Informatikai segítségnyújtás

Több
15 éve 10 hónapja #372980 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Tünde írta:

Esgal írta: A tippeket köszönöm, végül is az lett, hogy formatcékettőspont, aztán újrahúztuk a windowst. sajnos magyar xp-m nem volt, úgyhogy egy érdekes úton hozzánk került spanyol xp került fel, amit egyelőre nem sikerült angolra álítani, úgyhogy kaptam hozzá egy grátisz nyelvtanfolyamot is...


LOL

van magyar xp-m, gyere át érte


Köszönöm, élni fogok a lehetőséggel :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372909 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Esgal írta: A tippeket köszönöm, végül is az lett, hogy formatcékettőspont, aztán újrahúztuk a windowst. sajnos magyar xp-m nem volt, úgyhogy egy érdekes úton hozzánk került spanyol xp került fel, amit egyelőre nem sikerült angolra álítani, úgyhogy kaptam hozzá egy grátisz nyelvtanfolyamot is...


LOL

van magyar xp-m, gyere át érte

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372862 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
A tippeket köszönöm, végül is az lett, hogy formatcékettőspont, aztán újrahúztuk a windowst. sajnos magyar xp-m nem volt, úgyhogy egy érdekes úton hozzánk került spanyol xp került fel, amit egyelőre nem sikerült angolra álítani, úgyhogy kaptam hozzá egy grátisz nyelvtanfolyamot is...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372751 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
KMPlayer :wink:
sztem rohadt jó, még nem csalódtam benne...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372747 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Gandalf írta: Acho: Én a VLC Media Player-re esküszöm, nagyon sokféle formátumot lejátszik, kevés helyet foglal, viszonylag gyors és egyszerű, bár elég fapados a kinézete. Van magyar változata is a neten, ingyen letölthető.

Abszolút egyetértek, vlc az isten, aki mindent lejátszik, és annyira nem is fapados, csak plain and simple. ;P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372737 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Acho: Én a VLC Media Player-re esküszöm, nagyon sokféle formátumot lejátszik, kevés helyet foglal, viszonylag gyors és egyszerű, bár elég fapados a kinézete. Van magyar változata is a neten, ingyen letölthető.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372736 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Acho írta: Valaki tud olyan jó DVD lejátszó programot ajánlani esetleg, amelyet ingyen és legálisan le tudnék tölteni, és tényleg le is játszik DVD-filmett? (Ma megpróbálkoztam néhánnyal, nem túl nagy sikerrel.) A válasz(oka)t előre is köszönöm.


Van pár..Google fu is your friend

(VLC media player?)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372730 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Valaki tud olyan jó DVD lejátszó programot ajánlani esetleg, amelyet ingyen és legálisan le tudnék tölteni, és tényleg le is játszik DVD-filmett? (Ma megpróbálkoztam néhánnyal, nem túl nagy sikerrel.) A válasz(oka)t előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372694 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nálam anno két oka volt, egyik sem vírus, és a csökkentett mód nem segített, hanem a telepítőlemez kellett: a teleszemetelt, és túl kicsi HDD*-n a Windows elveszített egy, a rendszerhez fontos fájlt, amit a javítókonzolos parancssori indításkor a telepítőlemezről visszapótolt.
Sajnos a reinstall esélyes. :(

[size=9:7txqfo2b]*HDD = winchester (Hard Disk Drive) = merevlemez[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372692 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Mintha már régen én is tapasztaltam volna hasonlót. Akkor valami vírus vagy valamilyen rokon kreálmány volt a ludas. Újra kellett rakni az egész Windowst (reinstall) és utána futtatni a vírusírókat. De lehet, hogy jelen esetben a Csökkentett mód is segíthet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372683 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hasonló helyzetben a munkahelyi gépemen az segített, ha a Windows XP telepítőlemezéről bootoltam, és meghívtam a javítókonzolt. (Ehhez kell a rendszergazdai jelszó.) Itt gyakorlatilag nem csináltam semmit, csak kiléptem, de utána a Windows elindult. Hosszú távon azonban a dolgot csak a Windows újratelepítése oldotta meg, illetve egy nagyobb meghajtó - igaz, a régi gyalázatosan pici volt (40MB maradt rajta a Windowsnak).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372679 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Segítséééég!
A gépem haldokolni tetszik. Elkezd felállni a rendszer, aztán legkésőbb ott, hogy a Windowson gondolkodik, újraindul. És végig ezt játssza. Néhányszor elindít scandiscet meg checkdiscet, de a vége felé újrázik ez is. Mivel nem áll fel a rendszer, ezért egy rendes kikapcsolás, vagy egy vírusellenőrzés, vagy egyáltalán bármi esélytelen. Végül leállítani is úgy tudtam, hogy áramtalanítottam.

A dologhoz hozzá tartozik, hogy múlt héten már csinálta ezt, viszont azóta megszereltük (mint kiderült, kevés lehetett a hely a C:/-n, amin elvileg csak a Windows XP volna), de a pontos metódust nem tudom, az öcsém csinálta.

Valami ötlet, mit tegyek? Előre is köszi!

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372676 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hmm... Végigfuttattunk mindent, de sajnos nem vált be a dolog :( Marad az felhasználó fiók... Mindenesetre köszönöm!

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372574 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Panni írta: Lehet ezzel esetleg valamit kezdeni egy új felhasználói fiók létrehozása és a megmaradó adatok átmentésén kívül? :oops:

Igazából nem tartok célszerűnek más próbálkozást, ez a legegyszerűbb. Esetleg az, ha a régi felhasználó Dokumentumok könyvtárát megosztod, de ez valójában csak látszatmegoldás. Visszaállítani meg valószínűleg elég macerás.
Esetleg próbálj meg egy CHKDSK (= check disk)-et futtatni*, valószínűleg az lehet, hogy a beállításokat tároló fájlok valamelyike megsérült.
Ja, és mindent, amit csak lehet, írj ki biztonsági mentésként CD-re, DVD-re vagy hasonlóra.

Az esetleges további, hasonló problémák miatt meg kellene ejteni egy vinyókarbantartást (szigorúan a CHKDSK után) és a vinyó korát, állapotát is mérlegelni kellene. Elképzelhető, ha öreg a vinchester, hogy egy közelgő meghibásodás előjele, ha ilyesmit egyre sűrűbben tapasztalsz.


*CHKDSK futtatása: számíts rá, hogy jó sokáig tart. A legjobb, ha parancssori módban indítod a géped, de lehet normál módban is végezni, csak az eredménye nem biztos, hogy olyan jó lesz. A parancssorban indítást úgy tudod elérni, ha a gép indulásakor, mielőtt a Windows bármiféle logója megjelenne, elkezded pumpálni az F8-at, és a megjelenő szöveges menüből kiválasztod az "indítás parancssorral, hálózat nélkül" (vagy hasonló) menüpontot.
Ha a normál felületről vagy csökkentett módból indítod a CHKDSK-t, akkor a Start menü > futtatás (Windows gomb + R) által előhívott ablakba kell beírni, hogy "cmd" [ENTER], és megjelenik az ún. konzol, ami olyan, mint egy régi DOS-felület. Ha parancssorban indítasz, akkor eleve ezt látod majd, ha felállt a rendszer.

A paranccsorba írd be: "chkdsk C: /f /r" (feltételezve, hogy a C: meghajtót kell pátyolgatni), és ha elkezdett dolgozni a program (megjelent, hogy 0% kész), nyugodtan hagyd magára - ellesz egy ideig. Vinchester méretétől függ az időtartam, nálam akár három-négy órát is elmolyol. Ha készen van, kiírja, hogy mit talált, amiből én is csak ködösen sejtem általában, hogy mit akar. A lényeg, hogy amit lehet, rendbetesz a vinchesteren, ellenőrzi a hibákat, és megoldja. Ki fog írni fájlneveket is, mindenféle misztikus kifejezések kíséretében, azokat a fájlokat próbálta meg kijavítani. Ha nem tudta, akkor ezek a fájlok a későbbiekben hiányozni fognak.

Lényeg, hogy ha készen van, az "exit" paranccsal lépj ki a parancssorból, és ha eleve abban, vagy csökkentett módban indítottad a gépet, indítsd újra. (Amúgy sem árt.) Parancssorból valószínűleg csak a gép házán található RESET gombbal tudsz újraindítani (nem tudom, régen csináltam - lehet, hogy az exit-re újraindul).

Ha a CHKDSK lefutott és újraindítottál, még egy nagy időigényű dolgot le kellene futtatni, ami közben nem jó használni a gépet, és ez a lemez töredezettségmentesítése. Ezt általában a Start menü > Kellékek > Rendszereszközök útvonalon találod meg. De használhatod helyette a Lemezkarbantartó varázslót is, az is töredezettségmentesít, de előbb takarít egy kicsit, fölöslegesen megmaradt átmeneti fájlokat, régebbi telepítések már szükségtelen fájljait, stb. elteszi az útból.

Igazság szerint, ahhoz, hogy egy rendszer tartósan megbízhatóan, és látványos lassulások nélkül működjön, ezeket a programokat rendszeresen kellene futtatni. Csak ne lenne ekkora az időigényük!...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372566 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Panni írta: Úgy látszik Murphy ismételten nagyon szeret engem... (vagy csak én vagyok negatív kisugárzással a számítógépekre :roll: ) Szóval a problémám a következő lenne:

Pár nappal ezelőtt egy felhasználó váltás után az én fiókomnál egyszercsak kiírt egy hibaüzenetet a gép, ami szerint nem tudja a fiókom beállításait, adatait betölteni. Korábban már egyszer volt erre példa, akkor újraindítottuk a gépet és minden hereállt, de jelen esetben ez nem vállt be. A C: meghajtón létrehozott egy TEMP mappát (ha jól sejtem az ideiglenes fájlok tárolására) és azóta csak azt hajlandó betölteni. Megpróbáltam ezt törölni, hátha attól észhez tér, de létrehozott egy másikat...

Magán a gépen továbbra is megvan az eredeti felhasználóim mappája a benne lévő adatokkal és egyéb finomságokkal, de akármit csinálok, nem hajlandó betölteni. Lehet ezzel esetleg valamit kezdeni egy új felhasználói fiók létrehozása és a megmaradó adatok átmentésén kívül? :oops:


Nekem is csinált ilyet, én minden további nélkül új fiókot csináltam és átmentettem az adatokat.
Utána töröltem a régit.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372553 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Úgy látszik Murphy ismételten nagyon szeret engem... (vagy csak én vagyok negatív kisugárzással a számítógépekre :roll: ) Szóval a problémám a következő lenne:

Pár nappal ezelőtt egy felhasználó váltás után az én fiókomnál egyszercsak kiírt egy hibaüzenetet a gép, ami szerint nem tudja a fiókom beállításait, adatait betölteni. Korábban már egyszer volt erre példa, akkor újraindítottuk a gépet és minden hereállt, de jelen esetben ez nem vállt be. A C: meghajtón létrehozott egy TEMP mappát (ha jól sejtem az ideiglenes fájlok tárolására) és azóta csak azt hajlandó betölteni. Megpróbáltam ezt törölni, hátha attól észhez tér, de létrehozott egy másikat...

Magán a gépen továbbra is megvan az eredeti felhasználóim mappája a benne lévő adatokkal és egyéb finomságokkal, de akármit csinálok, nem hajlandó betölteni. Lehet ezzel esetleg valamit kezdeni egy új felhasználói fiók létrehozása és a megmaradó adatok átmentésén kívül? :oops:

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372483 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Sejtettem, hogy ez lesz a gond, de nem akartam OO-t telepíteni (korábban már volt, de nem szerettem). A probléma viszont várhatóan fenn fog állni egy darabig, úgyhogy telepítésre fel... Mindenesetre köszönöm! :)

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372476 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Panni írta: (OpenOffice jelenleg nincs a gépen, csak Word, nem tudom, hogy az előbbi megoldás lehet-e a problémára... )

Pontosan, az előbbi a megoldás, ugyanis az ODT az OpenOffice native szöveges fájlformátuma. :)

(vagy telepítesz OO-t (ajánlom :D ), vagy át is küldheted és átkonvertálom)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372475 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Az imént kaptam egy ODT fájlt (ha jól sejtem eredetileg Word dokumentumnak volt szánva), de akármit csinálok vele nem tudom megnyitni. Pontosabban megnyitni meg tudom, csak a kockákból és társaiból nem igazán fogom megtudni, hogy mi volt az eredeti szöveg. Tudnátok ebben segíteni? :oops:

(OpenOffice jelenleg nincs a gépen, csak Word, nem tudom, hogy az előbbi megoldás lehet-e a problémára... )

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372366 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Sajnos ezeknél kritikus dolog, hogy a fájlok ne maradjanak megnyitva. Nagyon oda kell figyelni, hogy semmilyen fájlművelet ne szakadjon meg, lehetőleg a lejátszás se,

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372343 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Alyr Arkhon írta:

Nessa írta: előre is bocsánat az idióta kérdésért, de én még ehhez is hülye vagyok... :oops:
Szóval gépről töltöttem rá zenéket az mp3 lejátszómra amikor a gép valamilyen oknál fogva leállt. Azóta több számot nem tudok lejátszani, sőt letörölni se semmilyen módon. Elvileg letörli de utána meg megint rajta van... mit tudnék ezzel kezdeni én, aki tök hülye minden ilyen cucchoz?


Próbáld meg rátölteni újra.
Akkor elvileg megkérdi, hogy "felülírja az azonos nevű korábbi fájlt?" vagy effélét. És akkor igen, felülírod.

hát megkérdezte, és felülírta, de akkor is rajta maradt az amit nem tud lejátszani, és lefagy tőle.
Azért köszönöm :oops: Csak gondoltam megkérdezem van-e más lehetőségem a formázáson kívül, mert azt már elég sokszor kellett... :?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372339 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nessa: valszeg lezáratlan maradt a fájl. Ha kártyán tárolja a zenéket, esetleg egy kártyaolvasó és a chkdsk nevű Windows segédprogram segítségével meg lehet próbálni helyreállítani a rendet. Ha nem, marad a formázás, illetve hard reset. Leginkább a használati utasítás lehet a segítségedre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372326 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Nessa írta: előre is bocsánat az idióta kérdésért, de én még ehhez is hülye vagyok... :oops:
Szóval gépről töltöttem rá zenéket az mp3 lejátszómra amikor a gép valamilyen oknál fogva leállt. Azóta több számot nem tudok lejátszani, sőt letörölni se semmilyen módon. Elvileg letörli de utána meg megint rajta van... mit tudnék ezzel kezdeni én, aki tök hülye minden ilyen cucchoz?


Próbáld meg rátölteni újra.
Akkor elvileg megkérdi, hogy "felülírja az azonos nevű korábbi fájlt?" vagy effélét. És akkor igen, felülírod.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372316 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
előre is bocsánat az idióta kérdésért, de én még ehhez is hülye vagyok... :oops:
Szóval gépről töltöttem rá zenéket az mp3 lejátszómra amikor a gép valamilyen oknál fogva leállt. Azóta több számot nem tudok lejátszani, sőt letörölni se semmilyen módon. Elvileg letörli de utána meg megint rajta van... mit tudnék ezzel kezdeni én, aki tök hülye minden ilyen cucchoz?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372078 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
A nyitott ajtók? Nos, nem, ha csak nem vas ajtókról van szó és eme ajtók két oldalán, a közvetlen közelében helyezkedik el a router és a gép.

A wi-fi rádió hullámai csak egyenes vonalban terjednek. A terjedési iránykarakterisztikája pedig (nem irányított sugárzó esetén) toroid jellegű. Pont mint egy fánk aminek a közepébe szúrt gyufa szál jelölheti az antennát.

A terjedési irány karakterisztika azt jelenti, hogy milyen irányokban milyen jel erősség várható. Ezzel azért néhány szakértő vitatkozna, de elég jól lefedi a valóságot.

A tórusz azt jelenti, hogy az antenna (beszéljünk továbbra is a közönséges bot antennáról) tengelyének irányában lényegesen hamarabb elfogy a jelerősség mint arra merőlegesen.

Ráadásul a megengedett adó teljesítmény (100mW) és a mikrohullám (2,4 GHz, 802.11G esetén) terjedési tulajdonságai is korlátozzák a használhatóság távolságát.

Az antenna geometria (méret alak) is jelentős befolyásoló tényező. A tégla fal csillapítása nem túl nagy. De a Ludovikában, ahol 1 méter vastag falak is vannak már nem biztos, hogy a másik szobában is működik a wi-fi. Ezt csak próbálkozással tudod eldönteni.

Javaslat: Vegyél olyan routert aminek a külső antennája szerszám nélkül is levehető. Menetes vagy bajonett záras konstrukció. Aztán ha mégsem elég jó a helyzet, akkor keresni kell nagyobb antennát. Segitek.

Javaslat 2: A több antennás Routerek és wi-fi kártyák jobb eredményt hozhatnak. A speciális megnevezésük Draft vagy mimo.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372066 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Sejtettem, hogy bonyolult lesz a dolog... :cry:

Öreg téglafalról lenne szó egyébként. A nyitott ajtók befolyásolják a terjedést?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372064 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ha az asztali gépet is wi-fin keresztül akarod a hálózatba tenni, mindenképpen kell egy wi-fis hálózati kártya, aminek a külső végéből egy olyan antenna áll ki, mint a wi-fi routerből.
Megoldható a dolog USB-s wi-fi adapterrel is, de nem tudom, azok mennyire érzékenyek, mennyire zavarná a fal, amin át kell jönnie a jelnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #372057 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hm, köszönöm! :)

Fájl- és print-szervert nem szeretnék, megelégszem a tűzfallal és a külső antennával. Igen, egynél több falon kéne átlátni.

Egyszerre 2 felhasználó lógna rajta, nagyon extrém esetekben esetleg 3. A kábelnetünk sávszélessége 2 megás.

Az Asus Eee jól érzékeli a wireless hálózatokat, de az asztali PC-ről nem tudom biztosan. Van benne egy hálózati kártya: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC
Elég lesz-e ez, hogy az asztali gép is érzékelje majd a wi-fi router jeladásait, vagy még plusz kütyüt is kéne vennem hozzá?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372000 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nehéz dolog ajánlani mert a wi-fi élvezetét sok dolog teheti tönkre.
Azt se ártana tudni milyen egyéb technikai preferenciák vannak a vásárolandó termékkel kapcsolatban. Vajon a 802.11 szabvány melyik változatának akar megfelelni (a,b,g,n). Ma a legelterjedtebb a g változat ami 54Mbps sávszélességet tud (összesen és elméletileg). összesen azért, mert ha 2 vagy 3 felhasználó lóg ugyan azon a routeren akkor meg oszlik a sávszélesség közöttük. Elméletileg meg azért, mert ez az elméleti legmagasabb sávszélesség amit a technológia (szabvány szerint) tud. De ez a gyakorlatban a legjobb esetben is ritkán megy 42-48 Mbps felé. Azt sem írtad le, hogí akarsz e file vagy print szerver funkciót a routerbe.

Általános szempont: Válaszd azt amiben megbízol, vagy valaki olyan akiben te megbízol.


Általános szempont 2: A drágább általában jobb (bár nem feltétlenül), de mindenképpen megbízhatóbb. Megbízhatóbb úgy, hogy a funkcióját hibátlanul ellátja, és úgy is, hogy kisebb az esélye, hogy eleve rosszat viszel haza. Ez utóbbi akkor jön elő különösen, amikor messze van a bolt, valaki máson keresztül jött a router, vagy éppen hétvége jön. Persze az önmagában is bukta, ha még egyszer kell menni.

Ennek megfelelően javaslatom:

márkanevek: ASUS, Linksys, Zyxel, D-Link. Vegyen SMC-t aki akar, olcsó de én már szívtam vele. A többi (Belkin, Eagletec, Bilion, stb..) csak akkor legyen, ha előzetesen ki lehet próbálni, vagy valami szakember személyes felelősséget vállal azért a példányért amit meg veszel.

típusok: ASUS WL500GPV2, Wl520GU, ART N11
Linksys WRT54G....., Zyxel P334U, 335U

Van egy jó kis bolt a külső váci úton. Az Alphasonic, jó árak nagy választék, a routereken kívül rengeteg kütyü, bigyó, mifene.

Még egy ajánlat, Ha 1-nél több falon kell át látnia a wi-fi nek, akkor érdemes külső antennásat választani és ha van rá keret akkor, keresni kell egy a gyárinál nagyobb antennát. De vigyázat ennek kiválasztása szakértelmet igényel.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #371916 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Éppen témába vág a következő kérdésem. :P

Sikeresen bevezettük a kábelnetet az előszobába, de mivel a kábel-tv vezetéke a falba van beépítve, és nem a szolgáltató építette ki a lakáson belül, ezért fogalmunk sem volt, hol vannak az elágazások. Így a net úgy lett megoldva, hogy külön vezetéken került a lakásba (míg a beépített zsinórokon tévéadás jön), ami csak az előszobáig ér el, itt van a bejárati ajtó mellett a modem, ha ide ülünk kissámlin, lehet notebookról netezni. A nagy, asztali PC viszont két szobával arrébb van, és nekem eszembe sincsen végigkábelezni a teljes lakást, ezért wi-fis routerrel szeretném megoldani a problémát. Nézegettem a neten a kínálatot, de annyira nem értek hozzájuk, hogy ihaj!

Tudnátok nekem javasolni olyan kütyürét, amelynek segítségével a két szobával arrébb lévő asztali nagygéppel is lehet netezni, meg a lakásban akárhol tartozkodó notebook-kal is?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.513 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére