J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 3 hónapja #293837 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

James írta: Harryék biztos visszamennek a Roxfortba kutatni, mivel Dumbledore szerint ott van az egyik horcrux.

Hujjujuj... Lemaradtam. Hogyhogy? Ez benne volt a könyvben?

És a varázslat kitaláláshoz. Piton azért elég nagy varázsló most, de ne feledjük, hogy még iskolás korában találgatott ki varázsigéket, akkor még nem lehetett akkora hű de nagy... :? És én még mindíg azon vagyok, hogy DE HOGYAN? Nem hinném hogy a Roxfotrban egy diák megtehette hogy csak úgy kísérletezésből félbetépte iskolatársait...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293829 Írta: James
James válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Harryék biztos visszamennek a Roxfortba kutatni, mivel Dumbledore szerint ott van az egyik horcrux.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293817 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Piton is talált ki varázsigét.


Na, én is ezt mondom, nem is egyet (végülis volt lehetősége kísérletezni kedves évfolyamtársain :D )

vera: Na igen..., én se tartom túl valószínűnek, hogy tanulni visszamennének.. (max. kutatni, érdeklődni) nem is lenne idejük rá, még elég sok horcrux van szabadon.. Vagy pedig nem 1 évet fog felölelni a cselekmény, hanem többet, de úgy hogy Voldemort és társai ott ólálkodnak az úgy nem túl vicces.. mármint nekik
Az jutott eszembe, hogy hogy fognak tudni kinyírni olyan rohadt osk halálfalót, akik válogatás nélkül leátkozzák a fejüket.. és nekik
1. nem voltak (pár példától eltekintve) jó SVK tanáraik
2. nem igazán ismerik a feketemágiát, jó a tiltott átkokat igen, de mást nem nagyon.... aurorképzésre meg nem lesz nagyon idejük...

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293786 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Piton is talált ki varázsigét.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293784 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thaurwathiwen írta: éés.. .szerintetek Harryék visszamennek a Roxfortba 7.-ben, ha egyáltalán kinyit?


Szerintem nem nyit ki az iskola. Roxfort Dumbledore nélkül? Meg a szülők félteni fogják a gyerekeiket... Ettől függetlenül szerintem még visszamennek a Roxfortba, de nem tanulni. Vagy kutatni (a régi merengős elmélet nem rossz, bár már nem tom kié volt az alapötlet...), vagy talán a végső összecsapáskor...

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293773 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Meg új varázsigét csak a legjobbak, legerősebbek tudtak alkotni sikeresen, mivel gondolom elég nagy lehet a kockázata...
(de nem hinném, hogy Voldemortot elriasztotta a sok véletlen áldozat vagy Piton barátunkat)

Úgy elképzeltem, hogy hogy lehetett Luciussal jóban lenni... :twisted:
hmm...sötét jegy a bal alkarodon, beszédeidben egekig magasztalod őméltóságát stb..stb... :twisted:
De tény, hogy kivételezett Malfoyjal, mondjuk lehet, hogy nem akart összeütközésbe kerülni apucival... :D hát tény, hogy Pitonnak nem a szánalom az erős oldala, szal nem zárom ki a Narcissa-dolgot én se, jobban meggondolva... nem az a típus, aki együttérzésből csinált volna valamit valaha is... de nem hiszem azt sem, hogy bárki miatt kockáztatná a helyzetét, mind a Nagyúrnál, mind a Rendnél, ha nem fűződne hozzá valami egyéni oka... mondjuk ki tudja... tény, hogy kimagyarázni ki tudja magát, meg okklumenciából se túl rossz :D

Hmm... jó kérdés.. az adava kedavra az örök rejtély... kezdem úgy érezni, hogy Voldemort volt ennyire elmebeteg, hogy kitalálta :D
(Ja Griffi egyébként se használhatta vonla, végülis az AK feketemágia, ő meg a fő jó, elvileg :D )

éés.. .szerintetek Harryék visszamennek a Roxfortba 7.-ben, ha egyáltalán kinyit?
Hmm.. kíváncsi vagyok már most a hetedikre... (am iazért gáz, mert sok idő kell még hozzá, illetve addigra sztem ki fogok fogyni az olvasható fanficekből... és addigra olyan szinten meg fog változni a véleményem mindenkiről.. hogy hajajjj.. :D )
Nelossel: csaknem te is olvastál olyan fanficeket, amik alapjaiban rengették meg a HP-világképedet? :D

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293765 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta: Szerintetek hogy lehet feltalálni egy új varázsigét?


Hasadra csapsz, és azt mondod, abrakadabra?

Varázslatot sztem úgy lehet, mint a non-verbális varázslatok működnek, csak fordított sorrendben. Először csak arra kell koncentrálnod, hogy mi legyen a hatása, persze, ügyesen, hozzáértve találsz hozzá megfelelő pálcamozdulatot is, amivel nem robbantod fel a házat, ha mondjuk a patkányt akartad sárgára színezni, majd egy, a varázslatot leginkább lefedő szót találsz hozzá. De ez szerintem már részletkérdés, mert a varázsige csak a jobb koncentráció miatt kell.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293763 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintetek hogy lehet feltalálni egy új varázsigét?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293760 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta:

Nóli írta:

Rabyn írta: Griffendél korában mégnem volt Adavakedavra

Ezt honnan tudod?


Gondolom. Túl egyszerű lenne. Meg akkor a varázslóknk semmire se lenne szüksége, és az gáz volna. Ha belegondoltok pénzt se tudnak varászolni. (csírák) :twisted:

Meg Griffendél biztos lovag volt.


Plusz az sem egészen elhanyagolható tény, hogy Griffi a középkorban élt. :roll:

Thaurwathiwen írta: Adava Kedavra: miért repkedett Dumbledore az AK hatására? jó tudom, így leesett, és ennek biztos megvolt a dramaturgiai oka, mert miért ne lenne... De ha mindenki repked, miután a halálos átok eltalálja, akkor lenne rajtuk külsérelmi nyom, és nemcsak annyi lenne, hogy ijedten néztek ki a fejükből...


Tényleg, miért is repked? Az nem igazán lehet, hogy átesi a korláton, mivel ha jól emlékszem, akkor a korlátnak dőlve ül... Lehet, hogy Piton olyan erős átkot küldött volna rá?
Egyébként megértelek, nekem is nehéz elvonatkoztatnom a fanfic-szereplőktől, túl sokat olvastam már. ^.^'

Veramacska, az ezért is lehetett, mert az apjával jóban voltak Roxfortos időben és az után is együtt "mulatták az időt". De tényleg szerethette vaalhogy Narcissát, ha nem is szerelemből... Ha jól emlékszem, még Bella is meglepődik, hogy Piton vállalja az Esküt. Sztem viszont Lilybe nem volt szerelmes Perselus.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293742 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta:

Rabyn írta: Griffendél korában mégnem volt Adavakedavra

Ezt honnan tudod?


Gondolom. Túl egyszerű lenne. Meg akkor a varázslóknk semmire se lenne szüksége, és az gáz volna. Ha belegondoltok pénzt se tudnak varászolni. (csírák) :twisted:

Meg Griffendél biztos lovag volt.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293725 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thaurwathiwen írta: Ha valakibe Piton szerelmes volt, az Lily...


Nem mondasz rosszat... DE azért mindkettőjükbe szerelmes lehetett... DE ha nem is szerelmet, valamit bizti érzett Narcissa iránt a szánalmon kívül, hogy ezt megtette. Meg kezdettől fogva mindig hogy pártolta Malfoyt...

Thaurwathiwen írta: Adava Kedavra: miért repkedett Dumbledore az AK hatására? jó tudom, így leesett, és ennek biztos megvolt a dramaturgiai oka, mert miért ne lenne... :D De ha mindenki repked, miután a halálos átok eltalálja, akkor lenne rajtuk külsérelmi nyom, és nemcsak annyi lenne, hogy ijedten néztek ki a fejükből...


Én úgy képzelem el ezt az egészet, hogy az energialökéds hatására elveszti a test a stabilitását és így ahelyett, hogy a halott összerogyna, hátralökődik. Szvsz Dumbi átesik a korláton. Hogy mégsem törte össze magát teljesen, szerintem azért van, mert az átok mintegy átjárja a testet utána pár mp-ig ami megakadályozza a további sérülést. Utána nem olvastam, úgyhogy simán lelőhettek, ha hülyeséget mondtam...

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293692 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Griffendél korában mégnem volt Adavakedavra

Ezt honnan tudod?
Kar'sa: engem is érdekelne hogy ezt miből gondolod...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293671 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Vajh, azt is Voldi találta fel? (ezt nem tudom, benne volt-e a könyvben) hmm....

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293669 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Griffendél korában mégnem volt Adavakedavra

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293641 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jah, Ginny, aki titokban halálfaló, és Harryvel hancúrozik, hogy aztán feltálalhassa Voldynak vacsorára... :twisted: najó, ez még tőlem is rosszindulatú volt...hmm....
vagy Ginny a horcrux? najó... ez még Rowling néha megjelenő szadizmusán is túllépne... végülis Voldy turkált Ginny fejében is...
Kar'sa: Te mire gondolsz azzal kapcsolatban, hogy Ginny fura?

Eleniel: A Harry, a horcrux dolgon már én is gondolkoztam, aztán meg is cáfoltam, de már nem igazán tudom, hogy hogyan.... talán azzal, hogy Voldy több mint biztosan ki akarja nyírni Harrykét, és ha Harry horcrux lenne, az nem tenne jót a halhatatlanságának

Piton szereti-e Narcissát? hmm... egész jó kérdés....hmm... én Pitont nem igazán olyannak ismertem meg a könyvek alapján, aki bárki miatt el tudna követni esetleges hülyeséget...
Ha valakibe Piton szerelmes volt, az Lily... jut eszembe Slughorn mirét csak Lilyről nyöszörgött, hogy milyen jó volt bájitaltanból, ha Piton is odajárt?? :D Ezt a Lilys dolgot nme tudom honnan szedem, de hmm... itt jön képbe az az apró probléma, hogy túl sok fanficet olvastam/írtam, amiknek a hatása alól nem tudom kivonni magam, mármint a szereplők értelmezésében)

Észrevettem valamit, lehet, hogy más már hamarabb észrevette, és beírta ide, meg ilyenek, de Rowling gondos tervezését (horcruxok, miegymás), remekül mutatja, Voldemort neve... (mire jó a franciatanulás... :D ) tehát: asszem úgy szokták fordítani, hogy a 'halál szárnyalása' (voler= repülni; mort=halál), de a voler jelent meglopni-t is: tehát: "a halál tolvaja" -->végső soron mit csinál Voldy? Meglopja a halált azzal, hogy halhatatlanságra tör...., de egyúttal az első fordítás is helyes, és illik rá...szvsz...
Más: szerintetek lehetséges, hogy Griffendél kardja horcrux legyen? másrészt, mi a fenéért kell egy varázslónak kard?? ott az adava kedavra.. az pont elég halálos...

Adava Kedavra: miért repkedett Dumbledore az AK hatására? jó tudom, így leesett, és ennek biztos megvolt a dramaturgiai oka, mert miért ne lenne... :D De ha mindenki repked, miután a halálos átok eltalálja, akkor lenne rajtuk külsérelmi nyom, és nemcsak annyi lenne, hogy ijedten néztek ki a fejükből...

(azért gondoljatok bele, milyen csalódás érne, ha ebből csomó minden nem jönne össze a 7.-ben, asszem megírnám a saját befejezésemet... :D )

Huhh... asszem megint írtam egy kisregényt... néha le kéne lőnöm magam, úgy érzem :D :D

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293626 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: Most totál nem ide illő módon, de nekem valami nem stimmel Ginnyvel.
Szerintem van neki valami "sötét titka" jellegű dolga. Mondjuk hogy vámpír, vagy ilyesmi...

Szerintem sem tudunk róla mindent amit kéne

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293616 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: Most totál nem ide illő módon, de nekem valami nem stimmel Ginnyvel.
Szerintem van neki valami "sötét titka" jellegű dolga. Mondjuk hogy vámpír, vagy ilyesmi...


Ginny? Miből gondolod? 8O
Mert ha Pitonról derül ki, az oké. "Nagyra nőtt denevér", aki nem szereti a fényt, az arcszíne sem kifejezetten egyészséges. Szóval róla elhinném.
8)
De Ginnyről?

Pitonról egyébként az a véleményem, hogy tényleg nem erős oldala, hogy bárkivel megszerettesse magát. Bizonyára tényleg nem bírja a Griffendéleseket, de biztos, hogy ebben van némi rájátszás is. Így az összes Mardekáros csemete elmesélheti otthon, hogy ki nem állhatja őket, meg állandóan szívatja Harryt, ami eleve jó pont, és megkönnyíti a ténykedését a másik oldalon. Nem hiszem, hogy valóban áruló lenne, vagy kettős ügynök. Szerintem D. nem véletlenül bízott meg benne. De ezt logikusan nem tudom alátámasztani.

A horcrux-témáért bocs, nemigen tudok visszaolvasni.
:roll:

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293583 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Most totál nem ide illő módon, de nekem valami nem stimmel Ginnyvel.
Szerintem van neki valami "sötét titka" jellegű dolga. Mondjuk hogy vámpír, vagy ilyesmi...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293548 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Eleniel (csillaglany) írta: Nem tudom, hogy Piton szereti-e Narcissát, ehhez túl kevest tudunk a nőről. Szerintem csak együtt érez vele valahol, mert tudja róla, hogy szereti a fiát, méghozzá annyira, hogy ez adott esetben szembefordíthatja Voldemorttal. Ami nem kifejezetten tenne jót az egészségének. Talán ő az egyetlen a halálfalók között, aki még képes a szeretetre, és ezért viszonyul hozzá így. Talán D. hatására. :roll:

ÖÖÖ.... Szerintem ha azt nem is szabad mondani, hogy Piton nem tud szeretni, én úgy gondolom, az együttérzés nem a legerősebb oldala... Vagy szeretetből, vagy számításból tette. Jótékonykodni nem szokása.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293546 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Eleniel (csillaglany) írta: Nekem inkább az a jelenet gyanús, amit Hagrid említ... Amikor arról beszél, hogy Piton veszekszik Dumbledore-ral, és olyasmit említ, hogy nem akarja végigcsinálni. De mit? Előre tudták vajon, hogy neki kell kimondania az Avada Kedavrát? Lehet, hogy mindenkit átvertek és D. mégsem halt meg? (Jó lenne, de valamiért azt súgja a szívem, hogy D. tényleg meghalt.)

Még valami, de ezt csak halkan kérdezem. Mi van, ha Harry is egy horcrux? Hiszen párszaszájú, meg minden. Na az lenne a poén, mert akkor Harrynek szeppukut kell elkövetnie, ha végezni akar Voldemorttal. Esetleg felkéri segédnek Pitont (bocs, ez erős volt :twisted: ).

Nem tudom, hogy Piton szereti-e Narcissát, ehhez túl kevest tudunk a nőről. Szerintem csak együtt érez vele valahol, mert tudja róla, hogy szereti a fiát, méghozzá annyira, hogy ez adott esetben szembefordíthatja Voldemorttal. Ami nem kifejezetten tenne jót az egészségének. Talán ő az egyetlen a halálfalók között, aki még képes a szeretetre, és ezért viszonyul hozzá így. Talán D. hatására. :roll:



azt már kitárgyaltuk, hogy Harry nem horxux. szvsz Piton tudta, hogy neki kell majd megölne Dumblit.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293532 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem inkább az a jelenet gyanús, amit Hagrid említ... Amikor arról beszél, hogy Piton veszekszik Dumbledore-ral, és olyasmit említ, hogy nem akarja végigcsinálni. De mit? Előre tudták vajon, hogy neki kell kimondania az Avada Kedavrát? Lehet, hogy mindenkit átvertek és D. mégsem halt meg? (Jó lenne, de valamiért azt súgja a szívem, hogy D. tényleg meghalt.)

Még valami, de ezt csak halkan kérdezem. Mi van, ha Harry is egy horcrux? Hiszen párszaszájú, meg minden. Na az lenne a poén, mert akkor Harrynek szeppukut kell elkövetnie, ha végezni akar Voldemorttal. Esetleg felkéri segédnek Pitont (bocs, ez erős volt :twisted: ).

Nem tudom, hogy Piton szereti-e Narcissát, ehhez túl kevest tudunk a nőről. Szerintem csak együtt érez vele valahol, mert tudja róla, hogy szereti a fiát, méghozzá annyira, hogy ez adott esetben szembefordíthatja Voldemorttal. Ami nem kifejezetten tenne jót az egészségének. Talán ő az egyetlen a halálfalók között, aki még képes a szeretetre, és ezért viszonyul hozzá így. Talán D. hatására. :roll:

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293528 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jah, a merengőhöz... ott csak azok a gondolatok vannak, amiket egyszer már odarakott, és vsz Dumbledore nem teljesen kiürített aggyal ment meghalni...nem? :D remélhetőleg azért a leglényegesebbeket berakta, pl, hogy miért bízott meg Pitonban....
Piton nem lehet gonosz... nem vallana Rowlingra, ő szereti a csavarokat.... végülis Piton a Mardekár vezető tanára és nem mellesleg gyűlöli Harryt, amire az 5. óta minden oka megvan :D én se kedvelném, ha az én merengőmbe nézett volna bele... ;) másrészt van egy mondat a 6. végén... ami nekem azt mutatja, hogy Piton nem gonosz (jó, én elvakult Piton-fan vagyok, szóval ez nem is olyan meglepő:D), tehát.. van egy pár gyanús mondat (sorry, az angol idézetekért, és esetleges szavakért, de mivel a HP6-ot csak angolul olvastam, ezért gőzöm nincs, hogy mi hogy van :D )
"Blocked again, and again, and again until you learn to keep your mouth shut and your mind closed, Potter!" -ha áruló lenne, miért mondaná ezt neki, végülis, ha Harry nem tanulja meg lezárni az elméjét vagy nem képes megtanulni a non-verbal varázsolni, akkor Voldinak könnyebb ellenfél lesz, és nagyobb lesz az esély a végső győzelemre...
Másrészt: Miért szűnteti meg az átkot Harryn, jó, tudom, azt mondja, hogy Harry a Nagyúré (bizt Horcruxot akar vele csinálni, remek kis áldozat lenne hozzá :D )?
Na mindegy, én meg vagyok győződve arról, hogy Pitonnak később nagy szerepe lesz, ráadásul valami pozitív...de abban nem hiszek, hogy Dumbledore mégis élne... mert az kicsit rontaná az Avada Kedavra hírnevét :D
Azért elég sok elvarratlan szál van még erre az utolsó részre, tehát bízom benne, hogy izgalmas lesz.... (és ne Piton haljon meg, pedig szerintem szegény meg fog, vagy ha nem ő, akkor Lupin, végülis Pettigrewnak nem hiába van ezüst keze...) (hmm...vagy mindkettő, amilyen az én szerencsém:P :D )
7. rész: én azért pár dologra roppant kíváncsi lennék
Harry mikor tanulja már meg azt a rohadt Okklumenciát?
Miért villant fel diadalmas fény Dumbledore szemében a 4. részben, amikor Harry mondta h Voldemort már hozzá tud érni?
Illetve, mit láthatott Dumbledore, mikor megitta azt a löttyöt?
...és... mi lesz Dracoval? a Nagyúr nem lesz túl boldog... az biztos...
Najó, szerintem most abbahagyom, mert a kérdéseimet még egy ideig tudnám sorolni...

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293501 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kár hogy a Horcrucx sötét mágia így Dambledornak nem lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293484 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Akkor meglátja DUmbi által odarejtett gondolatokat...
Télleg ez jó ötlet...
Ugye a gondolatok nem halnak meg a tulajdonossal, ha ily módon konzerválva vannak?
Mert tuti vannak benne új infók a Horcruxokról :)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293466 Írta: Legos
Legos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
És ha Harry belenéz Dumbledore merengőjébe?

"A woman without a man is like a fish without a bicycle"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293424 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Elluin írta: Lehet, hogy Dumbi még visszaköszön a 7. részben.


Legfeljebb a portréja. :P Remélem legalábbis. Ne legyen már Dumbledore egy Gandalf utánérzés...

HP: It cannot be! You fell!
D: I come back to you now at the turn of the tide.


:)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293413 Írta: Elluin
Elluin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lehet, hogy Dumbi még visszaköszön a 7. részben.

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293408 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Endor, na akkor ebben egyetértünk... Én más halált is eltudtam volna képzelni Dumbinak, minthogy kirepül a toronyból, lebeg egy pillt, aztán lezuhan és szétcsattan a park füvén... Valahogy nem ez passzolt a fejemben a "kor leghatalmasabb mágusa" halálai közé... :roll:

veramacska írta: Miért gondoljátok, hogy előre tudta, hogy Piton áruló? Szerintem IGENIS bízott Pitonban. Ez a szeretet és bizalom ereje ami megkülönbözteti a jófiúkat a rosszfiúktól és szerintem az egész könyv egy fő üzenete is. És ki tudja, talán Pitonban is megszólalhat egy hálaérzés, mint ahogy Harry is lekötelezte Féregfarkot. Az ilyesmi még visszaköszönt.


Elejében lehet valami, de Pitonnak miért kellene hálásnak lennie?

Ööö... Egyébként hogy jutottatok el attól, hogy Piton szeretheti-e Narcissát odáig, hogy Piton gonosz lenne-e? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293406 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:
Hát ha ez lesz a csattanó, akkor a 7. könyv a falhoz fog csattanni... :P


Mélységes egyetértés... :up:

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293377 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta:

Cerebrum írta:

Rabyn írta: Bár én még mindig fenntartom azt a lehetőséget, hogy igazából Harry egy elterelőhadművelet és nem is ő a kiválasztott.


Akkor sztem nem "Harry Potter és a ..." lenne a regénysorozat címe. :)



Hát épp ez lenne benne a csattanó. Rowlingtól kitelik.


Hát ha ez lesz a csattanó, akkor a 7. könyv a falhoz fog csattanni... :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.150 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére