A 3. rész - A király visszatér

Több
21 éve 3 hete #138883 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A Rotk-poszterekből már destkop is készült :wink: :
www.lordoftherings.net/legend/do ... /rotk.html
(bocs ha már volt :oops: )

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138862 Írta: Szarumán
Szarumán válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Üdv! Jaj, de rég voltam itt! Még vagy négy oldallal hátravagyok!Gondolom, már hiányozott az elbűvölő hangom.... :wink:
Most gyönyörködjetek benne, hisz mindjárt itt A Király visszatér, és már az elején kilöknek otthonról.. :(
Még a hobbitokat sem tudtam jól rendbe tenni! :cry:

A Fehér Mágus
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138855 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ezt nézzétek, a 4 hobbit a RotK-ban 8O :
www.theonering.net/scrapbook/view/8117

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138851 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha már Arwennél és Szürkerévnél tartunk, hogy lehet Arwen völgyzugolyi szobájából látni Szürerévet :?: :roll: www.alleycatscratch.com/lotr/Elf ... Banner.htm
A könyv&film témában egyetértek, két külön kategória... :roll: :wink:
Mostmár itthon is meg tudom nézni a trailert, tökjó :wink: :D

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138794 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Na gyerekek, láttam a DVDn az extrákat, és ha jól vettem ki, - nem tudom, hogy itt már téma volt e - de Pippint azért viszi Gandalf Minas-ba, mert az ellenség azt hiszi, hogy Pippinnél van a Gyűrű....

Gorniék tényleg hárman mennek, :P de elég félelmetes lesz

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138788 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta: Én semmiképp sem nevezném megváltoztatásnak, vagy hozzátoldásnak.
szvsz :)


Hát azért egy aprócska változtatás van benne.A 2.részben(a filmben) Arwen elmegy ,legalábbis elindul Szürkerévbe.Tehát kérdéses hogy hogy fog Minas Tirithbe kerülni.Valószínüleg itt is számithatunk egy "kissebb" változtatásra....

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138787 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta: Hi

Bocsi, hogy ha már említettétek, és nem olvasom vissza, de miből tudjátok (cikk, PJ mondta, ...) hogy a megye megtisztítása kimarad? :cry:


A FotR bővített változatán vannak audiokommentárok. Az egyik PJ, Philippa Boyens és Fran Walsh kommentárja. Ebben mondja PJ (Galadriel tükrénél), hogy ENNYI a Megye megtisztítása.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138781 Írta: Telperien(Ithil)
Telperien(Ithil) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyetlen szempontból jó,hogy csak hárman mennek a Holtak Ösvényére:
Halbarad nem hal meg. :D :itscool:

"Hol a ló,a lovas?Hol a kürt,mely megharsant csatajelre?...""...Nyerget a lóra,a kürt szava zengjen!Hajrá,Éorlfiak!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138769 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: [...] Engem páldául a hozzátoldott megváltoztatott dolgok ([...], Arwen & Aragorn stb.) [...]

Az ő történetük igaz, hogy a fő történetben nincs benne, de egy az egyben benne van a függelékben, úgy, ahogy a filmben is ábrázolják. Én semmiképp sem nevezném megváltoztatásnak, vagy hozzátoldásnak.
szvsz :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138767 Írta: Bandi3120
Bandi3120 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
egyetértek. a könyv és a film más...bár nekem a maga kategóriájában a kettő ugyanúgy tetszik. Viszont ha nekem választani lehetne akkor a Két Torony..szerintem az jobb lett, mint a Gyűrű Szövetsége!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138764 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A filmeket nem is érdemes összemérni a könyvekkel, hiszen eléggé egyértelmű, hogy melyik a jobb. A könyv és film két teljesen különböző műfaj. Nekem a Gyűrűk ura filmek, ha a könyvekhez hasonlítgatom őket, akkor nem tetszenek, de így önmagukban (főleg a kibővítettek) nekem tetszenek, mint "Gyűrűk ura FILM"ek. Mondjuk ez már elég lerágott téma.
Engem páldául a hozzátoldott megváltoztatott dolgok (Warg csata, Osgiliath, Faramir, Arwen & Aragorn stb.) nem is zavarnak annyira . Amik inkább zavarnak azok a hollywood-i jellegű, hatásvadász, lárványjelenetek (Aragorn lezuhan, Legolas pajzsdeszkázása, Aragorn és Gimli kötélmászása, Gimli humoros karakterré tétele stb.), illetve az értelmetlen változtatások, amiket mondjuk még inkább megbocsájtok (pl.: Az ent-tanács döntése).
De összességében tetszik mindkét film (mondjuk, ha hasonlítani kéne, akkor a Gyűrű szövetségére szavazok).

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138738 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Köszönöm a válaszokat, kimerítő volt :)
Mindenesetre érdekes képek, és ha csak a képekről van szó, akkor még nem vagyok teljesen meggyőzve, hiszen ekkora változtatást nem érdemelne a történet...
De a TTT is sokkal jobban tetszett, amikor nem hasonlítottam össze a könyvvel... :) biztos ezt is el tudnám fogadni, ha jól meg van csinálva :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138728 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Sil írta:

Szméagol írta: Elég érdekes lesz, amint a Három Bajtárs kiszabadítja a több száz gályarabot. 8)

Azért a Holtak majd besegítenek nekik... :wink:


Szegény rabok. :cry: Biztos nagyon meg fognak ijedni... :D
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138721 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: 1. A Megye megtisztítása 100%, hogy kimarad. PJ nyilatkozta többször, hogy részéről a Megye megtisztítása annyi volt, amennyit Frodó látott a Tükörben.

2. Igen, eddigi ismereteink alapján Gríma öli meg Szarumánt. Kilöki az erkélyről, Szarumán ráesik a tüskés kerékre, a kezében tartott palantír meg egy pocsolyába gurul (és Pippin találja meg, és elrejti). Grímát pedig Legolas öli meg, méghozzá úgy, hogy először úgy tűnik, hogy elhibázta a lövést, és amikor Gríma elkezd vigyorogni rajta, akkor jön vissza a nyíl felülről... :roll:

A képek:

Gríma a tőrrel:
www.theonering.net/scrapbook/mov ... /view/6590

A híres Tüskés Kerék:
www.theonering.net/perl/newsview/2/972402998

És a tüskés kerék egy Weta-maketten:
www.sideshowtoy.com/placed/lotr/orthanc05.jpg



Sil, leírnád nekem, hogyan kell képeket belinkelni?
Sose tudtam, dem ost megkérdem!
(tudom, tudatlan vagyok, de hát...)

Előre is kösziköszi! :D
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138719 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
1. A Megye megtisztítása 100%, hogy kimarad. PJ nyilatkozta többször, hogy részéről a Megye megtisztítása annyi volt, amennyit Frodó látott a Tükörben.

2. Igen, eddigi ismereteink alapján Gríma öli meg Szarumánt. Kilöki az erkélyről, Szarumán ráesik a tüskés kerékre, a kezében tartott palantír meg egy pocsolyába gurul (és Pippin találja meg, és elrejti). Grímát pedig Legolas öli meg, méghozzá úgy, hogy először úgy tűnik, hogy elhibázta a lövést, és amikor Gríma elkezd vigyorogni rajta, akkor jön vissza a nyíl felülről... :roll:

A képek:

Gríma a tőrrel:
www.theonering.net/scrapbook/mov ... /view/6590

A híres Tüskés Kerék:
www.theonering.net/perl/newsview/2/972402998

És a tüskés kerék egy Weta-maketten:
www.sideshowtoy.com/placed/lotr/orthanc05.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138718 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Adelard írta:

Barahir írta:

Adelard írta:

Palimir írta: Hi

Bocsi, hogy ha már említettétek, és nem olvasom vissza, de miből tudjátok (cikk, PJ mondta, ...) hogy a megye megtisztítása kimarad? :cry:
Még a ROTK bővítettből is? :)
És akkor pl. hogyan fogják megoldani Szarumán halálát? Bár biztos megoldják valahogy, ügyesek ezek :)


Szarumán kiesik Orthanc tornyának ablakán, (van is róla kép, de én most nem tudom hol) Grímát pedig Legolas öli meg.



Én eddig úgy tudtam, hogy Gríma segít neki leesni:... hiszen ott az a kép tőrrel a kezében, az arcán tomboló harag...
Már hogy tudna kiesni az ablakon? úgy látszik a veresége után nagyon levert lett...
Ha megtudod írni, hogy nagyjából hol is az a kép, én hálás lennék.


Ó jaj. Hát arról sajnos fogalmam sincs... ide többször is be volt téve azt tudom, de csak fórumon láttam, szal ha visszaolvasol valahol biztos megtalálod, egyébként nem tom hol van. De azon a képen csak Szarumán van egy szöges keréken, nem az ahogy kiesik... szal lehet h igazad van és Gríma löki le.



Ahá, most már vili! :idea: Az a fogaskerekes kép már lassan fél éve megvan, én aszittem hogy van egy olyan is hogy pont az ablakból esik ki....
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138717 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Barahir írta:

Adelard írta:

Palimir írta: Hi

Bocsi, hogy ha már említettétek, és nem olvasom vissza, de miből tudjátok (cikk, PJ mondta, ...) hogy a megye megtisztítása kimarad? :cry:
Még a ROTK bővítettből is? :)
És akkor pl. hogyan fogják megoldani Szarumán halálát? Bár biztos megoldják valahogy, ügyesek ezek :)


Szarumán kiesik Orthanc tornyának ablakán, (van is róla kép, de én most nem tudom hol) Grímát pedig Legolas öli meg.



Én eddig úgy tudtam, hogy Gríma segít neki leesni:... hiszen ott az a kép tőrrel a kezében, az arcán tomboló harag...
Már hogy tudna kiesni az ablakon? úgy látszik a veresége után nagyon levert lett...
Ha megtudod írni, hogy nagyjából hol is az a kép, én hálás lennék.


Ó jaj. Hát arról sajnos fogalmam sincs... ide többször is be volt téve azt tudom, de csak fórumon láttam, szal ha visszaolvasol valahol biztos megtalálod, egyébként nem tom hol van. De azon a képen csak Szarumán van egy szöges keréken, nem az ahogy kiesik... szal lehet h igazad van és Gríma löki le.

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138715 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Adelard írta:

Palimir írta: Hi

Bocsi, hogy ha már említettétek, és nem olvasom vissza, de miből tudjátok (cikk, PJ mondta, ...) hogy a megye megtisztítása kimarad? :cry:
Még a ROTK bővítettből is? :)
És akkor pl. hogyan fogják megoldani Szarumán halálát? Bár biztos megoldják valahogy, ügyesek ezek :)


Szarumán kiesik Orthanc tornyának ablakán, (van is róla kép, de én most nem tudom hol) Grímát pedig Legolas öli meg.



Én eddig úgy tudtam, hogy Gríma segít neki leesni:... hiszen ott az a kép tőrrel a kezében, az arcán tomboló harag...
Már hogy tudna kiesni az ablakon? úgy látszik a veresége után nagyon levert lett...
Ha megtudod írni, hogy nagyjából hol is az a kép, én hálás lennék.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138713 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta: Hi

Bocsi, hogy ha már említettétek, és nem olvasom vissza, de miből tudjátok (cikk, PJ mondta, ...) hogy a megye megtisztítása kimarad? :cry:
Még a ROTK bővítettből is? :)
És akkor pl. hogyan fogják megoldani Szarumán halálát? Bár biztos megoldják valahogy, ügyesek ezek :)


Szarumán kiesik Orthanc tornyából, (van is róla kép, de most nem tudom hol) Grímát pedig Legolas öli meg.

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138711 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta: Hi

Bocsi, hogy ha már említettétek, és nem olvasom vissza, de miből tudjátok (cikk, PJ mondta, ...) hogy a megye megtisztítása kimarad? :cry:
Még a ROTK bővítettből is? :)
És akkor pl. hogyan fogják megoldani Szarumán halálát? Bár biztos megoldják valahogy, ügyesek ezek :)



BIZTOSRA még nem tudhatjuk, csak nagyon-nagyon valószínű, hogy kimarad.
Szarumánt Gríma löki le Orthanc tetejéről, aki erre vmi tárnába pottyan a saját pokoli masinája nyársalja fel. :twisted:
Egyébként ez a jelenet majdnem a TTT-be került, és a RotK elején lesz.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138710 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hi

Bocsi, hogy ha már említettétek, és nem olvasom vissza, de miből tudjátok (cikk, PJ mondta, ...) hogy a megye megtisztítása kimarad? :cry:
Még a ROTK bővítettből is? :)
És akkor pl. hogyan fogják megoldani Szarumán halálát? Bár biztos megoldják valahogy, ügyesek ezek :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138684 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
hiszen szauroncsak annyit tud hogy egy félszereztnél van a gyűrű! ÉSazt is tudja, hogy szarumán is kutat utána. Ezért amikor Pippin belekukkant a palantirba joggal hihethi, hogy pippinél van a gyűrű aki szarumánnál van. Csakhogy a számitásába hiba csuszik :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138672 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nimrodel Melian írta: Lenne egy kérdésem: Amikor (a Filmben) Frodó belenézett Galadriel Tükrébe, látott egy égő várost, vagy falut, vagy ilyesmit. Mit látott tulajdonképpen? Először azt gondoltam, hogy a Megyét, de ha jól tudom, a Megye megtisztítása nem lesz benne a harmadik részben. De akkor hol játszódott a jelenet, amit látott? Lesz ilyen rész A Király visszatérben?


gande jól mondta, az a Megye volt. Galadriel mondta Frodónak, hogy ez vár rájuk, ha elbukik a küldetés. A Király Visszatérben biztos nem lesz ilyen jelenet, mert kimarad a Megye megtisztítása.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138667 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A könyvben Sauron nem tudja kinél van a gyűrű, hihető az is,hogy Pippinnél van! Ez szerintem hihető...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138660 Írta: Idril
Idril válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát azt tudtam, hogy miután belenéz a palantírba, ez akkor lesz, de nekem az nem jött le a könyvből, hogy Szauron azt hiszi, hogy Pippinnél van a gyűrű. Mindenesetre kösz, majd átolvasom megint ezt a részt.

Nap fénye világosságot,
Hold fénye teljességet,
Víz színe tisztaságot,
Csillagok fényességet
Adjatok!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138626 Írta: gande
gande válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A megye volt az akkor is! Mint lehetoség...Ott menetelt Samu is a malom felé. Az o sorsának egyik lehetoségén keresztül mutatta meg a megye jövojét. Ha otthon maradt volna...
Valahol olvastam P.J nejétol, hogy az pl. Öregerdot kihagyták..de ugyanakkor nincs semmi a filmben ami kizárná, hogy megtörtént!
Mivel semit sem lendít közvetlenül a történet menetén, egy filmre pedig más dramaturgia szabályok vonatkoznak (nem beszélve a játékidorol) nem mutatták meg. Ez is hasonló lehet....
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138619 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lenne egy kérdésem: Amikor (a Filmben) Frodó belenézett Galadriel Tükrébe, látott egy égő várost, vagy falut, vagy ilyesmit. Mit látott tulajdonképpen? Először azt gondoltam, hogy a Megyét, de ha jól tudom, a Megye megtisztítása nem lesz benne a harmadik részben. De akkor hol játszódott a jelenet, amit látott? Lesz ilyen rész A Király visszatérben?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138602 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Elég érdekes lesz, amint a Három Bajtárs kiszabadítja a több száz gályarabot. 8)

Azért a Holtak majd besegítenek nekik... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138590 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Elég érdekes lesz, amint a Három Bajtárs kiszabadítja a több száz gályarabot. 8)

Ulmo írta: Idril: ez az után van, hogy Pippin belenéz a palantírba. A könyvben is van ilyen rész, bár kicsit más formában.


Végülis nem más formában csak nincs leírva "szószerint".
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #138531 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Köszi, ezt nem is tudtam. Denethor palantírozásairól lehet tudni vmit?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.036 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére