Gondolatok

Több
21 éve 4 hónapja #119758 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmm én azt hiszem tudom, hogyan jutottunk el ide. Mindennek az elrontoja a TV és a MÉDIA és ezt mostnagyon komolyan mondom nektek. A hugomon látom ezt. Ő még csak 11 éves de látom rajta, hogy diszkócica lesz, akár hagyom akár nem. A mai kicsik olyan kivágott ruhákat és miniszoknyákat hodranak ,hogy az valami borzalom. A mostani felnőttek és a PÉNZ az oka mindennek. Mert senki sem figyel már ránk oda, mert elvesznek az igazi értékek. Mert akik ismerték őket azok most éjjel nappal dolgoznak ,hogy a a kölykeiknek meglegyen a napi betevő és az egyebek. Ezért süllyedtünk le idáig. Ezért süllyedtünk le oda, hogy az osztályársam hencegve meséli, hogyan ecstazizott be a múlt hétvégén és a másik, hogyan itta le magát a sárga földig. És ma már tényleg ez számít felnőttnek. Engem ezért útálnak mert megprobálok nem megbukni,mert van saját véleményem, mert szeretem az élet összes apró örömét és mert nem képesek felgoni hogy NEM AKAROK INNI ÉS DROGOZNI SEM! Mert, hogy úgy mondjam mi akik de járunk a Tolkien fórumra mi mind abból a bizonyos értelmségi körből vagyunk ami mostanra nagyon kezd kihalni. MErt ma már nem sikk olvasni és nem sikk 16 évesen is szűznek lenni.. (bizony az osztályomból j ha 10en azok vagyunk) nem sikk, hogy nincsen pasid, és nem sikk, ha nem hallgatsz tuc-tuc zenét.
Ezért örülök, hogy rátok találtam, mert azok a srácok akikkel én "együtt nőttem fel" azok közül mára csak 5en maradtak nekem akik szintén ezek szerint az elvek szerint élnek mint mi, hogy nem az a fontos mennyire rúgsz be a hétvégén, hogy milyen drága cuccban vagy s mennyire tisztelten vagy a szüleiddel, hanem éppen az ellenkezője..
Sajnos én úgy érzem, ezek az értékek végképp el fognak veszni, amig az a fontos, hogy a Való Világabn ki kit dugott meg éppen, és melyik diszkóban van olcsob drog, és hol adnak ingyen piát, és ki fekszik le leghamarabb egy fiúnak addig ezek az értékek el fognak veszni.. És ez nagyon sajnálatos...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119757 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dae, ez aranyos volt:) És sok mindenben igazad is van.. nálunk a suliban elindult valami.. valami rossz. 14-15 éves lányoknak az a pénteki program, hogy elmennek berúgni, aztán támasztanak valami falat, és a lelküket is kiokádják(már bocs..), nem bírnak megállni a lábukon, és azt hiszik, ettől lesznek felnőttek..Nézem őket, és azon golndolkodom, milyen felnőtt lesz ezekből?? gint isznak tisztán, látszik rajtuk, hogy nem is ízlik nekik, de legyűrik, mert menő. Gyűlölöm ezt a szót. menő. a legsemmitmondóbb, és legveszélyesebb szó ebben a mai világban. Erről eszembe jut ez a mostani Coca-cola reklám, hogy vegyél ilyen meg olyan hűdeszép csomagolásban kapható kólát, és hozzáfűzi, hogy "partiarcoknak"!! MI AZ ISTEN AZ A PARTIARC???(gondolom nem holmi szörfösökre utal) hogy lehet egyáltalán ilyen szót alkotni, és még egy reklámba bele is tenni?? Ennyire elsorvadt volna a magyar nyelv, hogy ahhoz, hogy egy reklám vonzó legyen, ilyen kretén szlengeket kell belerakni?? Ezektől nagyon dühös tudok lenni. Ezért van, hogy olyan sok fiatal egyszerűen nem tudja magát szépen kifejezni, korcsosul a szókincsük, ma már menő, ha valaki ostoba és olvasatlan, és azt se tudja, ki volt mondjuk Dante, vagy maradjunk a témánál, Tolkien(pontosabban úgy kérdezte a srác, hogy "MI az a Tolkien"), és ha érettségin azt mondják neki, mondjon egy történetet a Bibliából, nem tud egyet sem. Ez konkrétan a nővérem egyik osztálytársa volt. Erre azt mondta neki a tanár, hogy mondja el Noé történetét, azt biztos tudja. Erre módfelett elmésen megjegyezte a gyerek, hogy "hát, volt valami csónak, meg egy madár..", és ennyi. ennyit tudott az egészből.. nem azt mondom, hogy ismerje az egészet, de azért valamit tudjon már nyökögni..A mai fiatalok( óriási tiszteletem a kivételeknek!!!) már azt se tudják, milyen apró szépségek vannak a világban, nem tudják "mi a jó abban, ha kimész az erdőbe mászkálni", nem értik, mi a szép egy szivárványban.. szerintem ez nagyon nagyon szomorú...hogyan jutottunk idáig?

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119744 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dodie: ha nem haragszol, ehhez én is hozzászólok :) A társaságról: nekem messze ti vagytok a legkedvesebb ismerőseim az ismeretségi körömben, akiknek hálás vagyok, hogy befogadtak maguk közé. Nagy szívfájdalmam, hogy kevés talira tudok csak eljutni,de olyankor nem vágyakozom máshova :) Viszont, ahogy Telcontar is írta, vannak jópáran, akikkel szeretnék többet beszélgetni, mint szoktam, de hát harmincfős társaságnál kicsit nehezen megy az ilyesmi... :roll: Felnövés:Hogy a Peter Pant idézzem, igazán csak az az ember tud felnőni, aki lelkében gyermek marad. Az én szememben abban a pillanatban lesz felnőtt az ember, amikor eljut annak tudatáig, hogy vannak dolgok, amikért felelősséget kell vállania. Például ezért nem tudom egyes osztálytársaimat felnőttként kezelni, akik meg engem tartanak kisgyereknek, mert szeretem a rajzfilmeket, meséket és verseket írok, félek a sötétben és igenis plüssállattal alszom éjszakánként- az meg egyenesen szentségtörés a szemükben, hogy még nem volt barátom és hogy nekem nem az a buli, hogy iszom, hányok, belefekszem. Voltak esetek, amikor kis híján komoly baj is lett ilyenformájú szórakozásokból- egy holtrészeg lány hasbavágott egy másikat, akiből aztán félórán keresztül dőlt a vér. Nem engedte kihívni a mentőket, ezért folyamatosan mellette voltunk, tartottuk benne a lelket és fogtuk a kezét. Úgy sírtam felette, mint egy eszelős. Teljesen feleslegesen szenvedett el egy balesetet, ami az életébe is kerülhetett volna. Én nem tartom magamat még elég érettnek ahhoz, hogy felnőttként legyek gyerek, és hogy így el tudjam magamat fogadtatni a társadalommal (noha tulajdonképpen teszek rá, mit gondol rólam a társadalom, inkább magammal akarom elfogadtatni saját magamat :D ), de annyira sztem már benőtt a fejem lágya, hogy ilyeneket ne csináljak. Addig meg, amíg teljesen felnövök, a legnagyobb lelki nyugalommal bámulom a plafont, mesebeli hercegnőnek képzelve magamat és magasról ejtek rá, ki mit gondol erre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119740 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én pontosan tudom mit érzel kicscsillag!
Ezért nem szoktam szeretni amikor két társaságom van egyszerre egy helyen..
Felnővésről: Igaz én még csak majdnem 17 vagyok (úristen de borzasztó ezt kimondani nem érzem magam ennyinek) és még is kétcopba kötve hordom a hajamat, nem festem magam, mint a nagyok, és nem viselkedem ugy mint a nagyok, sőt sok mindent nem szeretnék még amiről azt mondják, pedig kellen, hogy szeressem mert már 17 vagyok..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119736 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dodiee: szerinted én úgy viselkedem a magam 28 évével, mint egy felnőtt? Nem hiszem... és nem is kell. Illetve néha igen, olyankor úgy teszek, mintha felnőtt lennék. De például a munkámhoz is hozzátartozik: ha nem tudnék álmodozni, nem tudnám meghatározni azokat a célokat, amelyek igenis megvalósíthatók csak sokan nem mernek nagyot gondolni.
Tökéletesen megértem, hogy sokfelé húz a szíved. Volt például a társaságban néhány olyan ember, akikkel nagyon szerettem volna egy-két órát eltölteni (úgy értem, igazán velük), de sajnos végeredményben mindenhol kicsit voltam és igazán senkivel sem. Pedig sokan többet érdemelnének mind figyelemben, mind szeretetben - közöttetek. De ez van: Samu sem lehetett egyszerre két helyen. El kell dönteni, az adott pillanatban ki a legfontosabb. És a második legfontosabbra a következő alkalommal/órában odafigyelni. Végül is elég sok talink van úgy általában, legnagyobb örömömre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119734 Írta: Clip
Clip válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pont erről a fel nem növésről szól egy Macskanadrág szám! Most is azt hallgatom. Bár nem hiszem hogy hallgatnátok ilyen zenét. Egyébként ha 2 társaság van egy helyen, próbáld őket összehozni. Én ezt ajánlanám.

Üdv: Clip

Baruk Khazâd! Khazâd aiměnu!
Törpök fejszéi! Rajtatok a törpök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119726 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Melkor, ez nem ilyen egyszerű.. ha az embernek több társasága is ott van egy helyen, és mindkettőt egyformán szereti, ott nagyon nehéz nem gondolni arra, hogy milyen lenne, ha a másik társasággal lene, ha közöttük ülne..és ez így nehéz.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119723 Írta: Melkor a Vala
Melkor a Vala válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez egyeltalán nem zagyvaság! Igazából nem tudok rá válaszolni.... Mit is mondhatnék a 15 évemmel??? A Lényeg h már ott vagy valahol ne töprengj, mi lenne máshol! Gondolj arra ami épp van és szeresd azt! Ezt tudom ajánlani....

Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #119722 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudom, most nem a témához fogok kapcsolódni, de nem érdekel..
Hogy húzhat az ember szíve kétfelé? És miért? Miért van az, hogy miközben beszélgetek barátokkal, akiket nagyon régóta ismerek, és nagyon jól érzem magam, valahol bennem valami mégis szeretne máshol is lenni.. nem hagynám ott őket, hisz jól érzem magam, de mindíg ott van, hogy és ha máshol jobb?? ha máshol valami olyan móka van, amit kihagyni vétek, valami emlékezetes, aminek én nem vagyok része? És miért várja mindenki, hogy döntsek, gyerek vagyok, vagy felnőtt? Azért, mert hivatalosan immár felnőtt vagyok, miért kéne teljesen annak lennem, minden előnyével és hátrányával együtt? és miért akarom mégis? és miért nem? Miért van az, hogy toporgok, gyerek is akarok lenni még egy kicsit, és azt is akarom, hogy a "felnőttek" befogadjanak, mindent akarok, és a végén semmit se kapok, félek, elveszítem az eddigi barátaimat, ha másokkal vagyok.. Olyan nehéz ez, és mindenki azt mondja, most már komolynak kell lenned, hiszen felnőtt vagy, egy felnőtt nem csinál ilyesmiket...istenem de nem akarok felnőni, soha soha.. ugyanakkor tudom, érzem hogy sokban komolyodom, már másra is vágyom, mint amit a gyerekkor adhat, komoly beszélgetésekre, hogy azokat a gondlataimat is megoszthassam emberekkel, amik egy gyerek szájába nem valók...
Bocs ezért a sok zagyvaságért..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119677 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nos hogy egy csöppet megvédjem Brisát ;) attól még hogy valaki elmondja a gondolatait, nem feltétlenül uralkodik a topicon. Akkor sem, ha oldalhosszúságokat ír. Itt az beszél, aki akar, annyiszor, ahányszor akar, és ha ez 5 oldalba kerül, akkor 5 oldalba kerül. Akit meg fáraszt, azt hiszem a scroll a legjobb megoldás :)

Szép Hétvégét!

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119640 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa:Huh, most nagy kő esett le a szívemről... azt hittem hülyeséget csináltam, hogy már megint kimondtam, amit gondolok... De jó,hogy nem bántódtál meg :D
És(bár tudom leginkább költői kérdés volt), szerintem válaszolj, és mostmár tudni is fogod, hogy hogyan :D

Én embereket, meg társaságokat szoktam színekhez hasonlítani. Vagy árnyalatokhoz- Pl. huh, ez egy hidegszürke osztály, az a másik viszont meleg barna. És azzal is szoktam játszani, hogy egy egy dologról milyen szín ugrik be. Néha elég vad dolgok jönnek ki, de szórakoztató. (Festek, úgyhogy elég sokat foglalkozom a színekkel :) )

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119580 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Arlith írta: Egyébként(lehet,hogy most csak fáradtságom és nyűgösségem szól belőlem), de kezdesz túlságosan eluralkodni a topicon. Az egy dolog,hogy válaszolsz, és megosztod velünk a véleményed, (én is mindig várom a válaszaid), de mostmár ítéletet hozol egy egy hozzászólás fölött, mintegy felülről nézel le ránk... mintha mind tőled függenénk.
Ne haragudj, nem akarlak megbántani, és lehet,hogy rosszul fogalmaztam meg ezt az egészet, de muszáj volt kiadni magamból...


Arlith, semmi baj. Örülök, hogy szóltál. Ugyanis nem is olyan rég oktattam ki Lamorakot arról, hogy milyen stílusban nem beszélünk másokkal. :D Erre meg tessék, én ugyanazt csinálom mint ő. :roll: Örülök, hogy akad olyan ember, aki engem is felvilágosít a hülyeségeimről. :wink:

Azonban nem tudom, mit tehetnék az eluralkodás kapcsán. Ugyanis megint ott állok, hogy másfél oldalnyi megválaszolnivaló írás vár rám. Egy egész kisregényt tudnék írni. Amire persze ti válaszolnátok, és a reakcióimat várnátok. De akkor már megint eluralom a topikot... Szerinted most mit tegyek? :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119514 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez persze nem új találmány, az impresszionizmus is próbálja kifejezni. Jó példa erre Debussy francia zeneszerző, aki a következő szavakat intézte a zenekarához egyszer:
"Egy kicsit lilábban, ha kérhetem"

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119508 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ryana: a "kék íz" egyfajta transzcendentálisnak is mondható érzékelésből származik (hatodik érzék féleség), amikor olyan dolgokat észlelsz, amelyet nem tudsz feldolgozni abban a formában, mert nincs tapasztalatod benne (mint ahogy a csecsemőnek meg kell tanulnia látni). Ilyenkor jön a képzettársítás: az agyad valami olyanhoz rendeli az észlelést, aminek értelmezését valamilyen szinten összekapcsolod az érzékelt hatással. A kék íz például olyan íz, amelyet azokhoz a dolgokhoz hasonlítasz, amelyek kékként jelennek meg benned. A színeknek egyébként az auralátáshoz elég sok köze van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119444 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez az emiles hozzám is eljutott, de nálunk a családban inkább arra a kérdésre volt megdöbbentő a válasz, hogy:
"Gyorsan gondolj egy szerszámra és egy színre!"
"Piros kalapács? ! ? !"
Véleményünk szerint ez azért van, mert az embernek elsőre arra, hogy szerszám, a kalapács ugrik be. Mert az egy olyan jellegzetes szerszám. Ezért is kell gyorsan gondolni. Mert ha eltöpreng, hogy szerszám... Akkor sok minden eszébe jut már. A szín már nehezebb, de arra is meglepően sok piros volt. [size=9:1yno5wkf](Nekem spec. rózsaszín, de hogy miért... :roll: Mondjuk lehet, hogy a számolás fárasztotta le az agyamat, mert különben kékre szoktam gondolni.)[/size]
A répásra meg sztem azért kell előtte hat, mert a hat egy rövid szó. Meg a répa is. Mondjuk ez elég gyenge indok. :roll: Bár az is meglehet, hogy kif. hobbitoknak csinálták, nekik úgyis répa jön be. :D [size=9:1yno5wkf]Nem vagyok még elég jó hobbit. :? Retekre gondoltam.[/size]
Hogy egy kicsit a színekre visszatérjek, többször vettem már észre, hogy néha ízeket hasonlítok színekhez. Tehát pl. kék ízű. De hogy ezt mire alapozom, arra még nem jöttem rá. :roll:

[size=9:1yno5wkf]Amúgy még az OF-os se volt semmi, ha tudja vki, hogy miről beszélek...[/size]

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #119443 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Gondolatok
Off:Arquen:természetesen nem én vagyok az,aki utálja!!(És nem a verselést, hanem az offtopicot utálják:D )On

Van még ilyen játék, bár ez inkább az asszociációt mozgatja meg!:
-Mondogasd magadban, hogy fehér, fehér,fehér- gyorsan, egymásután legalább 15 másodpercig!

-Mit iszik a tehén?

(Általában a válasz:tejet :arrow: a tehén nem issza a tejet, csak adja...)

Aztán van olyan is, aminek így olvasva biztosan nem fogtok beugrani, de jól példázza az ember hamariságát:
-Mi van a háztetőn villa, vagy villámhárító
-villámhárító
-És mivel eszed a levest?
(a válasz általában: villával :arrow: kanállal...)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119411 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ma egy kissé visszaolvastam a topikban, régebbi témákhoz, írásokhoz, véleményekhez, igazságokhoz és tévedésekhez... biztos voltam benne, hogy ez a "pszichológia kontra lélek"-vita már járt itt... :D
Az első kérdést ezzel kapcsolatban még Lamorak tette fel, kb. tavaly ilyenkor, és válasz is jött rá valamivel később:

Finduilas írta: Nagyon tetszik Jung istenfelfogása. Ő azt mondja, nem foglalkozik azzal, van-e Isten, mert az nem az ő kompetenciája. Viszont Isten az emberekben nyilvánvalóan létezik, ezért azzal foglalkozni kell. Megkülönbözteti a lelket és a szellemet. A lélek azonositható az ő felfogásában a személyes tudattalannal, a szellem pedig a kollektiv tudattalannal. Ez utóbbi, ami tartalmaz valamit a körülöttünk lévő univerzumból. Ezzel születünk. Ennyiben nem ártatlan már az újszülött sem. Ezért jelentkezik minden emberben valamilyen módon a transzcendencia iránti igény.

Lamorak! Még régebben kérdezted, mi a pszichológia lélek felfogása. Most találtam az egyik jegyzetemben, egy választ erre, ami rendesen meg van fogalmazva, és én teljesen egyet is értek vele:
Az embernek mint egésznek vannak testi, és lelki aspektusai.
Tehát az ember egy egész, nem választható szét részeire.

;)

Akit szintén érdekel, "mi járt még itt", amióta létezik a topik, és van némi ideje, javaslom olvasson el pár oldalt az "elejéből"! :) Érdemes! :itscool:
[size=9:3rhfo8k0]P.S.: Ennek egyébként az is aktualitást adhat, hogy e topiknak épp holnap lesz az egyéves szülinapja... :cheers:[/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #119401 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Akik jelezték, hogy valószínűleg jönnek a talira:

Cueddo
Szméagol
Ari
Gandalf
Jocii
Kincső
Léli
Thaur
Telu
Oisin
Yao
Galadh
Brandír
Iru

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119381 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Gondolatok
"De akik az Úrban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a sasok, futnak, és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el."További idézetek:

:arrow: Nem dicsősége a sasnak, ha legyőzi a galambot. (Bocaccio)
:arrow: Amikor a sasok hallgatnak, a papagájok kezdenek fecsegni. (Winston Churchill)
:arrow: Sas nem vadászik legyekre.
:arrow: Repülni tanítod a sast.
:arrow: Ahol egyszer sas voltál, oda ne menj vissza verébnek!

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119371 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fimbrethil írta: Ha már a pszicshologiánál vagyunk egy ideje:egy érdekes kérdésem van:
van egy kérdezö és valaki aki felel neki
K:mennyi 1+5
F:6
K:2+4
F:6
K:3+3
F:6
K:4+3
F:6
K:12/2
F:6
K:1+5
F:6
K:2+4
F:6
K:3+3
F:6
K:4+2
F:6
K:5+1
F:6
K:most mondd magadban folyamatosan hogy 6,6,6,6 15 mpig
letelik az idö
K:gondolj egy zöldségre
F:megvan
K:sárgarépa
F:eltaláltad

állitolag az emberek 98%a a répára gondol, ennek lehet valami tudományos alapja vagy csak a zöldségröl mindenkinek a répa ugrik be a 6osoktol függetlenül?


Én ezt megkaptam emilben, csak több kérdéssel, aki kéri, annak küldöm!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119369 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem nem olyan egyértelmű az a répa... pl. én káposztára gondoltam - de még azt is el tudom képzelni, hogy a hobbitoknak is van hozzá némi közük... :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119360 Írta: Arquen
Arquen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ahogy gondolod Arlith, 8O
ez esetben visszafogom bolondos hajlamaimat. :)

Érdekes ez a 6-os szám. Főleg az az érdekes benne, hogy hogyan hat az emberi elmére. Bár őszintén szólva én zöldborsóra gondoltam, de mindegy. :roll:

"Concordia parvae res crescunt, discordia maximae dilabuntur."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119357 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Gondolatok

Telcontar írta: ... miután a lélekvándorlást is elfogadta, mint lehetséges valóságot, sőt; felállította a maga rendszerét, amely a teológiai és brahmanista rendszerrel meglepő hasonlatosságot mutat. Én pont azért tisztelem őt annyira, mert semmilyen teóriát nem vetett el elvből vagy önérzetből, mindennek megvizsgálta a mélyét és megkereste a lehetséges magyarázatait. A lélekkel is így volt: bár pszichoanalitikus munkásságába nem tudta beilleszteni a vallási értelemben vett lelket, azért nem hanyagolta a témát. Sajnos azt nem tudom megmondani, hol publikálta ezirányú elméleteit, de maga a felállított rendszer megvan és e topic egyik januári hozzászólásában úgy emlékszem, le is írtam.


Igazad van. Nem gondoltam teljesen át a dolgot. De annyiban igaz,amit írtam, hogy Jung sem a pszichológiájában foglalkozott ezzel a fajta lélekkel. Lehet, hogy az "akadémikus" pszichológia is egyszerűen csak azért nem definiálja a lelket, mert nem tudja. Talán tényleg nem is lehet a tudomány nyelvén ezt megtenni. Csak azon a gyönyörű misztikus, szimbolikus módon, ahogyan Jung is tette.

Egyébként a pszichológia legújabb "irányvonala" a test és lélek egységének megteremtésén fáradozik. Ami rendkívül nehéz, többek között mert nincsen rá fogalomrendszerünk. Vagy a testről, vagy a lélekről beszélünk. Ezek egységére nincsenek jó szavaink.


Fim: Az tuti, hogy a hatosoknak nincs köze a répához. Lehet, hogy tényleg Tapsi Hapsi a megoldás kulcsa. :wink:

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119345 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egy megfigyelés:

4+3=7 és nem 6

:twisted: :twisted: :twisted:

Második észrevétel:

Szerintem az egész Tapsi Hapsi miatt van... :roll:

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119316 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha már a pszicshologiánál vagyunk egy ideje:egy érdekes kérdésem van:
van egy kérdezö és valaki aki felel neki
K:mennyi 1+5
F:6
K:2+4
F:6
K:3+3
F:6
K:4+3
F:6
K:12/2
F:6
K:1+5
F:6
K:2+4
F:6
K:3+3
F:6
K:4+2
F:6
K:5+1
F:6
K:most mondd magadban folyamatosan hogy 6,6,6,6 15 mpig
letelik az idö
K:gondolj egy zöldségre
F:megvan
K:sárgarépa
F:eltaláltad

állitolag az emberek 98%a a répára gondol, ennek lehet valami tudományos alapja vagy csak a zöldségröl mindenkinek a répa ugrik be a 6osoktol függetlenül?

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119268 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
A lélek definiálásában (amely a vele való foglalkozás alapja kellene, hogy legyen) külön nehézség, hogy racionális módszerekkel csak racionális folyamatokat lehet vizsgálni. Logikus következtetés, hogy akkor az irracionalitáshoz tartozó elemeket irracionális módszerekkel vizsgáljuk (és ezek a módszerek léteznek). Csakhoz az már nem (a mai fogalomkörben értelmezett) tudomány, hanem parapszichológia, illetve metafizika.

Oisin: Igen, röviden fogalmazva minden relatív. :) És pontosan ezért tartom elfogadhatatlannak az összes olyan álláspontot, amely azt jelenti ki, hogy "tudja az igazságot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119265 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Telcontar: Szóval arra gondolsz, amit Nietzsche az igazság perspektivikusságának nevez?

Finduilas: Egyetértünk. Különben Jung nekem is a kedvencem, pontosan azért, amit Te is írtál.

A lélekkel kapcsolatban: szvsz a lélek pontosan az, amiben a pszichológia által vizsgált (mentális) folyamatok lezajlanak, vagyis éppen olyan alapfogalom, mint a fizikában az anyag. Tehát az, hogy a pszichológia nem tudja megmondani, mi a lélek, éppolyan természetes, mint az, hogy a fizika nem tudja megmondani, mi az anyag. Ezek már ontológiai, nem pedig szakmai kérdések. Ennek ellenére szvsz a fizika sem mondhatja, hogy nem hisz az anyagban, vagy nem foglalkozik vele, mert pontosan ezt csinálja...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119186 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szomorú eset...tényleg.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119173 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Gondolatok
Megosztok veletek egy történetet, ami nagyon bánt és felkavar. Nem nyugszom miatta, talán,ha leírom az segít (nekem-olyan önző vagyok)
A történetem főszereplője egy kiskutya. A szomszéd szedte össze valahol, ki tudja hol. Én még soha nem találkoztam olyan bohó, és független lénnyel mint Sanyi volt.(Így hívják- látszik milyen óriási fantáziával bír szomszédom). Csakhogy egyetlen apró probléma volt a kutyussal. Túlságosan szabadon értelmezte a kert fogalmat. Folyton meglépett, és az utcán játszott- soha nem ártott senkinek. Szerintem mindenki nagyon szerette, mert sátán pofája olyan csúf,hogy az már szép.Sanyi iszonyatosan szeretett volna velünk lakni, egészen kicsi korától fogva folyton átszökött, de három pulink nem tűrte meg, és kiverte a kertből. Mi szivesen fogadtuk volna, és ő ezért látványosan rajongott értünk, de a kutyáinkat utálta és folyton acsarkodtak.És ezt nagyeszű paraszt(szó szerint paraszt- faluba szakadt paraszt ember)szomszédunk megelégelte, és láncra verte a kutyát. Egész éjjel, és a nap nagyrészében is sírását hallgatom. De a legszörnyűbb az, amikor elhallgat.- Belenyugszik sorsába. Az embernek abba az undorító szokásába, hogy láncra veri azokat, akik szeretik őt...

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119161 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok

Finduilas írta:
Jung: Szívem csücske! :D
Még nagyon a képzés elején járok, de azt már most látom, hogy az összes pszichológiai elméletalkotó közül Jung ragadta meg legjobban az embert a maga teljességében. Egyébként hinni Jung sem hitt a lélekben.


Ezt azért nem mondanám... miután a lélekvándorlást is elfogadta, mint lehetséges valóságot, sőt; felállította a maga rendszerét, amely a teológiai és brahmanista rendszerrel meglepő hasonlatosságot mutat. Én pont azért tisztelem őt annyira, mert semmilyen teóriát nem vetett el elvből vagy önérzetből, mindennek megvizsgálta a mélyét és megkereste a lehetséges magyarázatait. A lélekkel is így volt: bár pszichoanalitikus munkásságába nem tudta beilleszteni a vallási értelemben vett lelket, azért nem hanyagolta a témát. Sajnos azt nem tudom megmondani, hol publikálta ezirányú elméleteit, de maga a felállított rendszer megvan és e topic egyik januári hozzászólásában úgy emlékszem, le is írtam.

Oisin: A dimenzió ontológia csak egy szemléltetés arra, hogy a dolgok, ha máshonnan nézzük, más képet mutatnak, így ugyanazt a tudományt, mint pl. a pszichológiát, más szempont szerint értékelve egész másként értelmezhetjük. Tehát a te szemléleted nem rosszabb, mint pl. Atkinsoné, egyszerűen más.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.520 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére