Tolkien Klub

Több
19 éve 8 hónapja #238894 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Üdv Mindenkinek!
Napok óta küzdök a netemmel, ugyanis Tk óta sajátságos módon kizárólag a tolkien.hu-t nem akarja megnyitni... a galád!!!
Úgyhogy megkésve bár, de törve nem reagálnék a Tolkien klubra:

Mindent egybevetve egy igen kellemes élménnyel gazdagodtam, ugyanis Angwen előadásának köszönhetően gyarapodtak a Középföldés jegyzeteim (amiket a 111.születésnap óta szorgalmasan gyűjtögetek),
valamint igen kedvesek voltak velem az emberek, pedig mostan voltam először Tk-on és idegen közegben amúgy is nehezen oldódom.
Tehát nagy ölelés mindenkinek és a jövőben igyekszem jobban asszimilálódni!

:D

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238809 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Rayan írta: Figyuka már, de miről beszélgettek? Még időpont sincs meg szervező. Ez olyan, mint mikor az étteremben előre elképzeled, hogy csülköt eszel pékné módra, mire fél óra után közlik, hogy időközben elfogyott. Ne izéljetek már olyasmiken, ami még meg sem történt. Tök rossz ezt nézni, de nemcsak itt, mindenhol.



Olyan izéken ami már megvan már késő izélni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238803 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Figyuka már, de miről beszélgettek? Még időpont sincs meg szervező. Ez olyan, mint mikor az étteremben előre elképzeled, hogy csülköt eszel pékné módra, mire fél óra után közlik, hogy időközben elfogyott. Ne izéljetek már olyasmiken, ami még meg sem történt. Tök rossz ezt nézni, de nemcsak itt, mindenhol.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238800 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Alyr Arkhon írta: Mellékesen, remélem eme heves eszmecsere folyamán figyelmetek nem kerülte el Ilúvatar Gyermekének és Nienna Táralómnak a hozzászólása.
Nem jó ha holmi személyes problémákkal elterelik a figyelmüket a népeknek.


Köszi, Alyr 8) - jólesik, ha néha valaki figyel egy olyan emberkére is, akit talán (még) nem ismernek személyesen, s ezért nem reagálnak rá... :oops:
Bocs az OFFért.

There is no reality. Only perception.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238796 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Yiqqének kell igazat adnom.
Már csak azért is mert:
Tekintve az MTT céljait és munkásságát egy TK sokkal fontosabb, mint egy farsang.
Az előbbi ugyanis, ismeretterjesztés, tanítás, míg az utóbbi végső soron csak egy belsős buláj, nevezzük aminek akarjuk.


Mellékesen, remélem eme heves eszmecsere folyamán figyelmetek nem kerülte el Ilúvatar Gyermekének és Nienna Táralómnak a hozzászólása.
Nem jó ha holmi személyes problémákkal elterelik a figyelmüket a népeknek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238784 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Üdvözletem!

Akarunk? :?
Két alkalom, akárhogy is, még nem hagyomány. Majd a tizedik. Netán a huszadik. Mi lenne, ha inkább arra figyelnének oda a szervezük, hogy minél több embernek alkalmas legyen az időpont, ahelyett, hogy valami mondvacsinált hagyomány okán isteni kinyilatkoztatásként kezelnék azon tényt, hogy eddig kétszer is február utolsó hétvégéjén volt farsang, és innentől a téridő-kontinuum végső összeomlásáig mindig akkor lesz?
Tolkien professzor születésnapja kötött időpont volt, 113 éve kötött. Az MTT-farsangé nem az. Az előbbinél hivatkozhattunk a hagyományra, ha nem akartuk hétvégére tenni a LEP-et. Az utóbbinál nem tehetjük ugyanezt, ha ki akarjuk választani az időpontot.
Jól látjátok, beszóltam :P

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238782 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

(drowse) írta: ha a vizsgaidöszak júniusban problémát jelent, miért nem jelent problémát januárban is? :roll:

okos kérdés Drowse ;-)

amúgy Kincső, az első Farsang azért volt március 1-én, mert későn kezdtük el szervezni. Február elején jött az ötlet egyáltalán, hogy csináljunk Farsangi bált...
ilyenformán a február utolsó hétvégéje hagyománynak tekinthető... ha mindenáron kötözködni akarunk...

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238775 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Kincső (Thilanna) írta:

Panda írta: Na, akkor mégeccer megkérdezem: nem lehetne minden hónapban 1 db TK, és az összes 1 hónappal csúszna a decemberi problema miatt?


Szvsz júniusban már nem feltétlenül szerencsés TK-t tartani, mert évvége meg vizsgaidőszak meg

ha a vizsgaidöszak júniusban problémát jelent, miért nem jelent problémát januárban is? :roll:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238707 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Panda írta: Na, akkor mégeccer megkérdezem: nem lehetne minden hónapban 1 db TK, és az összes 1 hónappal csúszna a decemberi problema miatt?


Szvsz júniusban már nem feltétlenül szerencsés TK-t tartani, mert évvége meg vizsgaidőszak meg mittudomén... :roll: :idea:
Különben tényleg nem tűnik hagyománynak, hogy február utolsó szombatja a farsang, mint Rabyn is mondta, egyik alkalommal pl. március 1. volt... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238701 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Egyetértek Ilúvatar Gyermekével.Mi sajnos pont az említett emberkék előtt ültünk,és feletébb boszantó volt az előadásokkal párhuzamosan az ő történeteiket is hallgatni.Érdekes volt...

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #238696 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Na, akkor mégeccer megkérdezem: nem lehetne minden hónapban 1 db TK, és az összes 1 hónappal csúszna a decemberi problema miatt?

kriszana írta: rúgjunk fel egy 2 éves hagyományt, mert ti nem tudtátok megszervezni rendesen a TK-t?

Én úgy tudom, a szervezőkön kívüli ok miatt maradt el a decemberi - csőtörés a Zöld Macskában. Ha nem, javíts ki!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238684 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ismét nagyon jó volt a TK. Köszönet érte minden szervezőnek és közreműködőnek! :)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238598 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Február 5-én amani-féle Lambendilion Ilastëa Yomenië lesz (meg ne kérdezzétek mit jelent!), ahova hivatalosak vagyunk Angwennel egyetemben. Szóval szvsz nem lenne szerencsés...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238594 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ha már mindenképpen két TK lenne februárban, nem lenne jó, ha egy héttel előbbre hoznánk mindkettőt? Úgy nem ütközne a farsanggal, én meg a kihagyás után végre eljutnék a TK-ra :roll: (tudom, utóbbi egyéni szoc problem, de ez van...)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238592 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
tavaly vagy azelött márc1jén volt farsang: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238590 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Felagund írta: A farsangnak szvsz már úgyis mindegy, ami azt illeti még február 9 előtt kéne lennie, ha betartanánk az illendőséget... (Nagyböjtben nem szokás farsangolni... ;) ) De ha már úgyis mindegy, akkor egy hét plusz szvsz nem diferál ;)

a TK-nak sem... ha már itt tartunk...
(tényleg minden rosszindulat nélkül: de rúgjunk fel egy 2 éves hagyományt, mert ti nem tudtátok megszervezni rendesen a TK-t?)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238586 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A farsangnak szvsz már úgyis mindegy, ami azt illeti még február 9 előtt kéne lennie, ha betartanánk az illendőséget... (Nagyböjtben nem szokás farsangolni... ;) ) De ha már úgyis mindegy, akkor egy hét plusz szvsz nem diferál ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238585 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

kriszana írta: Angwen, igazán nem kötözködni akarok, de elvileg - az eddigi hagyományoknak megfelelően - a farsangi bál is február 26-án lesz... nem? (Bár a pályázat beadási ideje csak most járt le, és a napokban fog kiderülni, hogy kik csinálják, s tőlük is függ az időpont, de eddig is mindig február utolsó szombatján volt... ) Nem lenne szerencsés, ha a Tolkien Klub miatt márciusra csúszna át, hisz farsan az februárban vagy ugye...

Nem, valóban nem volna szerencsés az ütközés. Csakhogy a TK-t sem olyan egyszerű áttenni, mivel van egy lemaradásunk, amit valamikor ugyebár be kell hozni. Csak annyit tudok mondani, hogy amint meglesz a szervező, egyeztetünk vele...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238582 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Hú, most mindkét meghirdetett vita tetszik nekem, még gondolkodom rajta, melyiket válasszam, s meliyk oldalt képviseljem... :P
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238580 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Angwen, igazán nem kötözködni akarok, de elvileg - az eddigi hagyományoknak megfelelően - a farsangi bál is február 26-án lesz... nem? (Bár a pályázat beadási ideje csak most járt le, és a napokban fog kiderülni, hogy kik csinálják, s tőlük is függ az időpont, de eddig is mindig február utolsó szombatján volt... ) Nem lenne szerencsés, ha a Tolkien Klub miatt márciusra csúszna át, hisz farsan az februárban vagy ugye...

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238571 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Na, köszönöm mindenkitől a részvételt magam és szervezőtársam nevében. :D
A februári program közkívánatra (jobb korán, mint későn alapon ;) ):

:arrow: 2005. február 12.
Téma: Númenor
Nyelvészeti előadás: az adúnaic
Vitatéma: örök élet vagy halál?

:arrow: 2005. február 26.
Téma: Varázslat, varázslás Középföldén
Nyelvészeti előadás: a "varázsszövegek" elemzése
Vitatéma: mi számít természetfölöttinek? (Gandalf, ha kedvet érzel bármelyikhez, várom a jelentkezésed--ez amúgy másra is vonatkozik! ;) )

Megjegyzés: mindkét alkalom szombati napra esik. Pontos hely és időpont szokás szerint a Zöld Macska, 14:00-tól.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238568 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Minerva írta:

Alcarcalimo írta: Készítettem pár képet:
katt ide

Köszönet a szervezőknek!

Alcar, gyerekgyilkos leszek!
Azt mondtad, AZT a képet nem rakod fel! :P :P :P :rmad2: :bawling:


Ha egyre gondolunk, szvsz AZ a legjobb mind közül! :P :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238562 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Alcarcalimo írta: Készítettem pár képet:
katt ide

Köszönet a szervezőknek!

Alcar, gyerekgyilkos leszek!
Azt mondtad, AZT a képet nem rakod fel! :P :P :P :rmad2: :bawling:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238553 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Nos, ez volt az első TK-m, s bár csak az előadásokon tudtam részt venni, nagyon klassz volt!! :lol: Azt hiszem, nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy Ankalimon nyugodtan elmondhatta volna a másik előadását is, mert őt napestig bírnánk hallgatni!! :wink:

Csak egy aprócska észrevételem lenne :oops: : mivel a hangszigetelés nem túl jó, így az előadásokat alig lehetett hallani... főleg úgy, hogy volt, aki bejött, s a hátsó sorban hangosan vitatta meg élete aktuális problémáját a mellette ülővel... Hááát... :oops:

There is no reality. Only perception.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238543 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Mondjuk érdekes lenne, ha hasonlítanék az avataromra...meg Előd is :D
Én mindig rákerülök valami képre...hihetetlen, hogy az embereknek nincs jobb dolguk...meg izlésük se...Váááááá :P
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238515 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Najó, legközelebb már én is elugrom egy TK-ra, neveket nekem is kéne tanulnom... ;)

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238479 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ajaj, akkor el se kezdjek neveket tanulni? Még az is bezavar, hogy nem sok emberre hasonlít az avatarja, innetől elég reménytlen!
Háááát, látni vélem a vállamat a 4. képen, icke mögött, akit nem látok a képen, de tudom, hogy előttem ült. Szóval nem vagyok a képeken.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238474 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Panda: lassan másfél éve vagyok itt, de még mindig komoly problémát jelentenek a nevek nekem is, :D
Téged pl. asszem nem ismerlek... ezek szerint ott voltál! Ha rajta vagy valamelyik képen, beazonosíthatnád magad:)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #238470 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Gandalf: akkor miért mondod, hogy résztvettél a vitában?! :lol: Megfigyelőként?
Hm, Alcar, számomra hasznosak a képek: nézem, és gyakorolgatom a neveket! (Felettéb komoly munka.)

Hogy alakul a további TK- k sorsa? Lesz valamelyik hónapban kettő? Pár napja eszembe jutott, hogy legegyszerűbb lenne mindet 1 hónappal elcsúsztatni. ?
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #238466 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
No, a TK jó volt, mint mindig:) Most csak Angwen előadására mentem be, az nagyon tetszett. Az az igazság, hogy annyira ritkán látok sok embert - van, akiket csak tavaly októberben, novemberben láttam - hogy inkább beszélgettem kint velük... Timona, Orsie, fq, Jaco, Artemisz, Minc... nem sorolom fel, mindenkinek örültem:)
Külön öröm volt, hogy végre - ha csak futólag is - de megismertem a verses topicból Ally Westet, Halálvirágot s Zarándokot!

Készítettem pár képet:
katt ide

Köszönet a szervezőknek!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.540 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére