BESZÉLGETŐS topic

Több
16 éve 11 hónapja #345433 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Randír írta:

Nessa írta: az én nevemet leírni nem szokták tudni. a Nesszánál az asztalba vágtam a fejem... :roll:


Én Radír vagyok.... bár egyesek szerint nevem a "randi" szóból jön..
No comment

8O :lol: :twisted: ne haragudj.... :oops: ma gonosz vagyok. nekem eddig a legérdekesebbek: Nessy, Loch Nessa, Loch Nessy. először nagyot néztem de mostmár hallgatok rá. mást úgy sem várhatok az értelmes osztályunktól. mellesleg ezen nevek kitalálói szerint eltaposnivaló alsóbbrendű sátánista(???) féreg vagyok. ezen gondolom meg kellett volna sértődnöm. de inkább szórakoztat a hülyeségük. már írtak a nevemre rap-számot is :lol: hogy mennyi energiát lehet fektetni az utálatba... jah újabban előszeretettel hívnak Tolkienistának és Vándornak. de azt inkább egy Lord szám alapján.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345430 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Altaris: Nos ez valószínűleg rettentő hülye példa lesz, de én (milve ugyanaz az első két betű) az Altamira szóhoz hasonlóan mondom ki. Olyan öblös al hang és a végén "sz" :oops: :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345429 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nessa írta: Wááááá féreértettetek! Kimondva sz-szel jó, és igen, a Szilből vettem. De LEÍRVA két sz-szel...arra gondoltam. bocsánat :oops:

oh, akkor én értettem, amit mondtál :) mert én is így gondoltam :)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345427 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Wááááá féreértettetek! Kimondva sz-szel jó, és igen, a Szilből vettem. De LEÍRVA két sz-szel...arra gondoltam. bocsánat :oops:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345414 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: Nehéz leírni... kábé ilyen
Ältárisz, ahol az ä az á és az a között álló hang... lehet vakarni a falat... :lol:


még várok azért egy-két ötletet... :P

jjjjjjjeeeeeeeee.. kerek egyezer :) :):):):)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345412 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Altaris írta: höhöhöhö.. na akkor most az enyémre kíváncsi lennék én is... olyanokat hallottam néha, hogy a falat vakartam kínomban :P

Nehéz leírni... kábé ilyen
Ältárisz, ahol az ä az á és az a között álló hang... lehet vakarni a falat... :lol:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345411 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Randír: én amikor először megláttam a neved percekig bámultam.. majd hangos röhögésben törtem ki.. saját magamon. ugyanis félreolvastam :P (radírnak :P ...)
Nesi: szépen magyarosan, "nesi"-nek ejtem :P
Acho: kezdetektől úgy ejtem mint a Bach vagy az ich erős h hangját :P (eh, a megérzés :P )
Nessa: én sz-el ejtem.. :)
Kar'sa: ehh... mért írtad beee??... lelőtted előlem az izgulást... :S... amúgy én nem is tudom hogyan ejtem ki. Mármint fonetikusan leírni.. olyan furán :P de... talán az aposztróf helyére (erős túlzás) kis szünetszerű i hangot ejtek.. tudom, ezt most nem értitek, de ezt csak kiejtve lehetne értékelni, hogy milyen :P

höhöhöhö.. na akkor most az enyémre kíváncsi lennék én is... olyanokat hallottam néha, hogy a falat vakartam kínomban :P

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345409 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jó, azt hiszem már kellően meg vagyok nyugodva.
Senki nem jött olyan borzalmakkal, mint egykettő, amit hallottam, hogy "kersze", "karsza", "kar sza" és egyebek.
Valóban simán úgy kell mondani, ahogy le van írva, szünet nincs, de ha valaki esetleg az aposztróf funkcióját beteljesítendő veláris R-t ("torok R", nyelv+lágy szájpad párossal képzett) ejt (raccsolók előnyben, mint mondanom szokás...) akkor sem esem kétségbe. :)

Jesszum, Nessa, mert S-sel kell? 8O :oops:
(én totál azt hittem, ez a Gy.U.-s Nessa... :oops: )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345407 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én Nessának mondom jól hangsúlyozva a 2 db "s"-t.
:roll: :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345406 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nessa írta: az én nevemet leírni nem szokták tudni. a Nesszánál az asztalba vágtam a fejem... :roll:


Én Radír vagyok.... bár egyesek szerint nevem a "randi" szóból jön..
No comment

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345405 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
az én nevemet leírni nem szokták tudni. a Nesszánál az asztalba vágtam a fejem... :roll:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345402 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
NOs hát én úgy mondom ki, hogy
Kar'sa:
Ugyanúgy minden extra dolog nélkül
Acho: Hát 2 variáció van. Vagy úgy mint a Bach szót erősen torkos hangal ilyen kh-val. Vagy ugyanezt a kh hangot csak ilyen nagyon finoman.
Nesi: Hát én Nesi nek mondom "s"-el. :oops: :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345401 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta:

Nesi írta: Acho: a tiedet én a GyU Függeléke szerint ejtettem, ezek szerint jó volt :D

Ez a helyes! ;-) Kar'sa: milyen magnánhangzókra gondolsz? Az én nickemben natúr "a" és "o". Ha lehet, akkor a "k"-ról, bármily gyenge is, álljatok át a "h"-ra... kösz!;-)

Áh, akkor én jól ejtem (az angol Gy.U. szerint, legalábbis... magyarom az nincs. :mrgreen: )

Acho: (K<b>a</b>r's<b>a</b>)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345397 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta: Acho: a tiedet én a GyU Függeléke szerint ejtettem, ezek szerint jó volt :D

Ez a helyes! ;-) Kar'sa: milyen magnánhangzókra gondolsz? Az én nickemben natúr "a" és "o". Ha lehet, akkor a "k"-ról, bármily gyenge is, álljatok át a "h"-ra... kösz!;-)

Nesi írta: Más:
A szomszédlány, akivel sakkozni is szoktam :) azt a házit kapta, hogy híres emberről kell angol fogalmazást írnia. Mivel a tanáruk (nem egy suliba járunk) közölte, hogy márpedig színészt nem lehet, kit választott? Tolkient! Hiába... haszna volt a Szilmarilok örökös sakk-közbeni ecsetelésének... :D De megkért, hogy segítsek neki :) Hehehe... nem tudja, mire vállakozott :P

Öngyilkos vállalkozás... :D
Liliom: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345395 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dreamer_KF írta: Én speciel egy kicsit elharapom az aposztrófos részt, mint az angol unstressed hangokat, és egy kicsit feljebb viszem a hangsúly (picit)


Nálam is valami hasonló,csak nem tudom ilyen szépen leírni. :)

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk &#8211; vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345393 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: Egy kérdés, kíváncsiságból:
Hogy lehet valamit aposztróffal kiejteni?
Oké, én tudom mi a funkciója neki ott, de mindenki úgy mondja, mintha az aposztróf egy triviális hang lenne... :lol:
(A tippem az lenne, hogy rövid szünetet hagytok... :?: )

A dolog állása eddig érdekes, nagyon érdekes...


Én speciel egy kicsit elharapom az aposztrófos részt, mint az angol unstressed hangokat, és egy kicsit feljebb viszem a hangsúly (picit)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345392 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy kérdés, kíváncsiságból:
Hogy lehet valamit aposztróffal kiejteni?
Oké, én tudom mi a funkciója neki ott, de mindenki úgy mondja, mintha az aposztróf egy triviális hang lenne... :lol:
(A tippem az lenne, hogy rövid szünetet hagytok... :?: )

A dolog állása eddig érdekes, nagyon érdekes...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345390 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Karsa,aposztroffal
Nesi
Akhó (gyenge kh)

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk &#8211; vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345389 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: Nesi: neszi


Áá, te is! Snuff is bedőlt itt a sok sz-es névnél, hehehe! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345388 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én
Kar'sa: karsa
Nesi: neszi
Acho: akó (gyenge k-val (bocs))
és
Liliom: liliom :P

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345387 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta: Én úgy, mint a német Bach szóban :P

Az kábé ua. Csak én a német nyelvet nem igazán szeretem... (megj.: eredetileg Ich-et írtam, de átszerkesztettem.)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345386 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: Áh, én a Nesit azt Nesinek mondtam. :D Zseniális vagyok.
Az Achot ellenben [axo]-nak. (tehát erős h-val, mint az 'loch'-ban)
És Acho: magánhangzókat?


Én úgy, mint a német Bach szóban :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345385 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Áh, én a Nesit azt Nesinek mondtam. :D Zseniális vagyok.
Az Achot ellenben [axo]-nak. (tehát erős h-val, mint az 'loch'-ban)
És Acho: magánhangzókat?

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345384 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta: Nesi: hát simán, írás szerint. :D


Okos, okos.. :D Azt a Néjzit már nem lehet felülmúlni... de volt Neszi, Nesi, és Nezi - nem ám a legegyszeűbbet választani, áhh... Túl könnyű lenne? :)

Acho: a tiedet én a GyU Függeléke szerint ejtettem, ezek szerint jó volt :D


Más:
A szomszédlány, akivel sakkozni is szoktam :) azt a házit kapta, hogy híres emberről kell angol fogalmazást írnia. Mivel a tanáruk (nem egy suliba járunk) közölte, hogy márpedig színészt nem lehet, kit választott? Tolkient! Hiába... haszna volt a Szilmarilok örökös sakk-közbeni ecsetelésének... :D De megkért, hogy segítsek neki :) Hehehe... nem tudja, mire vállakozott :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345382 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kar'sa: én aposztróffal, és "s"-nek ejtem.
Nesi: hát simán, írás szerint. :D
Ha már ez a téma: az én nickem "aho"-nak ejtendő. Már találkoztam "acsó","akó","aó" kiejtéssel, de natúran: "aho". :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345381 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Remzymama/Tünde írta: Én simán Karsa-nak ejtem. Aposztróf nélkül :lol:
de a végén kíváncsi leszek arra hogy is kell...


Én is Kar'sának, de aposztóffal :D

Hehe, lehet, hogy teljesen máshogy kell... Kíváncsi leszek a végeredményre :D

(Kíváncsi lennék, hogy az enyémet hogy ejtik.... Mondjuk a Néjzi után már semmi nem lenne meglepő... Egy zsenike még egyszer régebben meg volt róla győződve, hogy Néjzinek kéne ejteni.. Nagyot néztem, mikor megtudtam :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345380 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én simán Karsa-nak ejtem. Aposztróf nélkül :lol:
de a végén kíváncsi leszek arra hogy is kell...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345379 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én úgy, ahogy olvasom, 's'-sel (és igen, igyekszem az aposztrófot is kiejteni :mrgreen: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345376 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Újabb érdekes meglepetés ürügyén közkérdést teszek fel:
Ki hogyan mondja ki a nicknevemet (mmint azt, hogy "Kar'sa")
Akinek már mondtam, olvasta valahol, etc. az légyszi ne írja, hanem az abszolút laikus emberkék...
Kíváncsi leszek a variációkra...

(tudom egoista kérdés, de tényleg nagyon érdekelne... elég csak beírni a végére egy sorban annak, amit amúgy írnátok...)

Köszi...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #345358 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Persze... Gwaihir volt a Vörös Vezér... :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.462 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére