BESZÉLGETŐS topic

Több
20 éve 6 hónapja #184454 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy matek példa: :D

A tavaszi papírhulladék gyűjtése idején Feri, Jancsi és Robi betegek voltak. Így nem is tudtak részt venni a munkában.
Hány kilogramm papírt gyűjtött a három fiú összesen???

No comment! :roll: :D

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184450 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Namarie írta: GRATULÁLOK SIL!!!!!! Mikor lesz az 5000.?


Tippelek: jövő péntek? :twisted: :nagyongonosz:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184448 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
GRATULÁLOK SIL!!!!!! Mikor lesz az 5000.?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184446 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mellesleg van egy bejelentenivalóm: 4000... :hello:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184428 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Úgy éget le mások előtt, hogy van neki egy osztálya (évfolyamtársak) és hát azok eléggé pletyósak, és elszokták mondani, hogy miket mondogat rólam, illetve rólunk. (ne tudjátok meg miket) Meg hát a tanár is szereti a dolgokat hangoztatni a tanáriban.... Meg persze a folyosón is, mikor ügyeletes.

Köszönöm szépen azoknak, akik tegnap cseten életet öntöttek belém, és nagyon sok mindenben segítettek!!!!!!!!!! Ha lesznek fejlemények, szólok!!

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184424 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem amúgy ilyen viták többször lehetnének. Ezek fontos és hasznos dolgok. És szerintem a problémákat csak így - megbeszélés eredményeképpen - lehet megoldani.

Ennek szellemében, hagy beszéljek én is az egyik - most is felmerült - problémámról, ami hozzátok kötődik. A pszichológusságomról lenne szó. Két év alatt sokféle módon álltatok már hozzám. Voltak, akik szimpla pszichológusként fordultak hozzám tanácsért (pedig akkor még csak egyetemista voltam). Másoknak felkeltettem a kiváncsiságát, hogy milyen is lehet egy pszichológus közelről, privát emberként. :D Megint mások távolságtartással kezeltek. Adódtak olyanok is persze, akik barátként közeledtek, számukra a pszichológusságom mellékes érdekesség volt. És így tovább. Persze a kapcsolataim ilyenféleképpen való alakulásáról magam tehettem leginkább. Mikor közétek kerültem, annyira nyitottak voltatok rám, amilyet soha máshol nem tapasztaltam. Beleestem egy csapdába, amelyre ugyan Fin folyamatosan figyelmeztetett és idővel saját magamon is éreztem a káros hatásait, mégsem tudtam kimászni belőle. Akkor. Egyszerűen szükségem volt rá. Ez a csapda egyszerű volt: egyetemista létemre szinte "pszichológiai praxist" vezettem közöttetek. Képtelen voltam nemet mondani azoknak, akik megkerestek, sőt gyakran én magam mentem a dolgok elé, felkínálva magamat. Ennek persze meglettek a következményei. És őszintén szólva jó is volt, hogy így alakult, mert ennek kapcsán értettem csak meg, hogy mit magyarázott eddig Fin.
Egy időre kihúzódtam a társaságból, és amikor visszajöttem, már képes voltam az egyensúlyt fenntartani. Bár elutasítani szerintem még ma sem vagyok képes, leginkább a távolság szabályozásával "uralom" a helyzetet.

A fentiek amúgy egybeestek és -esnek az identitás-keresésemmel.
Bár talán nehéz elhinni, nem mindig működöm pszichológusként a hétköznapokban. Sőt, a munkámon kívül most már szinte sosem. Viszont a szemléletemet teljesen áthatották a tanulmányaim, és a világra ezen keresztül tekintek. Valószínűleg ez nagyon érződik minden mondatomon. Sokan érdeklődéssel reagálnak erre, mások elutasítással. Nálatok az előbbi a domináns, így az utóbbiról hajlamos vagyok megfeledkezni. :oops:

Az utóbbi időben mintha megint kezdenék belesétálni egy csapdába. Ez már más, mint az előbbi, de akkor is csapdahelyzet. Azt látom, hogy megint aktívan benne vagyok ebben az egészben és a önként sétálok bele, de most talán időben észrevettem.

Szóval én nagyon örülnék, ha kikeveredhetnék a Társaság Pszichológusa szerepből, és szimplán csak barátként, ismerősként néznétek rám, akinek csak úgy mellesleg áthatja a pszichológia a gondolkodását. Nem szeretnék sem az MTT, sem a Fórum, sem más csoportok, sem pedig egyes emberek pszichológiai tanácsadója lenni. Túl nagy ez a felelősség. És túl sok ez számomra a munkám mellett.
Inkább lennék barát, ismerős, aki szívesen megosztja a tudását, véleményét, érzéseit másokkal, de azt nem szakértőként!

A fentiek pár embert sokkal közelebbről érintenek, mint másokat. Nekik mondom, hogy számomra ők tényleg fontosak! És semmiféleképpen nem akarom a kapcsolatunkat lezárni!

Na, köbö ez lenne...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184409 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Fijó, én se nagyon értem, hogy hogyan lehet lejáratni vkit más osztályok előtt (hogy egy egész osztályt, az oké, általánosban nálunk is megvolt). Ilyen helyzetbe még sose voltam, de én megpróbálnék beszélni vagy a tanárral, de inkább az osztályfőnökkel. Nálunk az egyik csoport matektanárával voltak gondok (eléggé szemét volt órán, bár én csak elmondásból hallottam), félévkor beszéltek sz ofővel, és azóta normálisabb a csoporttal.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184408 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Itt vége a beszélgetésnek, pont. Az az érzésem hogy ez már átment egy-két ember személyes vitájába, kérlek ezért ezeket privibe intézzétek el. Az ehhez kapcsolódó hozzászólásokat törölni fogom. [size=9:3a6y787k](sajnálom, de engem mostanában minden érzékenyen érint, és egyesek tudják, h szívem szerint az egészet kimoderálnám, de jobb ha meghagyom, mielőtt máskor máshol újrakezdődne az egész.)[/size]

Bocsánat,
Eia

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184406 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Fiona, szal hogy is volt azzal a tanárral a dolog ? Nem igazán tudom, hogy hogyan tehet ilyet egy tanár...Nekünk egy rossz tanárunk volt gimiben, ő sem sokáig, mert panaszt tettünk és Lvették az osztályt tőle (ki is lépett nemsokára), de ő az egész osztállyal szörnyű volt, és tanítani sem tudott...
Brisa, bocs...nem vagy analitikus, nem ismerem túlzottan e szakszavak közti különbséget...tudom, akkor minek használom ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184404 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én csak Raynt sajnálom, akit láthatóan jó szándék vezérelt, amikor feltette azt a bizonyos kérdést...vagy méginkább észrevételt, és megosztotta velünk a kétségeit. Az, hogy ilyen vita kerekedett belőle, mutatja, hogy nemcsak őt foglalkoztatja a kérdés, csakhát egyedül ő vette a fáradtságot ésvagy bátorságot ahhoz, hogy beszélgetést (nem vitát !) kezdeményezzen...
Brisának igaza van sztem, egy-két ember igenis túlreagálta a dolgot, és én azt is értem mit értett azon, hogy Alcar és Neo beleláttak bizonyos dolgokat Rabyn hozzászólásaiba...nem feltétlenül volt azonban szerencsés ez a megfogalmazás...
Alcar, téged senki nek akart bántani, csodálkozom kissé, hogy mennyire nem érzed ezt...és ezt se vedd személyeskedésnek, ez csak egy észrevételféle, bár kéretlen. Ha mondjuk én vetettem volna fel a dolgot biztos nem érezném magam jól olyan hozzászólás után, hogy "én értem, hogy mit írtál, de nekem nem mondja meg senki, nem konkrétan te, senki, hogy mikor, mit és mennyit iszom, meg egyébként is hogy jön ahhoz bárki, nem kell velem találkozni, pl most szombaton se', amikor ezt és ezt fogok inni és elszivom az össze szivarom vagymit'", pedig én csak annyit írtam (hipotetikusan), hogy míg régebben teáztunk, most sörözünk, és nem tudom, hogy ez jó-e...mint a tied, az ENYÉM (illetve Rabyné) is egy vélemény, amit tiszteletben lehetne tartani...és ugyanez vonatkozik mindenkiére, Brisáéra is. Ez a közösség attól is olyan, amilyen, hogy mindenkire odafigyelünk, és meggondoljuk a szavait...Bár az igaz, hogy Rabyn akár ott is mondhatta volna nektek ezt a talin, de végül is a forum pont ezért (is) van.
Megkövezhettek meg minden (Neo is bár róla most nem írtam...majd legközelebb :P :P ), én nem akartam ilyeneket írni, mert úgy gondoltam, hogy a társaság éppen eléggé toleráns szinte minden téren, de lehet, hogy tévedtem...
Rabyn neked pedig azt tudom mondanni, hogy vedd észre a korkülönbséget, ami konfliktus jó részét okozza itt és most, nem szabadna ugyan, dehát ez van. Amúgy én a Bajor sörözőben akkor szombaton senkit nem láttam részegnek...jókedvű volt a társaság, dehát mikor nem vagyunk azok együtt ? :) Ennek ellenére értem a problémád...de nem tudom a megoldást...majd azok kitalálják, akik olyan okosan szóltak előttem (ez nem egy gunyoros megjegyzés, tényleg voltak olyan hozzászólások :) )
Jópár hozzászólással ezelőtt azt írtam, hogy túl van ragozva, de akkor azt hittem már mindenki leírta, amit akart...tévedtem :)
Brisa, ha te ilyen lightos talikra vágysz, szervezd meg, látod, hogy nem te vagy az egyetlen...és talán nem kéne mindenkit analizálni' csak úgy, ezek szerint nem mindenki igényli...ámbár szerintem nincs benne semmi szörnyű, sőt...
Nah, menek enni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184402 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alcarcalimo írta: Ahogy írtam, igazán örvendek. S most nyomatékosan megkérlek Brisa - akár lesz belőle harag, akár nem, nem érdekel - leszel szíves a pszichológiai analízist velem kapcsolatban nagyon sürgősen elfelejteni. Nem kértelek meg rá. S hozzátenném - noha ez a szakmádba vág, tehát tudhatnád - hogy ez a felvetésed mennyire megalázó valakinek itt, nyilvános fórumon.


Ezért elnézést kérek! Mindig elfelejtem... :oops: (Átszerkesztettem.)

Nem a kérdésemre válaszoltál, és Neo sem. De elfogadom. Nem reagálok az írásaitokra. Hagyjuk akkor.

Ja, és Alcar, eszembe sincs analizálni téged, de mást sem. (Nem is vagyok analítikus. :wink: ) A kérdéseimet nem a személyes kiváncsiságom kielégítése miatt tettem fel, hanem, hogy elgondolkodtassak. Aki ismer, az már tudja. :D Szóval emiatt ne félj.


Dín, szerintem én nem olvastam félre semmit. És nem is mentek félre a dolgok. Mondjuk úgy, hogy félbe maradtak. De talán jobb is így.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184399 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!

Fijókám: Engem is érdekelne, hogy hogy a fenébe képes lejáratni a föci tanárod más osztályok előtt is? Mit mond? És miért teheti? (az nem indok, hogy 'mert utál', valami oka annak is kell, hogy legyen.)

[size=9:2i2y6qkx](nép: pls, már tényleg fejezzétek abba ezt a vitát, mindenki elmondta a véleményét, meg minden, és nem akarunk senkit semmiért felelősségre vonni. Szeretünk titeket, akár isztok/cigiztek, akár nem. És éppen ezért aggódunk is értetek (mert az ember aggódik a barátaiért akkor is, ha csak megüti a kezét), és szerintem ezért tört ki ez az egész. Puszi a buksitokra - mindenkinek :) )[/size]

mégvalami: Nekem (is) május 7-én, pénteken lesz a ballagásom. Aki szeretne jönni, az szóljon, és remélem tudok neki meghívót szerezni (mer hogy az nálunk kell, de már régebben (és váratlanul gyorsan...) le kellett adni a rendelést... :? ).

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184388 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hm, hm. :?

Gyerekek, szerintem ez az egész túl van regálva. Brisa részéről is, aki szerintem félreolvasta Alcar és Neo megjegyzéseit, és Alcer részéről is... :roll:

Könyörgöm, fejezzük már be. Én megértem Alcart, és ha jobban belegondolunk, valóban semmi oka nem volt rá, hogy bárkit megbántson. Én elfogadom az álláspontját. :cheers: Szeretünk, Alcar! :wink:

Ugyanakkor látom Brisa szándékát is, ami tényleg érthető és elfogadható, de ezúttal szvsz egy kisit félrement. A szándékot azonban becsülöm. :D

Tehát hagyjátok abba a veszekedést. Pont.

Plíz. :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184379 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Aiya!

Velemenyem alant kifejtettem (s tovabbra is fenntartom), szivesen megteszem eloben is, biztos nem fogalmaztam jol, nem vagyok magyar szakos, pszichologus meg foleg nem.

Ja es igenis megvedem az ENemet, en egyedul vagyok, a tobbiek sokan...

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184374 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Brisa írta: Nem birom ki... De téma váltás, úgyhogy aki unja, talán az sem fog belehalni.

Neo és Alcar, a ti reakciótok felkeltette kíváncsiságomat. :mrgreen: Kérdeznék pár dolgot. Ha van kedvetek, válaszoljatok.

Egy: Titeket miért érintett ennyire mélyen Rabyn hozzászólása?
Kettő: Neo, szerinted mi a különbség a nyílt és burkolt "nem megfelelő" hangnem között?
Három: Nagyon érdekes volt látni, hogy mi mindent láttatok bele Rabyn hozzászólásába. Hol írt arról Rabyn, hogy meg akarja mondani nektek, mikor mit igyatok?


Igazán örvendek, hogy a sok felszólalás közül ÉPPEN _Neoé és az enyém keltették fel érdeklődésedet... noha írtam nemrég - csak vissza kell lapozni - hogy ez a nevesítés nem éppen...
Na mindegy. Válaszolok, mert tisztellek.

1. _Neo ha akar, majd válaszol... én már elvileg megtettem. Csak el kéne OLVASNI azt amit írtam ide ill. a gondolatok topicba. Hozzászólásom nem RABYNNAK szólt, ha ez nem derült volna ki (pontosítva: nem csak neki). Engem az zavart, hogy többen (akik ott se voltak) az egész találkozóból azt szűrték le, hogy volt pár doboz sör az asztalon... mást nem. hmm... érdekes, nekem ez az egész nem azt jelentette. Azt jelentette - ahogy írtam is - hogy mennyire örülök nektek, hogy láthatlak s beszélhetek veletek, amire nagy szükségem van, s amire tán másnak is szüksége volt. Örvendek, hogy más nem ezt látta, de hát nem vagyunk egyformák. A fotókat is azért védtem le jelszóval, mert ha valaki csak azt a pár sörösdobozt látja, mást nem (azokat a képeket én örömmel és szeretettel csináltam rólatok, boldog voltam, hogy van rólatok emlékem, és érdekes nem a SÖR állt a csendélet központjában), akkor nincs mit magyarázni. Nekem mást jelentett... és bántott, hogy más ezt nem vette észre, mint ahogy én se vettem észre, hogy őt ez zavarja... érdekes, amennyire én tudom ezt más sem vette észre. Mindegy. Magánügy.
Nem probléma. Vettem a lapot. Nem kell aggódnod, olyan gyakran úgysem jutok el talira - hozzátenném, hogy Te sem voltál ott, tehát nem tudod, hogy mi volt, ugye? - úgyhogy én speciel tiszteletben tartom mások érzékenységét ezentúl, most hogy tudok róla (lehetett volna tán más módja is a tudomásra hozásnak, de mindegy). Amit mondtam, azonban fenntartom: hogy este egy baráti találkozón mit csinálok a barátaim körében, az magánügy... s én erről beszéltem lentebb is elsősorban, ha nem derült volna ki.
RABYN: Bocsáss meg. Nem akartalak semmiképp sem bántani, az előző felszólalásom sem véletlen jóval a Tied után volt. Csak közben kicsit besokalltam.

2. Ez _Neonak szóló kérdés, majd reagál rá gondolom...
3. Visszakérdés: hol állítottam, hogy Rabyn mit látott bele mibe??? Nézz már vissza légyszíves... s mielőtt véleményt mondasz, vedd már a fáradtságot, s olvasd el amit írtam... s gondolkozz el rajta legyél olyan kedves! Hogy mit "láttam bele?" Itt is visszakérdeznék, ha nem gond: ki, mit látott bele abba a pár doboz sörbe??? Nem akarom elhinni, hogy még mindig itt tartunk!!! Számomra is nagyon érdekes volt látni jópár dolgot. Amúgy furcsa nekem kicsit, hogy éppen Te lovagolsz a szavakon... hol mondta? (konkrétan)... netán hol céloztak rá... ugye?

Az utolsó s tényleg bejeztem részemről ezt a témát.
nagyon sajnálom, ha esetleg keményebb hangvételű beszólásommal valakit megbántottam. Biztosan van ilyen, bocsánatotokat kérem. Rajtam kijött a fáradság meg a néhány elmúlt hónap feszültsége... sajnálom. Ne haragudjatok.
Tudomásul vettem pár dolgot, majd aszerint fogok cselekedni. Köszönöm a bizalmat mindenkitől, igyekszem megfelelni neki.

...
S végül egy kicsit más téma...
Brisa írta:
Neo és Alcar, a ti reakciótok felkeltette a pszichológusi énem kíváncsiságát. :mrgreen:

Ahogy írtam, igazán örvendek. S most nyomatékosan megkérlek Brisa - akár lesz belőle harag, akár nem, nem érdekel - leszel szíves a pszichológiai analízist velem kapcsolatban nagyon sürgősen elfelejteni. Nem kértelek meg rá. S hozzátenném - noha ez a szakmádba vág, tehát tudhatnád - hogy ez a felvetésed mennyire megalázó valakinek itt, nyilvános fórumon.

Részemről az egész téma lezárva. Ha valakit megbántottam, kérem ne haragudjon... Rabyn, Te főleg ne... Nem Neked szólt.

Jó éjszakát mindenkinek.
Alcar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184365 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dínchamion írta: (kivel akar együtt aludni, ilyenek)


Na, én marha... 8O

Természetesen ez csak az alvásra vonatkozik, más jellegű igényekkel nem engem kell zargatni. :twisted: :evil3:


[size=9:1serj78t](Nem tudtam kihagyni... :mrgreen: )[/size]

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184346 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kár, hgy a tanárokat nem lehet otthagyni...

nekem mint egyszer lejjebb már írtam (talán8-9 oldallal ezelőtt) a magyartanárom nemnormális..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184339 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dínchamion írta:

Fiona írta: Emberek!!!!

Nekem most ttál rossz a közérzetem!!!!! A föcitanár annyira kiborított, hogy még mindig bőgök. Egyrészt olyan dolgokkal vádol meg amik teljességgel nem igazak. De tényleg, már más osztályok előtt is porig aláz, pedig higgyétek el, mindent megteszek, hogy a kedvében járjak. De utál, mint azt a barna, hosszúkás izét!!!!

Szerintetek mit csináljak??? Mert tökre tanácstalan vagyok. :( És kivagyok akadva..... De télleg :cry:


Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy ne törődj vele.

Ha meg ennyire ilyen "ijenojan", akkor minek akarsz bevágódni nála? :roll:


sztem is, minek a kedvében járni? ha utál, akkor utáld vissza! :D vagyis ne foglalkozz vele, mert mást ugysem tudsz tenni. aki meg ismer, az ugyis tudja h mi igaz rólad és mi nem.. mást nem nagyon tudok mondani ugyanis én is igy voltam a volt edzőmmmel de őt aztán othagytam :roll: persze a tanárral ezt nem tudod megtenni...

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184338 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Fio: miket mondott? Nem tudom mit tehetnél. Én a kémia és a magyartanárromal vagyok így..
Egyébként köszönöm Brisa:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184337 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Fiona írta: Emberek!!!!

Nekem most ttál rossz a közérzetem!!!!! A föcitanár annyira kiborított, hogy még mindig bőgök. Egyrészt olyan dolgokkal vádol meg amik teljességgel nem igazak. De tényleg, már más osztályok előtt is porig aláz, pedig higgyétek el, mindent megteszek, hogy a kedvében járjak. De utál, mint azt a barna, hosszúkás izét!!!!

Szerintetek mit csináljak??? Mert tökre tanácstalan vagyok. :( És kivagyok akadva..... De télleg :cry:


Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy ne törődj vele.

Ha meg ennyire ilyen "ijenojan", akkor minek akarsz bevágódni nála? :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184333 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
légy szikla és nem árthat semmi(tom könnyű mondani) :roll:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184317 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Emberek!!!!

Nekem most ttál rossz a közérzetem!!!!! A föcitanár annyira kiborított, hogy még mindig bőgök. Egyrészt olyan dolgokkal vádol meg amik teljességgel nem igazak. De tényleg, már más osztályok előtt is porig aláz, pedig higgyétek el, mindent megteszek, hogy a kedvében járjak. De utál, mint azt a barna, hosszúkás izét!!!!

Szerintetek mit csináljak??? Mert tökre tanácstalan vagyok. :( És kivagyok akadva..... De télleg :cry:

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184314 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:!: :!: :!:

FIGYELEM!!

A konferenciára a szállásfoglalások határideje április 18. éjfél!!!!

Az ár éjszakánként 1500 és 2000Ft között lesz, ennyit számoljatok (kollégiumban). A konferencia időpontja: április 23-25. (péntek-szombat-vasárnap)



Kérek mindenkit, hogy minél előbb jelezze, ha részt akar venni hallgatóként a konferencián, és esetleg vannak speciális igényei (kivel akar együtt aludni, ilyenek). Ez utóbbiakat nem biztos, hogy sikerül teljesíteni, de ha mégis, akkor szeretnék előre tudni róla!!

E-mail címem változatlan: gregfazekas@netscape.net

Ha bárkinek egyéni problémája van, messengeren megtalál.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja - 20 éve 6 hónapja #184293 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem birom ki... De téma váltás, úgyhogy aki unja, talán az sem fog belehalni.

Gyerekek, nekem nem az alkohollal van problémám, hanem egyes hozzászólások stílusával. Méghozzá azért, mert az íróik - bár sok-sok évvel idősebbek és talán érettebbek is Rabynnál - mégis minden pszichológiai érzék nélkül vagdossák a szavaikat. (Nem mentség, hogy nem pszichológusok! Ez nem az egyetemi végzettségtől függ.)

Rabyn felvetett egy problémát, ami számára problémát okoz. Méghozzá érzelmileg! Ez az ő privát problémája, ami a társaság bizonyos viselkedéséből fakad. És mint okos lány, rájött arra, hogy ezt csak úgy lehet megoldani, ha beszél róla. És meg is tette...

Erre meg többen közlik, hogy túlreagálja a dolgot (egyátalán hogy reagálhatja túl a saját érzelmeit???), hogy mégis mi a fenének beszélünk erről (inkább szenvedjen magában, hogy nekem ne kelljen), meg hogy nekik ne mondja meg senki (azaz Rabyn), hogy mikor mit iszik és mit nem (igez, semmi ilyet nem mondott).

Szóval most Rabyn valszeg még rosszabbul érzi megát, mint eddig.

De lehet, hogy nekem könnyű ezt mondani. Egyrészt mert számomra természetes dolog, hogy ha a másik ember a problémájával fordul hozzám, akkor nem magammal foglalkozom; másrészt pedig én sem iszom alkoholt; harmadrészt pedig pontosan értem és érzem azt, amit Rabyn érez (sőt én meg is tudom fogalmazni).

Ennek ellenére pszichológiai szempontból nézve egyedül Lamorak reagált megfelelően az alkoholt fogyasztók táborából. Ez úgy értsd, hogy Rabyn érzéseire figyelve (azaz nem saját ÉN-jét védelmezve), a probléma megoldása tekintetében előremutatólag (azaz nem destruktívan, rombolóan).

Amúgy a probléma természte olyan, hogy az csak Rabyn tudja megoldani. Méghozzá önmagában. Ebben lehettetek volna nagy segítségére. De nem így...

Neo és Alcar, a ti reakciótok felkeltette a kíváncsiságomat. :mrgreen: Kérdeznék pár dolgot. Ha van kedvetek, válaszoljatok.

Egy: Titeket miért érintett ennyire mélyen Rabyn hozzászólása?
Kettő: Neo, szerinted mi a különbség a nyílt és burkolt "nem megfelelő" hangnem között?
Három: Nagyon érdekes volt látni, hogy mi mindent láttatok bele Rabyn hozzászólásába. Hol írt arról Rabyn, hogy meg akarja mondani nektek, mikor mit igyatok?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184271 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!(egy kicsit vidámabb tma;) vagy mégsem? :cry: )

Szóval szeretném bejelenteni, h május 8.-án szombaton 10 órától ballagásom lesz ! :D ha valaki Miskolcon vagy a környéken lakik, és szeretne eljönni azt nagyon sok szeretettel várom :)

pussz!
Adelard

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184167 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Lamorak írta: Az, h 'vigyázunk rájuk' (meg magunkra), nem azt jelenti, h minden rendelésnél figyelmeztetjük, h tul.képpen ezt nem szabadna (ahogy a dohányosokkal szembeni tolerancia sem azt jelenti, h minden szálnál neheztelően nézünk vagy szólunk valami lelkiisemeret-furdalást elősegítőt--ezt a dohányosok nagyon utálják ám igazából); és nem is azt, h (mint Papi) bizonyos idő után azt mondjuk, h 'szerintem már eleget ittál' (szerintem lehet, de ha ő úgy érzi, h még nem ivott eleget, akkor a jóisten nem fogja megállítani); hanem azt jelenti, h figyelünk, példát mutatunk, segítünk, ha vki rosszul van, stb. stb. Úgy látom, Telcontarnak igaza van abban, h vannak 'kulturális tapasztalatok', amiket előbb-utóbb mindenki beszerez, és egy Kulturális Egyesület abban is a tagjai segítségére lehet, h ezeket a tapasztalatokat 'kulturált formában' segít nekik megszerezni.



Szerintem ez a kulcs. Én is valami hasonlót akartam elnyökögni. Mindannyian befolyásoljuk a társaság többi tagját, akár azzal, hogy akaratlanul mintákat adunk, akár azzal, hogy aktívan segíteni próbálunk. Nem kell túlfetisizálni a "kulturális" társaság fogalmát, egyszerűen a közösségi létformából következik, hogy több felelősséget kell éreznünk, mintha egész nap otthon ülnénk és magunkban olvasgatnánk.

És - noha indulatokat keltett - szerintem az sem volt haszontalan, hogy többen elmondták(tuk): az alkoholizálás a kivülállók szemével nézve általában nem kellemes látvány, és némiképpen taszító hatású lehet - és ez még a legkulturáltabb formákra is igaz.

De legalább ennyire fontos, hogy sokan, sokféleképpen azt is elmondták(tuk): senkinek nem célja, hogy reflexből kiverje a cigarettát a dohányzók és kirugja a poharat a borozgatók kezéből. Szerintem ebben a közösségben nagyon erős normaként érvényesül, hogy mindenkit olyannak fogadunk el, amilyen ő maga szeretne lenni, és eszünkbe sem jut lelkes népnevelőként vagy hittérítőként agymosásában részesíteni azokat, akik másként gondolkodnak bármilyen kérdésben.


_Neo: amit írtam az egy érzés, ami valóban táplálkozhat egyszerűen abból, hogy gyakrabban találkozunk - miközben igazából semmi nem változik már egy éve. De neked is érezned kell: ha többen is vagyunk, akiknek ez így jelenik meg, akkor érdemes kicsit végiggondolni mi lehet az oka.

Teljesen világos, hogy nincs igazi baj az "alkoholizálás" jelenlegi szintjével - még a legbigottabb külső vizsgálat sem vethetne semmit a szemünkre e tekintetben. De azért lassan eljutunk oda, hogy semmiképpen nem árt figyelni arra, hogy később se legyen ilyen probléma.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184129 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Látom már le akarjátok zárni a témát de nem bírom megállni h valamit mehógjegyezzek ide: aki dohányzik az akkor is fo ha mindenki elmondja neki fórumon belül és kívül h hülye. Aki iszik úgyszintén. Az h mennyire van tekintettel másokra már más kérdés, de azt meg embere válogatja. Az a minimum h megkérdezi zavar-e valakit a füst de az meg fura ha mindenki azt mondja csak nyugodtan, a füst nem zavarja aztán szegény dohányos a fórumon szembesül azzal h ezt csak udvariasságból mondták. Nekem hátbatámadás fílingem van... Csak ennyi, bocs.

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja - 20 éve 6 hónapja #184125 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Finduilas írta: [size=9:1xvzh75q]És szerintem jó zárszó is lenne a témának...[/size]


A Brennilnek van igaza, megis hozzafuznek valamit a dologhoz.

Miutan figyelmesen vegigolvastam azt a kemeny 5,5 oldalt, amit a temaba vago eszmefuttatasokkal toltottunk meg, ugy gondolom, lesz ertelme itt megszolalni.

Lamorak, my friend:

Itt senki nem akarja kétségbe vonni, hogy az akárhány éveitekkel (akár tizen, akár huszon, akár harmincon) el tudjátok dönteni, mit akartok csinálni, nem is erről volt szó, senki nem akarta kivenni a kezetekből a sört (és remélem az enyémből sem).

Ez oke, nem mondta ki senki, ezekkel a szavakkal. De:

Rabyn írta: De mostmár az egy napos talikon is mindig van pia. Ha valaki kívűről lát minket, annak nem az fog eszébe jutni, hogy hudejofejek vagyunk hanem az, hogy némmááá alcohol van náluk! ők sem különbek a többi fiatalnál. Annak aki nem ismer minket személyesen, annak nem lehet, hogy el is megy a kedve tőlünk egy ilyen tali után. Nem az fog a szemébe tűnni, hogy 6-7 esetleg több ember megiszik egykét üveg bort,sört stb.-t hanem hogy iszunk(isztok)

Magyarra forditva: ne hozzatok sort vagy bort a talikra, mert aki uj, megijed es elszalad, valamint abszolut nem egy kulturalis egyesulet benyomasat keltitek. Lehet, hogy a hiba az en compileremben van, en ezt szurtem le belole.

Rabyn írta: Én ismerlek benneteket, tudom milyenek vagytok, tudom , hogy jól tudjátok magatokat érezni az alcohol nélkül is, de a mostani talik egyike se múlt el úgy, hogy söt, bor vagy egyéb alcoholos ital ne lett volna ott.

Ezzel kapocsban mar elmondtam, de megismetlem: egy eve ugyanaz a szint, legfeljebb tobbet talalkozunk. Telcontar nagyon jol ratapintott a lenyegre... Nem a pia mennyisege nott meg, hanem a mitingek gyakorisaga.

Dínchamion írta: Szerintem semmi baj nincs azzal, ha a talikon előkerül az alkohol -- a baj azzal van, hogy ezt rögtön a társaság züllésének jeleként fogják fel.

No, nekem is ez birizgalta a csorom, s ezert irtam olyan hozzaszolast, amilyet (megjegyzem, maximalisan finom voltam szvsz).
Mellesleg a fenti szimptoma ekes bizonyiteka annak, hogy a sorrel a kezukben rohangalo emberekbe es a mertektartasi kepessegukbe vetett bizalom eroteljesen megszunt letezni... Ha bizol valakiben, nem aggodsz, hogy elveszti a merteket.

Alyr Arkhon írta: És meg kell vallanom, ez így igazából nemigen tetszik. Ha valaki hoz magával italt és megissza, esetleg megkínál másokat, ám tegye, de felhívni a figyelmet arra hogy ez itten ivós buli lesz (pontosabban olyan buli ahova jó lenne alkoholos italt hozni) nem jó.

No anno /me ezert irt teat meg reggeli italt az elmenybeszamolokba ß)

Gandalf írta: Jó lenne, ha Velem nem 10 napos piálásról és bulizásról szólna csak...

Gandalf, te is ugyanolyan jol tudod, mint en, hogy nem arrol szolt s nem is arrol fog szolni. Tuldramatizaljatok a dolgot.

Lamorak írta: De azért vannak stílusok, amiket szerintem nem valami méltányos megütni, mikor egy 17 éves lány felvet egy ilyen gondolatot (mondjuk alapvető az, h nem nevezünk 'ugatásnak' ilyeneket).

Sorry a hangnemert, lelkembe lett gazolva (igy szepen, szenvedoben). Mellesleg, ha en nem megfelelo hangot hasznaltam, nyiltan tettem es nem burkoltam. A "temakezdo" uzenetet ugy dekodoltam, hogy ilyen reakciot valtott ki belolem, s nem vagyok egyedul. Sorry. Max elnezest kerek a hangnemert, de a velemenyem valtozatlan marad.
Barmilyen burkoltan es aggodon fogalmazott a kezdo uzenetben a 17 eves lany, akarva-akaratlan azt mondta, hogy az MTT-s :!: rendezvenyeken, talikon sok az alkohol, s tettek ezt masok is.
En erre azt mondom, hogy ok, az MTT-s :!: rendezvenyeken tenyleg fontos, h milyen kepet mutatunk magunkrol, ugyhogy csak kakaot es baracklevet, vagy mas okossagot fogok inni, de szigoruan
(kiveve, ha LEP-en lesz sorcsap, mint tavaly)
Apropo tavalyi LEP, a tarsasag hozzaallasat a piahoz szerintem igen jol peldazza, hogy az egyebkent kedvesen sort csapolo Brandir gazda elkerte a szemelyimet! mielott atadta volna a korsot!
Felesleges tehat a temat tovabb feszegetni pro es kontra egyarant, mivel mindig volt es mindig lesz nemi "esöst" a talikon, am pontosan a banda osszetetele es jellege miatt ez sosem fog eszetlen italozasba atcsapni.
Ha pedig ilyen talit szervezunk/tek, azt biztosan nem e forum keretei kozt tesszuk/teszik meg, hanem e-mail vagy privi utjan, s a meghivottak kozt is valoszinuleg azok lesznek, akik eleg erettek (nem csak a szemelyi igazolvanyuk tanusaga szerint) a temahoz, s ehhez sem az MTT-nek, sem mas kivulallonak nem lehet szava.

Vannak, akik szeretik a sort es vannak, akik dohanyoznak. Lehet, hogy valakinek szurja a szemet a sorosdoboz az emberek kezeben, lehet, hogy valakinek az orrat marj a bagofust, DE amig ez teljesen kulturalt keretek kozt tortenik (lasd alant), addig teljesen felesleges feszegetni a temat, max az indulatokat korbacsoljuk fel vele, valtoztatni nem fog a dolog semmit. A dohanyosok eddig is felrevonultak (vagy rakerdeztek, h zavar-e a dolog - respect), a sorosok pedig nem tanusitottak olyan magatartast, amely megbotrankoztato lett volna, vagy barki is nehezmenyezte volna.

No, szerintem ennyi. Ha az elkovetkezendo napokban nem reagalnek, az a construct (a gepem) erosen halalkozeli allapotanak tudhato be.

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184117 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Találtam egy lehetséges magyarázatot arra, hogy ez a jelenség miért zavar némelyeket, de mivel teljességgel elvi témáról van szó, ezért a Gondolatokban folytatom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184116 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Finduilas írta: Lamorak, ezzel a hozzászólásoddal egy az egyben egyetértek.

[size=9:3hfk9nwp]És szerintem jó zárszó is lenne a témának...[/size]

Csatlakozom.. :roll:

Evezzünk vidámabb téma felé: van esetleg Áron keresztnevű vhol a Fórumon? Mert akkor VALIN ESTARE neki!!! :lol:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.464 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére