J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 5 hónapja #288703 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
gondoltam belinkelem ezt: www.the-leaky-cauldron.org/comme ... 8450&pg=54
ez egy fórum, ahol angolul osztják meg egymással a tapasztalatokat...egy kettő beválik:)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288699 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A linkeknél a doboz kinyitása (keresd meg a kulcsot)
És bizti lehet valamit csinálni a kávéval és az idegesírőn zizgő pörgettyűvel is... Meg a telefonnal is tuti... Ill a szemetesnél alul vannak írógépezett szavak, azokat is sorba lehet állítani...
Én nem tudom meggyógyítnai a virágot! Adtam neki6piros és 3 ződ csöppet, de még mindíg teljesen fonyadt...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288698 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
na akkor mondom, én mit találtam eddig. összeszedtem 4 hozzávalót egy kéziratoldalhoz (a hajkefénél le lehet radirozni egy fecnit) + az érméket a helyükre tettem, ami egy rajzot adott + életre keltettem a virágot (akinek nicns rádiója: 6 a pirosból, utána 3 a zöldből) - ezután egy korai skicc nevekkel az ajándék:) + a linkeknél a gyertya melletti dobozt ki lehet nyitni...szóval eddig megvan az 1., a 2., a 4. oldal és a kézirat...valami ötlet, h hol keressek még vmit?:) kezdem elveszteni a türelmem:)))

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288673 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lin írta: Kar'sa: az üvegcsét igen, a másikat még nem fedeztem fel. Csak egy tipp: hallgasd meg a rádiót! :D


Nincs hangom, adhatnál valami tippet, gondolom megadja, hány cseppet kell melyikből...

A papírdarabosnál meg kijön valami olyan, hogy "ring five times and tap within" (ötször forgasd körbe a csészét) de utána??? Nekem ott egy kör, de bármit csinálok vele, ohne reakció.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288646 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
begyűjtöttem már két papírkát, de fogalmam sincs mit kéáne csinálni. Az érméket tettem a helyükre és a dobozból szedtem ki...
Mit kéne csinálni? Milyen kristály? és miért zúg olyan idegesítően a pörgettyű? nekem ez nem megy

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288643 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
nagyon gyökér vagyok, de nem találom:)))

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288635 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta:

Kar'sa írta: Egyben biztos vagyok, lehet, hogy a 6. részt végigsmárolják, de a HP-ben nem lesz szex, az tuti.

Más: ti meg tudjátok fejteni Jo honlapján a két új rejtvényt? (üvegcse, teáscsésze)

Kinek a honlapján a milyen rejtvényt?

Katt ide! :wink:

Kar'sa: az üvegcsét igen, a másikat még nem fedeztem fel. Csak egy tipp: hallgasd meg a rádiót! :D

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288629 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: Egyben biztos vagyok, lehet, hogy a 6. részt végigsmárolják, de a HP-ben nem lesz szex, az tuti.

Más: ti meg tudjátok fejteni Jo honlapján a két új rejtvényt? (üvegcse, teáscsésze)

Kinek a honlapján a milyen rejtvényt?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288610 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egyben biztos vagyok, lehet, hogy a 6. részt végigsmárolják, de a HP-ben nem lesz szex, az tuti.

Más: ti meg tudjátok fejteni Jo honlapján a két új rejtvényt? (üvegcse, teáscsésze)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288609 Írta: Bellatrix B.
Bellatrix B. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Út tag vagyok, tök frissen regisztráltam csak úgy spontán. Elég nagy Bellatrix fan vagyok, azt hiszem lénye fontos részével tudok azonosulni, ebből kifolyólag meg is értem őt, és TUTI, hogy soha nem akart/volt/szeretett volna Voldemorttal "mélyebb" ismeretséget kötni.

Egyébként nem ezért írok fel, csak ahogy olvasgattam a fórumot, láttam néhány találgatást az R.A.B. mnogrammhoz.

A rövidítés nem csupán Sirius öccsére állhat, van még pár ember a könyvben, akire ráillik, bár nem minden egyezik az eredeti elképzeléssel.
Pl.: Tonks anyja, Andromeda Black, aki ha jól tudom, még nem halt meg.
Vagy ott van a 6. rész elején meggyilkolt Amelia Bones is, és még van egy lehetőség, bár tudom, hogy ez eléggé erőltetett, de Binns is felkerülhet a listára, bár neki egyáltalán nem ismerjük a kereszneve(i)t.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288597 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szvsz Voldemortnak nem kell érzelmi rész gy kapcsolatho, Bellatrixal simán együtt lehetne néhány éjszakát és másnap reggel szemrebbenés nélkül felálozhatná...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288591 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azért valamennyire Voldemort sem hagyja figyelmen kívül Bellatrixot. Valahol megjelenik, hogy legalább tudomást vesz róla. Pl. amikor ott az ötödik részben megütköznek a ministztériumban a Főnix Rendjével...

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288552 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az biztos, hogy Bellatrix nagyon odavan Voldemorttól, Voldemortért, Voldemort miatt, de én ezen vonzalom viszonzásának nem láttam eddig jelét, és amíg Voldemort úgy érzi, hogy háborúzni kell, szerintem nem is fog ilyesmibe bonyolódni, mert megzavarhatja a józan ítélőképességét. (ami nála Bellatrix esetleges szemrebbenés nélküli feláldozását jelenti)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288539 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Sztem volt együtt nővel, miért ne lett volna.
Az más kérdés, hogy szeretni sosem szeretett egyet sem, hizsen akkor lennének fogalmai a szeretet erejéről.

Egy picit visszatérve erre a témára: el tudnám képzelni azt is, h az a bizonyos nő lehetett akár Bellatrix is! És lehet, hogy vele valamilyen szinten még most is... hm.... kapcsolatban van. :roll: De ez csak úgy kipattant a kobakomból.
Newra: Az ám! A könyvek tele vannak jelentéktelennek tűnő részekről, amik aztán utólag arckaparászásra, fej-falbaverésre, homlokcsapkodásra és szaggatott sikoltozásra késztetik az embert az "aha-élmény" tipikus tüneteiként. :) Én ezt rengetegszer éltem át velük.

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288530 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: Ó, nem csak ez, az egész könyvsorozat tele van utalásokkal, de ezekre majd csak a 7. után fogunk rájönni (már amire), pl. Harry az opálnyakéket is nézegeti a 2.-ban.


Mármint itt gondolom Dracot akartál írni. És igazad van ez csak úgy halványan felrémlett, de nem is gondoltam bele, hogy ez, az a nyakék lehetett...

A volt-nincs szekrényre céloz, amin keresztül a Roxfortba beszabadulnak a halálfalók.

Pontosan arra. :)

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288478 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Newra, biztos lemaradtam, de ezt most nem értem...

A volt-nincs szekrényre céloz, amin keresztül a Roxfortba beszabadulnak a halálfalók.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288450 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ó, nem csak ez, az egész könyvsorozat tele van utalásokkal, de ezekre majd csak a 7. után fogunk rájönni (már amire), pl. Harry az opálnyakéket is nézegeti a 2.-ban.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288449 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Newra, biztos lemaradtam, de ezt most nem értem...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288445 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Emberek, hogy mire jöttem rá!
Elkezdtem újra olvasni a HP-t az első könyvtől. Már a másodiknál tartok. Most vagyok annál a résznél, amikor Harry először használja a Hop-port.
Na most kiköt a Zsebpiszok közben a Borgin & Burkes üzletében. Na és itt jön a csavar. Hová bújik el szerintetek Malfoyék elől? Egy nagy fekete szekrénybe... Amit mellesleg Draco majdnem kinyit...
Na ennyit az utalásokról...

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288440 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta:

Nelossel írta:

Nóli írta: Nem nagyon fenyegeti ez a veszély, valahol azut olvatsam hogy egy várban él valahol távol mindentől, tiszta erődítmény, és nem sokat járkál... :?


Rowling ebben a házban lakik Aberfeldyben. A lap alján még lehet néhány képet látni a házról, msá szögekből is. Szerintem nem úgy néz ki, mint egy erődítmény. :) Aberfeldy sincs egy veszélyes környéken - Skócia. Ráadásul ha jól emlékszem, olvastam valahol, hogy Rowling háza körül roppant magasak a ház és telekárak, még brit mértékkel mérve is! Nem valószínű hát, hogy egy őrült rajongó venne egy lakást, csakhogy megfigyelés alatt tartsa Ms Rowlingot. Mindent összevetve, szerintem nem kell nagyon féltenünk az írónőt. ^^




El tudnék lakni egy ilyenben.


Hát nem semmi a házikója. Nekem sem sok kedvem lenne elhagyni.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288388 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Amugy szvsz valami hasonló köze lesz a Lily Potternek nem kellett volna meghalnia dolognak.

Nos miután minden dekódolási eljárásom kudarcba fulladt, felteszem szerényen a kérdést, hogy mit is értsek ez alatt a mondat alatt?? :)
Miért nem kellett volna meghalnia Lily Potternek és miköze mindehhez Voldi meg sem született fiának??? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288381 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
:D DD
De mért képzeljátel el, hogy van egy gyereke Voldinak és hirtelen előtűnik a semmiből és jól kinyírja az apját.
Amugy szvsz valami hasonló köze lesz a Lily Potternek nem kellett volna meghalnia dolognak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288379 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nóli: nem...nem elvetemült...csak mélyrehatoló:)))

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288375 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egyre elvetemültebb témák jönnek elő :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288342 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Finwe írta:

Anakin is volt nővel...

OFF:

Őneki azért volt fogalma a szeretetről...

ON:


Ez igaz.

Az Uralkodót meg senki se kérdezte ki ilyesmiről...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288341 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Anakin is volt nővel...

OFF:

Őneki azért volt fogalma a szeretetről...

ON:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288339 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sztem volt együtt nővel, miért ne lett volna.
Az más kérdés, hogy szeretni sosem szeretett egyet sem, hizsen akkor lennének fogalmai a szeretet erejéről.

Anakin is volt nővel...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288323 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jah van gyereke annak ellenére hogy sosem volt nővel... :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288317 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azt hiszem, az ilyen emberek (?), egyszerűen túl önzőek ahhoz, hogy bárkit is beengedjenek az életükbe.
Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy fiatalon volt nővel, de csak és kizárólag birtoklás vagy alázás céljából.
:P :)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288312 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
olyan jutott az eszembe....
A hp6 szerint Voldemort mindigis gonosz volt, vagy legalábbis fogékony rá, hogy a sötét oldallal legyen kapcsolatban. Vajon az ilyen képes arra, hogy kapcsolatba kerüljön egy nővel?
Mekkora lenne már ha kiderülne, hogy Voldemornak van gyereke, vagy ha az derüln ki, hogy sose nem is volt nővel:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.115 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére