Gondolatok

Több
20 éve 6 hónapja #177005 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Cicafül: egyetértek!
Sokkal jobban megfogalmaztad mint ahogy én tettem volna...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176975 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Senkit nem akarok elkeseríteni, de mindig nem lehet a jövőtől várni a csodát...
Nagyon ráillik erre a kedvenc idézetem:

"a holnapban éltem a holnaputánért,
hogy jóvátegyem a tegnap bűneit"


Ez így nem megy.....
Tapasztalatból tudom, hogy elmúlik valami (pl. egy félév), azt mondom, utána jobb lesz, és francokat, mert a következő félévben ugyanezt mondom. Tehát levonva a konzekvenciát - "a hiba az ön gépében van". Magyarul, ha valami vacak azon én, csakis én tudok változtatni, senki, de senki más. Tanácsot adhatnak, melletted lehetnek, figyelmeztethetnek, de a lépést csak én tehetem meg - anélkül, hogy bárki is fogná a kezemet.
Mert mi történik, ha valakinek mindig fogják a kezét és visszarántják? "Büntetlenül" hibázhat. Nem lesz következménye, ill. nem olyan, amiből tanulhatna.
Én erre mostanában döbbentem rá.

A másik. Nem szabad felelőtlenül olyanokkal dobálódzni, hogy "megígérem", "megpróbálom", hogy "nem csinálom" vagy "csinálom" ezt meg ezt. Én is beleestem ebbe a hibába, és nem szabad. Egy idő után az ember a saját szemében veszti el önmaga hitelét és válik a saját szemében szavahihetetlenné, és ezzel elkezdi rombolni a saját személyiségét, saját magát - még ha nem is tud róla. Ha elveszítjük az önbecsülésünket, elveszítjük az önbizalmunkat is és ezáltal a külvilág felé közvetített önmagunkat is.
Nem szabad!
(...)

Na jó, befejezem, mert rengeteg baromságot írtam, ami nem tudom, hogy miért de kijött belőlem - asszociatív alkat vagyok, és amiket írtatok, azokról nekem ez jutott eszembe....

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176971 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ringbearer írta: Igen, teljesen egyetértek Veled, Rabyn.
Nem tom mi van, de most mintha mindenki, egy kicsit
nem tudná, hogy most mi is van...
Én is magammal próbálok megbékélni, hihetetlen mennyi tök
felesleges gondolat születik meg az ember fejében.

Én is érzem azt, amiről beszéltetek. a tegnapi kóruspróba után még vegyesebbek voltak az érzéseim, mint addig (pedig ez nem is könnyű :) ...mert nekem vagy nagyon rossz kedvem van...vagy nagyon jó...vagy ezek szerint az is lehet, hogy a kettő egyszerre...mindenestere' fura érzés). Attól kezdve, hogy az albérletbe értem, ma reggelig nem szóltam egy szót sem...a többiek egész jól viselték :) :) . Mindegy, majd megbeszélem azzal, aki miatt...
Deja legjobb akkor is az volt, ahogy az emberek nevetve (és nem kinevetve) utánunk fordultak a mozgólépcsőn, ahol ugyanolyan szépen szólt a Spirit of life, mint a farsangon :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176941 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen, teljesen egyetértek Veled, Rabyn.
Nem tom mi van, de most mintha mindenki, egy kicsit
nem tudná, hogy most mi is van...
Én is magammal próbálok megbékélni, hihetetlen mennyi tök
felesleges gondolat születik meg az ember fejében.
Dehát Lau szavaival élve: "The show must go on.." :wink:

Haláli volt, tegnap kóruspróba után, leültem a buszra, és
egy nő ült mellettem, egymásra mosolyogtunk, aztán elkezdtünk
dumálni. Mint ha egy 1000éves barátom lett volna, integettem neki
amikor leszállt... :D

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176937 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
szivesen Morgana :) (Amugy ha kell bármikor segítek nektek bármiben! csak szoljatok!)


Azt figyeltem meg, hogy most mintha mindenki rajta lenne a mély depi. Rajtam is. Olyan hangulata van itt a forumon egy csomo embernek, hogy "jaj má megint elszurtam, má megint nem sikerült, má megint pancser voltam, má megint az agyukra mentem, nem vagyok jó semmire, nem vagyok jó senkinek, nincsen hasznom minek élek stbstb.."
Nemtudom ez mitől lehet. Talán mert annyira jó volt a farsang és most ennyire hiányzunk egymásnak. Vagy valami más oka van? Esetleg elegünk van a télből? (nekem már nagyon), és ez készít ki mindenkit? Vagy közelednek a vizsgaidőszakok, érettségik, újabb félévzárás (már csak 3 honap!). Nemtudom mitől lehet ki ennyire mindenki. De fel a fejjel emberek!! Nem dől össze a világ, próbáljatok meg szép, és vidító dolgokat keresni a világban. Lehet örülni egy elmaradt órának, a napocskának ha előbújik, egy szép számnak a rádióban, egy ölelésnek, mosolynak, annak, hogy 11 Oscart nyert a Király Visszatér, vagy akár annak, hogy már csak keveset kell aludni és látjuk egymást!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176925 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Gondolatok
Off:
Köszi az együttérzést, Rabyn!...
:roll:
On

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176903 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én is sokszor később gondolkodom mint cselekszem. Emberek vagyunk, ez természetes. Fáradt vagyok mostanában nagyon sokszor, és általában ok nélkül.
Szerintem ha vége van ennek a félévnek (mind középiskolai, mind egyetemi/főiskolai szinten, mindenki nyugodtabb lesz (kivéve a tábszerveket :twisted: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176836 Írta: Glendora
Glendora válaszolt a következő témában: Gondolatok
Csatlakozom az előttem előtti szólóhoz. Valahogy hasonlóan viselkedem én is, ideges vagyok, nem tudok sokszor uralkodni magamon, és sokszor megbántok másokat, pedig nincs szándékom erre, mégis megteszem. Utána meg természetesen nagyon megbánom! Rettentő rossz érzés, és hányszor megfogadtam, hogy megváltozom...
Azért azt remélem, már haladok afelé...Talán sikerül

rescue me with your smile!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176757 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én nem tudom milyen voltál, vagy milyen vagy, csak azt, hogy nekem rettentőőő szimpatikus, úgyhogy ne vond ki magad semmiféle csapatból :D Mindenkinek lehetnek (vannak!!!) rossz időszakai!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176739 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem nem a családommal van bajom, hanem saját magammal.

Már a középkori bírák tudták, a nyilvános pellengérezés meglepően jó visszatartó erő a rossztól, tehát belevágok:

Ősszel még, mikor kriszana fölhomályosított, mik az emberi-közösségi kapcsolatok íratlan alapszabályai, valameddig sikerült normális lennem.
Most az a nagy bajom, hogy az egyetem miatt halál ideges vagyok. Semmit nem értek, és rettegek, hogyan fogom megcsinálni a félévet, mert ez már a második dobásom. És totál hidegen hagynak a tantárgyak...

És ettől az állandó idegtől vagyok ilyen őrült, erőszakos, kapkodós és önző... Még jobban, mint alapból szoktam.. Ki vagyoik éhezve emberi kontaktusra, bármit megtennék, hogy ne maradjak egyedül, mert akkor állandóan ezek járnak a fejemben.. És emiatt.. de hisz mindenki tudja, miket műveltem az elmúlt időszakban... :oops:
Akkor nem érdekelt, mi lesz az ára.. gondoltam, majd szól vki , ha zavarja.. több eszem is lehetett volna!


Szeretnék bocsánatot kérni mindazoktól, akiknek az agyára mentem. Igazán szégyellem. Nem ezt akartam, csak épp nem tudtam odafigyelni magamra..

Megpróbálok változtatni ezen, ha másképp nem megy, legfeljebb kivonom magam a csapatból, még az is jobb, mint újabb ellenségeket szerezni.

Köszönöm.

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176705 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ennyi ember...mindenki azt írja, neki mi baja a családjával /többek között én is/, de még így is szerencsésnek mondhatjuk magunkat. Hiszen itt vagyunk egymásnak. Persze ez aranyos, hogy pont én mondom aki senkit nem ismer még személyesen, de úgy gondolom, hogy jó nekünk, hogy van egy hely ahol elmondhatjuk, hogy mi bajunk van. Én örülök ennek! :wink:

Navaer: Celeb

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176695 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Gondolatok
[size=9:2tu2x04s]Azt hiszem, családügyben jobb, ha hallgatok… :roll: [/size]

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176665 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Gondolatok

Laurelin írta: szerintem akármilyenek is az ember szülei, örülnie kell, hogy vannak neki. ... Vagy egy párkapcsolatban nincs egy apám aki azt mondaná? "ha bántani mer, kitekerem a nyakát". És ez érződik is, sokkal kevésbé figyel oda dolgokra a mindenkori partner, hiszen nincs aki számonkérné rajta, hogy hogy viselkedik velem. ... Úgyhogy azt tanácsolom mindenkinek, becsüljétek meg a szüleiteket, mert csak ők vannak mellettetek feltétel nélkül.


Megértelek. Illetve, hogy is mondhatok ilyet? Hogy érthetnélek meg amikor nekem van családom: anya, apa tesó, unokatesó... De azért csak pár szót. Van olyan amikor eltervezem, miképp fogják egymást megölni a családom. Amikor azzal jönnek a szüleid, hogy csak addig maradnak együtt amíg le nem érettségizel? Amikor érzelmileg nem tartanak normálisnak, mert 16 évesen félsz a szerelemtől és nem is akarsz szerelmes lenni? És mindezt a családodnak köszönheted...
Egyébként a partnerről csak annyit, hogy aki kihasználja azt, hogy nincs aki rugdossa, az nem is érdemel meg Téged.

Üdv: Celeb

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176330 Írta: Moiraine alias Elyanon
Moiraine alias Elyanon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elros írta: Moiraine: Aláírásod idézet vagy saját gyártmány? Mindegy. Nagyon szép :wink:


Nem saját szerzemény, én magam is úgymond "másoltam".. de kedvenc idézetem, ezért is ez az aláírásom..

1 élőnek ki a halál hallatlan palástját erőlteti erőtlen vállára nincs útja egy halottal ki akár a halál halála is lenne

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176325 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: Gondolatok
Moiraine: Aláírásod idézet vagy saját gyártmány? Mindegy. Nagyon szép :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176324 Írta: Moiraine alias Elyanon
Moiraine alias Elyanon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát, ez elég szomorú dolog... Barátnőmnek van még rossz esete.. Apja 6 éves korában azt mondta a hazaiaknak hogy munkát kapott Németországban, de haza fog jönni.. háát, azóta sem jött haza.. vagy ha haza is jött, nem hallott róla se a bnőm anyja, se a bnőm... születésnapjai köszöntések nélkül maradtak az apja részéről, soha semmi üzenetet nem kapott tőle, hogy él e vagy hal e.. Szegény lány, nagyon sokszor borul ki emiatt, és ez szerintem érthető is... :cry:

1 élőnek ki a halál hallatlan palástját erőlteti erőtlen vállára nincs útja egy halottal ki akár a halál halála is lenne

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176111 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Gondolatok
szerintem akármilyenek is az ember szülei, örülnie kell, hogy vannak neki. Emgem hat éves koromban elhagytak, és még most is érzem a hátrányt ami emiatt ér. Egyszerűen ha valami gondom van amivel mások a családjukhoz fordulnak, nekem nincs senki, aki segítene megoldani. Vagy egy párkapcsolatban nincs egy apám aki azt mondaná? "ha bántani mer, kitekerem a nyakát". És ez érződik is, sokkal kevésbé figyel oda dolgokra a mindenkori partner, hiszen nincs aki számonkérné rajta, hogy hogy viselkedik velem. Van egy testvérem is de annyira megromlott közöttünk a viszony amióta felköltöztem Pestre, hogy ismerősöktől kellett megtudnom, hogy a felesége gyermeket vár, sőt lecseréltette a zárat a közös házunkon, hogy nem is tudok oda bejutni, csak ha ő is otthon van. Egyszóval nekem nagyon hiányzik hogy legynek szüleim, még ha nem tökéletesek. Apám azóta meghalt, anyámat pedig kerestettem a vöröskereszttel, de nem találják. Nagyanyám pedig, aki kihozott a nevelőotthonból, tavly októberben halt meg úgy, hogy nem tudtam mellette lenni. Úgyhogy azt tanácsolom mindenkinek, becsüljétek meg a szüleiteket, mert csak ők vannak mellettetek feltétel nélkül.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176076 Írta: Moiraine alias Elyanon
Moiraine alias Elyanon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igaz ami igaz.. a szülők hiába próbálják a gyereket megérteni ha az éppen nem mond semmit.. Nekem sokáig így volt anyummal, nem mondtam el neki semmit.. aztán már annyira megteltem, muszáj volt kimondanom.. anyum észrevette mennyi dolog összegyűlt bennem, és mondta hogy ezentúl inkább, akármi is az, mondjam el mi a gondom, mert nem lesz jó ha mindig rűázúdítom az összeset.. így történt az, hogy mikor két nővérem elment itthonról, egyik koleszba (hétvégén van csak itthon), másik nővérem összeköltözött a vőlegényével, és egyedül maradtam itthon anyummal és az ő (kedvesnek nem mondható) élettársával.. :roll: de jól megvagyunk, az én kisebb vitáimat leszámítva a kedves élettárssal.. és úgy gondolom az a lényeg hogy a gyerek a szüleivel értse meg magát (és apummal is nagyon jóba vagyok, bár nem él velünk..)

1 élőnek ki a halál hallatlan palástját erőlteti erőtlen vállára nincs útja egy halottal ki akár a halál halála is lenne

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176073 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Tinúviel!Tinúviel! írta: Artemisz: Benned egy jós veszett el!b Pont így van...de nem olyan nagy ügy.... :wink: Csak így válszoltam Nilnek! De jól lepleztem nem??? De nagyon valószínű, hogy egy pasin nem fogunk összeveszni! remélem... Részemről egy barátság sokkal fontosabb! :wink:

Hát akkor már ketten vagyunk. :D Azóta már megbeszéltük a dolgot és nincs semmi gáz! :D

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175869 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok

Eruntale írta: Mert nem csak a gyerekek várják el, hogy a szülők megértsék a gondjaikat.


Igen, a szülők is ezt kérik. De vajon az igazsásgos dolog, hogy
ezzel elveszik a gyerekek gyermekkorát?
Nekem mindent elmondanak, és ez jó, mert így bizalmasabb kapcsolat
lett köztünk. Nem tudom melyik a jobb, mert az ember úgyis azt
mondja, amelyik helyzetben nem ő van... :)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175765 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én már sok sok mindent leírtam a családomról. Apát alig látom, Anyával nagyon a jó viszonyunk, tulképp ketten probáljuk meg összetartani a családot. az öcsémről inkább nem mondok semmit (Te mogy eresszük össze az öcséinket aztán hátha elverik egymást.. :twisted: )
A hugom meg kiskamasz és néha kibirhatatlan..
De azért család vagyunk, és megbízunk egymásban.(legalábbis remélem, hogy megbíznak bennem)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175735 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Gondolatok
apukám már nem lakik velük, de anyummal nagyon jó a viszonyunk. öcsém egy link alak, de ez asszem a korral jár...(ühüm..ma bemutatta a barátnőjét, most itt van..)
anyuval nagyon jóban vagyok, és majdnem mindent meg tudunk beszélni. neheen viselem a kritikát, de annak ellenére mindig kikérem a véleményét, és hiszek neki. ő meg az enyémet. bár ő már 40en túl van, mégis olyan fiatalos, és általában tőlem kér tanácsot, pl ötözködésben néha-)))
azért ez vicces-)))
sokan irigylik tőlem az anyukámat, nem is tudom miért, de talán azt irigyllik, hogy ilyen jó a kapcsolatunk-)))

egyébként nagyon egyetértek azzal, amit Eruntale mondott...a kapcsolat milyensége nagyban múlik azon, hogy mi, gyerekek hogy állunk a szüleinkhez....ha azt mondom, hogy áá ők sosem értenek meg engem, és inkább magamba zárkózom, és nem mondok el soha semmit, akkor jön a szigor: ha nem mondo meg, kivel és hova mész, akkor nem mész. Ez sztem teljesen logikus, mert a féltés az mindenhol ott van. És asztem az sem árt, ha a szüleim ismerik legalább egy részét a baráti társaságomnak, mert akkor ők is megítélhetik őket, és ha ismerik, és eseteg amegbízható felét mutatom be, akkor még rájuk is mernek bízni-)))

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175594 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én azt hittem, hogy tökéletes családban élek... 8) Aztán rájöttem, hogy nálunk sem minden fenékig tejfel... :evil: És rájöttem arra is, hogy máshol sincs ez máskép, csak neked ujdonság :? Végül is a saját családod lessz majd számodra a tökéletes.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175588 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azt hiszem, egy család akkor válik Családdá, ha az emberek nem egymás mellett, hanem egymással és egymásért élnek.
Nálunk is voltak/vannak komoly problémák (hol nincsenek? :cry: ilyenkor én elszaladtam otthonról, vagy bezárkóztam a szobámba.
Aztán rájöttem, hogy igenis én is tehetek valamit. Ha mást nem leülök, és végighallgatom a szüleimet, vigasztalgatom őket.
Mert nem csak a gyerekek várják el, hogy a szülők megértsék a gondjaikat. A szülőknek is jót tesz, ha érzik, a csemetéjük nem csak "beépített személyzet"nek tekinti őket.
Huh, ez most nagyon kioktatósan hangzik, én sem hittem el, de.. bevált.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175567 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Érdekes...pont tegnap volt a napja, hogy megismertem egy kedves barátom szüleit, és bepillantást kaptam egy hétköznap estéjükbe - ami olyan volt, amilyen nálunk sosem. (...)
Voltak már olyanok, akik azt mondták, hogy irigylik tőlem a családjukat - tegnap én mondtam ezt. :) Nem azért, mert nem szeretném a családomat, hanem azért mert ez olyan Igazi Család volt. Együtt leülni este vacsorázni, ölelés meg miegymás. Ilyen már maximum csak az a család lesz, amit én teremtek magam köré.
Nem tökéletes a családom, ez igaz - mindkét szülőm hagy kivánnivalót maga után, de mégis szeretem őket (ezt "kicsit" nehezen mutatjuk ki - legfőképp sehogy). És nagyon jól tudom, hogy mindent megtennének értem - ha hagynám. És én is - bárki bántaná őket...

Orsie: én apukámmal vagyok hasonlóan - csak kevésbé tudatosan.

Mindenkinek: lehet, hogy sokszor van összetűzés a szülőkkel, meg mindenki úgy érzi, hogy csak őt nem értik meg, DE azt sosem szabad elfelejteni, hogy ők akkor is a szüleink, a családunk marad, mikor - esetleg, ne adj'isten - már a legtöbb ember helyébe újak léptek.
(Bár a Biztos Pontok megmaradnak! :wink: )

kicsit kuszára sikerült...remélem ki lehet hámozni belőle az érzéseimet

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175560 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Gondolatok
Így van, mintha csak a számbókl vetted volna ki a szót. Valamelyik nap pont ilyeneről beszélgettünk. Érdekes nem? Egyébként az én családom se egy matyóhímzés. Köztem és köztük nincs olyan nagy veszekedés, mert egy ideig bírom a strapát. De a tesóim...kész lexikonokat írhatnék és egy csomó pszichiáter meg tudna élni belőlem. Azért jó tudni, hogy nem vagyok egyedül... :? Van remény...

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175559 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ahogy apa mondja: a családodat nem te választod, de a baátaidat igen!

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175556 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Gondolatok

Luthin írta: Az ember számára a családja az egyetlen biztos háttér és ha az őket összekötő kapocs elszakad...



Én nem egészen értek egyet veled. Van akinek a családi háttere olyan, hogy máshol /barátok hobbi.../ kell megkeresnie azt a biztonságot amit a család adhat. De igazad van abban, hogy beszélni kell. Az emberek legjobb eszköze minden békétlenségre, hogy ha megtudja és megérti /vagy elitéli,, de akkor már teljes joggal/ a másik mért cselekedett így. És ez csak beszéd útján érhető el.

Nahryien, viszont Te meg ne szomorkodj. Nem valószínű, hogy egy apa komolyan ilyet mondjon a fiának. Szóval fel a fejjel! :wink: :arrow: Lásd: Aláírásom

Üdv: Celeb

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175543 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hm… azt hiszem, itt ezen a fórumon sokan vannak így :D Vsz kevvés kapcsolatrombolóbb dolog van ennél, főleg hogyha komolyan szerelmes vagy az illetőbe és nem csak tetszik neked. Bár… még mindig jobb, mintha beleestél volna a barátnőd barátjába :) Így legalább lehet reménykedni.

Navaer:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175511 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: Gondolatok
Artemisz: Benned egy jós veszett el!b Pont így van...de nem olyan nagy ügy.... :wink: Csak így válszoltam Nilnek! De jól lepleztem nem??? De nagyon valószínű, hogy egy pasin nem fogunk összeveszni! remélem... Részemről egy barátság sokkal fontosabb! :wink:

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.500 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére