>nemkomolyan</i> venni az életet)

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290971 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Való igaz, én is csak a harmadáig jutottam...

És tudod bizonyítani? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290962 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Oisin írta: "Az Ulysses az az irodalmi mű, amiről nagyon sokan állítják, hogy elolvasták, de nagyon kevesen tudják ezt hitelt érdemlően bizonyítani." :mrgreen:


Való igaz, én is csak a harmadáig jutottam... :oops: 8O

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290959 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Sajnálom h nem tudtam ott lenni a táncesten, a Lady Gregory fordítás leadásáig sajnos nagyon kevés időm van szocializálódni. A dvd-t szívesen megnézném, lsz írjatok nekem is! Kösz.

Egy gondolat Takács Ferenc irodalmi estjéről, amire vhogy mégiscsak szakítottam időt:

"Az Ulysses az az irodalmi mű, amiről nagyon sokan állítják, hogy elolvasták, de nagyon kevesen tudják ezt hitelt érdemlően bizonyítani." :mrgreen:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290956 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Ladislas írta: Oké... bárki aki dvd akar, az írjon egy privit, és jövőhét végéig legyárjuk őket (persze csak korlátozott számban...mondjuk kb 20-30max... és 500Ftért cserébe :P ).



jelezjelezjelez :closed:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290955 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
A Táncest szuper volt. Tök jó, hogy ilyen lelkesek vagytok, ennyi táncot kitaláltatok, megtanultatok és hogy látszott mindannyiotokon, hogy élveztétek. :) Mint hallottam, a fél társaság sérült is volt, úgyhogy külön elismerés! :agree: és gondolom megszervezni se volt a legegyszerűbb.
Külön gratula Brandirnak és Adelardnak, akiket először láttam táncolni, abba ne hagyjátok! :)
Nagyon tetszett, jól éreztem magam, köszönöm. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290943 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Oké... bárki aki dvd akar, az írjon egy privit, és jövőhét végéig legyárjuk őket (persze csak korlátozott számban...mondjuk kb 20-30max... és 500Ftért cserébe :P ).

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290935 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Nimrocco mirimafea írta: Ladisnak megvan az egész DVDn, jelezzétek, ha kértek belőle.

Én most itt jelzem :D

*kezetnyújt*

:D


Én is szeretnék !!!

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290934 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Én is köszönöm az összes táncosnak,mind MTTsnek,mind külsősnek,h ilyen jó műsort hoztak össze! ;)
Jó volt látni titeket,naon tehetségesek vagytok!

Ladisnak megvan az egész DVDn, jelezzétek, ha kértek belőle.

Én most itt jelzem :D

*kezetnyújt*

:D

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.897 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére