Informatikai segítségnyújtás

Több
15 éve 5 hónapja #377797 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Alyr Arkhon írta:

Batti írta: Ajánlom neked is a saját gép opciót.

Én idén nyáron azért fogok dolgozni hogy jövőre tandíjat tudjak fizetni.

Addig pedig azt használom ami van, nem pedig ami lehetne.

Alyr, nekem van egy sanda gyanúm, hogy Batti arra gondol, hogy csinálj a családi gépen saját felhasználói fiókot, rendszergazda hozzáféréssel, és oda azt a programot pakolod fel és olyanra állítod a háttérképet, ahogy neked tetszik. nem kell új gépet venned és mégis használhatod úgy, ahogy Neked jó ;)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #377795 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Alyr Arkhon írta:

Batti írta: Ajánlom neked is a saját gép opciót.

Én idén nyáron azért fogok dolgozni hogy jövőre tandíjat tudjak fizetni.

Addig pedig azt használom ami van, nem pedig ami lehetne.

Ilyenem nekem is van.
Én idén (meg már jó néhány éve), meg jövőre is azért dolgozom, hogy ki tudjam fizetni a számláimat. Tandíjra nem jut. Legalábbis az enyémre biztosan nem. De szerintem te nem figyelsz.

"Kane o Keizai Suru"
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377792 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: Ajánlom neked is a saját gép opciót.

Én idén nyáron azért fogok dolgozni hogy jövőre tandíjat tudjak fizetni.

Addig pedig azt használom ami van, nem pedig ami lehetne.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #377789 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
további jó programok:
- böngészés: google chrome
- levelezés: gmail, yahoo mail (webes felület). én pl nem rajongok a levelezőprogramokért...
- netes letöltésvezérlő: flashget (gyorsabb és jobb, mint a fájl/mentése másként ;) )
- video nézés: BSplayer. ingyenes, és jó, VLC sem rossz, de én azt csak akkor használom ha valamit a BS nem visz, mivel a VLC felülete szvsz nem annyira felhasználóbarát és lassabb is.
- kodek pakk: nem javaslom a kodek pakkokat, mert megőrülhet tőle a gép (összeakadnak a különböző kodekek egymással). alapvetően az alábbiakat kell feltenni (külön-külön) és mindenféle videó menni fog: divX (player nélkül), xvid, ogg, lame, ac3 filter. ennyi. a matroskát nem javaslom, aki mkv-t akar lejátszani, az nyissa meg a VLC-t és menni fog ;) a mediaplayer meg egy borzalom, szvsz messze kerüljétek el. DVD-t is lehet nézni BSplayerrel, vagy ott a PowerDVD (ez nem ingyenes, de jó.)
- zenehallgatás: winamp

IrfanViewt, Nero-t és Daemon Toolst én is javaslom. MSN-t és Skype-ot szintén.


Batti írta: Az előzőben említettem az egy funkció egy program szabályt. Mármint az általam alkalmazott szabályt. Arra gondoltam, esetleg másokat is érdekel. Talán nem a szabály, hanem a preferált programok gyűjteménye. Leírom az enyémeket de érdekel a tiétek is. Mind ez persze Windows XP(SP3)-ra vonatkozik, s persze ha lehet magyarul és ingyenesen. Nem feltört programra, hanem freeware-re gondolok.

Internet böngészés - Firefox 3.0.8
Levelezés - Webes felület - vagy Thunderbird - esetleg Windows Live Mail
Üzenet váltás - Messenger és Skype, ez kivétel mert van aki ezt, van aki azt szereti
Képnézegetés - Irfan view - tud magyarul, minden képet kezel, tud konvertálni és kicsi
Filmnézés - VLC player
Kodek pack - XP codeck pack - A médiaplyernek megadja a DVD lejátszás képességét, de csak ha kell
Image drive - Virtual Clone Drive - vagy a Daemon Tools
CD/DVD írás - Nero - na ez nem free program, de az ingyenesek között még nem láttam ilyen képességűt
Letöltés1 - Free Download Manager
Letöltés2 - uTorrent
Letöltés3 - Flash FXP - na ez se ingyenes de ez a legjobb FTP kliens
DVD rippelés - egyrészt DVD Decripter (de ez csak leszedi és védelem mentesíti a DVD-t)- másrészt régen nem csináltam ilyet.

Lehet bővíteni, kiegészíteni, már ha érdekel valakit a téma.


"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #377788 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Alyr (a félelf nekromanta :D ) nem mondták még neked hogy közös lónak túros a háta. A saját példámból jöttem rá, hogy én csak akkor férek hozzá otthon a számítógéphez, ha már mindenki befejezte. Ez tarthatatlan állapot. Annál is inkább mert nem szeretem ha össze turkálják a gépemet. Ezért ma 6 számítógép van otthon amiből 3-at aktívan használunk is. De ne valami csilivili nagy monitoros csodákra gondolj. Ezek mind olcsó, nagyon olcsó még annál is olcsóbb gépek, sk made. Egyet meg csak úgy kaptam.

Ajánlom neked is a saját gép opciót. A nagyobbik lányom (17) elhatározta, hogy idén nyáron azért fog dolgozni, hogy saját netbookja legye. Az iránt persze vannak kétségeim, hogy ez sikerülni fog-e a mostani helyzetben, de mindenképpen dicséretes elhatározásnak tartom.

Fogalmam sincs a körülményeidről és nem is firtatom, de valami hasonló lehet a kiút neked is. A saját gép opció eléggé innovatív ha a jövőbe tekintesz.

Ha gondolod segítek. (bocs pénzem az nincs):)

"Kane o Keizai Suru"
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377786 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Batti: Tudom, hogy nem akarsz megtéríteni, csak bennem egy automatikus ellenérzést vált ki amikor valaki nagy erővel elkezd ajánlgatni valamit.
Volt már, hogy ez anyagilag igencsak hasznosnak bizonyult.

IE-t meg azért használok mert nem kell hozzá állítgatás meg kiegészítő és mert a család otthon ezt szokta meg. (nincs saját gépem) És a család bizonyos tagjai attól is megijednek ha más lesz a háttérképük, hát még ha egy picit is más a böngésző. (amikor a vindóz automatikus frissítés átváltoztatta az IE6-ot IE7-é akkor is megkaptam a feladatot, hogy azonnal "csináljam vissza")

(az "Új gép" meg nagyon jó volna, a mostani már összeszerelésétől fogva produkál egészen érdekes dolgokat és hát nem fiatal, de ez szintén családtól függ, akiket egy új CD íróról se tudtam eddig meggyőzni.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377784 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Vissza térve Alyr problémájához. Mostanában a Firefox mintha erőforrás igényesebb lenne. Magyarán több memóriát és CPU-t használ. Enne következtében lassabb. Esetleg amit Alyr ideiglenes fagyásnak vél az csak az erőforrások hiánya lehet. Ezt több oldalról megközelítve lehet orvosolni.

1, Kitakarítani a rendszert (CCleaner, Check Disk, Defrag, stb)
2, Csökkenteni az automatikusan induló programok számát. Elsősorban a teleszemetelt értesítési területre tekintettel.
3, Csökkenteni a telepített programok számát az optimális mértékre.
4, A C: (a rendszert tartalmazó HDD) legalább 1/3 legyen üres
5, Ha van 1GB ram akkor lehet próbálkozni a lapozó fájl méretének a fixálásával, 2GB nál és afelett akár ki is lehet kapcsolni. De ezt nagyon óvatosan. Nem mondom meg hogyan kell, aki megtalálja a módját, talán azt is el tudja dönteni, megteheti e vagy nem.
6, Több memória
7, erősebb CPU
8, Jobb Gép:lol:

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377782 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Az előzőben említettem az egy funkció egy program szabályt. Mármint az általam alkalmazott szabályt. Arra gondoltam, esetleg másokat is érdekel. Talán nem a szabály, hanem a preferált programok gyűjteménye. Leírom az enyémeket de érdekel a tiétek is. Mind ez persze Windows XP(SP3)-ra vonatkozik, s persze ha lehet magyarul és ingyenesen. Nem feltört programra, hanem freeware-re gondolok.

Internet böngészés - Firefox 3.0.8
Levelezés - Webes felület - vagy Thunderbird - esetleg Windows Live Mail
Üzenet váltás - Messenger és Skype, ez kivétel mert van aki ezt, van aki azt szereti
Képnézegetés - Irfan view - tud magyarul, minden képet kezel, tud konvertálni és kicsi
Filmnézés - VLC player
Kodek pack - XP codeck pack - A médiaplyernek megadja a DVD lejátszás képességét, de csak ha kell
Image drive - Virtual Clone Drive - vagy a Daemon Tools
CD/DVD írás - Nero - na ez nem free program, de az ingyenesek között még nem láttam ilyen képességűt
Letöltés1 - Free Download Manager
Letöltés2 - uTorrent
Letöltés3 - Flash FXP - na ez se ingyenes de ez a legjobb FTP kliens
DVD rippelés - egyrészt DVD Decripter (de ez csak leszedi és védelem mentesíti a DVD-t)- másrészt régen nem csináltam ilyet.

Lehet bővíteni, kiegészíteni, már ha érdekel valakit a téma.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377781 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Alyr: Én ugyan nem akarlak megtéríteni. Ha gondolod tudok adni IE4-et is esetleg MOSAIC-ot is. A fagyásokat egyébként a teleszemetelt gép/registry okozza, nem önmagában a böngésző. Esetleg az így-úgy meghekkelt Windóz, már ha ez esetben szóba jöhet.

A közvetlen munkakörömbe tartozó gépeken általában rend van. Persze a felhasználókkal sikerült megértetnem az egy funkció egy program szabályt. Az az egy program pedig a pomponokrácia szabályai szerint kerül kiválasztásra és Én vagyok A pomponokrátor.

A firefoxhoz csak néhány kiegészítőt szoktam felrakni/ajánlani.
1, Site advisor - jóközelítéssel megmutatja, hogy biztonságos e az oldal vagy a Google találat.
2, PDF download - nem szeretem a böngésző ablakban nézni amíg megjön a PDF lap.
3, G-mail notifier - talán elég egyértelmű
4, Session Manager - jól kiegészíti a Firefoxban már meglévő tulajdonságot.
5, esetleg a Flagfox

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377740 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Estel Adániel írta: :rolleyes: Alyr, akkor próbáld ki a Chrome-ot, ott legalább minden lap külön fagy :P ( de tényleg! :D ), szal életben hagyja a böngészőt. ;)

LOL. Szvsz több értelme van olyan böngészőt használni, ami elég stabil, és nem hajlamos a fagyásra. Pl Firefox, Opera... Az Operáról SÚ tudna nyilatkozni, én Firefoxot használok több mint 4 és fél éve (ráadásul átlag kb 60 kiterjesztéssel), és nem emlékszem, mikor fagyott utoljára. Pedig nyúzom elég rendesen. És ha netán mégis összeomlana, akkor az újraindítás után simán vissza tudja állítani azokat a böngészőlapokat, amik előtte meg voltak nyitva.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377738 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
:rolleyes: Alyr, akkor próbáld ki a Chrome-ot, ott legalább minden lap külön fagy :P ( de tényleg! :D ), szal életben hagyja a böngészőt. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377735 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Alyr Arkhon írta: Firefoxnál amúgy szintén tapasztaltam ilyet a könyvtári gépeken (mind a fagyást mind a felugrást).

A könyvtári gépek 99%, hogy szépen teli vannak fertőzve mindenféle kártevővel, így nem releváns, hogy mi fagy le meg ugrál fel rajtuk.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377734 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Batti:
De ha egy új lapot nyitok, és az lefagy(már pedig az én gépemen le szokott ha csak ideiglenesen is) akkor lefagyasztja az egész böngészőablakot. Inkább nyitok újat és ha kell azokon belül nyitok új lapot.
Firefoxnál amúgy szintén tapasztaltam ilyet a könyvtári gépeken (mind a fagyást mind a felugrást).

Amúgy többször gondolkodtam már böngészőváltáson, de minden ilyen erőteljes térítés meggyőz az ellenkezőjéről.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377725 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: Először is ne használj IE-7-et vagy bármilyen IE-t!
Másodszor _ne használj_ IE-t!
Harmadszor ööööööö NEHASZNÁLJ IE-t bocs!:P
Negyedszer ne használj Microsoft böngészőt!

Miért, ez már komoly fejlődés ám nála, nemrég még IE6-ot használt. ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377721 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Először is ne használj IE-7-et vagy bármilyen IE-t!
Másodszor _ne használj_ IE-t!
Harmadszor ööööööö NEHASZNÁLJ IE-t bocs!:P
Negyedszer ne használj Microsoft böngészőt!

Ha már több oldalt szeretsz nyitva tartani, akkor inkább használj lapokat egy böngészőn belül (ctrl-t).

A Firefoxban alaphelyzetben nem ugrik előre az új lap ha azt egy másik oldal linkjéről indítottad. De ez változtatható.

Egyébként meg ne használj IE-t, inkább küldök neked vírusokat és egyéb kártékony kódokat ha már annyira szeretnél olyat. :D Én is szeretem a rögösebb utat, de titkolom. :lol:

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377686 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Egy kérdésem volna.
IE7-et használok itthon.
Be lehet azt vhol állítani rajta hogy ha egynél több van megnyitva (általában kettő van) és betölt egy új oldalt akkor ne ugorjon automatikusan fel (eltakarva azt amit nézek, vagy írok)?

Ha igen akkor hol?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376838 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sil írta: .agora-vt-posttable { width: 695px !important; }

is, ugyan nem lesz tökéletes, de legalább a hozzászólások beleférnek a képernyőbe.

Köszönöm, már ez is segített a gondomon, bár kicsit szélesítettem rajta, 750 még belefért :)
így sokkal jobban követhetőek a hsz-ek.
Thx!!

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376823 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Idhren írta: (most egy nagyon buta kérdés, próbáltam rákeresni, de nem egyértelmű még számomra, hogy: mi a különbség a userContent és a user Chrome között?)

Röviden: a userContent.css a weblapokhoz van, a userChrome.css meg a böngésző felületéhez (az ún. "chrome" az, amit látsz a böngészőből: eszköztárak, menük, panelek, gombok, stb).

Idhren írta: Hát, akkor ezt buktam, ennyire nem merek turkálni benne, meg időm se nincsen...
Azért köszönöm, hogy megnézted.

Egy csomó dolog mérete sajnos pixelre pontosan van megadva, sok helyen kell változtatni.
De valamennyire segíthet akár egy egyszerű

.agora-vt-posttable { width: 695px !important; }

is, ugyan nem lesz tökéletes, de legalább a hozzászólások beleférnek a képernyőbe.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376820 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hát, akkor ezt buktam, ennyire nem merek turkálni benne, meg időm se nincsen...
Azért köszönöm, hogy megnézted.

(most egy nagyon buta kérdés, próbáltam rákeresni, de nem egyértelmű még számomra, hogy: mi a különbség a userContent és a user Chrome között?)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376818 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nos, a wrapper a #layout-content-n-center, viszont a probléma sokrétűbb annál, semhogy elég lenne ezt átméretezni. Egy rakás elem abszolút pozícióval van rögzítve (pedig a CSS-ben nem csak right-tal lehet oldalirányban megadni egy objektum helyzetét, hanem left-tel is - vagy szóval fordítva; és a min-width gondoskodhat arról, hogy ne csússzanak ezek egymásba. Igaz, a CSS3 is ejtve lett, elvégre vannak, akik Morgoth IE nevű szolgáját istenítik... olyannyira, hogy akár még Active-x-et is beletennének a Tolkien.hu-ba... ).
Szóval a változtatható szélességhez igen mélyen bele kell nyúlni a fórumba - ami még nem lenne gond, de a jó ég tudja, hány helyen hány objektumot kell átnézni ahhoz, hogy a pozicionálás megfelelő lehessen.

Ja, amúgy vágtam ám, hogy nem lonc, hanem borostyán van jobb szélen is, csak hirtelen nem jutott eszembe a megfelelő szó, amivel megkülönböztethetném a többi borostyántól. (Hogy hívják az ilyen, fürtszerűen lelógó, fürtszerű izét?)

Amúgy ez a CSS-terrorizmus... bocsánat, CSS-anarchia nekem is nagyon hasznos dolog. Egész jól kedzem kiismerni a Dragonfly-t (Firefoxon a Firebug nagyjából ugyanaz, vagy talán jobban is), és kifejezetten megszerettem. Most már bátrabban neki merek vágni a Joomla! átszabásának. No nem a Tolkien.hu-n, hanem a céges honlapon, ahol van egy-két dolog, ami nem áll össze számomra. Pár dolgot nagyon komplikáltan oszt le a Joomla!, gondolom, hogy a testreszabhatóság automatizálhatósága miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376815 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sil írta: A chrome mappában Windows alatt is vannak példafájlok, a userContent-example.css és a userChrome-example.css. (A userChrome.css-sel a böngésző felületét lehet átalakítgatni, pl ha csak pár dolgot akarsz változtatni, anélkül, hogy egy egész új skint telepítenél.) Passz, hogy Linux alatt is ugyanez-e a tartalmuk, de ezek is leírják, mire valók, és adnak 1-2 ötletet, meg van egy link is a további ötletekhez.

Nálam nem voltak :/
Mondjuk ez vista.

De akkor visszavonom a fikázást, legalábbis az XPre vonatkozólag :D

SÚ: a háttérképet végül is át lehetne méretezni 800 szélesre...
De legjobb volna, ha vmi negatív zoom szerű dolgot lehetne csinálni.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376813 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Idhren írta: SZERK:
Gyerekek, nem hiszem el!!!!!!
Itt, mikor megtaláltam a chrome mappát, találtam benne egy css-t, amiben gyakorlatilag leírja, hogy ebben tudjuk a firefoxot teste szabni, és ad pát ötletet...
Ennyit a windowsról.
Éljen a LINUX (xandros)!

A chrome mappában Windows alatt is vannak példafájlok, a userContent-example.css és a userChrome-example.css. (A userChrome.css-sel a böngésző felületét lehet átalakítgatni, pl ha csak pár dolgot akarsz változtatni, anélkül, hogy egy egész új skint telepítenél.) Passz, hogy Linux alatt is ugyanez-e a tartalmuk, de ezek is leírják, mire valók, és adnak 1-2 ötletet, meg van egy link is a további ötletekhez.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376812 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Sil: köszi! Én, ha jól emlékszem, a Sípos Csaba-féle CSS-könyvből vettem az infót, és csodálkoztam, hogy "nem mindig" így működik, próbáltam rá mindenféle kifogásokat keresni. De nem ez az egyetlen, ami nem úgy van, mint abban a könyvben... Különféle álosztályoknál tapasztaltam már, hogy kamuzik, nem is beszélve a számozott listák számozási stílusáról...

Idhren: én a 120px-et hasraütéssel "mértem ki" (pedig van erre onscreen vonalzóm is :) ), úgyhogy nem is tévedtem nagyot, ha a 130px vált be.
Ha jól tudom, a fórum hátterének a szélessége is eleve nagyobb 800px-nél. Már én is szóvá tettem ezt a Mantisban, de a szokásos Ankalimon-féle válasz érkezett: ha nem broadband extreme és high-end cuccot használsz, magadra vess. Amúgy van valami wrapper, amit le lehet skálázni, mindjárt megnézem, hogy hogyan... Csak ahhoz előbb el kell küldenem ezt a hozzászólást, mert kiléptet a hozzászólás-írásból, ha megnyitom a Dragonfly-t. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376805 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Azt hol lehet beállítani, hogy a fórum szélessége 800 pixel legyen?
Mert most a kis EEEmről vagyok, és itt eléggé gáz fórumot nézni.
Hozzátenném, hogy Linuxos a kis masina...

SZERK:
Gyerekek, nem hiszem el!!!!!!
Itt, mikor megtaláltam a chrome mappát, találtam benne egy css-t, amiben gyakorlatilag leírja, hogy ebben tudjuk a firefoxot teste szabni, és ad pát ötletet...
Ennyit a windowsról.
Éljen a LINUX (xandros)!

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376787 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
SÚ: Köszi, mingyár letesztelem, hogy néz ki így :)
A dátumot azzal oldottam meg eddig, hogy átszíneztem sötétvörösre, mint a fórumcímek, de ez klasszisokkal menőbb megoldás!


Cool :D
Bár 130 pixelt raktam a dátum elé, mert így a fehér lapocska sem lóg bele a levélbe :P
Tök szép így már, mert most már átszínezhettem a dátumot is arra a szép színre, amit te az avatar alatti infóknak adtál. Sőt, mindent, ami olyan zöldeskék volt előtte, a fórumok oldalaira léptető számokat, meg minden :cool: Akkor már legyen egységes.

Köszi nektek Sil és SÚ a css gyorstalpalót :)
Megint tanultam vmit.

Ja, amúgy a "lonc" is borostyán :lol:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376781 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sötét Úr írta: Nem csak Firefox esetén, Operánál is. Pedig elvileg a felhasználói stíluslap erősebb a szerzői stíluslapnál. Pontosabban valahogy így: szerzői stíluslap < felhasználói stíluslap < szerzői stíluslap !important direktívával < felhasználói stíluslap !important direktívával. Ennek ellenére Operánál is szinte mindenhova kellett az !important, úgy hogy inkább be is tettem mindenhova.

Nem, a felhasználói stíluslap !important nélkül nem erősebb a szerzőinél. Így csak akkor kerül alkalmazásra, ha azt a dolgot épp nem definiálta a szerzői stíluslap, hogy hogy nézzen ki.
Be tud kavarni az a fontossági sorrend is, hogy minél közelebb van a tartalomhoz (minél később következik a kódban) a formázásra vonatkozó információ, annál erősebb. A felhasználói stíluslap egy külső fájlban van. Alapból ennél erősebb, ha a HEAD-ben van, egy style elemben. És - !important nélkül - a legerősebb, ha inline stílusról van szó, azaz közvetlenül az érintett elem tulajdonságaként. Tehát alapból nem mindegy a sorrend sem, ha több különböző szabály is vonatkozna ugyanarra az elemre.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376780 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sil írta: Ja, Firefox esetén érdemes minden sornál hozzátenni, hogy !important (így mindig ezeket a formázásokat fogja alkalmazni, még akkor is, ha netán lenne a külön stíluslapnál fontosabbnak számító formázás is, közelebb a tartalomhoz, pl közvetlenül benne a html tag-ben: style="...").

Nem csak Firefox esetén, Operánál is. Pedig elvileg a felhasználói stíluslap erősebb a szerzői stíluslapnál. Pontosabban valahogy így: szerzői stíluslap < felhasználói stíluslap < szerzői stíluslap !important direktívával < felhasználói stíluslap !important direktívával. Ennek ellenére Operánál is szinte mindenhova kellett az !important, úgy hogy inkább be is tettem mindenhova.


pre-wrap-ot beleszerkesztettem az előző kódba is. Köszi!
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376779 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Közben megnéztem, Firefox 3 simán támogatja már a rendes CSS3-as pre-wrap-et is, nemcsak -moz-pre-wrap formában.
Azaz műxik így:
pre.bb-pre{
overflow-x: auto !important;
white-space: pre-wrap !important;
}

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376777 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ezt már én is megemlítettem a max-height kapcsán :D Lefuttattam a CSS-t a W3C validátorán, és CSS3-nak simán elfogadta. Mindjárt ki is találom, hova tegyem a vanity logót :D

(Mondjuk top: 50%; left: 50%; position: fixed; z-index: 1; ... :D :D :D )
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376776 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sötét Úr írta: Köcce! :) Már úgyis sikeresen átléptünk az overflow-x paraméterrel CSS3 birodalmába...

Nem baj, végülis nem IE-ről van szó, aminek még a CSS2-vel is gondjai vannak... ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.497 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére