Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Több
21 éve 7 hónapja #98169 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Üdv!
Nekem nagyon teccett a TTT, ha csak egy filmként néztem és nem hasonlítgattam a könyvköz. Páratlan élmény egy vonuló "ork-folyót" látni.
Ha hasonlítgattam, rossz volt:1.Tündék Helm-szurdokban. Nem az(is) volt a lényeg, hogy a tündék ideje lejárt és már nem tudnak segíteni az embereknek?
2.Faramir :roll: :cry: :evil:
de jó volt:1.IMÁDOM A TÜNDÉKET ÉS A TÜNDE-SEREGEKET!!!
2.Fangorn és az entek.Tökéletesen csodás volt az az erdő!Az pedig, hogy az entek túl vékonyak voltak, igazán hanyagolható tény.
3.Éowyn.Jó volt az alakítása Mirandának.
4. :gollum2:
5.Haldír halála.Egyszerűen szép volt.
6.Amikor Elrond megjósolja Arwen jövőjét. Aragorn halála és a Rath Dínen is klassz volt.

De tényleg úgy lehetett a legjobban élvezni, ha úgy néztük, hogy nem a könyvből, hanem a könyv alapján készült, nem?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98162 Írta: Eliza
Eliza válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Olastam az előttem szólókat, valamilyen szinten egyet értek mind a negatív és a pozítiv véleményekkel is.
A véleményemet már két hete leírtam a topicba, most más véleményét akarom leírni.
Édesanyám 60 éves, soha nem szerette a fantasyt és a scifit. Mikor tavaly novemberben megvettem a Gyűrű szövetséget videon legnagyobb ámulatomra borzasztóan tetszett neki. Azót már el is olvasta mind a három könyvet és idő kora ellenére azt kell mondanom rajongó lett. Hétvégén vele nézem meg 3. alkalommal a Két tornyot és az még a az első résznél is jobban tetszet neki. Ennyit, hogy milyen jó mind az első és mind a 2. rész.
Ez igaz a húgomra is aki szintén nem szerette a fantasyt most meg nagyobb rajongója már 1 éve a Gyűrűk Úrának mint én. Neki különösen tetszett a Két torony már 5-ször látta és mindannyiszor 10-re értékelte.
Egyébként azt észrevettétek, hogy Gimlinek harc közben két élű a csatabárdja, de amikor az övére van fűzve akkor mind a két filmben egy élű a csatabárd?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98099 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Mivel északon is voltak orkok, és akkor az északi falvakat mészárolták volna le, ezért mindegy, hova mentek, nem? :roll: :wink:
Különben meg Galadriel Elrond háta mögött áll, szóval nem értem, miért hiszik azt sokan, hogy csak a távolból beszélgetnek. :roll: :elrond1: :thranduil1:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98062 Írta: Reinatha
Reinatha válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Area írta: Nemtom, de ahogy nézem a filmet, Gandalfnak milyen cipője vaaaaaan??? Ez tényleg egy edzőcipő,vagy csak abból van kiképezve? 8O :twisted:


Me en is figyeltem Gandalf cipojet: (amikor jon Keselyustok) egeszen olyan hatasu az a labbeli, mint a 80-as evekbeli standard tornacsukak magasszaru valtozata :lol: .

Official Keeper Of Dinendal, Silent Scout Of Lothlorien
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98054 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Üdvözletem!

Patiszon! Ahogy Ery is írja, Galadrielék nem telepaták! Persze elso megtekintésre nekem is úgy tunt. De: valamelyik topicban - asszem az Elrondosban, de nem biztos - kiderült, hogy a bovített változatban lesz olyan jelenet, hogy Galadriel és Elrond Lórienben tanácskozik (vagy valami ilyesmi). Ennek tudatában néztem meg másodszor a filmet, és arra a következtetésre jutottam ennél a jelenetnél, hogy miközben Elrond "mászkál" otthon, felidézi magában Galadriel tanácskozásban elhangzott szavait. Kíváncsi vagyok, mit mondasz majd második megnézés után! :wink:

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98032 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Patiszon: Éomer a könyvben is két lovat ad Aragornéknak.
Elrond és Galadriel nem telepaták, de van náluk két tünde hatalomgyűrű így minden további nélkül meg tudják tárgyalni a dolgokat

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98030 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Patiszon írta: nekem Faramir akkor sem tetszett. Elhurcolta Frodót teljesen Osgiliathig, pedig könyörgött Frodó, aztán meg elengedi, mintha mi sem történt volna.


Nem is történt semmi, csak egy ótvar nagy nazgúl, végülis... :lol:
(Bocs, ezt muszáj volt... :D )

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98025 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Lilia írta: 2: háború előtt az egész sereggel északra megy. Közben a népet nyugodtan mészárolják az orkok.


A könyvbéli Eomer is észekra ent ha jól tudom.. csak onnan gondolom, hogy Fangorn Edorastól északra van.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #98018 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Üdvözletem!

Nem akarom oldalakon keresztül dicsőíteni a filmet, Peter Jacksont, a színészeket és a stáb többi tagját, csak egy dolgot emelnék ki az egészből:

Ha a filmet összehasonlítjuk A Gyűrű Szövetségével, akkor egy lényeges különbség van a kettő között (technikailag): FotR-e gyors volt. A végénél a legtöbben úgy érezték "Csak ennyi volt? Hiszen még csak most kezdődött". És nem csak a történet miatt. A vezetése gyors, pergős, vidám, élettel teli. De a TTT sokkal lassabb, vontatottabb történet. Gyakran úgy éreztem, hogy abban a pillanatban vége lehetne a filmnek; mintha lezárták volna az egészet. PJ pazarul oldotta meg az egészet, ezzel a lassúsággal a történet fontosságát is ki tudta hangsúlyozni. Kíváncsi vagyok, mien lesz A Király Visszatér.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97947 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Sziasztok!

Épp most értem haza a vetítésről (Corvin, Korda terem), és azt kell mondjam, hogy nagyon jó volt, bár a vágások kicsit zavartak, de hát ezt más se tudta volna jobban megcsinálni.
Kis 'ürességet' érzek, bár ugyanezt éreztem az első film után is. Ez azt bizonyítja, hogy még meg kell néznem néhányszor.
Kezdeném a (számomra) negatívumokkal:
- nem volt egészen tiszta, hogy miért ad lovakat Éomer a három vándornak. Az viszont jó, hogy Hasufel Hasufel maradt.
- amikor Szilszakáll vitte a hobbitokat, akkor nagyon lehet látni, hogy csak oda van vetítve. Nagyon zavart.
- miért telepata Galadriel és Elrond?
- nem jó a 'zsarolós' rész. Ezek szerint Arwen eldöntötte, hogy nyugatra megy, és Aragornt elhagyja.
- miért 'hal' meg kétszer is Aragorn? Ez nem igazán tiszta, miért kellett beletenni. (bár a ló biztos élvezte :) ) dicséret az idomítónak!
- valahogy nagyon nem stimmelt, ahogyan Legolas 'felugrott' Gimli mellé Arodra. Ezt másképpen is meg lehetett volna oldani.
- nekem Faramir akkor sem tetszett. Elhurcolta Frodót teljesen Osgiliathig, pedig könyörgött Frodó, aztán meg elengedi, mintha mi sem történt volna.
- túl hangsúlyos volt a Helm-szurdoki harc, bár tényleg látványos volt, viszont nem volt vége.
- az egész filmnek sem lett igazán vége (bár ez el is várható, mivel lesz 3. rész) de akkor is lezárhatták volna pl. Samu és Frodó beszédjénél, amikor a történetekről beszélnek. Csavardi Samu a rettenthetetlen :)

És itt a pozitív oldal:
- mint szinte mindenki előttem, én is csak jókat mondhatok Gollam/Szméagolról
- az entek is remekül sikerültek (főleg Szilszakáll), tényleg sokféle-fajta volt.
- a zene engem is elragadott, de ha jól figyeltem, akkor az a zene ami a bemutató végefelé hangzik fel nem található meg a filmben. Vagy csak én vagyok süket?
- kicsit érdekes volt, de nagyon szép is az, hogy Aragorn visszaemlékezik. Amikor pedig Arwen a sírjánál áll és azt a szöveget hallom, hát az... sírtam.
- a harcok csodálatosan voltak kivitelezve, meg ahogyan vonultak a seregek...
- engem nem zavartak Gimli 'viccei', bár néhol tényleg nem oda való.
- Haldír érkezése és halála remek rész volt, tényleg bele kellett tenni. Ez is nagyon megható volt, bár tarthatott volna kicsit tovább...

Persze még legalább kétszer meg kell néznem, ha teljes képet akarok kapni minél több részletről. Most összességében 10-ből 8-at adok, de lehet, hogy ez még változni fog.

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97946 Írta: Lilia
Lilia válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Sziasztok!

Nagyon régen voltam a tolkien.hu-n, de a TTT után muszáj volt jönnöm, annyira kiakadtam! BORZALMAS!! Majdnem kijöttem a film felénél a moziból. Jó-jó, hogy a könyv és a film más műfaj, de miért kellett ennyire átírni az egészet? Théoden, Faramir, Szilszakáll teljesen ellenkező jellemű. Főleg Faramir miatt borultam ki, aki a könyvben az egyik kedvencem. Ezek után erősen gondolkodtam rajta, hogy megnézzem-e a 3. részt. annak már happy end lesz a vége? nagy lagzi, és mindenki boldogan él, míg meg nem hal?

Ja, és Éomert száműzik, erre ő magával viszi az egész hadsereget?
1: ha hozzá hűek az emberek, akkor miért vonul száműzetésbe?
2: háború előtt az egész sereggel északra megy. Közben a népet nyugodtan mészárolják az orkok.
3: a várost sem védi senki, míg ők kirándulgatnak.
szóval ez nem egy hadvezérre valló cselekedet, ha van egy csöpp esze.
a barátnőm azt mondta a film után: de jó, hogy nem olvastam a könyvet, mert így legalább élveztem a filmet. lehet erre valamit válaszolni? ez annyira szomorú.

de Keselyüstök gyönyörű volt. Legalább.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97918 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
:D A januári Cinema címlapján még a gumitalpa is látszik :D

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97842 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ekkora bakit biztosan nem hagynának benne. A bemutató után azonnal ezzel lenne tele a sajtó.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97808 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Nemtom, de ahogy nézem a filmet, Gandalfnak milyen cipője vaaaaaan??? Ez tényleg egy edzőcipő,vagy csak abból van kiképezve? 8O :twisted:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97788 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Nem tudom Szarumán mit várt magától ha egy orka attól össze esik hogy ha a vas sisakját eltalalja 1 kis darab kő.


Dávid is egy darab kővel intézte el a hatalmas, páncélba bújt Góliátot... akár párhuzamnak is megteszi...
Amúgy a hobbitok tényleg rendkívűl ügyesek a kőhajígállásban, Tolkien ezt többször is megemlíti!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97697 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
A hobbitok pedig köztudomásúlag jó dobók.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97692 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Imrahil Fejedelme írta: Nem tudom Szarumán mit várt magától ha egy orka attól össze esik hogy ha a vas sisakját eltalalja 1 kis darab kő.


Na de KI dobta és HOGYAN, ez a lényeg :lol:
elég, ha elájul, és összetaposság az entek :)

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97645 Írta: Imrahil Fejedelme
Imrahil Fejedelme válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Nem tudom Szarumán mit várt magától ha egy orka attól össze esik hogy ha a vas sisakját eltalalja 1 kis darab kő.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97064 Írta: Reinatha
Reinatha válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Sziasztok, ez gyors lesz:

szerintem nagyon jo az esterlingek oltozete/harci fegyverzete ill. 'szerkoja' is, meg meg valami, amit mar masodszorra szeretnek ideirni, de megint kiment a fejembol :?

Official Keeper Of Dinendal, Silent Scout Of Lothlorien
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97058 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Én nem írok kritikát.Igen-igen megkíméllek titeket :)
Ugyse olvassa el senki, én se naon olvasom el másét :twisted: Na jó, néha...ha nem túl hosszú :lol: ...

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #97054 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Hamár szálóige, idehaza a "Kiszurjuk a szemeckéiket, asztán majd szompojoghatnak" jött be nagyon...

A remény hal meg utoljára
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96891 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Lord Maul írta: Sokan vitatják Gimlit.. szerintem nagyon nagy arc, ugyanakkor nagy harcos.. és a poénjai nagyon kellenek.. aki látott már teljesen patetikus hangvételu´´ filmet (pl. Honfoglalás muhahahaha), az tudja miért.. egy ilyen moziba nagyon kell a "fun element", amit Gimli nyújt.


Maul,imádlak!!!Amióta elôször láttam a Filmet,végig azon gondolkoztam,hogy miért jött le úgy nekem,hogy Gimli a pármondatos szerepe ellenére az egyik legjelentôsebb szereplô a filmben.Köszi,hogy megfogalmaztad!!!
MC Gimli 8)

Gollam: a csúcs! Andy Serkis tényleg Oscart érdemel.. nagyon jó a Frodo-Samu-Gollam szál, ami a szívemnek a legkedvesebb.. nagyon örültem is neki.. fo´´leg, hogy a "drágaszágos hobbitocka" illetve a "halacka" az utcán járva észreveheto´´en ugyanolyan szállóigévé nemesedett az egyszeri moziba járó plebs körében mint amilyen már egy jó ideje a HC Tolkien-faneknél. :)


A suliban is mindenki,azok is akiknek nem tetszett a film,ha meghallják a hal szót,rögtön vágják rá,hogy "gollam,dráágaszágom!"Ma pl.földrajzórán Portugáliát tanultuk,és amikor mondta a tanár,hogy jelentôs a halászat,a terembôl legalább tízen kiabálták be,hogy gollam,gollam! :)
Meg a metrón tegnap hallottam öt-hat ovist,amint azon veszekedtek,hogy ki legyen Aragorn és ki legyen Legolas.Na ez off volt :roll:

Zene: egyértelmu´´en jobb, mint a FOTR - ez a zeneszerzés/hangszerelés/zenei szerkesztés és vágás csúcsa!! Innen már csak lejjebb van. :)

Naaa,ezzel várjuk meg a ROTK-t!!![/quote]

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96741 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ajánlom neked az Aragorn és a Dijak topicot.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96739 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
OFF (bocsi) Viggo, te lány vagy? :lol: [/quote]

Igen, lány vagyok. :oops:
Azért ezt a nevet választottam, mert hirtelen jobb nem jutott eszembe.
Egyébként is imádom a filmben Aragornt. Nem csak mint szinész, de mint hapsi is nagyon tetszik. :up:

Az elottem szólókkal egyetértek. Én sem szoktam észrevenni a hibákat, de talán azért, mert nem is keresem. Bár -mint már egyszer írtam - én még csak most kezdtem olvasni a könyvet, ezért nem is tudtam a filmet összehasonlítani a könyvvel.
A TTT szerintem úgy jó, ahogy van. Teljesen lenyugözött és még azt is megkockáztatnám, hogy kezd jobban tetszeni, mint az elso része.
A zenéje egyenesen fantasztikus. :dance:
PJ remekmuvet alkotott (a hibákkal együtt). Egyébként sincs olyan film, amiben nincs hiba.

Tegnap olvastam egy újságban, hogy a TTT rekordokat döntöget, mert már is 30%-kal több a bevétele, mint az elso résznek.
Szerintetek kap Oscar díjat?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96730 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
OFF: Szerintem ő 5000-et adott 10-ből. :) Mivel 10-es skálán "kell" osztályozni. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96729 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Maul: Ha ennyire tetszik, hogy lehet, hogy csak tíz pontot adtál ötezerből?
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96725 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Csak véleményt és kritikát írjunk, ha lehet! Vonatkozik ez a Lord Maul előtt szólókra.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #96719 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Sziasztok! Ígértem egy részletesebb kritikát.. először is pontszám: 10/5000. :)

Hol is kezdjem.. nagyon jó film, maga a tökély.. sokszor megnéztem, és mindig ugyanazt az intenzív, csodás élményt nyújtja. A Fellowshipet már nincs is kedvem megnézni. :) Valahogy ugyanúgy van, mint a könyvekben - a FOTR is csodás, de a sok ráérős, leíró rész, a lineáris történetszövés után teljesen másként hat a letehetetlen, fordulatos, izgalmas, epikus TTT - valahogy a filmekkel is így van.. SZERINTEM. :)

A film kezdete rögtön tökéletes, Howard Shore ismét nagyot alkotott a Prophecy téma feltűnését felvezető New Line-Wingnut felirat alatt hallható zenével. :) PJ - a fényképezés és kameramozgás koronázatlan királya egy gyönyörű felvétellel indítja a filmjét - az a lens flare, a hegyek.. tökéletes kép! És mennyire jó, amikor a "Fly you fools" után a másik irányba indulunk.. lefelé.. az a zene.. és az a jelenet.. óriási. :) Na nem fogom ilyen részletesen kitárgyalni az egészet - rövidebben: hihetetlen jól sikerült összefogni a szálakat (nem is reméltem volna), ez a film egyik legnagyobb érdeme - szuper vágások, telitalálat a "monológos", "víziószerű" tálalás.. főleg Szarumán monológja az elején - "The Old World will burn in the fires of industry" - Christopher Lee még mindig egy isten!!.. na meg persze Samu a végén.. vagy másik kedvencem Aragorn nyomolvasása, vagy Eowyn és a zászló..

Szereplők: nincs mit mondanom, mindenkivel 100%-osan elégedett vagyok. Az újak - Theoden, Eomer, Eowyn (igazi EPOSZI hősök), GRIMA!! kiválasztása pedig ha lehet méginkább a casting csúcsteljesítménye volt. :) A szereplők jellemfejlődése (Aragorn! - kellett neki a "halál"/"újjászületés" jelenet), Frodo, Samu, Legolas és Gimli barátsága.. mind nagyon szépen lejön a vászonról. Van egy vitatható szereplőnk, Faramir.. nos, én az ítélettel megvárném a ROTK-et - szerintem nem lesz vele probléma, és ez a változtatás abszolút érthető. Sokan vitatják Gimlit.. szerintem nagyon nagy arc, ugyanakkor nagy harcos.. és a poénjai nagyon kellenek.. aki látott már teljesen patetikus hangvételű filmet (pl. Honfoglalás muhahahaha), az tudja miért.. egy ilyen moziba nagyon kell a "fun element", amit Gimli nyújt.

Történet: számomra teljesen átjött az én TTT-olvasatom. Hiába a változtatás, ott van Tolkien szelleme.. szerintem.. persze lehet szolgaian követni egy könyvet.. és kisül belőle egy rossz film, mint pl. a 2. Potter epizód.. vagy lehet egy csodás FILMET csinálni, amit Jackson tett.. szerintem azzal tiszteli meg a GyU könyvet, hogy nem hajlandó belőle rossz - bár a könyvhöz hű - filmet csinálni. :)

Gollam: a csúcs! Andy Serkis tényleg Oscart érdemel.. nagyon jó a Frodo-Samu-Gollam szál, ami a szívemnek a legkedvesebb.. nagyon örültem is neki.. főleg, hogy a "drágaszágos hobbitocka" illetve a "halacka" az utcán járva észrevehetően ugyanolyan szállóigévé nemesedett az egyszeri moziba járó plebs körében mint amilyen már egy jó ideje a HC Tolkien-faneknél. :)

Hangulat: csodás, nyomasztó. Valahogy az egész film a halálról/elmúlásról szól.. és a végén mégsem. :) Külön kiemelném Arwen-Aragorn (vagy inkáébb Beren/Lúthien) szálat - ami az Aníronos szenvedés uzán egy igazi gyönyörű, keserédes szerelem történetévé növi ki magát. Tündék - fantasztikus, PJ mennyire megfogta a tündéket - ezt eddig lehetetlennek gondoltam. A Középföldét elhagyó tündék.. a halotti menetet idéző tünde íjászok.. ("..Long ago we fought and died together. We come to honour that allegiance."). Torok- és szívszorító. Haldír halála is ilyen jelenet.

Kivitelezés: ez ismét hozza a megszokott minőséget, elvárhattuk a tökéletes Rohant/Fekete Kaput, meg is kaptuk. :) CGI témáról -- tényleg fel nem foghatom ÉSZaH és a többiek miről beszélnek - ez a film Jurassic Park/Phantom Menace szintű mérföldkő ebből a szempontból.

Zene: egyértelműen jobb, mint a FOTR - ez a zeneszerzés/hangszerelés/zenei szerkesztés és vágás csúcsa!! Innen már csak lejjebb van. :)

Nem is írok mást.. miért nem írtam negatívumot? Mert olyan nincs! Hail Peter Jackson King! :twisted:

P.S.: "Where is the horse and the rider" vers grrr.. borzongató..

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96718 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Én biztos soha nem vennék észre hibákat, bár "csak" 2x láttam. Nem tudnék arra koncentrálni, hogy hibákra vadásszak... Annál jobban leköt a film. :roll: :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 7 hónapja #96704 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Minerva írta:

viggo írta: Narie: Nem vagyok budapesti, debrecenben lakom. Itt csak Tesco, Plaza, Cora és Spar van.
Örülök, hogy tetszik a nevem! :D
Nem hiába választottam! :up:


OFF (bocsi) Viggo, te lány vagy? :lol:


oops.. :? akkor én felveszem a vig nevet, és helyben vagyunk :twisted:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.298 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére