Tanulószoba

Több
16 éve 10 hónapja #350865 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Van egy Emberismeret és Etika című borzalmas könyvem, nem tudom, miben lehet hasznodra, mert én nem tanultam belőle, csak kellett volna. 21-től Budapesten leszek újévig, ha gondolod, összefuthatunk, ha akkor még aktuális. Sőt, ha kell a könyv, akár neked is adom. Sajnos kimásolni részleteket nem tudok belőle, mert jelenleg nincs nálam.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350794 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv!

Egy kis segítséghez folyamodnék én is elsősorban olyan emberekhez akik tanultak/tanulnak etikát vagy egyáltalán érdeklődnek a tárgy iránt...
(Rólam ez nem mondható el de vizsgáznom kell belőle)
A google-t pedig próbáltam de ebben a témakörben nem volt hasznomra...

A következő tételek kidolgozásához kérnék segítséget:
1. Ismertesse az erkölcs fogalmát és társadalmi változását! Sorolja fel az alapvető erkölcsi normákat és azok eredetét!
2. Ismertesse a humán szolgáltatások jellegét és általános etikai követelményeit!
3. Mi az etikai kódex és mi a szakmai szervezetek etikai szerepe?
5. Folglalja össze a munkehely erkölcsi követelményeit!
6. Hogyan funkcionál ajog és az erkölcs a társadalomban?

A többi konkrét fényképészetikai illetve fotójog kérdés (ezért a hiányos számozás) azokkal úgy ahogy elvagyok de ezek nagyon nem mennek...
Bár azt sem értem hogy egyáltalán mi köze ennek a fényképész szakmai vizsgákhoz de ez már az oktatás szépségeihez tartozik...

Előre is köszönök minden segítséget...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350383 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nos, matekból nem mehetek vizsgázni, és a kémia gyakom is csak kettes lett. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350375 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ne offolj, inkább oszd meg velünk a bánatod. Hátha jobb lesz.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350355 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Tanulószoba
:( :( :( :( :( :( Hülye vagyok. :( 8O :cry: :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350154 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ja bocs figyelmetlen voltam :D 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350150 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Tanulószoba

norbikk írta: Panni, ha kiírsz egy linket akkor megcsinálom. :)

Panni írta: Arra kérnék mindenkit, hogyha csak egy picit is szeretne hozzájárulni a természettudományi tárgyak oktatásának színvonalához, támogassa aláírásával ezt/ezeket a petíció(ka)t: kémia , fizika , biológia


Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350149 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Panni, ha kiírsz egy linket akkor megcsinálom. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350130 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Mindenkinek, aki egy kicsit is érdeklt a természettudományi tantárgyakban:

Nemrég a fizika tanárnőnk említette, hogy az elkövetkezendő években tovább akarják csökkenteni a természettudományi órák számát a gimnáziumokban, ami nemcsak azokkal kiszúrás, akik nem tudnak rendesen felkészülni emiatt az egyetemre, hanem azokkal is, akiknek nincsen egyéb tervük az adott tantárgyal, hiszen az óraszámok csökkentése nem jelent egyben tananyagcsökkentést is. A neten készítettek egy petíciókatt a tervezet ellen. Arra kérnék mindenkit, hogyha csak egy picit is szeretne hozzájárulni a természettudományi tárgyak oktatásának színvonalához, támogassa aláírásával ezt/ezeket a petíció(ka)t: kémia , fizika , biológia

(Regisztrálni kell, de ha valaki nem szeretné, hogy megjelenjen a neve, az is megoldható, hogy Anonymuskont jelenjen meg, illetve a regisztráció után megjelenő dolláros oldal nyugodtan bezárható)

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350017 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nóli i linantea írta: Gugli a jóbarátod.
26 db.
Hogy konkrétan kik megtalálod ITT


Nagyon szépen köszönöm :oops:

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350016 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Gugli a jóbarátod.
26 db.
Hogy konkrétan kik megtalálod ITT

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #350015 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nagyon nagyonnagyon offfff:
Hány tagországa van a NATO-nak???

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349557 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Drága Népek!

Szeretném a segítségeteket kérni! Vagyis pontosabban 8 és 13 év között lévő hugocskátok/öcsikétek segítségét kérni!

Az lenne a feladat, hogy 2 darab 8-9 éves és 2 darab 12-13 éves gyerkőc írjon nekem egy legalább egy oldalas (kézzel írva!) fogalmazást azzal a címmel, hogy "Ilyen vagyok".
Akinek van a fenti korcsoportba tartozó testvére, és megíratja vele ezt a fogalmazást, kérem szépen szóljon nekem, és lefényképezve/beszkennel/begépelve (lényeg, hogy olvashatóan) küldje el nekem ezt a szöveget az olosta kukac citromail pont hu címre!

A fejlődéslélektan szemináruimi dolgozatom megírásához van szükségem ezekre a fogalmazásokra, amiket majd ki kell elemeznem. Természetesen név nélkül.
Legkésőbb péntekig (nov. 30.) küldjétek el nekem!

Köszönöm szépen!


[size=9:19jkluh0]Ui.: Sajnos itt Mainzban nehéz ilyen korú gyerekeket találnom, és ha találnék is, le kéne fordítanom a fogalmazásukat, amire most egyáltalán nincs kapacitásom, ezért kérem a segítségeteket.[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #349053 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Snuff: köszi szépen!amúgy ezt Ryana is belinkelte már, de ismétlés a tudás anyja/apja és még sok egyéb felmenője... :) ;-)

Ryana írta: Van nekem a honlapon fönt sok tétel, magyar emelt és töri közpszintesek, a töriből sok van, mert fönn van csomó esszétéma is ami még a kisérettségihez kellett, szerintem hasznos lehet. ;)
ryana.uw.hu/tetelek/index.php

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #349049 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Találtam még egy oldalt, remélem Ryana nem haragszik meg, ha belinkelem, de szerintem ő is jószándékkal gyűjtötte össze a tételeit: ryana.uw.hu/tetelek/index.php
Irodalom, nyelvtan és történelem témakörök.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348995 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Én is bízok egy pót zh-ban, mert elszúrtama matekot :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348982 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Nóli i linantea írta: Nem tudja valaki hogy hivatalosan hány pót-ZH időpontot kell kiírni? :|

Úgy tudom, tanárfüggő, de az SZTE-n egyet szokás minden tantárgyból, vagy ha kettő egybeesik, vagy valamiért nagyon nem jó, megbeszélheted a tanárral kurzusfórumon és rendszerint át is helyezi máshova. De alapvetően egy időpont van. Szerencsére nálunk rugalmasak a tanárok és még egy másik időpont kiírására is rá lehet venni őket.
De azért várd meg olyan ember hsz-ét is, aki már túl van egy vizsgaidőszakon (és pót ZH-időszakon), mert ugyebár én még nem.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348978 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nem tudja valaki hogy hivatalosan hány pót-ZH időpontot kell kiírni? :|

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348145 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Még egyszer köszi szépen mindenkinek a segítséget! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348111 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta: www.lernedeutsch.extra.hu/ (német, de nem tudtam ellenőrizni, lévén, nem beszélek egy szót sem németül)


linkajánlóban van egy két nagyon jó :) magát a honlapot túlzottan nem böngésztem át :)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348107 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: Igen, tudom, de szerintem van valami központi tematika, és biztos vannak közös tételek. Meg aztán, hátha esetleg tavaly volt valakinek olyan tétele, amire szükségem lehet.
A tételek:
- Királyi jövedelmek a XIV-XV. századi Magyarországon
- Üzemszervezési formák (céh, manufaktúra, gyár)
- A klasszikus ipari forradalom és hatásai
- A középkori város
- Életmód a három részre szakadt Magyarországon
- Magyarország nemzetiségei a XVIII. században
- A magyar államalapítás kora
- A nagy földrajzi felfedezések és hatásuk
- Széchenyi István és a reformkori társadalom
- Magyarország újjáépítése Trianon után
- Demokratikus és diktatórikus megoldások a világgazdasági válság időszakában
- A mai magyar parlamenti demokrácia
- A görög polisz és polgárai
- Érdekviszonyok az Aranybullában
- A Kádár-rendszer konszolidációja - életmód
- 1848-49 hadtörténete
- A második világháború fordulópontjai, Magyarország részvétele a háborúban
- Az Európai Unió
- Trianoni békediktátum
- Helytörténet /Nah, ez egy olyan tétel, amiben csak néhányan tudnak segíteni :D /

Hm, nekem ezek közül pár ki van dolgozva, megnézem, mit tehetek érted :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348105 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Acho: mél ment.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348096 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindnyájatoknak! :oops: Az előző hozzászólásba beírtam a többi tételt is, hátha azokból is akad valakinél anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348092 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Van nekem a honlapon fönt sok tétel, magyar emelt és töri közpszintesek, a töriből sok van, mert fönn van csomó esszétéma is ami még a kisérettségihez kellett, szerintem hasznos lehet. ;)
ryana.uw.hu/tetelek/index.php

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348091 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Acho: mail ment ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348090 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Csak ennyi? :D Na asszem a középkori városhoz van vmennyi anyagom (régebbi cikkek, begépelt faktos anyag - még talán Kincsőnek kellett épp :P ), meg talán a világgazdasági válsághoz is, na majd küldöm.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348089 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nekünk anno a középkori város volt ezek közül, de sajnos Szegeden van az a tétel, amiből én tanultam. Nem tudom, hogy én dolgoztam-e ki, vagy vázlat, vagy letöltöttem, de mailben megpróbálom hétfőn eljuttatni hozzád.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja - 16 éve 11 hónapja #348087 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Igen, tudom, de szerintem van valami központi tematika, és biztos vannak közös tételek. Meg aztán, hátha esetleg tavaly volt valakinek olyan tétele, amire szükségem lehet.
A tételek:
- Királyi jövedelmek a XIV-XV. századi Magyarországon
- Üzemszervezési formák (céh, manufaktúra, gyár)
- A klasszikus ipari forradalom és hatásai
- A középkori város
- Életmód a három részre szakadt Magyarországon
- Magyarország nemzetiségei a XVIII. században
- A magyar államalapítás kora
- A nagy földrajzi felfedezések és hatásuk
- Széchenyi István és a reformkori társadalom
- Magyarország újjáépítése Trianon után
- Demokratikus és diktatórikus megoldások a világgazdasági válság időszakában
- A mai magyar parlamenti demokrácia
- A görög polisz és polgárai
- Érdekviszonyok az Aranybullában
- A Kádár-rendszer konszolidációja - életmód
- 1848-49 hadtörténete
- A második világháború fordulópontjai, Magyarország részvétele a háborúban
- Az Európai Unió
- Trianoni békediktátum
- Helytörténet /Nah, ez egy olyan tétel, amiben csak néhányan tudnak segíteni :D /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348075 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Acho, középszinten minden tanár más tételsort állít össze, nálunk még a párhuzamos osztálynak is a fele tétele más mint a mieink :P :D szal mik kellenek konkrétabban? ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348072 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Rabyn a Beszélgetősben írta: FONTOS!!!!

Keresnék valaki aki általános iskolai szinte nagyon vágja a fénytant, hőtant, az alapvető fizikát. 30án írok belőle pótzht és nem szabad, hogy az is egyes legyen. Számolások is kellenek mert azokhoz aztán végképp nem értek.

Csokival, sütivel, filmzenékkel, filmekkel tudok fizetni:)


Más: köszi a linkeket, Snuff! ;-)
Még valami: kérném szépen, hogy akinek van töri szóbeli tétele kidolgozva (főleg középszintű, de emelt is jöhet nyugodtan), és netán el tudja nekem küldeni, az tegye meg!Nagyon sokat segítene!
petipontlengyelkukacgmailpontcom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.594 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére