A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 11 hónapja #144841 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Annyira fog hiányozni a várakozás (najó az nem) az izgalom, ogy milyen lesz :emotikonnemfejezikiaszomorúságom: .


Azért a film után a ROTK bővítettre lehet még várni, meg talán a Hobbitra is...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144831 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Hát, ha már Oscaroknál tartunk... Na, most meg fogtok kövezni, mert kívülállóként fogom értékelni és nem rajongóként. :wink:
Tehát vagy egy legjobb film vagy egy rendezőit, esetleg mindkettőt, de inkább PJ munkásságát kellene díjazni. A vizuális effektekért idén is egy díj, mert egy amerikai eksön teletömve kaszkadőrrel, meg ócska trükökkel(Terminator, Matrix)...azért nem érdemelné meg még akkor se, ha a LotR harmadjára kapná. Legjobb smink és jelmez EGYÉRTELMŰEN ide kell, hogy kerüljön hozzánk. A színészi teljesítmény sajnálattal ki kell jelentenem, hogy egyáltalán nem kiemelkedő. :? Legföljebb mellékszereplőit lehetne osztani valakinek, talán Gandalfnak, aki a FotR-ban nem kapta meg :arrow: ez nagy igazságtalanság volt.

E kemény szavak ellenére A Gyűrűk Ura a kedvenc filmem (ez a legjobb), Frodó a kedvenc szereplőm (Elijah a legjobb színész) és ilyen monumentálisat régen láttunk a filmtörténelemben. :D

A végén nagyon, nagyon fogok sírni. Annyira fog hiányozni a várakozás (najó az nem) az izgalom, ogy milyen lesz :emotikonnemfejezikiaszomorúságom: .
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144828 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ja, meg persze a rendezőnek járó oscart PJ-nek mindenképp!!! Az pofátlanság volt, hogy idén még csak nem is jelölték :evil: :!: (Ha a forgatókönyvet nem is... valamelyik DVD extra...)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144826 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mae govannen!

A filmért, tehát úgy, mintha együtt vennék az egészet igazán kaphatnának, ha most se kapnak, akkor legyilkolom a Filmakadémiát... :down: :evil: :bounce:
Alyr: Én christopher Lee-nek eddig csak mellékszereplőnek járó Oscart gondolotam, de ez sokkal jobb ötlet :itscool:
Főszereplőért járó Oscart viszont nem adnék senkinek... Nem azért, mert nem játszottak annyira nagyon jól, hanem pont azért, mert mindenki jól játszott, és kicsit igazságtalanság lenne, ha valaki kapna egyet külön. (Akár Viggot tekintenék főszereplőnek, akár Frodót...) De Szarumán meg azért kaphatna mégis Oscart, mert ennél nagyobb filmje már biztos nem lesz, nem is volt...és, hát,...tuti, hogy ennek a filmjének "örült" a legjobban, hisz szerintem ő a világon a legnagyobb tolkien rajongó...legalábbis a DVD extrájából nekem ez derült ki.
(Ha hülyeségeket írtam, vagy hülyén fogalmaztam, az azért van, mert marhára lefárasztották az agyam a suliban...tényleg...)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144816 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elessar király... írta: Én nem nagyon hiszek abban, hogy a rotk tarolni fog. Mert ez az ötlet, hogy évente adnak le egy részt, csak arra volt jó Pj-nek, hogy több pénzt hozzon a konyhára. Ezt nem nagyon értékelték az Oscaron. Ezért kapott kevesebb díjat a TTT, mint a FOTR. Meg a Fotr új volt a nézők szemszögéből és ezt nehéz volt túlszárnyalni a TTT-ben. De azért reménykedek. Még a trailerből is látszik, hogy a Rotk sokkal monumentálisabb lesz, mint az előző részek.


De a RotK lesz az utolsó, és "búcsúzóul" kaphat egypár oscart...

Pl Cristopher Lee kaphatna életműdíjat...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144810 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én nem nagyon hiszek abban, hogy a rotk tarolni fog. Mert ez az ötlet, hogy évente adnak le egy részt, csak arra volt jó Pj-nek, hogy több pénzt hozzon a konyhára. Ezt nem nagyon értékelték az Oscaron. Ezért kapott kevesebb díjat a TTT, mint a FOTR. Meg a Fotr új volt a nézők szemszögéből és ezt nehéz volt túlszárnyalni a TTT-ben. De azért reménykedek. Még a trailerből is látszik, hogy a Rotk sokkal monumentálisabb lesz, mint az előző részek.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #144809 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Például a 2001 díjátadás:
Jó film a Csodálatos Elme, de akkor sem neki kellet volna kapnia a díjat, Mert a Lotr-ba sokkal több munkát fektettek. És sokal aprólékosabb.
Ezt Eminem nyilatkozta egy újságban.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144793 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Cate-et még 1999-ben jelölték az Elizabeth-ért, és azért tényleg megérdemelte volna! Galadriel nem akkora szerep... Arwen sem, de a pasik simán megkaphatnák. HAJRÁ VIGGO :!: :!: :!:
Egyébként én is tudom, hogy nem számít a díj, és nem ez méri egy film értékét, mégis izgulok miatta....

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144789 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
szerintem is kaphatna PJ egy oscart.. azért nem semmi amit végigcsinált.. Viszont ha a női szereplők közül kéne valakinek oscart adni akkor én Mirandának adnám.. Nekem nem tetszett Cate alakítása mint Galadriel és Arwen meg.....
A fiúk közül pedig: Sean Astinnak, Viggonak, Ian Mckellenek, Christopher Leenek Brad Dourifnak és Andy Serkisnek adnék oscart..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144772 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én akkor lennék mérges, ha a 3. film nem lenne olyan jó, hogy megérdemelje az Oscar-t... :roll:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144771 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én eddig csak azért néztem el, hogy PJ nem kapott, mert az volt az érzésem, hogy a 3. rész után akarnak neki adni egyet. :roll:
Végülis ez egyetlen nagy történet...
De ha nem kapja meg, mérges leszek!!
(Ami nyilván nagy súllyal esik majd letba a döntésüknél... :? )

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144764 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lalaith Scarlett írta:

Én már nemnagyon hiszek az Oscar-díj értékében amióta Cate Blanchett nem kapta meg... szerintem manapság ez nem sokat jelent már...
Ennek ellenére énis sz*rrá izgulom majd magam a gálán

Detto! Szerintem is nagyon lement az Oscar színvonala manapság. És még is érdekel,hogy dijazzák-e itt vagy sem mert sokan mások még hisznek benne... Elképzelem azokat a mitugrászokat akik mindig röhögnek rajtam amiért LOTR mániás vagyok(arról inkább ne beszéljünk hogy ok milyen mániások),amikor majd megint nevetnek majd mondom nekik-Nem hallotad hogy a Gyu megnyerte az Oszkárt?!
És persze sokkal tobb jó szinesz/nö van mint akit egyáltalán Hollywoodi versenyeken számításba vesznek...
kovacstimi írta:

Én személy szerint két éve meg vagyok győződve róla, hogy a 3. rész tarolni fog. Várható volt, hogy az első kettő nem kap jelentős díjakat, de idén a trilógia már egyben lesz értékelhető, és szerintem nem mellőzhetik.....

Muszály tarolni mert ha nem akkor mi(a rajongók) taroljuk le a zsürit! Csak gondoljatok bele mennyien lehetnek ma akik Tolkien és/vagy film rajongók! És mit éreznék az a film irant aki elhalaszna a Rotk elol a dijjat... :evil:

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144740 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szvsz a forgatókönyv is megérdemelne egy Oscart.
Lehet, hogy bizonyos helyeken eltértek a könyvtől - kihagytak részeket és raktak be más, új jeleneteket - de azért még zseniális lett az eddig 2 film forgatókönyve, és biztos, hogy a 3. túl fogja szárnyalni az első 2-öt.
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144730 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nilraen írta: Ugye tavaly 2őt kapott?(special effects,és mi a másik? :oops: )[/color]


Visual effects, sound editing (=hangvágás)

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144710 Írta: Fangi
Fangi válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
bár úgy lenne ahogy te gondolod....tarolni fog a rotk....én is szeretném nagyon...olyan elismerés lenne ez.....de nem is csak az hanem hogy már dijjazzák a filmet......Peter Jackson igazán megkaphatmá a legjobb rendező díjat...megérdemelné....az lenne a legjobb ha minden dijat a gyu vinne el.....hisz az összeset megérdemli...(egy kicsit elfogult vagyok)
de ki nem az?

"Nemegyszer ha érték forog veszélyben, van akinek le kell mondani róla, el kell veszítenie,hogy mások megtarthassák"
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144696 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Viggo Oscarral való díjazását nagyon 'díjaznám'.... :lol: :wink:
A többiekét is,csak az övét különösen. 8)

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144686 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem Cate is nagyon jól játszott, meg Viggo is, meg Elijah is
szóval ha valamelyikük nem kap Oscart! :evil:

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144663 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az Oscar tényleg izgi lesz. :D Tavaly is vártam volna első helyre a GYU-t... :roll: Csak aztán nem az let... :( Kár...
Ugye tavaly 2őt kapott?(special effects,és mi a másik? :oops: )

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144649 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lalaith: Cate melyik szerepéért adtál volna neki Oscart? Mert Galadriel szerepéért szerintem nem jár neki!

szerintem meg Theodent tartja a kezében

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144647 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Eldafinde írta: Szerintem a karjaiban Éowyn fekszik....


Sztem meg Théoden... :?

Majd meglátjuk...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144637 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én már nemnagyon hiszek az Oscar-díj értékében amióta Cate Blanchett nem kapta meg... szerintem manapság ez nem sokat jelent már... :roll:
Ennek ellenére énis sz*rrá izgulom majd magam a gálán :oops: :roll: :D

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144602 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Tuti!
Meg akciósan meg lehet venni a hiperekben... :wink: :wink: :wink:

Jajj, meg Éomer is hogy sír a trailerben 8O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szerintem a karjaiban Éowyn fekszik....

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144601 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én személy szerint két éve meg vagyok győződve róla, hogy a 3. rész tarolni fog. Várható volt, hogy az első kettő nem kap jelentős díjakat, de idén a trilógia már egyben lesz értékelhető, és szerintem nem mellőzhetik..... :P
Persze én is végigizgulom az estét!!!
Arra kíváncsi vagyok, mivel rukkolnak ki ha a három rész egyben megjelenik dvd-n. Valami hiperszuper ajándékdobozt kell csinálniuk, ha überelni akarják a FOTR és a TTT-díszdobozt :wink:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144598 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sz**rá fogom magam izgulni az Oscar-gálán, valljátok be, hogy ti is. :wink:

Tudom, milyen piszkos dolgok folynak ott a háttérben, azzal is tisztában vagyok, hogy már a jelölt-kategória is fantasztikus érdem, és így lesz számontartva a film (HBO-n a reklám: "13 Oscar-díjra jelölt alkotás"), meg minden, ezt már kitárgyaltuk, de azért mégis... :roll: 8O :eek2:

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144597 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Eldafinde írta:

Alyr Arkhon írta: És ha belegondolsz, hogy ez lesz az utolsó Gyűrűk Ura film... Ez lesz a befejezés, és aztán... a tündék elhajóznak...

De még kb. két hónapig itt fogom (fogjuk) tartani őket, amíg csak menni fog a moziban...


Utána meg jönn a videó és a DVD, plusz a bővített, az még kb. 1 év - és remélhetőleg egyben is kiadják majd a 3 filmet valamikor.
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144596 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta: És ha belegondolsz, hogy ez lesz az utolsó Gyűrűk Ura film...
Ez lesz a befejezés, és aztán... a tündék elhajóznak...


De még kb. két hónapig itt fogom (fogjuk) tartani őket, amíg csak menni fog a moziban... :cheers: :mrgreen: :evil3: :agree:

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #144595 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

kovacstimi írta: Nekem tetszett, amit Gandalf írt, de ezért tényleg nem érdemes megvenni....
VISZONT:a képaláírásoktól égnek állt a hajam, nem ez az első eset, hogy a Cinema pontatlanul jelenteti meg a GYU-val kapcsolatos cikkeket. Tudom, hogy tévedni emberi dolog, de egy ekkora filmes vállalkozásra fordíthatnának több figyelmet + nem hiszem el, hogy egy ember sincs a Cinema háza táján, aki olvasta volna a könyvet. :evil: :evil: :evil:


Egyetértek a képaláírásokat nagyon elrontották. Amikor olvastam elöször nem akartam hinni a szememnek. Alaposan mellé írtak néhány képaláírást. :?
De a képek jók - és mi meg már amúgy is tudjuk, hogy mit ábrázolnak valójában, csak azokat vezetik alaposan félre akik nem ismerik és nem olvasták a könyvet. :evil:
De Sir Ian nyilatkozatát érdemes elolvasni. :itscool:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144594 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Apropó!
Nem láttam az előzetesben Éowyn-Faramir kettősét :!: :!: :!:
Most ez azt jelenti, hogy annyira nem lesz fontos :?: :?: :?:
Vagy vak vagyok, annak ellenére, hogy kockánként is megnéztem... :oops: 8O

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144593 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Eldafinde írta: Bármennyire is dühítő, most már lassan az megy élményszámba, hogyha a média valamit véletlenül jól közöl.... 8O 8O :evil: :evil: :evil:


Egyébként én biztos sírni fogok a filmen, előre látom.... :oops: :oops: :oops:
(A könyv végén is volt olyan rész, aminek annyira a hatása alá kerültem, hogy..... :roll: :roll: :lol: 8) KATARZIS RULEZ!!!!!! Ha a filmnek is ilyen hatása lesz, akkor le a kalappal!!!!


Valamilyen szintű katarzis biztos lesz...
És ha belegondolsz, hogy ez lesz az utolsó Gyűrűk Ura film...
Ez lesz a befejezés, és aztán... a tündék elhajóznak...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #144592 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Bármennyire is dühítő, most már lassan az megy élményszámba, hogyha a média valamit véletlenül jól közöl.... 8O 8O :evil: :evil: :evil:


Egyébként én biztos sírni fogok a filmen, előre látom.... :oops: :oops: :oops:
(A könyv végén is volt olyan rész, aminek annyira a hatása alá kerültem, hogy..... :roll: :roll: :lol: 8) KATARZIS RULEZ!!!!!! Ha a filmnek is ilyen hatása lesz, akkor le a kalappal!!!!

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.032 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére