A 3. rész - A király visszatér

Több
19 éve 2 hónapja #262252 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
-Én szilszakáll versén sírvafakadtam a maratonon annyira mélyen megérintett. :bawling: :bawling: :bawling:
-Én még bevenném azt a részt a Szövetségében, amikor Frodót és Samut útnak ereszti Gandalf és a mezőn meg a vízesésnél elhaladnak. Ebben a részben engem leginkább a zene fogott meg, olyan honvágyam támad akkor mikor meghallom. :cry: :cry: Nem is tudom mért van honvágyam!!! (GySZ):cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
-Amikor Gandalf Minath Tirith ostromakor Valinorról beszé(KV) :bawling: :bawling: :bawling:
-Aragorn és Galadriel beszélgetése, mielőtt elhagynák Lorient.(GySz)
:cry: :cry: :cry:
-Amikor Samu és Frodó a Szürkerévbe tartó tündéket figyeli. (GySz)
:cry: :cry:
-Haldír halála.(KT) :bawling: :bawling:
-Amikor Gandalf és Aragorn Frodóról beszélnek a helm szurdokban elesettek tiszteletére rendezett lakomán. (KV) :(
-Mikor Elrond megfogja Arwen kezét és érzi hogy hideg. (KV) :cry: :cry:
-Evenstar (KT) Go to sleep! :bawling: :bawling:
-Amikor Trufának és Pipinnek el kell vállnia, mert az az ostoba belenézett a palantírba. (KV) :bawling: :bawling: :bawling:
-Mikor Galadriel Szürkerévben felszáll a hajóra (de az egész Szürkeréves rész végeredményében) (KV) :cry: :cry:

Most nem bírok többet írni!! Félek hogy elbőgöm magam és a hely most nem igazán alkalmasrá!! :bawling: :bawling: :bawling: :bawling: :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262246 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyezzünk meg! Az egész film naon rulz :wink: :lol:
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262243 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Leggyönyörűbb és legkönnyfakasztóbb jelenetek a 3 (bővített) filmből számomra:

- "Mi a Te kegyedből nekem jutott, hadd adjam át neki! Kíméld meg az életét... mentsd meg őt!" + Frodó látomásai lázálmában
- "Sajnálom ezt az egészet..." Bilbó elbőgi magát, miután a Gyűrűre vetette magát, Frodó csendben a válára teszi a kezét
- Gandalf halála és siratása...
- Boromir és Aragorn beszélgetése Lothlórienben, Boromir beszél a félelmeiről
- "Kértem egy fürtöt az aranyhajából... ő hármat adott!" az egyetlen jelenet, amikor a könyvbeli Gimli szólal meg... és szíven is talál!
- Boromir hősi halála + Trufa és Pippin elrablása
- Frodó a csónak mellett: "Nekünk csak arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idvel, amely megadatott!"
- Samu Frodó után megy. "El ne hagyd őt, Csavardi Samu! Eszemben sincs..."
- Théodred temetése
- Arwen látomása Aragorn haláláról
- Szilszakáll verse, miközben a Fangorn felett suhan el a kamera...
- Öregek és gyerekek elszakítása családjuktól, felfegyverzésük a Helm-szurdokban
- Entek Vasudvardra vonulása
- Éowyn álma
- Gandalf és Pippin kilovagolása Edorasból
- Gandalf kilovagol és elűzi fényével a nazgúlokat
- Faramir Osgiliath-ba vonulása, Pippin éneke
- Arwen látomása a fiáról
- Frodó hazaküldi Samut, Samu sírva fakad
- Théoden és Éowyn beszélgetése Dúnhargban
- Rohírok rohama Pelennor mezején
- Samu és a Banyapók
- A megmérgezett Frodó és a válaszút előtt álló Samu
- Théoden halála
- Ispotály, "Arwen's Song"
- Éowyn és Faramir
- Samu rátalál Frodóra a Toronyban
- Szauron Szája és a Szövetség reményének a halála
- Aragorn beszéde a Fekete Kapu előtt
- Frodó és Samu útban a Végzet-katlanhoz, minden egyes mondatuk!
- "Jönnek a Sasok!"
- Szauron birodalmának összeomlása
- Frodó és Samu a lávatenger közepén
- Frodó a Sas karmaiban
- Arwen és Elesszár találkozása a koronázáson
- Tiszteletadás a 4 hobbit előtt
- Frodó epilógusa, miközben a könyvet írja
- Mikor kiderül Szürkerévben, hogy Frodó is örökre otthagyja a barátait

(Az idézetek és a sorrend nem pontos, de lényegtelen...)

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262241 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: ÉN azt a részt is szeretem, amikor Faramirék jönnek be Osgiliathból, és Gandalf kimegy eléjük és "lezseblámpázza" :D a Nazgúlokat. Amikor ott felhangzik az ének, akkor mindig megborzongok. De ugyanígy vagyok Faramirék kilovagolásakor. :roll:

gandalf az egész filmeben, főleg miután fehérben villog, naon naon rulz! :lol: :gandalf1:
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262237 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
ÉN azt a részt is szeretem, amikor Faramirék jönnek be Osgiliathból, és Gandalf kimegy eléjük és "lezseblámpázza" :D a Nazgúlokat. Amikor ott felhangzik az ének, akkor mindig megborzongok. De ugyanígy vagyok Faramirék kilovagolásakor. :roll:
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262220 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
De még imádom azt a részt, mikor a hobbitok fekszenek a sziklán, és körülöttük meg folyik a láva! "Csűrös Rozi táncol! Szalagok voltak a hajában! Ha valaha megnősültem volna őt vettem volna el. Őt vettem volna el! :cry:
Na ez az a jelenet, amit szinkronosan jobban szeretek. Meg persze Théoden minden mondatát, mert az ő szinkronja a legjobb!
Viszont amikor Samu rátalál Frodóra a Banyapóknál, az annyira nem tetszett. Azt hittem ez is egy "jaj ide zsebkendő kell" jelenet lesz. Elég hamar beletörődött, hogy Frodó meghalt, meg szerncsétlen Zsákos úr is elég röhejesen festett abban a "hálóköntösebn". :lol:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262219 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Ethuil írta: És amikor Szilkszakál megérkezik Vasudvardhoz és meglátja az erdő maradékát, és elkezd ordítani- no az is nagyon rulz! :lol:


Ez a TTT egyik legjobb jelenete, de sebaj :)

A RotK-ból nekem az örök kedvencem Théoden buzdító beszéde a pelennori csata előtt. Az nagyon ott van! Bár milliószor elmondtam itt, de amikor a szinkront csináltuk, én itt nyeltem a könnyeimet :oops:

Azt a jelenetet nem nagyon tudtam élvezni a moziban, ugyanis megvettem a legnagyobb popcornt, ami csak a Multiban van, de persze ahhoz jött a fél liter Cola, mit be is burkoltam az 1. egy órában. Mondanom sem kell, hogy utána mennyire vágytam egy mellékhelyiségre! 8)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262201 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ecthelion írta: Szvsz az egyik legjobb jelenet a RotK-ben, az amikor Rohan megérkezik Minas Tirith elé, és Theoden harcba szólítja a katonáit. "Halál!" Akárhányszor nézem kiráz a hideg...

Csatlakozom!!! :hello:
Nem hiszem, hogy van még egy film, amelyikben ehhez hasonló jelenet volt/van/lesz! 8O
Mikor azt a jelenetet látom, legszívesebben én is ott lennék egy lovon, páncélban, őrjöngve lóbálnám a kardom, és... Szóval ráz a hideg és kiver a víz!!! :twisted:
Utána azért eszembe jut, hogy nem vagyok egy atléta alkat, valszeg a valóságban kicsit be is ijednék, és ráadásul még lovagolni sem tudok. :cry:
De arra a 3 percre (vagy 11 órára?) én is "igazi, rohani nemes" vagyok. :eomer1:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262199 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ethuil írta: És amikor Szilkszakál megérkezik Vasudvardhoz és meglátja az erdő maradékát, és elkezd ordítani- no az is nagyon rulz! :lol:


Ez a TTT egyik legjobb jelenete, de sebaj :)

A RotK-ból nekem az örök kedvencem Théoden buzdító beszéde a pelennori csata előtt. Az nagyon ott van! Bár milliószor elmondtam itt, de amikor a szinkront csináltuk, én itt nyeltem a könnyeimet :oops:
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262194 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
És amikor Szilkszakál megérkezik Vasudvardhoz és meglátja az erdő maradékát, és elkezd ordítani- no az is nagyon rulz! :lol:
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262189 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Theoden arckifejezése, amikor meglátja a mumakokat, és ahogy átvált, az "ide nekem az oroszánt" arckifelezésre, és csatarendbe szólítja a rohírokat... :itscool: az naaagyon rulz... :sungl:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262179 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én a Szürkerévet a zenéjéért imádom. Szerintem ez Howard egyik legjobb alkotása! A hazaértem rész? ...no comment... :cry:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262177 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A szürkerévi jelenet is naon emlékezetes nekem.
"Hát. Hazatértem." - Ez egy olyan tipikus "elkapasírás" mondat volt.
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262175 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azt hiszem a kedvenc részem Aragorn szövege a Kapu előtt, meg mikor nekiront az ellenségnek és utána a két hobbit, meg mikor Frodó ki van terülve, és Samu az eperről beszél neki! :lol:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262159 Írta: A Gyűrűk Ura
A Gyűrűk Ura válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az a jelenet csodás! Készek feláldozni magukat egy jobb jövő érdekében! :bawling: :P

" Ash nazg durbatul
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262158 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szvsz az egyik legjobb jelenet a RotK-ben, az amikor Rohan megérkezik Minas Tirith elé, és Theoden harcba szólítja a katonáit. "Halál!" Akárhányszor nézem kiráz a hideg...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262153 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én is szeretem, de amikor először láttam abba a jelenetbe beleborzongtam, olyan jó volt. :lol:
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262151 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én ha így végignézem a filmet, nem találok olyan részt, ami a kedvencem volna, mert az egészet szeretem!

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262150 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A legjobb rész mikor a szellemek megérkeznek Gondorba, ott kirázott a hideg...húúú :lol: :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262148 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Elképzelni sem tudok jobb estimesét! :lol:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262120 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Hát mer a duuurva részek addigra lementek ;)


Ja, szerintem is: a RotK az már csak piskóta volt... :D :D :D

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262056 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát mer a duuurva részek addigra lementek ;)
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262014 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azt bírtam, amikor az HBO 16-os korhatárral adta a TTT-t, aztán meg lement 12-re. :P

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262007 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Eldafinde írta: Egyébként meg úgyis a DVD-t, vagy a kazit nézi az ember, és az ember lánya, ha tökéletességre vágyik :wink:


/me ha tökéletességre vágyik, akor eredeti hanggal nézi a bővített DVD-t! :bounce: :itscool: :up:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262005 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta: Jaj, ne legyetek már ilyen telhetetlenek. :? Szvsz még mindig jobb, mintha 10 percenként reklám volna, és a végefőcím is lemaradna...


Mae govannen!

Hűűűű, mellyn-nín! Már nagyon régen írtam ide (még az Óidőkben), biztos nem is emlékeztek :(
HBO: számomra olyan, hogy amikor másik adót nézek, és ott reklám van, akkor átkapcsolok alatta az HBO-ra. Meg ha látom, hogy megy, akkor bekapcsolom a TV-t! Én örülök, hogy adják, bár én is meglepődtem, hogy a TTT után ez most megint miért nem szélesvásznú???? Ja, és a korhatár is visszament 12-esre! 8O
Egyébként meg úgyis a DVD-t, vagy a kazit nézi az ember, és az ember lánya, ha tökéletességre vágyik :wink:

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #262000 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: A filmtrilógia már 50%-os áron megrendelhető!

Katt Ide!

Mostmár mindegy! Én már megvettem... :x

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #261903 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #261814 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta: Azt hiszem ma lesz feliratosan...
Azt azért megnézem! :D


Igen. HBO, ma 21.00 - LotR-RotK. Feliratosan!

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #261794 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azt hiszem ma lesz feliratosan...
Azt azért megnézem! :D

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #261479 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta:

Cerebrum írta: Jaj, ne legyetek már ilyen telhetetlenek. :? Szvsz még mindig jobb, mintha 10 percenként reklám volna, és a végefőcím is lemaradna...

Más filmeknél azért ügyelnek a színekre, meg a szélsvászonra is! A hangzásról már nem is beszélve!
Ja és a Fotr főcímje alatt kétszer is megakadt a zene.

Ha 5 hónapig félreteszed a pénzt amit az HBO-ra fizetsz, akkor kijön az egyik bővített extra kiadás! :lol:
Szerintem megéri. :wink:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.150 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére