Tolkien Tábor 2024

Informatikai segítségnyújtás

Több
14 éve 7 hónapja #383911 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sil írta: Letiltás gombnak szvsz mindegyiknél kell, hogy legyen, max nem látszik, csak amelyiken épp állsz.

Jé tényleg. Na pont ennyire értek hozzá. :D

Sil írta: Egyébként ennyire nem használod ki a Firefoxodat, se egy AdBlock Plus, se semmi? o_O Épp a kiterjesztések azok, amik miatt magasan veri az összes többi böngészőt...

Sosem volt időm&indíttatásom, hogy utánajárjak/elolvassam, mit lehetne még vele csinálni, amire használom, arra eddig teljesen jó volt. Szal amit ő telepített magának, az van. És azért nem mondtam a McAfee-izét, mert ezt sem szándékosan tettem fel, azt sem tudom, mire jó. :P

Lényeg, hogy letiltottam, és most műx. Tenk jú veri máccs. :) *virtuális csokit nyújt*

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383907 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Kincső (Thilanna) írta: Aszondja: McAfee Site Advisor, Microsoft.Net Framework Assistant és PDF Creator Toolbar. Ebből csak az elsőnél van letilt gomb, majd kipróbálom.

Na, az a McAfee Site Advisor pl pont gyanús, azt tiltsd le. Azt nem mondtad, hogy használtál McAfee-t is, pedig az beépül a Firefoxba ezzel a kiterjesztéssel, és az speciel okozhat ilyesmit. Letiltás gombnak szvsz mindegyiknél kell, hogy legyen, max nem látszik, csak amelyiken épp állsz.

Egyébként ennyire nem használod ki a Firefoxodat, se egy AdBlock Plus, se semmi? o_O Épp a kiterjesztések azok, amik miatt magasan veri az összes többi böngészőt...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383904 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sil írta: Igen, ezek tényleg nem szoktak akadni a Firefoxszal, és az, hogy Csökkentett módban rendesen működik, arra utal, hogy valamelyik kiterjesztés lesz a ludas, legalábbis a felugró ablakokkal kapcsolatban (a másik probléma sem jelentkezik Csökkentett módban?). Felsorolhatod, milyen kiterjesztéseket használsz, hátha kiszúrom, hogy melyik okozhatja, vagy végig lehet játszani az egyenkénti letiltogatást, ahogy SÚ mondja.

Nem, mert a másik probléma olyankor jelentkezik, ha megpróbálok megnyitni egy kommentet/etr-ablakot valamikor a használat során. (És újraindítani sem lehet a ff-t, mert kiírja h. már fut de nem válaszol, habár a feladatkezelő nem érzékeli a futását - szal a gépet kell újraindítani.) De ha nem nyomkodok, akkor simán bezárja magát.
És hát öö azt használom amit a Firefox magának frissít. Aszondja: McAfee Site Advisor, Microsoft.Net Framework Assistant és PDF Creator Toolbar. Ebből csak az elsőnél van letilt gomb, majd kipróbálom. (Vagy a Bővítmények fület is nézzem végig? Ott sincs sok letilt gomb...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383899 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Igen, ezek tényleg nem szoktak akadni a Firefoxszal, és az, hogy Csökkentett módban rendesen működik, arra utal, hogy valamelyik kiterjesztés lesz a ludas, legalábbis a felugró ablakokkal kapcsolatban (a másik probléma sem jelentkezik Csökkentett módban?). Felsorolhatod, milyen kiterjesztéseket használsz, hátha kiszúrom, hogy melyik okozhatja, vagy végig lehet játszani az egyenkénti letiltogatást, ahogy SÚ mondja.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383898 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sil írta: Nem szórakozásból kérdezem ezeket, segítenek, hogy merre induljunk.

Bocs, Sil, ha félreérthetően fogalmaztam. Egy percig sem vontam kétségbe sem a hozzáértésedet, sem a csökkentett mód célját, amint a hozzászólásom utolsó mondatából ki is derülhetett. A Chrome-ot azért javasoltam, mert kellőképpen fapados böngésző, és ha az sem műx, akkor valószínűleg nem a FF-on belül kell keresni a hibát (ugyanakkor az IE túlzott oprendszerbe integrált volta miatt az végképp nem mérvadó, ahogy te is írtad).

Amúgy NOD32 - FF akadást alaphelyzetben nem hallottam vagy tapasztaltam még, úgyhogy valószínűleg valamelyik plugin a ludas. Én onnan indulnék el, hogy minden kiterjesztést letiltanék, és egyenként visszakapcsolgatva tesztelném, hogy minél jelentkezik először a hiba. Feltehetőleg az a problémás eset - bár még ez sem százas, mert előfordul, hogy a több plugin együtt okoz gondot.

(Ezek után kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a megoldás, mivel én nem értek a FF-hoz, legfeljebb általánosságban bizonyos programokhoz.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383896 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Köszi a gyors válaszokat! :)
Nos. Windows XP, NOD32, a tűzfal meg a windows sajátja tudomásom szerint. FF csökkentett mód alatt minden ilyen típusú felugró ablak működik, köszi a tippet. (És valóban nincs már böngésző ezen a kettőn kívül.)
Már csak azt kéne kideríteni, hogy működhetnének normál módban is *számít Silre, az FF szakértőre* :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #383893 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sötét Úr írta: A vírusirtót és tűzfalat elvileg kizárhatod, ha más böngésző megnyitja a kérdéses oldalakat (de azért az eredmény nem 100%-os).

Nem feltétlenül (bár jó ötlet megnézni más böngészővel is, de az IE ilyenkor épp nem túl releváns, mást meg nem említett, hogy van fent), mert vannak olyan hibák, amiket bizonyos védelmi programokkal való ütközés okoz (pl ha a Firefox zárás után "bentragad", azt okozhatják pluginok vagy a túlbuzgó védelmi programok által telepített egyes kiterjesztések is). A Csökkentett mód pedig egyfajta diagnosztikai mód Firefoxban, ami segíthet a hiba okának felderítésében (meg lehet erősíteni vagy ki lehet vele zárni pl, hogy a kiterjesztések okozzák-e). Nem szórakozásból kérdezem ezeket, segítenek, hogy merre induljunk.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383887 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
A vírusirtót és tűzfalat elvileg kizárhatod, ha más böngésző megnyitja a kérdéses oldalakat (de azért az eredmény nem 100%-os). Kicsit elcsépelt lehet, hogy mindig az Operát javaslom ilyen esetben, úgyhogy most a Google Chrome-ot ajánlom. (Kicsi, és egyszerű, bár kissé fapados bizonyos dolgokban, de éppen ezért várható tőle, hogy kevésbé akad össze dolgokkal.)

Mindenképpen próbáld ki a FF csökkentett módját is, ahogy Sil javasolta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #383883 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Milyen vírusirtót és tűzfalat használsz? (+ milyen operációs rendszert?)
Ha a Firefoxot Csökkentett módban (kiterjesztések nélkül) indítod, akkor is ezt csinálja? (Firefox teljesen becsuk, Start menü / Futtatás: firefox.exe -safe-mode, vagy van hozzá elvileg parancsikon is a Start menüben.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383880 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Sziasztok!

Miért csinálja azt a firefoxom, hogy mostanában nem nyitja meg az etr kurzusfórum és fríblog/blogol komment típusú felugró ablakokat? (Meg nyilván mást sem, de ezeket tapasztaltam.) Eddig a "felugró ablakok tiltása" mellett is működtek ezek, most hiába kapcsoltam ki, még mindig nem. Ez most 3.5.2-es verzió, de már az előzővel sem ment (azért frissítettem).
További idekapcsolódó tünet, hogy ezután amikor kapcsolom ki a gépet, már látszólag bezárt firefoxszal, kiírja h. a program nem válaszol, és mikor legközelebb újraindítom, azt jelzi h. szabálytalanul állt le és kérdezi, h. helyreállítom-e az előző munkamenetet. Itt néha ha új menetet indítok, akkor egy ideig műxenek az említett típusú felugró ablakok.

Nah, remélem elég pontosan ismertettem a problémát, és tudtok segíteni... kicsit idegesítő folyton átválltani IE-re, és azon etr-ezni és blogolvasni.

Előre is köszi :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383632 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Köszi, így már sikerált :)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #383617 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Dodiee írta: Nem tudom használni a brdwelcomot mert nem enged a firefox mappába menteni semmit, azt mondja nincs rá jogosultságom, beszéljek az adminisztrátorommal :P

Melyik Firefox mappába? Win7 alatt elvileg a Vistához hasonlóan a C:\Users\felhasználóneved\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\profilodneve útvonalon találod a profilodat (az AppData rejtett mappa), azon belül van egy chrome nevű mappa, abba kell tenni a userContent.css-t.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383600 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nem tudom használni a brdwelcomot mert nem enged a firefox mappába menteni semmit, azt mondja nincs rá jogosultságom, beszéljek az adminisztrátorommal :P Viszont ha megnézem a felhasználói fiókokat, ott egyértelműen azt jelzi hogy az én (és mellesleg a gépen lévő egyetlen) felhasználói fiókom adminisztrátori jogokkal rendelkezik. Egy viszonylat frissen telepített Win7-ről van szó. Van valakinek valami ötlete hogy hogyan oldhatnám meg hogy legyen brdwelcome-om?

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382552 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sötét Úr írta: Át akartam neked, Attila, küldeni egy programot, de nem bírta a levrencer a méretét, és ráadásul találtam egyszerűbbet. FormatFactory a neve, és innen ingyenesen letölthető , szabadon használható. Nem elég, hogy pofonegyszerű a kezelése, de még ráadásul magyarul is tud, és freeware. Vagyis az ingyenes használat nem csak fizikai, de jogi lehetőség is. ;)

Köszönöm :) Megpróbálkozom vele, ha nem sikerül, akkor marad a Picasa. :P

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382544 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Át akartam neked, Attila, küldeni egy programot, de nem bírta a levrencer a méretét, és ráadásul találtam egyszerűbbet. FormatFactory a neve, és innen ingyenesen letölthető , szabadon használható. Nem elég, hogy pofonegyszerű a kezelése, de még ráadásul magyarul is tud, és freeware. Vagyis az ingyenes használat nem csak fizikai, de jogi lehetőség is. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382395 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sötét Úr írta: Küldj egy e-mail címet, Attila, és megoldjuk.

attila kukkac tolkien pötty hu

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382336 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Küldj egy e-mail címet, Attila, és megoldjuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382306 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Fel szeretném tölteni a Táboros képeimet valahová, ahol nincsen limit, mivel majd az összes képem nagyobb, mint 4 MB. Tehát, van-e ilyen haj, ahol nincs ilyen korlát, vagy ha nincs, akkor hogy lehet konvertálni(?). Köszönöm. :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382139 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Alyr: Ez így egészen jó lesz. Az egyikünk azt mondja itt a hiba a másik meg azt, hogy "de a gép szerint meg jól működik". Viszont a gép nem működik jól. Hát rendben, mondok mást, esetleg vedd le gép oldalát és nézd meg nincs e a kártya kimozdulva egy picit a helyéről. Esetleg nincs e túl sok por vagy porcica a gépben (különös tekintettel a ventilátorokra). Ezeket el kell távolítani (ecset, porszívó, esetleg kompresszor). De csak óvatosan, mert esetleg a gép még ennyit sem fog mutatni, ha nem vigyázol. Ha ezzel végeztél, akkor légyszi telepítsd újra a VGA kártya driverét, ahogyan előzőleg mondtam. A monitorral majd máskor foglalkozunk.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382109 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: Mondhatnám azt is, hogy előfordul az ilyesmi (és mondtam is). Hagyni kellett volna annak a harcvernek, hogy próbáljon települni. Azt gondolom, hogy a VGA-d duplafejü. Két csatlakozója van hátul. Még az is lehet, hogy most (festés után) a másikba dugtad a monitor csatlakozóját (nem szükségképpen). Mindenesetre a monitor vezérlőt kell újra telepíteni.

Start / Sajátgép / jobb click, tulajdonságok / Hardware (füles lap) / Eszközkezelő

S már meg is találtad. Ahol valami sárga vagy piros van, na az a hunyó. Ha duplán kattintasz az eszköz bejegyzésén, akkor megtalálod a frissítés (újra telepítés) lehetőségét.

Igen, két kimenet van hátul amibe jó a monitor, az egyikből nulla infó jön (épp csak annyi hogy nem írja ki a monitor, hogy no signal) a másik csak VGAsan működik.
Megnéztem amit mondtál, elvileg 2 monitor van a listán, egy "Alapértelmezett" meg egy "Plug and play", mindkettő engedélyezve van és a kiírás szerint megfelelően működik.
A videokártya szintúgy.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382041 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Mondhatnám azt is, hogy előfordul az ilyesmi (és mondtam is). Hagyni kellett volna annak a harcvernek, hogy próbáljon települni. Azt gondolom, hogy a VGA-d duplafejü. Két csatlakozója van hátul. Még az is lehet, hogy most (festés után) a másikba dugtad a monitor csatlakozóját (nem szükségképpen). Mindenesetre a monitor vezérlőt kell újra telepíteni.

Start / Sajátgép / jobb click, tulajdonságok / Hardware (füles lap) / Eszközkezelő

S már meg is találtad. Ahol valami sárga vagy piros van, na az a hunyó. Ha duplán kattintasz az eszköz bejegyzésén, akkor megtalálod a frissítés (újra telepítés) lehetőségét.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382021 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Na erre kössetek masnit:
Hazajöttem táborból, közben itthon meszeltek, a gépet szétkapták, (mármint a különféle részeket - monitor, egér, stb kihúzgálták egymásból és az áramból) és most meg hogy összeraktam, a gép és a monitor nagyon utálja egymást.
Alapvetően amikor bekapcsoltam a gépet és betöltötte a windowst üdvözlőképernyőig, kikapcsolta a monitort készenléti módba.
Aztán eszembe jutott, hogy ilyet régen is csinált, újraindítottam, F8, VGA mód, belépés, telepíteni akart vmi harcvert ahogy belépett de nem írta ki hogy mit úgyhogy mégse-t nyomtam (lehet h hiba volt) és amikor beállításokkal megpróbáltam kicsit javítani a monitor felbontását VGA módból akkor újra kikapcsolta a monitort készenléti módba.
Bármit állítok be, kikapcsolja a monitort (a monitor egy 19 colos Philips LightFrame, amikor eljöttem itthonról 1152x nemtomhányas pixelfelbontáson és valahol 80herz környékén volt beállítva és gond nélkül működött...)
Mit lehetne ez esetben tenni?
Ezt a hozzászólást is VGA módban írom, a szemem már folyik kifelé...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381702 Írta: Maverick
Maverick válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hoi,

No, Nóli gépe a 802.11 b szabvány szerint kommunikál,
míg a nálam kölcsön usb wifi ketyere egyetlen beállítási
lehetőségében(Area Selection) ilyen van megadva:

    ARIB
    Default
    ETSI
    FCC.IC
    France
    MKK
    Spain

ez pediglen a megjelenítési név:
Linksys Wireless-B USB Network Adapter v4.0 #3


Ötlet?

Üdvözlettel:
BigFooT

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381694 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
A legtöbb szolgáltató a hálózati eszköz fizikai címét (mac address) használja azonosításra. Mármint annak az eszköznek a címét amelyikkel regisztrálták a szolgáltatást. Ezért van a routerekben a clone address funkció. Nem tudom mi a helyzet nálatok (vagyis az öcsédnél) de a PPPoE ritkán szokott menni két helyről egy időben. Olyan ritkán, hogy az már nincs is. Ugyhogy ez az internet switch dolog kicsit fura. De egyrészt láttam én már karón varjút, másrészt az SMC Barricade csinált már egyéb szemétséget is.

Hálózati eszköz a gép hálókártyája. A routernek is van hálókártyája, tulajdonképpen több is (legalább kettő vagy három).

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381672 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Batti írta: A probléma az, hogy nem egyetlen szabvány van ...

A számítástechnikai szabványosítás nagy előnye, hogy rengeteg szabványból lehet válogatni... :(

Nem válasz, csak érdekesség: az öcsémnél a szolgáltató elég érdekes helyre tette a net fali csatlakozását, vagy 10m kábel, vagy Wifi kell hozzá. Az utóbbit meg is próbáltam belőni egy SMC Barricade-del. Saját notival, kanóccal bekonfigoltam, próbálok a routerrel felcsatlakozni a PPPoE-n a jelszóval meg névvel, semmi eredmény. Többszöri reszet meg újrabeállítgatások, stb, nihil. Mondom, akkor megpróbálom a kanócot egyből a notiba kötni, hogy a kábelben van-e a hiba, vagy a routerben. Mielőtt átdugtam volna, létrehoztam a PPPoE beállításait, és véletlenül rákattintottam arra, hogy csatlakozás. És a noti felcsatlakozott! (Fal ---> WAN, és LAN ---> Noti kábelezés mellett). Erre megmérgelődtem magam, és megpróbáltam a másik notival WiFin felcsatlakozni direktben a PPPoE-re, és az is sikerült. Saját noti le a kanócról, Wifi beizzít, csatlakozik PPPoE-n, azon is sikerül. Mondjuk ez a jobbik eset.
Biztos ami biztos, egyik notiról megpróbálok benézni a másik megosztott cuccaiba: az is sikerül. Routerrel csatlakozni a PPPoE-re: az még mindig nem. Egyelőre ennyiben maradtunk.
Ami még hozzá tartozik: próbáltam előzőleg a Barricade-t itthon WDS kliensnek használni, de nem értett szót az itthoni TPLinkkel. Ennek során elég sok mindent elállítgattam, de azóta több hard- és szoftreszet is volt, és végigszöszöltem a menüben mindent, szóval nem nagyon maradhatott (volna) benne korábbi beállítás. Azt viszont nem értem, hogy ez most hogyan is van? Lényegében WAN port ide, LAN port oda, az SMC átminősült WiFi-s switchnek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381659 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Mindegy melyik van kikapcsolva, akkor is megy a net?

Ha lenne egy gép a router közelében, amelyik vezetékesen kapcsolódik, azzal lehetne figyelni a router állapotát miközben a másik két gép próbálkozik. A routereknek általában van valamilyen státus ablakuk. lehet figyelni a kapcsolati állapotukat a belső és a külső hálózatok irányában.

Gyanítom a probléma nem túl bonyolult, de a dolgok jelen állása szerint már csak két dolog lehetséges. az egyik az, hogy szakembert kell hívni. A másik az, amit valószínűleg a szakember is megtenne, cserélgetni és ki-be kapcsolgatni az eszközöket és próbálgatni a működést különféle kombinációkban.

Gondolom a probléma forrása az új gép körül keresendő. A BigFoot "ilyen kis antennás doboza" az valami USB-s wi-fi eszközt jelent? Esetleg tudsz szerezni egy másik "ilyen kis antennás dobozt"? Csak a próbálkozás kedvéért.

Mind a két gép a 802.11 g szabvány szerint próbál kommunikálni? Mert ha nem akkor az egyik mindig át akarja állítani a router rádióját a saját "módjára", a többi meg vissza.

Kis magyarázat: A Wi-fi az egyfajta rádió adó vevő amelyik egy bizonyos frekvencián (frekvenciasávon) létesít kapcsolatot a megfelelő szabvány előírásainak megfelelően. A probléma az, hogy nem egyetlen szabvány van (és persze nem egyetlen frekvencia sáv) és bár a routerek általában ismerik mindegyiket, de nem tudják, vagy nem tudják korrektül, használni egyszerre mindegyiket. A Magyarországon legelterjedtebb a 802.11 b és a 802.11 g, nevezzük őket most csak b-nek és g-nek. Mostanában kezd elterjedni a 802.11 n szabvány vagy egyszerűen az n-es. A képet variálja a mimo vagy draft lehetőség amely esetben a kommunikáció mind két irányához külön csatorna és rádió jár. Külső szemlélő számára ez az antennák számának szaporodásában mutatkozik meg. Ha 3 antenna van eszközönként,akkor valószínűsíthető a draft. Ehhez jön még, hogy adott szaványon belül a frekvencia sáv is több felé van darabolva (11-13). Ezt általában a router határozza meg (vagyis beállítással a router üzemeltetője).

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381644 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
külön külön a gépek vajon látják e a netet?
Csak félig értem (béna júzer), de ha az a kérdés hogy ha az egyiket kikapcsolom, a másikon lehet-e netezni, igen. És akkor nem is szakad, csak ha mindkettő be van kapcsolva.

A WI-Fi az a mi kihagy vagy az internet?
Ezt honnan tudom megállapítani?
Eddig nem volt semmi gond a nettel amúgy...

Vezetékes kapcsolat esetén működik e?
A router nagyon messze van, nincs elég hosszú zsinórunk, gyakorlatilag a 3. nagyszoba...

Ha van (miért lenne) wifi hálózati analizátorral letesztelni a szobát.
???

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381640 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
A Wi-Fi-t arra találták ki, hogy többen egyszerre használhassák ugyan azt a hozzáférési pontot. Jelen esetben a routert. Vagy legalábbis ez a megközelítés is megállja a helyét. Egymást a wi-fi cuccok nem nagyon zavarják, bizonyos létszámig. De az is lehet, hogy bejött a képbe egy rossz wi-fi rádió és túl sokszor akar kapcsolatot felvenni. Ez viszont zavarja a többiek működését.

Több dolgot kellene megvizsgálni.
- külön külön a gépek vajon látják e a netet?
- A WI-Fi az a mi kihagy vagy az internet?
- Vezetékes kapcsolat esetén működik e?
- Ha már van vezetékes kapcsolat, akkor látszik e valami a router státus ablakában?
- Ha van (miért lenne) wifi hálózati analizátorral letesztelni a szobát.

A helyszínen általában intuitívabb szoktam lenni.

Sosem voltam valami nagy MJ rajongó, ezért magam is meglepődtem, hogy egy két műve mennyire meg tud fogni. Most pölö a Lberian Girl. Ugye milyen jó?

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381599 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Lenne egy problémám, és mivel kedvenc programozóm akit ezzel nyaggatni szoktam nincs, mert Pécsen mulatja el az időt, titeket kérdezlek sok okos embert :)

Történt vala, hogy tegnap beköltözött és elindult a kedves gépe itt benn a szobámban, és azóta a net féltékeny fúriává változott.
Ő amúgy egy nagyon okos wifi net (lynksis routerrel), eddig 3an használtuk, két PC meg egy laptop 3 szobában. Most a laptop hazament Győrbe, és a szobámba bejött egy új PC.
És a net folyton szakad, roszabb a jel, és nehezen csatlakozik.
Fontos infó lehet még esetleg, hogy kettőnknek mindig egyszerre megy el a nete.

Nekem beépített wifi vevő antennácskám van, BiGFooTnak meg ilyen kis antennás doboza.
Gondoltunk arra hogy esetleg a kettő zavarja eymást, úgyhogy az övét arrébb tettük, most kb 3 méter lehet köztük, de sokkal távolabb nem nagyon tudjuk tenni őket.

Van valakinek valami igen okos ötlete?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381560 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Éljen, éljen, éljen!!! Köszönjük, Ulmo!:D

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.514 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére