Gondolatok

Több
21 éve 4 hónapja #120784 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jaaa, az alkoholos témát pedig szerintem lassan lezárhantánk...sok újat már úgysem tudnánk mondani róla.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120783 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
A szép: amikor a szépség tárgya akarva-akaratlanul is lebilincseli szemünket - amikor a szépség tárgyában tükröt látunk, és felfedezzük benne önvalónk egyik elfelejtett arcát - amikor nem mi figyelünk fel a szépre, hanem ő szólít meg minket - amikor a lét ezer nyelve közül felismerjük azt az egyet, és szót értünk vele :-)

A női szépség: a húst és a vért átitatja valamiféle belső nyugalom, belső bölcsesség, amiről ugyan lehet, hogy nem tudnak a nők, mégis bennük van. Ettől a belülről virágzó szellemi orchideától több és szebb a nő, mint a férfi. Az orchideának ugyanis illata is van. Felettébb finom illata :-)

üdvike

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120773 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Gondolatok
Következő önismereti beszélgetés: Május 31-e szombat

A helyszín valószínűleg ugyanaz lesz, mint múltkor, vagyis Vöröskővár. (Azzal a különbséggel, hogy most árnyékba fogunk ülni. :D :roll: )

Arra kérnénk mindenkit, aki szeretne jönni, hogy írjon privit Brisának és nekem!

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120762 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alko - hol? :tongue:

Személyes véleményem szerint az hogy ki mikor, hol és mennyit iszik, az bizonyos mértékig (amíg nem fajul randalírozássá v. egyéb kellemetlen helyzetté) saját egyéni szociális problémája, és nema kívülállók megítélésének függvénye. Ezenkívül a sarkítás, h. "vagy absztinens vagyok, vagy alkoholista, kettő közötti megoldás nincs", sztem nem csak nem helytálló, de kissé sértő is.

A dolog sztem nagyon relatív, és nagyon társaságfüggő. Nekem pl. vannak csoporttársaim, akiknek a *közelébe* se megyek, ha piáltak, mert tudom, hogy ők pl. nem tudják, hol a határ. Velük együtt én sem szívesen nyúlok pohárhoz, mivel egyszerűen nem érzem jól magam a közelükben. A baráti társaságommal teljesen más a helyzet.

Az ember azokkal iszik együtt, akik előtt nem fél levetni a gátlásait, és egy kicsit jobban feltárulkozni, mint egyébként. Ezek pedig a barátok. :D
Másokkal - nem érdemes.

Ha az ember tényleg nem szeret illuminált egyénekkel együtt lenni (mert józanul az tényleg elég nehéz), akkor ne tegye. De attól még h. vki néha kirúg a hámból, nem lesz (józan mivoltában) kevésbé felelősségteljes, normális gondolkodású, jó fej ember, illetve nem jelenti azt, hogy alkohol nélkül nem képes jól érezni magát. Szerintem. :)

Ja, és Kossuth-induló, ill. Petőfi-szavalás rulz. :wink:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120753 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Különben sokat merengtem azon, milyenné is vált volna a világ, ha Galadriel elfogadja a Gyűrűt. Bizonyos értelemben rosszabb, de bizonyos értelemben jobb lett volna..."

Oisin:
Ezen én is gondolkodtam. Mégpedig azon, ha Galadriel elfogadta volna a gyűrűt akkor talán nem szürkült volna el a világ? Erre gondoltál Te is?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120744 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta: Az a fantasztikus, hogy egy üveg bortól az ember nyelve táncra kel, és énekelni kezd, mondjuk a Kossuth indulót 8)


Dark, ezt is embere válogatja. Ismerek én olyat is, aki egy üveg bortól a totális öntudatlanság állapotába kerül. persze bortól is függ, de egy üveg bor akkor is sok. Mármint egy embernek. Na, én mondjuk nem vagyok elvakult antialkoholista, nem arról van ám szó:)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120709 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Namarié: szvsz bár Feanor és Galadriel sorsa merőben különböző, a természetük nagyon-nagyon hasonló. Éppen ennek köszönhetően kerültek mind a ketten hasonló döntés elé, és szerintem egyiküknek sem volt természetéből fakadóan egyértelmű, hogyan fog dönteni. Mindketten dönthettek volna ellenkezőképpen is. Szvsz pengeélen táncolt mind a két döntés. Éppen ezért én inkább a sorsnak tulajdonítom, hogy egyikük így, a másikuk úgy döntött, és ettől függetlenül számomra egyformán szimpatikusak. Különben sokat merengtem azon, milyenné is vált volna a világ, ha Galadriel elfogadja a Gyűrűt. Bizonyos értelemben rosszabb, de bizonyos értelemben jobb lett volna...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120706 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

ÉSzAH írta: Oisin, szerintem ezt nem kellene ennyire egyértelműen állítani. Te biztos vagy abban, hogy elég régre látunk vissza az emberiség történelmében ahhoz, hogy ezt kijelenthessük? Még a fejlett ókori magaskultúrákban is vannak olyan elemek, melyek egy hajdani matriarchátusra engednek következtetni. Csak ezeknek a szokásoknak az eredetét a férfi kollégák néha elfelejtik megvizsgálni. :-)
Mindenesetre bizonyíték nincs. Pontosabban mind két vélemény mellett csak közvetett bizonyítékok állnak, úgyhogy óvatosan az állító mondatokkal. :-)


Nos, részben igazad van, részben meg nincs. A "valaha létezett a Földön matriarchális társadalom" egy kontrafaktuális feltételezés, ami valóban nem jelent bizonyítottan hamis állítást, de mégis sokkal közelebb áll hozzá, mint egy igaz állításhoz. Mivel Arlith ezt úgy jelentette ki, mintha igazság lenne, egyszerűbb volt egyszerűen azt mondani, hogy nem igaz, mint elmagyarázni, mi az a kontrafaktuális feltételezés. Nos, kontrafaktuális feltételezést fejez ki pld. az "élnek a Földön kentaurok" állítás, mert az eddigi ismereteink ugyan ellentmondanak neki (nincs rá hitelt érdemlő bizonyíték hogy valaha is látott volna valaki kentaurt), de mivel nem lehet centiméterről centiméterre átvizsgálni az egész Földet, bebizonyítani nem tudjuk az ellenkezőjét. Hasonlóképpen nincs hitelt érdemlő bizonyíték a matriarchátus létezésére (se néprajzi párhuzam, se régészeti vagy történeti forrás formájában), de mivel nem lehet visszamenni az időben ellenőrizni, ennek se tudjuk bebizonyítani az ellenkezőjét, legfeljebb erősen valószínűsíteni.

Mindazonáltal egy kontrafaktuális feltételezésre elméletet alapozni, azt egy érvelésben kvázi bizonyítékként felhasználni elég meredek dolog, és nem igazán válik előnyére se annak, aki bizonyít, se annak, amit bizonyítani akar.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120702 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kedves Gandalf!

Van egy rossz gyanúm, hogy még mindig félreértelek. Kérlek, mutass rá, pontosan hol!



Gondolom, egy esztétikai előadás nem arról akart szólni, hogy de mindent meg kell tenni a szépségért.

De ha már itt tartunk: definiáljuk, mi a szépség. Utána azt, hogy mi a női szépség. /Csiklandós kérdés: miért csak női szépségről beszélünk? Egy férfi nem lehet szép? :? /

Szerintem ha ez megvan, egyszreűbb lesz tovább lépni, és arról fogunk- még én is- beszélni, amiről kell, és úgy, ahogy kell.


Eszembe jutott valami: Feanor, mint írva vagyon, a legszebb tünde férfi volt. Okos is volt. Nagy tudású és ügyes kezű.

Galadriel: szép is volt, okos is, bölcs és szilárd akaratú. Miért szimpatikusabb ő, mint Feanor? Vagy esetleg fordítva?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120696 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szépség:
Ezzel van egy kis bajom: önértékeléstől függetlenül zavaró, h szépnek _kell_ lenni. Annyiféle szépség van, és az emberek többsége nem is permanensen szép... Az összes definíciónak nem lehet megfelelni, pedig az könnyen előfordulhat, h egy nem ált. def. szerint ennenmagát szépnek találó ember ütközik a többiekkel. Most felveheti a divatot is, de akkor esetleg önértékelése gyalogásóval tűnik el a magma irányában.

Alkohol: Gandalf, én nem látom ilyen tragikusnak a témát... érdekes hallani mások véleményét, olykor hasznos a kommunikáció eltérő vélremények esetén is. Nem vagyok egy ivós fajta, van, amikor zavarnak a részeg emberek - de csak olyankor, ha nekem a józan emberre lenne szükségem.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120666 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alkohol: Szerintem Ti tökéletesen elbeszéltek egymás mellett. Vagy tényleg nem értitek egymást (ezek szerint nem figyeltek oda egymásra kellő mértékben), vagy csak nem akarjátok megérteni egymást. Úgy tűnik, túlzottan befolyásolnak Titeket a személyes élmények és az egymásról alkotott képetek/véleményetek. Ne sértődjetek meg, de így nincs értelme folytatni a vitát.

Szépség: Lehet, hogy női szemmel teljesen másképp tűnnek a dolgok. Én csak a saját szemszögemből tudom megvizsgálni a kérdést. Van olyan ismerősöm, aki tényleg nem a legszebb lány, de olyan belső szépség árad belőle, amit nehéz figyelmen kívül hagyni, s amely akaratlanul is megragadja az embert. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120639 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Üdv néktek!

Az alkoholról: Ezért nem szeretek "bulizni" amennyiben a buli azt jelenti hogy mindenki leissza magát és a fülkárosítóan hangos zenére "táncol."
Nem vagyok egy táncos ember, leinni nem szeretném magam, beszélgetni nem tudok, mert hangos a zene. Ezért aztán nem is megyek buliba. (Őszintén sajnáltam amikor az érettségi bankettem egy rövid vacsora után egy olyan kocsmában folytatódott amelyre a lepusztult szó pozitív jelző. Az osztálytársaim elfogadták hogy egy kis okoska vagyok aki képtelen feloldódni, bár a maguk furcsa módján azért megpróbáltak "segíteni" rajtam, de nem siránkoztak amikor elmentem )
Egészen addig amíg ezt a társaságot nem ismertem, kezdtem azt hinni hogy velem van baj, nem tudok mulatni, nem tudom elengedni magam. De nem reménykedtem hiába. Én egy beszélgetésen sokkal jobban érzem magam mint egy afféle buliban. Egy jó beszélgetés, eszmecsere, de még egy kultúrált vita is sokkal jobban feldob mint az alkohol. (vitatkozni szeretek, még akkor is ha veszítek. elvégre senkinek sem lehet állandóan igaza.


szerintem, hogy egy társaság mennyire fogadja el, azt, hogy a másik iszik vagy nem, dohányzik vagy nem, a társaságot alkotó emberek inteligenciájától függ. Én voltam olyan szituációban, hogy az én kivételemmel mindenki ivott és mértékkel. És tudomásul vették, hogy én most nem akarok alkoholt inni, és azt is, hogy ritkán fogyasztok alkoholt. Nem erőltették, tiszteletben tartották, senki nem hüzt a száját.

Egy másik alkalommal ugyanez a szituáció volt, csak akkor ketten nem ittunk narancsleven kívül semmit. Viccesen megjegyezte az illető, ha ünnep, akkor legyen ünnep, és ittunk- még egy pohár narancslevet. Ezért se szólt senki, és abban is biztos vagyok, hogy még a hátunk mögött sem.

Ha valaki meg netán illuminált állapotba kerül, egyszer, vagy netán kétszer, akkor szerintem a társaság tagjainak elsősorban nem ítélkeznie kell felette, hanem vigyázni rá. Jó, tudom, ez marára idegesítő is tud lenni, de erre meg az a megoldás, hogy ki-ki saját maga tűrőképességeinek ismeretében csinálja a dolgait, és ha lehet, senki ne menjen a másik agyára.

Vidámabb téma, de legalábbis érdekesebb: tegnap haladt át a Merkúr a Nap előt, és hatalmas napkitörés volt. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de engem mindig csodálattal tölt el az Univerzum..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120633 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: ÉSzAH, szerintem te érted (szándékosan?) félre Cicát és akkor a többieket is.

WOW, remekül elbeszéltek egymás mellett :lol:
Én tökéletesen értem ÉSzAHot, és szerintem ha valaki félre lett értve, az ő. Megpróbálom lefordítani... Észi azt mondja, nem szereti a RÉSZEGES társaságot - és ezen nem az egy-két pohár, jó társaság, beszélgessünk bulit érti - , és ha választania kell aközött, hogy ő is beszáll az ivászatba és leissza magát a sárga földig, alkalmazkodva a társasághoz, vagy hazamegy, akkor inkább az utóbbit választja, mert egy RÉSZEG társaságban egy mértékkel vagy egyáltalán nem ivó tényleg kényelmetlenül érzeheti magát. Ennyi. Nem ítélte el a mértékletes ivást. Szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120630 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a fantasztikus, hogy egy üveg bortól az ember nyelve táncra kel, és énekelni kezd, mondjuk a Kossuth indulót 8)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120629 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
ÉSzAH, szerintem te érted (szándékosan?) félre Cicát és akkor a többieket is. Ugyanis ők pont azt mondják, hogy "az igyunk együtt, aztán hányjunk együtt" bulikat ők sem szeretik, ahogy te sem. Az alkoholt feszültségoldásként, illetve az ízélményért "szopogatják". (Úgy tűnt, te ezeket is elutasítod, csak most mondtad, hogy az egy pohár borral nincs bajod...) Lehet, hogy ez nem egy pohárka itóka, hanem kettő, neadjisten három, de attól, hogy ők ezt a mennyiséget megisszák, még nem lesznek kevésbé értékes és szeretnivaló emberek, mint most, józanon. :D

Tehát én úgy gondolom, hogy attól mert alkoholt isznak, még nem számítanak "iszákos társaságnak"... Sőt akkor sem, ha egyszer-egyszer egyikük-másikuk kissé nagyon illuminált állapotba kerül, mert ugye ilyen is előfordul. De ez nem rendszeres dolog, és bőven belefér egy egészséges életvitelbe (feltéve, ha az illető elég érett már hozzá - egy 14-16 éves nem az...).

Amúgy én magam sem iszom egyetlen egy korty alkoholt sem...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120621 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa, igen sok szempont van, melyek alapján az ember a barátait megválogathatja. Ellentétben ugye a rokonokkal. :wink:
Nekem könnyű dolgom van. Mivel nem járok iszákos társaságba, relatíve ritkán kell az alapján döntenem a barátaim felől, hogy isznak-e vagy nem. Mázlista vagyok. :-)

Cicafül, olvass egy kicsit lejjebb. Meg fogod látni, hogy a bejegyzésem kifejezetten a lerészegedésről szólt, nem pedig arról, ha valaki megiszik egy pohár bort. Az teljesen más kategória. Ne értsük már szándékosan félre egymást és próbáljuk meg a vitákat elméleti szinten tartani.
Úgy sokkal kellemesebb hely lenne ez a topik. Nagyon sok érdekes és értékes gondolatokat megfogalmazó fórum-társunk kopott ki innen azért, mert neki estek, ha megfogalmazta a gondolatait. Nekem nagyon hiányoznak. Az egyet nem értés nem jelenti feltétlenül azt, hogy leordítjuk valakinek a fejét, mert meg merte mondani, mit gondol.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120608 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rám azt mondják, hogy végletes vagyok...ám most én veszem észre, hogy ebben a témában Ti vagytok azok...
Az, hogy egy társaságban előkerül egy üveg bor, nem következik belőle közvetlenül, hogy mindenki részeg lesz - mert abból amit pl ÉSzÁH leírtál, nekem ez jött le. Mintha csak két út lenne - vagy teljesen lerészegedik mindenki, és akkor "jaj, de jó", vagy az antialkoholizálunk című mese. Kettő között mért ne lehetne kompromisszum??? És az még mindig nem világos, hogy elítéled és alapvetően rossznak és értéktelenebbnek tartod azt a társaságot, ahol isznak alkoholt?

Uff...

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120604 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az ember a barátait nem az alapján választja meg, hogy az iszik-e alkoholt-e vagy sem. Márpedig az a "társaság" általában a barátokból áll...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120595 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Gondolatok

Észah: Én azért maradok ott a buliban, mert a választás úgy néz ki: jól érzem magam egy társaságban alkohollal, vagy hazamegyek egyedül. Mivel azonban otthon sokat lehetek, buli meg nincs megállás nélkül, így az utóbbit választom. Mert amikor társaságra vágyik az ember fia/lánya, sajnos nem az az alternatíva, hogy buli alkohollal vagy más szórakozás, hanem buli alkohollal vagy zenehallgatás otthon


Telcontar, nem feltétlenül csak ez a két út van. Mert ott van az is, hogy ki lehet választani olyan társaságot, akik között alkohol nélkül is jól érzed magad. Tény, hogy ez sokkal hosszasabb és fáradságosabb munka.
Egyébként ha ez a két választás van, akkor hazamegyek. Akkor zenehallgatás otthon. Mert akkor ott jól érzem magam. Részeg emberek között nem. Az nem buli. De ez az én személyes döntésem. Elfogadom, hogy valaki másképp döntene. Nem értem, de elfogadom. Csak nekem ne kelljen vele mennem. :-)

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120591 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kedves Gandalf!

Köszönöm! Így sokkal érthetőbb. Nekem azonban lenne egy hozzáfűznivalóm. Azt, hogy a "legszebb vagyok" nem biztos, hogy valaki, aki ismeri a hibáit, el tudja hitetni akár magával, akár bárkivel. /Ez a külsőre és belsőre is vonastkozik./ Azt viszont, hogy elfogadja magát olyannak, amilyen, ezt- ha kemény munka árán is - meg tudja tenni. És akkor azt fogja mondani: igen, jó és jól vagyok, a hibáim ellenére is, és boldog vagyok, és szeretek és tudom, hogy lehet szeretni engem is.. Ez furcsának hat, tudom. Az, hogy hogy állunk magunkhoz, tényleg fontos.

Azt gondolom, hogy az ember attól ember, hogy vannak hibái is, és az a feladata, hogy dolgozzon azok kijavításán. Aki elfogadja saját esendőségét, az könnyebben elfogadja a másokét is.

Nem tudom, Ti láttatok-e már olyan embereket, akik objektíve nem szépek, mégis jó velük beszélni, jó a közelükben tartózkodni. Sajnos tényleg van olyan, és láttam is olyat, aki szép lenne, de rondának tartja magát, mondjuk, mert egy kicsit telt. És nem képes elhinni, hogy ő igenis szép és lehet is az, és őt is lehet szeretni. Az ilyen ember, legyen akár férfi, akár nő, a poklokat szenvedi át.

Szerintetek őnekik mit lehet mondani, hogy azt el is fogadják, és legyőzzék a félelmüket, és megtalálják a helyüket a nap alatt?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120582 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Természetesen elég érthetetlenül fogalmaztam, mint mindig (nem idéztem az illetőt, hanem emlékezetből zagyváltam össze)... :oops:

Én úgy értem, ki kellene építeni minden nőnek magában azt a tudatot, hogy igenis szép, s törekszik arra, hogy a legszebb legyen. Egy férfit csak úgy lehet meghódítani, ha azt sugárzod magadból: "Én vagyok a legszebb". Mégha az objektív realitásnak nem is felel meg... A "ronda vagyok" kisugárzással még a legszemrevalóbb hölgy is elriaszthatja a férfiakat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120544 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Gondolatok

Telcontar írta: Hadd pontosítsak: a zen tartalmát pontosan fogalmazta meg Áfi, de a Japánban elterjedt buddhista vallás a shintoizmus, amelynek szintén része a zen filozófia (vagy a zen-buddhizmus Japánban meghonosodott formája a Shinto, nézőpont kérdése). A Zen maga nem csak Japánban honos, tudtommal a Shaolinnak is ez az alapja.


Én is hadd pontosítsak egy kicsit, mert legjobb tudomásom szerint a sintóizmus NEM buddhizmus. A sintóizmus a "kami no michi", a kamik útja ("istenek", felsőbbrendű lények, v. akár szellemek, akik szent helyeken laknak, lakozhatnak vízben, fában, hegyekben, de akár állatokban is). Ez a vallás a 6. sz.-ban pont a kínai befolyás miatt terjedő buddhizmus ellensúlyozására jött létre. Japánban kb. azonos arányban vannak sintóista ill. buddhista vallásúak, van aki mindkettőt műveli. Valószínűleg tényleg hatottak egymásra, de a kettő nem azonos.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120529 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Namarie: azt hiszem, kissé félreértetted ezstétika-tanárom gondolatmenetét... :roll:



Kedves Gandalf!

Ha így történt, akkor elnézést elsősorban a tanárodtól, és természetesen tőled is, és attól is, akit esetleg megbántottam a kissé zabos megjegyzésemmel. ezért arra szeretnélek kérni, hogy - akár privátban is- vázold, hogy pontoan mire értette! Nekem még párszor átolvasva az idézetet lett egy másik véleményem, ami nem tudom, mennyire releváns.

Köszönöm!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120524 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hadd pontosítsak: a zen tartalmát pontosan fogalmazta meg Áfi, de a Japánban elterjedt buddhista vallás a shintoizmus, amelynek szintén része a zen filozófia (vagy a zen-buddhizmus Japánban meghonosodott formája a Shinto, nézőpont kérdése). A Zen maga nem csak Japánban honos, tudtommal a Shaolinnak is ez az alapja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120522 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Gondolatok

Peredhil írta: Bocsánat a hirtelen téma váltásért, de nem tudja véletlenül valaki megmondani hogy mi az a "zen" ?


A "Zen" a zen buddhizmus rövidítése, Japánban nevezik így a buddhista vallást. Tulajdonképpen buddhizmus (tehát Sziddhárta Gautama tanítása), ami Indiából Kínába kerülése után keveredett a kínai tao-val (:arrow: Ch'an Iskola), majd ez terjedt át Japánba, ahol zen buddhizmusnak nevezik. :)

Egyébként inkább filozófia, mint vallás. Kulcsszó: nyugalommal gyakorolni, megérteni. ;)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120509 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bocsánat a hirtelen téma váltásért, de nem tudja véletlenül valaki megmondani hogy mi az a "zen" ?

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120476 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Gondolatok

ÉSzAH írta: ...úgyhogy óvatosan az állító mondatokkal. :-)

Na én is erre céloztam neked! :wink:

Alkohol: egyetértek azokkal, akik szerint azért jó inni, mert finom, és jólesik. Azomtúl tilos, mert rosszul fogod érezni magad tőle!

Szépség: Fontos a kisugárzás, és persze fontos a külső megjelenés- mégis vannak bizonyos nők, akikről lesüt az, hogy könnyű prédák. Nem azért, mert úgy öltöznek, vagy úgy festik magukat, egszerűen csak látszik rajtuk.(ez persze a pasiknak nyilvánvaló, én mindig csak tátom a számat, hogy "Te honnan tudtad??")

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120419 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdv néktek!

Az alkoholról: Ezért nem szeretek "bulizni" amennyiben a buli azt jelenti hogy mindenki leissza magát és a fülkárosítóan hangos zenére "táncol."
Nem vagyok egy táncos ember, leinni nem szeretném magam, beszélgetni nem tudok, mert hangos a zene. Ezért aztán nem is megyek buliba. (Őszintén sajnáltam amikor az érettségi bankettem egy rövid vacsora után egy olyan kocsmában folytatódott amelyre a lepusztult szó pozitív jelző. Az osztálytársaim elfogadták hogy egy kis okoska vagyok aki képtelen feloldódni, bár a maguk furcsa módján azért megpróbáltak "segíteni" rajtam, de nem siránkoztak amikor elmentem )
Egészen addig amíg ezt a társaságot nem ismertem, kezdtem azt hinni hogy velem van baj, nem tudok mulatni, nem tudom elengedni magam. De nem reménykedtem hiába. Én egy beszélgetésen sokkal jobban érzem magam mint egy afféle buliban. Egy jó beszélgetés, eszmecsere, de még egy kultúrált vita is sokkal jobban feldob mint az alkohol. (vitatkozni szeretek, még akkor is ha veszítek. elvégre senkinek sem lehet állandóan igaza)
Az alkoholos italokat csak ízükért szoktam inni, és igen kis mennyiségben. ( Guiness rulz)

A nő-férfi kapcsolatról:

A legtöbb férfi uralkodni akar a nőkön. (tisztelet a kivételnek) Talán a szokásrendszer hibája, talán a mai világé, talán senkié talán mindenkié, a mai emberek nagyrésze bármiféle társas kapcsolatot úgy tud elképzelni hogy az egyik fél uralkodik a másikon. Van akit így nevelnek és életét csak így tudja elképzelni. Sokan, csak mint alárendelt, sokan csak mint uralkodó. (ismerek példákat bőven) Uralkodóból persze több van.
Sok férfi, bár nyilvánosan elfogadja a női egyenjogúságot, de magában ezt mondja: " jó, jó, de akkor is én vagyok A Teremtés Koronája, te meg csak egy nő" és ennek aztán lesznek következményei.
A férfi ki akarja mutatni, hogy bár persze a nő egyenjogú ővele, de ő mégis jobb. Aztán, miután kiderült, hogy mégse, gyorsan keres egy másik témát, aztán másikat... és a végén csak talál valamit amiben jobb az adott hölgynél. Ha más nem, hát legalább ő tud szakállat növeszteni. ;)
Az persze, hogy a hölgy nála mennyivel és hány dologban jobb, azt fedje jótékony homály...
Évszázadokon át, legalábbis névleg, a férfiak felsőbbrendűnek számítottak. Most hogy ez megváltozik, őrülten próbálják bizonyítani hogy a szokásrendszernek van alapja.
Az már kiderült hogy egy vállalat, hivatal, vagy bármilyen más hierarchia sokkal jobban működik női vezetés alatt, a női vezetők egyszerűen jobbak, mint a férfiak...
Ez persze mind általánosítás és sok helyen hibázhat.

A szépségről: aki szépnek tartja magát az általában nem törődik egyéb tulajdonságaival és a belsője fejlesztésével, ezért sokszor nem is képes hosszú kapsolatban élni, hiszen nincs amivel kitöltse. Saját magán kívül nem tud másról beszélni, hiszen nem ért máshoz. Ez persze kicsit túlzás, de sokszor észrevettem, hogy a csinosabb hölgyek (hímnemű egyed lévén, érdeklődésemet leginkább a hölgyek élvezik... vagy nem élvezik...) nem műveltek, nem olvasottak, semmilyen téren, azt gondolva (néha igencsak jogosan) hogy nekik minderre semmi szükségük, szépek lévén nem kell annyi energiát beleölniük és a férfiak a lábaik előtt hevernek. Ám hosszú távú kapcsolatnál nem csak a külső számít, és itt ezek a hölgyek, hacsak nem találkoznak egy hasonlóan üres fiúval, bizony magányosak lesznek a rajongótábor közepén.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120418 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alkohol: Nem igaz az a tévhit, hogy az alkohol javítja a kedvet. Ha valaki rosszkedvűen iszik, csak még jobban belehergeli magát, ha jókedvűen, akkor jobb kedve lesz. Tehát mindig a már meglévő hangulatot erősíti fel azzal, hogy (bizonyos mennyiségben) oldja a szorongást és a gátlásokat. Persze, egy határon belül. De megváltoztatni nem foja a rosszkedvet, stb. stb. Tehát rossz társaságban hiába iszik az ember, akkor sem lesz jobb a buli.... Én egyébként saját tapasztalataim alapján azt mondhatom: egy jó társaságban, jó buliban, részeg és józan emberek jól elvannak egymással, nem törvényszerű a kettő összeütközése.

Szépség tekintetében Dae-elena jár igencsak közel az igazsághoz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #120417 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alkohol: Nem vagyok antialkoholista, nagyon szívesen legördítek néha pár kortyot :) , de csak addig a pontig, amíg az ital élvezetéért iszom. Hülye hasonlat, de mint a japán teaszertartásnál: szertartásos minden mozdulat. A jóféle balatoni/egri/tokaji stb. itókának meg kell adni a tiszteletet, elvégre a bortermelésnek/ivásnak kultúrája van. :) Amiről az átlagembernek (akik közül a "partiarcok" jórészt kikerülnek), lilája sincsen. A Kovács Pista a tizenkettedik céből, vagy a Szabó Jóska a tizedik ából azért iszik, mert hullára be akar rúgni- mert az a menő, hej. Ezekkel úgysem lehet mit csinálni- mivel pár (pontosabban az összes) osztálykiránduláson tettem reménytelen kísérletet, hogy megtérítsem notóriusan bepiáló osztálytársaimat. Legszámottevőbb eredményem az volt, hogy az egyik lánynak a szeméből ki tudtam venni a kontaktlencsét, mert méltóztatott az utolsó pohárkát mellőzni, amitől végleg kidőlt volna. Két hónapal később ugyanez a lány próbált leitatni egy házibulin, mert kíváncsi volt rá, hogy nézek ki részegen. Böcsülettel bevallom, majdnem sikerült neki- életemben a leginkább becsiccsentve akkor voltam, noha teljesen részeg akkor se.
Épp ilyen siralmas a helyzet, ha nem menőzésből iszik az ember. Jancsi bá' a sarokról, aki nap mint nap kinn dolgozik a kukoricaföldeken, nem azért iszik, mert esténként meg buliba jár a fiatalsággal-azért iszik, mert el akarja felejteni gondját-búját, és legalább egy berúgásnyi időre ki akar szakadni abból a halál unalmas életformából, amiben élni kénytelen.
Mellesleg alkohol nélkül is képes vagyok úgy viselkedni, mintha ittam volna - kihozhatja a jó társaság is, de mivel én inkább magányos farkas vagyok, tehát nem nagyon járok el sehová (főleg mostanában), simán úgy elvarázsolt állapotba kerülök, ha nekiállok álmodozni. Ilyenkor nem szabad mosogatni küldeni, mert tuti összetörök legalább három tányért. :) Anyám is ilyenkor szokott velem ordibálni (többek között...), hogy figyeljek már oda, olyan vagyok, mint a narkós, aki egyszerre rúgott és füvezett be...

Szépség : Minden azon múlik, hogy az adott emberben van-e vmi, ami megfogja a szemet- nem külső tulajdonságokra gondolok. Fiatalabb koromban mindig az alapján "'szerettem bele" emberekbe, hogy néznek ki, és ha nem voltak a közelemben, mégsem amiatt hiányoztak. (Egy idióta, ám kivételesen imádnivaló osztálytársam megfogalmazása szerint, meglátni a homlokunkon az isteni jelet- merthogy ő engem is idesorol, amiben én nem igazán értek vele egyet...) A legjobb barátnőm-aki sztem nemcsak az egyik leggyönyörűbb nő, akit valaha ismertem, de minden szempontból különleges is- is mesélte, hogyha egy régi osztálytársával elmennek valahová, mindig arra a lányra figyelnek fel a fiúk, őt észre sem veszik mellette. A helyzet úgy áll, hogy ez a lány nagydarab és bár kétségkívül szép, a barátnőmnek a nyomába sem ér- és mégis van benne vmi, ami őt emeli előrébb: sokkal magabiztosabb és mindenestül tisztában van önmagával. Lehet, hogy egy kicsit túlságosan is, de mindenesetre a barátnőm mellett, akinek vonása a bizonytalanság, ez pozitívabban tünteti fel. Sokunknak baja ez a környéken. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.673 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére