Tolkien Tábor 2024

Tanulószoba

Több
15 éve 10 hónapja #360819 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Most már hivatalosan is:
Magyar középszint: 100%
Matek középszint: 94%
Angol középszint: 95%
Turizmus középszint: 100%

és most jön a feketeleves... történelem emelt szint 79% :cry: :cry: :cry:
Már akkor sejteni kellett volna, hogy ilyen durva lepontozások lesznek, amikor ofő mondta, hogy nem fogunk örülni a töri pontszámainknak... Eddig bevett szokás volt, hogy középiskolai tanárok jelentkeznek emelt szintet javítani. Na, új pontrendszer, új szokások: egy nyugdíjas főiskolai prof. is jelentkezett javítani. Az osztályból 24en emelt töriztünk, 18 ember hozzá került. Ez a gyönyörűséges pontszámainkban is meglátszik, mert 41%-tól 82%-ig ennél a Dr. Kozma köcsög Zsoltnál minden mozog a palettán.
Úgy gondolom, azért valamit konyítok a történelemhez, tavaly az OKTV döntőről pár ponttal (3 v 4, nem is tudom már) csúsztam le, ami ugye 100%-os emelt érettségit jelentene. Sőt, az esszéíráshoz meg talán még jobban értek, mert nem hiába lett a hetedik legjobb írásbelim a középdöntőben... Na ennek ellenére az a vicc, hogy nincs maxpontos esszém. Ez nem is lenne gond, de nem egy-két pontokat vont le, hanem van, ahol 7ből 3 pontot kaptam. LOL. Na, ami még viccesebb, hogy nincs olyan szempont, ahol max. pontom lenne (és mindenkinél ugyanez van, aki ezt a tanárt kapta). Szóval nevetséges, hogy a helyszínek és évszámok közé szorított esszénél mind a feladatmegértésnél, mind a térbeli és időbeli elhelyezésnél 2-2 pontot levontak. Hiába használtam fel minden forrást, források használatára olykor -4 pontot is kaptam. Ilyen van? Okés, most fellebbezni fogok, visszakapok 2-3 pontot? (annál többet sosem adnak vissza, legyen bármilyen a dolgozat). Az meg külön vicc, hogy országos irodalom kisOKTV első helyezettjeként meg országos helyesírási verseny második helyezettjeként nyelvhelyesség, megszerkesztettség szempontban sincs sehol max pontom...
Szánalmas, hogy hangoztatják azt, hogy az emelt szintre az objektivitás miatt van szükség... Na, nagyon nagy objektivitásra vall, hogy az a szerencsés 5-6 ember, akiét más tanár javította, elvi hibák ellenére is több pontot kaptak, mint én.
Ha én magam lettem volna ilyen barom, akkor oké, beletörődöm, de az a baj, hogy ezzel nemcsak az én továbbtanulásom vált kétségessé, hanem az osztálytársaimé is. Pedig nem vagyunk mi rossz csapat, 3 éven keresztül hoztuk az 5,0 átlagot töriből, az ország nyolcadik legjobb gimnáziumában, majdnem 200%-os a nyelvvizsgaarányunk annak ellenére, hogy nem is nyelvszakosak vagyunk... Gyönyörű töri eredményünk lett, gratulálhatunk a tisztelt Dr.Prof köcsög akárkinek, rendesen kiállította magáról a szegénységi bizonyítványt (elvileg minden emelt szintű felkészítőn elmondják a tanároknak, hogy liberálisan javítsanak. mondjuk vicc, hogy nálam a megoldókulcs szerinti helyes válaszokat sem értékelte, gratz).
Na mind1, nagy valószínűség szerint búcsúzom a Corvinus nemzetközi tanulmányoktól, legjobb esetben, ha 100%-os lesz a töri szóbelim, akkor lesz 464 pontom :S

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360807 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Csak azért merem leírni mert tudom hogy néhányan hasonló eredményekkel büszkélkedhettek, úgyhogy talán nem akartok "megverni" mint az osztályom egy része :roll: :P

Matek: 99%
Töri: 100%
Számtech: 95%
Olasz (emelt): 84%

Vagyis ha kihúzok egy olyan tételt töriből, ami maxpontos lesz, akkor pontduplázással 480 pontom lesz... 8O (ugye a magyar OKTV-ből 100%, és a pluszpontjaim is bőven megvannak)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360777 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tanulószoba
A valódi és kolloid oldatok között a lényegi különbség az oldott részecskék mérete (a franc tudja hoyg pontosan hány nano vagy mikrométer, arra van a gugli és nekem most épp lassú a netem :wink: ). Ha túl nagy, akkor már nem valódi az oldat hanem kolloid, és akkor ha megvilágítod, látszik benne a fény útja, meg van gél (kocsonya) és szol (folyékony) állapota.
Most így hirtelenjében ennyi jut eszembe, remélem segítség.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360771 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Elmondani ugyan énsem tudom, és én is csak a guglit tudom javasolni, viszont én foglalkozom ilyesmivel (amatőrfotós vagyok), van egy Zenitem. (Nem szép dolog offolni a saját topikomban, tudom :) )

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360770 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Annis írta: Üdv!

Valaki kedves, aranyos, okos ember meg tudja nekem mondani hogy mik a valódi és mik a kolloid oldatok?

Van egy ilyen tételem ahol azt kérdezik hogy mi ezeknek a szerepe a fotográfiában de csak tippem van a definícióra.

Előre is köszönöm


google, írd be: kolloid oldatok, az első tök jó:)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360764 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv!

Valaki kedves, aranyos, okos ember meg tudja nekem mondani hogy mik a valódi és mik a kolloid oldatok?

Van egy ilyen tételem ahol azt kérdezik hogy mi ezeknek a szerepe a fotográfiában de csak tippem van a definícióra.

Előre is köszönöm

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360688 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszönöm szépen, HV! A fogalmazási hibáért elnézést kérek. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360685 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Tanulószoba
latin vitorla: régebben ugye lepedőszerű vitorlák voltak, amik az árbocra merőleges tartószerkezetekhez voltak rögzítve, és főleg csak hátszélben vagy raumban (háromnegyedszél) lehetett velük menni. a latin vitorlát egy olyan tartószerkezetre rögzítették, ami az árboccal nem 90 fokos hanem sokkal hegyesebb szöget zár be, így aztán sokkal jobban hasonlított a mai megoldásokhoz.
latin vitorla
hagyományos vitorla

(széllel szemben meg nem lehet vele menni, de széllel szemben lévő irányba lehet haladni, ezt hívják cirkálásnak, olyankor negyedszélben mész, azaz a széllel szembeni irányhoz képest egy nyolcadkörrel elfordulva)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360680 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Amiket eddig tudok hivatalosan:
-matek 60% (nem vagyok rá büszke, de ahhoz képest,hogy 6 évig nem tanultam rá semmit...)
-német 84% (lehetett volna jobb is)
A töriről van egy nem hivatalos eredményem ( a tanárom mellett javították a mi esszéinket):
70 pont környéke lett. Ha nem szúrom el az esszés-ügyet,akkor mondjuk 84. De nincs ha. Úgyhogy azt hiszem, én búcsút mondok az álmaimnak. :(

Nektek viszont nagy-nagy gratula az eredményekhez! ;-)

És egy kérdés, ha tudja valaki, örülnék, ha segítene ( nem találtam hozzá semmit):
milyen az a latinvitorla? Annyit tudok,hogy lehet vele széllel szemben is menni, de valami konkrétabbat ha tudnátok nyilatkozni róla, annak örülnék.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360678 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta: Hivatalosan mi is csak jövő héten nézhetjük meg, de a tanárok már árulkodtak :D
Magyar: 100%
Matek: 94%
Töri emelt: ?? %
Angol: 95%
Utazás és turizmus: 100%

Ez mind szép és jó lenne, de nekem igazán a töri számítana, és pont arról nem tudok még semmit :\


Drága, és még izgulsz????? :P Gratulálok mindannyiótoknak!!! :P :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360419 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Grat, ezek nagyon jók! :)

Heh, voltam ma bent olasz konzun és összefutottam a matektanárnővel, és aszonta h. végül csak 1 pontot vont le az ominózus (eleve hibás - középszinten rendesen nem megoldható ill. hibás javkulcsú) Zsófis valószínűségszámításért, úgyhogy ha minden igaz 99% lesz. :P De én már csak akkor hiszem ha látom :D Töritancit viszont nem találtam bent, szal a harmadik esszém még mindig nemtom, de az az erdélyes ami sztem elég gagyi volt ahhoz h. szintén jó legyen. :P
A sztech megoldókulcsát megnéztem és kb. 6 pontot tuti vesztettem sztem, de még lehet h. egy kicsivel többet.

És hát igen, az emeltről nem lehet előbb informálódni :/ De már csak 1 hét!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360406 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hivatalosan mi is csak jövő héten nézhetjük meg, de a tanárok már árulkodtak :D
Magyar: 100%
Matek: 94%
Töri emelt: ?? %
Angol: 95%
Utazás és turizmus: 100%

Ez mind szép és jó lenne, de nekem igazán a töri számítana, és pont arról nem tudok még semmit :\

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #360346 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Brannorion: gondolom infóból is 60%-tól 5-ös az emelt, mert olaszból (meg tudtommal minden más tárgyból) úgy van. És igen, az írásbeli+szóbeli együttes összpontjának kell nézni a százalékát. És emelten jó a 80% körüli eredmény, sztem ;) (ja és kösz a gratot, bár még nincs vége :P )

szóval 150nek a 60%a 90pont..akkor ha nekem megvan a 80 pont írásbelin csak 10pontot kell összegyűjtenem, nem? mondjuk megcsinálom legjobb tudásom szerint és nem lesz baj...a középszintűeken nem izgultam, sőt! nagyon élvezetes volt :) de az emelttől tartottam, már csak azért is mert nálunk nem volt külön felkészítés :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #360345 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Brannorion: gondolom infóból is 60%-tól 5-ös az emelt, mert olaszból (meg tudtommal minden más tárgyból) úgy van. És igen, az írásbeli+szóbeli együttes összpontjának kell nézni a százalékát. És emelten jó a 80% körüli eredmény, sztem ;) (ja és kösz a gratot, bár még nincs vége :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #360344 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Kincső gratulálok... :)
Nekem a matek 65%lett :( de elég jó mert az osztályból nem is lett 5ös... nekünk is csak júni3-án lesz a betekintés, de az irodalomtanár megsugta, hogy elég jó lett, a törim is..az angolban a legjobb háromban vagyok benne ugyhogy csak nem lehet olyan roszz ;) én emelt infóra mentem ami már múlthéten meg volt tartva...nah ott kicsit elkeseredtem, mert egy csomó gond volt a gépemmel és nagyon ideges voltam, kapkodtam...de a megoldókulcs alapján 80 pont körül lebegek. Állítólag az emelt 60%tól 5ös nem? mert akkor nekem az megvan...erre jön még rá 30 pont a szóbelivel és akkor 150nek a 60%át kell venni? kicsit összekavarodtam :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #360343 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta: No, érettségizők, eredményeket tudtok már? :)


Nekünk csak júni3-án lehet megnézni hivatalosan... nemhivatalosan a matektanár olyan 95% körülre ígéri, a töriről azt tudom h. az első részben elvileg maxpont, és az egyetemestöris meg a hosszúesszére is megpróbálja megadni a maxot [size=9:3vyvtqdl](utóbbinál az elnök beleköthet mert beleírtam a XVIII. sz.i demográfiai változások c. esszébe h. soknemzetiségű ország alakult ki ahol ráadásul keverten éltek a nemzetiségek, és ennek még Trianonnál is szerepe volt, és ugye elvileg a következményeiről nem kellett írni. de nehogymár abba kössön bárki bele h. azon túl h. leírok mindent amit kell, leírok egy lezáró mondatot amivel összefüggésbe helyezem :D )[/size], viszont a harmadikat még senkinek nem javította múlthéten. A olaszt (=egy szem emeltem)megoldókulcs alapján kiszámoltam h. elvileg fogalmazás nélkül 90/80 pont azaz 88%, ami baromi jó mert én a 60%-ra (és a vele járó nyelvvizsgára) utazom olaszból :P (csodálkoztam is, mert nehéznek éreztem 8O ) A számtech meg alig 1,5 órája ért véget, sztem elég nehéz volt, de azért ment, holnap tudok saccolni eredményt megoldókulcs alapján. :P

És Neked? Meg többiek?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #360342 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
No, érettségizők, eredményeket tudtok már? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359720 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Halihó!

Valaki okos meg tudja nekem mondani, lehet-e frontpage-dzsel feltöltőfelületet varázsolni egy weblapra, és ha igen hogyan? (erről lenne szó... igen még elég kezdetleges szegényke :P )

előre is köszi :)
kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359429 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Csak magyarból, angolból és töriből...
Nah, a mai némettel végre végetéretek az írásbelik nekem. Szerintem ez egy átlagos érettségi volt, egy-két nehezebb feladattal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359408 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Te mindenből emelteztél?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359405 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Gratula Nektek!
A mai angol emelt: nem volt egyszerű, de nehéz sem. Volt egy gázos magnós feladat, meg az egyik Writing feladat is sz*r volt, de alapvetően nem volt probléma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359396 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Na, úgy néz ki, hogy az emelt töri teszten 1,5 pontot vesztettem.
Az angol demográfiai ábránál benéztem, mert 1750-1830-at kellett volna aláhúzni, először ezt is választottam, de aztán javítottam, a rosszra :\
A vasútépítéses feladatnál a szállítható áruk helyett én megtehető távot írtam be, mivel számomra ebben a mondatban ("Az addigi postakocsikkal és szekerekkel történő szállításhoz képest jelentősen csökkent a menetidő és óriásira nőtt a … mennyisége.") ez tűnt jó megoldásnak xD
Az indoklásom vagy jó a New Deales egyik feladathoz, vagy nem, de elvileg ugyanazt írtam, mint a megoldókulcs, csak más szavakkal.
Szal összességében elégedett vagyok, csak az esszéimet ne nagyon cseszegessék és liberális tanerőt kapjunk :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359376 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Gratula mindenkinek az eddigiekhez.

És hogy ne legyen hiányérzetetek, hogy az egységesítés miatt kimaradnátok valamiből a tavalyiak alapján egy emelt szintű töri feladatlap erősen emlékeztet egy régi felvételi feladatsorra. Már ha emlékeztek még, hogy valaha régen volt még felvételi is az egyetemekre.
.D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359367 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nem tudom, hogy nem értettem meg, hogy melyikeket sorolták egy csoportba. Ez van. :( :(
Így reménykedhetek abban, hogy a magyar jobb lesz,mint amilyenre számítok. :S

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359363 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta:

Acho írta: Én sikeresen elcsesztem az esszéválasztást... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Benéztem az azonos-korszakos szabályt, úgyhogy a két rövid esszémet nem fogják lepotozni. Pedig amúgy frankó lett... volna... :cry: :cry: :cry:


Nemár 8O emelten nincs megadva a táblázat h. mely 3akat lehet választani? vagy ennyire elnézted? :(

Emelten nincs táblázat, van helyette ellenőrző-box.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359361 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: Én sikeresen elcsesztem az esszéválasztást... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Benéztem az azonos-korszakos szabályt, úgyhogy a két rövid esszémet nem fogják lepotozni. Pedig amúgy frankó lett... volna... :cry: :cry: :cry:


Nemár 8O emelten nincs megadva a táblázat h. mely 3akat lehet választani? vagy ennyire elnézted? :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359359 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Én sikeresen elcsesztem az esszéválasztást... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Benéztem az azonos-korszakos szabályt, úgyhogy a két rövid esszémet nem fogják lepotozni. Pedig amúgy frankó lett... volna... :cry: :cry: :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359343 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Milendoria írta:
éééés ezzel végeztem is az írásbelikkel 8) (lehet irigykedni :tongue:)


beee nekem még van az olasz meg a számtech, ígyjár aki hat tárgyból megy :roll: (illetve hát 5ből, jelen vizsgaidőszakban meg 4ből, mert a magyar "ingyen" volt az angol meg ősszel :P )
de drukk h. sok pontot kapj a törire :) ( XVIII. sz.i jobbágykérdés rúlz, azt én is választottam volna. :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359341 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Tanulószoba
szerintem viszont nem volt annyira egyszerű az emelttöri, főleg hogy volt egy-két sztem értelmetlenre túlbonyolított kérdés... de azért mindenhova írtam valamit, meg végülis megoldható volt, reméljük a legjobbakat :D
esszék meg simánjók, az elején azt se tudtam melyiket válasszam, úgy tetszettek :D
Eu európai integrációt(rövid) írtam, korai kapitalizmust ami a földrajzi felfedezésekhez kapcsolódott (hosszú), XVIII. századi magyar jobbágykérdést (hosszú), meg a világgazdasági válság hatásait Magyaro.-ra...

éééés ezzel végeztem is az írásbelikkel 8) (lehet irigykedni :tongue:)

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359336 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

cortez71 írta: Emelt töri pipa :)

Nekem könnyű volt, bár a többiek szerint két OKTV után könnyen beszélek ilyesmit xD
De szerintem simán megírható volt :) ))


Na, örülök... :P akartam is mondani tegnap h. Te mit parázol, de aztán belegondoltam h. biztos Neked is eleged van h. mki az oktv-vel jön :D
(Bár jogi karra készülő oszttársam abban reménykedett h. nehéz volt az emelt, mert ő töriből közepet írt (és nagyon vigyorgott) és magyarból emeltet, ami viszont szerinte is nehéz volt, szal emiatt reméli h. a jogra készülők buknak pontokat az emelt törin :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.590 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére