Tolkien Tábor 2024

Informatikai segítségnyújtás

Több
11 éve 3 hete #408534 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás


Jövő hét péntek éjfélig várjuk a jelentkezőket, utána lezárjuk ezt a lehetőséget!

Gandalf írta: Kedves Fórumozók!

Készül az új honlap, és ezzel együtt új fórumunk is lesz a mostani helyett. A jelenlegi fórum topikjai kivétel nélkül mind archiválva lesznek, és az új fórumon nem mindegyik fog új formában újraindulni, mivel szeretnénk új fórum-struktúrát is, kevesebb topikkal. Az új fórum felépítésének a kialakításához azonban szükségünk van a jelenleg is aktív fórumozóink igényeire, meglátásaira, javaslataira.

Éppen ezért ha rendszeresen fórumozol, arra kérünk, vegyél részt az új fórum struktúrájának a megalkotásában! Ha van erre időd, energiád és kedved, írj most nekem erről egy e-mailt (gandalf kukhacz tolkien punkt hu), és felveszünk a listára!

Hogy pontosan hogyan, milyen formában tudsz majd részt venni a munkában, akkor derül ki, ha a lista alapján megtudjuk, kb. hány segítőkész aktív fórumozónk kíván ebben részt venni, mert a módszertan létszámfüggő lesz. A cél, hogy az aktív fórumozói réteg igényeinek megfeleljen majd az új fórum.

Köszönettel a fejlesztők nevében is:
Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #408371 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Kedves Fórumozók!

Készül az új honlap, és ezzel együtt új fórumunk is lesz a mostani helyett. A jelenlegi fórum topikjai kivétel nélkül mind archiválva lesznek, és az új fórumon nem mindegyik fog új formában újraindulni, mivel szeretnénk új fórum-struktúrát is, kevesebb topikkal. Az új fórum felépítésének a kialakításához azonban szükségünk van a jelenleg is aktív fórumozóink igényeire, meglátásaira, javaslataira.

Éppen ezért ha rendszeresen fórumozol, arra kérünk, vegyél részt az új fórum struktúrájának a megalkotásában! Ha van erre időd, energiád és kedved, írj most nekem erről egy e-mailt (gandalf kukhacz tolkien punkt hu), és felveszünk a listára!

Hogy pontosan hogyan, milyen formában tudsz majd részt venni a munkában, akkor derül ki, ha a lista alapján megtudjuk, kb. hány segítőkész aktív fórumozónk kíván ebben részt venni, mert a módszertan létszámfüggő lesz. A cél, hogy az aktív fórumozói réteg igényeinek megfeleljen majd az új fórum.

Köszönettel a fejlesztők nevében is:
Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #407767 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
El is felejtettem írni, hogy kiderült, hogy a HDD volt a hunyó. (Bár nem értem a dolgot, hogy akkor miért a videókártya driverével ment a küszködés, na de mindegy is.) Mivel már úgyis tervben volt, vettem egy SSD-t, így most minden arról fut, a régi HDD-t meg megtartottam tárhelynek, és ami a lényeg, hogy azóta nem volt kék halál, sőt még a mikrofagyások is megszűntek. 8-)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #407037 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
És bakker, két hét után most megint kékhalálozik... :evil:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #406995 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Jól van, úgy tűnik működik a dolog.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406881 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Sajnos a driver újratelepítése sem segített. :evil: Pedig úgy is megcsináltam, hogy leszedtem a régit, csökkentett módban Driver Sweeper-el eltávolítottam minden egyebet, ami a régi driver után maradhatott, majd csak ezután telepítettem fel az újat.

Amúgy érdekes, hogy most viszont már csak játékoknál csinálja, de nem azonnal, hanem 1-2 óra után (bár akkor se mindig), és mindig töltés közben (pl. mikor két pálya között tölt).

Egyik ismerősöm szerint hardware hiba lesz, és szerinte cseréltessem be (még bőven garanciás, egy éve sincs, hogy vettem). :(

Viszont most találtam egy fórumot, ahol ketten is panaszkodtak hasonló problémáról, ugyanezzel a három .sys fájlal volt náluk is a gond, és ugyanúgy ennél a Radeon HD sorozatos videókarinál, mind a 6xxx, ill. 7xxx szériánál (az enyém 6950-es). Az egyikük belinkelte egy ATI driveres oldalt, ahol azt írták, hogy ez a driver többek között ezeket is kijavítja:

AMD Radeon™ HD 7900, AMD Radeon HD 7800 Tri-CrossFire™ configurations + Eyefinity BSOD when launching a DirectX application.
AMD Radeon HD 7900, AMD Radeon HD 7800 Eyefinity/Multiple Display configurations BSOD when using desktop applications.


Szóval most felraktam és imádkozok, hogy működjön. :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406784 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ez itt (0x00000116) a video driver problémájáról szól. Leginkább azt javasolják, hogy telepíts újra a drivert. Azért előtte megnézném nincs e elporosodva VGA hűtés.

Kompresszort neki. :twisted:

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406747 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
No, ezzel a BlueScreenView nevű progival ki lehet kérni a kék képernyőt:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: dxgkrnl.sys

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x00000116 (0xfffffa8008efa4e0, 0xfffff88002da68f0, 0x0000000000000000, 
0x0000000000000002)

*** dxgkrnl.sys - Address 0xfffff88007d28000 base at 0xfffff88007ccb000 DateStamp 
0x4ce799fa

Egyébként a dxgkrnl.sys nevű fájl mellett még két másikat is ír a progi, az atikmpag.sys-t és a dxgmms1.sys-t.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406679 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Az a fura, hogy a fagyás utáni újraindulás után kiírja, hogy további infót két fájl (egy .xtm és ez a bizonyos .dmp) szemrevételezésével nyerhetsz, viszont ezek nem léteznek, rájuk kerestem. Az a mappa, amiben pl. a .dmp fájlok vannak is tök üres. (Természetesen úgy néztem, hogy a rejtett fájlokat is mutassa.) :roll: De akkor majd megnézem ezt a hibakódot is...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406674 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Mivel, sosem voltam elég elszánt (mazochista) a .dmp olvasásához, ezért nem tudom tartalmazza e a hibakódot. Mert az tulajdonképpen egy memória kép (dump).

A hibakód valami 0x0000.... és a végén egy szám. Ilyesmit kellene keresni.

A régebbi .dmp fájloknak ott kell lennie a gépeden. keress rá a *.dmp -re a gépeden.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406672 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Na, mint kiderült mégsem a külső vinyó a ludas, tegnap úgy is befagyott kék halállal a gép, hogy nem is volt rádugva... :roll: Letöltöttem egy BlueScreenView nevű progit, ez elvileg a következő ilyen alkalommal elemez valamilyen .dmp kiterjesztésű fájlt, és akkor kiderülhet mi okozza a dolgot. Csak azóta meg persze nem akar kék halált halni a gép... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406668 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Bekapcsoláskor amikor a BIOS dolgoknak vége és a wines dolgok még nem indultak el, nyomkodni kell az F8-at és ha eredményes akkor a megjelenő menüből kiválasztani a "rendszerhiba esetén automatikus újraindulás tiltása" vagy hasonló értelmű sort. Ekkor a kékhalál esetén nem indul azonnal újra és elovasható, lejegyezhető a kékhalál hibakódja, hibaüzenete. Ezt ha ideírod akkor utána nézek mi lehet. de valósínüsítem, hogy valamiféle usb gond lesz vagy a gépedben, vagy a külső eszközben amiben a HDD is van.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406626 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Szerintetek mitől lehet az, hogy a külső vinyóm kék halált csinál a gépnek? Tegnap kezdte el, és azóta egy-két órás működés után rendre teljesen befagy tőle a gép, felugrik a kék ablak (elolvasni persze nem lehet mit ír, mert teljesen szétugrik a monitor képe) majd újraindul, de addig nem tölti be a Windowst rendesen, míg ki nem húzom a vinyót.

Tegnap átfuttattam rajta Advanced SystemCare-t, de nem talált rajta szektorhibát, és a Smart Security sem jelezte, hogy vírus lenne rajta.

Mi lehet a gond?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405526 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Beállítások > Tartalom > Tiltott helyek

(Egyébként hol? Böngészőnként változhat, de akár verziónként is.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #405019 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hol tudok letiltani egy oldalt? Tudnátok segíteni? :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404458 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Olorin.papa írta: Hali!
Nagyon figyeljetek oda, hogy ne legyen a böngészötök "goglecrome" mert agyonvágja a windost!


Asszem túl komolyan vettem magamat. uh bocs.

Mindazonáltal boldog új évet kívánok. Long live and prosper!

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404441 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Lumine: a hozzászólásodat jogsértésre buzdító volta miatt töröltem. A fizetős programokat vagy ne használd, vagy vásárold meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404433 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hali!
Nagyon figyeljetek oda, hogy ne legyen a böngészötök "goglecrome" mert agyonvágja a windost!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404341 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Jó-jó-jó! Tudom, előbb gondolkodj, aztán kérdezz... Rájöttem. :oops:

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404340 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Elendur Parmandil írta: Elvileg:

1. Vezérlőpult --> Megjelenés és személyes beállítások --> Betűkészletek
2. Jobbklikk --> Új betűkészlet telepítése
3. Betűkészlet hozzáadása --> megadod a fájl helyét --> telepítés

És már ott is lesz Wordben a betűtípusok közt ;)


És ha nekem csak azt adja ki, hogy nézet? Bocsi, nagyon nem értek a gépekhez...

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404125 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nagyon szépen köszönöm!! :hálás pillantás:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404123 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Elvileg:

1. Vezérlőpult --> Megjelenés és személyes beállítások --> Betűkészletek
2. Jobbklikk --> Új betűkészlet telepítése
3. Betűkészlet hozzáadása --> megadod a fájl helyét --> telepítés

És már ott is lesz Wordben a betűtípusok közt ;)

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404122 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Megvillogtatnám imformatikai, csak mínuszokban kifejezhető tudásomat. Szükségem lenne egy kis segítségre ugyanis a Tengwar Annatar betűtípus használatához. Letöltöttem, itt üldögél az asztalomon és vigyorog rám, én pedig nem tudok vele mit kezdeni... hol lehet ezt egyáltalán használni? Vagy hogy? segítség... :oops: :oops: :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404014 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
A word 2007-ben némiképp megváltoztatták a billentyű parancsok rendszerét, alapvetően minden maradt a régiben. Mármint amit as ms kódolt a rendszerbe, de úgy vettem észre kicsit rigorózusabb lett. Pölö az Alt al kezdődő parancsok csak a menüszalagra vonatkoznak/hatnak.

Van egy ismertető itt , nagyképűen tanfolyamnak nevezik.

Nekem az jött le, hogy mint jó kockának jobb ha megtanulom a karakter kódját (ASCII v UNICODE) és azt használom.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403908 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ha a régi Wordben minden további nélkül ment az átdefiniálás, akkor nem ez a baj, viszont nem tudom, hogy mi az. Nagyon égető a dolog? Esetleg megpróbálhatok help deskhez fordulni. Vagy meg lehet kérdezni Ankalimont, ő rendszerint otthon van a Microsoft-os dolgokban.

Amúgy nem annyira rossz ez a 2007-es Word, csak nagyon idegen. Váltakozva használom ezt és a 2003-at, és nekem eddig stabilabbnak tűnik, és az active bar - vagy hogy is hívják - is előbb-utóbb megszokható...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403898 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Na jó, de érted, a régi Wordben ugyanitt, ugyanígy be lehetett simán állítani, akkor ez most miért nem veszi be?

Tényleg az lesz, hogy leszedem a francba ezt a vackot, és visszarakom a 2003-as Office-t. :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403894 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nem mélyedtem el benne eléggé, de szerintem azzal lehet itt a gond, hogy Windows alap billentyűkombinációkat próbálsz meg felülírni. Elvileg (!) lehet, hogy ezeket a Windows elfogja, és mielőtt a Word a te beállításaid szerint értelmezné, a Windows már kezeli (pl. a Ctrl + Alt + I-t konvertálja Í-re) és azt adja tovább a Wordnek... Meg kellene olyan billentyűkombinációkkal próbálkozni, amiknek a Windows számára nincs prioritása; az Alt + Shift + betű sorozat tudtommal ilyen. Esetleg utána nézni valahol, hogy a repülőékezetek, és a különleges ékezetes jelek AltGr / Alt + Ctrl kombinációs elérését le lehet-e tiltani a Windows verzióban, amit használsz.

Mindez elég bizonytalan és ingoványos terület, de programozó tanulmányaim alapján nekem ez lehetségesnek tűnik. Egyáltalán nem vagyok meggyőződve, hogy tényleg ez a probléma oka, úgyhogy ne szidj nagyon, ha mellékvágánynak bizonyul. Sőt, akkor se, ha holtvágány...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403873 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Elviekben alapból az van beállítva:

klikk

Itt ugye ki tudom választani, hogy a modósítást erre a Normal.dotm-ra mentse, vagy csak az adott dokumentumra értelmezze.

Viszont édes mindegy, hogy mit választok ki, mikor újraindítom a Word-öt, a kalapos i-nél ismét az alap billentyűkombináció fog szerepelni, nem pedig az, amit én állítottam be neki öt másodperccel korábban... :evil:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403866 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Woed 2007 Súgója írta: Miközben egy dokumentumon dolgozik, a helyesírás-ellenőrző a háttérben működve kereshet hibákat. Munkája befejezését követően ezáltal gyorsabban zajlik a helyesírás-ellenőrzés folyamata. Így időt takaríthat meg, különösen nagyméretű dokumentumok esetén.

Megjegyzés: A Microsoft Office Access, a Microsoft Office Excel és a Microsoft Office Project esetében ezek a lehetőségek nem érhetők el. Ezekben az alkalmazásokban a helyesírás-ellenőrző nem tud a háttérben futni.

A beállítások megtekintéséhez és módosításához először meg kell jeleníteni a nyelvi ellenőrzés beállításait.


Mindkét esetnél vedd rá a Wordöt a [mono:2zalrbod]normal.dotm[/mono:2zalrbod] sablon mentésére, ez tárolja ugyanis a billentyűkódokat, és tapasztalatom szerint (amit a súgó nem erősített meg) a helyesírás-ellenőrző beállításait is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403863 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ért esetleg valaki ehhez a nyamvadt 2007-es Word-höz? Vagy mindenki reflexből visszarakta a 2003-as Office-t, miután meglátta ezt a csodát az összebarmolt menürendszerével? :mrgreen:

Először is hogy’ a jó francba lehet kikapcsolni azt a funkciót, hogy ne ellenőrizgesse folyton a dokumentumokat? Pölö meg van nyitva három dokumentum, és mikor váltogatok közöttük, akkor minden egyes alkalommal egy csík elkezd lent szaladni, hogy ő most ellenőrzi a dokumentumot. Ilyenkor ugye az ember vagy megvárja, hogy befejezze (egy pár megás doc fájlnál ez legalább fél perc), vagy elkezdi veszettül nyomogatni az Escape-et, hogy ugyan hagyja már abba. Iszonyat idegesítő. És minden egyes alkalommal eljátssza ezt.

A másik pedig hogy miért nem jegyzi meg a beállított szimbólumokat? Ugye hozzá lehet rendelni különböző billentyűkombinációkat az egyes szimbólumokhoz. Például nekem a sindarin miatt be voltak a régi Wordben állítva a kalapos magánhangzók, hogy rendesen kézre álljanak, pl. az "â" volt a ctr+alt+a, az "î" a ctr+alt+i, stb. Na most itt is be tudom állítani, de amint újraindítom ezt a #@&>& Wordot, mindet elfelejti, és mindegyiket visszaállítja alapbeállításra. De miért? :evil:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.534 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére