Élménybeszámolók

Több
19 éve 8 hónapja #236346 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Így, már félkómás állapotban én is megköszönöm minden kedves szervezőnek, hogy megszervezte, minden szereplőnek, hogy szerepelt, és minden egyéb emberkének (tündének, hobbitnak, orknak, mittommégminek), hogy ott volt!
Külön köszönet Papának, és Nellasnak, hogy ők is ott voltak. :D
És azt hiszem, hogy a kiskunfélegyházi Tolkien Klub LEP-en jelen lévő 5 tagja nevében is megköszönhetem ezt a mai napot (nagyon élvezték a gyerekek)!

Nagyon jó volt!!!!! :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #236341 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Én csak izé... kösz ezt a napot. :)

KicsiOrk :D

ps.: képek a pg.photos.yahoo.com/ph/silcucc/album?.dir=de2b&.src=ph -on. :) /kicsit khmm... rossz minőségűek, de evvan. :) /

cuppantás

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236340 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
ÜGYESEK VOLTUUUUUNK:D:D:D:D:D:D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236337 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Melkor&Arien tánc rulz
Aredhel rulz
KHE extended edition rulz
Beren&Finrod rulz
SAURON RULZ
8)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236334 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Ittál valami Ent vizet,h hosszabb leszel ? :mrgreen:
Én egyenlőre annyit írok csak, hogy örülök,h részt vehettem ebben az egészben, és remélem,h senkinek...najó ilyen nincs...szal a többségnek nem okoztunk csalódást ;) és jól éreztétek magatokat meg minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236333 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
LEP...

Én vok az első :hein:
:mrgreen:

Egyenlőre maradjunk annyiban, hogy KHirály volt! 8)
Holnap majd hosszabb is leszek ;)
Jóccakát mindenkinek! :)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236193 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Kismarosi Képek by Thaur:

kep.tar.hu/fionareszlege/50004899#2

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236056 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
előd: éncsak egy régebbi dolgot mondtam el, amire emlékeztem, mert van olyan hülye az agyam, h meglepő dolgokra is emlékszik (pl. az alapító okirat egyes részleteire, amit annó csak az alapításon hallottam, és azóta nem :) ). Nem mondtam, h töröljétek ki, vagy mittudomén. Csak mondtam, h egyszer már volt erről szó.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236054 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Léli: a miénk viszont be volt jelentve... :) ... lehet élménybeszámolni... én inkább nem teszem.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236052 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Ehhez csak annyt tudok hozzászlni, amit Dodie mondott..
hogy amikor vki beírja, hogy az egyetemről visszafele jövet beült X haverjával y ba és nagyon jól érezte magát, na ha az ide bekerül, akkor ez mivel azert elég sokan érintve vagyunk a dologban.. ezért.. hm.. haddmaragyonmár..
és sztem nem is volt hogyismondjam titkos.. tehát sztem sokan tudtak róla .. :P


elsőnek csak egy :P -t akartam ideírni.. without szöveg

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236050 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Bocsi, fiúk, de a privát bulik (asszem Brisa mondta egyszer) nem ide valók. Ez elvileg csak a "hivatalosan", a Fórumon meghirdetett talik Élménybeszámolójának a helye. Most nem tudom előkeresni, pontosan ki is mondta ezt (melyik modi)...

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236045 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

elodyke írta: AjkánDrizztnélPrivátBuli
BruniKajaBorTáncjókedvööborÉjfélPezsgőbundaskenyersapkaDogmaDrizztDarogén Zóna :) zenetáncBor


Barátom a Előd. csatlakozom ilyenek voltunk :wink:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236043 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
AjkánDrizztnélPrivátBuli
BruniKajaBorTáncjókedvööborÉjfélPezsgőbundaskenyersapkaDogmaDrizztDarogén Zóna :) zenetáncBor

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235625 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
A téma törölve. Akinek fontos, az tőlem kérheti priviben (de mivel elutazom, csak LEP után számítson rá) a csorbítatlan szövegeket, felvetéseket és válaszokat.

Ahogy előzőleg írtam, ez a téma nem ide való, aki erről akar beszélgetni, keressen más fórumot. Hagyjuk meg az élménybeszámoló topikot az élmények beszámolására.

Ery írta: *Moderátori lezárás. Mindaddig míg az indulatok lenyugszanak*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235615 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
*Moderátori lezárás. Mindaddig míg az indulatok lenyugszanak*

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235576 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Öööööö... izé, nem lehetne ezt a topicot kissé átszerkeszteni, hogy ne legyen gördítősáv a lap alján? Nekem így túl széles 800x600-as felbontásban és mindig jobbra-balra kell görgetnem egy-egy sor elolvasásánál. :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235539 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
A témát Lamorak hozzászólása után lezártnak tekintem, a tartalom nélküli megjegyzéseket és az ezután keletkező új hozzászólásokat törlöm. Megkérek mindenkit, hogy ha a véleményét erről szeretné kifejteni azt ne az Élménybeszámolókban tegye.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235222 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Nos, az mindenesetre való igaz, h a 'mezei néző' véleményét nem kértük ki sem a szinkron készítésénél, sem a javításoknál. Kedves Annye, ez a legtöbb filmnél így van... A szinkronfordítók és szakértők a legjobb tudásuk és megítélésük szerint dolgoznak. Ha javítunk valamit, annak oka van: vagy mert az eredetit nem fedi (l. shieldmaiden--páncélinges szűz), vagy mert jogi problémák lépnek fel (egyes versbetétek használata; személyesen azt gondolom, persze a szentek magafeléhajló kezével, h a Király bővítettjében a 'Hamvakból új tűz éled' négy sora, ami ebben a formában Eszter és az én közös verziónk, határozottan jobb, mint a könyvben lévő), vagy mert 'szakmai' hiba (Gondornak nincs királya, hanem helytartója van, akár tudja ezt a néző, akár nem--ez egy fontos téma a szövegben és a filmben is, tehát nem lehet így hagyni). A módosítások senki ellen nem irányulnak, felesleges személyes sértésnek venni őket (a te hozzászólásodat sokkal inkább vehetnénk mi személyes sértésnek; de nem vesszük). Én személyesen olyasvalakinek képzelem magam, aki foglalkozik Tolkiennel is, fordítással is egy ideje (úgy nagyjából 10 éve), ebből felszedett egy kis tapasztalatot, amit a filmesek és szinkronosok rendelkezésére bocsát, ha megkérik. Az, h mi, kinek, hogy tetszik jobban, legtöbbször ízlés kérdése; minden javításunk szakmai érvekkel védhető.

Üdvözlettel,
Nagy Gergely
Szegedi Tudományegyetem
MTT

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235121 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Annye: ne haragudj, de a stílusod legfeljebb a sarki talponállóba való, de talán még oda se.

Kritikádhoz:
Nem azért nem állja meg a helyét, mert krizálsz, henem azért, mert nincs igazságtartalma.

Én scak egyet emelnék ki belőle: szövegíró társaság lettünk szerinted. Nos, ennek a szövegíró társaságnak tagjai lefordítottak egyebet is magyarra, nem csak a film szövegét... és nem azért tették/Teszik/tesszük, mert unatkozunk, és nem tudunk az erőnkkel mit kezdeni, hanem azért, mert VALÓBAN szeretjük tolkient és fontosnak tartjuk minél szélesebb körű megismertetését.

Erre nem válasz az, hogy aki Tolkient vagy róla szóló művet akar olvasni, az tanuljon meg angolul. Mert ezen szemlélet alapján nagyon sokan nem olvashatnák el a világirodalom legjelentősebb és legszebb műveit, vagy egyszerűen csak azt, amit szeretnének olvasni- legyen az csillagászati vagy akár orvosi könyv.

Kérlek, a jövőben ezt a stílust mellőzd. Kritikát- megalapozva, normálisan tálalva szívesen fogadunk, de ez amit te írtál, nem kritika. Nem látom benne a véleményed megalapozását.
Azt mondod, bajod van a társasággal. Az MTT-val, vagy magával a fórummal is? És szerinted mi a baj? Tanulságos lehet egy építő jellegű kritika. De ez nem a "hülyék és bunkók vagytok mind" című, mert én hidd el, képes leszek, és megkérdezem, miért gondolod ezt? És ha azt mondod: "csak" magad is belátod, hogy ez a válasz finoman szólva sem kielégítő....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234920 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
No comment az előbbiekhez. :D Én csak annyit mondok, hogy a ROTK bővítettet itthon most először szinkronnal néztem végig... az előző kettőnél élből kapcsoltam át az eredeti verzióra. Sztem ennek a bővítettnek igenis jó lett a szinkronja (a TTT egész oké, a FOTR még elég borzalom), főleg azért, mert egyes részeknél újra felvették (a nem módosított!) szöveget, mivel a bővítettnél talán már látták is, mit csinálnak, és nem csak a nagy sötétséget meg a szereplő száját...
No jó, mindegy, mindig vannak akiknek muszáj vmit fikázni... :tongue:

Egyébként azt hiszem a röhögést félreértetted. Bár Legolas némely megnyilvánulása (pl. "Áltámadás!") öbnmagában is tényleg elég röhejes, a nép 90%-a azért vihogott, mert az egyik paródiaelőadásunk jutott eszébe róla, nem azért, hogy kinevesse a szinkront. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234918 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Annye: A hozzászólásod közben én csak mosolyogni tudtam :) Ahogy Ulmo is mondta, ez -úgy tűnik- mostanában divattá vált, hogy ami népszerű, annak beszólunk, ha lehet, minél flémesebb módon, mert az olyan jó, meg olyankor ők is lealacsonyodnak erre a szintre, és jó kis balhé lesz belőle.
Először érdeklődnöd kellett volna a dolgok felől. Hogy mi miért volt, hogy mikor hogyan szólt bele az MTT fordító csapata (köztük Ulmo), és hogy milyen volt a legelső fordítás, amibe még nem nyúltak bele. Én személy szerint tényleg örülök, hogy olyan szarvashibákat kivettek belőle, mint "Apám, Gondor királya", vagy Szarumántól az "Uruk-hai elleni harcomban". De ha neked tetszik az eredeti fordítás, akkor megkérdezném: mikor is van a tolkieni világban Szentiván éjjele :?: Ja, és ki is volt ő?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234912 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Akkor most mint egy érintett személy, én is hozzászólnék, És előre kérnék MINDENKIT, hogy ne legyen flame a dologból. Tartsuk tiszteletben mások véleményét.

Kedves Annye.
Nem tudom, jártál-e már szinkronstúdióban. Ha igen, akkor nem értem a kritikádat, ha meg nem, nem értem, milyen alapon kritizálsz olyat, amiről semmit nem tudsz, csak a végeredményt látod, de a készítés folyamatát nem.

Nem nagyon értem a kritika kiindulópontját. Átírtuk volna a szöveg 60%-át? Vajon melyik filmnél? A bővített részeknél (bármelyik filmnél!) nincs viszonyítási alap, a moziverziók szövegébe pedig biztos nem nyúltuk bele ennyi helyen. Légből kapott dolgokkal ne dobálózzunk.
Sokszor igenis át KELLETT írni a szöveget. Nem azért, mert Pataricza Eszter munkája nem volt jó, hanem mert úgy fordította a film szövegét, hogy NEM LÁTTA a képet, ezért néha teljesen más jött ki a fordításból! Eszter használta a könyvet, sok szöveg valóban onnan lett átemelve, de sokszor sajnos nem illeszkedett a szájmozgáshoz, beszéd hosszához stb. A versekkel kapcsolatban a forgalmazó jogi problémákra hivatkozott, ezért lettek átírva. Nélhol pedig egyszerűen hibázott, ő is ember. A változtatások nem az MTT akaratának erőltetését jelentik. Hadd mondjam el, hogy a hazai forgalmazó FELKÉRT minket a szaklektorálásra, mert van pár Gy.U. rajongó náluk, és nem akartak nevetségessé válni a rajongók és a közönség előtt egy félresikeredett, hibáktól hemzsegő magyar szöveggel (sajnos sok ilyen van mostanában). Ez a film megérdemli, hogy színvonalas magyar szövege legyen. Emellett nem minden javítás a mi ötletünk. Az első film bemutatója óta a rajongók írták a szöveghibákat, és szépen összegyűjtve elküldték a Mafilm Audionak (lásd bővebben: Klikk ide ) A jelzett fórumot a szinkron hangmérnöke indította, tehát a szöveg javításának szándéka nem a mi agyszüleményünk, hanem részben belső, készítői kezdeményezés. Az MTT annyit tett, hogy mint a téma jó ismerője, hivatalos közreműködőként átnézte, és javította a szöveget. Ez talán nem halálos bűn.
A színészek munkaként fogják fel a dolgot, az eléjük tett szöveget a rendezői utasítások alapján felmondják. Ha változik a szöveg, újra megcsinálják. A változtatás nem a munkájuk ledegradálástát jelenti. Ugyanez áll a szinkronstáb többi tagjára is.
Furcsa, hogy pont az első rész bővítettjének a szinkronja tetszik, abban van a legtöbb baki...

Az említett konkrét példák:
- páncélinges (és nem páncélos ;) ) szűz: ez szerintem igenis röhejes, egyáltalán nem illik a jelenet hangulatához, mellesleg az eredeti angol szónak (shieldmaiden) biztosan nem ez a jelentése.
- Legolas szövege: bár konkrét példát nem mondtál, sejtem, mire gondolsz. De nem hiném, hogy a rendező eredeti szándéka az lett volna, hogy a közönség dőljön a röhögéstől egy elszúrt mondat miatt. Ezt próbáltuk javítani. Ha ez neked gondot jelent, sajnálom.
- Gondor királya: ez igenis hiba, lehet hogy téged nem zavar, de sok embert (akár rajongó, akár nem) igen. Mellesleg a szimpla mozinéző is kérdezheti: akkor most mi van? Király vagy nem? Kit akarnak hülyére venni?
- Grisnákh: arról sajna nem mi tehetünk, ha egy karakter a bővített részekben más szinkronhangot kap. Szerencsére nem mi osztjuk a szerepeket.
- "majd én megtöröm": lehet, hogy olcsó kifogás, de én nem emlékszem, hogy ezt javítottuk volna, max úgy, hogy az eredeti szöveg is változott. Műhelytitok: sokszor hiába javítjuk ki a szöveget, az utolsó szó a szinkronrendezőé. Ha ő mást javasol (főleg technikai okokból) akkor az lesz.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a hozzászólásod stílusából nekem a mostanában divatos "rúgjunk beléjük, majd mi megmondjuk a frankót" stílus jön le. Úgy állítod be az egészet, mintha az MTT egy gonosz, mindenható csoportosulás lenne, ami bárkin keresztülveri az akaratát, és nem érdekli semmi, csak a saját haszna. Szeretném tudni, mennyire ismered a Társaság működését, hogy ilyen következtetésre jutottál. És végezetül: kíváncsi lennék, mit szólnál, ha az eredeti, módosításoktól mentes magyar szöveget hallanád. Akkor a fordítót, a szikronstábot, a színészeket szapulnád?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234907 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Kedves Annye!

En hatul a moziban ultem, es lehet, hogy megzavartam torekeny kis lelked, mert igen, vegigpofaztam a filmet. Fejletteb kulturakban ilyenkor szolnak, hogy fogjam be, de senki nem tette, s a mellettem ulok jol szorakoztak, ergo a kommentarok jottek... ß) Utolag is sorry, Vedd meg a dvd-t, s otthon, a hazimozidon annyiszor nezed meg, amennyit csak bir a lejatszo.

A szinkronrol...
Hat baratom, beszelj Pataricza Eszterrel, es kerdezd meg, hogy a Fellowshipben Saruman miert beszel az uruk-hai elleni harcarol, peldaul... Ha annyira tetszett az eredeti szinkron, s jobban szereted az eredetit -ez velem is igy van, csak mas okbol kifolyolag-, akkor megkerdeznem, hogy felirattal nezed-e, vagy anelkul? Ez fontos. A felirat tetszik?

Draga baratom, ulj le, kezedben egy naponta valtozo angol szoveggel, s csinalj jobbat! Csak ennyi a keresem...

szemelyes velemeny: a pancelos szuz igenis gaz, jobb, hogy ki lett javitva...

Ha valami tovabbi problemad van, keress meg szemelyesen!

udv

Baksai Karoly
Bp

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234906 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Haho!

En nem Almos vagyok, csak egy közeli ismerőse és mivel én nem vagyok itt regisztrálva megengedte hogy 1 üzenet erejére írhassak a nevében.Tényleg csak egy üzenetet akarok írni és azt mindenképp, ugyhogy ha nem haragudtok emiatt nem fogok regisztrálni....

Nna szóval.Talán kicsit régi a téma de már dec. 5 óta akartam írni, csak most jutottam el idáig.Szóval arrol a mozimaratonról lenne szó.Nem nagyon olvastam itt az üziket csak néhányat de azt hiszem az enyém teljesen el fog térni a többitől.Hol is kezdjem...

Először is "gratulálok" a MTT-nak hogy ilyen nagyszerű szövegátíró szervezet lett...egyszerűen mesés, igazán 'büszkék' lehettek magatokra...nem tudom, ti unatkoztok vagy mi a franc???????Gondolom még senki se panaszkodott ezért, de én bevallom engem nagyon zavar hogy a film szövegének min. a 60%ába belekötöttetek és átírtátok, és ebből ráadásul 59%-ot teljesen felesleges okokból...Igazából nem is értem mia szarért kell átírni mindent?????????Ennyire zavart titeket???Nem viselitek el azt pl hogy aragorn azt mondja hogy páncélos szűz?????Miért????Mi a frász bajotok volt vele??????Hogy az olyan perverz meg félreérthető?hogy kuncog mindenki rajta?Basszus és akkor Legolas?Az már ha csak kimond egy szót dől az egész mozi...minek változtatni bárkinek is a szövegén???Amikor már a 3. részt adtátok, kínomban márcsak röhögni tudtam a végén.....ennyi mident átírni teljesen feleslegesen és ilyen rosszul?!ha már ennyire zavart titeket -bár fogalmam sincs miért-, akkor legalább akkor tettétek volna amikor még ki se jött a film.akkor nem tudnám mihez viszonyítani,de így.Már ilyen általános program lett nektek hogy 'na akkor jön a bővített és akkor az mtt akcióba lép, átírja az egész filmet'.Ebből a szempontból szerencse hogy nem lesz több rész, legalább nem kell hallgatnom az ujabb nagyszerű költeményeket.De tényleg miért?MIÉRT?MIÉRT?MIÉRT?Miért kellett ezt????Hallottam olyat,aki azt mondta hogy sok résznél érthetetlen...azt hogy Gondor királyát átírjátok gondor helytartójának azt még értem, bár nem lett volna ez se olyan végszükséges, mert aki tudja hogy gondornak nincs királya, az tudja, aki meg nem azt nem is érdekli...Csak a hülyék akadnak ki az ilyenen...ez olyan szőrszálhasogatás a javából.Na de nem is ez a kiakasztó hanem a többi!!!!!!!Teljesen érthető és normális mondatokat amiket még szépen is fogalmaztak meg a tartalmukhoz képest átírtátok ilyen rossz primitiv mondatokká....MINEK?!Azt ne mondjátok hogy mert nem érthető, mer abban mit nem lehet érteni pl hogy "És ne legyen több bánat" ??????Nem érthető?Ki nem érti ezt?Vagy mert angolban mást mondanak??ÉS AKKOR MI VAN?????EZ NEM ANGOL HANEM MAGYAR!!Nem tudom hogy tisztában vagytok-e vele hogy ált. mit csinálnak a fordítók meg a szinkronszínészek, hogy mi mindenre kell figyelniük meg ezek és akkor még magyarosítani is.bár gondolom tudjátok mert ti mindent tudtok ugyebár...Akkor meg miért?Csomó szöveg a könyvhöz is hű volt!Ha már annyira tolkienimádók vagytok és göncz árpádot se utáljátok akkor ezekutan végképp nem értem!És azzal a mondattal mi volt a baj hogy "majd én megtöröm?" Hogy vicces volt?Nem a szöveg tette őt vicessé hanem ugy ált a hangja...és az a szöveg még jó is volt, szóval azt se értem miért kell átírni...Olyan jó szövegek voltak, az egyik olyan dolog ami a filmet olyan hatásossá tette azok a szövegek és mégjobban az Ahogy mondták!!!És mivel nekem a szinkron is nagyon tetszik ezért végképp isteni volt az egész!De tinektek persze akcióba kell lépnetek és bummm mindent elrontani....Mit gondoltok kik vagytok ti?Nagyon elszállt az agyatok.Gondolom most istennek képzelitek magatokat pedig sztem nagyon lúzerek vagytok.Elcsesztétek az egészet.Nevetséges amit csináltok.Szánalmas és gagyi.Röhej hogy így próbáltok feltörni...Arra büszkék lehettek hogy elértétek hogy ezentul a bővítetteket tulnyomórészt angolul nézzem, mer ezekután számomra élvezhetetlen a magyar.(az elsővel még nincs is semmi bajom mer ott még nem volt ez divat nálatok hála az égnek...)Ezt akartátok???És mégis a szinkronszínészek nem szóltak semmit???Senki se szólt bele ebbe a hülye ötletbe???Annyira nem tudom elhinni hogy a ti csettintésetekre ugrott egy egész studio és semmi ellenkezés.Sztem jobb dolguk is van a szszinészeknek meg ugy ált. mindnekinek minthogy a ti hülye problémaitokat oldják meg.De tényleg basszus mit képzeltek ti???Azér szálljatok már le a földre.Átléptétek a határt.Nem tudom hogy csak én vagyok ilyen hülye, hogy csak engem zavar ez az egész, dehát basszus én hozzászoktam valamihez ami nagyon tetszett és nagyon jó volt és erre el kell rontani az egészet.Még szép hogy észreveszem.Ja, és ha már ennyire át kell írni mindegyik szereplőnek a szövegét, akkor legalább ugyanazon a hangon csináljátok vagy inkább sehogy...itt most spec a 2. részben a grisnákra gondolok.vicces hogy 2 hangja van!Na azzal is mi baj volt....és még sorolhatnám de mindegy.

Szóval engem nagyon zavar ez az egész átírósdi és sztem nagyon elrontottátok, rossz lett az egész.Az okát meg továbbra se értem mer hiába nézem 5 szempontból, egyikse olyan meggyőző hogy azt mondjam rá, hogy igen tényleg igazatok van.Annyit szenvedett a studio meg a szinészek is, és ti mindezt le se zümizve ugy gondoltátok hogy ez nem jo és más kell.pedig mennyire jo volt.Mondjuk nem csak ezzel van problémám, az egész társaságról megvan a véleményem de azt most nem fogom kifejteni. Ha beléptem volna akkor tuti megutáltam volna a gyűrűk urát.Na mindegy ennyit erről, én főleg az új csodás szövegekről akartam közölni veletek a véleményem, mer bár már meg volt ez akkor is amikor a 2. bővítettet néztem, de a 3-nál betelt a pohár.Szóval "jók" vagytok, büszkék lehettek magatokra...arrol a vihogásról hatul a moziban már nem is mondok semmit.Jellemző...

Máskor mással foglaljátok el magatokat és ne akarjátok a saját elképzeléseiteket és akaratotokat egy egész országra ráerőszakolni.Ne legyetek ennyire elszállva magatoktól mer még csak jók se vagytok -.-


Bye
Annye

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234705 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
:arrow: köszönöm a konyhás szekcióból mindenkinek az ott történteket :lol:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234594 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
no kismaros

hát élménybeszámolót nem írok csak egy kis köszönömöt mert nem tok...
Én jól éreztem magam annak ellenére hogy voltak dolgok amik nem kellettek volna.
Köszönöm(teljesség igénye nélkül):
Fionak hogy megszervezte az egészet
A 3 ágyas szoba 8 lakójának
Estelnek h befogadott minket
A szomszédszoba lakóinak a szombat esti hangulatot
Kincsőnek az éjjeli Jenga partit
Pippinnek a fonalat
Anynek az ajándékot :)
Gillothnak a hazautat
Thaurnak a konyhát
Carnak a meleg kaját Alyrnak a pudingot és mindenkinek aki támogatta a nem éhenhalásomat
remélem nem hagyam ki senkit (bár vkit biztos :roll: ...) és mindenkinek közszönöm aki ott volt hogy ott volt.
Boldog Karácsonyt Mindenkinek :)

[size=9:320efndo]lenne nekem még egy apróbetüs kérdésem:
nem én voltam az egyetlen aki nem kapott ajándékot mert nem volt ott aki húzta.. ezzel most mi lesz?[/size]

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234496 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Yiqqe Linyaqussu írta: Nem szólok hozzá a - Gusztávnak hála - lecsengeni látszó flamewarhoz.


A lecsengés csak a felszín. A csendes forrongás még megvan...

Node próbálok én is valamit beszámolni.... Illetve inkább csak képek lesznek, asszem...

Nahy angyalszárnyakkal gitározik
A nép elvan
Estel és az Éhenkórász szoba (és a felirat 20 helyen való áthághatása by Ery :) )
Kölcsönös ajándékozás Eryvel :)
Pók és Nahy gitárimprói
szombat esti dalolászás (Pók, az ujjaid megvannak még?)
Szombat esti vacsora, avagy Pók eteti a rokonságát, meg én is az enyémet, meg Drizztet :)
Jacó, és az Élet értelme
Síróparty by Incy és Drizzt. Miközben Rabynnal nekünk kell magyarázkodni a többiek felé, hogy ők még nem rúgtak be, még csak egy keveset ittak, és ez a bajuk igazándiból.... :P
Jenga-party by Drizzt és Remzi :D Legközelebb videóra felvesszük :D
Lam és Pók és Ambrus és Nahy és Drizzt random időközönként gitározik. De folyamatosan legalább egyikük :)
Masszázs az ebédlőben
Szaloncukor-kidobós :)
Drizzt gitárt hangol :D (folyamatosan :!: ja, de egyedül nem megy neki :P )
Asztalon alvás Legolinnal (vagy Meleth_linnel? Keverem őket, bocsi :oops: ) és Ambrussal, avagy meg ne mozdulj, mert..... :!:
Mindenki a mi ágyunkon reggelizik! :evil:
Hazautazás Ulmóval, és a kedves MÁV-ellenőr, aki hagyta, hogy jegy nélkül utazzak fel a Nyugatiig!!!
Búcsú nélküli eltűnés, habár nem ment siekresen, mert Ring elkapott, és persze Ery is
Drizzt kikísér a kapuig...

Nem akarok a rossz dolgokra emlékezni, ezért nem is írom most őket ide.
Köszönöm
Fió: a szervezést
Drizzt: hogy az vagy, aki :)
Ery: hogy a hugod lehetek, és nem az ellenséged
Rabyn, Inczy, Cala: csak úgy :)
Pók: a gitározást, és a narancsot :) éshogy a bátyám vagy
Ulmó: a hazautat
Lam, Nahy, Ambrus: a gitározásaitokat.
Jacó: hogy még vagy nekünk
Az éhenkórász szobának: a hülyéskedést, amikor ottvoltam :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234488 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Toma gazda/Vöröspuli írta: uk.pg.photos.yahoo.com/ph/toma_g ... pg&.src=ph
ez kimaradt!


Jobb is volt mindenkinek h kimaradt... :D

Toma gazda/Vöröspuli írta: kep.tar.hu/drizzt/50001176/10171746#2
Dodie ugye már jobban vagy?? :(


már csak néha hányok tintát ha erre célzol. :D D

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234478 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234464 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók

Rayan írta: uk.pg.photos.yahoo.com/ph/toma_gazda/det...dnm=1c28.jpg&.src=ph

Azt nem mondtátok, hogy Dodie a Nestlé Fitnesstől lett ilyen :D

És Rabyn: jól áll neked a terhesség :D


Köcc Rayan:D )
A kölyök Incálynál maradt (remélem vigyázol a pici fiunkra!!!: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.717 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére