BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 6 hónapja #318439 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Liliom arra célozhatott, hogy az "un" fosztóképző német, a szó második fele meg görög, és a két nyelvet nem célszerű keverni még jövevényszavakban sem, helyette legyen az egész szó görögből átvett (antipatikus). Vagy lehetne az egész szó a németből átvétel: "unsympatisch" (ami szintén görög eredetű, de legalább az egész szó a németben meghonosodott forma).

Az "unszimpatikus"-sal egyébként nekem sincsen semmi bajom, annyira része lett már a magyar nyelvnek, hogy nyugodt lelkiismerettel használom. :lol: Felesleges volt ebbe belekötni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318435 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
az un az fosztóképző nem? akkor mi a baj vele?
és lehet hogy műveletlen vagyok, és nem elit (nem is akarok elit lenni) de én hasznánom.
az antipatikus az olyan szövegkörnyezetbe illik sztem ami sokkal kifinomultabb, nem a hátköznap használt nyelvezetbe

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318429 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én azt szeretem nagyon amikor emberek kérkednek vele, hogy ők milyen baromira műveltek, de emberileg semmik... Inkább legyek műveletlen de legyen szívem és legyen meg a józan paraszti eszem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318428 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: jó, mondjuk nálam is ettől a "művelt köröktől" dobja le az agyam az ékszíjat. ha valahol szóbajön vletlen hogy a második kerületben lakom, rögtön mindenki grimaszt vág és megkérdi, hogy ahh elit rózsadombi vagyok-e, amitől a néger nénikéjét kívánom én el a csudába... :P na ez épp ilyen reakciót vált ki nálam, bár tudom, mindenkinél mást jelentenek ezek, van akinek szava járása és soha eszébe sem jut, hogy lelkébe gázolt másnak. :) )


Egyébként nekem is ledobja.
Bár tény, hogy amerre én tanulok a tanárok sem annyira kultúrsznobok (csak egyszer szóltak rám vizsgán, hogy beszéljek már bölcsészebbül de ez 2 óra alvás és 9 órai ideges várakozás után volt amikor nem jutott már eszembe szinte semmi) de frászt tudok kapni azoktól az emberektől, akik fitogtatják a műveltségüket, és enyhe lenézéssel viseltetnek mindenki iránt aki nem ők. Ez ugyanis igazábl csak annyit jelent, hogy semmi mással nem tudnak elkülönülni és "egyéniséggé" válni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318427 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
jó, mondjuk nálam is ettől a "művelt köröktől" dobja le az agyam az ékszíjat. ha valahol szóbajön vletlen hogy a második kerületben lakom, rögtön mindenki grimaszt vág és megkérdi, hogy ahh elit rózsadombi vagyok-e, amitől a néger nénikéjét kívánom én el a csudába... :P na ez épp ilyen reakciót vált ki nálam, bár tudom, mindenkinél mást jelentenek ezek, van akinek szava járása és soha eszébe sem jut, hogy lelkébe gázolt másnak. :) )

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318425 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta:

Liliom írta: Maradjunk abban hogy van ilyen szo, de helytelen.

Nem helytelen, a köznyelvben teljesen rendben van a használata. Mitől lenne egy németből átvett és meghonosodott szó kevésbé helyes, mint egy latinból átvett? Ezzel az erővel lehetne az "ellenszenves" is az egyetlen üdvözítő megoldás...


Én sem értem.
A németből meglehetősen sok szót vettünk át, (és régen még több volt, amint ez Karinthynál látszik) nem tudom pont miért ezt ne használhatnánk.
Nem szép, az lehet, de nem is muszáj használni.

(A "művelt körök" kifejezés meg nem tudom mit takar... legjobb esteben is azt, hogy bizonyos helyzetekben és társaságban használata kerülendő de ugyanezen alapon egy sereg szót betilthatnánk)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318424 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: Azert ha lehet ne hasznaljuk. Bantja a fulemet, na. Ha egyszer ott az eredeti is, akkor csak ne epitsunk.

ott az eredeti, az oké, de sokan nem is ismerik, vagy nem gondolják, hogy helytelen. manapság hallok ilyeneket, hogy unvicces, unbarátságos, ami jópofa, de a hideg is kiráz tőle, ha valaki komolyan mondja, nemcsak viccből. inkább egy unszimpi-t szúrjon be, mint egy unviccest, bár egyik rosszabb mint a másik. :nyelvtanmán: le fogok szokni a nyelvtanozásról... :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318422 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egyébként ha jól emlékszem akkor rengeteg írónk/költőnk használta,használja ezt a szót. Tényleg elég régen meghonosodott már nálunk.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318421 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: Maradjunk abban hogy van ilyen szo, de helytelen.

Nem helytelen, a köznyelvben teljesen rendben van a használata. Mitől lenne egy németből átvett és meghonosodott szó kevésbé helyes, mint egy latinból átvett? Ezzel az erővel lehetne az "ellenszenves" is az egyetlen üdvözítő megoldás...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318420 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Azert ha lehet ne hasznaljuk. Bantja a fulemet, na. Ha egyszer ott az eredeti is, akkor csak ne epitsunk.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318418 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem helytelen csak nem illik használni mint a káromkodásokat sem. De manapság már annyira beépült a szókészletünkbe, mint egyes angol szavak (e-mail, internet:DD)
illetve a nyelvújításkor annyi idegen eredetű szót hoztak be, ami azóta már az alapszókészlet része, hogy az hihetetlen...: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318416 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ezt talaltam.


-- A szimpatikus szó görög-latin eredetű, és az ellentéte a szintén görög eredetű antipatikus szó. Az unszimpatikus szó német eredetű, amit a németek szintén a görög szimpatikus szó németes megerőszakolásával hoztak létre (unsympathisch) annak ellenpárjaként. Mi magyarok pedig a német hatásra "beépítettük" az antipatikus "eredeti" görög eredetű szavunk mellé.

Művelt körökben nem használják az unszimpatikus szót. Ugyanúgy mint például az "alternatívák" kifejezést sem.--


Maradjunk abban hogy van ilyen szo, de helytelen.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318415 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Galadriel14 írta:

Liliom írta: Galadriel 14. Olyan szo nincs hogy unszimpatikus. Antipatikus, olyan van.
A 'nem annyira jo' konyveket is vegig kell olvasni, hogy kesobb annal inkabb ertekelni tudd a jokat. Mondjuk en hulye konyvmanias vagyok erzesek nelkul, ne figyeljetek ram.


*ah, én műveletlen.. bocs..* persze, nem mondtam h nem fogom elolvasni, de épp ezért jobban díjazok egy Dosztojevszkijt.. (upszi, azt hiszem ő is már realista.. juj... ellentmondok önmagamnak, na mindegy...) mert őt például szeretem. megküzdföttem az első kétszáz oldallal, de a többi már élvezhető volt. ennél kétszáz, több mint kétszáz oldal után se tartok ott hogy élvezhető. ez van... de ugyanakkor meg az Arany virágcserepet többször is elolvastam míg vettük. jó persze rövidebb, de jhobban illik a lelkivilágomhoz.. *eh, ennyit áradozni.. :D *



Magyar Értelmező Kéziszótár 1992 : Unszimpatikus: Ellenszenves

Tehát VAN ilyen szó...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318413 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: Galadriel 14. Olyan szo nincs hogy unszimpatikus. Antipatikus, olyan van.
A 'nem annyira jo' konyveket is vegig kell olvasni, hogy kesobb annal inkabb ertekelni tudd a jokat. Mondjuk en hulye konyvmanias vagyok erzesek nelkul, ne figyeljetek ram.


*ah, én műveletlen.. bocs..* persze, nem mondtam h nem fogom elolvasni, de épp ezért jobban díjazok egy Dosztojevszkijt.. (upszi, azt hiszem ő is már realista.. juj... ellentmondok önmagamnak, na mindegy...) mert őt például szeretem. megküzdföttem az első kétszáz oldallal, de a többi már élvezhető volt. ennél kétszáz, több mint kétszáz oldal után se tartok ott hogy élvezhető. ez van... de ugyanakkor meg az Arany virágcserepet többször is elolvastam míg vettük. jó persze rövidebb, de jhobban illik a lelkivilágomhoz.. *eh, ennyit áradozni.. :D *

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318410 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Galadriel 14. Olyan szo nincs hogy unszimpatikus. Antipatikus, olyan van.
A 'nem annyira jo' konyveket is vegig kell olvasni, hogy kesobb annal inkabb ertekelni tudd a jokat. Mondjuk en hulye konyvmanias vagyok erzesek nelkul, ne figyeljetek ram.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja - 17 éve 6 hónapja #318409 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Acho, Nóli: hát izéé... most kezdem érezni a négy fakultáció hatását.. igencsak megterhelő így emellett olvasni.. amúgy nekem már a Goriot apó se tetszett. nekem a realista regéányek, amiben már csak halvány visszfénye van a romantikának, nem jönnek be. egyáltalán nem. Julien alakja sem nagy, másrészt iszonyú unszimpatikus* javítom: nem tetszik a jellem a viselkedése, és alapjában véve két percig sem tudnám eltűrni a közelemben!*... na de lehet h csak én vagyok vewle így. tény nem kis munka lehetett megírni, így le a kalappal Stendhal bácsi előtt!

Nessa, Nóli: évforduló? hihi, én most leszek kettő... harmadikán :D bár igazán nem vagyok nagy fórumozó.. sőt még a régi fórumon voltam először, azt hiszem. legalább is nem ez a külső rémlik a múltból.. most lettem fórumos.. :D :D:D
gléda: Nessa: 1, én: 2, Nóli: 3 :D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318405 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nessa írta: feltűnt, hogy ma vagyok itt 1 éves, és nagyonnagyon örülök, hogy egyszer véletlenül idekeveredtem! Ennyi jó ember egy helyen...csoda...

Néééé én meg tegnapelőtt voltam 3 :mrgreen: Végre valaki olyankor ír be ilyet amikor én is évfordulok, és így pont (iiletve relatív) jókor nézem meg én is :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318402 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
feltűnt, hogy ma vagyok itt 1 éves, és nagyonnagyon örülök, hogy egyszer véletlenül idekeveredtem! Ennyi jó ember egy helyen...csoda...

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318393 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
hááát... az nem egyszerű!lehet,hogy ha most,utólag választanom kéne egy dekk és alvás,illetve virrasztás és olvasás között,akkor gondolkodóba esnék!bár annyira nem rossz... de szerintem jó se!(egyéni vélemény,lehet érte kövezni!! :-) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318375 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta:

Galadriel14 írta: Ulmo, Acho :D :D:D:D amúgy télleg ütős.. így néhány tíz oldal vörös és fekete után még jobban... :D :lol:

Vörös és fekete!?! akkor megértem... :-) ;-) az nekem se ment könnyen!

Én azt egy éjszaka alatt olvastam el :P Mondjuk nem jókedvemből... Éjjel 1/2 12től reggel 1/2 6ig bezáróan... Dea ztán 5ösre feleltem belőle :D Nekem amúgy tetszett.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318361 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
FARSANG JEGYÁTVÉTELI ALKALMAK

Március 1. csütörtökön 16:30-17:30 között, keringőpróba ELŐTT, annak helyszínén
(17:30-kor én tényleg eltűnök, tehát legalább 10 perccel előbb, tehát 17:20-ra érj oda kérlek, ha jegyet szeretnél venni!!!)

Március 2. pénteken 16:15-19:00 között, Synithos KÖZBEN, annak helyszínén

Írjátok meg légyszi a farsangjegyek_2007'kukac'yahoo.com-ra, mikor és ki venné át*! Aki még nem foglalt jegyet, az ugyanezen a címen tegye meg mielőbb!


Helyszínek:
Keringőpróba: ELTE TTK északi épülete, 1117 Budapest Pázmány Péter sétány 1/A, az alagsorban a Harmóniaterem melletti aulában. (Odajutás: klikk )

Synithos: ELTE BTK nyelvészeti tanszék épülete, Ajtósi Dürer sor 19-21., első emeleti 134-es(?) terem (közvetlenül a nagyelőadó mellett)


* Nem kell személyesen átvenni, bárki megbízott átveheti, csak írd meg, ki lesz ez! Aki csak szombaton a helyszínen fizet, annak NEM JÁR semmilyen kedvezmény! Akár foglalt jegyet, akár nem, 950 Ft a helyszíni ár!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318358 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Galadriel14 írta: Ulmo, Acho :D :D:D:D amúgy télleg ütős.. így néhány tíz oldal vörös és fekete után még jobban... :D :lol:

Vörös és fekete!?! akkor megértem... :-) ;-) az nekem se ment könnyen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318322 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
FELHÍVÁS

Aeglos írta: Sziasztok!

TESCO-túra
cél: Farsangra ételek beszerzése
hely: valamelyik Bpi Tesco (a legpraktikusabb helyileg)
eszköz: lelkes emtétések
idő: 07.03.02 18 óra után (március 2. péntek)

Ha 6 év felett vagy, van két kezed és két lábad, szereted a Tescot, akkor a programot Neked találták ki!
Ha csatlakoznál kis csapatunkhoz, jelentkezz email-ben: kuszogeb(a)gmail.com, priviben, msn-en, vagy telefonon.

Apróbetű: A Farsangra a kaját részben a bálozók szolgáltatják ízletes, gazdagon megrakott szendvicsek, és omlós házi sütemények képében, a másik részét viszont a házigazdák. Az utóbbi cél érdekében kelünk útra jövő péntek este!

Aeglos írta: Sziasztok!
Van valaki, aki kocsival megy Budakalászra szombaton, és már egykor ott lesz?
Fontos lenne, mert péntek este Tesco-túrán hozzá kéne pakolni a kaját.
Ugyanis annak hamar kéne lejutnia, mert a szendvicsek összerakása időbe telik.
Tescozni is jelentkezzetek lassan... (Próbán lévők felmentve:))


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318314 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ulmo, Acho :D :D:D:D amúgy télleg ütős.. így néhány tíz oldal vörös és fekete után még jobban... :D :lol:

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318310 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
érthetetlen... :roll: :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318302 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nah igen. Ezekre most eléggé rá vannak ciccenve...

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318300 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
hajjjajjj!meg aztán repülőgépen ne próbáljátok meg!bátyám mesélte,hogy volt egy srác aki Bin Laden-es pólóban szállt fel az egyik gépre. ezért bilincsbe verve vitték el,fekete listán van az összes európai légitársaságnál,repterekre nem nagyon mehet... szóval,érdemes meggondolni a ilyen akciókat!;-) de poénnak tényleg nagyon ütős!! :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318299 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Newra írta: Ez duuurva!

A legkeményebb szivatás
Mit teszel, ha valaki nagyon irritál vonaton/repülőn/buszon, és épp melletted ül?

- Nos, szépen vedd elő a laptopod, nyisd ki, fordítsd úgy, hogy az illető biztosan lássa a képernyőt.
- Csukd be a szemed, arcod fordítsd mereven az ég felé, és halkan mormogva kezdj el imádkozni.
- Kattints a linkre: www.thecleverest.com/countdown.swf
A hatás garantált!


Viccnek jó, de már kevesebbért is lőttek le embert... :cross: Szóval csak óvatosan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318297 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jujj. 8O :D

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318293 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ez de aljas... :-) :-) :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.580 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére