Tanulószoba

Több
16 éve 5 hónapja #359131 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Alyr Arkhon írta: Igazán nem kötözködni akarok, de miért pont kommunikáció?
Mi akarsz lenni "ha nagy leszel"?


hogy lehet ilyet kérdezni?!
amikor érettségiztem, egy kanál vízben meg tudtam volna fojtani mindenkit, aki ezzel jött...
ahelyett, h tanultam volna, folyton azon agyaltam, h mit mondjak, ha valaki legközelebb megkérdezi, h mééér közgáz.

lenne egy kérdés: matek emelten ugye még mindig lehet használni fehér fv-táblát? (csak mert az okéves levélben két helyen két ellentétes dolgot írnak erről...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #359130 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta:

Namarie írta:

Kincső (Thilanna) írta: Az a benyomásom hogy Acho nem a megbukástól tart, hanem attól h. nem ér el kellő százalékot a felvételijéhez :roll:
De kitartás sorstárs, menni fog az!! És ha nem vesznek fel elsőre akkor mi van?! Nem áll meg a világ! De van arra is esélyed, szal csak hajrá. ;

tapasztalatom szerint a bukástól való félelem a második lépés. Amúgy tényleg semmi nem történik, ha nem vesznek fel elsőre.
hová jelentkeztél?

Köszi, Kincső! Valóban, nem a meg, hanem az elbukástól félek. Amúgy ELTE kommunikáció, Pázmány kommunikáció és ELTE töri. Nagyon tartok a jövő héttől, és ez egyre inkább fokozódik...

ELTE komm.... Húha, az kemény lesz, évek óta 144 pont a ponthatár :S Sok sikert!
Amúgy én már lenyugodtam, szúszával várom a jövő hetet (magyar az remélem kisujj, matektól sem tartok, töri mérsékelt para)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #359123 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Igazán nem kötözködni akarok, de miért pont kommunikáció?
Mi akarsz lenni "ha nagy leszel"?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #359121 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Namarie írta:

Kincső (Thilanna) írta: Az a benyomásom hogy Acho nem a megbukástól tart, hanem attól h. nem ér el kellő százalékot a felvételijéhez :roll:
De kitartás sorstárs, menni fog az!! És ha nem vesznek fel elsőre akkor mi van?! Nem áll meg a világ! De van arra is esélyed, szal csak hajrá. ;

tapasztalatom szerint a bukástól való félelem a második lépés. Amúgy tényleg semmi nem történik, ha nem vesznek fel elsőre.
hová jelentkeztél?

Köszi, Kincső! Valóban, nem a meg, hanem az elbukástól félek. Amúgy ELTE kommunikáció, Pázmány kommunikáció és ELTE töri. Nagyon tartok a jövő héttől, és ez egyre inkább fokozódik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #359114 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Halihó! Van esetleg valakinek Cambridge középfokú nyelvvizsája? egy ilyen ember sokat segítene... :oops:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358956 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Felagund írta: Itt már senkit nem érdekel, hogy te mennyire szereted, sokkal inkább az, hogy tudsz-e teljesíteni.


Na igen, ez az én bajom is.
Mindig is szerettem a középkort, mindig is az érdekelt a legjobban, ennek ellenére finoman szólva se túl jól teljesítenem se a tanárokkal kapcsolatot kiépítenem nem sikerült (pedig az utóbbi legalább annyira fontos).

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358950 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv a Való Világban... :roll:
Itt már senkit nem érdekel, hogy te mennyire szereted, sokkal inkább az, hogy tudsz-e teljesíteni.
(Amúgy meg inkább örülj, hogy az évfolyamtársaid ilyenek, nem lesznek útban a nagy munka utáni tülekedésben diplomázás után ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358917 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Mondtam, a szakos tárgyakkal semmi bajom, imádom a fascikulust, az állatrendszertant, pedig még nincs is ilyen tantárgyam. Egyszerűen csak az bosszant, hogy a többieknek is legalább ennyi esélyük van, pedig ők gyakorlatilag szórakozásból (nem) járnak be. Egyszerűen csak ez.
A hozzáállásuk.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358914 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Sajnos a vizsgáztatókat nehéz arról meggyőzni, hogy "én ugyan nem tudom a rákok lábízeinek latin nevét, de igenis higyje el a tanárúr, hogy én ezt _SOKKAL_ komolyabban gondolom, mint XY, aki tudja, de _ÉN TUDOM RÓLA_, hogy őt ez igazából nem is érdekli!" - nem túl életszerű...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358913 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
De én pontosan tudom, mit szeretnék, viszont nekik jobb az átlaguk annak ellenére, hogy ők nem is biológusnak készülnek, még csak nem is biológiatanárnak. Nekik ez nem olyan fontos, mint nekem, de nem felvételiznek újra, mert nem tudják eldönteni, mit akarnak kezdeni magukkal és ezértm ost oda járnak, ahová felvették őket. Nekik megy a kémia meg a matek, nekem kevésbé, és hát ez is beleszámít az átlagba, nem csak a szakos tárgyak.
Sokat gondolkozom ezen, de az is jó lenne, ha azok, akik igazából nem is ide jöttek volna, máshová felvételiznének újból.
Szakos tárgyakból én speciel jónak tartom magam, nagyon szeretem azokat tanulni, csak bennem van a félsz, hogy mindezek ellenére mégsem lesz helyem a mesterképzésen.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358912 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Snuff: ez némileg önellentmondás. Ha képesek megcsinálni, pusztán azért, mert elhatározták, te meg nem, mert nem tudod mit kezdj vele, akkor bizony te fogsz kiesni...
Bocsi, tudom, hogy nem segít, de gondolkozz el rajta szerintem...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358910 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Attila írta: Erre csak annyit tudok mondani, hogy ne vedd a lelkedre a dolgokat, legyen az bármilyen is. Arra kell összpontosítani, hogy te mindent ki akarsz hozni abból ahova felvettek.

Nem volt off, amit mondtál, csupán nem sokat segített. Ugyanis engem akadályoz a többi ember hülyesége. Cirka 260-an vagyunk, és nincs ennyi hely a mesterképzésen, feleennyi sincs sajnos. Ez egy verseny lesz, meg is mondták nekünk. Ezek nem ostobák, tehát nem ezzel van a baj, hanem hogy sokan azért csinálják végig, mert ide vették fel őket, nem azért, mert ezt is szeretnék valóban csinálni. És ezért gyakorlatilag sok emberrel együtt engem is hátráltatnak, mert én viszont pontosan tudom, mit szeretnék kezdeni ezzel a szakkal és magammal, ők viszont nem, csak sodródnak az árral.

Alyr: ha tisztességes lett volna a ponthatár, én is kiesem. De azért én egy picit irigyellek, ti legalább kevesen vagytok "kibírhatatlanok", míg mi sokan ;)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358894 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Kincső (Thilanna) írta: Hát most lehet hogy csúnyán hangzik, de egy differentáltabb rendszerben legalább a jobbak kerülnek be... tehát ha bekerülsz, erősebb évfolyamod lesz. És ha elsőre nem, akkor másodikra ;)

Én is ezen bosszankodom, a 105-ös ponthatár miatt boldog-boldogtalan bekerült az évfolyamba... :( Akkor meg már inkább csússzak egy évet és legyek egy jobb és kisebb csapatban, mint ezek között. Persze most ez is csúnyán hangzik, de nem vagyok kibékülve a felhozatallal. Sokan azért jöttek ide, mert ide vették fel őket, én meg velük ellentétben imádom a szakot.


Én is hasonlóan éreztem, bár tény, hogy törire iszonyatosan alacsony pontom volt, így ha magasabban húzzák a határt, akkor elsősorban én estem volna ki. Nem egy olyannal találkoztam aki csak diplomát akar, hogy legyen, de már le van zsírozva a helye a multicégnél.
Más kérdés, hogy második szaknak sikerült kifognom egy tényleg kis szakot, ahol 9 fővel mi vagyunk évtizedek óta a legnépesebb évfolyam (és egyben utolsó a nembolognai képzésben). Mellékesen innen is van akivel nem vagyok kibékülve.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358882 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Kincső (Thilanna) írta: Hát most lehet hogy csúnyán hangzik, de egy differentáltabb rendszerben legalább a jobbak kerülnek be... tehát ha bekerülsz, erősebb évfolyamod lesz. És ha elsőre nem, akkor másodikra ;)

Én is ezen bosszankodom, a 105-ös ponthatár miatt boldog-boldogtalan bekerült az évfolyamba... :( Akkor meg már inkább csússzak egy évet és legyek egy jobb és kisebb csapatban, mint ezek között. Persze most ez is csúnyán hangzik, de nem vagyok kibékülve a felhozatallal. Sokan azért jöttek ide, mert ide vették fel őket, én meg velük ellentétben imádom a szakot.

OFF

Mindehol vannak olyan emberek akikkel nem jössz/jön ki az ember. Pl. Nálunk is van (tudom, hogy csak gimis vagyok, de van olyan aki...mindenkit leszól főleg azokat akik játszanak valamilyen hangszeren (így enbem is)és jobbak nála ...akármiben. Erre csak annyit tudok mondani, hogy ne vedd a lelkedre a dolgokat, legyen az bármilyen is. Arra kell összpontosítani, hogy te mindent ki akarsz hozni abból ahova felvettek. Bocsika az OFFért

ON

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358877 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Hát most lehet hogy csúnyán hangzik, de egy differentáltabb rendszerben legalább a jobbak kerülnek be... tehát ha bekerülsz, erősebb évfolyamod lesz. És ha elsőre nem, akkor másodikra ;)

Én is ezen bosszankodom, a 105-ös ponthatár miatt boldog-boldogtalan bekerült az évfolyamba... :( Akkor meg már inkább csússzak egy évet és legyek egy jobb és kisebb csapatban, mint ezek között. Persze most ez is csúnyán hangzik, de nem vagyok kibékülve a felhozatallal. Sokan azért jöttek ide, mert ide vették fel őket, én meg velük ellentétben imádom a szakot.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358863 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Tanulószoba
ugyan-ugyan gyerek, az érettségi vicces dolog, nekem nyelvtan szobelin az ofő lesugta a teljes tételt, aztán amikor kimentem feleni, és olyasmit is kérdezett, amit nem mondott, az érettségi elnök leállitotta, hogy ez már lassan egyetemi szintű felelet lesz:P

matek irásbelin meg az igazgato bejött, körbesétált, aztán szolt nekem, h segitsek a mögöttem ülönek, mert negyon nem megy neki,
aztán amikor kimentem wc-re, a matektanár ott ült a terem elött, és kérdezte, hogy mindent tudok-e

igaz, ez még a régi rendszer volt, de az emberek hozzáállása nem hiszem, h olyan sokat változna pár év alatt...

jah, és nem csak utolag mondom ezt, összesen 2 napot tanultam irásbelire, meg még kettöt szóbelire, ugyhogy no para (((:

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358823 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hát most lehet hogy csúnyán hangzik, de egy differentáltabb rendszerben legalább a jobbak kerülnek be... tehát ha bekerülsz, erősebb évfolyamod lesz. És ha elsőre nem, akkor másodikra ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358798 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
KE MFK - Fotográfus szak 7-17 fős keretlétszámmal és eddig minimum 127 pontos felvételivel és kb 500 fős konkurenciával akik mind úgy mennek oda hogy ez életük egyik álma... Merjünk nagyot álmodni :D :wink:

Kifogás mindíg van, de ha nem görcsösen mész oda nagy baj nem lehet... még mindíg tilos az emberevés. Emelt szinten valószínüleg bele fognak kérdezni a szóbelibe, mert ott központilag meghatározzák hogy mit kell tartalmaznia a feleletnek, de ha tudsz válaszolni a kérdésekre akkor úgy veszik mintha nem is kellett volna megkérdezni. Velem sokkal rendesebb volt a külsős bizottság mint jónéhány tanárom...
Ha meg nem sikerül a felvételi, megpróbálod egy év múlva, nem dől össze a világ, tapasztalatból mondom :wink:
Legalábbis belőlem (ha a vizsgabiztos is úgy akarja) fényképészt csinált a sikertelen felvételi és úgy próbálkozom újra, szóval fel a fejjel, ha nem jön össze akkor nézd úgy hogy sok új lehetőség nyílt meg előtted :wink:

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358783 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Hmm, hát igen a magyar szak meg sem közelíti a max pontot, szal a 12 pont veszteségemmel oda nincs gondom. De ha még minden matek oktv döntősnek 100%kos nyelvizsgás érettségije van (ami egyre kevesebb embernek van, nekem pl. azért nincs mert 9.ben lerakni a 10-12.es osztályozót csak azért h. a nyelvvizsga kiváltsa az érettségit húzós lett volna, mert azért nálunk középfok fölé megy a 12.es angol tananyag, és sztem sok iskolában van így), akkor is ha minden matek oktv helyezett oda jelentkezik, csak 20 ember (a 21-30.nak nincs meg a 80 többletpontja, hacsak másból nincs), és honnan tudod h. oda jelentkeztek? Arról nem beszélve, hogy a következő években meg már szinte senkinek nem lesz nyelvvizsgából érettségije, hiszen nyolcadikban majdnem tuti h. nem engedték meg nekik a 4 év osztályozóját...

20-40-es keretlétszám mellett azért nem túl biztató kilátások vannak :D
És a matek prok 90%-a oda jelentkezik, mert jelenleg ennél nívósabb, matekos egyetemi képzés nincs az országban. Amúgy én nem ide jelentkeztem, csak példának hoztam fel, hogy ez a szak már két-három éve maxpontos hely, és lehet, hogy megesik az a csúfság, hogy max pont vagy max pont közeli határ lesz.
Mondjuk én már a nemzetközi tanulmányoktól is félek ebben az új rendszerben, pedig ez tavaly sem volt max.pontos hely, de ebben a kiegyensúlyozatlan rendszerben bármi megtörténhet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358779 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hmm, hát igen a magyar szak meg sem közelíti a max pontot, szal a 12 pont veszteségemmel oda nincs gondom. De ha még minden matek oktv döntősnek 100%kos nyelvizsgás érettségije van (ami egyre kevesebb embernek van, nekem pl. azért nincs mert 9.ben lerakni a 10-12.es osztályozót csak azért h. a nyelvvizsga kiváltsa az érettségit húzós lett volna, mert azért nálunk középfok fölé megy a 12.es angol tananyag, és sztem sok iskolában van így), akkor is ha minden matek oktv helyezett oda jelentkezik, csak 20 ember (a 21-30.nak nincs meg a 80 többletpontja, hacsak másból nincs), és honnan tudod h. oda jelentkeztek? Arról nem beszélve, hogy a következő években meg már szinte senkinek nem lesz nyelvvizsgából érettségije, hiszen nyolcadikban majdnem tuti h. nem engedték meg nekik a 4 év osztályozóját...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358757 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Cortez, Te meg ne felejtsd el, hogy pont azért vezették be ezt a rendszert, hogy minél kevesebb maxpontos legyen, tehát a többi volt 143-144 pontos zömének is jóval kevesebb lesz arányaiban... ;) és így ki tudják tölteni a férőhelyeket, míg tavaly mondjuk 30 férőhely esetén csak 20-at vettek föl, mondjuk 144 ponttal, mert a köv.15nek mind 143 pontja volt és hogy döntsék el... most meg plusz tizet fel tudnak majd venni, mert különbözőbbek lesznek a pontok.

Nem tudom, milyen szakra készülsz, de a népszerű szakokon ez az új rendszer egyáltalán nem lesz megoldás (Corvinus - nemzetközi gazdálkodáson nehogy 480 pont legyen a ponthatár... a matek oktv döntősök 80%-a oda adta be a jelentkezést, döntő hányaduknak nyelvvizsgával kiváltott 100% emelt érettségije is van, ergo ez már élből 480 pont)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358744 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hát épp ez az, nekem pl. a nyelvtan oktv szóbelin olyan kérdezőtanárom volt, aki úgy gondolta hogy beleköt pár neki nem tetsző kifejezésbe a dolgozatom általánosabb-mesélősebb részében, és a zömét kitevő nyelvtani elemzéseibe bele se kérdez... De ilyen érettségin nem lesz, mert tételt húzol, kidolgozod szépen, és ha nem mondasz kapitális baromságot, bele se szólhatnak ;)
Szóval jók leszünk, sorstársak! :) Az a lényeg, h. ott és akkor nem azon gondolkozni, hogy "jaj hány pontom lesz és azzal felvesznek-e", hanem a kérdésekre koncentrálni és leírni&elmondani a maximumot, amit tudunk. ;)

Cortez, Te meg ne felejtsd el, hogy pont azért vezették be ezt a rendszert, hogy minél kevesebb maxpontos legyen, tehát a többi volt 143-144 pontos zömének is jóval kevesebb lesz arányaiban... ;) és így ki tudják tölteni a férőhelyeket, míg tavaly mondjuk 30 férőhely esetén csak 20-at vettek föl, mondjuk 144 ponttal, mert a köv.15nek mind 143 pontja volt és hogy döntsék el... most meg plusz tizet fel tudnak majd venni, mert különbözőbbek lesznek a pontok.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358742 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Elvben attól még, hogy idegenek a tanárok, nem az az érdekük, hogy alápontozzanak (ellenben egyetemen simán ki lehet fogni olyat, aki úgy gondolja, hogy az ő tárgya mindennek az alapja és nála bizonyítani kell, hogy mindent tudsz, míg egy másik lehet hogy az önálló gondolkodást jobban díjazza és nem is érdekli, mit tanultál be a könyvből, csak éppen előre ezt nem tudhatja senki. Volt már tanárom akinél órákon át feleltem a hármasért, és bár ő írta a könyvet, nem emlékezett szó szerint, hogy mit írt benne, viszont elvárta hogy mi szó szerint tudjuk azt ami szerinte a könyvben van) persze kivételek előfordulhatnak.
Amikor engem felvettek az eltére, még 100 alatti pontokkal be lehetett kerülni. Igaz, akkor külön érettségi volt (még a réges régi rendszerben) és külön felvételi, így lehetséges, hogy amíg az érettségim nem sikerült valami fényesen, addig felvételin szimpatikusnak bizonyultam és sok pontot adtak és így felvettek (marha nagy mázlival).

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358734 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Megértem Achot, és az idősebbek is értsenek meg minket, mert ez az új pontrendszer sokkal mocskosabb, mint a korábbi rendszer volt... Ahhoz képest, hogy a régiben 143-144 pontom lenne, itt örülnék a 455-nek is :/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358723 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Felagund írta: Az egyetemi vizsga azért más :D
Az érettségin minden tanár a diáknak "drukkol". Szóval nyert ügyed van :D

Nekem súgtak a tanárok történelem szóbelin, aranyosak voltak, persze olyan ideges voltam, hogy nem vettem észre :)

Az emelt szintű szóbelire én úgy mentem be, hogy itt mindennek vége van, kibeleznek, szétcincálnak és elbujdosom, ha végeztem. Ehhez képest jól lepontoztak, borzalmasan éreztem magam, ötvenből kis híján nulla pontot kaptam az egyik tételemre, remegtem, kivert a víz, de a kimerültségtől röhögtem és most elsőéves vagyok biológia szakon abban a városban, ahová szerettem volna jönni és minden a legnagyobb rendben van.
Vadidegen tanárok előtt jó felelni, mert nem ismernek és nem tudják, mekkorát égsz ;D Most lesz néhány hét múlva életem első szóbeli egyetemi vizsgája, eddig csak írásbelik voltak, hát azért aggódom kicsit.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358715 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hát igen Fela, emelt szinten akárkit kaphatunk, úh. pont nem jó példa volt :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358714 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Felagund írta: Az egyetemi vizsga azért más :D
Az érettségin minden tanár a diáknak "drukkol". Szóval nyert ügyed van :D
Egyetemen először kicsit megrökönyödtem, amikor egy olyan csávónál kellett vizsgáznom, akit azelőtt még soha nem láttam (és nem azért, mert nem jártam előadásra :tongue:)

Jah, emelt szintű szóbeli ilyenre tök jól felkészít...
Mondjuk azért én úgy vettem észre, hogy még emelt szintű szóbelin is eléggé jóindulatúak. (jó, mondjuk a magam egy szem emelt matek szóbelijéből indulok ki, úgyhogy miért nem fogom be?)

Fura, én egyáltalán nem lepődtem meg a vadidegen tanároktól. :P
Bizonyos szempontból még jobb is, ha olyannál ég az ember le, aki aztán nem tanítja a következő félévben.
Nekem most egyik gyakvezéremmel a tavalyi vizsgáztatás miatt - amin, mielőtt sikerült kétszer is megbuktaaam :) - elég érdekes kapcsolatom van...
Mindenre fél rákérdezni, mert tudja, hogy nem tudom... vagy azt hiszi... :P

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358707 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Az egyetemi vizsga azért más :D
Az érettségin minden tanár a diáknak "drukkol". Szóval nyert ügyed van :D
Egyetemen először kicsit megrökönyödtem, amikor egy olyan csávónál kellett vizsgáznom, akit azelőtt még soha nem láttam (és nem azért, mert nem jártam előadásra :tongue:)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358706 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Namarie írta: Ez a vizsgákra is igaz lesz.

Hát, azért szerintem ezt nem mondanám. Legalábbis nem minden egyetemre és nem minden szakra és nem minden tanárra és nem minden tárgyra.
(speciel én pont az ellenkező esettel találkozom többségben... (és nem magamról beszélek...))

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358695 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Az a benyomásom hogy Acho nem a megbukástól tart, hanem attól h. nem ér el kellő százalékot a felvételijéhez :roll:
De kitartás sorstárs, menni fog az!! És ha nem vesznek fel elsőre akkor mi van?! Nem áll meg a világ! De van arra is esélyed, szal csak hajrá. ;

tapasztalatom szerint a bukástól való félelem a második lépés. Amúgy tényleg semmi nem történik, ha nem vesznek fel elsőre.

hová jelentkeztél?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.637 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére