MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

×

Szavazás: Mekkora anyagi problémát jelent a nagytábor részvételi díjának kifizetése? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Nagyon fontosnak érzem a nagytábor intenzív Tolkien élményét, ha kell többet szívesen fizetnék érte.
6 16.2%
Ez az összeg nem okoz problémát, ennyi előtermthető egy ilyen időtartamú és programkínálatú táborért
18 48.6%
Egyértelműen az anyagiak döntenek: abba az MTT táborba fogok menni, amelyik olcsóbb.
4 10.8%
Mindenképpen a Relax tábor érdekel csak. Ha sokkal olcsóbb lenne, akkor sem választanám a nagytábort
7 18.9%
Mindkét táborba el szeretnék menni, és nem okoz problémát kifizeti mindkét részvételi díjat.
2 5.4%
Szavazók száma: 2 ( Sünee, sylvia )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 1 hónapja #267047 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Őszintén?Nekem amikor meghallottam a kiáltásokat,kitörlődött a tudat,hogy ez játék...teljesen élesnek láttam az egészet és csak annyit tudtam,hogy nem szabad ellőnöm a vesszőm,amíg Ery azt nme mondja...ha azt mondta volna,akármi van én ellövöm...na jó...nyugi...még jó,hogy a vezetőnk Ery volt....azért számomra nehéz volt,hiszen mást nem nagyon tehettem,mint hátráltam,ordítottam,hogy :"Tartsd a vonalat!"...meg,hogy :"Hátrálj,vigyázz.." bezzeg,ha ütőfa vagy boken lett volna nálam...na mind1...a lényeg,hogy ez volt a legélethűbb keretjáték rész,amiben valaha is részt vettem....
köszi szépen :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267046 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Üdvözletem!

Az pedig, hogy olyan diszkrét sétatempóban vonultunk felfelé, három dologból fakadt: Ery irányítási képességéből, a délutáni őrjárat-gyakorlatból, valamint abból, hogy nem szerettük volna, ha pánikszerű meneküléssé fajul az ügy :) Tehát a kellemes sétatempó voltaképp (az elején pláne) végletekig feszített hangulatú, rendezett visszavonulás volt :) Egyébként be kell valljam, voltak számomra is ijesztő pillanatok, mert gyakorlat ide, gyakorlat oda, a pajzsfalunk nem mozgott valami összehangoltan (és akkor a félholdunkról még nem is beszéltem), tehát ha komolyan gondoltátok volna, nagyon sok alkalommal áttörhettétek volna :D Próbálkoztam néhányszor az "ALAKZATOT TARTS!" utasítással, de csak igen nehezen akartak rá hallgatni :)
Magyarán: a hatásotok megvolt :twisted:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267044 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Dodiee írta: u.i.: Mondjátok h legalább 1(!!! csak egy szem!!!) ember megijedt tőlünk... ha már annyit ordibáltunk, ennyi jár;)


Dodáj, drága! Galennel egymás kezét szorongatva mentünk fel az úton, olyan ijesztőek voltak a hangok! :lol: Komolyan hihetetlen jók voltatok! Más kérdés, hogy azon az úton felfelé csak sétálni lehet, sűrű pihenőkkel ;)

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267042 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Dodiee írta: u.i.: Mondjátok h legalább 1(!!! csak egy szem!!!) ember megijedt tőlünk... ha már annyit ordibáltunk, ennyi jár;)

Ha ez vígasztal téged, Dodie - én tudtam, hogy jöttök, és azt is, hogy késtek, de mikor ott lenn voltunk a nagyréten, és elkezdődtek asz ordibálások, egy pillanatra azért megállt bennem az ütő. Ennyi üvöltözésre és brutalitásra (még ha megjátszott is) nem számítottam. És tudom, hogy nem voltam ezzel egyedül.
Remekül alakítottátok a szerepeteket.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267040 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Aeglos írta: De most egy hír, ami nem tűr halasztást:

Sári a tábor közepén hazament, mivel megsérült a térde, és ottfelejtett néhány dolgot a táborban.
:arrow: Egy fehér tünderuhát, ami anyagában vízcseppminzázatú.
:arrow: egy nokia töltőt
:arrow: egy zöld csatot

Kérek mindenkit, hogyha találkozott ezen tárgyak egyikével is, sürgősen szóljon nekem! Köszönöm!

Egy fehér ruha volt a talált tárgyak között,valaki mondta is,hogy talán Sárié,de nem tudom mi lett vele.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #267039 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Najó, túljutva a krízisemen, mert még egy Keletlakónak is lehet olyan:
Alapvetően nem volt rossz vérg*cinek lenni egy estén keresztül, csak elég lehangoló volt , hogy miközben 2 óra susányban osonás, ordibálás, fákkal padon dobolás, vonítás meg miegyéb után a felfelé úton a táborozókból reakcióként csak néhány faviccet tudtunk kicsikarni:DD Meg h nem menekültek, csak kellemes sétatempóban haladtak, sűrű pihenők közbeiktatásával:DD a Keletlakón meg le voltak sz*rva:DDD szal legalább hűű meg haa meg ijedezhettetek volna, ah már ennyit dolgoztunk a "gonosz betolakodók" imidzsünkön:DDD a kapus téma meg áá blöe, túléltük:) Volt hangulata hogy csak a rácson keresztül érhettük el szeretteinket, az időtartam ugyan kissé hosszúra nyúlt, de szerintem az éneklésünkkel épp eléggé megbosszultuk:DD Viszont Ratzka drága, máskor ne az ablakból ordítozz nekünk mókás dolgokat, hanem másszál le és lerendezzük;) Keletlakók voltunk, voltak agresszív megmozdulásaink, de amikor már benn voltunk, az egész jó volt:)
Kérdésem van: azt, hogy az 1000 Ft-ban, amit a szobáért fizetni kénytelenek voltunk, benne volt a reggeli is, miért csak 10 órakor tudtuk meg?:DD nem mintha vágytam volna a gyanús kolbászra, de ha tudom h kifizettem, talán megkóstolom:) az éneklés a tetőn, a gyönygfűzés, meg a barátok társasága jó volt, ez tény:) Bár eléggé nem sikerült beilleszkednünk, de ez sztem amúgy is megoldhatatlan lett volna, mert akiket ismertünk, azok nem a keretjátékon belül üdvözöltek minket mint jóútratért Kelettoszokat, akik meg nem, azok akkor se tették volna, ha hirtelen Orostar vagy mi a fene népéhez tartozom:) Namaj jövőre másként lesz, mert tudom, h mindenki tanul a hibákból(és remélem nem csak abból, hanem a jó dolgokból is), és különben is minek pofázom, nekem ott lesz a Relax:)
na. písz end láv end hepinessz.
ennél azért pozitívabbra terveztem a hozzászólást, de így sikerült:)

u.i.: Mondjátok h legalább 1(!!! csak egy szem!!!) ember megijedt tőlünk... ha már annyit ordibáltunk, ennyi jár;)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267033 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Pihenjétek ki magatokat a relaxban. :) Ott ígérem, teljesen más gondok lesznek.
:) ))))))))))
A két tábor meg kell és kész. Gondoljátok el, ugyanez 160 emberrel...
Szimplán nem működik.
Bár az lehet elgondolkodtató, hogy két különböző tábor, nagyon közeli helyszínen, közös programokkal, egyeztetett költségmértékkel... de erről majd relax után, addig legfeljebb a bogár mászkáljon az illetékes fülekben.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267031 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Nekem itt semmi közöm, de véleményem azért lehet. :roll: (ami kizárólag magán vélemény)

A tábvezeket fikázóknak:
Egy tábort leszervezni nagyon nehéz, és kellemetlen feladat, és olyanra csinálni, hogy mindenkinek tessen, nem lehet (én is gyakorló tábor szervező mvagyok)
Főleg egy 80-100 fős Nagy tábort, és ezért minden elismerésem a szervezőké, hogy bele mertek vágni :itscool:

Nem tudom, (de akinek nem inge ne vegye magára) de a "nem szervezőknek is legalább annyiban részt kellene vennie, hogy a szegény riadt szemű újakat a hónukalá kapva, segíteni nekik az eligazodásban, hogy ne érezzék magukat elveszettnek (Pl ki kicsoda, mi a feladata, szerepe a keretjátékban)

A szervezőknek:
Szvsz a szervező nem azért van, hogy jól érezze magát a rendezvényen, hanem hogy a többiek élvezzék azt, lehetőleg gondtalanul :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267030 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Ringbearer írta: Azért lécci reagáljatok itt is.


Persze, itt lehet továbbá mindenféle hozzászólást írni, élménybeszámolót (legyen az pozitív/negatív), köszönőlistát, üzengetést, amitakarsz, találttárgyak. Csak azt kértem, hogy ami ingerültebb flém, azt ímélben. Ez nem azt jelenti, hogy csak pozitív rózsaszín felhőnek szabad beterítenie a topikot. :idea: Köszönöm.

Majd én is írok élménybeszámolót, ha öszeszedem magam.

De most egy hír, ami nem tűr halasztást:

Sári a tábor közepén hazament, mivel megsérült a térde, és ottfelejtett néhány dolgot a táborban.
:arrow: Egy fehér tünderuhát, ami anyagában vízcseppminzázatú.
:arrow: egy nokia töltőt
:arrow: egy zöld csatot

Kérek mindenkit, hogyha találkozott ezen tárgyak egyikével is, sürgősen szóljon nekem! Köszönöm!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267026 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Azért lécci reagáljatok itt is.

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267025 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Kedves mindenki!

Most nem mint táborvezető, hanem mint topikgazda szeretnék szólani.
Kezdetek átmenni fléjmbe, és ezt nem nézem jó szemmel.

[size=9:3byyiqdu]Ez már táborvezetői rész[/size]
A kritikákat köszönöm, nagyon sok megfontolandó dologra leltem köztük.
Viszont a hibák egy részéhez nem volt közöm, de mégis én vagyok érte felelős (meg Julcsi) mert mi voltunk a főszervezők, minket terhel a felelősség az összes hibáért. Így kérlek Titeket, hogy amennyiben dühösek vagytok ránk, és nem vagytok megelégedve a munkánkkal, nekünk írjatok, ne egymás haját tépjétek a topikban.

Virtuális dühöngő az aeglos@easymail.hu címen működik.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267020 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Kriszana:nem azt mondtam, hogy ne mond el a véleményed, de nézd a másik oldalt is, én is azt mondom, hogy volt hiba a szervezésben (több mint tavaly), de munka is.Lássatok objektíven!A hibákat igen is meg kell említeni, hogy többet ne forduljon elő, de nem kell átmenni fikázásba,inkább azt kéne leírni ti hogy csináltátok volna, s legközelebb meg lehet mutatni.
Nekem tetszett a tábor, de sok hiba nekem is szemet szúrt.Aki ellene van ismerje el hogy volt jó is ebben a táborban, aki meg annyira védi picit azért nyissa már ki a szemét!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267014 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Ulmo, már bocsánat, én nem hinném, hogy bárki is a Te személyedre akarta volna kenni az egészet. (bár én csak magam nevében beszélhetek) - a probléma magával az elvvel van. qed, ámen.

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #267013 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
icke: most kicsit szemét leszek.
1: a rekvirálás nem az én ötletem volt ("mosom kezeim" effekt), a dolgok 90%-át nem én válaszottam ki, nem egyedül voltam a szobákban, tehát nem tudom, miért RAJTAM akarjátok ezt leverni.
2: nem hiszem, hogy bárkit anyagi/erkölcsi vagy bármiylen kár ért volna. Ha mégis, azt személyesen kárpótolom. Az előbb megkaptam Drizztől, hogy túl komolyan vettem magam királyként. Nos, ebben a helyzetben a Magyar Köztársaság törvényeit előhozni enyhén szólva is komolytalan.
3: nem vagyok egy rendmániás, és talán nem a legjobb érv, de remélhetőleg ez a dolog megtanított pár embert arra, hogy lehetőleg ne hagyjon felfordulást maga után az ágyánál. Volt olyan szoba (pl, a buli szoba, fent a galérián), ahol lépni sem lehetett a sok szanaszét hagyott cucctól.

Részemről ezt a témát a topicban befejeztem. Nem volt jó ötlet, a tábvezek remélhetőleg tanultak belőle. Drizztek nemrég írtam privit, másokkal is szívesen folytatom ebben a formában, de itt nem.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267010 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Tulajdonképpen azért kész szerencse, hogy egyikünk véleménye sem releváns.

Kincső írta: Szerintem arról nem érdemes vitatkozni, hogy 100 éhes ember közül ki képes 10 percet várni az evéssel és ki nem. Tudomássul vettük hogy Ti nem.


Kincső, itt baromira nem arról van szó, hogy képesek vagyunk-e még tíz percet várni a kajával, vagy nem. Természetesen a táborlakók közül senki nem állt az éhhalál szélén (legalábbis remélem) - sőt, igazából valószínűleg azért voltunk annyira éhesek ugye, mert végig be voltunk tépve, mint állat. Provokatív megjegyzések off - a lényeg az, hogy elemi jóízlésről van szó. Ha már vacak a kaja, akkor nem kezdünk el hülyéskedni és hűdekomolykodni, mert rosszul esik az embereknek. Ugyanígy, adózás címszó alatt nem kezdünk el túrkálni az emberek cuccaiban, mert az már nemcsak hogy az elemi JÓÍZLÉS határain van nagyon messze túl, de, ahogy írtam, és ahogy icke is megjegyezte, körülbelül az egy-nulla-hét határait súrolja hűdejól. Egyébként meg, plüssmaci-témához annyit: kinek ne lett volna tizenkevés évesen elemi létszükséglete az, hogy a macijával/haláltudjamijével aludjon? Továbbra is az a véleményem, hogy nem végigsírnunk kéne a tábort, bla-bla, lásd az eredeti hozzászólást.

Stílusom-témához meg csak röviden annyit, hogy nagyon sajnálom, ekkora paraszt vagyok, hogyha felhúzzák az agyamat. Valószínűleg lehetnék ennél sokkal jobb ember is, de azért, azt hiszem, ez még a normális emberi kommunikációba tökéletesen belefér, hogyha meg nagyon ordítozni akarok, azt úgysem itt fogom elkövetni. :)

Többit meg már megírták helyettem, úgyhogy egyelőre ennyi. :)

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267006 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Üdvözletem!

A témák nagy többségéhez nem szólnék hozzá, meglehetősen sok emberrel társalogtam erről a tíz nap alatt, köztük volt a tizenhárom szervező igencsak jelentékeny hányada, ha valaki mégsem hallotta volna a véleményemet, a blogomon (lásd profil) megkeresheti, aránylag a tetején van még, ha pedig ezen túl is érdeklődne, jöhet a priv vagy mail vagy telefon. Egy dologról viszont szeretnék pár szót szólni:

Ulmo írta:

Drizzt írta: Az egyesek cuccából való elemelés meg...inkább nem írok semmit. Hogy jön ahhoz bárki (legyen szervező vagy nem), hogy hozzányúl (hozzászó :D D) bárki cuccához...énnemistudom hogy gondolták. Csak remélni tudom, hogy azóta megbánták már eme rettentő rossz ötlet végrehajtását.


Ez a téma állandóan előkerül. Részben jogosan, de én úgy érzem, erősen túl van lihegve a dolog. próbáltunk kifejezetten olyan dolgokat begyűjteni, amik nem értékesek/létfontosságúak/nagyon személyesek. Ezért többségében plüssállatok, játékok, és ehhez hasonló dolgok jöttek össze. Tudtommal vissza is kaptatok mindent, sértetlenül. Senkitől nem vettünk el ékszert, zenelejátszót, pénzt, értékesebb cuccot, tisztálkodószert vagy bármi hasonlót, ami esetleg a napi rutinjához kell. Mennyivel súlyosabb ez a dolog, mint Beleg tavalyi "tolvajkodása"? Mellesleg Forostar népe egy klassz ötlettel kerülte meg a dolgot: készítettek ajándékokat, így tőlük semmit nem vettünk el. Ez az ötlet bárki másnak is eszébe juthatott volna.


Ulmo, itt nem az értékes/létfontosságú/nagyon személyes jellegű dolgok kérdéséről van szó. Itt arról van szó, hogy az említett tárgyakat mindenféle tulajdonosi beleegyezés, sőt, tulajdonos felé történő előzetes tájékoztatás nélkül, nyilvánosan, úgymond "királyi hatalomnál fogva" elvettél. Hogy aztán az ötlet maga a táborszervezőktől származott, és ők meg is próbálták valami igen-igen sánta, adózásról szóló mesével a keretjátékba integrálni a történést, az mellékes. Képzeld el azt a tizenhárom-tizenöt éves kislányt, aki annyit lát, hogy egy nagy csúnya bácsi bejön a szobájába (az újak nagyon nagy részének gőze sincs róla, ki vagy te, hogy ismerős és MTT-s vagy, és alapvetően nem bántasz senkit), szigorúan ránéz, majd elveszi a párnája mellől a maciját/nyusziját/istentudjamijét, amit ő mindennél nagyobb becsben tart, és évek óta azzal mászkál mindenhova. Nem azért mondom, de bennem ilyen helyzetben egy világ omlott volna össze, főleg azért, mert a szervezők azt már nem siettek közölni, hogy a cuccokat később visszaadják, tehát egyértelműen az jöhetett le a kislánynak (egy ilyen esetről egy gyermeket a saját fülemmel hallottam panaszkodni, kész sikítófrászban volt, amíg valaki el nem mondta neki, hogy biztosan visszakapja a jószágát), hogy utoljára látta a kis plüsscsomót...
Egyébiránt meg itt egyszerűen elvekről van szó. Amit te műveltél, és amit Beleg művelt, a Magyar Köztársaság jelenleg hatályban lévő jogszabályai szerint egyszerűen törvénytelen; és most nem kívánom patetikusra és erkölcscsőszre venni a figurát, megértem, hogy pusztán a keretjáték színesítése érdekében történt az eset, ahogy megértem Beleg tavalyi ügyködését is, de ebben a tálalásban ez működésképtelen volt. Ugyanis embernek jó szokása, hogy a tulajdonához ragaszkodik; a dolog pedig abban a pillanatban kirobbant a keretjáték hátteréből, amint fizikailag és saját kezűleg kezdtél a cuccok között turkálni, ugyanis onnantól kezdve nem a fortiriosbeli Hyarrostar népéből való XY-tól szedtél adót, hanem a 14 éves tudj' Isten, honnan jött kislánytól, mégpedig az ő külön bejűratú táskájából. Hozzáteszem, ha az én táskámba nyúlkáltál volna, elsőre én se feltétlenül a keretjáték szintjén kezeltem volna le az ügyet, márpedig aránylag kevesen igyekeztek a szimpla táborlakók közül nálam nagyobb vehemenciával részt venni az eseményekben; mondom, még én is ickeként szóltam volna rá az MTT-s Ulmora, hogy ezt talán ne csinálja, és nem Númenor nagykirályán kértem volna számon a tevékenységet. Beleg tavaly titokban csinálta, tolvajként csinálta, ez egyszerűen realisztikusabb megjelenítése az effélének, mint egy királyi adószedés; előbbinél az alapvetően jogsértő cselekedet jogsértő marad, lehet keresni a tolvajt, lehet látatlanban üvöltözni vele és átkozódni. Utóbbi viszont mindenkinek sérti az igazságérzetét, de a keretjátékban egyszerűen törvényessé, mi több, kötelezővé emeltetett, így az emberekben bennreked a tiltakozás, nem szólhatnak egy szót sem, és csak aggódni tudnak: "most akkor tényleg elviszi a nyuszimat?"
Summa summarum: az alapvetően sem feltétlenül jó és szükséges ötletet (nem tudom, alapvetően mennyiben lett volna értelme az esetnek a keretjáték szempontjából) még sikerült egy igen-igen rossz pszichológiai környezetbe helyezni, és egyértelmű, hogy ezt aztán az érintettek 99,9%-a rosszul reagálta le.

A fene, nem akartam ennyit papolni erről (az én véleményem se releváns :twisted: ), de ha már egyszer begépeltem, nesztek.
És igen, még lassú is vagyok, közben érkezett vagy négy hozzászólás :D :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267005 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Alyr Arkhon írta: - Magát a kikiáltást is sokkal jobban meg lehetett volna oldani, mint ahogy tábor közben is ajánlottam, hogy 1. ne a két leggyengébb hangú illető szóljon hozzánk 2. legalább doboljanak előtte vagy valami, az még fílinges is.


Gitározzanak...gitááárooozzaanaaaak. Vagy csak én látom a jövőt ? :P PPP
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #267004 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Ulmo írta: Drizzt, nem tudom te mit szólnál, ha esetleg a te előadásodból se hallatszana semmi, csak a villák zörgése, ami teljesen elnyomja a hangodat. Tudom, hogy éhesek voltatok, de nem arról volt szó, hogy órákig nem eszünk, max 10 percet kellett volna kibírni. Az, hogy a produkció milyen színvonalú volt, most lényegtelen. Bizonyos mennyiségű munka volt benne, megérdemel annyit, hogy odafigyeljen rá a többi ember is. Ti erre nagy ívben tettetek, ezért szóltam rátok.


Anával tudok egyetérteni. Nem voltál ott. Belecsöppentél ebbe az egészbe, és úgy láccik annyi idő alatt, ami rendelkezésedre állt egy fikarcnyit sem láttad át a helyzetet, persze ezért nem hibáztat senki asszem...talán :P . Akkor eljutottunk odáig, hogy kb ölni tudtunk volna egy normális kajáért, és rohadtul nem érdekelt bennünket semmilyen király. Akkor is ránk szólsz, ha a produkción nevetünk? Oké, a villacsörgés talán elítélhető volt...ehettek volna kézzel :D . By the way tehettünk volna rá nagyobb ívben is, de jó fejek vagyunk.

Ulmo írta: Az, hogy komoly képpel ültem, arra talán elég indok az, hogy ha már elvállaltam ezt a szerepet, próbáltam komolyra venni a figurát. Pedig bevonuláskor és később is találkoztam sok olyan emberrel, akivel szívesen kezet ráztam volna, akiket megöleltem volna stb...De ha már van egy keretjáték, próbáljuk ahhoz tartani magunkat.


Mondjuk ez személyes vélemény, de talán túl komolyan vetted.

Ulmo írta: Ez a téma állandóan előkerül. Részben jogosan, de én úgy érzem, erősen túl van lihegve a dolog. próbáltunk kifejezetten olyan dolgokat begyűjteni, amik nem értékesek/létfontosságúak/nagyon személyesek. Ezért többségében plüssállatok, játékok, és ehhez hasonló dolgok jöttek össze. Tudtommal vissza is kaptatok mindent, sértetlenül. Senkitől nem vettünk el ékszert, zenelejátszót, pénzt, értékesebb cuccot, tisztálkodószert vagy bármi hasonlót, ami esetleg a napi rutinjához kell. Mennyivel súlyosabb ez a dolog, mint Beleg tavalyi "tolvajkodása"? Mellesleg Forostar népe egy klassz ötlettel kerülte meg a dolgot: készítettek ajándékokat, így tőlük semmit nem vettünk el. Ez az ötlet bárki másnak is eszébe juthatott volna.


Mások személyes cuccaiban turkálni attól függetlenül, hogy mit vesztek el...gyíkság, és nem megindokolható semmivel sem. A csapatok csináltak annyi cuccot a kreatív foglalkozások alatt, amiből nyugodtan el lehetett volna venni párat. Nemtom, mennyivel ?
Ezek szerint csak Forostar népének volt tudomása arról, hogy a király kissé kleptomán, amúgymeg amin ültél, és ami rajtad volt, azt meg mások csinálták (gyakorlatilag Orrostar...cipekedni segített más is :P )...erről ennyit.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267002 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Félreteve a hosszú vitát amit lentebb olvashattamés amibe ha beszállnék, személyeskedés lenne a vége amit nem szeretnék, néhány tábszerv észevétel:
1. Ami a tábor szervezői oldaláról hiányzott, az egy dolog: A kommunikáció.
Ha rossz a kommjunikéjsön, akkor az ember bármilyen fájintos keretjátékot összehozhat, a táborlakók nem fogják megtudni, milyen jó keretjáték az, mert nem is értesülnek róla.
Néhány példa:

- Többször hallottuk afféle kinyilatkoztatásként by Úristen, hogy lesz kettő program amire aztán naggyonkötelező elmenni. Én még mindig nem tudom, ez melyik kettő volt, ott voltam-e vagy nem-e.

- A tábor során sosem tudhattuk, mi lesz másnap. Mindig reggelinél jelentették be, mi lesz, ami szintén nem jó, mert a nem-annyira-keretjáték programoknál felesleges és zavaró a sok titkolózás, az ember nem tervezhet nyugodtan előre. A keretjátéknál persze más a helyzet, de ezt aligha kell kifejtenem.

- Magát a kikiáltást is sokkal jobban meg lehetett volna oldani, mint ahogy tábor közben is ajánlottam, hogy 1. ne a két leggyengébb hangú illető szóljon hozzánk 2. legalább doboljanak előtte vagy valami, az még fílinges is.


Azt hiszem ennyi példának elég. A keretjátékhoz annyit, hogy kellettek volna főállású númenori féltábvezek is (mint a tüncök voltak) mert így nem tudtam magam teljesen beleélni az egyébként nem rossz szerepbe.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #267000 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Nah, most kivételesen Rayan vagyok.

Szerintem meg nem kell védeni a táborvezetőket, ők is nagyon jól tudják, mit és hogyan rontottak el. Jelen "fikázásoknak" az az egyedüli célja, hogy az elkövetett hibákat azok az emberek is lássák, akik 1) naivak 2) elfogultak 3) táborszervezési tapasztalatuk a nullával egyenlő. Azért, legyünk már tisztában a rossz és a jó fogalmával.

Különben zsírul éreztem magam, anyáztam én is párszor, meg doboz cigiket szívtam naponta, de alapvetően béketűrő ember vagyok, aki megbocsájtja a hibákat, de nem nézi el.

Szal béke meg minden
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #266998 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Azt hiszem, jelen esetben nem a kritika stílusát, illetve jogalapját kell néznünk, bármilyen formát öltsön is, és bárki billentyűzetéből pattanjon is elő. Szóval az ilyesmi megemlítése, hogy ki hogyan ír, felesleges. Nem hiszem, hogy egy jó tábor összehozásánál/utólagos megítélésénél számít az, hogy ki használ bazmeget és ki nem. Én például ki****ott k**** jól éreztem magam, baj-e?

Senki sem szubjektívabb, mint a másik, objektivitás pedig nincs is. Nézzen magába, aki mindenféle ürüggyel a kritizálók személye ellen viseltetik ellenérzéssel. Az tény, hogy ez itt az MTT, és ez a Nagy Tábor volt, de azt hiszem a résztvevőknek joguk van nem a körülmények ellenére jól érezni magukat.

Másrészről abban hiszek, hogy lehet mindezekkel az emberekkel olyan tábort csinálni, amiben a keretjátékkal és a szervezéssel is meg lehet mindenki elégedve. Mindezekkel az emberekkel, tehát nem kell Jacoponak és kriszanának elmenni a picsbe, de ugyanígy más fontos embereknek, mondjuk Erynek és Alyrnak sem. Mielőtt rámkiabálnátok, hogy akkor csináljam is meg, közlöm, hogy hiszek benne, de nem tudom, hogy kell.

Ennyi. Jó lenne, ha mindenki ügyelne arra, hogy ne a kirekesztés munkáljon benne, ilyenek, mint a "mennyé ezzel a relaxba", meg társai, hanem az, hogy hogyan lehet a másként gondolkodókkal fújás nélkül egy légtérben maradni.

A nagy és méltóságos efkúkúdéká voltam, a fenti meg a rnóamsz véleményem volt.

A tábort pedig nagyon élveztem, mert annyira űbersrác vagyok, hogy meg se éreztem a felesleges sátorcipelést, meg hogy a kint rekedt keletlakók az én cigim szívták és az én piám itták, mert a cuccaik bent rekedtek Rózsa kocsijában a kapuzárás miatt.

Tehát a fenti mondatot igazából nem is írtam ide, hiszen még engem sem érdekel. :)

Jó volt ez a négy nap, akárki akármit mond, élveztem, hogy Anczy lehettem az Andustaros humoros előadás nyilvános főpróbáján, ízlett a kaja, és kra jó volt a koncert és ami a lényeg, hogy ott volt a turista kislány is, aki miatt átbőgtem egy napot, mert olyan aranyosan gyönyörködött a kialvatlan, karikásszemű, rettegő halacskás céltáblában. Na befogtam.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #266997 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Mi emberek közé mentünk le. Meg is találtuk az embereket. Tündékkel vagy egyebekkel, de még csak Tolkien szellemével, nem találkoztam. Viszont jót énekeltem a tetőn. Dzsungel Könyvét. jó volt. Jacopo azt elérte, hogy az ő hozzászólását tuti elolvassák. dühösek lesznek, és talán megragad valami abból, amit mondani akart. Na. szeretlek titeket. De legközelebb nem megyek le Keletlakni:) puszi:)

jajj, még kiemelném a topic viccesen összevisszaságát:) Kincső szerint nem voltak kötelező programok, de más bejegyzések szerint ha a nem kötelezőkön nem vettél részt, akkor destruktív és antiszociális voltál.

fűzzetek gyöngyöt.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #266995 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Sok indulat felgyűlt bennem is, de az elmúltoldal vitájból leszűrtem, hogy egymás felmenőinek emlegetéséből tényleg nem megyünk semmire (legfeljebb arra, hogy jővőre majd senki nem akarja elvállani a táborszervezést - gondolva hogy ez a hála érte). Így én megpróbálkozom egy építő kritikával, ezért én csak abba szólók bele, amihez - valamennyire - értek.
Aki rendezvényszervezést tanult az tudja, hogy iszonyú összetett, együttműködésen alapuló és könnyen felboruló dolog. Ezért kell mindenképpen időtervet és programtervet (a jó öreg exceles formában!) készíteni, ahol feltüntetjük mit, meddig és ki intéz. Vagy legalább felkenni a falra egy papírt, ahová mindenki felírja éppen miért felelős (ez nálunk még a legliberálisabb egyetemi diákszervezeteknél is működik). Láttam, hogy volt a TG szobában egy iyen papír az ajtón, de valahol az első napokban abbahagytátok a vezetését.
+tavaly nem igazán esett jól, hogy a tábveziroda olyn volt, amint egy szentély, be sem léphettél külön engedély nélkül, most viszont látom, hogy volt értelme. Sokkal kevesebbszer fordult elő, hogy a tábvezek nem tudták melyik cuccuk éppen merre jár (utolsó napok egyik élménye, hogy kértem valamit a TG szobából, és csak annyit mondtak, hogy innen meg innen vegyem le. Senki nem kísért el! Az ilyeneknek a tipikus eredménye, hogy közben a szegény halandó meglát mondjuk egy ollót, rájön hogy az is kell neki, elveszi azzal a meggyőződéssel, hogy majd szól, nála van, aztán elfelejti.)

És egyszer legalább át lehetne venni a kockázatmenedzsmentet is, tapasztalatból mondom, hiába unalmas könyvszagú az egész, rengeteg minden kiderül közben!

És tényleg ennyi, a személyes sérelmeket meghagyom személyes kezelésre

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #266994 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Szerintem arról nem érdemes vitatkozni, hogy 100 éhes ember közül ki képes 10 percet várni az evéssel és ki nem. Tudomássul vettük hogy Ti nem.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #266992 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Ulmo írta: Nem tudom ki, hogy van vele, de ha valaki veszi a fáradságot, hogy készüljön némi műsorral, talán illő végighallgatni. Drizzt, nem tudom te mit szólnál, ha esetleg a te előadásodból se hallatszana semmi, csak a villák zörgése, ami teljesen elnyomja a hangodat. Tudom, hogy éhesek voltatok, de nem arról volt szó, hogy órákig nem eszünk, max 10 percet kellett volna kibírni. Az, hogy a produkció milyen színvonalú volt, most lényegtelen. Bizonyos mennyiségű munka volt benne, megérdemel annyit, hogy odafigyeljen rá a többi ember is. Ti erre nagy ívben tettetek, ezért szóltam rátok.
Az, hogy komoly képpel ültem, arra talán elég indok az, hogy ha már elvállaltam ezt a szerepet, próbáltam komolyra venni a figurát. Pedig bevonuláskor és később is találkoztam sok olyan emberrel, akivel szívesen kezet ráztam volna, akiket megöleltem volna stb...De ha már van egy keretjáték, próbáljuk ahhoz tartani magunkat.


Ulmo, te nem voltál ott végig. Fogaslmad sincs, milyen az emberek hangualta, mikor már hatodik napja minden kajálástól úgy állnak fel, hogy éhesek maradtak, és minden kajálás előtt már iszonyatosan feszültek attól, hogy még mindig nincs (az hagyján, hogy jó kaja nincs, de elég se!
Szóval szerintem ez pont az egyik olyan dolog, ahol teljesen jogos volt a felháborodás. És - ha már ki van rakva eléjük az étel - kopogó szemmel, korgó gyomorral ugyan miért ne kezdenének hozzá?

Ulmo írta:

Drizzt írta: Az egyesek cuccából való elemelés meg...inkább nem írok semmit. Hogy jön ahhoz bárki (legyen szervező vagy nem), hogy hozzányúl (hozzászó :D D) bárki cuccához...énnemistudom hogy gondolták. Csak remélni tudom, hogy azóta megbánták már eme rettentő rossz ötlet végrehajtását.


Ez a téma állandóan előkerül. Részben jogosan, de én úgy érzem, erősen túl van lihegve a dolog. próbáltunk kifejezetten olyan dolgokat begyűjteni, amik nem értékesek/létfontosságúak/nagyon személyesek. Ezért többségében plüssállatok, játékok, és ehhez hasonló dolgok jöttek össze. Tudtommal vissza is kaptatok mindent, sértetlenül. Senkitől nem vettünk el ékszert, zenelejátszót, pénzt, értékesebb cuccot, tisztálkodószert vagy bármi hasonlót, ami esetleg a napi rutinjához kell. Mennyivel súlyosabb ez a dolog, mint Beleg tavalyi "tolvajkodása"? Mellesleg Forostar népe egy klassz ötlettel kerülte meg a dolgot: készítettek ajándékokat, így tőlük semmit nem vettünk el. Ez az ötlet bárki másnak is eszébe juthatott volna.


Ezt a dolgot már tábor előtt is többen leszavaztuk, met nem tartottuk már akkor sem jó ötletnek. De mindenek előtt a szent keretjáték, nemigaz?
Ráadásul - azon túl, hogy gáz, hogy a cuccokban turkáltak - abszolúte funkciótlan volt az egész.

Drizzt, és a többiek is, akik hozzászóltatok ehhez a témához: úgy érzem, nagyon könnyű valaki azzal elintézni, hogy fiatal még, és nincs tapasztalata, ezért látja másként a dolgokat.
Meghát ugye, nem is releváns a véleménye.
Vegyétek már észre, hogy nem a stílus a lényeg, ahogy előadja (bár abszolút meg tudom érteni, h ez sokatorkat sért, ha valaki nem a széplelkeiteknek megfelelően, kedvesen küld el melegebb éghajlara, kexet kapálni), hanem az, hogy valóban végig kell gondolniuk ezt az egészet a tábor szervezőinek. Az összesnek.
És ha esetleg kapnak pár sort arról, hogy milyen hibát NE kövessenek el, akkor figyelembe venni azokat...
Nem is értem, hohgy minek volt az előző két tábor tapasztalata, ha most mindent a nulláról kezdtek teljesen?

Celebrom: én pontosan tisztában vagyok a hibáimmal. Nagyonis. És úgy gondolom - hogy mint a tavalyi tábor főszervezője - határozottan jogos a felháborodásom, sőt - még ha ezt nem is ismerik el - releváns is. Épp ezért, mert én nem csak a számat jártatom, hanem letettem már valamit az asztalra ebben a bandában - és itt most tökmindegy, hogy ezt egyesek elismerik vagy sem, és az is mindegy, hogy utálják a stílusomat, a brutalitásomat, és az erőszakosságomat. Szóval, épp ezért gondolom - némi tapasztalattal a hátam mögött - hogy jogom van leírni, mit gondolok, és jogom van kritizálni is tapasztalattal a hátam mögött. Sőt, azt gondolom, hogy ezt meg is kell tennie valakinek!
Az meg az én bajon, hogy a szervezési hiányosságok elbaszták a hangulatomat a tábor jelentős részében, és csak pár nagyon jó embernek köszönhetem, hogy mégis volt néhány felejthetetlen pillanat.

És Kincső: azt hiszem, ha valamit nem látsz, és nincs róla információd, hogy mi és pontosan hogy történt, akkor inkább ne mondj róla semmit.
Nem a jószándékuk lett megkérdőjelezve egyetlen percre sem.
Hanem az hozzáértésük már a legelején.

De majd persze a nagy és szent elnökség majd ebben is olyan jó, és egységes döntést fog hozni, mint eddig mindenben.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #266991 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Bocsánat de én akkor is csak annak felsorolását látom, hogy ez meg ez meg ez milyen sz@r volt, a stílust meg hagyjuk, de azt nem, hogy hogyan lehetett volna jobb...
A papíron két kötelező program sem volt végül kötelező... legalábbis utólag derült ki hogy az volt az, és voltak akik végül mégsem vettek részt (tudtommal).

Igen ők vállalták el és innentől az ő felelősségük - lenne, ha táborvezetőségen belül nem azon lettek volna néhányan, nem mondom hogy szándékosan, hogy amit mások dolgoznak, azt inkább hátráltassák és szétrombolják, merő "segítőkészségből"... :? Túl sok ennyi ember a tábort vezetni, ha van pályázat és ezalapján eldöntitek, hogy kik szervezik a tábort, akkor azok szervezzék. Vagy ha akkor úgy érzitek kell melléjük mégegy elnökségi tag, akkor a legelején döntsétek el azt is. Akinek pedig más feladat van kiosztva, az maradjon a feladatánál amíg nem kérik másra. Persze nem voltam ott egy táborszervezői előgyűlésen sem, de elég sok különböző embertől hallottam róluk ahhoz, hogy ne higyjem ezt elfogult leírásnak. Lehet hogy nekik mások az elképzeléseik arról, hogy hogyan, de attól még nem feltétlenül rosszak. Nem kell diktatórikusan beleszólni, kellően korán elkezdték a szervezést, nem kellett bekapcsolni a vészriadót, hátha jobb lett volna ha nem kapkodják ki a kezükből a kormányrudat. Így meg sok bába között szinte elveszett a gyerek... :roll:
Ja igen aki pedig eleve a pályázat szerint benne volt a főszervezésben, az meg igyekezzen arányosan vállalni a munkát a társaihoz... elnézést ha ez utóbbiban tévedek, de nagyon úgy tűnt kívülről h. nem ugyanannyit dolgoztatok az előszervezésben.

No remélem mindenki magára ismert, nem akarom nagy piros betűkkel odaírni hogy kinek szólt.
Bocsánat ha kicsit élesre sikerült a hangnem... :roll: :oops:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #266989 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
ja és egy tipp: Táboros talira szerintem szeptember első hétvégéje lenne az ideális, akkormég nincsen aaaannyira suli és már mindenki itthon van a nyaralásokból.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #266985 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
csak pici észrevétel: Ulmo: aki plüssállattal alszik annak igenis kell a napi rutinjához a macija (magamról tudom hogyha nincsen meg a párnám és a gizmom ideges leszekés képtelen leszek elaludni...)

Írok nektek beszámolót mert Birsa véletlenül törölte az enyémet.

Délután elindultunk lefelé Tatabányára, Efkuék éppenhogy elérték a vonatot:) leérünk hát mondják a többiek menjünk el kajáért mert az nem lesz a táborban, a táborlakók közül is többen kérték, hogy vegyünk/vigyünk nekik enni. Bemegyünk az inetrsparba és lekéssük a buszt. Nembaj végülis töknyóc,hogy hol ülök 2 órát. Következő buszal el. Előtte még felhívunk egy tábvezt, hoigy késünk. Lent asszem 3 embert próbáltunk hívni, hogy ittvagyunk micsináljunk, mert ezt velünk se közölte senki. Rózsa lejön elviszi a cuccainkat (éjjen! legalább nem azzal kell rohangálnom) Cue és Eglar megpróbálják elmondani mit kéne csinálni de még mindig nem tudjuk. ELindult a telefonálgatás... Ha nem kaptunk kb. 80 különböző infot akkor egyet se. Direkt kérdeztük, hogy elmehetünk-e a rét mellett. "persze azok csak vadkempingezők" mikor elmentünk mellettük derült ki, hogy kb 80 mtts... Bár többen azt mondták nem tudtk h mi vagyunk azok. Felérünk megint uj infok... Na lejön Aeglos. Egyszerre telefonálnak Remzyvel és egyszerre mondják a két ellentétes infót "menjetek el, menjetek fel". Hudejo... Na végül mégiscsak lementünk belegyagologult a csalánba... "támadás" A sötétben valaki pofáncsapja a kezében lévő bottal Mirrandot, de szerencsére semmi baj. (ondtam, én, hogy töksötétben NEM kéne hadonászni SEMMIVEL.) ELindult lefelé egy csapat nemtommi, Daroval elhuzunk mellettük, rettentően éhes vagyok... Aztán vártunk... és vártunk... és vártunk, hogy beengedjék a többieket, közben ilyen infok jönnek, hogy aldujunk kint (volt egy darab sátrunk mert Lau nekem azt mondta, hogy alhatunk bent.. juhéé..) Na sok vita és kiabálás és idegeskedés után vééégre beengedik a többieket is. Mindenki örül mindenkinek, kapunk szobát (megj. én azzal is megelégedtem volna ha az egyik szobában a földön kapok helyet csak ne kelljen a töksötét erdőben sátrazni, főleg úgy, hogy éjszaka állítok sátrat) Emberek keresése és nem találása, majd reggel meglepődés, amikor szembejönnek a folyoson. Éjszaka éneklés, beszélgetés, majdnemsírás a tetőn, hajnalban napfelkelésvárás de nemjön... Alszás. 2 óra alvás után gyorsan meggyőztem Angwenéket, hogy minket NE keltsenek fel mert abból gyilkosság lesz (pedig voltak ott akik ilyenigazottan mondták, hogy jaaj de keltsük fel őket...hát az biztos, hogyha engem keltenek fel akkor pofozokodom) Aztán közölték, hogy fizessük ki a szállást. Itt is szeretném megköszönni Morganának és Maglornak az anyagi támogatást, nélkületek nem ment volna. (bár azért az jó lett volna ha előre tudom, hogy több pénzre lesz szükségem illetve, hogy tovább maradhatok ha akarok... ) Tulajdonképpen a szálláskifizetésnél az volt a vicces amikor Rózsa mondta, hogy kérjük el a többiektől a pénzt és majd adjuk meg nekik...
Délután bocsánatkérés, majdnem elalvás után elindultunk haza. Rózsa leviszi a cuccainkat de három kilométerrel odább rakja le, Dodie táskája meg beakad a zárba le kell vágni. A buszsofőrrel megbeszéljük, hogy felvesszük a cuccainkat odább. Ülünk a buszon, mindenki "marhajókedvű". Már azon is röhögünk, hogy mekkora szerencsétlenek vagyunk, hogy menynire el volt szervezve ez az egész. Már csak röhögni lehet ezen. Talán a fáradság is tette. A vonaton nem férünk be egy kabinba... Hazaérünk, elköszönés, Inczyék elvisznek Árpádhídig. Végre itthon vagyok.
Voltak azért jó pillanatok is, pl hallgatni a többieket:) Az nagyon jó volt: ) Jó volt fent beszélgetni a tetőn, várni a napfelkeltét, látni azokat akiket ritkán látok és szeretek. És érdekes élmény volt reggelizni:DD Mire rájöttem mit ettem meg már késő volt.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #266983 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
ufftok.
keletlakórészlegtől: nem ragzanám tovább a mindenféle rosszul elsült dolgokat, sztem elsősorban a kommunkiáción kéne javítani. A lényeges buktatók itt voltak.
Én amúgy nagyon élveztem a rekedtre üvöltözést, a surranást az erdőn, meg a kapurázást, meg azt az időt, amit a táborlakókkal tölthettem. A fölfelekommandózás közben határozottan megfogant a gondolat, h bizonyára lennének olyanok, akik képesek lennének 3-4 napig szoros keretmesében résztvenni, akár"kötelező" szinten is, ha az jól meg van szervezve. Azért van fíling abban, ahogy tervezgetjük, hogyan foglaljuk el a várat és írtjuk ki és nyúzz...
PLU! (peaceloveunity)

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #266971 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Drizzt írta: A királlyal kapcsolatban majdnem minden rosszul sült el (nem kell rosszra godolni :P P). Ebből is tanultunk (by the way egy mosolyt még a király arcán is szívesen láttam volna). A csúcs mindenképp az volt, amikor a szokásos módon éhesen beültünk vacsizni, észrevettük, hogy végre, kivételesen normális kaja van, és elkezdtünk volna enni. Már az első két másodpercben észrevettem, hogy a kaja hideg. Tosz se tudja mikor tálalták, valamint azt, hogy bazzeg, ezt is elsózták. NA nem baj, azért együnk...ennénk, mert ugye várjunk, mer a király, aki komoly képpel mered maga elé, majd még fel is háborodik, nem eszik még.


Mivel itt személyesen is érintve vagyok, talán hadd reagáljak.
Nem tudom ki, hogy van vele, de ha valaki veszi a fáradságot, hogy készüljön némi műsorral, talán illő végighallgatni. Drizzt, nem tudom te mit szólnál, ha esetleg a te előadásodból se hallatszana semmi, csak a villák zörgése, ami teljesen elnyomja a hangodat. Tudom, hogy éhesek voltatok, de nem arról volt szó, hogy órákig nem eszünk, max 10 percet kellett volna kibírni. Az, hogy a produkció milyen színvonalú volt, most lényegtelen. Bizonyos mennyiségű munka volt benne, megérdemel annyit, hogy odafigyeljen rá a többi ember is. Ti erre nagy ívben tettetek, ezért szóltam rátok.
Az, hogy komoly képpel ültem, arra talán elég indok az, hogy ha már elvállaltam ezt a szerepet, próbáltam komolyra venni a figurát. Pedig bevonuláskor és később is találkoztam sok olyan emberrel, akivel szívesen kezet ráztam volna, akiket megöleltem volna stb...De ha már van egy keretjáték, próbáljuk ahhoz tartani magunkat.

Drizzt írta: Az egyesek cuccából való elemelés meg...inkább nem írok semmit. Hogy jön ahhoz bárki (legyen szervező vagy nem), hogy hozzányúl (hozzászó :D D) bárki cuccához...énnemistudom hogy gondolták. Csak remélni tudom, hogy azóta megbánták már eme rettentő rossz ötlet végrehajtását.


Ez a téma állandóan előkerül. Részben jogosan, de én úgy érzem, erősen túl van lihegve a dolog. próbáltunk kifejezetten olyan dolgokat begyűjteni, amik nem értékesek/létfontosságúak/nagyon személyesek. Ezért többségében plüssállatok, játékok, és ehhez hasonló dolgok jöttek össze. Tudtommal vissza is kaptatok mindent, sértetlenül. Senkitől nem vettünk el ékszert, zenelejátszót, pénzt, értékesebb cuccot, tisztálkodószert vagy bármi hasonlót, ami esetleg a napi rutinjához kell. Mennyivel súlyosabb ez a dolog, mint Beleg tavalyi "tolvajkodása"? Mellesleg Forostar népe egy klassz ötlettel kerülte meg a dolgot: készítettek ajándékokat, így tőlük semmit nem vettünk el. Ez az ötlet bárki másnak is eszébe juthatott volna.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.481 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére