BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 6 hónapja #318521 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ethuil írta: "Bimbasznak a fák és csiribasznak a verebek... "


:D katyvasz-nyelvek jók, a családunkban a mai napig pl a krumplileves a krumplová poljóka néven fut :roll: :D

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318517 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nézzétek más oldalról a gyereket: legalább vannak életcéljai, dolgozik, és nem a szülőktől lejmol. Ad magára (nem egy ápolatlan, szakadt punk), és a bankszakmához valóban nem kell marhanagy irodalmárnak lennie. Attól, hogy nem ért vki az irodalomhoz (ahogy mások nem értenek pl. a matematikához ;) ) illetve nem a tanár szájaíze szerint böfögi vissza az anyagot, még lehet rendes és intelligens ember. A "tredimániáját" meg a priviponthus szövegstílust meg remélhetőleg úgyis kinövi. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318516 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jajj, egy lánytól is sok lenne...de egy fiútól...Mert ez a trendi.....Hihetetlen.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318515 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Ecthelion írta: Amúgy ez tényleg durva. Mert ha még tizenéves kislányoktól (*enyhén fogalmaz*) hallja az ember, akkor azt mondja, hogy oké kinövi. De fiú, hogy tud így beszélni??? :?

fura srác és nem érzek lelkiismeret furdalást, hogy kitárgyalom egy internetes fórumon. avonos krémeket és parfümöket rendel magának, azért ment el dolgozni 18 évesen, hogy elkölthesse "nacikra" meg pulcsikra meg mittomén még mire. borzalmas. mondtam neki akkor is, hogy ehm, izé, miért kell ilyen nőiesnek lennie, de azt mondta, ő csak trendi és szereti a trendet, mert "USÁban" is az van és ő bankigazgató lesz ott... és csak erről bír beszélni. hogy nem baj hogy kettes lett az irodalom érettségije, ő kimegy az "usába" és trend és divat és bank és szakma... sírógörcs kerülget. remélem, téged is.


Ah, szólj ha már kiment XD

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318510 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: Amúgy ez tényleg durva. Mert ha még tizenéves kislányoktól (*enyhén fogalmaz*) hallja az ember, akkor azt mondja, hogy oké kinövi. De fiú, hogy tud így beszélni??? :?

fura srác és nem érzek lelkiismeret furdalást, hogy kitárgyalom egy internetes fórumon. avonos krémeket és parfümöket rendel magának, azért ment el dolgozni 18 évesen, hogy elkölthesse "nacikra" meg pulcsikra meg mittomén még mire. borzalmas. mondtam neki akkor is, hogy ehm, izé, miért kell ilyen nőiesnek lennie, de azt mondta, ő csak trendi és szereti a trendet, mert "USÁban" is az van és ő bankigazgató lesz ott... és csak erről bír beszélni. hogy nem baj hogy kettes lett az irodalom érettségije, ő kimegy az "usába" és trend és divat és bank és szakma... sírógörcs kerülget. remélem, téged is.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318509 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Meg amikor az eladó megkérdezi: "Becsomizzam?"

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318508 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy buszmegalloban hallottam:

-Hol vannak a Kataek?
-Otthon a Petivel.
-Ja. Biztos megy a zacsi-tacsi.

(kb 13-14 evesek lehettek)

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318505 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Ecthelion írta: "Tök jó a kabcsid! Van benne mobcsitelcsi tarcsi?"

fiúismerősöm mondja mindig: akarok egy szövikabit. fiú, 21 éves. és idióta...


Amúgy ez tényleg durva. Mert ha még tizenéves kislányoktól (*enyhén fogalmaz*) hallja az ember, akkor azt mondja, hogy oké kinövi. De fiú, hogy tud így beszélni??? :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318503 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: "Tök jó a kabcsid! Van benne mobcsitelcsi tarcsi?"

fiúismerősöm mondja mindig: akarok egy szövikabit. fiú, 21 éves. és idióta...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318502 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta: Ethuil:klafa! ;-) egyébként "basznak" = "pelnek"? lehet,hogy én vagyok a fáradt,de elsőre ez jött át!


Igen-igen, szegény pap annyira akart volna magyarul örvendeni, hogy ez lett belőle.

Amúgy néha jókat lehet derülni a magyart-törőkön: ósember, konyorogjunk, fel-tamadunk... (az ékezet hiánya szándékos)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318501 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ethuil:klafa! ;-) egyébként "basznak" = "pelnek"? lehet,hogy én vagyok a fáradt,de elsőre ez jött át!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318500 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ethuil írta: "Bimbasznak a fák és csiribasznak a verebek... "

hát ez aranyos... :)

amit én utálok nagyon (képaláírásként olvastam osztálytársnál):
**** Cicám!!naon láwolom!!
a naon láwww a halálom :? nem lehetne szépen, magyarul azt mondani, hogy szeretlek? :?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318499 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
nekem ezektől hányingerem van és pofon tudnám verni, aki így beszél - szörnyű :evil: :twisted:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318498 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

sebcsaba írta: Süt nap és itt a tavasz. Csicseregnek a fák és rügyeznek a madarak.

Tessék ezt nézegetni sokat, mert annyira giccses hogy az már jó.


Erről eszembe jutott nagyapám egyik anekdotája:

Háború után, mikor a lakosságcsere megvolt, és el is múlt, nagyapámék visszatértek falujukba (Csehországból). Akkor már nem lehetett meghúzni a vonalat, hogy hol a magyar és a szlovák - és így keletkezet az a szép kis mondat, amit a szlovák pap mondott a magyar misén:

"Bimbasznak a fák és csiribasznak a verebek... "

Nagyapám kedvenc tavaszköszöntő mondatává lett azóta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318497 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát nekem a kedvencem, amit egyik osztálytárasmtól hallottam (neki mondták, tehát nem tőle származik - na mondjuk nem tudom mennyire kapcsolódik ide):

"Tök jó a kabcsid! Van benne mobcsitelcsi tarcsi?"

:mrgreen:

(De ezt már lehet mondtam is itt.... Bocs. :D )

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318495 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Brr, nem tudom, h vagytok vele, de engem az ilyenektől a hideg ráz... :P :? Egyébként nemrég előkerült errefelé a topikban azt hiszem. :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318494 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!

Übereli vagy nem übereli a korábban elhangzottakat de az egyik ilyen "kedvencem":

"Olyan lelkiismifurdim van..."

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318488 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: nem elég hogy alpári még érthetetlen is. :P nem értem, miért jó ilyen szavakat használni. ennyire nem divat mostanában értelmesen és szépen beszélni, mert nem "trendi"? hihetetlen...


Az már E.T a legtöbb "trendi embernek", aki igényesen beszél. Pl.: Ezen a Dorinán is kiakadtam.. Szegény Kazinczy...

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318487 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta: amitől én eldobom az agyam megmaradt részeit:(telefoncsörgésre):
"csicsereg a picsád!"
meg egy hasonló ahhoz,amit Alyr említett:"Könyike,ne depizzé' má' ennyit!egyébként,este a tali előtt majd dobok egy üzcsit a telcsimről,okcsi?pá szivicuki!"
na ezt "übereljétek"(Liliomnak személyesen ;-) ),vagy múljátok alul! :-) ;-)


Lehet nem überelem ,de a hipotalamuszom már ettől is kész van. Egyik lányismerősöm: digi-dugó meg Jini Janó, himbi limbi....

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318486 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
nem elég hogy alpári még érthetetlen is. :P nem értem, miért jó ilyen szavakat használni. ennyire nem divat mostanában értelmesen és szépen beszélni, mert nem "trendi"? hihetetlen...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318485 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
amitől én eldobom az agyam megmaradt részeit:(telefoncsörgésre):
"csicsereg a picsád!"
meg egy hasonló ahhoz,amit Alyr említett:"Könyike,ne depizzé' má' ennyit!egyébként,este a tali előtt majd dobok egy üzcsit a telcsimről,okcsi?pá szivicuki!"
na ezt "übereljétek"(Liliomnak személyesen ;-) ),vagy múljátok alul! :-) ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318484 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta:

Phaedra/Namarie írta:

Gandalf írta: Liliom arra célozhatott, hogy az "un" fosztóképző német, a szó második fele meg görög, és a két nyelvet nem célszerű keverni még jövevényszavakban sem, helyette legyen az egész szó görögből átvett (antipatikus). Vagy lehetne az egész szó a németből átvétel: "unsympatisch" (ami szintén görög eredetű, de legalább az egész szó a németben meghonosodott forma).

Az "unszimpatikus"-sal egyébként nekem sincsen semmi bajom, annyira része lett már a magyar nyelvnek, hogy nyugodt lelkiismerettel használom. :lol: Felesleges volt ebbe belekötni.


Tökéletesen igazad van.

Egy nagyon szép mondat egy újságban:
-Olyan depi vagyok, mindjárt öngyi leszek.
De jó, hogy nincs tisztában a depresszió fogalmával...


"Könyi, ne legyél olyan depi!"

Ezt saját fülemmel hallottam a váci zeneiskola aulájában (vagy előtér vagymiaz)


Jajj. :? Ezek a halálom.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318475 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta:

Gandalf írta: Liliom arra célozhatott, hogy az "un" fosztóképző német, a szó második fele meg görög, és a két nyelvet nem célszerű keverni még jövevényszavakban sem, helyette legyen az egész szó görögből átvett (antipatikus). Vagy lehetne az egész szó a németből átvétel: "unsympatisch" (ami szintén görög eredetű, de legalább az egész szó a németben meghonosodott forma).

Az "unszimpatikus"-sal egyébként nekem sincsen semmi bajom, annyira része lett már a magyar nyelvnek, hogy nyugodt lelkiismerettel használom. :lol: Felesleges volt ebbe belekötni.


Tökéletesen igazad van.

Egy nagyon szép mondat egy újságban:
-Olyan depi vagyok, mindjárt öngyi leszek.
De jó, hogy nincs tisztában a depresszió fogalmával...


"Könyi, ne legyél olyan depi!"

Ezt saját fülemmel hallottam a váci zeneiskola aulájában (vagy előtér vagymiaz)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318466 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nóli i linantea írta: Snuff: Én nem vágok grimaszt hogy a 2. kerületben laksz. Én is ott lakom. :mrgreen:

ugye :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318458 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Gandalf írta: Liliom arra célozhatott, hogy az "un" fosztóképző német, a szó második fele meg görög, és a két nyelvet nem célszerű keverni még jövevényszavakban sem, helyette legyen az egész szó görögből átvett (antipatikus). Vagy lehetne az egész szó a németből átvétel: "unsympatisch" (ami szintén görög eredetű, de legalább az egész szó a németben meghonosodott forma).

Az "unszimpatikus"-sal egyébként nekem sincsen semmi bajom, annyira része lett már a magyar nyelvnek, hogy nyugodt lelkiismerettel használom. :lol: Felesleges volt ebbe belekötni.


Tökéletesen igazad van.

Egy nagyon szép mondat egy újságban:
-Olyan depi vagyok, mindjárt öngyi leszek.
De jó, hogy nincs tisztában a depresszió fogalmával...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318456 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mondok olyat, ami még jobban bántja a fület: szimpatikátlan. Unszimpi. Ellenszenvi. Höhö

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318455 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

sebcsaba írta: Süt nap és itt a tavasz. Csicseregnek a fák és rügyeznek a madarak.

Tessék ezt nézegetni sokat, mert annyira giccses hogy az már jó.


LOLLER

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja - 17 éve 6 hónapja #318454 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nekem volt osztálytársam kapott kiütést az unszimpatikus szótól... :? De én nem tudtam ilyen szép ellenérveket hozni neki :P

Snuff: Én nem vágok grimaszt hogy a 2. kerületben laksz. Én is ott lakom. :mrgreen:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318450 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Süt nap és itt a tavasz. Csicseregnek a fák és rügyeznek a madarak.

Tessék ezt nézegetni sokat, mert annyira giccses hogy az már jó.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318446 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Arra gondoltam, ahogyan azt Gandalf is kifejtette, hogy ha ismerunk egy gorog eredetu szot, akkor annak ne a nemet eredetu negativjat hasznaljuk.
Kotekedni meg nem akartam.
Minden esetre ki nem allhatom az "unszimpatikus" szot, ki nem jonne a szamon soha.
De errol ennyit, mert nem akarok banya lenni.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.601 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére