J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 6 hónapja #287374 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én amondó vagyok, hogy Piton gonosz.
Én is inkább lennék megbecsült Halálfaló, mint éppen csak megtűrt utolsó senki a Főnix Rendjében. (valami ilyesmi a Mardekár ház alaptanítása, nem?)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287365 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: ...Ja és szerintem aki megtesz egy olyan esküt mint Piton az már nem lehet rossz ember.


Ezt nem igazán értem...

Nem tudjátok mikor jelenik meg a 7. rész? És a fordítás mennyit késik? Már nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287352 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mellesleg ha Piton mégis a rossz oldalon állna akkor viszont az egész könyvben a legjobban megírt figura.

És azt se feledjük el, hogy Dumbledor nem volt hülye mindent okkal tett, vagy tetette. Ja és szerintem aki megtesz egy olyan esküt mint Piton az már nem lehet rossz ember.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287346 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én hiszek Piton ártatlanságában. Írtam is egy elbeszélést erről, meg a végső csatáról, ha vkit érdekel, meg ha lehet ilyesmit, felrakhatom... vagy elküldhetem maulban.

Tegnap barátnőmet győzködtem, hogy de Piton nem lehet áruló, és hogy Dumbi akarta így. Javasoltam továbbá megtekintésre Scorsese: Krisztus utolsó megkísértése c. filmjét, ahol ugyanez a szitu van.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287329 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Tirion Equniel írta: Na jó, azér egy felleggel szálljunk lejjebb:)

Miért? Vesélyes ezen a felhőn? Esetleg ez is egy horcrux?
Vagy valami vírus? Megfertőződtünk, és emiatt baromságokkal töltjük fel a HP topicot, minden hozzászólásunkkal egy horcruxot gyártva akaratunkon kívül így biztosítva Voldemort uralmát?
Na jó... Oan vagy... :)

Enna: ha eddig most se hagyd el Pitont, ki tudja, lehet h a Piton fanoknak lesz igaza és Dumbledore valójában azért rimánkodott, hogy ölje már meg a megbeszéltek szerint... Na még mindig nem vok normális, de szóval ha eddig hittél benne, ez is belefért...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287325 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na jó, azér egy felleggel szálljunk lejjebb:)

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287318 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta:

Gandalf írta: Mi van, ha Dumbledore is horcrux és ezért akarta megöletni magát? Ki tudja, mi volt abban a löttyben? Vagy akár már korábban is azzá válhatott.
Esetleg maga az egész Roxfort egy naaaaagy horcrux?

ÖÖÖÖööööööööhhhhhhhhhhhhhhh..... Iizzzzzéééééééééééé.....
Lehet hogy a kötetek a horcruxok, és mivel több millió példányban nyontatták ki őket, Voldemort elpusztíthatatlanná vált?

...És Rowling maga Voldemort, aki a jóságos írónéni alakját magára öltve (100fűléfőzet rúlz) az egész világot az orránál fogva vezeti - s mikor majdan a HETEDIK horcrux utolsó példánya is elkelt.... ÁTVESZI AZ URALMAT!!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! :twisted:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287316 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gandalf írta: Mi van, ha Dumbledore is horcrux és ezért akarta megöletni magát? Ki tudja, mi volt abban a löttyben? Vagy akár már korábban is azzá válhatott.
Esetleg maga az egész Roxfort egy naaaaagy horcrux?

ÖÖÖÖööööööööhhhhhhhhhhhhhhh..... Iizzzzzéééééééééééé.....
Lehet hogy a kötetek a horcruxok, és mivel több millió példányban nyontatták ki őket, Voldemort elpusztíthatatlanná vált?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287311 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mi van, ha Dumbledore is horcrux és ezért akarta megöletni magát? Ki tudja, mi volt abban a löttyben? Vagy akár már korábban is azzá válhatott.
Esetleg maga az egész Roxfort egy naaaaagy horcrux?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287307 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Most olvastam el, a hétvégén..... Nos. Szerettem Pitont, elszántan védtem - de ennek VÉGE!!! Nem zárom ki, hogy valóban a jó oldalon áll továbbra is, és valóban kényszer hatására tette, amit tett.... de nem tud érdekelni! Dumbledore-ról van szó, az ég szerelmére! Dumbledore-ról!!!!!!! :bawling: :eek2: Azért tette, mert féltette a saját kis rongy életét? "Inkább ő, mint én"-alapon?! Pfujj! Véged, Piton!!! Soha többet nem foglak sajnálni, bármi történjék veled!!!!!! Ezt írásba adom, ha kell!!! :deal: Gyűűűűlölleeeeeeeek! :cyclops:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287267 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Végre én is elolvastam.

Ezután már el tudom képzelni azt, hogy Pottert megölik a következő részben...

Látom, nem csak én kedvelem Pitont :-D Mindenesetre már az elején sejtettem, hogy a Félvér Herceg lesz az új kedvencem. Mint késöbb kiderült Perselus az, így az új kedvencem ugyanaz lett, mint a régi :-)

Már nem egy elmélet született, amiben igyekeztek tisztára mosni Pitont. Mindenesetre bármelyik oldalon is áll Piton, számomra valami nem stimmel ebben a részben.

Itt egy kis fantáziálás, a forumon eddig elhangzottak alapján:

A legérdekesebb az, hogy a könyv elején értesülünk egy olyan dologról amiről Harryék nem tudnak. Itt színte egyértelművé vállik, hogy Piton nem éppen a jó oldalon áll (a felbonthatatlan eskű miatt). Ez túl egyértelmű húzás volt az írónőtől, így szerintem nem igaz. De hogyan lehet az, hogy valakit megöl, és mégsem a rossz oldalon áll? Erre már itt sokan rámutattak: mi van akkor, ha az illető akit meg akartak ölni pontosan ezt akarta?

De miért akarta volna ezt Dumbledore? Szerintem így sokkal jobban állnak Harryék. Úgyanis ha az eddigiek igazak, van egy kém Voldemort táborában, aki ráadásul a történtek után biztosan a legjobban informált lesz Voldemort után (habár a jó oldal nem sokra megy vele, mert nem hinném, hogy hinnének neki). Továbbá Voldemort ezekután már biztos magabiztosabb lesz, lehet, hogy még Harryvel se fog annyira törődni, hiszen van jó néhány horcruxa. És szerintem azt hiszi, hogy Dumbledore halála után már senki se fog rájönni erre a titokra.
Így szépen a 7. részben kap néhány névtelen levelet a horcruxok holléte felöl, és azok megszerzésének ill. megsemmisétésének módjáról.

Persze ez az egész eléggé sántít, legalábbis nem ad magyarázatot arról a bizonyos levélről, de hát ezért csak fantáziálás :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287237 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: A baziliszkuszt ő tette bele.
Aligha karikákat akart átugráltatni vele.

Ezt nem tudhatod... :lol:
Különben meg más valamit tervezgetni, eljátszani a szadista gondolattal, mint megtenni... (Én már csak tudom :twisted: ) Ráadásul még bénább volt, mert nem nyugodott bele abba, h nem tudta megtenni, de másra lőcsölte a feladatot.
Lehet h csak háziállatként tartotta a baziliszkuszt, mint Hagrid Norbertet meg Aragogot. Hisz az varázslókra ugyanolyan veszélyes mint muglikra...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287218 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta: Hol írja a könyv h irtja a muglikat?
Nem, ő csak a suliba nem akarta felvetetni a mugli származásúakat, nem irtotta őket. Az már csak az utódjainak vált szokásává.
vagy legalábbis én így emléxem.


A baziliszkuszt ő tette bele.
Aligha karikákat akart átugráltatni vele.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287193 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hol írja a könyv h irtja a muglikat?
Nem, ő csak a suliba nem akarta felvetetni a mugli származásúakat, nem irtotta őket. Az már csak az utódjainak vált szokásává.
vagy legalábbis én így emléxem.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287125 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta: Látta őket a negyedik könyv végén, amikor összekapcsoldódott az ő és Voldemort pálcája és Priori Incantatem (varázslat vcisszaidézés vagy vmi ilyesmi), ill az első kötetben Edevis tükrében...

Honnan lehet tudni hogy Mardekár pszicjopata volt? Sehol sem említik. csak radikális volt a felfogása a muglikkal és épített egy titkos kamrát. Mást nem tett. Szvsz ez még nem pszichopataság...


8O Hát, nem tudom... Aki azért épít egy kamrát, hogy majd jól nyírbálja kifelé a mugli-ivadékokat a világból, az nyugodtan nevezhető pszichopatának, sztem. :roll: (értsd: érzelemnélkülinek mondott, antiszociális személyiség, néha közveszélyes, az életben egyébként jól elboldoguló egyén... vagy valami hasonló, a pszichiáterek sem mindig értenek ebben egyet :wink: )
[size=9:2rdv63m4](Hasonló kérdés vetődik fel Hitlerről,és az ő végső megoldásáról... erőteljesen felismerhető az analógia)[/size]

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286996 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én láttam a filmet és nagyon tetszik most olvasom könyvben!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286983 Írta: Trilox
Trilox válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!
Én még új vagyok itt, remélem nem veszitek szemtelenségnek, ha rögtön egy ajánlattal kezdem. :D

Akit esetleg érdekel, itt olvashatja az alternatív HP 7-es könyvet

www.padlas.hu/fanfic.html

ugyanitt van egy alternatív HP 6-is ami a hetes előzménye (döbbenetes módon :lol: )

A könyv egyébként 7 résztvevővel,szerepjáték-fancfic-kalandjátékként íródik. Ha közületek van aki szívesen csatlakozna, örülnénk, mert a kezdő hetes csapatból ketten önhibájukon kívül most nem tudnak részt venni. és bizony hiányoznak szereplők.
Amit csinálunk az nem a megszokott szerepjáték típus. Inkább egy virtuális színházra hasonlít.
Aki belenéz az elkészült műbe, az jól láthatja hogy a szereplők íásai más-más színnel vannak feltűntetve.
Ha valakit érdekel (remélem) akkor ne habozzon és szóljon nekem. Itt, vagy az ottani fórumon, vagy e-mailben.

Örülök, hogy mások számára sem zárja ki egymást a LOTR és a HP. Az alakotók közül szinte mind így vagyunk ezzel!

Üdv.
Trilox

Na nem soha-soha de nem hiszem, hogy valaha is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286898 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Látta őket a negyedik könyv végén, amikor összekapcsoldódott az ő és Voldemort pálcája és Priori Incantatem (varázslat vcisszaidézés vagy vmi ilyesmi), ill az első kötetben Edevis tükrében...

Honnan lehet tudni hogy Mardekár pszicjopata volt? Sehol sem említik. csak radikális volt a felfogása a muglikkal és épített egy titkos kamrát. Mást nem tett. Szvsz ez még nem pszichopataság...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286887 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dubledore: Meghalt, ez biztos. A kérdés az, felátmad-e a következő részben. Mikor az oltáron felgyúllad a láng, Harry mintha egy pillanatra egy főnixet látna felemelkedni... sosem lehet tudni, nekem nagyon úgy tűnt: régóta tisztában volt vele, hogy most meg fog halni, valamiért neki meg kellett halnia (mármint nem csak azért, hogy Harryt ne védhesse meg - ez írói ok -, hanem kellett hogy legyen egy belső, az adott világ logikája szerinti ok a halálára).


Lehet hogy Dumbledore halála hasonló lehet mint Obivan Kenobié. Meghalt és most a halálból szellemével segíti Harryt Voldemort legyőzésében. Mint egy belső hang: Öld meg BRUHÁHÁHH ÖLD MEG! NYRÍD KI!! HÁHÁHÁ
:biggrin2:

Komolyra fordítva:
Nem tudom, szerintem Dumbledore mezei halandó, nem fog föltámadni, az egész valahogy idegen lenne ettől a sztoritól. Aki meghalt az végleg meghalt. Maximum emlékben jelenik meg vagy a túlvilágról valamilyen formában üzenhet, mintahogy a szüleit is láthatta Harry valamelyik rész végén. Bár már nem nagyon emlékszem melyikben és hogy is volt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286879 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
:lol:

Ja, és még Voldemort jelleméhez: azért nem kenhetjük az egészet az árvaházra, sanyarú gyerekkorára, stb. (elfojtott libidó? :twisted: hehe...).
Elnézve a családját, nem csodálkozom semmin. Debil anya, idegbeteg nagyapa, sérült nagybácsi... és egy pszichopata ős (Mardekár), ezek után nem meglepő a személysége. :roll: A mugli apujától csak a csinos pofikáját örökölte, de minden mást az anyai ágtól - így a mentális betegségeket és torzulásokat is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286870 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gandalf írta: R.A.B.: Légyszíves ne találgassatok mert még a végén kitaláljátok és akkor nem lesz izgalmas a 7. rész! :P

:lol:
És honnan tudnánk, hogy kitaláltuk? Lehet h Regulus Black az, d nem lehetünk biztosak benne sosem...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286857 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
No, egy hónapja nem néztem ezt a topicot, hogy ne lőjetek itten le nekem mindent, ma olvastam ki. :) Nézzük sorjában:

Piton: Nyitott kérdés. De pont ez benne a jó! Az első résztől kezdve ez a legnagyobb rejtély az egész sorozatban, kinek az oldalán áll valójában! Szerintem még kiderülhet róla bármi, én nem foglalnék álláspontot ez ügyben.

Dubledore: Meghalt, ez biztos. A kérdés az, felátmad-e a következő részben. Mikor az oltáron felgyúllad a láng, Harry mintha egy pillanatra egy főnixet látna felemelkedni... :roll: sosem lehet tudni, nekem nagyon úgy tűnt: régóta tisztában volt vele, hogy most meg fog halni, valamiért neki meg kellett halnia (mármint nem csak azért, hogy Harryt ne védhesse meg - ez írói ok -, hanem kellett hogy legyen egy belső, az adott világ logikája szerinti ok a halálára).

Harry mint hocrux: Nem valószínű. Az ötlet tetszik, de szerintem nem állja meg a helyét. Voldemort többször is meg akarta ölni Harryt, tehát ha a horcruxa lenne, akkor nem tudhatna róla. De ez egy olyan varázslat, amely biztosan nem véletlenül keletkezik. Azt meg végképpen elképzelhetetlennek tartom, hogy Lilly Potter titokban leválasztott egy újabb darabot Voldemortból és Harrybe zárta! :lol:

R.A.B.: Légyszíves ne találgassatok mert még a végén kitaláljátok és akkor nem lesz izgalmas a 7. rész! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286832 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Tegnap olvastam egy másik fórumon, hogy a Főnix rendje új kiadásában már kijavították a hibát, és a lakat helyett már medalion szerepel.


Hmmm...
Mindenképpen ellenőrizni kell.
Valaki írja fel, hanyadik oldalon van a felsorolás, menjen be egy könyvesboltba és lapozza fel a könyvet.

Addig csak fenntartásokkal tudom kezelni ezt az állítást.

(én megtenném ha nem lázas betegen lennék itthon)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286816 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tegnap olvastam egy másik fórumon, hogy a Főnix rendje új kiadásában már kijavították a hibát, és a lakat helyett már medalion szerepel.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286800 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Osztálytársamnak van egy olyasmi gondolata, ami felmerült már itt, mégpedig hogy Regulus írta a cetlire az üzenetet R.A.B. aláírással. Ugyanis a teljes neve a kisöccsének - hogy egyes feltevések szerint vagy a könyvben is így szerepel, nem tudom - Regulus Alphard Black. (Ha ez már előkerült itt és elkerülte a figyelmemet, akkor elnézést.)


Tényleg. Megnéztem kíváncsiságból az ötödik könyben a falikárpitos részt, mert ha máshol nem, de ott Rowling említené, ha Regulus teljes nevét, elvégre a Black család annyira büszke volt magára. De csak annyit írta, hogy Regulus Black. :roll:

Amúgy mit is tudunk Regulusról, hogy ennyire esélyesnek tartjuk?

Alyr Arkhon írta: Ezzel arra akartam célozni, hogy Voldemort így akart védekezni az ellen, hogy pl Dumbledore megszerezze a horcruxot, és arra nem gondolt, hogy valaki az ő táborából tör ellene valószínűleg nem szívjóságból.
Így az utóbbira nem hatott úgy az ital mint Dumbledore-ra, így megszerezhette egyedül.


Megértettem, köszike. :)
Bár furcsa, hogy Voldemort, aki csak magában bízott, nem tartott volna a saját embereitől... Bár lehet, hogy azt hitte, elég a megfélemlítés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286703 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Végre valaki megértette.

:lol:

most nemazért, de ez eddig is elég valószínű volt. mármint a lötty hatása a jókra.

Az nem volt egyértelmű, hogy CSAK a jókra hasson így a lötty. Mert kül nem merült volna fel, hogy a rossz Regulus -ha őt értelmezzük R.A.B.ként- hogy a csudába szedte ki úgy, hogy egyedül volt és hogy megint odalett a lötty miután kiszedte...

A tál és a lötty se tud róla, hogy szájba öntik vagy a földre.

Ha arról tudott hogy kézzel vagy pohárral szedik-e ki, akkor simán tudhatott arról is hogy szájba kerül vagy a földre...

(Ha ez már előkerült itt és elkerülte a figyelmemet, akkor elnézést.)

Igen... Előkerült. Sőt szinte tényként kezeljük, bár nem kéne... :oops:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286628 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
most nemazért, de ez eddig is elég valószínű volt. mármint a lötty hatása a jókra. bár mondjuk már korábban is hangzottak el egyértelműnek tűnő dolgokról is kérdések, úgyhogy... ^^ :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286620 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta: Mmint, hogy csak a jókra hatott így a lötty? Igen, ez jól hangzik...


Végre valaki megértette.

Szerintem egyébként amikor Dumbledore bökdösi a löttyöt akkor nem csak bökdösi hanem mágikusan vizsgálja. És ha ezután úgy dönt hogy meg kell inni, biztos nem hasraütés alapján dönt úgy. Igaz, hogy Rowling rombolja az imázsát, de ennyire nem lett hülye hirtelen.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286580 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Hé azért arra gondoljatok, hogy varázslatról van szó. Mivan hogyha kiöntik a löttyöt akkor elöjönnek a hullák a vízből? Esetleg igenis tudja a lötty, hogy hova megy

Najó, igaz, Voldemort ennyire tényleg nem hülye.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286578 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hé azért arra gondoljatok, hogy varázslatról van szó. Mivan hogyha kiöntik a löttyöt akkor elöjönnek a hullák a vízből? Esetleg igenis tudja a lötty, hogy hova megy

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.342 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére