J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 3 hónapja #292726 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mesedélután van a HBOn:) az előbb HP3 ment most meg Peter Pan:)
A Hp3at láttam már vagy 60szor, viszont csak most tűntek fel apró részletek benne. PL, hogy nagyon odafigyeltek a festmények életére, hogy mindenféle beszólások vannak benne:D
Amugy megyfigeltétek, hogy Dumbledor és Lupin pálca nélkül varázsol benne? Biztosan magidok.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292610 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha már pszichológia: az emlékezetről szóló elméletek egyikét egy bizonyos Lockhart dolgozta ki.. :mrgreen: (és Crais, '72-ben, ha ennek a könyvnek hinni lehet) nem tudom, véletlen-e, nekem mindenesetre megkönnyítette a pszichótanulást :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292604 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Minerva írta: Majd a végén kiderül, hogy Harry Petunia nénit keresni minden nőben... :P :mrgreen:

Ez fájt :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292598 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Majd a végén kiderül, hogy Harry Petunia nénit keresni minden nőben... :P :mrgreen:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292506 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igen arra gondoltam, hogy mekkora már, hogy Harry és az Apja is vöröshajúba szerettek bele.

Egyébként Harry nehezen vonzódhat az anyjaféle nőkhöz tekintve, hogy nem ő nevelte fel:) és ez csak ekkor áll.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292264 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Majd Rabyn megmondja mire gondolt, de biztos nem Freud nézeteire, hanem szimplán arra, hogy Harry apja is egy vörös hajú lányhoz vonzódott, meg most Harry is... :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
18 éve 4 hónapja #292260 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
OFF
Amúgy olvastam pszichológ könyvben, hogy sokszor a fiúk az anyjukhoz, a lányok meg az apjukhoz hasonló partnert keresnek, de ez inkább a belső tulajdonságokban nyilvánul meg.
ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292254 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
jajajaa.... :) Így értem. Anyakomplexus. vagymi...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292238 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Már nem azért, de sztem Rabyn nem arra célzott, hogy Harry és Ginny mostohatestvérek lennének, hanem arra, hogy Harry ösztönösen vonzódhat a vörös hajú lányokhoz... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292226 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egészen biztos:

"... A tóparti lánycsapat egyik tagja szólt rájuk. Vállára omló sűrű, sötétvörös haja volt, és élénkzöld, mandulavágású szeme - mint Harrynek.
Harry az édesanyjára ismert benne. ..."
/Harry Potter és a Főnix Rendje, Ption legrosszabb emléke - 559 o./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292222 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Mégvalami: Ha jól emlékszem Harry anyja vörös volt. Harry meg hasonlít az apjára. Ginny meg vörös:)

ööö. Lehet hogy az én genetikai ismereteim hiányosak de ha Harry ANYJA volt vörös meg Ginny, akinek az egész csalűdja... Akkor nem lehetett Ginnynél semmi postás. Az összes Weasley vörö mind, egytől egyig. Max Harry anyjánek lehetett volna hozzájuk valami köze, de mivel ő "sárvérű", Weasleyék pedig "aranyvérűek", ez sem túl vaslószínű.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292220 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: gonosz moderátori szívem törölt :P

Tegnap bele-bele olvastam a hp6ba. Csak engem zavar Ginny stílusa vagy mást is? Olyan szavakat és szófordulatokat használ, hogy az rémes. (égesd magad, macsóbb stb.)

Mégvalami: Ha jól emlékszem Harry anyja vörös volt. Harry meg hasonlít az apjára. Ginny meg vörös:)


Tényleg elég érdekes szóhasználata van, de ifjú még és kiforratlan, remélem kinövi.

Harry anyja biztosan vörös volt?
Vissza kéne olvasni Piton emlékeit.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292210 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ginit a "postás" hozta :wink:

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292139 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
gonosz moderátori szívem törölt :P

Tegnap bele-bele olvastam a hp6ba. Csak engem zavar Ginny stílusa vagy mást is? Olyan szavakat és szófordulatokat használ, hogy az rémes. (égesd magad, macsóbb stb.)

Mégvalami: Ha jól emlékszem Harry anyja vörös volt. Harry meg hasonlít az apjára. Ginny meg vörös:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291535 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel (Voronwë) írta:

Cerebrum írta:

Legos írta: Egyébként tudtátok, hogy az első részből Nicolas Flamel létező személy?


Igen, és állítólag a Sion-rend tagja is volt. A legenda szerint valóban nagyon sokáig élt, és sokak szerint meg sem halt. :P Bár valójában nem volt alkimista, mégis titokzatos körülmények között tett szert nagy vagyonra...


Ez a Sion-rend vhonnan ismerős... csak nem az Opus Dei vmelyik elődje? Mintha ott olvastam volna ilyesmi nevet...


Nem igazán, a Sion-rendnek leginkább a templomos lovagokhoz, a rózsakeresztesekhez és a szabadkőművesekhez, meg egyéb misztikus társaságokhoz van köze. Az Opus Dei alkalmasint ellene van az ilyesminek... de a témához tudom ajánlani a Szent vér, szent grál - Az abbé titka c. könyvet, három amcsi újságíró követte el, gyakorlatilag félfikciós dokumentumregény érdekes kérdésekkel, és meredek elméletekkel. A szerzők neve pillanatnyilag nem jut eszembe, de a cím biztos.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291529 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azt hiszem a Da Vinci kódban is van nem?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291528 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

Legos írta: Egyébként tudtátok, hogy az első részből Nicolas Flamel létező személy?


Igen, és állítólag a Sion-rend tagja is volt. A legenda szerint valóban nagyon sokáig élt, és sokak szerint meg sem halt. :P Bár valójában nem volt alkimista, mégis titokzatos körülmények között tett szert nagy vagyonra...


Ez a Sion-rend vhonnan ismerős... csak nem az Opus Dei vmelyik elődje? Mintha ott olvastam volna ilyesmi nevet...

[/i]

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291409 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azér a levelezés nem= a szerelemmel, de még csak a járással se... régen még divat is volt levél útján baráti kapcsolatot fenntartani.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291365 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jut ezsembe, akkor most Ron meg Hermione összejöttek nem? Akkor mi lesz szegény Viktorral? Hermione említi a könyvben, hogy még levelezik vele...

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291327 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Legos írta: Egyébként tudtátok, hogy az első részből Nicolas Flamel létező személy?


Igen, és állítólag a Sion-rend tagja is volt. A legenda szerint valóban nagyon sokáig élt, és sokak szerint meg sem halt. :P Bár valójában nem volt alkimista, mégis titokzatos körülmények között tett szert nagy vagyonra...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291323 Írta: Legos
Legos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egyébként tudtátok, hogy az első részből Nicolas Flamel létező személy?

"A woman without a man is like a fish without a bicycle"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291150 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: A mézeskalács receptjét ne itt beszéljétek meg:))


Százfűléfőzetes példa kellett volna... :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291136 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A mézeskalács receptjét ne itt beszéljétek meg:))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291093 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta:

Cerebrum írta: Nem sikeredhet csak úgy, mert ahogyan Slughorn is mondja, ez egy bonyolult varázslat.

Olyan mintha véletlenül beömlene a liszt a tojás meg a cukor a sütőbe, és mázlidra mézeskalácsházikó sülne ki belőle :P


Meg a méz.
Azért méz nélkül a mézeskalács még csodával sem működik :) )

De egyébként igaz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291084 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Nem sikeredhet csak úgy, mert ahogyan Slughorn is mondja, ez egy bonyolult varázslat.

Olyan mintha véletlenül beömlene a liszt a tojás meg a cukor a sütőbe, és mázlidra mézeskalácsházikó sülne ki belőle :P

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291059 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

veramacska írta:

Alyr Arkhon írta:

Elluin írta: Így igaz egy embert túl könnyű lenne megsemmisíteni ezért nem lehet ember a horcrux.


Szerintem nem azért.
Egy embert nem tudsz elrejteni úgy, mint egy tárgyat, és valószínűleg sokkal nehezebb is végrehajtani a lélekdarab-beágyazást egy olyan dolgon aminek már eleve van lelke.


Erre vonatkozó elméletemet régebben kifejtettem... (Ápr. 29.) Mi van ha egy embert nem AKARNAK horcux-szá tenni, csak úgy sikeredik? Ebben az esetben igen lényeges, hogy bár elméletileg baromság, ember is lehetne horcux.


Nem sikeredhet csak úgy, mert ahogyan Slughorn is mondja, ez egy bonyolult varázslat.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291055 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Elluin írta: Így igaz egy embert túl könnyű lenne megsemmisíteni ezért nem lehet ember a horcrux.


Szerintem nem azért.
Egy embert nem tudsz elrejteni úgy, mint egy tárgyat, és valószínűleg sokkal nehezebb is végrehajtani a lélekdarab-beágyazást egy olyan dolgon aminek már eleve van lelke.


Erre vonatkozó elméletemet régebben kifejtettem... (Ápr. 29.) Mi van ha egy embert nem AKARNAK horcux-szá tenni, csak úgy sikeredik? Ebben az esetben igen lényeges, hogy bár elméletileg baromság, ember is lehetne horcux.

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291035 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Elluin írta: Így igaz egy embert túl könnyű lenne megsemmisíteni ezért nem lehet ember a horcrux.


Szerintem nem azért.
Egy embert nem tudsz elrejteni úgy, mint egy tárgyat, és valószínűleg sokkal nehezebb is végrehajtani a lélekdarab-beágyazást egy olyan dolgon aminek már eleve van lelke.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291026 Írta: Elluin
Elluin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Így igaz egy embert túl könnyű lenne megsemmisíteni ezért nem lehet ember a horcrux.

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291007 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

veramacska írta: Ja, a horcux témára meg visszatérve most olvastam... Miért ne lehetne ember horcux, hisz Dumbledore szerint V kígyója is az. Ami ugyan nem ember, de azért élőlény. No meg az egymás tudatába való behatolás meg a sebbel érzett érzelmek... Mivel érez az ember, ha nem a lelkével?


Nem arról van szó, hogy egy élőlény nem lehet horcrux, hanem hogy túl nagy kockázat élőlényt annak használni. (Ezt ha jól emlékszem Dumbledore is említi.) Nagini is csak végszükségből lett az, de azt nem szabad elfelejteni, hogy ő voltaképp Voldemort háziállatkája.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.186 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére