BESZÉLGETŐS topic

Több
13 éve 10 hónapja #392567 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Gzd vn Flgnd, mgnhngzk nlkl rn s gyszrbb, mnt mgnhngzkkl. Kt rdkl, hgy msk l tdjk lvsn vgy sm?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392565 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Továbbá egy (két) 'shift'+'-'-t nyomni sokkal egyszerűbb, mint kijelölni a szöveget (egér) majd megkeresni a b betűs ikont és rábökni.

Lustaság fél egészség...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392564 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A facebook a hibás SÚ, engem az "nevelt" rá :) Nagy úr a megszokás, sajnos. (Ahogy pl olyan mondatok végére amik smiley-val végződnek általában nem rakok mondatvégi írásjelet. )

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392554 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kicsit meglepődve tapasztalom, hogy egyre többen, valami furcsa nemtörődömségből, tudatlanságból, vagy éppen más okból ("figyejjé má, annyit írok ám, hogy nekem má csak így megy!) az alulvonás (_) karakterrel emelik ki mondandójuk hangsúlyos részét, mintha a világon minden Wordből állna (vagy Jegyzettömbből, ahol tényleg nincs más kiemelés). Barátaim, ez a fórum az egyik legkulturáltabb, és legkezesebb fórummotorral üzemel, ami csak létezik, így vastagítani (fettelni, boldolni, kövéríteni, stb.) és dönteni (kurziválni, meg hasonlók) is lehet vele, mégpedig vagy a megfelelő kód (pl. ) beírásával, vagy a szövegdoboz feletti gombokkal. Használjátok ám nyugodtan, arra való! Vagy, ha a használatára már nincs idő, akkor fontoljátok meg: amit beírtok, arra van-e elég, és aki majd elolvassa, az akar-e a rejtjeleitekkel bíbelődni? Vagy talán _ez_ szebb lenne ennél?

Adjátok meg Istennek, ami az Istené, és az olvasótoknak, ami az olvasótoké!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Khullu
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #392468 Írta: Khullu
Khullu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
korábban említettem már, hogy gyógynövény és reliktum növény termesztést végeznénk. abból. meg manapság jobban szeretik a házi alapanyagokat. mint például a kecske tej és hasonlók. azzal is lehet kereskedni. na de látom, nem érdekel senkit az ötlet. akkor én ezt most itt lezárom. köszönöm, hogy meghallgattatok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392435 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Khullu: De miből lenne pénzetek megvenni azt, ami nincsen, amit nem tudtok megtermelni?
Hiszen, ahhoz dolgozni kell, nem elég a saját magunk által készített dolgok eladása.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Khullu
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #392430 Írta: Khullu
Khullu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv. Az alternatív valóságot nem erőszakkal akarjuk elérni, önkéntes alapon, pusztán a szimpátia alapján. Mert tetszett a Gyűrűk ura filmbéli táj, élet. Olyan az elképzelés, mint egy mai tanya, csak a modern kor vívmányainak nagy része nélkül. Nem szükségszerű az elzárkózás, csak egyfajta belső autonómiával rendelkezne. A saját Középfölde gondolat talán túl nagy mértékű. Képzeljetek el egy olyan kis földet, ami hasonlít a Megyére. A házak, a földek, de akár a ruházat vagy kulturális hasonlóságokról is beszélhetünk. Egyfajta élő skanzen. Csak nem profitorientált, nem színház, hanem olyan valóság, mint amiben most élünk. Egyáltalán nem mondtam, hogy nagy dolog, csak egy ötlet, egy terv. Ugyanúgy jöhetnek mehetnek az emberek, látogatók, vendégek. De lenne egy állandó "személyzete", lakossága a helynek. Nem nagyállattartásra gondoltunk vagy ipari mértékű földművelésre, mindenből annyit termelnénk, amennyire szükségünk van, amit viszonylag könnyebb munkával meg lehet teremteni, azzal foglalkoznánk. A többit meg megvennénk. A mi elgondolásunk is hasonlítana a krisnavölgyi csoportosulásra, csak épp nem vallási identitás alapján, hanem érdeklődési kör szerint. Christianiat valóban fel akarják számolni, mivel már létezése, működésének formája államellenes cselekedetnek minősül. Köszönöm, Szevasztok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392428 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Khullu: Nézz el egyszer a krsinavölgybe, azt hiszem ott sikerült megvalósítani, amit ti is szeretnétek.
Christianiat ha jól tudom most fogják megszüntetni.
Illetve van egy film, port.hu/szocsovek_mouth_to_mouth ... topic_id=2
ami hasonló témát dolgoz fel.

Én is elmennék látogatni egy ilyen helyre, de élni benne nem tudnék azt hiszem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392421 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az alkalmazkodást nem úgy értettem... :) Az ötlet alapból nem rossz, igazából nem azzal van a bajom. Ha meg simán egy olyan "farmot" akartok létrehozni, ahol amit tudtok, azt magatoknak előállítjátok, de fenntartjátok a kapcsolatot a világgal, akkor meg nem igazán értem, hogy ez mért olyan nagy dolog, hisz az ilyenek nem olyan ritkák. A bajom azzal van, hogy teremtsük meg a saját Középföldénket. Ezt hogy óhajtjátok kivitelezni? ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392412 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Azért pontosítsunk: egy önellátó farmgazdálkodás, amely nem szorul rá a külvilágra és mindent helyben termel, nem azonos a külvilág teljes kiszorításával, de a kommunával sem! Pusztán az önellátó létforma még nem kell, hogy szükségszerűen kitermeljen egy, "A falu" c. filmben is látott alternatív valóságot lakói számára. A legjobb példa erre a történelem: évszázadokon át létezhettek így települések anélkül, hogy kiszakadtak volna az ország egységéből.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Khullu
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #392410 Írta: Khullu
Khullu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv. Ha tényleg így van, szívesen látunk majd. Lehet, hogy te elégedett vagy, de mi nem. Unjuk már azt, hogy pénzközpontú a világ, hogy reklámoknak engedelmeskedjünk, unjuk, hogy nyalni kell egy állásért, vagy épp a benn maradásért. Elegünk van a tekintélyelvű rendszerből, hogy a vezetők hülyének néznek minket. Gondolataink, álmaink ezek ellen vezérelnek bennünket. 20-23 évesek vagyunk, nekünk is megvan a magunk élete, és ha más emberek lennénk, elégedettek is lennénk vele. De nekünk jobban esik az, hogy ha dolgozunk, tudjuk, hogy magunknak dolgozunk. Nem 8-10-12 órában minimálbérért, ami a pusztán a létezésre elég, ha meg többet akarsz, túlórázol (és annak is egy rész az ingyenélők zsebébe jut). Akkor meg minek dolgozol, ha semmi szabadidőd nincs. Nekem nem ér annyit a pénz, hogy majd 40-50 évesen panaszkodással teljenek a napok, hogy ez fáj, az fáj. Ne dirigáljanak, hanem a magunk urai legyünk, végre mi döntünk az életünk minden részletéről. Minket a Megyebéli élet nagyon megfogott. A csend, harmónia, jólét. Nekünk ez az álmunk. Kitörni a mókuskerékből. Átadni magunkat a természetnek és harmóniában élni vele. Akinek tetszik, jöhet. Akinek nem, az vegye tárgytalannak az előzőeket. Köszönöm. Szevasztok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392409 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát, hajrá, ami engem illet, megvan a magam élete az úgynevezett nagy büdös való világban, és nem érzem úgy, hogy ezen nagyon változtatni kéne, de ha megcsináljátok, elmegyek látogatni :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Khullu
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #392408 Írta: Khullu
Khullu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv ... www.utazni.info/Christiania ... Kicsit elvont, de a lényeget takarja. Mint már említettem, nem teljes elzárkózás, külső segítség nélküli kommunáról beszélek, valamilyen szinten kapcsolatot tartanánk fenn a külvilággal, például kereskedelem. Sót valóban egyszerű megszerezni... boltból. De természetes előállítása kicsit macerásabb bánya, vagy tengerpart nélkül. A létszámot illetően nem több száz emberben gondolkodtunk, mivel egy ember létfennmaradásához 1,9 hektár földterület kell, szóval mi olyan 20-30 fővel gondolkodtunk. Én arra gondoltam, hogy ha már ott vagyunk, csak érdekesebbé tenné, ha átültetnénk Tolkien világát a valóságba. Ettől csak "édesebb lenne a gyümölcs". Nem egy valóságba átültetett szerepjátékról beszélek. Mindenki úgy élne ott ahogy akar, csak épp közösségben. Jöhetnének látogatók, szervezhetnénk találkozókat, és a többi. De szerintem jobban átadható az érzés egy a Megyére hasonlító környezetben, mint valami vidéki művelődési házban. De ti tudjátok. Mindig is előítéletek szegélyezték az ilyesfajta kezdeményezéseket, így nem lepődök meg az itteni szkepticizmuson. Aki lát benn fantáziát, az jelezhet, aki meg marhaságnak tartja, az maradjon ott ahol van. Köszönöm. Szevasztok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392407 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem azért, hogy olyan nagyon kötözködjek, de mondj egy olyan kommunát, ami jelenleg is működik és elél minden külső segítség nélkül ;)

Amúgy meg sót kb a legegyszerűbb dolog szerezni...

Amúgy meg: miért nem próbáljátok ki "kicsiben"? Nem kell hozzá más, mint egy tanya kint a pusztában (ilyet párszázezerért leht már kapni, és akkor sokat mondtam), meg néhány elszánt illető :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Khullu
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #392405 Írta: Khullu
Khullu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv. Nem az abszolút elzárkózásra gondoltunk, bizonyos dolgokat még maga Magyarország sem tud előállítani, nem hogy egy kisebb közösség. (pl.: só) Azért is tervezzük a gyógynövények termesztését, mert azt áruba bocsájtjuk és az ellenértékként kapott pénzen beszerezzük a szükséges dolgokat. Szó sincs a világ kirekesztéséről. Olvassatok utána a kommunáknak, sok külső hatásra elbukott, de a ami napig működőkkel is lehet találkozni. Léteznek például reneszánsz, amerikai gyarmati beállítottságú, hasonló gondolattól vezérelt közösségek. Nem értem, mi lenne ebben az akadály. Egy magyar régész munkájában olvastam anno (forrásra nem emlékszek), hogy a gyűjtögető halászó vadászó ember napi 4-6 órát töltött effektív munkával. A mezőgazdászok már 8-10 órát. A fennmaradó időben művészetekkel, technológiai fejlesztésekkel foglalkozhatott és juttatták el az emberiséget arra fejlettségi szintre, ahol most vagyunk. Kedves Ratzkha, A bajor asszony munkája teljes mértékben a monotonitásról szól. Minden nap ugyanazt végezni valóban nem kellemes, de érdekes, hogy a "valóságban" az emberek többsége ezt csinálja, ilyen a munkája. Nem egy ember tartana el másik kettőt(és még önmagát). Jó, persze ehhez a dologhoz először fel kell nőni, mi sem gyerekekkel akarjuk ezt megvalósítani. Minden tagja a közösségnek máshoz ért, valaki a növénytermesztéshez, valaki a gyógyászathoz, és így tovább... összeadódik a munka, egymásért dolgozunk, nem nagyvállalatoknak, az államnak. Száz évvel ezelőtt is így éltek az emberek, magukra voltak utalva, amire szükségük volt, megtermelték, elkészítették maguknak. A felesleggel meg kereskedtek. Vagy a mai mongol nomádok, busmanok, dél-amerikai indiánok vagy csak az ősmagyarokat említsem még. A Megye például egy viktoriánus kori vidéki Anglia képét mutatja, kissé elváltoztatva. A túlzott civilizációs függés az ami az embert képtelenné teszi az önállóságra. Azt hiszik, hogy a mai fejlettség nélkül már élni sem lehet. Bár én és a társaim mindig is annak a híve voltunk, hogy ne álmodjuk az életet, hanem éljük az álmunkat. Nem bántásképpen Thorongil Hunadán, alkalmazkodni a világhoz olyan mint úszni az árral, de mindnyájan tudjuk, hogy csak a döglött halak úsznak az árral. Köszönöm. Szevasztok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392397 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr novellája életre kel... :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #392394 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Remélem nem sértek meg senkit, de ez a Középfölde építés ötlete szerintem nagy marhaság, mert egyrészt nem is lehetne rendesen megcsinálni, másrészt ahogy Gandalf mondta:" Bezárkózni azt lehet, de a világot kizárni örökre, azt már nem. " Jó volna Középföldén élni, de sajnos nem oda születtünk, hanem ebbe a világba. És ha már itt vagyunk, akkor itt kell élnünk alkalmazkodva a világhoz. Ha tényleg megpróbálnánk megvalósítani, előbb-utóbb megőrülnénk. Szerintem. :twisted:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja - 13 éve 10 hónapja #392393 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv néked Khullu!

Nagyon kemény vállalkozás, amiről beszélsz. Ha valamilyen csoda folytán képesek is lennétek pár éven keresztül ellátni magatokat minden szükséges nyersanyaggal és eszközzel, akkor is a legmarkénsabban érzékelhető fejlemény az lenne, hogy nem lenne egy szabad percetek sem, mert annyira keményen kellene dolgoznotok a szimpla életben maradásért. Hogyha ezt vállalnátok, akkor lehet, hogy egy idő után eljutnátok arra a tudati szintre, mint a bajor parasztasszony akit Dr. Csíkszentmihályi Mihály ír le a "Flow – Az áramlat: A tökéletes élmény pszichológiája" című könyvében.
(Ezek szerint a minden nap 16 órát dolgozó néni úgy boldog, hogy minden mozdulatára odafigyel és teljesen átadja magát minden egyes munkafolyamatnak amit végez: tudja, hogy miként kell elvégeznie és tökéletesen el is végzi. Ez nem is olyan kevés, sőt. Talán a legtöbb, amit a kétkezi munkától várni lehet. De hogy nem sok időtök lesz majd tündeköpenyt varrni meg balladákat költeni, az holtbiztos.)

Meg az is nehézségeket jelenthet, hogy sok hagyományos szakértelem manapság kiveszőben van. A vesszőfonás még pl egészen jól megy, meg nagy nehezen kovácsot is talni még, de hogy kétkezi eszközökkel hogyan bányásznátok ércet, vagy honnan szednétek a legbiztosabb vályogházak elkészítésekhez szükséges tudást, arra kiváncsi lennék. A probléma ugyanis az, hogy a "régiségben" - ahogy egyes ismerőseim mondják - a hagyományos parasztember egyszerre nagyon sok mesterséget ismert.

Én a helyetekben biztosan úgy kezdeném, hogy a csoport egyes tagjait különféle mesterségek megtanulására kérném fel, hogy majd aztán az együttélés során majd minenki megtanítaná a többieket a saját mesterségére. De biztos, hogy rendkívül sok előkészítő munka kell egy ilyen projekt elindításához.

Megkérdezhetem, hogy mi volna a célotok ezzel a kezdeményezéssel?

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Utolsó szerkesztés: 13 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Khullu
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #392391 Írta: Khullu
Khullu válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv. Kezdő fórumozó vagyok itt, nem is tudom igazán hová küldhetném be az alábbiakat. Egy ötlet, álom fogalmazódik meg bennem napok óta. Ott kezdődött, hogy a barátaimmal egy farmot akarunk alapítani. Gyógynövény és reliktum növény termesztéssel foglalkoznánk, de mellette minden amire szükségünk lenne, megtermelnénk. Ott élni, gazdálkodni... Pár napja rátaláltam erre a fórumra és ahogy olvasom elég sokan szimpatizálnak J. R. R. Tolkien kitalált világával, ahogy én is. Szóval az ötletem az, hogy miért nem teremtjük meg a saját Közép-földénket? Közösen összeadnánk a pénzt, vennénk egy nagyobbacska földet, és odaköltöznénk. Felépítenénk a saját házainkat, és magunk gazdálkodnánk. Átültetnénk a fantáziát a valóságba: ruhát, házak, stb... Mint egy kommuna. A részletek még kidolgozás alatt vannak, de ha valakit érdekel a dolog, az hozzáadhat. Köszönöm, hogy meghallgattatok. Sziasztok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392307 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
FIGYELEM! FIGYELEM! AZ MTT KÓRUSPRÓBA "TECHNIKAI OKOK MIATT" - =ÖSSZESEN 4 EMBER AZ, AKI BIZTOSAN OTT TUDNA LENNI - 1 HÉTTEL KÉSŐBB, AZAZ 2010. OKTÓBER 30-ÁN, 15 ÓRÁTÓL KERÜL MEGRENDEZÉSRE. A HELYSZN TOVÁBBRA IS VÁLTOZATLAN. KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!! :) :)

Felhívás éneklésre! Felhívás zenélésre! Felhívás trallallára!

Elérkezett az idő, hogy megrendezzük az MTT Kórus újkori első kóruspróbáját.:) :)
Nyílt titokként a pár héten belül levő KÖMF-KÖMT-KÖNT-re - ahogy tetszik - készülnénk, énekelnénk, és jól éreznénk magunkat. :) Aki érez magában egy kis ambíciót is arra, hogy megmutassa képességeit azt várom sok-sok szeretettel.
A próba 2010. október 23-án 15 órakor Rabynéknál lesz.

Minél többen jöttök el, annál szebben fogunk énekelni! :) :D

Kiegészítés (Rabyntól)
Hozzám úgy lehet eljutni, hogy:
7-es busszal a HEREND utcáig és ott az első rusnya 10emeletes KÁDÁR E. a kapucsengő.
Vagy 18, 47, 41-es villamossal a Fonyód utcáig ott nem a profi hanem a másik oldalra át és egyenesen befelé az utcán majd ha végigértetek akkor jobbra, és az utolsó 10 emeletes.

A cím: 1116 Budapest Sáfrány utca 40.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392299 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ehh a tolkien.hu nem akarja senkinek sem kézbesíteni a leveleimet *morc*

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392279 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
FIGYELEM!

MAGYAR NYELVŰ KÖMT 2010. JELENTKEZÉSI LAP HONFITÁRSAINKNAK:

tolkien.clusterone.hu/komt2010/hu


TÖLTSÉTEK KI, TERJESSZÉTEK, REKLÁMOZZÁTOK!

:idea:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392237 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panni írta: Sziasztok!

A facebook-on kaptam pár órája a következő üzenetet:

Tárgy: Keresem Csaba Rékát (Eglar)

[...]

Nem tudom, hogy ez mennyire komoly, de tekintettel arra, hogy évek óta nem voltam MTT-s programon, fogalmam sincs, hogy kik vannak még aktívan a társaságba, de hátha ti tudtok valamit.


Már előkerült, és az édesanya is tud róla. :)


Ellenben kérném a segítségeteket egy szakdolgozat elkészítéséhez, melynek témája a multitasking:
multitasking.fw.hu/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392236 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!

A facebook-on kaptam pár órája a következő üzenetet:


Tárgy: Keresem Csaba Rékát (Eglar)

Szia Anna, ha tudsz valamit Rékáról kérlek segíts nekem! Azt tudom, hogy pénteken Debrecenbe ment a kardját csináltatni. A kollégiumban napok óta nem látták. Telefonon nem elérhető, a telefon lemerülhetett, mert nem kapcsolható. Nagyon aggódom érte. Sajnos nem ismerek senkit a vívócsapatból, ahova jár. Ha tudsz róla valamit, vagy ismersz valakit abból a társaságból kérlek írj, a beata.gadanyi@chello.hu címre, vagy hívj a 06 30 474 5085 telefonon. nagyon köszönöm! Réka édesanyja


Nem tudom, hogy ez mennyire komoly, de tekintettel arra, hogy évek óta nem voltam MTT-s programon, fogalmam sincs, hogy kik vannak még aktívan a társaságba, de hátha ti tudtok valamit.

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392231 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Színészek, bohócok, versmondók és dalolók, tudósok és táncos léptű tündérek!

Várom jelentkezését mindenkinek, aki szeretne szerepelni a Színpadi Esten!
Legyen akár egyéni vagy csapatprodukció,vicces vagy tudományos, ha szeretnéd/szeretnétek megmutatni hogy mit tudsz/tudtok, akkor várom leveleiteket ide privibe,vagy a muuzzli'kukac'citromail'pont'hu e-mail címre!
Kérlek írjátok bele, hogy kik szerepelnek a produkcióban(persze ha többen álltok össze)és hogy mit adtok elő(tánc, zene, vers,darab...stb.).
Határidő:dec.5 24:00-ig
Meghallgatás:dec.19. vasárnap,dec.29. szerda

Színvonalas produkciókat várunk!
(Ha nincs sok időd/időtök a produkcióra,de szeretnél/szeretnétek szerepelni,akkor érdemesebb tábori illetve KÖMT-ös produkciókat feljavítani és előadni.)
Ezen kívül segítőket keresek, akik majd a helyszínen lesznek segítségemre!

"Elő a képzelettel, s a jókedvű emberekkel!"

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392215 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Thorongil Hunadán írta:

Namarie írta: Kedveseim, olyan lélekemelő rájönni, hogy megint mekkora hülye voltam,... :) ))


Ugyanis? ;)


Valamit kerestem, bebarangoltam a fél internetet, és mikor megtaláltam, rádöbbentem, hogy innen, a fórumról két kattintással el tudtam volna oda jutni, ahova akarok. Sebaj, majd ha ledoktorálok, akkor ez elsőre eszembe jut. ja, meg ha még legalább 2 diplomát szerzek. :) ))

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392185 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Namarie írta: Kedveseim, olyan lélekemelő rájönni, hogy megint mekkora hülye voltam,... :) ))


Ugyanis? ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392183 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kedveseim, olyan lélekemelő rájönni, hogy megint mekkora hülye voltam,... :) ))

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392178 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kedves mindenki! Továbbra is olyan személyeket keresek, akik rendelkeznek autóval (vagy közeli ismerősüknek van), és tudnak jönni KÖMT-re nov. 4-7 hétvégén (legalább egy részére, az is jó, ha csak eleje v. közepe v. vége v. valami). A raktárból kéne segíteni cuccokat le, illetve vissza vinni, valamint egy bevásárlásban részt venni.... Természetesen a benzinköltséget teljes mértékben mi álljuk. Ha csak autó van, de sofőr nincs, olyanok jelentkezését is hálával fogadjuk. Az utaztatások természetesen különállló feladatok, már az is nagy segítség, ha csak egyet tudsz bevállalni. Jelentkezni lehet nálam, a telcontar [pötty] leli [kukuc] freemail [ponty] hu címen.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392144 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
És télleg az ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.449 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére