Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Több
21 éve 8 hónapja #92951 Írta: Claw
Claw válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Mai Govannen!

Mivel még nem olvastam végig az összes hozzászólást, bocsássátok meg ha már elhangzott amit irok.
Szóval kb. egyetértek az itt elhangzottakkal/leirtakkal, szóval a film qrvajó. Amit igazán hiányoltam, az a kettétört kard felbukkanása. Reméltem, hogy a tündék, ha már egyszer belekerültek a Helm-szurdoki csatába, elhozzák Aragornnak a fegyvert. Mondjuk lehet, hogy a kibővitett változatban benne lesz. ;) Vagy a 3. részben. Mert különben minek tették volna bele az első részbe? Meg az első rész kibővítettjében is benne van, hogy Elrond mondja Aragornnak, hogy akkor kapod meg ha elég erős leszel...vagy vmi ilyesmi. Szóval én még bízok Jacksonban.

Namárie!

Claw
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92949 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ahh, én se láttam még :roll: :(
Azt se tom mikor tom megnézni, mert hétfő-kedd előkészítő, szardán v csütön mek megmondani az edzőnek h abbahagyom a kajakot (mármint abbahagytam már v 2 hete...csak nem mondtam meg :oops: ), szal azt is el kell intézni.Bátyám meg lusta (azért se mentünk ma), pedig könyörgött, aztán meg most kelt fel :evil: és még neki állt feljebb h mért nem ébresztettük!Grr! :x Meg h majd letölti, nem fog ő megtenni több ezer kilómétert a moziig!(Egyszer megölöm!)A mozi az igazi!Majd lesheti mikor fogk bhova is elmenni vele! :twisted: Bocs az OFFért, de kikivántkozott belőlem ez a hatalmas szociális problémám...

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92938 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
A filmet még mindig nem láttam, de már annyi előzetesem van kazin, hogy nyugodtan összevághatnám a filmet belőle! Komolyan!

Gyöngycem (voltam valaha)
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92937 Írta: Szárnyas Nazgul
Szárnyas Nazgul válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Bocsánat a csúnya szavakért...de nagyon be voltam zsongva..Volt valaki a Tolkien ünnepélyen? Szerintem iszonyú jó volt!És a film többszöri nézésre egyre jobb lesz!::))))))Nekem is a Two Towers zenéjének, sötét kék dísz-bőr tokos kiadása van meg, plussz egy számmal...nagyon fantasztikus!Főleg a 14-es szám, meg a 7-es szám 1.30-as része.....és persze a 19.-szám!!..de az egész tökéletes, sőt szerintem az album messze jobb mint az egyé! :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92935 Írta: Szárnyas Nazgul
Szárnyas Nazgul válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Bocsánat a csúnya szavakért...de nagyon be voltam zsongva..Volt valaki a Tolkien ünnepélyen? Szerintem iszonyú jó volt!És a film többszöri nézésre egyre jobb lesz!::))))))Nekem is a Two Towers zenéjének, sötét kék dísz-bőr tokos kiadása van meg, plussz egy számmal...nagyon fantasztikus!Főleg a 14-es szám, meg a 7-es szám 1.30-as része.....és persze a 19.-szám!!..de az egész tökéletes, sőt szerintem az album messze jobb mint az egyé! :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92880 Írta: Gandalf The White
Gandalf The White válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Január 11.én 13:00 kor láttam a filmet először. Természetesen nagyon tetszett, csak egy kicsit kevésnek tartom benne a kedvencem (GANDALF) szereplését, de amikor szerepel csodálatos dolgokat csinál!!! A legjobb az amikor "észhez téríti" Théoden királyt. Alig várom hogy jöjjön a harmadik rész!! Szeretném megnézni a nem szinkronizált változatot is, az első rész is jobban tetszett szinkron nélkül!


Üdvözöl minden rajongót:Fehér Gandalf
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92877 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

zsoffija írta:

Iowa írta: Ma feliratosan is láttam, és jó volt összevetni az eredeti hangjukat, a szöveggel.(tanultam is egy kicsit) Viszont szerintem Szmeágolnak jobb a magyar hangja, mint az angoloké.

Azt mondod?meg kell néznem az eredetit :!: :? nekem nem nagyon tetszett a magyar hangja...(de ennek ellenére is a kedvencem :!: tehát nem volt oan rossz... :roll: )


Szerintem nézd meg azt is.
Nekem nagyon bejött az a hang, ahhoz a kis ,,nyomi" testhez. Igazán tetszett. Főleg mikor mondta: Jó kisz hobbitok.Amikor Szmeágol nekem is tetszik, mikor Gollam, akkor féltem Tőle Frodóékat. A felíratosnál ma volt egy tök vicces rész ami nagyon tetszett, de az látni és hallani kell. [size=9:3i9qxzmh](nem tudom mondtam-e már, hogy szerintem Szmeágol szilveszter hangja)[/size] Amúgy az angolog Szmegol-nak mondják, illeteve korántsem hangsúlyozzák ennyire az á-t.

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92876 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Tejóég, ti már mindent elmondtatok :) Hát nem igaz, kiveszitek az ember szájából a szót :mrgreen:
Szóval túl sok hozzászólnivalóm nem maradt. Én is tetszett/nem tetszett pontokba szedem, jó? :)

TETSZETT:
(értsd: ami különösen tetszett)


-Legolas felugrik a lóra (persze vak is látja, hogy animáció, de akkor is, nagyon hatásos!)

-tündék bevonulnak helm-szurdokba (gyönyörű jelenet)

-Gimli ökörködései :)

-Gollam

-mordori panorámák (figyeltétek, milyen gyönyörű? barad-Dúr előtérben, hátul a Végzet hegye, nagyon szép)

-gandalf meghozza a felmentősereget, hátul kel a nap (felejthetetlen)

-az egész Helm-szurdoki ostrom (én még harcjelenetet életemben nem élveztem így. nagyon tetszett. Egyébként tisztára magyar töris volt :) Már azt néztem, hol jönnek az egri nők a gulyáslevessel :) A végén meg Aragorn kirohant, mint Zrínyi :mrgreen: )

-támadnak az entek

-orkokat bemossa a víz a lyukakba :)

-Arwen Aragorn sírjánál (azt hittem, ott bőgöm el magam.. )

-gandalf kontra balrog

-na, az ellentábor: Faramir :) (a jellemváltoztatás engem is idegesített, de a színész meg az egész kiállása úgy együtt nagyon odaillik. Na jó, valamiért nagyon emlékeztet egy másik kedvencemre (nem GyU-ból) azért tetszett :) )

Összességében szerintem a Két Torony szépségben és látványban és hatásosságban még felül is múlja a gyűrű Szövetségét. Persze az is nagyon szép volt, de ennél egyszerűen többször kénytelen az ember felkiáltani, hogy ,,Tyűű!" meg ,,Aztaa de széép!" :)

AMI NEM:
(értsd: egyiktől sem kapartam a falat, de akár ki is maradhatott volna)


-Aragorn csodás feltámadása :) Sztem nem nagyon volt indokolt a dolog...

-Elrond kicsit túlzottan ,,háklis após" szerepet kapott (Ez a ,,Engem nem szeretsz?" kicsit olyan érzelmi zsarolásnak tűnik.. a könyvben nem volt ilyen erőszakos :) )

-Legsi a deszkán (első gondolatom az volt, hogy : ,,Ezt Orlando íratta bele!!" Ez extrémsport-mániákus :) ) Kicsit kilóg.

-Pippinék utazása Szilszakállon (úgy értem, mindig két perceket vágtak be, amíg nem csináltak semmit, inkább egyben kellett volna lezavarni)

-a SZINKRON!!! Sajnos szinkronal láttam, és hát.... KINEK VOLT AZ A NAGYSZERŰ ÖTLETE, HOGY ÓMAGYARUL BESZÉLJENEK?! :) Az előző rész sokkal normálisabb és lendületesebb volt (na jó, egy-két hibával), ez meg... nagyon zavaró! Na, még az OK, hogy Arwen ünnepélyes, meg jó legyen Legsi is az, de ami kiborított... Éowyn megszólal: ,,Nem inték óva őket." ANYÁM BOROGASS! ,,They had no warning" Ezt mért nem lehetett ,,Nem figyelmeztették őket."-nek fordítani? Na jó, ez elég faszaráginak tűnhet így, de vhogy az egész szinkronnal ez volt a baj.

Összességében ami nem tetszett, az csak egy-két nem annyira eltalált jelenet volt, de ez még a legjobbakkal is előfordul. Ja, és sztem Pippinék és Frodóék szála itt-ott leült, de nem volt vészes, a főszál viszont nagyon-nagyon jó.

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92857 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Lili:

Igen, mikor Haldír és Aragorn üdvözlik egymást, az tényleg nekem is szívetmelengető élmény volt... :wink:
Mert az első rész után sokan kifogásolták Haldír "fagyosságát és gőgösségét", így mikor elmosolyodik, nagyon jó... :D

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92855 Írta: DonLacaone
DonLacaone válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ma megnéztem másodszor és harmadszor is egymás után. :) Ez a film valami elképesztően jó! Gollam zseniális és igazán tetszik, ahogy ki van dolgozva és hitelesen be van mutatva a jelleme. Andy Serkis nagyot alakított, nem is beszélve a WETA szakembereiről, akik szintén nem kispályáztak. :hello: Továbbra is látom a film kisebb-nagyobb hibáit, amikről igazán tudomást sem veszek, mert így is minden idők legjobb filmjét láthattam. Felesleges a könyvhöz hasonlítgatni. Mindenkinek lehetetlen tetszeni, PJ és stábja megpróbált keresni egy középutat és egyszerre járni a rajongók és a nagyközönség kedvében, hogy ne legyen túl bonyolult, de túl egyszerű sem, valamint vicces is legyen. Ezért kellett Gimli figurájába több humort vinni, bár ez a viselkedés szerintem amúgy sem áll messze a törpéktől, mert mások mint a többi nép és ez nekünk komikus lehet - a Gimlis viccek jó része Gimli lovastudatlanságát figurázta - ezzel nincs gond, mert ő sem titkolja, hogy nem egy nagy lovas, de igazán vicces jeleneteket eredményez ennek bemutatása. Persze én is látom, hogy kissé talán túlzásba vitték a dolgot, de mivel jókat nevettem rajta az egész moziterem társaságában, nincs jogom megszólni emiatt a készítőket. 8) De még ha nem is nevettem volna, sem szólnám meg őket emiatt, mert ennek ellenére is hatalmas filmet alkottak. A csatajelenetek továbbra is kiakasztottak pozitív értelemben. A Vasudvardi Entcsata pedig szerintem elképesztően hiteles. Ahogy azokat a súlyos köveket lóbálják... Ugyanazt az érzést éreztem, mint az első rész alatt is, mégpedig, hogy nem egy mai filmet nézek, hanem tényleg valaki felvette több ezer éve Középföldén a Nagy-idők eseményeit. Ezt nem csak az Entek vonulására, hanem az egész filmre értem.

Jövő héten következik a szinkronos verzió, mert eddig mindháromszor feliratosan láttam. Ja és mindenkinek javaslom, akinek nem tetszett, hogy nézze meg másodszorra is moziban, mert nekem és a velem levő egyik srácnak is még sokkal jobban tetszett a második alkalom, pedig elsőre is a lehető legmagasabb pontszámot adtuk rá.

Nem mindenkinél, de több hozzászólásból jött át nekem egy olyan érzés, hogy valaki attól érzi magát menőnek, hogy szidja a TTT-t. Nem mindenki, de volt olyan, aki kifejezetten sznobságból szidja. Aki egy ilyen filmet ócsárol, mindenféle apró hülyeség miatt, ami senkit nem zavar, viszont valakinek (nagyközönség) jobbá teszi, nos szerintem az... Hogy is mondjam... Nem annyira okos... Mégegyszer mondom: Nem mindenki ilyen, akinek nem tetszik a film, mert bizonyára sokan vannak, akiknek tényleg nem tetszik és nem azért szidják, mert ez a divat, de mindíg vannak olyanok, akik szeretnek árral szemben úszni. Aki csak azért szidja, hogy mercsakazértse jó e a film, ha sokan azt mondják, az kövesse Tyler barátom tanácsát (egy másik fórumból) és egyen havat. Most úgy is van elég...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92850 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Szárnyas Nazgúl: Kérlek ne használj csúnya szavakat. Nagyon zavaró, és itt nálunk nem szokás. Azt valahol máshol, jó? :roll: :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92842 Írta: ipszilon
ipszilon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
3-as. borzalmas lett szerintem. de jövőht szombaton megnézem úgy mint egs filmet, nem úgy, mint egy megfilmesítést

Domb? Hm... igen, ezaz, bár elég elhamarkodott szó olyasmire, ami azóta itt áll, mióta a világ ezen része alakot öltött.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92833 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Dodiee: Itt a hét nem az összlétszámra vonatkozik, hanem még hét, rajtunk kettőnkön kívül értendő.
Lásd az azt követő felsorolást :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92811 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
na másodszori nézés után megtenném a véleménnyilvánításomat:
9-est kap tőlem. az egy pont levonás a "heten indultunk el Völgyzugolyból"-ért és Faramir hülyeségéért jár.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92797 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Akármennyire is akartam, nem tutttam elolvasni ezt a 8 oldal beszolást, de azért néha belepillantgattam...

Én is teljesen le voltam döbbenve azon, hogy egyesek képesek csak azért is kapcsolatot vinni a könyv, és a film közé.... őszintén bevallom, engem az elsö részre elcipeltek, és azota szerelmes vagyok a filmbe...

de mindegy, szal nem olvastam a könyvet, és eldöntöttem, hogy nem is fogom, még oedig azért, hogy ne csalodjak a filmeben :wink:

Szerintem mérföldkövekkel jobb volt mint az első;

:arrow: sokkal gyorsabb, izgalmasabb
:arrow: monumentálisabb
:arrow: érzések jobban felszinre kerülnek

egy szo mint száz: ****** ****** jo film! Legalább hatszor megnézem moziba, aztán megveszem videón, és évekig élvezkedek rajta! :D

Tomorrow comes today...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92783 Írta: Szárnyas Nazgul
Szárnyas Nazgul válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Hagykezdjem azzal, hogy nagyon tetszik ez a fórum. Igazán élvezetes volt végigolvasni ezt a 5-oldalt..és még várok sok kritikát, mert nagyon sok jó meglátásra, észrevételre lettem figyelmes...
Na szóval akkor kezdem az meglátásomat:
1. Miért ordibálnak oly hangosan a gyűrűröl, hisz a könyvbe még ki se merték mondani.?!....
2. Mikor Gandalf meséli, hogy a Balrog miként rántja magával a hegyoldalt, az a film képein cseppet sem látszik..
3. Az a bizonyos Uruk -hai, ki a lángot ugy viszi, mintha az olimpián futna...
4. A sok jelenet kivágás, illetve a 3. részbe való áttolás miatt, a film kicsit színhely szegény, és egyhangú.Hisz az első részben sokkal több volt a színhely, és cselekmény...
5. Nekem nagyon nem tetszett, hogy a csata alatt túl sok kép esett a kétségbe esett nőkre, és gyermekekre...
6. Egy picit lehetett volna a film sötétebb...
7. Szarumán keveset szerepel....
8. Gimli, átment egy geg.man be...
9.Gyöngécske forgatókönyv..
10.Bántó vágások..
11.Éomert nagyon hanyagolták.-(((
Pozitívumok:

1.Nekem Kurvára Tetszettek a szárnyas nazgulos részek.....egyszerűen hibátlanok voltak.Főleg mikor Osgiliathban voltak...milyen király rész volt már...
2.Az előbb e,lített színhelyen, Frodó gyűrű álltal bekómált feje, mely baljós jeleket sejtet..
3. Gollum, maga a megtestesült zseniális Skizofrén animációs figura....egyszerűen mesteri.S, bár Alen Lee festményén a szemei jobban ki vannak dülledve, filmbeli arca jobban utal régi hobbit mivoltára...És ha már itt tartunk, nem tudom ki figyelte meg, hogy mikor az első részben Bilbo a gyűrű miatt, egy pillanatra rémes fejet vág, az teljesen hasonlít Gollum mostani fejéhez.Persze, ez is egy céltudatos utalás....
4. Mordor kapuja, zseniális!
5. A holtláp, meg egyenesen profi, főleg a víziók melyeket a vízben lát.
6. És mikor zuhan le Gandalf.....lélegzetelállító.
7.,,és akkor még nem is beszéltem a film végei jelenetről, mikor Gandalf az élen, háta mögött Éomer seregével lezúdul a domb tetőn....monumentális!
8.Aragorn sokkal jobb volt ebben a filmben...sokkal cool abb volt.
9. Tetszett mikor Elrond lefestette lányának későbbi jövőjét...
10. Mikor Aragorn bekúrja az ajtót...
11. Nekem nagyon tetszett szilszakáll,és a Fangorn
12. Meg az orkok, főleg Grisnák.......kurva jó volt!
13.Nekem tetszett Faramir új énje..
14. Baljós utolsó képek:)))
15.A zene....gratulation Shore..reméljük megint elviszi a szobrot. :) )))
16.Nekem nagyon teccet az az ördögűzős jelenet..(Théoden)
17. Helm szurdoki csata szép volt, de rövid....
18. Valamint elmondanám hogy nem találtam kivetni valót a Varkokban sem.
19.Aragorn "halála", szerintem csak színt vitt a sztoriba
20.nagyon teccet gríma is, tényleng olyan volt mint egy kígyó..

Végeredményben szerintem zseniális lett, bár a könyvhöz való hűséget várva, egy picikét csalódtam. Szerintem nem jobb mint az egy, ugyanakkora KIRÁLYSÁG!
10/10
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92774 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Iowa írta: Ma feliratosan is láttam, és jó volt összevetni az eredeti hangjukat, a szöveggel.(tanultam is egy kicsit) Viszont szerintem Szmeágolnak jobb a magyar hangja, mint az angoloké.

Azt mondod?meg kell néznem az eredetit :!: :? nekem nem nagyon tetszett a magyar hangja...(de ennek ellenére is a kedvencem :!: tehát nem volt oan rossz... :roll: )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #92765 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ma láttam másodszorra a filmet és azt hiszem,hogy jól teszem,hogy csak most írok róla véleményt.Ugyanis másodszorra sokkal jobban tetszett... :itscool:

Ami jó volt:
:arrow: a kezdést vmi iszonyatosan jól eltalálták.Mikor mutatták a hegyeket és Gandalfot lehetett hallani,amint a balroggal küzd... :wink:
:arrow: Gollam is nagyon jó lett.Gollam és Szméagol veszekedése.
:arrow: Miranda Otto nekem tök szimpi lett és sztem naon jól játszotta el Éowyn szerepét.
:arrow: Gimli és Legolas vetélkedése
:arrow: Gandalf visszatérése.Sztem tök jó volt,hogy előszőr elhomályosították az arcát és az ember tisztára úgy láthatta,hogy Szarumán az.Még a hangja is oan volt... :roll:
:arrow: Frodó és Samu barátsága.Annyira megható. :cry: :cry:
:arrow: Aragorn megint hozta a formáját. :lol:
:arrow: Gríma is szuperul játszott.
:arrow: Théoden visszaváltozása.Sztem szeniális volt.
:arrow: entek.Igaz sztem is kicsik voltak,de összeségében PJ őket is nagyon eltalálta.
:arrow: amikor Aragorn és Haldír üdvözli egymást
:arrow: Helm-szurdoki csata
:arrow: a tündék Helm-szudokában vmint Haldír halála.Ezt ne úgy értsétek ,hogy örülök,hogy meghalt Haldír,de sztem kellett,hogy lássuk a tündék halandóságát... :roll: Persze azért szomorú vagyok miatta. :cry:
:arrow: Trufa és Pippin.Amikor Trufa a megyéről beszélt.Hüpp... :cry: :bawling: De miért szerepeltek ien keveset? :cry:
:arrow: a zene és a látvány ismét fantasztikus lett
:arrow: Keselyüstök.Meg amikor Gandalf magához hívja.
:arrow: A Fekete-kapuk látványa
:arrow: Holtláp.Teccik mikor Gollam kihúzza Frodót a vízből!
:arrow: Frodó és Samu párbeszéde a végén.Ott már teljesen asírás kerülgetett... :cry: :cry:

Ami nem tetszett:
:arrow: Aragorn "halála".Úgy őszintén miért kellett ez bele?Meg nekem az egész vargos rész nem tetszett...
:arrow: Nem tetszett,hogy Faramir előszőr nem engedte útjára Frodóékat és elvitte őket Osgiliathba.
:arrow: Frodó és a nazgul.Habár már kezdem egészen megszokni.Az viszont aranyos volt mikor Samu ismét meg akarta menteni... :wink:
:arrow: Sztem Arwen sokat szerepelt egy picit. :roll: :oops:
:arrow: Gimlit talán kevésné kellett volna nevetségessé tenni... :?
:arrow: Legolas felugrása a lóra vmint a szörfözés...
:arrow: a szinkron nem lett vmi jó.Gollamot hallgatni angolul az igazi.Kár,h. nálunk nem adják feliratosan...
:arrow: az az Uruk-hai ork,aki a lángot visszi a Helm-szurdokban.Tisztára olyan mintha az olimpián futna.Előszőr azt hittem csak nekem volt olyan,de látom,h. többen megemlítették...
Összeségében nagyon tetszett a film,de a Gyűrű szövetségét nem múlja felül.10/9 (Ha első megnézés után írom le a véleményemet kb. 7 pontot adtam volna... :roll: :oops: )
Bocs,ha kicsit terjengős voltam... :oops:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92752 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ma feliratosan is láttam, és jó volt összevetni az eredeti hangjukat, a szöveggel.(tanultam is egy kicsit) Viszont szerintem Szmeágolnak jobb a magyar hangja, mint az angoloké.

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92740 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Lominas írta: Egyetlen egy dolgot nem értek a filmben. Nem is zavar, csak egyszerűen nem értem, hogy miért volt arra szükség, hogy Aragorn ˝meghaljon˝ aztán visszatérjen. Nem értem!:confused2:
...


Ő hozta meg a hírt a királynak hogy közelednek az orkok!, nem ezért?

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92704 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ma du. láttam a filmet, és a véleményem:
ami jó volt:
:arrow: A hajszát nagyon jól megcsinálták
:arrow: Szilszakáll nagyon jó!!!
:arrow: Trufa dumája igaz, hogy nem volt benne a könyvbe, de nagyon tetszett.
:arrow: Samu monológja nagyon szép, és megindító volt, bőgtem is. :oops:
:arrow: Helm szurdok: Király!
:arrow: Tüngék a Helm szurdokban
:arrow: Golla kontra Szmeágol
:arrow: Golloam (igaz nem így képzeltem el)
és ami rossz:
:arrow: Faramir nem engedte el Frodót
:arrow: Kihagyták Banyapókot
:arrow: Haldir meghalt
:arrow: Frodó kivitte a Gyürüt a szárnyaslovasnak (vagy mi az)
ami nem kellett volna:
:arrow: Arwen Elrond párbeszéd
:arrow: Aragorn halála
De ami tetszett, hogy berakták
:arrow: Aragornarra édredt álmából (amiben Arwen csókolgatja) hogy a ló nyalja az arcát
:arrow: Gimli a csatasorban
:arrow: Gimli beszéde a törpasszonyokról
:arrow: Legolas Aragorn veszekedés

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92638 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Nos, én is megnéztem, és akkor itt kielemzem…

Ami tetszett:
:arrow: Szilszakáll - sztem nagyon jól meg volt csinálva, nem az a szembetuno szgépes garfika :itscool: , és a beszéde is jó volt, amolyan igazán "entesen" (lassan és ráérosen) beszélet. Humm. :)
:arrow: Legolas&Gimli - télleg nagyon aranyosak voltak, ahogy ugratták egymást - a legjobbkor. :wink:
:arrow: A helyszínek - mint az elso részben: csodálatosak voltak! :hello:
:arrow: Gollam - sztem ot is jól megcsinálták. :itscool: Amúgy mikor a jó Szméagol felülkerekedett benne, a szememben o lett a legpozitívabb szereplo. :D
:arrow: Amikor Gandalf megérkezik Helmbe Éomerékkel. Az sztem szép jelenet volt. :wink:
:arrow: Ilyen apróságok, mint pl. Keselyüstök, nazgul. :wink:

Ami nem tetszett:
:arrow: A többi ent - azoknak már nem volt olyan jól megcsinálva az arcuk - kicsit túl nagy volt az orruk…
:arrow: Faramir - készületlenül ért, mert nekem a könyvben egyik kedvenc szereplom, és ott… Annyira más. (Biztos kitárgyaltátok már itt, de én nem olvastam, és ezért nagyon meglepodtem. Eloször azt hittem, én ismertem félre a jellemét, de aztán tesóm kérdezte, hogy ugye, a könyvben nem így volt?)
:arrow: Legolas "snowboardozása" a lépcson Helmben. Nagyon nem illett oda. :? És a lóra-feugrása. Bár ezzel már kezdek megbékélni.
:arrow: Arwen - miért mindig csak suttog?
:arrow: Némelyk szinkronhang sztem nem igazán volt eltalálva. :roll:
:arrow: Rövid volt. :P
( :arrow: teljesen anti-GyU-szakérto tesóm… Mikor megjelent Éowyn, megkérdezte: áá, ez lesz a végén Aragorn noje, ugye? :x
:arrow: hogy mindenki elkezd kimenni a terembol, mikor elkezdodik a stáblista. :? )

Ennyi jutott hirtelen eszembe.
Összességében elismerésem a színészeknek és PJ-nek. :itscool:
Nem érzem azt, hogy 'na, ezt is elég volt egyszer látni.' Még egy halomszor meg kell néznem!

És bocs, kicsit terjengosre sikeredett. :oops:

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92627 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
nekem elsőre nem tetszett!!! :sleepy:
olyan volt mintha nem is a Gyűrűk Urát látnám hanem valami mást..Aztán másodszorra meg egyre jobban tetszeni kedzetT!!!
Gollam valami szeniálisz!!!!
Trufáék is jók voltak csak a szinkron ehm ehm ehme... Még mindig bajom van vele.. Pl Frodo nem tud számolni.....
Az entek a birodalmi lépetegőkre emlékztetnek.. De amugy jopofák.. Kár hogy egy csomo lényeges rész ki lett hagyva.

VISZONT AMINEK NAGYON ÖRÜLTEM HOGY NEM VOLT ARWEN MEG TÜNDESEREG!!!! :hello:
Ááá ez nagyon jó -))))
Haldírt sajnáltam. Kigyónyelvú jó volt csak a szinkron.....
Theoden visszaváltozása zseniális!! Theoden meg király!!!
Legolas felugrása a lóra tezstett!! vajo azt ő csinálta vagy a gép? Meert ha ő csinálta le a kalappal előtte!!
A tájak és a zene nagyon jó!!!
ahmiko gollam veszekdett önmagával az nagyon jó volt!!!
Szenkisze szereeeeet!! hát azon majdnem behaltam!!!
Ahogy kezdödött szintán jó volt!
Nem tudom mit irjak még.. másodszorra jobban tetszett. Csak azt nem értem mért lett megint ilyen sz*r a szinkron....
:bawling:
:cry:

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92583 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Sajna csak most volt lehetőségem látni a filmet. Nincs kedvem fikázni, meg a hibáit keresni, mert ÓRIÁSI hatással volt rám, nagyobb hatással, mint az első rész!! Megrázó alkotás, és minden kétséget kizáróan a filmtörténet egyik remekműve! Iowa és Kincső mindent elmondtak már, amit én is el tudnék mondani. Szóval BRAVO :hello:

Tényleg le a kalappal PJ előtt, mert nem hiszem, hogy bárki más is hajlandó lett volna ennyi energia ráfordításával ekkorát alakítani.

Egyetlen egy dolgot nem értek a filmben. Nem is zavar, csak egyszerűen nem értem, hogy miért volt arra szükség, hogy Aragorn ˝meghaljon˝ aztán visszatérjen. Nem értem!:confused2:

Faramir bemutatása pedig érthető, mert végül is kiderül, hogy különbözik a bátyjától és nem esik bele a hibájába! A laikus néző számára talán erre szükség volt.

Még legalább 3x megnézem, hogy összeálljon a fejemben a film, mert még mindig csak kavarognak a gondolatok...
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92581 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Kincső írta: Húha, az enyém nagyon hosszú lett... 8O :oops: :roll: Mégegyszer bocsánat, és köszönet azoknak, akiknem hagyják abba a felénél. :roll:

Ugyan már,sztem ez egy nagyon jó és átgondolt hozzászólás,inkább egy ilyen,mint 10 rövid,egysoros chat... :roll:

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92566 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Húha, az enyém nagyon hosszú lett... 8O :oops: :roll: Mégegyszer bocsánat, és köszönet azoknak, akiknem hagyják abba a felénél. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92558 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
a TTT-be írtam már, de másokkal kapcsolatban is írok még egy hasonlóképpen rendszertelen véleményözönt. :wink:
A Haldíros jelenet megdöbbentő volt, ez volt az egyetlen komoly változtatás, amire nem számítottam és hírét sem hallottam, elismerem, kifejezetten jó fogás volt, bár persze nagyon-nagyon sajnálom :cry: Amikor hátbaszúrták szinte fizikai fájdalmat okozott...
Ami még eléggé meglepett, az az entek első reakciója, viszont eről rögtön eszembejut, hogy a könyvben(ez többszöri olvasásra nagyon feltűnt) Pippin végig a hangadó a fogság és megszabadulás alatt,ha utána nem is, itt pedig Tufa beszélt Szilszakállal, és általában mintha vezetőbb szerepet kapott volna. :arrow: Viszont azzal, hogy Pippin vezette rá az enteket a támadásra, ez megint kiegyenlítődött.
Mikor a napokban olvastam a könyvet felfigyeltem arra is, amire eleinte kevésbé :Éomer ironikus, néha kifejezetten humoros megjegyzéseire. Ekkor reménykedni kezdtem, hogy eből a karakteről előretolás nélkül is lehet valami vásznon... azt hiszem kevés dologból is rendkívül jól körvonalazódó karakter... Nem értem, hogy lehet, de annak ellenére, hogy a filmben az Aragornékkal való találkozást kivéve szinte minden más, ami Éomerrel kapcsolatos, mintha mégis ugyanaz lenne...ugyanaz jönne át...
Szméagol pozitívabbá tétele azon kívül, amit már írtam, hogy így érthetőbb, miért nem bántja Frodó, és miért kerekedik felül a "Rohadék", azért is fontos lehet filmes szempontból, hogy így nem tűnik olyan "műanyagnak"...az embereknek általában előítéleteik vannak az animált karakterekkel kapcsolatban, még ha itt nem is egészen erről van szó...
:?
Az orkok kétségkívül kellőképp gusztustalanok, amilyeneknek lenniük kell...
:lol:

Az első részben nem tetszettek bizonyos dolgok Aragornnal kapcsolatban, most viszont kiváló volt az alakítása is Viggonak, jobban átjött a "királyiság" is.
Faramirnál remélem az, hogy halálbüntetés terhe mellett is elengedi a hobbitokat, eléggé meggyőzi zokat is, akik a könyvet nem olvasták a karakter pozitív mivoltáról. A színész nem volt rossz választás. :)

A leeső rohani zászlóban a zenével tényleg fantasztikus volt, az ilyen apróságok miatt lesz talán egy ilyen film az, ami...

Gimli szövegei eszméletlenek, telitalálat.

A tündesereg bevonulása meg...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92553 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Hát akkor jöjjön az én véleményem... Hosszú lesz. :look:

A film fantasztikus. :hello: Én úgy ültem le, hogy nem vártam a könyv pontos követését, és minden változtatás ellenére nagyon tetszett. Egy kivétellel: Faramir, természetesen. :triste: Az nem érv, hogy Aragorn miatt nem lehetett nemes. A legrosszabb, hogy teljesen készületlenül ért, mert még ez a mondat: "Itt a nagy alkalom, hogy Faramir, Gondor kapitánya megmutassa, milyen ember!" a könyvben is benne van, és nem sejtet semmit. "A Gyűrű Gondorba megy." Hát ez kész. Ez abszurd. :rmad2: :shake: :| :cry: Még mindig nem nyugodtam bele, pedig 6-án néztem a filmet. :look: :?
Valaki írta, hogy a könyvben is úgy van, hogy csak akkor mondja, hogy "akkor sem venném fel, ha itt heverne a lábam előtt", amikor Frodóék kardot rántanak. Na ne már! Ez érv? 8O :nono: Ott egy rakás jól felfegyverzett harcos, és megijedne két kicsi hobbittól? :nono: Egyébként meg utánanéztem a könyvben, egy csomót beszélgetnek teljesen barátságosan az úton és Henneth Annúnban is, és Samu elszólja magát, hogy egy Gyűrűről van szó. Faramirt szemmel láthatóan megkísérti egy kicsit a Gyűrű, de ez így van rendjén, ekkor mondja a fent idézett mondatot, majd:

Fa: ... még annyira sem ismeritek az embert, mint én a félszerzetet. Mi, Gondor emberei, álljuk a szavunkat. Az megesik, hogy kérkedünk, de álljuk, amit mondtunk, akár a halálunk árán is. Akkor sem venném el ezt a valamit, ha itt heverne az országúton, azt mondtam. Még ha olyan ember lennék is, aki megkívánja, s még ha nem is tudtam pontosan, mi az, amikor kimondtam, akkor is eskünek tekinteném a szavamat, amely holtig köt. De nem vagyok olyan ember. Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, vannak olyan veszedelmek, amelyektől az embernek menekülnie kell. Üljetek békén! És vigasztalódj, Csavardi! Ha úgy látszik is, hogy a nyelved botlott, tekintsd ezt a sors művének. Nemcsak hűséges vagy, hanem okos is, és a szíved messzebbre lát, mint a szemed. Mert bármilyen különösnek tetszik, ezt nyugodtan közölhetted velem. Talán még segíteni is tudok a gazdádnak, akit annyira szeretsz. Igyekszem a javára lenni, amennyire a hatalmamban áll. (...)Aludjatok hát mindketten békességben, ha tudtok. Ne féljetek! Se látni, se megérinteni nem akarom, sőt még tudni sem akarok róla többet, mint amennyit tudok (s ez bőven elég), nehogy orvul rám támadjon a veszedelem, és rosszabbul álljam meg a próbát, mint Drogó fia Frodó. Most pihenjetek le, csak azt mondjátok meg (ha akarjátok), hogy merre szeretnétek továbbindulni, és mihez akrtok kezdeni? Mert nekem őrködnöm kell, várnom és gondolkodnom. Késő van. S reggel nektek is, nekünk is tovább kell mennünk, sietve, amerre a sorsunk rendeli.
Fr: Szeretnék valami utat találni Mordorba. Gorgorothba készülök. Meg kell találnom a Tűz-hegyet, s bele kell dobnom ezt a Valamit a Végzet-katlanba. Gandalf akarta így. De nem hiszem, hogy valaha is odaérnék.
Faramir egy pillanatig csodálkozva és komolyan bámult rá. Majd látta, hogy Frodó megtántorordik, elkapta, gyöngéden fölemelte, odavitte az ágyához, lefektette, és melegen betakarta.
(...)
S: ... megmutattad, hogy milyen ember vagy: nagyszerű.


[size=9:2tyjzo1x](Bocs az OFF-ért.)[/size] Mindenkinek melegen ajánlom, hogy olvassa el újra azt a részt. :idea: :wink:
A filmben szerintem csak azért viszi Faramir Osgiliathba Frodóékat, hogy találkozhassanak a nazgúllal. Nagyon nem tetszik. :evil:

A többi rész, mit mondtam, nagyon tetszett. Részletesebben:
:arrow: Rohaniak szuperek! :itscool: :dance: Éowyn tökéletes, őt a könyvben is imádtam. Az ördög-, azaz "Szarumán-űzés" kicsit furcsa volt, meg Théoden megfiatalodását is kicsit eltúlozták, de hogy Théodredet is belerakták, az csúcs. :hello: Szegény Éomernek lekicsinyítették a szerepét, illetve részben Théoden kapta, hiszen a könyvbéli Éomer-Aragorn kapcsolat helyett Théoden Aragorn volt. De a változtatás ellenére nagyon szupi. :itscool:
:arrow: Az elejét tökéletesen megoldották! Móris kívülről, Gandalf zuhanása, és mindezektől Frodóhoz jutottunk - csúcs! :cheers:
:arrow: Entek szerintem is - úgymond - soványak. :roll: Az sem volt nagyon jó, hogy úgy döntöttek, hogy nem mennek harcolni, ez egy csomó felesleges jelenetet eredményezett (pecekig mászkálnak Pippinék Szilszakállon :roll: ), egyszerűen korábban kellett volna legyen a letarolt erdőrész, és az ent-tanácsnak már elmondhatta volna. Lehetett volna helyette Hamariberkenye... Bár kétségkívül ez is egy megoldás, mi több, nem rossz megoldás volt. :roll: :wink: :look: A huornok nekem nem annyira hiányoztak. :roll: De a Fangorn nagyon jó, és szerintem a bővítettben biztosan lesz Szilszakáll háza is. :wink:
:arrow: Gollam&Szméagol: szuperül megoldották! [size=9:2tyjzo1x](na ezt megaszondtam: szüperül :roll: )[/size] Mindent kihoztak Szméagolból, és a Samu-féle kétkedőknek is megmutatták, hogy Frodónak igaza van, van benne jó! :agree:
:arrow: Frodó-Samu: Elijah újfent bebizonyította, hogy nagyon tud, de Sean se semmi! 8O Az ő kapcsolatuk teljesen könyvhű, ha a jelentek nem is pontosan. A "te Samud"-os rész nagyon tökéletes, és a "halljunk Frodóról és a Gyűrűről, ami eredetileg Banyapóknál volt, kellett a végére. :itscool: Sugárzik belőlük a barátság. És az a tekintet, ahogy Frodó ráfogja a kardot Samura... Szerintem nem kellett digitális teknika, mint Bilbónak az első részben Völgyzugolyban (azon nagyon látszott, hogy az volt :roll: ). :P :idea: (Már nem találok megfelelő emotikonokat az érzéseim kifejezésére. :) )
:arrow: Trufa&Pippin: kicsit kevés volt, de ahogy Trufa felébreszti Pippint, és a nézőt: "Nem lesz többé Megye, Pippin!" Csúcs! :itscool:
:arrow: Helm-szurdok: tetszett a csata, és sokakkkal ellentétben nekem az is, hogy az egyes, mellékszereplő emberek érzéseire is ki volt élezve. :idea: Például a két kisgyerek, akik mennek a lovon. Amikor elküldte őket az édesanyjuk, és jöttek az orkok, belémnyilalt, hogy "úristen, meg fog halni" :cry: , de végül nem halt meg. :) És az emberek rettegéssel vegyes daca a szurdokban... 8O Engem az egri ostromra is emlékeztetett (tudom, hogy nem lehet semmi köze hozzá :) ). És az asszonyok, gyerekek... És a harcos rész is tetszett, Gimli aranyos volt ("Dobj át! Nem tudok távolugrani! Dobj már át! És a tündének egy szót se!").
:arrow: Zene: mint az 1. részé! Csodás! :hello: 8O :wink:
:arrow: Vargok: fölöslegesek voltak. Csak hogy Aragorn "meghalhasson" :roll: :) :shake: És szerintem aranyos volt, amikor a lova megtalálta. :idea: :twisted: :look: Ehelyett is lehetett volna más, kimaradt rész. :roll:
:arrow: Arwen: szerintem a "műveletlenebb" nézőknek is el kellett magyarázni a tündék vívódását, meg hogy a tünde-ember házasság nem olyan egyszerű, mint már valaki írta. Bár hogy Galadriel hogy jött a képbe... Biztos gondoltak C.B. rajongóira is. :roll: :)
:arrow: Nazgúl: hát tényleg nem félelmetes, és csak "miatta" elmenni Osgiliathba... nem tetszett. :roll: A plakátról ismert jelenet, és hogy Faramir, azaz nem Faramir, hanem Boromir2 végre rájön, hogy nem tudja használni a Gyúrút, az jó volt. :roll: :wink:
:arrow: Egyebek: Henneth Annún és a Tiltott Tó látványilag csodás! 8O Ugyanitt Frodó és Gollam szintén nagyon jó! :agree: Faramirral kinézetileg incs bajom. A haradi embernek tényleg kifejezetten szép szeme volt, amikor Frodóék elrejtőztek előlük. :roll: (Ja, az a jelenet is nagyon Aragorn! :agree: ) Bár lehet, hogy ez szándékos, végülis nem mondta senki, hogy minden haradi ember csúnya és a velejéig romlott... De ha oda született, mit csináljon szegénykém.

Na, bocs a kisregényért. :roll: :oops: De ha eszembejut valami, még visszajövök... :twisted: :) Jó lenne még látni, talán elmegyek én is a tesómmal és anyuval (ők még nem látták). :roll:
Értékelés: összességében olyan 8-as körül. (A Faramiros rész nélkül 10-est adnék.) És ez még változhat. :look:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92548 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Balrog Sándor írta: Nem igazán értem hogy milyen love-storyról beszélnek itt egyesek. Aragorn nem is közeledett Eowynhez. Csak a nő volt oda érte. Az pedig végig Arwenezett. Ha esetleg Aragornnak is bejött volna Eowyn akkor egyet értek a love-storyval. De így hülyeség. Meg amit mindenütt emlegettek: SZERELMI HÁROMSZÖG! Szerintem nem volt semmi ilyen.


Szerintem van. Ha Aragornnak közömbös lenne Éowyn, akkor nem nézett volna rá úgy a lóról, amikor a lány a néppel indul lefelé a hegyről, a lovasok pedig mennek a vargok ellen. Szerintem a filmben (!) Éowyn érzelmei nem teljesen viszonzatlanok. Aragorn pedig vívódik egy kissé, mert szereti Arwen-t, viszont a vele való kapcsolata ott és akkor szinte esélytelen és nincs perspektívája. MI tudjuk, hogy ez másképp lesz, de ő akkor és ott még nem tudja.
De ezt a témát folytassuk inkább az Éowyn topikban.

ÉN is jövök még majd egy részletes véleménnyel, de előbb meg kell néznem még egyszer a filmet. Addig pontszámot sem adnék, de azt már most tudom, hogy az első részt nem tudta nálam túlszárnyalni.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92489 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Jajj és amikor a szél elkapja az egyik rohani zászlót, közben skót duda...hahhhhh :crying:

Huhú :)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.405 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére