Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Több
21 éve 8 hónapja #94868 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Dínchamion írta: Gyerekek, egy link:

www.nyugat.hu/cgi-nyugat/cikk.cg ... -lotr2.txt

Olvassátok el, és ha nyugodtak tudtok maradni...! No comment.

Erősen gondolkozom, hogy írok valami velőset és tömöret a szerzőnek, de félek, hogy nem tudnám betartani a kulturált kritika szabályait...


Hmm... nem csodálom, hogy a szerző nem írta alá a teljes nevét. Nem baj... ennek az emberkének valószínúleg azt mondták: akarsz kereseni jó sok (?) pénzt? Na, akkó' írjá' vmi lehúzósat a GYU-ról.
Egészségére...

Ha nekünk, akik olvastuk a könyvet ennyire tetszik (tisztelet a kivételnek), akkor kit érdekel, hogy egy olyan vki aki mégcsak nem is ismeri a történetet (ez abból is látszik, hogy az enteket beszélő fáknak titulálja... :roll: ) mit ír róla..
Persze, érdekel minket, mert, mi, akik véleményeket, cikkeket szeretnék olvasni oly nagyon szeretett filmünkről, ezt találjuk...ez dühítő...
De mégse dühöngjünk, mert nem érdemes... mert észérvekkel többre megyünk...pl., azt írja, hogy PJ nem egy Hitchcock... na és??? PJ nem horrorfilmet, nem thrillert forgatott, hanem a GYU-t. Aztán azt írja:

"Ezzel szemben még ma is a frász kerülgeti az embert, ha visszagondol A bárányok hallgatnak Hannibal Lecterére, pontosabban Anthony Hopkins csendes, szinte intellektuális élményt nyújtó alakítására."

Ezzel a mondatával arra utal, hogy az orkok nem nyújtanak csendes, szinte intellektuális élményt... hát, igen, az embernek néha csalódniuk kell az elvárásaikban...szomorú...
Szegyény Antony Hopkins, ha tudná, hogy orkokhoz hasonlítják... a cikk szerzője, valószínűleg nem ért sokat a filmkritikához (én se, de nembaj... :) ), mivel két különböző műfajt hasonlít. Az orkoknak nem az a szerepük, hogy intellektuálisan ijesztgessenek...ó, nem! Nekik az a szerepük, hogy csúnyák legyenek, ápoltalanok, állítiasak, és esetenként büdösek, bár ezt nem érezni a vászonon keresztül. Kérdem én, talán nem felelnek meg az elvárársoknak???

Aztán itt van ez a gyöngyszem:

"Az első rész szereplőinek története nehézkesen halad előre. Alig érzékelhető, hogy mindvégig egy irányba tartanak. Ennek köszönhetően a film végén, csaknem három órás unalmat követően, még csak katarzisban sem részesülünk."

Igen, igen, valóban unalmas történet... néhány mozzanat, amin én szinte már majdnem elaludtam: Gandalf kontra balrog, Gollam megszelídítése, találkozás Rohan lovasaival, vagy akár Helm szurdok (igen, ez egy különösen unalmas jelenet), de az egész film egy merő dögunalom....
Ja, és a katarzis...akik mellettem ültek a premieren, jól érzékelhették, hogy egyáltalán nem részesültem katarzisban, nem, a könnyem csak örömömben folyt, azért, hogy vége ennek az unalmas filmnek...

Az a célzás Elijah színészi alakítására...hehe...inkább nem mondok rá semmit, erről úgysem lehet meggyőzni senkit, inkább azt mondom, nézze meg még néhány filmjét (ajánlom a kisebb koriakat, azokban már néha felnőtteket megszégyenítően jól játszik!), és akkor mondjon ilyeneket...

A végére hagytam a legszebbet:

"A digitális technika virtuózainak nárcizmusát csak az menti, hogy a film három részét egyszerre forgatták. Visszajelzés híján így aztán – ha el nem is fogadható – némiképp érthető, ha önimádatuk közepette megfeledkeztek arról az egyszerű tényről, miszerint a puszta látvány önmagában mit sem ér"

Ezen komolyan mondom, csak nevetni lehet! Szánalomra méltó, ahogy a szerző dobálózik a szebbnél szebb szavakkal - nárcizmus, önimádat -, sztem két órán keresztül gondolkodott, amíg ezt kitalálta... 8) Csakúgy süt belőle az irigység, és az, hogy már kínjában nem tudott mit írni.

Az a kedvencem, amikor vki leír vmit, de példákkal nem támasztja alá, pl. itt van ez is:

"hihetetlen érzékkel gyűjtik össze a párbeszédekhez a Tolkien-könyv szövetében jóval leplezettebben megbúvó közhelyek sokaságát. Ezáltal elviselhetetlenül üres verbális kontextus rajzolódik az amúgy is kritikus látvány köré.
"

Jó, mondd meg, mikor, és azt is megcáfolom ;)

Végül: nem tetszett?? Oké, nem kötelező nézni...

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94859 Írta: Bill F.
Bill F. válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Csillagos kilences (bár még csak kétszer láttam)
Számomra hihetetlenül nagy élmény volt, pedig egy kicsit tartottam attól, hogy megint csalódni fogok (bár másodszorra már A GyŰrű Szövetsége is tetszett). Már az első képsorok után tudtam, hogy három óra után is abban reménykedem majd, hogy még csak a felénél vagyunk. A hegyek és Gandalf a balroggal... A film készítői magabiztosan, finoman és jól oldották meg a különböző szálak összekapcsolását. Ez vonatkozik arra a jelenetre is, amikor Aragorn követi a két hobbit nyomát az erdőbe, majd Aragornék eltűnnek és Pippinék útját követjük tovább.
Éowyn teljesen megszépül a film végére. Szerintem tökéletes választás volt egy nem tünde-szépségű, de egyénien bájos színésznőt keresni erre a szerepre. Akkor a legjobb, amikor hátizsákosan beér Edorasba, mintha egy kirándulásról jönne.
A tünde-sereg megérkezése nagyon méltóságteljes volt, így inkább dícséret, mint bírálat jár Jacksonnak azért, mert a saját szakállára beletette a filmbe. Az viszont kár, hogy tünde-téren csak a hadi jelenetekre lehet büszke, Elronddal és Galadriellel nem igazán tud mit kezdeni (a dvd-n rajta vannak Galadriel ajándékai? látta már valaki a hosszú változatot?).
Gríma egészen III. Richárdosra vette a figurát, főleg, amikor a koporsó mellett udvarolt Éowynnak (látszott is a színészen, hogy élvezi a szerepet).
Gollam skizofréniájának érzékeltetése is jó lett, és pont annyira lett nyomorult, amennyire kell: teljesen.
A finomabb, képi utalások közül a legjobban az tetszett, amikor a rohani zászlót felkapta és elrepítette a szél, Éowyn meg a távolba meredt. (Aragorn persze a zászlót sem vette fel).
Aragorn sziklabucskázása fölösleges volt, ő nem most születik újjá, hanem Erech kövénél. (egyébként az angol verzióban szó sincs Arodról).
Az entek tényleg kicsik voltak (amúgy jók), az olifántok viszont jó nagyok. Ha már itt tartunk, a Frodó-Faramir rész a könyvben sokkal "nemesebb" volt, maradhattak volna az eredeti történetnél, főleg, hogy akció így is volt elég, Osgiliathot mutogathatták volna a harmadik részben is (hogy kerülnek az orkok nyugatra-- a tájékozódás végig egy kicsit zavaros volt, Legolas arra mondta a nyugatot, ahol a kelet kellett volna legyen), és mégegyszer felvetődött az a kérdés, hogy ha a gyűrűlidércek ilyen szerencsétlenek, akkor miért kell tőlük félni?

Még megnézem egy párszor, aztán várom a következőt.

Vannak balladak, amelyek nem vegzodnek tragediaval. Ezeket hivjuk vigballadaknak.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94797 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Dínchamion írta: Gyerekek, egy link:

www.nyugat.hu/cgi-nyugat/cikk.cg ... -lotr2.txt

Olvassátok el, és ha nyugodtak tudtok maradni...! No comment.

Erősen gondolkozom, hogy írok valami velőset és tömöret a szerzőnek, de félek, hogy nem tudnám betartani a kulturált kritika szabályait...




Elolvastam....
Nagyon negativ... persze nem volt olyan jó mint az első rész de nekem akkor is tetszett persze ehhez kétszer kellet megnézni.. Valószinű hogy az aki ezt irta nem olvata a könyvet mertnekem az jön le hogy nem értette miről van szó benne....


A létrás megmozdulásokat, vagy egy-egy várvédő hős szomorú bukását szemlélve a mozilátogatónak olyan érzése támad, mintha Gobbi Hilda Egri csillagok-béli halálát követően csupán annyi változás történt a filmművészetben, hogy a forró szurok kiment a divatból.


ebben az egyben viszont igaza van egy kiscit.. ez anyukáméknak is fletünt a film nézése közben de semmi nem tökéletes.. ennyire negativat irni..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94790 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ki az a színész aki Haldírt játsza???
Nekem az tetszett nagyon ahogy meglepödött és tényleg az ahogy meghalt.. ááá nagyon jó vlt....
nem tudommit irhatnék mgé... annyi mindent leirtatok már...
sztem Lego szánkázása a lépcsőn jópofa volt-))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94700 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Elolvastam - bár nem kellett volna.
A kritikához nem füzök hozzá semmit, mert méltatlannak tartom mind JRRT, mint PJ, mind az összes szereplö és közremüköd? (és ezen fórum látogatói) felé.
A szöveg végére érve elgondolkodtam azon, hogy MIÉRT is írta meg ezt? Mert nem tetszett neki a film? Nem, hiszen azt mondta élvezhetö. Mert vki, aki rajongó, most vagy régebben elvette a kedvenc maciját? Ez már inkább lehet. 8)
De valószín?bb az indok: egyszerüen, mert fel akart tünni. Talált vmit, amit sokan és méltán szeretnek - hát igyekezett ellentétesen, hozzáértés nélkül, amolyan "beletaposokmerténaztántudom"-módon írni vmit. Ennyi. Azt sem érdemli meg, hogy több szó essen róla (maximum több szikla rá :twisted: :twisted: :twisted: )

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94695 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Gyerekek, egy link:

www.nyugat.hu/cgi-nyugat/cikk.cg ... -lotr2.txt

Olvassátok el, és ha nyugodtak tudtok maradni...! No comment.

Erősen gondolkozom, hogy írok valami velőset és tömöret a szerzőnek, de félek, hogy nem tudnám betartani a kulturált kritika szabályait...

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94692 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Na, én is csatlakoznék a tömeghez. Nem feltétlenül kritikát fogok írni, hanem azt, hogy mi az, amit szerintem lerontottak, és mi az, amit szépen megoldottak.

(+)

:arrow: Gimli poénjai ("El ne mondd a tündének!" RLZ!; "Tünde, tünde, *sisak teteje*, Legolas" RLZ x10!)

:arrow: entek (tényleg piszok jól eltalálták a fa-szerű felépítést és a laaaassssúúúúúú beeeeszéééédeeeeet... :) )

:arrow: Gríma megformálása (tökéletes!)

:arrow: Haldír szereplése Helm szurdokában... már a bevonulásnál előadott monológja sem volt semmi, de amikor meghal, annyira tökéletesen átjön a tünde mentalitás, és egyfajta kérdés: Érdemes volt? Közben tündék holttesteit látja... Isteni!

:arrow: Gollam (megjelenése, tépelődése)


(-)

:arrow: Elrond - pocsék, pocsék, kritikán aluli! NEM küldi el Arwent, NEM veti meg Aragornt, NEM, NEM, NEM!

:arrow: Aragorn felemelkedése, bukása és felemelkedése... Valahol meg tudom érteni, és még elfogadható is lenne a jelenet, de az az utolsó csók nem kellett volna!

:arrow: Legolas deszkázós jelenete (mint Legolas-fan, azt mondom, király, de objektívan tekintve elég gáz)

:arrow: Éomer száműzetése

:arrow: Gandalf és Théoden első jelenete (amikor úgymond G. kűzi a gonoszt)

:arrow: Théoden úgy egészében (mi a fenének mondja, hgy senkire nem számíthatnak?! Hogy fogják megoldani, hogy lelkesen lovagoljon Mnas Tirithbe? Megint tépelődni fog egy fél órát?)

:arrow: a tündék inkább tűnnek páncélos lovagoknak, mint kecses íjászoknak... De ez jellemző az FOTR-ben az első csatajelenetre is

:arrow: Arwen NEM megy sehová!

:arrow: Aragorn mindent túlél (jó, ne haljon meg :wink: , de akkor ne ugorjon egymaga az orksereg közepére)

:arrow: nem értem, hogy egy akkora lejtőn hogyan tudnak vágtában lejutni a rohírok?

:arrow: a kürt hangja (lsd. még a Gondor kürtjének siralmas hangja az első részben c. balladisztikus kesergőt)

:arrow: nem tudtak volna esetleg valami csupazöld füves síkságot keresni Rohanhoz?

:arrow: Aragorn, Legolas és Gimli végig ugyanolyan tájakon haladnak az útjuk során, csak más kameraállásból (de tényleg: tisztára olyan érzésem volt, mintha itt már jártak volna)


Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94646 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Balrog Sándor írta:

Narië írta:

Ulmo írta:

Narië írta: Különben amikor Szarumán elôször lemegy a Vasudvard alatti "bányákba",ahol az Urukokat gyártják,akkor tényleg a FOTRbôl vágtak oda egy jelenetet és más narrációt mondtak alá,vagy csak én tévedek?

Nekem az a gyanúm, hogy a FotR-ból van. Galadrielnek is van egy hasonló jelenete, amikor Elronddal "beszél", és szembefordul a kamerával. Ez egy az egyben az elso´´ film lórieni részébo´´l van.

Akkor igaz.... :evil: :evil: :evil:
Pj,PJ,PJ.....
Hát ezt nem kellett volna.... :nono: :nono: :heu:
Mert ha úgy csinálnák meg mint egy flashbacket,akkor semmi baj,az OK.De hogy egy az egyben átvegyenek egy jelenetetet....Hááát,ez nagyon nem teccik :roll: :roll:


Szerintem semmi baj nem lenne azzal se ha átvennének egy-egy jelenetet, ha van értelme a filmben, de szerintem nem át lett véve, mert én megnéztem most mozi után a FoTR DVD-t és ott nekem nem ugyanannak tu´´nt.

Jaa....akkor meg se szólaltam... :oops: :oops:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94525 Írta: Balrog Sándor
Balrog Sándor válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Narië írta:

Ulmo írta:

Narië írta: Különben amikor Szarumán elôször lemegy a Vasudvard alatti "bányákba",ahol az Urukokat gyártják,akkor tényleg a FOTRbôl vágtak oda egy jelenetet és más narrációt mondtak alá,vagy csak én tévedek?

Nekem az a gyanúm, hogy a FotR-ból van. Galadrielnek is van egy hasonló jelenete, amikor Elronddal "beszél", és szembefordul a kamerával. Ez egy az egyben az elso´´ film lórieni részébo´´l van.

Akkor igaz.... :evil: :evil: :evil:
Pj,PJ,PJ.....
Hát ezt nem kellett volna.... :nono: :nono: :heu:
Mert ha úgy csinálnák meg mint egy flashbacket,akkor semmi baj,az OK.De hogy egy az egyben átvegyenek egy jelenetetet....Hááát,ez nagyon nem teccik :roll: :roll:


Szerintem semmi baj nem lenne azzal se ha átvennének egy-egy jelenetet, ha van értelme a filmben, de szerintem nem át lett véve, mert én megnéztem most mozi után a FoTR DVD-t és ott nekem nem ugyanannak tűnt.

Valaki azt írta hogy Szilszakáll túl durva a filmben vagy ilyesmi. Részemről sokkal jobb lett mint a könyvben, mert ott annyira nem jött be. A filmben bejött, de nem a látvány miatt elsősorban. :itscool:

És ami nem ide tartozik és bocsánatot kérek érte, de nemtom hova lehetne írni: Ha valakit érdekelne a TTT PS2-re bontatlanul, eredetiben, bolti ár alatt akkor írjon mailt. Ajándékba kaptam csak hát nincs PS2-m. :D
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94311 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Aiya!

Én tegnap néztem meg a Két Tornyot. Hááát... :roll: eléggé...khm... VEGYES érzelmeim vanak a filmmel kapcsolatban!
Mint sokan, én is úgy vélem, PJ-nek nem kellett volna ennyire átírni a sztorit.
Egyik ln. csalódásom Faramir (vagy nevezzük Boromir II. - nek?!) volt. Vhogy nem igazán jött át semmi abból a filmen, amit Tolkien írt róla. Azt + kifejezetten túlzásnak éreztem, hogy a hobbitokat 'belerángatta' Osgiliath elestébe! (az a nazgúlos jelenet...)

Azt viszont legalább megtudhattuk, hogy a gördeszkát Legolas találta fel Kürtvár ostromakor... :twisted: (ez most nagyon gonosz volt, tudom... :oops: )

+ PJ-nek az a bizonyos wargos-folyóbazuhanós-Arwenrőlálmodozós találmánya után Viggo+a paci kettősétől majd' röhögőgörcsöt kaptam! (mikor Viggo lesmárolta a pacit... :D )

Viszont a lórieni tündék mi a *****-ot keresnek Kürtvárnál, mikor közben - ha jól emlékszem a kronológiára- már őket is kezdik ostromolni az orkok (t.i. Lórienban!!!)

...és mi az, hogy Arwen elindul Mithlondba?!

A csatajelenetek viszont jók voltak, és a zene is fantasztikus! Kígyónyelvű is jó volt nagyon, szerintem. Az Entek is nagyon tetszettek...

Brisa: ugye te írtad, hogy 'No more Haldír, jeeeee!!!!' ? Ezt arra értetted, hogy Mandosba távozott? Ha igen: NO MORE HALDÍR, JEEEEEE!

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94196 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94191 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Anna írta: Én csak azt szeretném tudni, hogy Pippin mégis honnan tudja, hogy Szarumán elpusztítja Fangorn fáit? No és persze azt, hogy az elso´´ rész idétlen kis bolondjából hogy lett hirtelen ekkora zseni? :eek4:

szerntem nem,tudja,ez csak egy okos blöff,ami beválik :roll:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 8 hónapja #94184 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Én csak azt szeretném tudni, hogy Pippin mégis honnan tudja, hogy Szarumán elpusztítja Fangorn fáit? No és persze azt, hogy az első rész idétlen kis bolondjából hogy lett hirtelen ekkora zseni? :eek4:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94161 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Ulmo írta:

Narië írta: Különben amikor Szarumán elôször lemegy a Vasudvard alatti "bányákba",ahol az Urukokat gyártják,akkor tényleg a FOTRbôl vágtak oda egy jelenetet és más narrációt mondtak alá,vagy csak én tévedek?

Nekem az a gyanúm, hogy a FotR-ból van. Galadrielnek is van egy hasonló jelenete, amikor Elronddal "beszél", és szembefordul a kamerával. Ez egy az egyben az elso´´ film lórieni részébo´´l van.

Akkor igaz.... :evil: :evil: :evil:
Pj,PJ,PJ.....
Hát ezt nem kellett volna.... :nono: :nono: :heu:
Mert ha úgy csinálnák meg mint egy flashbacket,akkor semmi baj,az OK.De hogy egy az egyben átvegyenek egy jelenetetet....Hááát,ez nagyon nem teccik :roll: :roll:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94135 Írta: Telperien(Ithil)
Telperien(Ithil) válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
10!!!



Hogy miért??? :up:

Szerintem nagyon jó lett.Nekem sokkal összetettebbnek tűnik,mint a FOTR.Biztos ebben is vannak kihagyott jelenetek,de nem annyira feltűnő a hiányuk(ld.Lórien-FOTR).A Helm csata lehetett volna rövidebb,akkor talán belefért volna Gandalfék Vasudvardba menetele és a Banyapók is.Viszont jó lett a több szálon futó történet megjelenítése(az egy időben játszodó részek egymás utáni leadása).Mindenesetre nincs hiányérzetem,mint az első résznél. :hello:
Ami nagyon jó lett:
-Gollam:amióta láttam a filmet(2x),imádom.A könyvben semmilyen érzelmet nem váltott ki belőlem.Nagyon jól meg lett csinálva.Amikor beszélget önmagával egyszerűen szuper("Menj el és ne is gyere vissza!"). :itscool:
-Gimli:megmutatta a humoros oldalát,nem csak egy poggyász,mint a könyvben("G.:Hajíts át! A.:Mi? G.:Hajíts oda,nem vagyok távolugró!De a tündének egy szót se!").
-Helm szurdok:nagyon jó lett,csak egy kicsit hosszú(szerintem).
-Entek:kicsit lehetnének nagyobbak,de nagyok jók.
Sorolhatnám még hosszan,de azért mindent nem írok ide le!

Ami nagyon nem tetszik:
-Faramir:nemhogy olyan,mint Boromir,1000x rosszabb(bár a végén kezd szimpi lenni-apja parancsa ellenére elengedi Frodóékat). :evil:
-Szillszakáll:sokkal hűvösebb,bizalmatlanabb,mint a könyvben.
-Haldír:Miért kellett megölni??? :bawling: :bawling: :bawling:
-Elrond:a könyvben legalább belenyugszik Arwen választásába.De itt???("Hát engem nem szeretsz?")
Most hirtelen ennyi jut eszembe.

Azt hiszem még egy párszor meg kell néznem,de nagyon tetszik,nagyon jó.

"Hol a ló,a lovas?Hol a kürt,mely megharsant csatajelre?...""...Nyerget a lóra,a kürt szava zengjen!Hajrá,Éorlfiak!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94080 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Narië írta: Különben amikor Szarumán elôször lemegy a Vasudvard alatti "bányákba",ahol az Urukokat gyártják,akkor tényleg a FOTRbôl vágtak oda egy jelenetet és más narrációt mondtak alá,vagy csak én tévedek?


Nekem az a gyanúm, hogy a FotR-ból van. Galadrielnek is van egy hasonló jelenete, amikor Elronddal "beszél", és szembefordul a kamerával. Ez egy az egyben az első film lórieni részéből van.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94061 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Különben amikor Szarumán elôször lemegy a Vasudvard alatti "bányákba",ahol az Urukokat gyártják,akkor tényleg a FOTRbôl vágtak oda egy jelenetet és más narrációt mondtak alá,vagy csak én tévedek?

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #94043 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Anna írta: Tökéletesen egyetértek!Gollamra és a Helm-szurdokra ment el az összes energia (és pénz), a többi viszont a Végtelen történet szinvonalát súrolja... :rmad2:


Igaz, igaz. Helm-szurdok még jó lett, csak kifelejtettem. Vasudvardot pedig már az első részben is láttuk - sőt, akkor jobban is - az entek ostroma pedig megint kicsit gázos volt.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93994 Írta: Khamul
Khamul válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Kétszer is megnéztem a filmet, és tetszett, nem bénázták el azt az Aragorn és Éowny dolgot, amitől tartottam egy kicsit. DE! Az entek, akik a könyvben Középfölde legidősebb, és legbölcsebb teremtményei itt olyan sötétek voltak, hogy az félelmetes. Osgiliath lehet, hogy romváros, de lehetett volna azért nagyobb is. (az azért érdekes volt, hogy Frodóék a folyó keleti oldaláról, a Fekete Kapuk felől jöttek Osgiliathba, és az orkok a Gondor felőli oldalról ostromoltak) A Kürtvár ostroma szép volt, de hosszú.

"És kilencet a halandó emberek kaptak,
kik mindenek fölött hatalomra vágynak."
Téma zárolva.
  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 8 hónapja #93925 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

ÉSzAH írta: Úgy látszik mindent beleadtak Gollumba, a többit meg jól összecsapták.


Tökéletesen egyetértek!Gollamra és a Helm-szurdokra ment el az összes energia (és pénz), a többi viszont a Végtelen történet szinvonalát súrolja... :rmad2:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93899 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Végre-végre-végre láttam! Az elején leosztályzom:10.
Kb. egy órája jöttem meg a moziból, nagyon friss élményeim vannak. Már minden lehetséges vélemény elhangzott, ezért csak két átfogó gondolatot fogalmaznék meg:

1. A film hangulata SZINTE az utolsó percig rettentő nyomasztó. Tele van reménytelenséggel (ahogy a könyv is), néha már én is elhittem, hogy mindennek vége. Csak az utolsó néhány percben lehet föllélegezni, Vasudvard elárasztása fantasztikus.

2. Ez a film már sokkal inkább az olvasóknak készült, mint a nagyközönségnek. Aki nem olvasta, nem mindent tudott követni, de én nagyon élveztem. Mellettem pl. egy 8-10 éves fiú ült, és az első óra után fészkelődni kezdett. Az egyik halkabb drámai résznél meg valahol a hátam mögött röhögcsélést hallottam.

A változtatások többsége nem zavart, a legtöbb elfogadható, sőt szükséges is!

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93868 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Igen.De azért remélem, a ROTKban picit jobban kiemelik a nemes jellemvonásait...megérdemli :D
Izgulok nagyon mi lesz...és még egy év... 8O

Lehet, hogy csak azért nem csalódtam nagyot, mert azokután, amit PJ nyilakozott rosszabbra számítottam...jó, hogy előre tudtam az átírásról.
Mindeneetre a színész nekem nagyon szimpatikus, ez is nagy előny...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93862 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Kincső írta:

Elza írta: Sokaknak nem tetszer Faramir, mert túl sötét volt a karaktere. Szerintem PJ így szerette volna érzékeltetni a hasonlóságot a két testvét Boromir és Faramir között. Egyformák, mind a ketto´´jüket megkisérti a gyu´´ru´´. De Faramir annyival jobb, mint a bátyja, hogy o´´ ellen tudott állni a kisértésnek és eltudta engni Frodóékat.


EGYFORMÁK??? 8O :nono: Olvasd újra azt a részt! :idea:

Szerintem PJ így próbálja érzékeltetni,hogy Faramir külömb mint Boz.Mind a 2ôjüket megkísérti,de Faramir képes ellenállni!!

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93855 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Elza írta: Sokaknak nem tetszer Faramir, mert túl sötét volt a karaktere. Szerintem PJ így szerette volna érzékeltetni a hasonlóságot a két testvét Boromir és Faramir között. Egyformák, mind a kettőjüket megkisérti a gyűrű. De Faramir annyival jobb, mint a bátyja, hogy ő ellen tudott állni a kisértésnek és eltudta engni Frodóékat.


EGYFORMÁK??? 8O :nono: Olvasd újra azt a részt! :idea: Én direkt újraolvastam. Nem. Ők nagyon különbözőek. Faramir el is mondja magáról, hogy pl. ő, Boromirral ellentétben nem azért szereti a kardot, mert éles, a nyilat, mert gyors és a katonát, mert győzedelmes, hanem mert védi a Fehér Várost használja. És még ezer más ilyen. Boromirt bosszantja, hogy nem király az apja :arrow: hatalomvágy; de Faramir visszavárja a királyt, ebben is teljesen mások. Na most ha Boromir hatalomra vágyik, Faramir pedig nem, akkor Boromirra inkább hat a Gyűrű ereje, ez logikus! :idea: A könyvben többször többféleképp egyértelműen benne van, hogy nagyon szeretik egymást, de nagyon különbözőek! :idea: (Mint én meg a tesóm. :) )
Na jó, bocs hogy kicsit OFF. Meg fogom nézni mégegyszer és probálok teljesen elvonatkoztatni a könyvtől. :roll: :) :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93851 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Nekem jobban tetszett az előző résznél, bár ezzel nem mondok sokat. Talán mostanra jobban külön tudtam választani a könyvtől. Annyira sok volt a változtatás a történetben, jellemekben, hogy egészében véve csak különálló műként tudom értékelni, olyan 7-re egy tizes skálán, vagyis szerintem egész jó. Nagyon tetszett Éowyn: egészen olyan, mint a könyvben, és ez kellemes csalódás volt a számomra. Szerintem is jó volt Gollam. Alapvetően izgalmas film volt, főleg mivel néhány jelenetnél annyira semmi köze nem volt a könyvhöz, hogy fogalmam se volt, mi fog kisülni belőle. Viszont volt benne egypár hatásvadász, nevetséges, "most meg fogsz ijedni" kategóriás jelenet. Nagyon-nagyon-nagyon nevetségesnek találtam Legolas "gördeszkás elf" megmozdulását a kürtvári csatában. A személyek és események megváltoztatását nem kommentálom: inkább beletőrődöm, hogy itt egyszerűen egy másik Faramirról, másik ent-tanácsról stb. van szó.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93839 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Sesy Olórea írta: - A sinda beszédeket viszont én hagytam volna eredetiben, mert hát szinkronban... Viszont végre nincs OrthanC :)

Igen,mert azért elég furcsa,hogy a színészek heteket gyakoroltak sindául,és erre a szinkronosok egyszerűen felolvassák... :?
Aragorn fiatal?Hmmm....Sztem a 44 éve épp elég erre a szerepre!Meg azért nekem egy pozitív csalódás,mert igazából én öregnek és rondának képzeltem el,erre jôn Vig.... 8O :eek4: :eek2: :eek2: :itscool:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93831 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Már eléggé leülepedett bennem a film, ezért megírom újra a kritikámat róla, mivelhogy mostmár elfogulatlan is tudok lenni:).
Pontokba foglalva:
:arrow: Zene: Megint olyan érzésem támadt, mintha a zenéhez írták volna a filmet, és nem fordítva. Gyönyörű egész végig. Enya hiánya nem feltűnő, sőt, a Gollum’s song-ot nem hinném, hogy ő ilyen Gollamosan eltudta volna énekelni, nem ilyen a hangja.
:arrow: Tájak, helyszínek: Új-Zéland ebben a részben is lélegzetelállítóan szép, és mintha Helm-szurdok és Meduseld is mindig ott lettek volna. Barad-dúr és a Végzet-hegye sem túlzó, sőt, nagyon is szép (ha lehet ilyet mondani Mordorra:) volt, ahogy az előtérben a tornyot, a háttérben pedig a hegyet mutatták, és mögöttük az a vörös ég!
A Fekete-kapu, a Tiltott tó és Fangorn is fantasztikusak.
:arrow: Szereplők: igazán jónak Gollamot, Frodót, Samut, Éowynt, Grímát és Théodent találtam. Gimli is jó volt, úgy igazán törpös, de az a böfögés nem kellett volna :) ). Legolas közömbös, a szörfje meg a lórafelugrása viszont nagyon nem kellett volna oda. Az egyik hatásvadász, a másikkal nem lett volna bajom, ha mondjuk tényleg csináltak volna egy ilyen felugrást, és ne látszódnam, hogy ennyire mű:). Gandalf maradt olyan, mint amilyen az első részben volt, a szerepét azt jól játszotta; Éomer, Faramir nem szerepeltek eleget ahhoz, hogy megitéljem őket, bár szerintem Faramir jó színész, és nem ő tehet arról, hogy ilyen lett a jelleme. Szarumán továbbra is tetszik, csak neki is lehetett volna többet szerepelni; ugyancsak Trufának és Pippinnek is, akik most nagyon szépen megkomolyodtak. Aragornt túl fiatalnak tartom a szerepre, Arwenből túl sok volt, és attól a sóhajtól majdnem nevetnem kellett, pedig előtte igencsak megható rész volt:)
:arrow: Kimaradt részek: lehet, hogy csak azért van, mert rég olvastam a könyvet, de szerintem minden lényeges (és persze lényegtelen dolgok is) benne volt, kivéve a 3. és a 4. könyv vége. Ja, és az entek vize is hiányzott, remélem hogy a RotK-ban lesz róla vmi említés legalább!
:arrow: Felesleges részek: nem sok olyan volt, amit nem tettem volna bele. Talán csak az Aragorn-Rohan szál volt kicsit eltúlozva, ettől függetlenül az egész jó volt úgy, ahogy volt! Najó, az Arwenes rész is kicsit hosszú volt (bár Aragorn halála az naon szép lett), és nem igazán értettem, Galadriel mit keres a képben, de végülis nem zavaró.
:arrow: Entek: vékonyak ugyan, és kicsik a fákhoz képest (amikor belüről mutatták az erdőt – amikor kivülről, akkor magasabbak voltak:) de az arcuk nagyon entes! És az is jó, hogy tényleg nem hamarkodnak el semmit :) De Hamariberkenyét hiányoltam, meg az entasszonyokról szóló verset/beszédet!
:arrow: Kiemelkedően jó részek (szvsz):
- Gandalf és a balrog harca
- Gollam és Szméagol vitái („Menj el, ész ne gyere vissza!”)
- Frodó és Samu barátsága
- Vasudvard megtámadása
- Amikor Szarumánt éljenzik az orkok ezrei
- Helm-szurdok legeleje; az orkok dobolása a lándzsáikkal, és, hogy mikor az öregember ellövi a nyilat, minden elnémul.
- Keselyüstök megjelenése
- Éomer és Gandalf belovagolása a harcba
- Frodó és a nazgúl; Samuék verekedése és utána Samu monológja.
- Gimli aranyos beszólásai.
- a legvége, amikor mutatják Mordort, és alatta a Gollum’s song eleje.
:arrow: Szinkron: Gollam hangját naon nem találták el, persze oan jó, mint Andy Serkisé, nem is lehet, de sokszor nem is értettem, mit mondd. Frodóé meg Samué sem jó, nem illik hozzájuk, Faramiré viszont tetszett! Trufáé tetszett az első részben, de most már nem, mivel, ha az RTL klubra kapcsolok, akkor folyton Trufát hallom, és ez így nem tecc :) :P A sinda beszédeket viszont én hagytam volna eredetiben, mert hát szinkronban... Viszont végre nincs OrthanC :)

Már így is rengeteget irtam, szoval csak ennyit a végére, hogy se nem 9, se nem 10 (mint amiket eddig mondtam), hanem vmi magasabb pont, mert ez több, mint tökéletes :) Éljen PJ! :hello: :hello: :hello:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93827 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

ÉSzAH írta:

Lord Maul írta: úristen, a CGI-t fikázni ebben a filmben.. mindenre gondoltam, csak erre nem. Mérföldekre van a FOTR mino´´ségéto´´l.. Gollum meg minden mástól fényévekre van, amit eddig láttunk..


Úgy látszik mindent beleadtak Gollumba, a többit meg jól összecsapták.

Naaaaa,azért ne túlozzunk!Helm-szurdok pl.ritka jó lett,Szarumán serege,Vasudvard ostroma....Az összecsapás azért túlzás!!!!

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93800 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Lord Maul írta: úristen, a CGI-t fikázni ebben a filmben.. mindenre gondoltam, csak erre nem. Mérföldekre van a FOTR minőségétől.. Gollum meg minden mástól fényévekre van, amit eddig láttunk..


Valóban fényévekre. Visszafelé. :-)
De ez Gollamra nem vonatkozik. Úgy látszik mindent beleadtak Gollumba, a többit meg jól összecsapták.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #93710 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
ELnézést hogy megint én irok ide de erre reagálnom kell!


Beleg Cúthalion
Haldir
Nagyon orultem annak amit lattam (marmint ami a jellemet illeti).
A FOTR-ben nem jott le annyira hogy o milyen. Ott inkabb egy gogos holyagnak tunt, de most egesz lagy volt a jelleme. Es nagyon tetszett ahogy meglepodott mikor Aragorn megolelte. Hat igen, a halalan en is megrokonyodten, megfagyott a ver bennem. Ez nem lehet! – mondtam. De szepen meg volt csinalva. Nagyon jo volt hogy nem volt horgo halaltusaja, hanem inkabb egy meglepodott es aztan szomoru tekintet, ahogy latta az embereit holtan.



Igen az nekem is nagyon tetszett ahogy meglepdödött Aragorn szeretet rohamán..
Még valami a holtláp: ezt ki is hagytam a asaját beszámolobol.. Tehát: nekem kevés volt.. Az a kedvenc részem és erre alig van belőle valami...
ráaádsként még ennek a résznek óriási jelentősége lesz és szépen alig van belőle valami(((

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.310 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére