J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 6 hónapja #285942 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nóli: És Lupin, Tonks, McGalagony, Mordon? Ők mostantól elmennek nyaralni? Én DS alatt a Harryhoz húzó varázslókat értem, nem kifejezetten csak azokat akik DSre jártak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #285927 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Elképzelem a hetedik könyvet ilyen címmel: HP és a DS forradalma... :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #285926 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Mindazonáltal a HP világában jelenleg úgy állunk, hogy a valódi hatalmat a Halálfalók gyakorolják, a minisztérium csak panoptikum.
És mivel a DS kisebbségben van, automatikusan terrorhálózatként képzeltem el a működését - vagy mondhatjuk partizánoknak is őket, nézőpont kérdése.
Amíg nem hajtanak végre egy vagy több látványosan sikeres akciót addig így is marad, nem állnak melléjük a varázslók, hogy forradalom legyen az ügyből, hanem otthon fognak lapítani.

Vaban kisebbségben van, de még mekkorában! Hisz hányan jelentek meg a Roxfortban a halálfalók támadásakor? Ron&Hermione, Ginny, Neville és Luna. vagyis a DS 6 (mert + Harry) fős gyerekekből álló különítmény a (miittomén) kábé 40 fős sötét mágiában igen jártas felnőttel szemben...
De nem hisezm hogy terroralakulat, hisz még egyszer sem léptek fel kifejezetten Voldemort/a halálfalók ellen. (Az egy db fellépésük a minisztériumban nem ellenük irányult, hanem Sirius megmentésére, az csak egy "mellékes" dolog volt, hogy megjelentek a sötét erők) És eredetileg sem erre szerveződtek, hanem Dumbledore emlékére és hogy Umbridge nem-tanítása mellett mégiscsak fejlődjenek ama vészterhes időkben.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285890 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta: Szerinted a házuk felgyújtása, az eszközeik megátkozása a tudtukon kívül, az nem merénylet? És mint merénylet, nem hátbatámadás?


Lehet szemből is.
De igazad van, figyelmetlen voltam újfent.
Mindazonáltal a HP világában jelenleg úgy állunk, hogy a valódi hatalmat a Halálfalók gyakorolják, a minisztérium csak panoptikum.
És mivel a DS kisebbségben van, automatikusan terrorhálózatként képzeltem el a működését - vagy mondhatjuk partizánoknak is őket, nézőpont kérdése.
Amíg nem hajtanak végre egy vagy több látványosan sikeres akciót addig így is marad, nem állnak melléjük a varázslók, hogy forradalom legyen az ügyből, hanem otthon fognak lapítani.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285872 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Nóli írta: Ne,m gondolod hogy a halálfalók hátbatámadása lealacsonyítaná őket amazok szintjére? Amennyiben ők a JÓt képviselik, akkor ezt nem tehetik meg. A valós világban ez megtörténhet,. mert nincsenek fekete és fehér szereplők. de ez egy mese, ahol a jók nem vetemedhetnek ilyesmire.


A Harry Potter szerintem ilyen értelemben nem mese.

Egyébként nem mondtam azt sem, hogy hátba, sem azt hogy gyilkoljanak. De egyenként eltörni a nyilakat könnyebb mint tizesével.

Szerinted a házuk felgyújtása, az eszközeik megátkozása a tudtukon kívül, az nem merénylet? És mint merénylet, nem hátbatámadás?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285867 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thereon írta: Nos tegnap éjfél körül befejeztem a könyvet és... teljesen ledöbbentem. Természetesen Dumbledore miatt. Számoltam azzal természetesen hogy meghalhat, csak nem a 6. részben. Szóval teljesen kiakadtam, nem volt kedvem élni meg ilyesmi. Ezek az érzelmi elragadtatások pedig arra a következtetésre jutattak hogy rájöjjek milyen hatalmas nagy könyvet írt ismét Rowling. Már alig várom a 7.et. Tisztelgek J.R.R. előtt.

Westu hál. Fer



"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 6 hónapja #285856 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nos tegnap éjfél körül befejeztem a könyvet és... teljesen ledöbbentem. Természetesen Dumbledore miatt. Számoltam azzal természetesen hogy meghalhat, csak nem a 6. részben. Szóval teljesen kiakadtam, nem volt kedvem élni meg ilyesmi. Ezek az érzelmi elragadtatások pedig arra a következtetésre jutattak hogy rájöjjek milyen hatalmas nagy könyvet írt ismét Rowling. Már alig várom a 7.et. Tisztelgek J.K.R. előtt.

Westu hál. Fer

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285807 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta: Ne,m gondolod hogy a halálfalók hátbatámadása lealacsonyítaná őket amazok szintjére? Amennyiben ők a JÓt képviselik, akkor ezt nem tehetik meg. A valós világban ez megtörténhet,. mert nincsenek fekete és fehér szereplők. de ez egy mese, ahol a jók nem vetemedhetnek ilyesmire.


A Harry Potter szerintem ilyen értelemben nem mese.

Egyébként nem mondtam azt sem, hogy hátba, sem azt hogy gyilkoljanak. De egyenként eltörni a nyilakat könnyebb mint tizesével.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285794 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Találtam egy új érvet RAB=Regulus mellett. Ő halálfaló volt, és csak a hálálfalók szólítják Voldemortot Sötét Nagyúrnak.

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285762 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ne,m gondolod hogy a halálfalók hátbatámadása lealacsonyítaná őket amazok szintjére? Amennyiben ők a JÓt képviselik, akkor ezt nem tehetik meg. A valós világban ez megtörténhet,. mert nincsenek fekete és fehér szereplők. de ez egy mese, ahol a jók nem vetemedhetnek ilyesmire.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285729 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én nem haragodtam azért mert kinyírja Dumbledore-t, elvégre már az ötödik kötet óta fokozza az olvasó iránta érzett ellenszenvét.

Dumbledore egyébkéntis túl jó, folyton mindenkinek megbocsátott és adott még egy esélyt.

És - bár a korszaka legnagyobb varázslójának tartották - eszébe sem jutott, hogy támadólag lépjen fel a Halálfalók ellen, ez max az auroroknak jutott eszébe, de a minisztérium egyébkéntis tele van árulókkal.
A Főnix rendje végig csak védekezett, pedig (most beleélve magam a szerepükbe tehát eltekintek attól, hogy Piton áruló) mivel zárt és titkos, ideális volna arra, hogy meglepetésszerű akciókat hajtson végre Halálfaló érdekeltségek ellen.
Pl mintegy véletlenül felgyújthatnák Malfoyék házát, vagy megátkozhatnák a használati tárgyaikat.
Esetleg a magányosan közlekedő Halálfalókat el is kaphatnák és elvehetnék a pálcájukat vagy ilyesmi.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285718 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

gilloth írta: Mondjuk az durva, ahogy Dumbledore könyörög Pitonnak......

No igen....sokan mondták már, és én is osztom, hogy ez is azt támasztja alá, hogy Dumbledore azért könyörög Pitonnak, hogy tegye meg. Előtte Hagrid azt mondja, veszekedtek, és akkor Dumbledore azt mondta Pitonnak, hogy ha már elvállalta, akkor végezze is el, ott nem derül ki, mire gondolt.... 8O Azért szerintem Dumbledore nem az a típus, aki könyörög az életéért, azt inkább elhiszem róla, hogy feláldozza magát azért hogy Piton életben maradjon (ha már megkötötte azt a fránya esküt)...

A magyar kiadásról.... :oops: én már írtam, mennyire gáz. Az Alföldi Nyomdánál jó pár embert kirúgtak miatta, persze ez nem vigasztal. Mindenesetre 10 éve nem volt ekkora beégés a könyvkiadásban, szakmai körökben forrnak is az indulatok... :roll: :?

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
18 éve 7 hónapja #285712 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Laemunh írta:

Rion Pendragon írta: ez a némber felcseszte az agyamat. Mért kellett Dumbledorenak meghalnia? És mért pont Piton ölte meg? És mi az hogy Harry nem megy vissza többé az iskolába? Lesz egyáltalán folytatása?! :?


Muszály, hogy legyen folytatása, mert ennek a résznek valahogy nincs vége.
De fura lenne, ha Harry nem tér vissza a Roxfortba. Mostanában csak úgy hullanak a szereplők... :?

Egen, meg ezt azért sem értem, mert valahogy úgy volt írva, hogy a koncepció szerint hét iskolaév, és kötődik a Roxforthoz. Azt megértem, hogy Harrynek nem sok húzása van visszamenni........ lehet, hogy ingázni fog a suli meg a horcrux-kutató út között? :?:
Valaki azt írta valahol, hogy Dumbledore-nak azért kellett meghalnia, ami írva is vagyon a könyvben, hogy már nem állhat senki Harry és Voldemort közé pajzsként, Harrynek fel kell nőnie, nem védhetik folyton, különben nem lenne méltó ellenfele Voldemortnak. Mondjuk az durva, ahogy Dumbledore könyörög Pitonnak......
Hmm, ha RAB - legyen az bárki - már meghalt, akkor nem lesz semmi kinyomozni, hogyan szedhette el a horcruxot......
Ne már, hogy Ron meghaljon! :( Habár, ki tudja: erre is lehet valami dramaturgiai magyarázat? :? És akkor esetleg ott marad Hermione meg Ginny, mint két özvegy? Vagy Hermione is meghal?
Kezd bevadulni a képzeletem..... ::oops::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285697 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szió!
Mit szóltok ahhoz, hogy hibásan jött ki a magyar kiadás?

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285696 Írta: James
James válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jah igen, bezárták a honlapot egy időre.
Kémkedtél? Nocsak! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285691 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

James írta: Nem tudjátok, hogy már megint mi van a Mézesfalással?


Neked is csak egy céges honlap jön be? Tegnap majdnem kitértem a hitemből mikor megláttam! (csak azért nem tettem mert épp a bátyámnak kémkedtem)

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285674 Írta: James
James válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem tudjátok, hogy már megint mi van a Mézesfalással?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285662 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ringbearer írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Karkarov, de ő túl kisstílű.

Karkarov nem halt meg?


Dehogynem, ott olvassák a Reggeli Prófétában, és csodálkoznak, hogy egy évig bújkálni tudott.
És ugyanitt említik, hogy bezzeg Regulus csak 2 hétig tudott.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285654 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ringbearer írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Karkarov, de ő túl kisstílű.

Karkarov nem halt meg?


Elmenekült, nem? Tudja vki?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285650 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel (Voronwë) írta: Karkarov, de ő túl kisstílű.

Karkarov nem halt meg?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285618 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

cortez71 írta: Akkor nem a németben, hanem a holland verzióban lett lefordítva :D Vmelyik német beállítottságú országban Schwarz lett...
"Und eine weitere Bestätigung dafür, dass Regulus R.A.B. ist: In der holländischen Ausgabe von Harry Potter heißt Sirius Black Sirius Zwaat (also Schwarz auf holländisch)"



Ez esetben viszont bukik a hír amit említettél.

A kérdéseim továbbra is állnak, szerintem nem lehetett akárki aki meg tudta szerezni a nyakláncot.


Mi van, ha még azelőtt elcserélte, h. Voldi elrejtette volna a barlangban? Aztán közben megölték, és most a medalion ott porosodik a Black-házban ("lakat" álnéven :twisted: ), már persze ha Harry-ék ki nem dobták a nagy takarítgatásban. Amúgy meg csak annyit tudunk Regulusról, amennyit Sirius elmesélt, az pedig nem sok.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285617 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Regulus nem volt túl nagymenő, akire Voldi ilyen fontos titkot bízott volna.

1. Kik az áruló hf-k, akik lehetnek RAB? (RAB azt hitte, hamarosan meghal, de nem biztos, hogy tényleg így lett.)

Piton, de rá nem illik a monogram.
Karkarov, de ő túl kisstílű.
Féregfark, de ő viccnek is rossz.
A többi visszatért, ill. börtönben ült Voldibáért.
Eddig ismeretlen szereplő biztos nem lehet, mert akkor hol a poén.

Én még leginkább Pitont tudnám elképzelni, de ő nem RAB monogramú, hacsak nem volt valami fedőneve, meg különben is zűrös újabban :twisted:
Szóval Dr. Watson csődöt mondott...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285611 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Akkor nem a németben, hanem a holland verzióban lett lefordítva :D Vmelyik német beállítottságú országban Schwarz lett...
"Und eine weitere Bestätigung dafür, dass Regulus R.A.B. ist: In der holländischen Ausgabe von Harry Potter heißt Sirius Black Sirius Zwaat (also Schwarz auf holländisch)"



Ez esetben viszont bukik a hír amit említettél.

A kérdéseim továbbra is állnak, szerintem nem lehetett akárki aki meg tudta szerezni a nyakláncot.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285595 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ancalima Anarórë írta: Nemnem. A német verzióban a Black Black marad, és nincs lefordítva Schwarzra. Szal ez nem nyert... BÁR a monogram viszont nem változik, R.A.B. marad, szal talán mégis?

viszont:


:D :D

Akkor nem a németben, hanem a holland verzióban lett lefordítva :D Vmelyik német beállítottságú országban Schwarz lett...
"Und eine weitere Bestätigung dafür, dass Regulus R.A.B. ist: In der holländischen Ausgabe von Harry Potter heißt Sirius Black Sirius Zwaat (also Schwarz auf holländisch)"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285556 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: SPOILER
R.A.B. Regulus Blacket rejti, és igen, angolul is RAB a monogram. Ezt az támasztja alá (mármint h ő Regulus Black), hogy a német verzióban a RAB RAS-ra változott. Az S pedig szerintem a német Schwarzra utal , ami ugye fekete, black, kinek hogy tetszik :)

Nemnem. A német verzióban a Black Black marad, és nincs lefordítva Schwarzra. Szal ez nem nyert... BÁR a monogram viszont nem változik, R.A.B. marad, szal talán mégis?

viszont:

:D :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285542 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Alyr Arkhon írta: A szövegben most is Szükség Szobája.
A fejezetcímen énis elcsodálkoztam.

Más:
Milyen tippek vannak eddig R. A. B. -re?
(az angol változatban is ugyanez a monogram van?)

Nekem eddig egy tippem van de gyenge lábakon áll.

SPOILER
R.A.B. Regulus Blacket rejti, és igen, angolul is RAB a monogram. Ezt az támasztja alá (mármint h ő Regulus Black), hogy a német verzióban a RAB RAS-ra változott. Az S pedig szerintem a német Schwarzra utal , ami ugye fekete, black, kinek hogy tetszik :)


Ez volt a tippem.
Csakhogyde, honnan volt Regulus Black olyan átok nagy varázsló, hogy

1. tudjon a horcruxról
2. meg tudja szerezni azt a rejtekhelyéről. Ez még Dumbledore-nak is csak segítséggel ment.
3. meg tudja semmisíteni és túlélje az akciót

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285520 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ethuil írta: Magyarban: ezüst szerszám, sokszárú csipesz / zenélő doboz / nehéz lakat / pecsétnyomó / Merlin-díj / vastag aranygyűrű / ezüst dohányos dobozka

lehet válogatni :wink:


Igen, a "lakat" lesz az, most már emlékszem. :wink: Az eredetiben itt a locket szó áll, ami (mint említettem) "medaliont" jelent. A "lakat" az viszont csak simán lock. És a 6.-ban is végig locket szerepel, már ha emlékezetem nem csal...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285513 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: És ráadásul ha olvastátok az ötödik könyvet angolul, ott szó esik (egy fél mondat erejéig) egy medalionról, amit pakolás közben találnak Harry-ék a Black-házban, és ami viszont a magyarban másnak van fordítva, nem emlékszem minek, de nem medalionnak az biztos. Lehetséges, hogy az lenne az igazi horcrux?


Magyarban: ezüst szerszám, sokszárú csipesz / zenélő doboz / nehéz lakat / pecsétnyomó / Merlin-díj / vastag aranygyűrű / ezüst dohányos dobozka

lehet válogatni :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285487 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: A szövegben most is Szükség Szobája.
A fejezetcímen énis elcsodálkoztam.

Más:
Milyen tippek vannak eddig R. A. B. -re?
(az angol változatban is ugyanez a monogram van?)

Nekem eddig egy tippem van de gyenge lábakon áll.


És ráadásul ha olvastátok az ötödik könyvet angolul, ott szó esik (egy fél mondat erejéig) egy medalionról, amit pakolás közben találnak Harry-ék a Black-házban, és ami viszont a magyarban másnak van fordítva, nem emlékszem minek, de nem medalionnak az biztos. Lehetséges, hogy az lenne az igazi horcrux?

Ilweran írta: valszeg a hetedik könyv utolsó lapján fog kiderülni, hogy Piton mindent előre lezsírozott Dumbledore-ral, valójában jó volt, és Harry bánhatja hogy bosszúból megölte... :lol: :roll: :?


Igen, sztem is így lesz majd valahogy. Mert ne ám már, hogy Dumbledore-t csak úgy meg lehet ölni, mégha nincs is nála pálca! Ez tipikus SW párhuzam lesz. :) Emlékeztek arra a részre, mikor Obi-Wan mosolyogva hagyja, hogy Vader lecsapjon rá?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285473 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Alyr Arkhon írta: A szövegben most is Szükség Szobája.
A fejezetcímen énis elcsodálkoztam.

Más:
Milyen tippek vannak eddig R. A. B. -re?
(az angol változatban is ugyanez a monogram van?)

Nekem eddig egy tippem van de gyenge lábakon áll.

SPOILER
R.A.B. Regulus Blacket rejti, és igen, angolul is RAB a monogram. Ezt az támasztja alá (mármint h ő Regulus Black), hogy a német verzióban a RAB RAS-ra változott. Az S pedig szerintem a német Schwarzra utal , ami ugye fekete, black, kinek hogy tetszik :)


A német fordításban Schwartz családnak hívják őket? Uhh...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.250 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére