A 3. rész - A király visszatér

Több
21 éve 4 hónapja #122284 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem lehet tudni Ellana...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #122277 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ghargoqurk írta: Szerintetel Szméagol „meghal” Banyapók odujában, vagy különböző filmes ötletek esetleg a hatásosság kedvéért tovább viszik a Gollam-Szméagol vívódást ?


Most akkor nem Gollam fogja leharapni Frodó ujjáról a Gyűrűt a Végzet-katlannál?!?!?! 8O

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122262 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Remélem akkor jól fogják megcsinálni a Gandalf vs. Szauron jelenetet.
Amúgy szerintem is az egyik csúcspont a Szürkeréves jelenet.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122250 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Eldafinde írta: A JUNIOR c. ált. iskolásoknak szóló lap került a kezembe:


Hírek a Királyról:

A zárójelenet a rendező kedvence az egész trilógiából: A Szürkerévnél játszódó képsor az egész történet végpontja, és értelme. "Az egész film legnagyobb pillanata. Arról szól, hogy mit jelent áldozatot hozni.""


Ahogy gondoltam, és igazából reméltem. Számomra is Szürkerév a csúcspont.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122248 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Majd meglátjuk.
A vak is aszondta....
Remélem, nem fognak mellé... :? :? :?

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122245 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Nem tudni, hogy Szauron valóban képes lesz-e ismét testet ölteni, vagy amolyan lidérc-szerű teste lesz, mint a nazgúloknak...


Ha már mindenképpen megmutatják Szauront, szerintem ez utóbbi lenne a legcélszerűbb...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122244 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A JUNIOR c. ált. iskolásoknak szóló lap került a kezembe:


Hírek a Királyról:

A két torony hazai bemutatójáig már nem egész harmincat kell aludni, de nekünk máris van hírünk A király visszatérről, amelyet még legalább 365 nappal később fogunk csak látni. Peter Jackson rendező a The Mail on Sunday című brit lapnak nyilatkozott készülő filmjéről, amely a trilógia leglátványosabb része lesz. Számítsunk szemtől szembeni találkozásra a Sötét Úrral, Szauronnal.
Persze mondhatjátok, a szemét már eddig is láttuk eleget. De a harmadik részben ennél is többet láthatunk majd Mordor Urából:
"Nem lehet egyszerűen egy nagy darab, fekete páncélos fickónak ábrázolni, de nem maradhat csupán egy lángoló szem sem...."
Akkor? Úgy látszik, ez egyelőre titok. Új szereplő lesz még Szauron Szája, a sötét csapatainak fővezére, aki állandóan sisakot visel, melyből csak orra és rút állkapcsa látszik ki, valamint Boromir apja, Denethor, a helytartó, aki a király visszatéréséig őrzi Gondor trónját, de magát királlyá koronázni nem engedi. A legnagyobb izgalmakat az akciófaktor jelentőségének felszökkenése fogja jelenteni, Jackson még nagyobb és még jobb csatajeleneteket ígér, pedig már A két toronyról is az a hír járja, hogy hozzá képest A gyűrű szövetsége csak bevezetés volt.
"Van egy software-ünk, amellyel képesek vagyunk kétszázezer harcost egymásra ereszteni. Elég egy gombnyomás, és hátradőlve figyelhetjük ezeket az elképesztő csatákat."
A zárójelenet a rendező kedvence az egész trilógiából: A Szürkerévnél játszódó képsor az egész történet végpontja, és értelme. "Az egész film legnagyobb pillanata. Arról szól, hogy mit jelent áldozatot hozni.""

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122241 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Hát fogtak egy bácsit és beöltöztették páncélba... :lol: :lol: :lol:

Komolyra fordítva a szót: Nem tudni, hogy Szauron valóban képes lesz-e ismét testet ölteni, vagy amolyan lidérc-szerű teste lesz, mint a nazgúloknak... Annyit tudok, hogy korábban volt egy ötlet: amikor Szauron felhajtja a sisakrostélyát, csak egy nagy, lángoló Szemet látni mögötte


Hahahahaha borzasztóan vicces :up:

Ami ezt az elvetett ötletet illeti, jó hogy elvetették. Tényleg elég gáz lett volna egy lángoló szem a sisakban... De arra én is kíváncsi lennék, hogy páncélzatban jelenik-e meg, vagy tényleg csak mint "szellem".

Elsötétül az ég, hideg lesz... és akkor jön egy fekete leplekbe bugyolált... törpe... mert csak ennyi erőt tudott öszegyűjteni... :lol: :lol: :lol: [size=9:f1g880p6]bocsi, de ezt nem hagyhattam ki :wink: [/size]

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122234 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Prisca írta: Egész érdekes kis hír ez Gandalf!
Szauron teljes fizikai valójában meg fog jelenni Mordor kapujánál a csatában? 8O Ezt hogyan csinálták?


Hát fogtak egy bácsit és beöltöztették páncélba... :lol: :lol: :lol:

Komolyra fordítva a szót: Nem tudni, hogy Szauron valóban képes lesz-e ismét testet ölteni, vagy amolyan lidérc-szerű teste lesz, mint a nazgúloknak... Annyit tudok, hogy korábban volt egy ötlet: amikor Szauron felhajtja a sisakrostélyát, csak egy nagy, lángoló Szemet látni mögötte, de elvetették ezt a változatot, mert túl nevetséges lett volna. Hogy mi újat találtak ki, még nem derült ki. Kíváncsian várjuk! :wink:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122233 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egész érdekes kis hír ez Gandalf!
Szauron teljes fizikai valójában meg fog jelenni Mordor kapujánál a csatában? 8O Ezt hogyan csinálták?

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122232 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
:cry: mért nem tudok én angolul???-(((

Más: Most jut eszembe (csak úgy) hogy mi van, ha ezt a megoldást választják PJék is. (mmint holtláp=holtakösvénye) elvégre én is összekevertem) :oops:

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
Több
21 éve 4 hónapja #122213 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Sziasztok!

Prisca: Egyetértek. :wink:

Én azt olvastam Grímával kapcsolatban, hogy Éowyn és Legolas öli meg. De ez nem biztos, bár annyit már én is tudok angolból, hogy mi a külömbség az "and" és az "or" között... :roll: De bármi megtörténhet...


Szméagol: Mivel értesz egyet? Hogy a Megye megtisztítása kellene és hogy fontos? Vagy, hogy nem emléxem a dobozra? :D :D :D

AMúgy köszi az infókat a dobozról... Azt hiszem ezzel kapcsolatban... lehet, hogy mégis újra kellene olvasnom még a bemutató előtt a könyvet.

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122212 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Rabyn írta:

Morgul írta: Egy kis érdekesség a RoTK-ből:

filmforce.ign.com/lotr/articles/ ... ?fromint=1



KÖNYRÖGÖM VAAKI FORDITSA LE NEKEM MAGYARRA!!


A cikk lényege, hogy az amerikai E3 kiállításon (ami szórakoztató elektronikával foglalkozik, és NEM filmekkel) bemutatták a RotK számítógépes játékot. Ez nagyrészt a filmre épül, és vannak benne filmbejátszások is. Felsorolás:

- Éowyn áll valahol, és szomorúan néz
- Frodó és Samu hegyet másznak
- Lovasok vonulnak át egy zöld mezőn
- sok jelenet Gandalffal Minas Tirithben
- íjászok egy vár udvarán (talán Minas Tirith), céloznak és lőnek
- egy csodás jelenet, amiben Gandalf Keselyüstök hátán csapatot vezet a város utcáin
- új jelenetek Aragornnal, Gimlivel és Legolassal, csata közben
- Éomer lóháton, ahogy rohamot vezényel
- gondori lovasok teljes páncélzatban, ahogy megrohamozzák az orkok arcvonalát
- a játék bemutatójának utolsó jelenete Gandalf, ahogy Minas Tirith falán áll, és a csatateret nézi. A kamera átvált az ő nézőpontjára, és látszik, ahogy orkok ezrei támadják a várost, szárnyas bestiák a levegőben stb.

Még egyszer: ez egy játék, NEM a film! (mellesleg ebben a játékban Aragorn nem Erech kövénél, hanem a Holtlápból szedi össze a holtak seregét)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122165 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!
Faramirra naon kiváncsi vagyok(1ik kedvenc szereplőm) és arra is hogy ,hogy fogják megcsinálni azokat a jeleneteket ahol Eowynnal szerepel (a könyvben ez is a kedvenceim közé tartozott)de sajnos a hajösszefújos rész nem lesz benne :bawling: :bawling:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122164 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Prisca: Egyetértek. :wink:

Én azt olvastam Grímával kapcsolatban, hogy Éowyn és Legolas öli meg. De ez nem biztos, bár annyit már én is tudok angolból, hogy mi a külömbség az "and" és az "or" között... :roll: De bármi megtörténhet...

[size=9:3my3hfj8]Eltűnt egy hozzászólásom...[/size] :(
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122124 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: Egy kis érdekesség a RoTK-ből:

filmforce.ign.com/lotr/articles/ ... ?fromint=1



KÖNYRÖGÖM VAAKI FORDITSA LE NEKEM MAGYARRA!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122104 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egy kis érdekesség a RoTK-ből:

filmforce.ign.com/lotr/articles/ ... ?fromint=1

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122102 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A RoTK hazai bemutatója még szerintem nincs eldöntve. A TTT kibővítettet november 18-án fogják kiadni.

Morgul

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122100 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem tudjátok, hogy mikorra ígérik a RotK hazai bemutatóját? És mikor adják ki a bővített TTT DVD-T? :?:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122097 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Rabyn: abban igazad van, hogy mindkét téma a GyU Függelékében szerepel, DE: Aragon és Arwen története a Harmadkor kb utolsó 60 évét érinti + a Negyedkor első 120 évét, míg Samu elhajózása egyetlen esemény a Negyedkorban. A kettőt nem szerencsés egy kalap alá venni.
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122071 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
nem azt még Lorinebne kapja...

Faramirra én is nagyon kivácsni leszek!! (nagyon szerettem a könyvben)
Valaki mondta a függelékkel kapcsolatban, hogy mivel abban van Samu elhajózása ezért nem lesz benne..
KÖNYÖRGÖM ARWEN ÉS ARAGON LOVEJA HOL VAN?? a függelékbe.. Szal ez nem indok)))

Na mindegy...

Jó sokan írtatok..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122069 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Prisca: még Lórienben adja át a dobozkát Samunak
De lehet, hogy itt A. és A. esküvője után...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122067 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sesy Olórea írta: Csak tudnám, hogyan lesz újra minden szép és jó, ha Samu nem kapott Galadrieltől dobozkát!


Hirtelen ugyan nincs nálam a könyv, és megfogadtam, hogy a bemutatóig nem olvasom újra, nehogy csalódjak... de nem a nagy csata után ajándékozza Samunak a dobozkát Galadriel (vagy valaki által küldi)? A fr... nem emlékszem :cry: :evil:

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122065 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ghargoqurk írta: Szerintetel Szméagol „meghal” Banyapók odujában, vagy különböző filmes ötletek esetleg a hatásosság kedvéért tovább viszik a Gollam-Szméagol vívódást ?


Szerintem nem fog Banyapóknál meghalni. Majd valahol bent Mordorban...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122064 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintetel Szméagol „meghal” Banyapók odujában, vagy különböző filmes ötletek esetleg a hatásosság kedvéért tovább viszik a Gollam-Szméagol vívódást ?

Ulmo: bocs a politikai megnyilvánulásért, nem tudtam elmenni mellette szó nélkül.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122063 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Köszi. Ez elég érdekes a végén még Pippin lesz a gyilkosa... :?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122061 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nefadar: az utolsó info szerint Legolas fogja megölni Grímát Vasudvardon, de valami nagyon idióta módszerrel :roll: Akinek nem tetszett a "lépcsőboard" a Két Toronyban, az valószínűleg ettől is kiborul majd :crap: De ez még mindig NEM HIVATALOS INFO!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122060 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azt nem tudjátok, hogy hogyan lesz megoldva Gríma halála? Éowyn fogja megölni, mert én így tudom...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #122044 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Háj! :)
Hát bevallom a megye megtisztítása nekem sem hiányozna. Bár jópofa rész, meredek fordulattal, de valahogy szvsz nem olyan fontos. Szerintem bőven elég volna ha egy bővített verzióba tennék bele.
Én akkor már kíváncsibb leszek a Faramír-os részekre, hiszen valami olyat motyogtak most a 2. rész végén, hogy halálbüntetéssel kell lakolnia, mert elengedte a két hobbitot... ??? Elég fura lesz.

NetRunner
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.062 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére