BESZÉLGETŐS topic

Több
20 éve 6 hónapja #183679 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Suhi: Előtte 2 bekezdéssel viszont azt írja, hogy "Ellensége megtorpant, rámeredt, s mint két roppant szárny, tárult ki az alakját burkoló homály."... Szóval nem lehet eldönteni, hogy az általad idézett mondat csak erre a hasonlatra utal vissza, vagy igazi szárnyai voltak. :wink: Ez a vita egyébként több évtizedes, amolyan "belső vicc" a Tolkien-rajongók közt. (Az egyik Lassiban van is erről egy cikk.)


Nagyon érdekesen oldották meg a filmben ezt a kérdést. A küzdelem során nem lehet látni, hogy van-e szárnya, vagy csak füstgomoly van-e körülötte (akár a könyvben), utána meg csak a szárny csontváza látszik, de semmi nem utal arra, hogy volt-e rajta bőr, vagy egyéb "vitorla"-felület.

Aki jár a Verses topicba, az láthatta, hogy nemrégiben került fel egy versem, Balrogszárnyak címmel, ahol utaltam is erre az évtizedes vitára. Pofátlanság magamtól idézni, de hadd mégis:

és ha nem leszek már, más nem is leszek
csak egy furcsa kérdés, meddő vita tárgya


Ha jól nemlékszem, Gondolin ostrománál van még szó arról, hogy a balrogok tudnak-e repülni, és ott az eredeti szövegben a fly szó múlt ideje áll, ami azonban az angolban jelentheti azt is, hogy "elvágtattak", "elrohantak", "elmenekültek" stb - vagyis megintcsak nem dönti el a kérdést.

[off] (Namarie, köszi a meghívást) ;o) [on]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183667 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Namarie írta: Suhifarok szerint igen, vannak szárnyai, de az igazi kérdés, hogy tudott-e repülni vagy nem. A lényeg: igen, tudott, legalábbis lefele... :twisted:


:idea: A lefele repülés igencsak sok dologban mutat hasonlóságot a közönséges lepottyanással, s bár egyértelmű a különbség, én mégis az utóbbi mellett foglalnék állást, avagy: ha volna a balrognak bármiféle testi vagy mechanikai eszköze, amellyel repülni tudna, csak nem annyira hülye, hogy majd pont lefele repül :?: :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183663 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Meg hegyet mászni, követ törni... meg megmelengette Gandalfot, nehogy megfázzon....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183661 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na igen! És úszni is megtanult...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183657 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Suhifarok szerint igen, vannak szárnyai, de az igazi kérdés, hogy tudott-e repülni vagy nem. A lényeg: igen, tudott, legalábbis lefele... :twisted:

Ma majdnem tapasztalati bizonyítékát adtam annak, hogy a bögrének sincs szárnya, de attól még tud repülni

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183656 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Suhi: Előtte 2 bekezdéssel viszont azt írja, hogy "Ellensége megtorpant, rámeredt, s mint két roppant szárny, tárult ki az alakját burkoló homály."... Szóval nem lehet eldönteni, hogy az általad idézett mondat csak erre a hasonlatra utal vissza, vagy igazi szárnyai voltak. :wink: Ez a vita egyébként több évtizedes, amolyan "belső vicc" a Tolkien-rajongók közt. (Az egyik Lassiban van is erről egy cikk.)

Felagund: A többi helyről töröltem. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183653 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A balroghoz: nem tudom hogy s mint folyt erről a vita, hisz nem rég jöttem...De azért megnéztem a könyvben és ott azt írja:

"[a balrog] Lassan rálépett a hídra, hirtelen kihúzta magát, megnőtt, s szárnyai faltól falig nyúltak..."

Szóval szárnya van, vagy nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183649 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Régi probléma új felefedezéssel
Régebben volt téma a balrog szárnya és rapülni tudása. Szobatársnőmmel sorba vettük az esteket.

1. Van szárnya és tud repülni

2. van szárnya de nem tud repülni.

3. nincs szárnya és nem tud repülni

4. nincs szárnya de mégis repül- na ez az ami biztos igaz, hiszen le is van írva, hogy repült. Igaz, hogy lefele, de akkor is repült.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183642 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy eltévedt hozzászólás egy egész csomó topicból :roll: :

Witch King írta: Petíciót írtak a Hobbit c. filmmel kapcsolatban...

www.petitiononline.com/hobfilm/petition.html

Írjátok alá ti is...

Köszi!


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183600 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
mogyikám, KÖSZÖNJÜK SZÉPEN A MEGHÍVÁST!! :oops: :oops:
Vedd úgy, hogy jelentkeztünk. Estel és Én.

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183599 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉN!!! :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183597 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kedves népek!!!
mint tudjátok, idén érettségizem, de az érettségi előtt sort kerítek egy ballagásra is...
szeretném, ha minél többen eljönnétek!!!!
Hely: Babits Mihály Gimnázium 1047. Bp, Tóth Aladár u. 16-18.
megközelíthető: KÉK Metró ÚJPESTI végállomásától 14-es villamossal az Óceánárok utcáig, és onnan 126 vagy 124-es busz (nemtom melyik, a megálló neve gimnázium, de nem lehet eltéveszteni, másnem telefon van.)
Időpont: 2004. május 7. Péntek, 17:00

mivel nagyonremélem, hogy Rabyn drága eljön, vele is megbeszélhettek talit, mert ő simán odatalál. vagy Rayan, vagy Onering (ja, az övé is lesz egyben, lévén évfolyamtársam-)) )


Szóval, aki jönne, írjon emilt a moira85@freemail.hu emilcímre.
az emilek érjenek be VASÁRNAPIG!!! fontos, mert hétfőn le kell adni, hány meghívó kell.

Szeretném, ha sokan lennétek, hadd lássa az osztályom, hogy elvagyok nélkülük is-)))
ne felejtsétek el!! VASÁRNAPIG!!!!!!!
pusszantás mindekinek
mogy

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183571 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Orsie írta: Boldog névnapot az MTT tiszteletbeli elnökének, Göncz Árpi bácsinak!!! :bounce: :hello: :up: :dance: :cheers:
És minden más Árpádnak is!

Csatlakozom, ha ma ünnepli...

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183567 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Boldog névnapot az MTT tiszteletbeli elnökének, Göncz Árpi bácsinak!!! :bounce: :hello: :up: :dance: :cheers:
És minden más Árpádnak is!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183549 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Evelyn írta: Hello!Ki szereti a műkorcsolyát?Én imádom!!! :D :D :D Most volt a V.B.Dortmundban. Ha van, aki szereti, az írjon nekem, mert már most hiányzik, és muszáj valakivel dumálnom róla. :cry: :cry: :cry: :cry:
Még 1 évet ki kell bírnom a következő bajnokságig!!!!! :dead: :cry: :cry: :cry: most mit tegyek??? :hein: :hein: :hein:


Szia! Én is nagyon szeretem ! :) nekem is hiányzik, már most és nagyon rossz h csak tavasszal vannak versenyek a tvben . :( de majd csa kibirjuk valahogy :)
addig is dumálunk róla, írtam privit! ;)

Más: Valin Nostare Estel és Arden!! :) :D :hello:
és boldog névnapot minden Árpádnak!! :D

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183546 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Áááárpád biztoss jó munkásember!

Boldog nevnapot hat nekik!

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183514 Írta: Evelyn
Evelyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hello!Ki szereti a műkorcsolyát?Én imádom!!! :D :D :D Most volt a V.B.Dortmundban. Ha van, aki szereti, az írjon nekem, mert már most hiányzik, és muszáj valakivel dumálnom róla. :cry: :cry: :cry: :cry:
Még 1 évet ki kell bírnom a következő bajnokságig!!!!! :dead: :cry: :cry: :cry: most mit tegyek??? :hein: :hein: :hein:

Sose bánd meg azt, amit már nem tudsz visszacsinálni!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183459 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rogue/Kaie írta: Sziasztok! Két hétig nem leszek, mert jövő hét közepén megyek Angliába! nem dicsekvésképp, csak iszonyú boldog vagyok! Ja és lehet, hogy ez annyira nem lesz feltűnő, mert nem tudok fórumra járni igazából, de azért ti hiányozni fogtok nekem és nagyon sokat gondolok rátok! És még valami: nagyjából mostanában vagyok két éve ezen a fórumon, és bár volt egy elég nagy szünetem, de megismertem itt néhány embert, akiknek rengeteg mindent köszönhetek, és nagyon szeretem őket. Nagyon szeretlek titeket!

És a másik: kell valakinek nagyon aranyos, keverék kiskutya? Ingyen és bérmentve :) Részletek májusban:)

Boldog szüli- és névnapot minden nagyon kedves rokonomnak :) =


Jó utat! Anglia igazán jó hely...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183451 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok! Két hétig nem leszek, mert jövő hét közepén megyek Angliába! nem dicsekvésképp, csak iszonyú boldog vagyok! Ja és lehet, hogy ez annyira nem lesz feltűnő, mert nem tudok fórumra járni igazából, de azért ti hiányozni fogtok nekem és nagyon sokat gondolok rátok! És még valami: nagyjából mostanában vagyok két éve ezen a fórumon, és bár volt egy elég nagy szünetem, de megismertem itt néhány embert, akiknek rengeteg mindent köszönhetek, és nagyon szeretem őket. Nagyon szeretlek titeket!

És a másik: kell valakinek nagyon aranyos, keverék kiskutya? Ingyen és bérmentve :) Részletek májusban:)

Boldog szüli- és névnapot minden nagyon kedves rokonomnak :) =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183450 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
És a Fogarasi Árpádot ki köszönti meg???
BOldog Árpinapot minden kedves erintettenek!

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183425 Írta: Mizar Alkor
Mizar Alkor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Énis "csak"
Boldog Szülinapot!!!
kívánnék. :)

Tündék, törpök és minden szabad nép barátja.
Az embereké nem, a hősök ideje lejárt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183420 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Boldog névnapot!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183414 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG ERŐBEN, EGÉSZSÉGBEN GÖNCZ ÁRPÁDOT!!!!
HÁLÁS KÖSZÖNET A FORDÍTÁSÉRT ÉS MINDENÉRT!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183412 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Valin Estare, drága Árpi bácsi!!!! :D :hello: :cheers:

Örök hálánk kísérjen!


Hetvenkettes rózsaszín RÚLZ!!!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183409 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mivel ma Árpád nap van, így:

Eru éltesse sokáig az MTT tiszteletbeli elnökét, a Gyűrűk Ura (egyik) magyar fordítóját, Göncz Árpádot! :hello:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183389 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Artemisz (Celebthil) írta: Lamorak, te vezetsz naplót!! :D
De jó! Én sokszor elkezdtem, de négy hónap A REKORD! :roll:


Már vagy 5-6 éve nem, sajnos erre végleg nincs időm; előttem ment vagy 10 évig. Egy ideig még legalább újraolvasni volt időm néha, most már azt sem. Ha nagyon olyanom van, fél évente egyszer, mondjuk egyedül vagyok otthon hétvégén, akkor teljesen rendszertelenül írok egy-két oldalt, de az már olyan mindegy.
Viszont bíztatnék mindenkit, h írjon naplót, mert az nagyon jó dolog, és nagyon sok mindent meg lehet tanulni belőle.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183338 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Boldog szülinapot Arden, és Estel!!! :wink:
Fületek érjen bokátokig!
:D

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183337 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Fimbrethil írta: Heepi szülinaput nagyapo még1szer
hepi szülinapot fijam!(jol hallottam h a Deltába nyertél valamit? nem vagyok biztos h az te voltál mert csak háttér ment a tv)ha te voltál, gratu!

Igen, ő volt, remélem megeszik a nílusi krokodilok a tengerparton :D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183335 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Heepi szülinaput nagyapo még1szer
hepi szülinapot fijam!(jol hallottam h a Deltába nyertél valamit? nem vagyok biztos h az te voltál mert csak háttér ment a tv)ha te voltál, gratu!

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183329 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Valin nostare a szülinaposoknak! :hello:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 6.620 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére