BESZÉLGETŐS topic

Több
18 éve 10 hónapja #274925 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Kinézetre: szépek


Nade milyen színűek... :D Cirmos, vagy fekete, vagy foltos... :P

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274923 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kiscicák elvihetők tőlem,
darabszám: 3
Életkor: ismeretlen
Származás: ismeretlen
Kinézetre: szépek
Etetés: cumisüvegből.

Elvihetők: egyenként is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274922 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Neem:))
nemolyan régen kiadták a Babót kijavítva!!:)


Már kiadták?
Én úgy tudom még nem.
Egy ismerősöm jó ideje vadászik rá.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274913 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Neem:))
nemolyan régen kiadták a Babót kijavítva!!:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274911 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Remzy_mama/Eldawen írta: SOSÉrdeklődnék, hogy senki nem tudja, hol vannak romkocsmák Budapesten? Samhainra talán jó lenne, úgyhogy sürgős!!!

Ezek régi gyárépületek udvarán létesített minimál berendezésű kocsmák. Egyszer láttam a tv-ben a lakberendezési műsorban, de nem mondtak címet.


Hát Én sajnos nem tudok ilyenről... Meg semmi olyan helyről, ahol lehetne tartani... :? A végén tényleg marad a szabadtéri... :( :vacvac:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274907 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
SOSÉrdeklődnék, hogy senki nem tudja, hol vannak romkocsmák Budapesten? Samhainra talán jó lenne, úgyhogy sürgős!!!

Ezek régi gyárépületek udvarán létesített minimál berendezésű kocsmák. Egyszer láttam a tv-ben a lakberendezési műsorban, de nem mondtak címet.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274906 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta:

Kincső (Thilanna) írta:
Pedig az tuti, h. az első Tolkien-fordítás a Szobotka-féle Babó (1975, Móra - direkt rákerestem :wink: ), vmi tévedés lehet ott a barátnőd könyvének a korát tekintve...


Nem tudom mikor adták azt ki, de megnéztem és szó szerint teljesen ugyanaz mint a Babó csak hobbitnak szólítja őket.


Ez valami kalózfordítás lesz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274901 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta:
Pedig az tuti, h. az első Tolkien-fordítás a Szobotka-féle Babó (1975, Móra - direkt rákerestem :wink: ), vmi tévedés lehet ott a barátnőd könyvének a korát tekintve...


Nem tudom mikor adták azt ki, de megnéztem és szó szerint teljesen ugyanaz mint a Babó csak hobbitnak szólítja őket.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274900 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: Nem tudom, hogy melyiket fordították hamarabb, de eredetileg annak is Hobbit volt a címe, amíg egy újabb kiadásnál ki nem találták, hogy azt is lefordítják. Egy barátnőmnek még Hobbit címen van meg. Egyébként a kisfilm szempontjából mindegy melyiket fordították hamarabb, mert a Gyűrűk urát kell alapul vennie, és az abban használt kifejezéseket.


Pedig az tuti, h. az első Tolkien-fordítás a Szobotka-féle Babó (1975, Móra - direkt rákerestem :wink: ), vmi tévedés lehet ott a barátnőd könyvének a korát tekintve...
De ettől a kisfilmnek tényleg a GyU-t kéne alapulvennie. :roll: (pláne nem így, h. hol hobbitot, hol babót használnak, beszélőtől függően :? )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274898 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Szobotka Tibor féle Hobbit fordításban olvashatunk Babókat, a Gyűrűk Urában megmaradtak hobbitnak a hobbitok. :)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274897 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem tudom, hogy melyiket fordították hamarabb, de eredetileg annak is Hobbit volt a címe, amíg egy újabb kiadásnál ki nem találták, hogy azt is lefordítják. Egy barátnőmnek még Hobbit címen van meg. Egyébként a kisfilm szempontjából mindegy melyiket fordították hamarabb, mert a Gyűrűk urát kell alapul vennie, és az abban használt kifejezéseket.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274895 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Babót fordították hamarabb (nem?)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274894 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A babó elnevezést én se értettem, mert csak a Babó újított kiadásában fordították így a hobbitokat, de a GYűrűk Urában még mindg hobbitként szerepelnek.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274889 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Volt aláfestő zene?én csak szélzúgást hallottam.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274888 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nekem se tetszett a kisfilm. Ha nem olvastam volna a könyvet, és nem is hallottam volna róla semmit, a film alapján azt gondolnám, hogy Tolkien műve valami lepusztult jövőben játszódó kalandregény némi misztikával vegyítve. Nem valószínű, hogy a kezembe venném.
Egyáltalán nem tudta megragadni azt a csodálatos hangulatot, azt a szépséget, ami a könyvnek a lényege. Az egész filmben a sötétség volt az uralkodó.
Az aláfestő zene szerintem elég jó volt, de a Gyűrű megsemmisítése utáni hosszadalmas riasztó vijjogás már kezdett idegesíteni.
Ezen kívül pedig nem értem, miért hívta Csányi babóknak a hobbitokat. Tudtommal A GyU-ban egyszer sem nevezik őket így.

Remélem, az emberek a KÖNYV alapján fognak szavazni!

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja - 18 éve 10 hónapja #274872 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Azoka részek, amiket a Csányi mondott a filmről tényleg elmentek, és ott jól össze is foglalta a könyv tulajdonképpeni lényegét. Csakhogy ott indult a probléma, hogy amit elmondott a Csányi, az nem jelent meg a filmben.
Elkezdett az elején anarrátor mesélni a hatalom gyűrűiről aztán meg átért a motorosokra. valahogy csapongott végig, és így elvesztette a jellegét. Az alaphangulat jó volt, de arra építeni is kellett volna valamit. És igen Kincső Miért csak a Frodó meg a SAmu volt benne???
Elég sok szereplőről lehetett volna beszélni, de mindenen átsiklott. Átfogóan beszélt jellemváltozásokról, de a többit kihagyták. Pedig az emberi jellemfejlődés példáiról többet lehetne beszélni. Meg az a két percenként megjelenő jelkép a virtuális felhőkkel is elég nyomasztó volt.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274869 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ízisz írta:

Hmmm..... nekem nem tetszett... főleg az elején az a hülye hang és olyan fülsüketítő effektekkel.... áááá

Biciklivel és motorral.... na mindegy... inkább vetítettek volna az igazi filmből

Csatlakozom...nekem sem nyerte meg a tetszésem. szvsz jobbat is lehetett volna csinálni (tudom, tudom akkor csináljak jobbat)...
Komolyan olyan érzésem volt utána mintha valami horrornak állították volna be a történetet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274816 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Help needed.
szal Halloweeni, SAMHAIN bulinkhoz még nincs helyünk. Akinek esetleg van ötlete, az lécci írja be a vonatkozó Samhain topicba!
thx.

Illetve, hamár :mrgreen:
kórusba férfiszólamba és altba keresünk rengeteg sok embert. Esetleg szoprán is jöhet.Az érdeklődő meg az MTT Kórus topicba írjon. Meghallgatjuk :P

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274811 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"OFF" ?
Look around, and consider again... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274797 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Estel Adániel írta: 3 1
...vagy csak a valódi. :roll:


Jeee!

OFFkommandó! Előre!!!

:mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274794 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
3 1
...vagy csak a valódi. :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274792 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Estel Adániel írta: Létezik-e igazi film egyáltalán? :)


Hát _egy_ létezik, de hogy az az igazi-e... :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274791 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Létezik-e igazi film egyáltalán? :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274790 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ízisz írta: Biciklivel és motorral.... na mindegy... inkább vetítettek volna az igazi filmből


És akkor hol az eredetiség? Meg aztán szerzői jogok is vannak a világon...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274788 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: A kisfilmtől függetlenül nekünk akkor is a gyU a Nagy könyv... :lol:
Csányi Vilmos jól foglalja össze a könyv lényegét. Tudjuk milyen nehéz (sőt lehetetlen) filmet készíteni a könyvből, főleg milyen nehéz egy mindenkinek tettsző kisfilmet készíteni...

Nekem tettszett a kisfilm! *jöhet a kövezés*



Hmmm..... nekem nem tetszett... főleg az elején az a hülye hang és olyan fülsüketítő effektekkel.... áááá

Biciklivel és motorral.... na mindegy... inkább vetítettek volna az igazi filmből

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274786 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Mírrand / Nanashi írta: Sziasztok!
Igen, rég jártam erre, most írok, de sajnos sokatoknak rosszul hangzó hírrekkel érkeztem. Magam még igazából fel sem fogtam, félek annál rosszabb, lesz, mikor igazából tudatosul bennem, mit is jelent mindez. Sajnálom, hogy akit ez fájón érintett és még nem tudott róla, annak tőlem kell értesülni e fájdalmas eseményről.

nightwish.dsgnet.hu/nightwish.php?page=news

Egy biztos. Én nem megyek holnap suliba.
[size=9:7ja23san]Akinek közös sírhatnékja van, de nincs kivel, az megtalál.[/size]



Hmm........ Ejha. Biztos, hogy ez igaz??? Mert ha igen, akkor tényleg szomorú. Nem vagyok Nightwish fan, de azért ez nem túl jó hír. :P

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274776 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szóval akkor az én véleményem:
Alapvetően egyetértek az alant szólókkal, azzal a különbséggel, hogy az _alap_hangulat OK volt, de valahogy nem sikerült szabadulni az erősen darkos hangulaton túllépni, pedig mondjuk Lóriennél azért ez több mint illdomos lett volna. A suttogó narrátor az elején még csak-csak elment, de a végén már kifejezetten irritáló volt. Az egész "jelképrendszer" meg eléggé konfúz és követhetetlen volt. És mindezt azután, hogy Ákos egy nagyon profi kis alkotást tett le az asztalra... Lehet, hogy meg kellett volna fontolni a tanácsát a végén, és kikapcsolni a tévét...

Hát, mindegy, a nép valószínűleg úgysem a kisfilmek alapján dönt, úgyhogy csak szvazni, szavazni... :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274771 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Idril Celebrindal. írta: a hímnemű Banyapókon (a jelenetek sorrendje alapján csak ő lehetett az a kövér ürge) rettenetesen kiakadtam...


Nyugi, ezt a hibát elkövették a filmesek is, akik - úgy tűnik - nem voltak olyan pengék biológiából, mint sindarin nyelvtanból :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274764 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Mírrand / Nanashi írta: nightwish.dsgnet.hu/nightwish.php?page=news

Egy biztos. Én nem megyek holnap suliba.
[size=9:2ue81sr2]Akinek közös sírhatnékja van, de nincs kivel, az megtalál.[/size]


Bár én nem vagyok hárdkór fan, de ez valóban szomorú. Nem Tarja kiválása, hanem annak mikéntje. És most a banda többi tagja kapott egy nagy jópontot nálam. Nem kevés eltökéltség kell egy ilyen húzás bevállalásához...

:riszpekt:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274763 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mirc: Gondolj arra a koncertre amin utoljára voltál és emlékezz azokra a szavakra amiket Toumas mondott...
Ha ez télleg igaz akkor már várható volt... De azért sajnálom. Bár szerintem egy zenekar nem csak egy emberen múlik de sok múlik rajta. Talán találtak már egy jobbat, egy olyat aki szívvel tudja csinálni ezt az egészet.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 4.009 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére