Tolkien Tábor 2024

A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 11 hónapja #120662 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Annyit írtam, hogy olvastam egy forgatókönyvkivonatot a Holtak Ösvényéről. Honnan tudnék az egész filmről? ;)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120661 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Penngaladiel írta: Igen, ez biztos. Olvastam valahol egy kivonatot a forgatókönyvből :D


Akkor mondhatnál pár dolgot még ami változás a könyvhöz képest. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120656 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nefadar írta: A Holtak Ösvénye benne lesz?

Igen, ez biztos. Olvastam valahol egy kivonatot a forgatókönyvből :D
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120653 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Angelina: nem halhat meg Frodó ugyanis elhajózik.
Én a Minas Tirithes részekre vagyok nagyon kiváncsi.
A Holtak Ösvénye benne lesz?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120635 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Sil: Köszönöm neked azt a képet... :cry:

Banyapók biztosan nagyon félelmetes lesz, még hozzá nkem pók fóbiám van... Ungoliantról van egy ábrázolás, ahol koponyájk vannak a pothrohán... Brrr. Lehet, hogy Banyapókén is lesz...
Arwen igenis meg fog halni, Fangi, de hogymutatják-e vagy sem azt nem tudom. :roll:
De Galadriel jóslata olyan lehet, mint Szilszakállé ("A vesztünkbe menetelünk".) Elvileg ez is ilyen beválatlan jóslat. mert ugye Gollamra senki sem számított.
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120626 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

angelina írta: ...a multkor azt hallottam,hogy a Rotk vegen Frodo meghal!!


Júj, ne is mondj ilyeneket! A múltkor is azt álmodtam, hogy a filmen Frodó is belezuhan a katlanba... Aztán reggel mikor felkeltem eszembe jutott az a mondat a TTT-ből Galadrieltől: "In his heart, Frodo begins to understand. The quest will claim his life. You know this. You have foreseen it. It is the risk we all took." Húú, de rossz volt... (Egyébként tényleg nem értem Galadriel ezzel mit akart mondani...)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120622 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Valóban, Banyapók biztosan hatalmas lesz! Bár félek egy kicsit a kinézetétől, de eddig semmi technikai dologban nem csalódtam.
Arwen halála biztosan benne lesz? A TTT-ben már eléggé kitárgyalták a dolgot (Aragorn sírja, Lórien stb.).
Na és Pelennor? Szerintetek milyen hosszú lesz? Helm-szurdok után... El tudom képzelni, hogy lesz vagy fél órás. De akkor kérdés, hogy hogyan fog beleférni a morannoni csatsa....

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120615 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Bizony, bizony, lesznek itt még zaftos pletykák meg nagy felháborodások, fogadkozások. Végleg majd úgyis csak 2004 novemberében tisztázódik minden.
Érdekes, engem sokkal jobban izgat a film eleje: Banyapók, palantír, DENETHOR!!!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120614 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A megye megtisztítása már csak azért sem lehet benne ugyanúgy a filmben mint a könyben volt mert Frodo nem adta el Lobéliának és Lothónak a zsáklakot és aki nem látta a bővített változatot az azt ser tudja ki az aLotho habár az a bővítettből se derül ki igazán. 8O

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120613 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Dez írta: Szürkerévet a filmkönyv szerint Alan Lee tervei alapján csinálják meg, és nem Ted Nasmith képe szerint... :(

Ha már Szürkerévnél és a festményeknél tartunk:
www.glasshammer.com/midearthcoverlarge.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120599 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mar elore latom a sok vitat es felhaborodast,amit a pletykak es kacsa hirek fognak kivaltani egeszen decemberig!
Azert a tavalyi gyongyszemek utan(szerelmi 3szog,Aragorn-Arwen kozotti szex..) en mar nem hiszek el semmit!
Pl. a multkor azt hallottam,hogy a Rotk vegen Frodo meghal!! 8O :lol:
No es lesz Samu-Rozi vad agyjelenet?? :D

Oszinten szolva en maximalisan bizom PJ-ben;egyszeruen nem szurhatja el!!Ki van csukva :D !

'a prayer for the wild heart,kept in cage'
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #120598 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Miért lenne oan felfoghatatlan Szürkerév? Sztem pofonegyszerű megérteni, hogy az elmúlást jelképezi és a változást.

Ha én csináltam volna a filmet, akkor több szerepet szánnék a hobbitoknak, és úgy oldanám meg a végét, ahogy a könyvben van. Ez kivitelezhető, nem?

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120594 Írta: Fangi
Fangi válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
nem fog meghalni Arwen!Ez hülyeség,és a szürkerév sem lesz kihagyva.....az nagyon lényéges rész,bár érdekes lesz annak aki nem olvasta a könyvet......
Én nem bántom PJ szerintem nagyon profik megoldotta....és azért gondolkodjunk el...mi megtudtok volna csinálni?tegyük fel ha minden adott lenne?pénz ,kellékek stb......öszintén! :)
egyértelmű,hogy nem de cáfoljatok meg ha ti nem igy gondoljátok!

"Nemegyszer ha érték forog veszélyben, van akinek le kell mondani róla, el kell veszítenie,hogy mások megtarthassák"
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120586 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az a "piroskendős fekvős Arwen" tuti Vz-ben van... de majd november 18. után okosabbak leszünk... :wink:
Ne parázzatok már ennyire Arwen halála miatt! Röhejes! :lol:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120569 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szürkerévet a filmkönyv szerint Alan Lee tervei alapján csinálják meg, és nem Ted Nasmith képe szerint... :(

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120568 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!
Hát nem igazán örülök hogy nem lesz Megye megtisztitása,sőt nagyon elszomorit :bawling:
Egyébként Szürkerév szerintem sem kihagyható rész....de ettől még lehet hogy Arwen halálával lesz vége a filmnek ugyanis a kis "előzetesnek" amit beraktam a végén Arwen fekszik hulló falevelek közt.Szerintem ott nem csak alszik...




U.i.:ROTK topik HURRÁ!! :dance:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120557 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sesy Olórea írta: Csak tudnám, hogyan lesz újra minden szép és jó, ha Samu nem kapott Galadrieltől dobozkát!


Ja, azt mondjuk én sem értettem, hogy ha már berakták az ajándékozós részt a bővítettbe, akkor miért nem ragaszkodtak kicsit jobban a könyvhöz. Szegény Samu! Milyen vágyakozva nézett Trufa és Pippin ajándékaira. (Mondjuk még így is jobban járt, mint Boromir, aki még egy kötelet sem kapott.) Egyébként lehet, hogy Samu majd a koronázási ünnepségen kapja meg a dobozkát Galadrieltől...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120554 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Én Szürkerévért nem aggódom, mármint azért nem, hogy "kimaradna". A kivitelezés... :roll: hát igen. Azzal lehetnek gondok. Bár nem is hiszem. Azt hiszem A Gyűrű Szövetségében a hajós jelenet és az indulás Emyn Muilon... Nos, az meggyőzött és már akkor éreztem, hogy Szürkerévnél nem lesz probléma. :wink: :)
A Megye megtisztításával és Szarumán halálával nem tudok megegyezni... Ha valamilyen megtisztításféle lesz, akkor miért kell azt mondani, hogy: "Hoppálá, Szauron keze ide is elért!" :x Ez teljesen illogikus. Szauronnak kisebb gondja is nagyobb volt a Megyénél, tehát sokkal ésszerűbb lenne, ha Szarumán rontaná meg a Megyét, aki nincs olyan messze és mellesleg annyi "dolga" sincs.
Tudjátok mi az amitől félek? Hogy Lij és Sean Astin nem tudja eljátszani a cirith ungoli jelenetet (mikor Frodó rájön, hogy Samunál van a Gyűrű és visszaveszi Samutól (ugyanis a TTT-ben Frodó nem nagyon győzött meg :? ) és mikor Mordorban vándorolnak. :cry: Egyértelmű lesz, hogy Samu a hős.
De legjobban Lij miatt aggódom... El tudja játszani vajon azokat a jelenteket, mikor lényegében fizikai fájdalmat szenved el a Gyűrűtől? Mert bizony Széltetőnél sem győzött meg, hogy tud "értelmesen" szenvedni. :? :evil: :wink:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120550 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sesy Olórea írta: Csak tudnám, hogyan lesz újra minden szép és jó, ha Samu nem kapott Galadrieltől dobozkát!

Nekem is ez fájt a legjobban, hogy Samu nem kapott dobozkát. :cry: Hogy lesz így mallornfa a Megyében? :bawling:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120549 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta:

Sesy Olórea írta: Jaj, hogyhogy mikor hozzák össze!
Több évig élnek a Megyében, amíg Frodó el nem hajózik. Miután hazaérnek, utána egy évvel később születik meg Elanor.


Tényleg? Ne mondd! :D Én arra vagyok kíváncsi, hogy a filmben hogy lesz, ha a Megye megtisztítását (meg minden egyéb mást a Szürkerévet kivéve) lecsippentik a végéről...


Nem mondom, írom :wink: Mondom, hogy sok Megyés rész lesz. Gondolom, hogy ezzel is a keretszerűséget adják meg, hogy Frodóék a szép, zöld Megyéből indultak, és a végén az ugyanolyan... Hálivúd :x Csak tudnám, hogyan lesz újra minden szép és jó, ha Samu nem kapott Galadrieltől dobozkát!

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120547 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sesy Olórea írta: Jaj, hogyhogy mikor hozzák össze!
Több évig élnek a Megyében, amíg Frodó el nem hajózik. Miután hazaérnek, utána egy évvel később születik meg Elanor.


Tényleg? Ne mondd! :D Én arra vagyok kíváncsi, hogy a filmben hogy lesz, ha a Megye megtisztítását (meg minden egyéb mást a Szürkerévet kivéve) lecsippentik a végéről...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120542 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Jaj, hogyhogy mikor hozzák össze!
Több évig élnek a Megyében, amíg Frodó el nem hajózik. Miután hazaérnek, utána egy évvel később születik meg Elanor.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120541 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Eddig nem is láttam ezt a témát.. De most feltünt..
Azon már én is filoztam, hogy Samu mikor csinálta Elanort.. Talán telepatikus uton esetleg álmában... (most naon szomi lettem amugy)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120538 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Vajon ezt követően pottyan le Szarumán a tornya erkélyéről? Mondjuk összebalhéznak Grímával, és a dulakodás közben Szarumánt lelöki?

www.warofthering.net/movies/phot ... ge23.shtml

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120528 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
No, és Elenor? Őt mikor "hozzák össze"?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120526 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

hódica írta: Az viszont már biztos, hogy Szürkerévvel lesz vége, nem? Vagy legalábbis olyan hírek vannak :roll: Még régebben Ulmo tett be pár RotK-es képet, ahol Samu és Elanor volt. Így gondolom, hogy úgy lesz vége a filmnek, ahogy a könyvben :wink: :P


Galadriel monológjával és Arwen halálával lesz vége elvileg.
Gondolom úgy, hogy Samu hazamegy, a nyakába ugrik Elanor, talán azt is mondja, hogy "Hát, hazaértem" (ha ezt kihagyja PJ én nemtudom mitcsinálok :evil: ), és utána elsötétedik a képernyő, és epilógus...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120519 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

hódica írta: ...régebben Ulmo tett be pár RotK-es képet, ahol Samu és Elanor volt.


Kíváncsi leszek azért, hogy Samu hogyan jön össze Rozival. Bár a FOTR-ben azért már szemezgettek egymással elég rendesen...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120518 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta:

SaHd írta: Engem kicsit aggódással tölt el, hogy ha Szarumán meghal Vasudvardnál, akkor milyen lesz a 'Megye megtisztítása' rész... :cry:


Valószínűleg ebből csak annyi lesz a filmen, hogy a hobbitok hazérve nagy felfordulást találnak majd Hobbitfalván, esetleg megküzdenek pár Páfrány Pockó-féleséggel és kész. Azt viszont azért remélem, hogy PJ-nek nem jut eszébe valaki mást kapzsi helyére állítani. Mondjuk egy nazgúlt, vagy egy ork-vezért...


Hát én el tudom képzelni. Bár remélem a legjobbakat... :roll:

Az viszont már biztos, hogy Szürkerévvel lesz vége, nem? Vagy legalábbis olyan hírek vannak :roll: Még régebben Ulmo tett be pár RotK-es képet, ahol Samu és Elanor volt. Így gondolom, hogy úgy lesz vége a filmnek, ahogy a könyvben :wink: :P

Off:örülök ennek a topicnak :D méár itt volt az ideje :D

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120517 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha valamiért, hát a Szürkerévért nem aggódom (legalábbis azért, hogy benne lesz - a kivitelezés már más...). A Filmkönyvben is említik, és az a történet beteljesedése (nem Arwen amazon halála :x ), azt hogyan lehetne kihagyni? Ugyanmár.

A Megye megtiszítása kb. annyi lesz, mint amit Frodó a tükörben látott... :( Viszont Rozi sokat fog szerepelni - azaz azért Megyés részek is lesznek!

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #120498 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hú, a topic-gazda meg fog dorgálni minket, mert nem vagyunk témánál... :D

Igen, igazad van, de azért gondolom ők is értesültek legalább a főbb eseményekről.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.081 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére