J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 5 hónapja #288096 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Akkor már inkább elolvasom még1x a második könyvet.


És ott is látod hogy néz ki az ifjú Tom Riddle? :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288095 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Akkor már inkább elolvasom még1x a második könyvet.
A manókhoz: Szerintem fordítási hiba. (nem ez lenne az első a könyvben) vagy ha mégsem az akkor szerintem se a szó szoros értelmében vett hopponolásról van szó

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288094 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem teljesen győztetek meg, mert abszolúte mindegy, hogy minek nevezzük, de akkor is át tudják magukat varázsolni egyik helyről a másikra, holott a dolog letiltása a Roxforton belül pont védelmi célokat szolgálna; mert mi van, ha valaki azt parancsolja a házimanójának, hogy hoppanáljon be a Roxfortba valamilyen veszélyes tárggyal?

Más. Kivégeztem a fordítást is, és mondhatom egész jó lett. Mondjuk nem tudom Slughorn-ból hogyan lett Lumpsluck (tudja valaki?), de egy idő után azért meg lehetett szokni. A Francica viszont nagyon tetszett, talán még jobb is, mint az eredeti. Ezzel a Rowle Denem névvel viszont a második rész óta sehogy sem tudok megbarátkozni... :roll:

Megint más. Így, hogy az ember olvasta a hatodikat, érdemes megnézni mégegyszer a 2. filmet, egészen más szemmel nézi az ember, különösen a Voldemortos részeket...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288082 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
az 50 kg az hasonlatnak szánt dolog volt. Vagy az "Ősi mágia", vagy maximált varázslatmérték.
Úgyértem, egy ember "varázslénynek" már kiskorában is több a varázshatalma, mint egy házimanónak. Meg ugye más FAJTA. Lehet, hogy a roxfortban a hoppanálás korlátozása emberi mágiára van korlátozva. így viszont lehetséges marad a házimanók hoppanálásának a képessége.

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288080 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A házimanók hoppanálása minden jel szerint fajtájuk hétköznapi tulajdonsága, vagyis különbözik az varázslókétól, akiknek meg kell tanulniuk a technikát. A negyedik könyben pedig Winky 'saját mágiájával' láncolja magához Kuport. Az egész az 'ősi varázslat' kategóriába tartozhat, amelynek sokkal mélyebb gyökerei vannak.

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288075 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lehet h azt is hoppanálásnak hívják, de másképp csinálják, hisz mások.

Az 50kg súlylimit meg em jó, mert tuti vannak Roxfortban is anorexiások, és 11 éves korában amikor odakeül a varázslótanonc, akár még egézségesen is lehet könyebb :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288067 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Csupán annyi ellenvetés, hogy hoppanálnak, a hatodikban pl. Ron mond valami ilyesmit, hogy bár már ő is úgy tudna hoppanálni, mint Dobby...


A házimanóknak különleges mágiáik vannak, persze úgy tűnik, mintha hoppanálna, de szerintem a formula amit használnak erősen különbözik az emberekétől. Elvégre Barty Kupor juniort is magához tudta kötni Winky, pedig Barty nem volt kezdő varázsló.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288066 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Csupán annyi ellenvetés, hogy hoppanálnak, a hatodikban pl. Ron mond valami ilyesmit, hogy bár már ő is úgy tudna hoppanálni, mint Dobby...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288065 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
kétlem, hogy valóban hoppanálnának. ha mégis így szerepel vhol, akkor az valsz fogalmazási zavar. sztem ez egy spéci varázslat, amineka "tünetei" olyanok, mintha hoppanálna. egy másik magyarázat talán az, hogy ugye, mint tudjuk, a Roxforban varázslat "tiltja", hogy emberek hoppanáljanak. Mivel a házimanók közel sem emebrek, lehetséges, hogy ezért képesek rá. Ezt úgy értem, hogy mondjuk, van egy limit, hogy Xkg felett nem lehet hoppanálni (olyan 50 kg körül saccolva - ha egy házmianó 50 kg lenne, akkor kicsit viccesen festene:)) és ugye alaptermészetükből fakadóan nem lusták, tehát valsz nem is tudnának így elhízni...Dobby sem kövér, pedig boldog a szabadságával, de a vérében van, hogy dolgoznia kell OR - a varázserőnek is van mértékegysége :) )
Ez így remélem követhető, és érthető. Ellenvetés?

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288061 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha a Roxforton belül nem lehet hoppanálni, akkor a házimanók hogyan hoppanálnak mégis?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288058 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mert a sárvérűzés olyan mint a cigányozás zsidózás. rengeteg igaz/nem igaz előítéletet, általánosítást és sztereotípiát hordoz magában.
Mert más az ha romát mondunk és más ha cigányt. Más ha mugli származású és más ha sárvérű.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288053 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mondjuk valamennyire alapvető volt, hogy ilyen fontos szereplőnek legyen vége. Kezdődött Cedriccel, utána Siriussal... Valahogy én sem bőgtem el a végét, ami persze talán ritka tőlem.Persze a temetés volt a legmegrázóbb része az egésznek; hogy azért egy csomóan elmennek rá, olyanok is, akik nem annyira bírták Dumbledore-t.

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288034 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Riliel írta: Azt valaki meg tudná magyarázni, miért bukik ki mindenki a "sárvérű" szótól? Alapvetően csak két dolgot jelent:
1. Akire használták ezt a szót, az mugli szülőktől származik.
2. Aki kimondta, az utálja a mugli származásúakat.
Egyik indok sem olyan, hogy falnak menjek tőle. Pláne ha egy Malfoy-féle szólítana így, direkt hálás is lennék, hogy ez sem közös bennünk. A sárvérűzésben csak a saját szubjektív véleményényét közli valaki, amivel a többieknek nem feltétlenül kell egyet érteniük. Csak magát minősíti vele. Mégis, még az embertelenül okos Hermione is sírógörcsöt kap tőle.
Ez egyébként szerintem elég sok hasonló jelzőre igaz.


Ugyanazért amiért a "nigger" re olyan szinten szitává lyuggatnának Harlemben különféle lőfegyverekkel, hogy átlátszó lennél.
Ha a sárvérűt a "régi szép időkben" a cruciatus és az Adava Kedavra között használták, mint választ az "ezt most miért" kérdésre, esetleg anno sok helyen mindenféle apartheid-szintű megkülönböztetést alkalmaztak sárvérűek ellen, bizony érthető ha felkapják a vizet erre a szóra.
Bár a történelmi hátteret nem ismerteti Rowling, de én hasonlót sejtek. Bár hogy mi alapján különböztették meg az aranyvérűt a sárvérűtől, nemtudom.

Én nem sirattam meg Dumbledore-t. Sőt, a lelkem sötét fele határozottan örvendezett és sátánian felkacagott. Pont úgy mint amikor Anakin átállt a Sötét Oldalra.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288029 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

_Newra írta:

Enna Silme írta: Hm... milyen csönd lett.... Mindenkinek elakadt a szava?.... :) Vagy épp túltárgyaltuk a témát? akkor egy kérdés.... volt még rajtam kívül valaki, aki megsiratta Dumbledoret? :( Tök durva, én nem szoktam könyveken picsogni.... de mikor ezt elolvastam, átbőgtem a délutánt. Ott ültem egy halom taknyos zsepi közt, mint egy rakás szerencsétlenség. :cry: :lol: Rowling megtanította az én rideg lelkemet érezni. :wink:


Me is megsíratta. Én alapból bele tudom élni magam eléggé a könyvekbe. Amikor olvastam a halálát csodálkoztam is, hogy nem sírok. Aztán ahogy folytatódott és ahoz a részhez értem, hogy Hagrid hozza a kezében a temetésen... Na akkor pattant el a húr és onnan végigbőgtem az egészet. :oops: :cry:

Igen... Én is sírtam vagy három órát zsinórban.. Illetve először csak ültem, és arra gondoltam, hogy "hű ez hülyeség.. ez nem történt meg... már hogy történhetett volna??", pedig én is tudtam előre, hogy ez lesz, de úgy tűnik, nem fogtam fel igazán, csak mikor olvastam.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288028 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azt valaki meg tudná magyarázni, miért bukik ki mindenki a "sárvérű" szótól? Alapvetően csak két dolgot jelent:
1. Akire használták ezt a szót, az mugli szülőktől származik.
2. Aki kimondta, az utálja a mugli származásúakat.
Egyik indok sem olyan, hogy falnak menjek tőle. Pláne ha egy Malfoy-féle szólítana így, direkt hálás is lennék, hogy ez sem közös bennünk. A sárvérűzésben csak a saját szubjektív véleményényét közli valaki, amivel a többieknek nem feltétlenül kell egyet érteniük. Csak magát minősíti vele. Mégis, még az embertelenül okos Hermione is sírógörcsöt kap tőle.
Ez egyébként szerintem elég sok hasonló jelzőre igaz.

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288010 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Enna Silme írta: Hm... milyen csönd lett.... Mindenkinek elakadt a szava?.... :) Vagy épp túltárgyaltuk a témát? akkor egy kérdés.... volt még rajtam kívül valaki, aki megsiratta Dumbledoret? :( Tök durva, én nem szoktam könyveken picsogni.... de mikor ezt elolvastam, átbőgtem a délutánt. Ott ültem egy halom taknyos zsepi közt, mint egy rakás szerencsétlenség. :cry: :lol: Rowling megtanította az én rideg lelkemet érezni. :wink:


Me is megsíratta. Én alapból bele tudom élni magam eléggé a könyvekbe. Amikor olvastam a halálát csodálkoztam is, hogy nem sírok. Aztán ahogy folytatódott és ahoz a részhez értem, hogy Hagrid hozza a kezében a temetésen... Na akkor pattant el a húr és onnan végigbőgtem az egészet. :oops: :cry:

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287990 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kar'sa: Ellentmondsának ellentmondás, de mennkora! Az elveik feladása!! Hisz ha azt ecseteli D hogy milyen borzalmas lehet egy lelket kettőbe tépni, akkor hogy várhatná el mástól/ngedhetné meg másnak?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287979 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Annyi ellentmondás van mindig, és váratlan fordulat, hogy már ezen sem lepődnék meg:))) a fura meg az, hogy valahol látok benne rációt :P P

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287964 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta: Valóban burokban nőtt fel, de 6 évet élt "normális" emberek közöztt, ennyi idő elég let volna rá, hogy saját véleményt alakítson ki. Elég is lett. A véleménye pedig az hogy Voldemort a jó. 11-17 éves kor között nagyon változik az ember világképe. Az övé ilyen lett, és ennek nem a szülei az oka hisz benntlakásos suliban volt...

... csak egy kis gondolatfuttatás:
a szülői házban tapasztaltak nagy befolyással vannak egy gyerekre, alapvetően meghatározzák a jellemet, akár jó, akár rossz irányba-mivel irányítható és tőled függ, bármilyen útra ráterelheted. az iskolába kerülésig már kialakult sápadtkánkban egy kép a világról (a szülei szemszögéből), és mivel a kalap a mardekárba rakta, nem is láthatott máshogyan (hasonszőrüek között), pedig lehet, hogy másképp is alakult volna a sorsa. vegyük pl. Siriust - tudom, rendkívül egyszerűre veszem az egyenletet - aki egy olyan családból jött, ahol a felmenők büszke mardekárosok. mégis jó varázsló lesz, leszámítva a csíntalanságokat... az iskolában töltött idő pont a legkényesebb időszak ... hormonok, kapcsolatok kialakítása, lángolások, csalódások... nem mindegy, hogy ki van melletted, ha vígasztalni kell, vagy ha meg akarod beszélni a bajaidat. gondoljatok csak bele, hogy a mardekárosokat mindenki alapból utálja. míg a másik három ház összetart-lásd szerelmek is szövődnek-, addig a mardekár csak magában kereshet mindenre választ...
igen, tudom, ők sem akarnak nyitni, és itt eljutottunk a tojás és a tyúk örök problémájához...
mindez nem a mardekár vagy a szőkeség védelmében, isten őrizz, csak nem árt néha a másik szemszögből meglesni a dolgokat...

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287961 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hirtelen felmerült bennem egy hülyeség: mi van, ha Dumbledore azért ölettette meg magát Pitonnal, hogy Piton egy iszonyú erős horcruxot csinálhasson (bár ez elég ellentmondásos....)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287952 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Enna Silme írta: Hm... milyen csönd lett.... Mindenkinek elakadt a szava?.... :) Vagy épp túltárgyaltuk a témát? akkor egy kérdés.... volt még rajtam kívül valaki, aki megsiratta Dumbledoret? :( Tök durva, én nem szoktam könyveken picsogni.... de mikor ezt elolvastam, átbőgtem a délutánt. Ott ültem egy halom taknyos zsepi közt, mint egy rakás szerencsétlenség. :cry: :lol: Rowling megtanította az én rideg lelkemet érezni. :wink:


Én most kivételesen nem sokat sírtam - ha jól emlékszem. Pedig tényleg nagy hatással tudnak rám lenni a könyvek :)
Hányan is haltak meg eddig a 6 kötetben?

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287944 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hm... milyen csönd lett.... Mindenkinek elakadt a szava?.... :) Vagy épp túltárgyaltuk a témát? akkor egy kérdés.... volt még rajtam kívül valaki, aki megsiratta Dumbledoret? :( Tök durva, én nem szoktam könyveken picsogni.... de mikor ezt elolvastam, átbőgtem a délutánt. Ott ültem egy halom taknyos zsepi közt, mint egy rakás szerencsétlenség. :cry: :lol: Rowling megtanította az én rideg lelkemet érezni. :wink:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287815 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Draco alapvetően beképzelt, és vezető egyéniség. (ahogy az első kötetben be lett mutatva). És az, hogy mi a véleménye, azt alapvetően a szülei plántálták belé, a háztársai nem tettek mást, mint hogy megerősítették a véleményét. Azt kétlem, hogy anno Crack és Monstro féltek volna tőle, nekik csak egy olyan valaki kellett, akire felnézhetnek. És Draco nem buta. Ezért hódoltak be neki annyira. Plusz mert az apja ugye befolyásos nem csak Voldemortnál, hanem a varázslótársadalomban is (MÉg Arthur Weasly is valahol tartott tőle, de ő ugyanakkor nem tisztelte, hanem megvetette, szerintem)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287809 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én azért nem nevezném normális embereknek a háztársait, akik hasonló családokban nőttek fel. Elvégre a tanév folyamán velük tölti a mindennapjait. És ha 11 év alatt beleverik azt, hogy a sárvérűeket ne vegye emberszámba, akkor vajon miért nem figyelt rájuk, és hogy mit mondanak? De tény, hogy hatottak rá valamennyire. A gyávaságához szükséges valamennyi tudat, hogy rosszat tesz, azt pedig nem épp a családjában művelték beléjük.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287799 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: 11 et élt nomrális emberek között... a roxfortba 11 évesen kerülnek az emberek.

Én úgy gondoltam, hogy 11 évet a szülei között élt, ami nem nevezhető normálisnak, legalábbis a mi szempontunkból, akik a "jó"nak drukkolunk, és utána 6 évet a "normális" Dumbledore szárnyai alatt...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287797 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
11 et élt nomrális emberek között... a roxfortba 11 évesen kerülnek az emberek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287768 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Kamasz a szentem, nem tudhatott mindent Voldiról. Burokban nőtt fel, ahol csak azt hajtogatták, hogy a Nagyúr így jó, meg úgy, és a sárvérűek pedig söpredékek. Arról bezzeg fogadjunk elfelejtettek mesélni neki, hogy milyen, amikor meg kell ölnie valakit. Hisztis is megmondta, hogy eléggé el volt keseredve Draco.

Valóban burokban nőtt fel, de 6 évet élt "normális" emberek közöztt, ennyi idő elég let volna rá, hogy saját véleményt alakítson ki. Elég is lett. A véleménye pedig az hogy Voldemort a jó. 11-17 éves kor között nagyon változik az ember világképe. Az övé ilyen lett, és ennek nem a szülei az oka hisz benntlakásos suliban volt...

Nem tom, lehet hogy hülye felvetés de mi van ha Piton egyik oldalon sem áll?...

Akkor tényleg h*lye volt. Ha Dumbledoret ki is lehetett játszani hoszsútávon, Voldemortot nem nagyon, és ezt ő is tudhatta... [/quote]

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287764 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Tirion Equniel írta: Nem tom, lehet hogy hülye felvetés de mi van ha Piton egyik oldalon sem áll?...


Hát, szerintem ha rendes Mardekáros akkor igazad van.
Pontosabban csak a maga oldalán áll.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287761 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta: Narcissát én is sajnáltam... Neki Draco a fia, nem tehetett semmit, csakis aggódhatott, nem volt beleszólása, nem lehetett mellette... Igen, Dracónak sem volt választása valószínűleg, de valószínűleg nem utasította volna akkor sem, ha lett volna...


Kamasz a szentem, nem tudhatott mindent Voldiról. Burokban nőtt fel, ahol csak azt hajtogatták, hogy a Nagyúr így jó, meg úgy, és a sárvérűek pedig söpredékek. Arról bezzeg fogadjunk elfelejtettek mesélni neki, hogy milyen, amikor meg kell ölnie valakit. Hisztis is megmondta, hogy eléggé el volt keseredve Draco.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287756 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem tom, lehet hogy hülye felvetés de mi van ha Piton egyik oldalon sem áll?...

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.198 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére